Praca a ciąża - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-26, 08:46   #121
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Ciąża a umowa o pracę !

Jeśli to umowa o pracę w zastępstwie na czas nieobecności pracownika to kończy się z datą powrotu tegoż pracownika i prawo chroni Cię tylko do tego momentu. Jeśli to po prostu umowa na czas określony z określonym terminem jej końca, to pracodawca płaci Ci przez 14 tygodni, a potem przechodzisz na ZUS i pracodawca nie ma prawa Cię zwolnić, a po powrocie ma obowiązek zagwarantować Ci stanowisko równorzędne (co najmniej) za nie mniejszą pensję niż masz obecnie. Mogą Cię zwolnić tylko w razie ogłoszenia likwidacji lub upadłości.

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

aaa i nawet jeśli powiesz pracodawcy, że jesteś w ciąży, a dopiero potem dostarczysz zaświadczenie - prawo i tak Cię chroni. Nawet gdyby wypowiedzono Ci umowę, a Ty nie wiedziałabyś, że jesteś w ciąży i dopiero potem to zgłosiła (udokumentowała) - prawo i tak Cię chroni i wypowiedzenie jest nieważne.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 08:51   #122
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Ciąża a umowa o pracę !

Cytat:
Napisane przez Stokrotek90 Pokaż wiadomość
Jeśli to umowa o pracę w zastępstwie na czas nieobecności pracownika to kończy się z datą powrotu tegoż pracownika i prawo chroni Cię tylko do tego momentu. Jeśli to po prostu umowa na czas określony z określonym terminem jej końca, to pracodawca płaci Ci przez 14 tygodni, a potem przechodzisz na ZUS i pracodawca nie ma prawa Cię zwolnić, a po powrocie ma obowiązek zagwarantować Ci stanowisko równorzędne (co najmniej) za nie mniejszą pensję niż masz obecnie. Mogą Cię zwolnić tylko w razie ogłoszenia likwidacji lub upadłości.

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

aaa i nawet jeśli powiesz pracodawcy, że jesteś w ciąży, a dopiero potem dostarczysz zaświadczenie - prawo i tak Cię chroni. Nawet gdyby wypowiedzono Ci umowę, a Ty nie wiedziałabyś, że jesteś w ciąży i dopiero potem to zgłosiła (udokumentowała) - prawo i tak Cię chroni i wypowiedzenie jest nieważne.
yhy prawo prawe, a rzeczywistość rzeczywistością
Niby chroni, ale znam przypade gdzie kobieta też była na samym początku ciąży i specjalnie się zatrudniła (żeby dostawać w ciąży pieniążki), przyznała się po 3 dniach pracy i ją zwolnili, bo nie zdąrzyła donieść zaświadczenia. Mogla by pewnie się od tego odwoływać, sądzić, ale nie znała się i nici z tego miała. Ona przycwaniakowała i pracodawca jej się "odwdzięczył" umowę miała oczywiście na czas okreslony (naa rok)
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 17:03   #123
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Ciąża a umowa o pracę !

wychowawczy też będzie sie należał bo tego urlopu liczy się również L4 więc nawet gdyby pracowała tylko 2 miesiace + 7 była na L4 to jej to zaliczą
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 17:28   #124
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Ciąża a umowa o pracę !

Pracodawca nie może Cię zwolnic. Nie trzeba dostarczać zaświadczenia chyba że da Ci wypowiedzenie i go nie podpiszesz. Przysługuje Ci roczny urlop rodzicielski. Poprzednie osoby które pisały chyba szukały w google i znalazły nieaktualne przepisy bo trochę zamieszały

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 20:53   #125
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Ciąża a umowa o pracę !

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
Pracodawca nie może Cię zwolnic. Nie trzeba dostarczać zaświadczenia chyba że da Ci wypowiedzenie i go nie podpiszesz. Przysługuje Ci roczny urlop rodzicielski. Poprzednie osoby które pisały chyba szukały w google i znalazły nieaktualne przepisy bo trochę zamieszały

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
Dokładnie tak napisałam - tylko po 14 tygodniach przechodzi na ZUS, tyle.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 22:17   #126
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Ciąża a umowa o pracę !

Cytat:
Napisane przez Stokrotek90 Pokaż wiadomość
Dokładnie tak napisałam - tylko po 14 tygodniach przechodzi na ZUS, tyle.
Tak. W momencie gdy wygaśnie umowa. Masz rację. Chodziło mi o 1 post który zamieszał.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 23:12   #127
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Ciąża a umowa o pracę !

Cytat:
Napisane przez poczatkujaca123159 Pokaż wiadomość
Witam,
Właśnie dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Pracuję od niedawna na umowę o pracę na czas określony do 2016 roku.
Mam pytanie czy mogą oni mnie zwolnić???
Czy muszą mnie trzymać do porodu a potem płacić na macierzyńskim przez cały rok???
Proszę o poradę
Tak dla uściślenia Kiedy jesteś na urlopie macierzyńskim, to nie pracodawca wypłaca ci co miesiąc pieniądze, tylko ZUS.
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-28, 05:10   #128
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Ciąża a umowa o pracę !

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Tak dla uściślenia Kiedy jesteś na urlopie macierzyńskim, to nie pracodawca wypłaca ci co miesiąc pieniądze, tylko ZUS.
zależy - w firmie powyżej ilu tam pracowników wypłaca pracodawca, który potem rozlicza się z ZUSem
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 16:37   #129
Misio1849
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 983
Umowa zlecenie a ciążą

Witam, od połowy czerwca pracuje na umowę zlecenie. Początkiem sierpnia okazało się, że jestem w ciąży. Chorobowe mam odprowadzane do Zusu, za lipiec, sierpień. No i teraz moje pytanie, przepracowałam 14 dni września, ale nagle dorwało mnie przeziębienie i musiałam wsiaść l4. Moje pytanie brzmi czy firma odprowadzi zus we wrześniu mimo iż jestem na zwolnieniu lekarskim? Moja szefowa powiedziała, że tak, ale wole się upewnić. Mój miesiąc pracy liczy się od 24 do 25 następnego miesiąca. Wizytę u ginekologa mam 22 września, chciałam wziąć od niej l4, ale boje się czy mi zapłaci firma zusy, za to ze nie bylam w pracy caly miesiąc, oraz boje się czy jak się dowiedzą ze jestem w ciąży to mnie zwolnią. Wiem ze na chorobowe mogę isc po odprowadzeniu 3 składek chorobowych do Zusu. Ale jak jestem w trakcie 3-go miesiąca chora, to nie wiem jak to jest. Mam nadzieje ze będzie ok, może wy wiecie jak to jest? czekam na odpowiedz. jeśli pisze nie w tym dziale to przepraszam, jestem trochę zestresowana całą sytuacją.
Misio1849 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 17:07   #130
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Umowa zlecenie a ciążą

Jak masz umowę do 25 to do tego dnia masz odprowadzoną składkę. Jak teraz będziesz chciała umowę przedłużyć i weźmiesz l4 z okazji ciąży to nie licz na to, że później przedłużą Ci umowę na kolejny miesiąc.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-21, 19:07   #131
Misio1849
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 983
Dot.: Umowa zlecenie a ciążą

moja umowa zlecenie jest podpisana do konca stycznia 2015 r. Termin porodu mam wyznaczony na kwiecien. Czy dostane zasilek macierzynski? bo juz tyle czytalam, ze juz sama nie wiem.
Misio1849 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-21, 19:16   #132
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Umowa zlecenie a ciążą

Cytat:
Napisane przez Misio1849 Pokaż wiadomość
moja umowa zlecenie jest podpisana do konca stycznia 2015 r. Termin porodu mam wyznaczony na kwiecien. Czy dostane zasilek macierzynski? bo juz tyle czytalam, ze juz sama nie wiem.
nie,
zasilek przysluguje jesli odprowadzasz skladki w momencie porodu a tutaj wychodzi na to ,ze nie bedziesz miala umowy (chyba,ze Ci przedluza)
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 00:43   #133
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Umowa zlecenie a ciążą

a nie musi to być umowa o prace, żeby się cokolwiek należało ?
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 07:58   #134
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Umowa zlecenie a ciążą

Cytat:
Napisane przez Misio1849 Pokaż wiadomość
moja umowa zlecenie jest podpisana do konca stycznia 2015 r. Termin porodu mam wyznaczony na kwiecien. Czy dostane zasilek macierzynski? bo juz tyle czytalam, ze juz sama nie wiem.
Z umową zleceniem jest tak, że w każdej chwili mogą Ci ją wymówić z jakimś tam okresem wypowiedzenia (np. 7 dni). Więc jak dowiedzą się, że jesteś w ciaży to wypowiedzą Ci umowę i mają święte prawo bo to nie umowa o pracę i nie należą Ci się żadne świadczenia z tytułu ciąży.

---------- Dopisano o 08:58 ---------- Poprzedni post napisano o 08:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
nie,
zasilek przysluguje jesli odprowadzasz skladki w momencie porodu a tutaj wychodzi na to ,ze nie bedziesz miala umowy (chyba,ze Ci przedluza)
Bądźmy szczerzy... nie przedłużą umowy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 17:34   #135
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Umowa zlecenie a ciążą

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
a nie musi to być umowa o prace, żeby się cokolwiek należało ?
nie - na zleceniu tez sie nalezy bo odprowadzasz skladki, tylko zeby sie nalezalo to musisz urodzic w momencie odprowadzania skladek, a nie czarujmy sie-pewnie jak tylko rpacodawca sie dowie,ze pracownica w ciazy to rozwiaze umowe i jestes na lodzie

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Bądźmy szczerzy... nie przedłużą umowy.
moze ktos ma dobre serce
teoretycznie jakby przedluzyli np na pol roku a autorka poszla na zwolnienie lekarskie to by miala macierzynski ale tu musialaby byc dobra wola pracodawcy,badz jego niewiedza o ciazy
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 18:09   #136
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Umowa zlecenie a ciążą

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
nie - na zleceniu tez sie nalezy bo odprowadzasz skladki, tylko zeby sie nalezalo to musisz urodzic w momencie odprowadzania skladek, a nie czarujmy sie-pewnie jak tylko rpacodawca sie dowie,ze pracownica w ciazy to rozwiaze umowe i jestes na lodzie



moze ktos ma dobre serce
teoretycznie jakby przedluzyli np na pol roku a autorka poszla na zwolnienie lekarskie to by miala macierzynski ale tu musialaby byc dobra wola pracodawcy,badz jego niewiedza o ciazy
Jak by nie wiedział o ciąży to później mógłby zrobić jej syf.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 18:48   #137
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Umowa zlecenie a ciążą

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Jak by nie wiedział o ciąży to później mógłby zrobić jej syf.
jaki syf
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 19:31   #138
Mamba4
Raczkowanie
 
Avatar Mamba4
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 403
Dot.: Umowa zlecenie a ciążą

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
a nie musi to być umowa o prace, żeby się cokolwiek należało ?
Przy umowie o pracę miałabyś odprowadzane składki, bo umowa z automatu byłaby przedłużona do dnia porodu. A przy umowie zlecenie nie ma żadnych przywilejów.

I dziewczyny niestety maja racje, że pewnie umowy nie przedłużą i o zasiłku nie ma mowy. No chyba, ze masz kogoś znajomego, kto zatrudni Cie na umowę o pracę?
__________________
- Kubusiu... -Tak Prosiaczku? -Nic, chciałem upewnić się, że jesteś...
...::: Uśmiech to bodaj najkrótsza droga do drugiego człowieka :::...
...::: Rób to na co masz ochotę, a ludzie niech mówią co chcą :::...
Na jednym facecie świat nie kończy się, bo tego kwiata jest pół świata
Mamba4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 13:06   #139
Votre
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 43
Exclamation Potrzebuje rady ! umowa o prace na pół etatu na 3 miesiace i ciąża

Nie wiem czy na odpowiedni wątek to dodałam :/
ale noo chcialabym sie doradzić ....


Dnia 1 sierpnia zaczelam prace - dostalam umowe o prace na pół etatu na 3 miesiace -do października. Okazało się że jestem w ciązy ... Zaswiadczenie pracodawcy o tym iz jestem w ciazy dostarczylo na początku wrzesnia -
czyli to już ponad 3 miesiace w ciazy bylam .... Jestem na zwolnieniu od konca pazdziernika -zanim umowa mi sie skonczyla ...




Czy pracodawca ma obowiazek mi ja przedluzyc do dnia porodu ??





Dowiedzialam sie ze firmema zamykac... Co w takim wypadku ....
Gdzie teraz mam zanosić zwolnienie ?
Czy będę dostawac pieniądze za zwolnienie ? skoro zamyka firme ?
Jakie dokumnety pracodawca musi mi wydać ?
Musze to zgłosić do zusu czy do biura pracy ?





Kompletnie zielona jestem w tym :/
Czy ktos potrafi mi to wyjasnić ...?
Co pokolei powinnam zrobić ?

Votre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-26, 13:29   #140
geosmina
Wtajemniczenie
 
Avatar geosmina
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 041
Dot.: Potrzebuje rady !!!!!!!!! Pomoże ktoś ???

Jeżeli dostałaś umowę o pracę (normalną, nie na okres próbny), to z tego co mi się wydaje, nawet jeżeli firma będzie zamknięta, to należy Ci się zasiłek z ZUS. Pracodawca musi wystawić Ci świadectwo pracy, jeżeli miałaś u niego umowę.

Niestety nie wiem co z Twoimi zwolnieniami, komu powinnaś je nosić i jak to teraz będzie wyglądać. Jedynie co, to wiem, że jeżeli miałaś umowę o pracę, a pracodawca został poinformowany o ciąży, to jesteś w dobrej sytuacji. Gorzej, gdyby pracodawca o ciąży nie wiedział, wtedy byłaby kicha.

Najlepiej zadzwoń do ZUS, na jakąś infolinię i dopytaj spokojnie tam, mają obowiązek Ci wszystko powiedzieć, tylko najlepiej spisz wcześniej pytania, żebyś miała wszystko jasno wytłumaczone.

Powodzenia
__________________
"Jakiś" to nie to samo co "jakichś"!!!

"Zenek, co ty jakiś nie w sosie jesteś? Może zjadłbyś jakichś pierożków babcinych?"
geosmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 15:39   #141
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Potrzebuje rady !!!!!!!!! Pomoże ktoś ???

Dokładnie, najlepiej o takie rzeczy dopytać w ZUS -ie, informacja najpewniejsza.
Ale dopóki firma faktycznie nie przestanie działać, bo napisałaś, że tylko "mają zamykać" a to jeszcze nie znaczy, że jest to na 100% pewne, to wszelkie sprawy zwolnień załatwiasz z nimi.
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 23:02   #142
makowianeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 12
Angry ciąża na wypowiedzeniu

Witam dziewczyny. prosze o poradę

Pół roku temu zatrudniłam się w firmie, dostałam umowę o pracę na czas określony 1 roku.mam plany zajść w ciązę. Dowiedziała się o tym koleżanka moja i szefostwa i powiedziała im o tym. Kolejna życzliwa osoba powiedziała mi że planują mnie zwolnić. Pytanie brzmi: czy jeśli dostanę wypowiedzenie i w trakcie wezmę l4, na którym zajdę w ciążę pracodawca będzie musiał mi przedłużyć umowę do porodu?
makowianeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 11:05   #143
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

Tak, będzie musiał. Pamiętaj tylko, że jak już potwierdzisz ciążę to musisz jak najszybciej zgłosić do pracodawcy i złożyć odwołanie od wypowiedzenia - teoretycznie na takie odwołanie masz 7 dni od dnia otrzymania wypowiedzenia, jednak w przypadku zajścia w ciążę nie ma konieczności zachowywania tego terminu, ale też nie możesz zwlekać z poinformowaniem pracodawcy.

Masz 2 tygodnie wypowiedzenia? Powodzenia w takim razie z zajściem w ciążę w tak krótkim czasie
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 11:47   #144
Auksencja
Rozeznanie
 
Avatar Auksencja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 552
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

Nie rozumiem, po co "chwaliłaś" się, że planujesz zajść w ciążę... Ludzie w pracy potrafią być pioruńsko życzliwi
Auksencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 21:58   #145
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

tak w ramach uświadamiania - musisz zajść w ciążę szybciej niż na wymówieniu, bo nawet jeśli zajdziesz w ciążę to będzie za młoda, żeby ją potwierdzić.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 09:35   #146
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

Słuszna uwaga - jeśli już planujesz zajść w ciażę, to szybciej niż na wymówieniu, to raz, a dwa... muszę to powiedzieć: mam nadzieję, że pracujesz w wielkiej firmie, która ma wielu pracowników i którą na luzie stać, a nie że załatwisz jakiegoś małego przedsiębiorcę, u którego nikt więcej poza Tobą nie pracuje
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 09:58   #147
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
tak w ramach uświadamiania - musisz zajść w ciążę szybciej niż na wymówieniu, bo nawet jeśli zajdziesz w ciążę to będzie za młoda, żeby ją potwierdzić.

No właśnie nie musi:/ wystarczy, ze pozniej udowodni, ze zaszła będąc na wypowiedzeniu...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 10:06   #148
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

ale to zapłodnienie czy zagnieżdżenie zarodka ma się odbyć w trakcie wypowiedzenia?

a tak serio to mam nadzieję, że jeśli to malutka firma to ci się nie uda ten przekręt. ręce mi opadają jak czytam takie wątki.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 10:08   #149
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

A tego to ja juz nie wiem

Też mi ręce opadły, a juz totalnie nie rozumiem jak można sie takimi rzeczami chwalić przy innych pracownikach. Ale zaraz sie pewnie dowiem, pracodawcy tacy źli, wiec trzeba kombinować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 06:36   #150
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

masakra. i przez takie kobiety, potem innym młodym uczciwym dziewczynom jest trudniej prace znaleźć. bo na rozmowie słyszą, że przecież zaraz zajdą w ciąże.
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-24 18:18:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:32.