Co zrobić aby wyglądać na niższą? Jakie ubrania? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-21, 09:57   #1
Szamanka666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 18

Co zrobić aby wyglądać na niższą? Jakie ubrania?


Witam, mam kompleks na punkcie mojego wzrostu, jestem wyższa od wszystkich kobiet w mojej rodzinie i większości koleżanek. Czuję się wielka i niezgrabna, jak kłoda postawiona obok drobnych, uroczych kobietek . Nawet mój facet powiedział kiedyś, ze wolałby gdybym była niższa. I tu moje pytanie - jak się optycznie skrócić? Jakie ubrania zacząć nosić, aby wyglądać na mniejszą? I czy poza doborem ubrań istnieją jeszcze jakieś inne triki aby się skrócić? Słyszałam, że krótkie fryzurki i szczupła sylwetka pomagają, może jest coś jeszcze?

Wiem, że pewnie większość z Was uzna, że bycie wysoką to atut i powinnam się cieszyć, ale mnie niestety nie podobają się wysokie kobiety . Nie chciałam nigdy sylwetki modelki. Próbowałam się jakoś zaakceptować ale niestety ciężko mi się pogodzić, że nie jestem taka drobna i zgrabna jak np moja mama. Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek rady.
Szamanka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-21, 17:51   #2
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Co zrobić aby wyglądać na niższą? Jakie ubrania?

Smutna prawda ale albo pogodzisz się ze swoim wzrostem albo będziesz wiecznie nieszczęśliwa Naprawdę warto pracować nad akceptacją rzeczy których nie jesteśmy w stanie zmienić, a wzrost zdecydowanie jest jedną z nich.

Jeśli chodzi o spodnie to wiem że optycznie skrócą Cię biodrówki do połowy łydki lub tuż nad kostkę. Buty za kostkę optycznie skracają. Bluzki czy swetry w szerokie poziome pasy kończące się nad paskiem albo dłuższe jak tunika. Pamiętaj że przy takich trikach dodasz sobie centymetrów wszerz. Pomyśl czy warto.

Ile masz wzrostu?


Nie mogę się powstrzymać - jeśli facet powiedział Ci że wolałby żebyś była niższa to powinien się stuknąć w głowę...
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-21, 18:20   #3
Viann
Raczkowanie
 
Avatar Viann
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 310
Dot.: Co zrobić aby wyglądać na niższą? Jakie ubrania?

Nie skrócisz się, co byś nie założyła, jak wejdziesz pomiędzy inne kobiety to będzie widać różnicę wzrostu. Domyślam się, że nie nosisz gigantycznych szpilek, więc tutaj nadzieja, że inne kobiety noszą i zacierają tę różnicę.
I nie garb się, bo założę się o wszystko, że się garbisz żeby się wydawać niższa.
Napisałaś, że nigdy nie pragnęłaś wyglądać jak modelka, ale skoro natura dała Ci taki wzrost to ja bym jednak wykorzystała to, co mam i poszła w "modelkowy look" - szczupła, dumna, pewna siebie i w ubraniach, które wyglądają jakby zostały stworzone żebyś je prezentowała
Możesz być przygnębiona, a możesz być dumna, wybór należy do Ciebie. Po co wybierać przygnębienie?
Viann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 11:02   #4
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Co zrobić aby wyglądać na niższą? Jakie ubrania?

jak będziesz próbowała ukryć swój wzrost ciuchami skracającymi sylwetkę, tylko ją optycznie zdeformujesz i jak spojrzysz w lustro to rzeczywiście nie ma szansy, abyś się sobie spodobała.
do szpilek nie namawiam (mam 179 wzrostu i dziś na nogach takie z 12 cm obcasem :P), ale podkreślaj to, co masz smukłe i zgrabne, co ci się w sobie podoba.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam

Edytowane przez pani_smith
Czas edycji: 2015-05-22 o 11:04
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 12:10   #5
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Co zrobić aby wyglądać na niższą? Jakie ubrania?

Cytat:
Napisane przez Viann Pokaż wiadomość
Napisałaś, że nigdy nie pragnęłaś wyglądać jak modelka, ale skoro natura dała Ci taki wzrost to ja bym jednak wykorzystała to, co mam i poszła w "modelkowy look" - szczupła, dumna, pewna siebie i w ubraniach, które wyglądają jakby zostały stworzone żebyś je prezentowała
Możesz być przygnębiona, a możesz być dumna, wybór należy do Ciebie. Po co wybierać przygnębienie?
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 12:18   #6
Londa1529
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Co zrobić aby wyglądać na niższą? Jakie ubrania?

Nawet nie wiesz jak ja bym chciała od Ciebie kilka centymetrów mam 160cm i uważam, że to jest bardzo mało..Nie masz co narzekać wykorzystaj to dobrze i zrób z tego pożytek. Zobacz jak się ubierają wysokie aktorki typu Cameron Diaz. Twój wzrost to twoje błogosławieństwo hihi
Londa1529 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 21:04   #7
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Co zrobić aby wyglądać na niższą? Jakie ubrania?

Cytat:
Napisane przez Szamanka666 Pokaż wiadomość
Witam, mam kompleks na punkcie mojego wzrostu, jestem wyższa od wszystkich kobiet w mojej rodzinie i większości koleżanek. Czuję się wielka i niezgrabna, jak kłoda postawiona obok drobnych, uroczych kobietek . Nawet mój facet powiedział kiedyś, ze wolałby gdybym była niższa. I tu moje pytanie - jak się optycznie skrócić? Jakie ubrania zacząć nosić, aby wyglądać na mniejszą? I czy poza doborem ubrań istnieją jeszcze jakieś inne triki aby się skrócić? Słyszałam, że krótkie fryzurki i szczupła sylwetka pomagają, może jest coś jeszcze?

Wiem, że pewnie większość z Was uzna, że bycie wysoką to atut i powinnam się cieszyć, ale mnie niestety nie podobają się wysokie kobiety . Nie chciałam nigdy sylwetki modelki. Próbowałam się jakoś zaakceptować ale niestety ciężko mi się pogodzić, że nie jestem taka drobna i zgrabna jak np moja mama. Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek rady.

Bardzo skuteczną metodą w ujmowaniu centymetrów jest dekapitacja, ewentualnie amputacja nóg poniżej kolana. Gwarantowany spadek centymetrów w krótkim czasie!

Nigdy nie będziesz wydawać się niziutką, drobniutką kobietką, bo jesteś wysoka. Zanim zaczniesz kombinować ze stylizacjami, naucz się samoakceptacji i przestań się zadręczać tym, że nie masz 165 cm wzrostu. Chłopaka możesz zawsze wymienić na wyższego, warto mu o tym wspomnieć.

Bardzo skracają sylwetkę spódnice do połowy łydki.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-23, 22:07   #8
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co zrobić aby wyglądać na niższą? Jakie ubrania?

to ile Ty masz wzrostu? a ile TZ? Ja mam 172 i tez nieraz wkladam wysokie obcasy typu 6-7 cm co mi daje prawie 1,80 m i mi z tym calkiem dobrze. Jesli wkladam plaskie, to glownie by mi bylo wygodnie, a nie zeby sie nie podwyzszac. Z tym ze moj TZ nawet jak mam wysokie szpilki jest nadal ode mnie wyzszy.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-23 23:07:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:06.