VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik??? - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-30, 16:23   #241
chiddy
Zadomowienie
 
Avatar chiddy
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 628
Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

Cytat:
Napisane przez martika12345 Pokaż wiadomość
Poprawa może byc widoczna już po tygodniu stosowania suplementu. Visaxinum moze działać w różnym stopniu i różnym czasie. Dlatego też u niektórych efekt będzie po miesiącu stosowania bardzo dobry, a niektórzy muszą poczekać trochę dłużej.
Cytat:
Napisane przez majke Pokaż wiadomość
Sama byłam zaskoczona, że po dwóch tygodniach coś się zmieniło. Widzę poprawę, co nie oznacza że wypryski wszystkie znikły. Jest po prostu lepiej, więc na pewno będę nadał brać suplementy.
Cytat:
Napisane przez takeagun Pokaż wiadomość
Ja myślę, że samo branie tych tabletek przy jedzeniu masy słodkiego, piciu coli i jedzenia frytkek cudów nie zdziała, polecam je jedynie dla ludzi z cerą taką jak ja "kilka pryszczów na krzyż" i którzy względnie dbają o swoją cerę, przemywają ją codziennie chociażby tonikiem (np. z Avonu proffesional) polecam całą serię, zawiera kwas salicylowy. A jeśli ktoś kto walczy z uporczywym trądzikiem myśli że weźmie jedną tabletkę, czary mary i wstanie na drugi dzień z buzią jak pupa niemowlaka, to chyba się trochę z leksza przeliczy
Pozdrawiam
Cytat:
Napisane przez 10Pablo Pokaż wiadomość
Ja również brałem VISAXINUM i po miesiącu był widoczny efekt ,więc polecam.
Cytat:
Napisane przez martika12345 Pokaż wiadomość
Visaxinum to jakościowo bardzo dobry produkt. Jego cena jest bardzo dobra w porównaniu do innych tego typu środków. Na pewno nie będzie szkodził.

nie szkodzi, brałam z polecenia dermatologa i z czystym sumieniem stwierdzam iż się sprawdził. SZCZERZE POLECAM
ps. u mnie również była zniewalająca poprawa już po 2 tygodniach
chiddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 23:52   #242
MrKostek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

Powiem szczerze, że przeraziłem się opiniami o tych tabletkach... myśl że trace pieniądze tylko mnie zdenerwowała bo liczyłem na coś więcej po ich stosowaniu.

Z trądzikiem walczę rok, Visaxinum kupiłem półtorej tygodnia temu i powiem, że teraz twarz wydaje sie być zdrowsza i rzeczywiście mniej mam trądziku (przy pielęgnacji twarzy kosmetykami, mój poziom trądziku oceniam na 6/10).
Zamierzam stosować go 2 miesiące, jesli przy mojej diecie na 'wyczucie' (mało słodkiego, ostrego, dużo wody, brak kawy i mocnych herbat) i odpowiedniej pielęgnacji kosmetykami będzie widoczna poprawa dam znać

Jeśli będzie bez poprawy to zainwestuje dużo więcej pieniędzy w leczenie.

pozdrawiam
MrKostek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 10:21   #243
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

ja zażywam od paru miesięcy i naprawdę działa
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 17:29   #244
meg3191
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

Visaxinum jest jednym z lepszych suplementów diety jaki można zakupić bez recepty. Po miesiącu : VISAXINUM 1 tabletka dziennie, plus punktowe smarowanie zmian pastą cynkową ( nie MAŚĆIĄ!) efekty są niewyobrażalnie wspaniałe. Niewyobrażalnie bo na twarzy nie mam ani jednego pryszcza ani też zaskórników. Musze też dodać, że jeżeli chcemy szybkiego efektu to cóż TRZBA ODSTAWIĆ WSZELKIE FLUIDY I INNE OKROPNE TORTURY DLA NASZEJ SKÓRY, a jeżeli już wstydzicie się wyjść do ludzi bez tych wspomagaczy to zaraz po powrocie oczyszczajcie twarz żelem antybakteryjnym i tonikiem bez alkoholu ! Tutaj polecam serie Effaclar od La Roche Posay ( na co dzień żel nie pianka do mycia , a także krem Effaclar Duo lub Effaclar K)
meg3191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 07:48   #245
joannaolga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6
Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

Działa. Ale na łagodny trądzik. Szczególnie jeśli nigdy nie stosowało się antybiotyków doustych.

Wypowiadacie się o maściach typu Dalacin T czy tańszy odpowiednik Clindacne. Dziewczyny! Nie smarujcie tymi żelami/maściami/emulsjami całej twarzy! Sa to silnie wysuszające specyfiki antybiotykowe. Stosuje się je miejscowo. Nakładamy punktowo na zmianę i dookoła (tam najczęściej się przenoszą bakterie paluchami). Mnie tez kiedyś dermatolog zalecił używanie clindacne nawet pod makijaż. Spróbowałam i umarłam. Nie dość, że żel powoduje wałkowanie się podkładu to jest ciężki i daje o sobie znać przez cały dzień. Kolejny dermatolog jednak wiedział już co nieco w tym temacie. Zalecił mi peeling SVR xerialine twarz i ciało (1-2xw tyg), clindacne oraz baaardzo dużo nawilżania. Peeling łagodzi zmiany, ściera suchą i martwą skórę, tak, że regeneruje się ona znacznie szybciej a także walczy z przyczyną wielu krostek nietrądzikowych (o czym często nie wiemy) czyli z zapaleniem mieszków włosowych. Co do clindacne to stosuje punktowo na noc. Mam teraz bardzo mało krostek tak wiec jak tylko widzę, że coś wychodzi to odrazu stosuje żel i po trzech wieczorach nie ma ani pół śladu. Rano natomiast używam przeleciuteńkiego kremu vichy, tego z wodą różaną, czasem do skóry normalnej i mieszanej - idealny pod makijaż a czasem do suchej (tylko, że dużo mniejsza ilość - dobre nawilżenie to podstawa zdrowej skóry! ). Co do kremu nawilżającego to jest ich taka ilość, że każdy znajdzie swojego faworyta. Coraz częściej zdarza sie, że nie mam żadnych krostek. Wtedy co jakiś czas na noc używam oliwkowego kremu ziaji. Mistrzostwo.
Do pielęgnacji codziennej polecami szwajcarskie kosmetyki Louis Wildmer. Seria zielona. Wcale nie drogie. Pianka do mycia, tonik, krem i żel punktowy.

Co najwazniejsze - takich preparatów z antybiotykiem nie stosujcie na skórę wokół oczu. I tak delikatna skórka i tak silnie wysuszajacy lek prowadzą do szybkich zmarszczek.

Pozdrawiam słonecznie chociaż słońca unikajcie, gładkoskóre wampiry są dziś w cenie )
joannaolga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 09:32   #246
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

Nie wiem po co te wywody na temat stosowania skoro na ulotce jest napisane aby używać maść na zmienione chorobowo miejsca poza tym to wątek o Visaxinum, a nie o Clindacne
poza tym wybacz, ale nikt rozsądny przy kuracji Clindacne nie wpadnei na genialny pomysł aby na twarz posmarowaną tym lekiem kłaść podkład
Wiem, że opisujesz swoje przeżycia i w większości masz rację ale jak się leczy trądzik to trzeba myśleć i nie słuchać każdej super rady od dermatologów, bo nie zawsze sa oni dobrymi doradcami. O dobrego dermatologa teraz trudno.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 18:06   #247
sarcia1400
Przyczajenie
 
Avatar sarcia1400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

Cytat:
Napisane przez Diva1 Pokaż wiadomość
najgorsze jest to że u mnie w mieście nie ma dobrych dermatologów;/
walcze z trądzikiem już 7 lat ;/
7 lat??!! to musisz byc na serio zrozpaczona ;( ja mam 2 lata i hmm...mam juz tego na serio dosc.... Patrze na siebie i mysle kiedy to minie w koncu!! Mam nadzieje ze nie bd miała 7 lat!!! a wgl to nigdy nie wolno sie poddac!!! jak ktos mowi ze visaxnum nie działa to albo uzywał go za krótko albo wgl nie uzywał. Ja słyszałam od dermatologa ze kazde tabletki tego typu czyli suplemęty diety trzeba uzywac conajmniej trzy miesiace i nie zrazac sie początkowym brakiem efektow...Ja bardzo licze na efekty i wierze ze bd jakies... chociaz małes ale zawsze lepsze to niz nic i nie martw sie jest bardzo wielu ludzi z trądzikiem i najwazniejsze to jaknajmniej sie niem martwic)
sarcia1400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-27, 16:43   #248
fizzly
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 6
Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

Mnie Visaxinum pomogło. Wierzcie lub nie, ale stosuję od tygodnia i już widzę, że jest lepiej Pani dermatolog twierdzi, że jak na suplement to wyjątkowo dobre/skuteczne tabletki.

Edytowane przez fizzly
Czas edycji: 2010-09-27 o 16:45
fizzly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 17:17   #249
meggg90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 155
Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

ehh to juz nie wiem co robic... wrociłam własnie z wizyty u dermatologa, przepisał mi jakiś zel (którego nazwy nie umiem doczytać cos jak Duoe czy podobnie ) i własnie Visaxin. wrażenia z wizyty (pierwszej ponadto) plus wasze podzielone opinie spotegowały jakos niechęć do tych tabletek... ja mam trądzik od jakichś 8 lat, tyle ze od paru lat wstecz sie pogorszył. od 2miesiecy biore tabsy anty (co, podobno w moim przypadku nie ma wpływu-i powiedział to dermatolog nie opierając sie na żadnych badaniach... ), także chyba trzeba zwalic wine na te nieszczęsne hormony...
i teraz pytanie: kupić ten zel i tabletki czy wbrać sie do innego lekarza.... bo groszem nie śmierdze, a po tak długim czasie i tylu różnych probach (stosując własnie reklamowane produkty znanych marek) licze na wyleczenie ryjka.
meggg90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 09:45   #250
DANI_OO
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

Zgadzam się z przedmówczynią. Na rynku suplementów diety funkcjonują tańsze produkty, nie reklamowane tak nachalnie, a często o lepszym składzie. Choćby taka Colvita kosztuje 190zł!!!! A ja znalazłam o wiele lepszy Collagen By-Health, który zamawiany na stronie dystrybutora noblehealth.pl kosztuje 49 zł. To jest 3 razy taniej. Aż chce się rzec: szukajcie a znajdziecie

Edytowane przez DANI_OO
Czas edycji: 2010-10-05 o 09:46
DANI_OO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 11:24   #251
meggg90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 155
Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

DANI_OO wiesz, niektórzy nie zastanawiają sie tak jak Ty. idą do lekarza, z nadzieją że cos poradzi, dostają receptę i wykupują lek. nikt nie bierze pod uwagę, ze lekarz może mieć umowe z firmą produkującą te cukierki i robi im reklamę przepisując je takim szarakom z problemem wypisanym na twarzy. bo się takiemu wierzy na slowo, ze sie zna. a tym bardziej jeszcze, jak takie cos widzą w TV, chwalone pod nbiebiosy, plus fakt, że nie trzeba czekać w kolejce do lekarza zeby te tabletki mieć...
meggg90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-13, 18:11   #252
kitka_19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2
Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

Ja też jestem ciekawa tego Visaxinum, podobno Glamuren jest tańszy a to samo. Szczerze to nie wierzę w to ale pewnie spróbuję, chciażby żeby miec ładniejszą cerę na trochę. Prawda jest taka że z tradzikiem to nie wygrasz!! Ja mam już prawie 30-stkę i nadal kłopoty ze skóra i jeszcze blizny które ciężko się pozbyc. Torturuje się kwsami w zimie (daje efekty ładne no i pozbywam sie pierwszych zmarszczek )
Ale do czego zmierzam... trądzik może mie wiele przyczyn, dobre zdiagnozowanie przez specjalistę napewno pomoże ale nie zlikwiduje problemu !!! Chocby wydac majatek.
Moja rada: Głowa do góry i sie nie przejmowac!!! Syf jest to i zniknie
kitka_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 11:05   #253
MrKostek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

Cytat:
Napisane przez MrKostek Pokaż wiadomość
Powiem szczerze, że przeraziłem się opiniami o tych tabletkach... myśl że trace pieniądze tylko mnie zdenerwowała bo liczyłem na coś więcej po ich stosowaniu.

Z trądzikiem walczę rok, Visaxinum kupiłem półtorej tygodnia temu i powiem, że teraz twarz wydaje sie być zdrowsza i rzeczywiście mniej mam trądziku (przy pielęgnacji twarzy kosmetykami, mój poziom trądziku oceniam na 6/10).
Zamierzam stosować go 2 miesiące, jesli przy mojej diecie na 'wyczucie' (mało słodkiego, ostrego, dużo wody, brak kawy i mocnych herbat) i odpowiedniej pielęgnacji kosmetykami będzie widoczna poprawa dam znać

Jeśli będzie bez poprawy to zainwestuje dużo więcej pieniędzy w leczenie.

pozdrawiam
Napisałem to 19 Sierpnia i.... dziś jest 14 październik, cera dużo lepsza. Cudu się nie spodziewałem bo zniknąć, trądzik nie zniknie od tabletek ;D Ale jest wyraźnia poprawa, rzadko tworzą mi sie nowe pryszcze, teraz do usunięcia mam jeszcze wągry i tyle Mi pomogło w zadowalającym stopniu.

Edytowane przez MrKostek
Czas edycji: 2010-10-14 o 11:10 Powód: ortografia
MrKostek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 12:02   #254
yaoistka007
Raczkowanie
 
Avatar yaoistka007
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 44
Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

Ja co prawda trądziku jako takiego nie mam, ale dermatolog stwierdził że to ci mi się często pojawia to takie zmiany "które podchodzą pod trądzik, ale trądzikiem nie są" mniejsza o to, ale poradził na te właśnie niedoskonałości brać Visaxinum. Zjadłam całe opakowanie i moje odczucia były takie, że na pryszcze w ogóle nie pomogło, jak wychodziły tak wychodziły. A jedyną zmianą było to, że bardzo wysuszył mi skórę. Więc w zasadzie było trochę gorzej po nim, bo nie dość że dalej wyskakiwały mi okropne niespodzianki, to jeszcze cera była wysuszona i naciągnięta jakoś tak dziwnie..

Dopiero jak kupiłam sobie Glamuren, to o dziwo stan mojej skóry o niebo się poprawił. (a podobno skład ten sam co Visaxinum ale Glamuren jest o wiele droższy)

Mój siostrzeniec natomiast cierpi na typowi trądzik i w jego przypadku jest tak że leczył to już nawet antybiotykami wszelakimi, był taki okres że zaczął brać to Visaxinum i po zużyciu jakichś 3 opakowań też mu nic nie pomogło. Tyle że u niegoi nie było żadnych zmian, ani nie ograniczyło wychodzenia niespodzianek ani ogólnie stanu skóry.
Aczkolwiek jemu cery nie wysuszyło.
yaoistka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 08:48   #255
corina1969
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

jedyny sprawdzony lek na trądzik i to na jego naprawde trudne odmiany to AKNENORMIN jest naprawde rewelacyjny niestety drogi . Opakowanie ktore wystarcza na 2 tygodnie kosztuje ok 200zł czas trwania kuracji ok 3 miesiace rezultat 100% i nie powraca. Niestety nie wszyscy dermatolodzy go przepisują. Zmuście swoich lekarzy POLECAM POLECAM POLECAM . Pozbycie się trądziku BEZCENNE!!!!!
corina1969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 11:56   #256
pewka
Raczkowanie
 
Avatar pewka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 57
Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

Chciałam tylko przestrzec niektórych. Visaxinum to suplement diety, który na kazdego może działać z różnym skutkiem. Zaczęłam stosować ten lek w sierpniu- do połowy wrzesnia moje policzki byly tragiczne,pojawiły sie dziwne zaskorniki i stany zapalne, na calej twarzy mnostwo drobnych krostek, ktorych wczeniej nie mialam. Zalamalam sie, jednak nie poddawalam gdyz czytalam,ze jest to stan przejsciowy. w koncu udalam sie do lekarza, definitywnie kazal to odstawic. W tej chwili wydalam juz 400 zl na leczenie. Mam 22 lata, nigdy wczesniej nie mialam takich problemów z cerą tylko sporadycznie cos wyskoczylo,chcialam miec cere idealnie gladką... W tej chwili mam czerwone od blizn policzki i okropne samopoczucie...Nie polecam nikomu VISAXINUM!!!
pewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 21:56   #257
aneta12182
Zakorzenienie
 
Avatar aneta12182
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 944
Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

Biorę Visaxinum 3 miesiąc, osobiście widzę nieznaczną poprawę. Po jakim czasie zrobić sobie przerwę od tabletek i czy w ogóle ją sobie robić?
aneta12182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 09:40   #258
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

Jeśli chodzi o Visaxinum, to wklejam abstrakt pewnego artykułu:

Przeczytajcie sobie, jakie wyniki daje leczenie laktoferryną.

Nutrition. 2010 Sep;26(9):902-9.
Dietary effect of lactoferrin-enriched fermented milk on skin surface lipid and clinical improvement of acne vulgaris.

Kim J, Ko Y, Park YK, Kim NI, Ha WK, Cho Y.
Department of Medical Nutrition, Graduate School of East-West Medical Science, Kyung Hee University, Yongin-si, Gyeonggi-do, Korea.
Abstract

OBJECTIVE: Lactoferrin, a whey milk protein after removing precipitated casein, has a prominent activity against inflammation in vitro and systemic effects on various inflammatory diseases have been suggested. The objective was to determine dietary effects of lactoferrin-enriched fermented milk on patients with acne vulgaris, an inflammatory skin condition.
METHODS: Patients 18 to 30 y of age were randomly assigned to ingest fermented milk with 200 mg of lactoferrin daily (n = 18, lactoferrin group) or fermented milk only (n = 18, placebo group) in a 12-wk, double-blind, placebo-controlled study. Acne lesion counts and grade were assessed at monthly visits. The condition of the skin by hydration, sebum and pH, and skin surface lipids was assessed at baseline and 12 wk.
RESULTS: Acne showed improvement in the lactoferrin group by significant decreases in inflammatory lesion count by 38.6%, total lesion count by 23.1%, and acne grade by 20.3% compared with the placebo group at 12 wk. Furthermore, sebum content in the lactoferrin group was decreased by 31.1% compared with the placebo group. The amount of total skin surface lipids decreased in both groups. However, of the major lipids, amounts of triacylglycerols and free fatty acids decreased in the lactoferrin group, whereas the amount of free fatty acids decreased only in the placebo group. The decreased amount of triacylglycerols in the lactoferrin group was significantly correlated with decreases in serum content, acne lesion counts, and acne grade. No alterations in skin hydration or pH were noted in either group.
CONCLUSION: Lactoferrin-enriched fermented milk ameliorates acne vulgaris with a selective decrease of triacylglycerols in skin surface lipids.
(c) 2010 Elsevier Inc. All rights reserved.




__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 21:40   #259
Marques
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

Zawsze zastanawiało mnie to, że opinie co do działania takich specyfików rozkładają się mniej więcej po połowie. Teraz po prostu wiem, że na każdego działa inaczej - jedni widzą poprawę, inni pogorszenie się stanu skóry.

Podzielę się z Wami moją historią, aby inni nie popełniali tych błędów co ja.

U mnie trądzik powrócił po 3 latach w niezbyt zaawansowanej postaci. Nie było większych stanów zapalnych, tylko małe aczkolwiek uciążliwe krostki, które znikały dosyć szybko... ale niestety ciągle wyskakiwały następne i niezbyt estetycznie to wyglądało.
Był luty, słońca brak, myślałem że przy większym marcowym lub kwietniowym nasłonecznieniu samo zniknie, więc postanowiłem się tylko podleczyć drożdżami. Nie bardzo to pomagało, więc po miesiącu przestałem.
Następnie zachęcony raklamą spróbowałem VISAXINUM.... i się dopiero zaczęło...
Po kilku dniach wyskoczyło kilka poważnych, bolesnych stanów zapalnych, które utrzymywały się cały tydzień. Pomyślałem, że na początku chyba tak musi być, żeby to wszystko "wyszło" na zewnątrz, a później będzie już tylko lepiej.
...Oj wcale nie było lepiej, bo "wychodziły" ciągle nowe. Wtem spostrzegłem, że moja twarz była niemal tak szpetna, jak przed trzema laty podczas pierwszego ataku trądziku. Oczywiście się załamałem, bo 3 lata walki ze skutkami w postaci blizn i czerwonych śladów poszły na marne. Odstawiłem te dziadostwo jak najszybciej(w sumie po miesiącu stosowania). Był maj.
Wtedy w akcie desperacji zapisałem się do dermatologa. Oczywiście w naszych polskich realiach miałem wybór z NFZ na sierpień(!!!) lub prywatnie za tydzień. Jak myślicie co wybrałem?
...50 zł nie moje, ale nie mogłem dalej czekać.
Dermatolog na to: "yhmm typowy trądzik" i zapisała miejscowo żel Klindacne, spirytus do przemywania twarzy oraz robiony w aptece antybiotyk w postaci płynnego białego pudru też na bazie spirytusu. Do tego jeszcze witaminy B2 i B6 w tabletkach. Wszystko to razem kosztowało niecałe 50 zł, z czego Klindacne ok. 20 zł.
Przyznam się szczerze, że spirytusu do przemywania twarzy mało używałem, żel Klindacne wogóle nie pomagał miejscowo na krosty, zatem też go odstawiłem. Tylko "biały" antybiotyk stosowałem i jadłem tabletki B2 i B6.
Jaki efekt?
Piorunujący! Po trzech tygodniach niezbyt pilnego stosowania (bo czasem się zapominało) praktycznie przestały się pojawiać nowe krosty, a czerwone ślady też jakby zanikały, ponieważ puder miał też działanie złuszczające.
Dziś pozostały jedynie niewielkie ślady po tej walce z trądzikiem (głównie po tych bolesnych podskórnych stanach zapalnych), a gdy jakaś krosta sporadycznie wyskoczy, to traktuję ją resztką tego antybiotyku i jest OK!

Więc ogólne wnioski są takie:
1. Nie warto się leczyć na własną rękę, bo można pogorszyć sprawę
2. Nie warto zwlekać z wizytą u dermatologa-jak tylko czegoś więcej wyskoczy na twarz od razu zapisz się na wizytę, a unikniesz degradacji swojej facjaty, bo każda poważniejsza krosta = mniej lub bardziej widoczna blizna w przyszłości
3. Uważać na rewelacje typu VISAXINUM


PS: Nie mogę się zgodzić z tą opinią:

Cytat:
Napisane przez corina1969 Pokaż wiadomość
jedyny sprawdzony lek na trądzik i to na jego naprawde trudne odmiany to AKNENORMIN jest naprawde rewelacyjny niestety drogi . Opakowanie ktore wystarcza na 2 tygodnie kosztuje ok 200zł czas trwania kuracji ok 3 miesiace rezultat 100% i nie powraca. Niestety nie wszyscy dermatolodzy go przepisują. Zmuście swoich lekarzy POLECAM POLECAM POLECAM . Pozbycie się trądziku BEZCENNE!!!!!
Czyli cała 3-miesięczna kuracja kosztuje 1200 zł? Naprawdę szkoda pieniędzy, ponieważ zawsze można znaleźć tańsze odpowiedniki. Mnie na przykład cała kuracja kosztowała niecałe 80 zł + 2 prywatne wizyty po 50 zł.
I jeszcze jedno: nie można się pozbyć trądziku raz na zawsze metodą farmakologiczną...
Marques jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-21, 08:48   #260
klaudson123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3
Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

Mi visaxinum pomagał ale co z tego jak ja paluchami ten mój biedny trądzik ciapałam ;D hehe kup tylko jeśli nie wyciskasz bo tak to kasy szkoda gdyż te tabletki NIE pomagają przy gojeniu tylko przy znikaniu :P
__________________
go carpe diem baby!
klaudson123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 10:36   #261
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

Marques, za 50 zł kilka specyfików to okej, ja miałam za 50 jeden który nie pomagał. Witamina B2 i B6 zwykła taka w tabletkach?

Ja stosuję ten Visaxinum już 7 dzień. Nie wiem czy działa czy nie, bo wraz z nim przestawiłam się na inną pielęgnację - mydło biały jeleń, żel aloesowy, tonik aloesowy i odstawiłam brevoxyl. Wydaje mi się że jest lepiej, białe krostki jak się pojawiają to smaruję je pasta cynkową. Tylko że mam okropna czerwone plamki od dłuższego czasu... I przede wszystkim nie wyciskam nic

Zobaczę jak będzie po calym opakowaniu Visaxinum
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 12:00   #262
aneta12182
Zakorzenienie
 
Avatar aneta12182
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 944
Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

Ja właśnie kończę 3 opakowanie, widzę jakąś tam poprawę, no i nie wiem, czy kupować kolejne. Może jakąś przerwę od tabletek sobie zrobić? Jak myślicie?
__________________
.
aneta12182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 15:07   #263
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
tia jasne, bo faceci to są stworzenia bez układu endokrynnego...hormonów u nich nie ma, nigdy nie było i być nie może i w ogóle co to za pomysł żeby podejrzewać choćby mężczyznę o jakieś tam hormony...przecież hormony to mogą mieć baby i to pewnie tylko przed okresem...orzesz ty....a odpowiadając rzeczowo- owszem, nie tylko u kobiet trądzik może być wywołany przez buzujące, nieprawidłowo działające hormony. Wbrew pozorom facet to też człowiek i posiada ukł.wydzielania wewnętrznego, co za tym idzie, hormony ma, a co za tym idzie dalej- układ może się popsuć i wtedy BACH- wyskakują syfki....i leczy się to też o dziwo hormonalnie!
jak można leczyć hormony u mężczyzn? Nie mogę niczego o tym znaleźć w necie

Widzę, że przeważają pozytywne opinie o tych tabletkach, pomijając teksty osób z 1 postem, bo to kryptoreklama.

Czy znacie może jakieś suplementy, które mają podobny skład ale mają jeszcze więcej witamin i minerałów? Te popularne nie mają lektoferyny i bratka
__________________
Chillout
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 20:35   #264
mimika90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 18
Smile Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

Cytat:
Napisane przez MrKostek Pokaż wiadomość
Powiem szczerze, że przeraziłem się opiniami o tych tabletkach... myśl że trace pieniądze tylko mnie zdenerwowała bo liczyłem na coś więcej po ich stosowaniu.

Z trądzikiem walczę rok, Visaxinum kupiłem półtorej tygodnia temu i powiem, że teraz twarz wydaje sie być zdrowsza i rzeczywiście mniej mam trądziku (przy pielęgnacji twarzy kosmetykami, mój poziom trądziku oceniam na 6/10).
Zamierzam stosować go 2 miesiące, jesli przy mojej diecie na 'wyczucie' (mało słodkiego, ostrego, dużo wody, brak kawy i mocnych herbat) i odpowiedniej pielęgnacji kosmetykami będzie widoczna poprawa dam znać

Jeśli będzie bez poprawy to zainwestuje dużo więcej pieniędzy w leczenie.

pozdrawiam
Tak w ogóle to chcę zaznaczyć, że dieta n
ma wpływ na trądzik jedynie u 10% ludzi jeżeli jest napisane ' stosować punktowo' to nie znaczy że tylko na pojedynczego 'syfka' tylko na całą buzię, aby Wam takie niespodzianki nie wychodziły na zdrowej skórze. Trzeba zapobiegać a nie leczyć

Edytowane przez mimika90
Czas edycji: 2010-12-11 o 20:37
mimika90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 22:00   #265
unique00
Przyczajenie
 
Avatar unique00
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
ooo...JAKA WSPANIAŁA REKLAMA!!!
caps mi się nie zaciął

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:31 ----------



wiesz, a mi juz nie żal, bo w sumie jesli ktoś jest tak naiwny, że
-wierzy w tą durnowatą reklamę,
-nie umie przeczytać składu i porównać ceny z innymi suplami,
-daje się omamić,
-nie szuka skutecznego rozwiązania problemu trądziku, tylko idzie na łatwiznę,
to jest ćwierć mózgiem i niech sobie przepłaca.
Druga sprawa, że apteki zarabiają sporo kaski na tych "naiwnych", więc oby takich więcej- ktoś musi sfinansować mi urlop w tym roku
Skoro dziewczyna mówi, że jej pomaga to na pewno nie kłamie. Bo po co? Cieszy się, że w końcu coś zadziałało. Ja osobiście zażywam visaxinum już 2 miesiąc i z efektów też jestem zadowolona... Widocznie są osoby które nie potrzebują truć się antybiotykami i mocnymi tabletkami. Wystarczy suplement...
unique00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 20:50   #266
milchkaffee
Raczkowanie
 
Avatar milchkaffee
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 40
Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

mi pomogła dopiero izotretynoina, a konkretniej aknenormin, inne leki na mnie nie działały, że już o kosmetycznych sposobach nie wspomnę - mój trądzik jakiś super oporny chyba był :/
__________________
początek odchudzania: 27.11.2008

hasło na dziś: bo żaden wiatr nie sprzyja temu, kto nie ma wyznaczonego portu!
milchkaffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 20:11   #267
serbinka5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

Poczytałam opinie na temat Visaxinum i gdybym nie miała z nim doświadczenia pewnie nie kupiłabym ale... od miesiąca mój partner używa i widzę niesamowitą poprawę cery.Miał bardzo zaawansowany trądzik , codzienna pielęgnacja , oczyszczanie z tych okropnych wulkanów, łuszcząca się skóra, zwłaszcza w zimie bardziej zaogniona. Teraz po miesiącu stosowanie widać niesamowitą poprawę.Ja wiem że działa i polecam! I nie jest to żadna reklama bo nie jestem producentem leku tylko klientem.A ci co nie używali a wypisują że to kolejna ściema niech najpierw przetestują zanim się wypowiedzą
serbinka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 01:50   #268
kamillo20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3
Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

Cytat:
Napisane przez Diva1 Pokaż wiadomość
Visaxinum czy pomagają? bo nie wiem czy je kupić ;/ nic mi nie pomaga ;(
ja bym ci polecał maść z maści perłowej z dziką różą dotego zel oczyszczajączy z garniera a tabletki to z drożdzy mi pomogło w 70 % a używam tak od 3 miesięcy
kamillo20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 08:36   #269
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

Patrzyłem jakiś czas temu na skład Visaxinum i postanowiłem brać osobno jego składniki w większych dawkach i jeszcze coś.

Łykam codziennie 1x witamin Olimpa, 3x Wierzbownicę, 3x Bratka, 2x Laktocer i widać ogromną różnicę.
__________________
Chillout
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 13:03   #270
qwerty_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: VISAXINUM- czy te tabletki działająna trądzik???

Jak ktoś ma naprawdę bardzo poważny problem z trądzikiem polecam wizytę u dra Witolda Dexler w Krakowie (niestety prywatnie - 100 zł/wizyta). Mój kolega z którym mieszkałem się u niego leczył a też nic mu nie pomagało, a miał tego strasznie dużo na buzi i się udało. Ale była to droga przez mękę - zero czekolady, smarowania maściami - na noc, na dzień, tabletki, toniki i w końcu Izotec. Ale się udało i nie żałuje tej kasy.
qwerty_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-11 09:26:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:48.