Analiza wyników badań moczu ! HELP ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-03, 14:51   #1
Maniunia24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Dolny Śląśk :)
Wiadomości: 7

Analiza wyników badań moczu ! HELP !


Witam serdecznie, mam problem z odczytaniem wyników... z morfologii wynika, że wskaźniki są w normie natomiast jeśli chodzi o mocz wyniki wyglądają następująco :
barwa ŻÓŁTY
przejrzystość KLAROWNY
ciężar właściwy 1.025
białko nieobecne
glukoza nie wykryto
bilirubina nieobecna
urobilinogen prawidłowy
ciało ketonowe nieobecne
azotyny nieobecne
krew nie obecna
i tutaj nie ma dla mnie nic niepokojącego, natomiast dalej, MOCZ-OSAD
nabłonki płaskie - LICZNE W POLU WIDZENIA
leukocyty 8-10 w polu widzenia
bakterie LICZNE W PREPARACIE ... co to oznacza ?? dodam tylko, że badania wykonałam rutynowo, nie mam żadnych dolegliwości z układu moczowego, jak i również z ginekologicznego punktu widzenia nie mam żadnych objawów które by mnie niepokoiły smutas.gif przestaraszyłam się trochę, bo staramy się z chłopakiem o dzidziusia i chciałabym miec jaknajbardziej SPRAWNY organizm
czy ktoś coś więcej mógłby mi powiedzieć, mam się czym przejmować ?


Jestem tutaj nowa, bardzo przepraszam, jeżeli post jest w złym miejscu ale dopiero dzisiaj zaczynam przygodę z wizażem

Edytowane przez Maniunia24
Czas edycji: 2014-09-03 o 14:55
Maniunia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 18:16   #2
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Analiza wyników badań moczu ! HELP !

Nie panikuj niepotrzebnie Mocz masz czysty. Osad jest normalny. W jego skład wchodzą różne sole mineralne, w tym chociażby niepotrzebny sód, resztki hormonów,zużyte produkty przemiany materii. Fizjologią są także nabłonki płaskie, które są zupełnie normalne i pochodzą jedynie z układu moczowego. Nie należy się nimi przejmować.

Z kolei w polu widzenia masz 8-10 leukocytów. Z tego co wiem, jeżeli jest ich ponad 5, to świadczy to o drobnym stanie zapalnym. Może takowy miałaś niedawno, a są to jedynie pozostałości? Jeżeli nic Cię nie boli, nie piecze, nie masz parcia na mocz, to może jest to tylko wynik przejściowy. Mimo wszystko podejdź do lekarza rodzinnego i niech na to zerknie. Reszta jest dobra, nie masz śluzu w moczu, ani obecności piasku, to samo z erytrocytami, białkami i tak dalej. Nie masz się czym martwić, wyniki masz cacy

Edytowane przez Lysanelle
Czas edycji: 2014-09-03 o 18:21
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 18:24   #3
Maniunia24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Dolny Śląśk :)
Wiadomości: 7
Dot.: Analiza wyników badań moczu ! HELP !

Dziękuję wizytę u lekarza rodzinnego do którego idę z wynikami ma ich analizę mam dopiero w piątek, więc zniosłabym strusie jajo zanim bym tam dotarła w ogóle ;-) czeka mnie jeszcze kilka badań więc muszę opanować emocje chyba trochę ;-) z drugiej strony przyjaciółka wyśmiała mnie, kiedy powiedziałam jej, że robię sobie "przegląd" w związku z planowaniem ciąży. Może ma trochę racji, ale lepiej dmuchać na zimne, jak to mówią ;-)

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Lysanelle Pokaż wiadomość
Z kolei w polu widzenia masz 8-10 leukocytów. Z tego co wiem, jeżeli jest ich ponad 5, to świadczy to o drobnym stanie zapalnym. Może takowy miałaś niedawno, a są to jedynie pozostałości? Jeżeli nic Cię nie boli, nie piecze, nie masz parcia na mocz, to może jest to tylko wynik przejściowy. Mimo wszystko podejdź do lekarza rodzinnego i niech na to zerknie. Reszta jest dobra, nie masz śluzu w moczu, ani obecności piasku, to samo z erytrocytami, białkami i tak dalej. Nie masz się czym martwić, wyniki masz cacy
Nie nie, nie mam żadnych dolegliwości, w sumie też nie miałam, żadnego stanu zapalnego, dodam tylko, że jestem 8 dni po @. Dlatego właśnie, że nie mam żadnych dolegliwości trochę spanikowałam ale widzę, że niepotrzebnie, dziękuję za dobre wieści, oczywiście w piątek tup tup do lekarza
__________________
_________________________ ________
Niecierpliwie oczekuję widoku podwójnej ciągłej !
Maniunia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 19:23   #4
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Analiza wyników badań moczu ! HELP !

Cytat:
Napisane przez Maniunia24 Pokaż wiadomość
Dziękuję wizytę u lekarza rodzinnego do którego idę z wynikami ma ich analizę mam dopiero w piątek, więc zniosłabym strusie jajo zanim bym tam dotarła w ogóle ;-) czeka mnie jeszcze kilka badań więc muszę opanować emocje chyba trochę ;-) z drugiej strony przyjaciółka wyśmiała mnie, kiedy powiedziałam jej, że robię sobie "przegląd" w związku z planowaniem ciąży. Może ma trochę racji, ale lepiej dmuchać na zimne, jak to mówią ;-)

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------



Nie nie, nie mam żadnych dolegliwości, w sumie też nie miałam, żadnego stanu zapalnego, dodam tylko, że jestem 8 dni po @. Dlatego właśnie, że nie mam żadnych dolegliwości trochę spanikowałam ale widzę, że niepotrzebnie, dziękuję za dobre wieści, oczywiście w piątek tup tup do lekarza
No to @ wyjaśnia wszystko. Podczas okresu często dochodzi do delikatnego stanu zapalnego w cewce moczowej. W takim razie wszystko wyjaśnione i możesz być spokojna Oczywiście lekarze wiedzą o wiele więcej, ale tyle co mi wiadomo, to napisałam.

PS: Faktycznie, pierwszy raz słyszę, żeby kobieta starająca się o dziecko, robiła sobie badania przed zajściem w ciążę :P Dobra mama z Ciebie będzie! Powodzenia!
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 21:45   #5
autress
Przyczajenie
 
Avatar autress
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 22
Dot.: Analiza wyników badań moczu ! HELP !

Cytat:
Napisane przez Lysanelle Pokaż wiadomość

PS: Faktycznie, pierwszy raz słyszę, żeby kobieta starająca się o dziecko, robiła sobie badania przed zajściem w ciążę :P Dobra mama z Ciebie będzie! Powodzenia!
dla ciekawostki powiem, że na uczelni (wykład ze zdrowia publicznego), usłyszałam, że badania dla kobiety starającej się o dzidziusia są bardzo wskazane, to samo jeśli chodzi o kwas foliowy, który powinien być brany przez kobiety uprawiające seks "w razie gdyby coś się zdarzyło" ponieważ branie dopiero po dowiedzeniu się o ciąży może nie wystarczyć
autress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 21:44   #6
Maniunia24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Dolny Śląśk :)
Wiadomości: 7
Dot.: Analiza wyników badań moczu ! HELP !

Hehe dziękuję :P mam nadzieję, że będę dobrą mamą i to wkrótce a kwas foliowy również zażywam ;-)
__________________
_________________________ ________
Niecierpliwie oczekuję widoku podwójnej ciągłej !
Maniunia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-04 22:44:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:52.