Tabletki a padaczka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-22, 11:25   #1
majus7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 11

Tabletki a padaczka


Mimo ze choruje na epilepsje i biore leki z zawartością karbamazepiny,moja ginekolog przepisała mi tabletki antykoncepcyjne.bardzo mnie to zadziwilo,bo przeciez wszedzie są informacje ze karbamazepina może hamowac dzialanie tabsów.oczywiscie wczesniej wykonala szereg badan(badanie ginekologiczne,badanie krwi itd).zapytalam sie jej czy one napewno beda skuteczne,a ona powiedziala ze tak,ze to jest mniej wiecej takie samo zagrozenie jak w przypadku kobiety otylej i tak naprawde jest to mocno przesadzone.juz sama nie wiem jak to jest.za kazdym razem obawiam sie,czy aby napewno tak jest.bardzo prosze o wypowiedz(rowiez lekarza jesli to mozliwe)pzdr.
majus7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 14:09   #2
MissMiss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 556
Dot.: Tabletki a padaczka

Cytat:
Napisane przez majus7 Pokaż wiadomość
Mimo ze choruje na epilepsje i biore leki z zawartością karbamazepiny,moja ginekolog przepisała mi tabletki antykoncepcyjne.bardzo mnie to zadziwilo,bo przeciez wszedzie są informacje ze karbamazepina może hamowac dzialanie tabsów.oczywiscie wczesniej wykonala szereg badan(badanie ginekologiczne,badanie krwi itd).zapytalam sie jej czy one napewno beda skuteczne,a ona powiedziala ze tak,ze to jest mniej wiecej takie samo zagrozenie jak w przypadku kobiety otylej i tak naprawde jest to mocno przesadzone.juz sama nie wiem jak to jest.za kazdym razem obawiam sie,czy aby napewno tak jest.bardzo prosze o wypowiedz(rowiez lekarza jesli to mozliwe)pzdr.
Moim zdaniem jeśli lekarz tak Ci powiedział to może rzeczywiście tak jest. Jeśli masz wątpliwości skonsultowałabym to jeszcze z innym lekarzem-ginekologiem. Myśle, że tak byłoby najlepiej.
Ja osobiście kiedyś również zażywałam leki przeciwpadaczkowe, by leczyć migrenę. Był to Topamax ( w najniżej dawce ) zawiera Topiramatum. W ulotce było wyraźnie napisane, że lek ten osłabia działanie doustnych środków antykoncepcyjnych i może powodowac krwawienia śródcykliczne. Przeczytaj dokładnie ulotkę swojego leku co jest w nim napisane na temat stosowania go z innymi lekami.
Z drugiej strony na innym forum spotkałam się z wypowiedzią osoby, która mówiła, że zażywa lek przeciwpadaczkowy i również tabletki antykoncepcyjne. Mówiła, że należy zażywac wtedy tabletki z większą ilością hormonów, wtedy są skuteczne. Jakie były to leki tego nie pamiętam.
MissMiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 14:31   #3
majus7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 11
Dot.: Tabletki a padaczka

też kiedys czytałam ze powinno sie brac tabletki z wieksza zawartoscia hormonow,natomiast moja ginekolog jako pierwsze przepisala mi Yasminelle(a one maja bardzo malą zawartosc hormonow),nastepnie Yasmin ponieważ miałam między tygodniami przerwy krwawienia.a jesli chodzi o lek przeciwpadaczkowy to niestety jest w ulotce napisane ze moze zmniejszac skutecznosc tabletek antykoncepcyjnych.z drugiej jednak strony myśle,że jakby moja ginekolog nie byla pewna to by nie narazala mnie na ewentualna ciaże...w kazdym razie dzieki za odp
majus7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 15:53   #4
MissMiss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 556
Dot.: Tabletki a padaczka

Chyba lekarz wie co robi. Mam nadzieje, że te tabletki będą u Ciebie skuteczne.
Pozdrawiam
MissMiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 20:12   #5
blanka92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Question Dot.: Tabletki a padaczka

właśnie. chciałam spytac czy jesli mam epilepsje. lekarz ginekolog da mi tabletki ktore sa mniej zapobiegające zajściu w ciąże ?
czy macie jakies problemu poprzzez tą chorobe w współżyciu?
blanka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 21:16   #6
MissMiss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 556
Dot.: Tabletki a padaczka

Cytat:
Napisane przez blanka92 Pokaż wiadomość
właśnie. chciałam spytac czy jesli mam epilepsje. lekarz ginekolog da mi tabletki ktore sa mniej zapobiegające zajściu w ciąże ?
czy macie jakies problemu poprzzez tą chorobe w współżyciu?
Nie rozumiem pytania. ,,tabletki, które są mniej zapobiegające zajściu w ciąże?" ??
MissMiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 10:31   #7
majus7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 11
Dot.: Tabletki a padaczka

Ja tez nie rozumiem tego pytania.albo są skuteczne albo nie,nikt tu nie bedzie bawil sie w loterie ze albo zajde w ciąze albo nie.juz nie raz spotkalam sie z tym ze lekarz bez problemu przepisywal tabsy mimo przyjmowania lekow przeciwpadaczkowych(u mnie tak samo bylo).jednak warto porobic rozne badania aby lekarzowi latwiej bylo dobrac Ci te odpowiednie dla Ciebie no i równiez dlatego ze po lekach przeciwpadaczkowych wątroba moze byc nieźle poturbowana.a jesli chodzi o to czy epilepsja przeszkadza we współżyciu to odpowiedz brzmi-NIE.No bo w jaki sposób?Moze nie zrozumialam dobrze Twojego pytania,dlatego moze zadaj dokladniejsze,chetnie pomoge jak bedzie to mozliwe.pozdrawiam
majus7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-23, 13:39   #8
blanka92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: Tabletki a padaczka

Chodzi mi o to że tabletki ktore przepisze mi lekarz -antykoncepcyjne muszą mieć napewno inny skład . i czy mozliwe ze przez to bedzie spowodowane wieksze prawdopodobienstwo zajscia w ciąże ?
blanka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 20:07   #9
Neira
Raczkowanie
 
Avatar Neira
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 251
Dot.: Tabletki a padaczka

Witam. Przepraszam, że nie na temat, aczkolwiek szukam kogoś, który cierpi na jakąś chorobę, kto zgodzi się na wywiad psychologiczny (Jest mi to potrzebne do sporządzenia pracy zaliczeniowej z psychologii, studiuję na kierunku pielęgniarstwo). Zaręczam, iż nie trzeba odpowiadać na pytania, na które odpowiedzieć się nie chce.
Uprzedmie proszę, jeśli jest ktoś chętny to proszę o wiadomość.
Wesołych świąt!
Neira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 15:39   #10
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Tabletki a padaczka

Podbiję temat.

Kilka dni temu byłam u ginekologa po tabletki anty- nie zaczęłam jeszcze brac, nawet recepty nie zrealizowałam, bo jestem na poczatku cyklu (dostałam Jeanine). A dziś dowiedziałam się, że mam epilepsję skroniową.

No i tu moje pytanie: co teraz? Do lekarza idę w poniedziałek ale nie wiem, czy będę miała głowę by pamiętac o spytanie o tabletki... Wiem, że leki p/padaczkowe mogą hamowac działanie tabsów; a jak jest z taką ogólną "relacją" tabletki-epilepsja?

Moze ktoraś z Was jest w podobnej sytuacji....?

Cholera, nie wiem, co robic z tym wszystkim...
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.