Macica dwurożna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-09, 13:40   #1
julkaap
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2
Question

Macica dwurożna


Witam!
Podczas ostatniego badania USG zdiagnozowano u mnie macice dwurożną oraz jest napisane, że prawy jajnik nieuwidoczniony. Kiedy zapytałam czy to coś groźnego usłyszałam : "to zależy" Niestety nie posiadam wiedzy na ten temat. Proszę o pomoc ......
Z góry dziękuję
julkaap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 22:25   #2
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Macica dwurożna

Istotnie, trudno dać jednoznaczną odpowiedź.
Wszystko zależy od stopnia wady, co można stwierdzić specjalistycznymi badaniami. Najczęściej w przypadku tych wad (bo jak napisałem występują pod wieloma postaciami) występują trudności z donoszeniem ciąży.
Wada polega na tym że macica jest w różnym stopniu "przewężona", często występuje przegroda dzieląca macicę na dwie "połówki". Czasami wymagana jest operacja dla skorygowania wady.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 19:00   #3
Niu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1
Dot.: Macica dwurożna

Głowa do góry! Ja mam macicę dwurożną, moja mama i moja babcia. Każda z nas donosiła ciąże bez koniecznosci operacji. W moim przypadku skończyło się na wcześniejszym zwolnieniu lekarskim, które spędziłam w domowych pieleszach walcząc ze zgagą i bezsennością. Ale akurat te przypadłosci nie miały nic wspólnego z dwurożną macica. Oprócz tego (tak dla ciekawostki) pochwlae się, że mam wędrującą, łukowatą przerosniętą nerkę. Na USG pewien fajny lekarz powiedział, że jestem jak... z archiwum X! Usmiechnij się i wcale się tym nie zamartwiaj!
Niu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-05, 13:52   #4
TyTeCzKa
Rozeznanie
 
Avatar TyTeCzKa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 833
Dot.: Macica dwurożna

Witam.
Ja także mam dwurożną macice i powiedziano mi że mam tą przegrodę. Nie ukrywam ze jestem troszkę tym zaniepokojona. nie znalazłam w sumie w internecie na ten temat żadnych informacji. Przede wszystkim chciałabym zobaczyć jakieś zdjęcie jak to wygląda dokładnie itd. ale nic takiego nie znalazłam. Mam pytanie czy tą ściankę sie usuwa ?? czy coś?? bo wydaje mi się że raczej dziecko nie miałoby miejsca na rozwijanie się ... Jeśli można prosić chciałabym więcej informacji na temat dwurożnej macicy
__________________

Przedłużanie oraz Stylizacja Rzęs Łódź
http://facebook.com/ledithlashes

})i({ Amore Dolce Vita })i({
TyTeCzKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 15:15   #5
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Macica dwurożna

Przegroda macicy rzeczywiście może utrudnić rozwój ciąży.
Usuwa się ją w obecnych czasach najczęściej "od dołu", w czasie histeroskopii.
Co do różnych postaci macic dwórożnych oraz z występującą przegrodą, postaram się
zamieścić jakiś link lub ilustrację.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 21:41   #6
*ewka*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 7
Dot.: Macica dwurożna

U mnie też lekarz podczas USG stwierdził macicę dwurożną, jednak powiedział, że jeszcze wszystko może się rozwinąć w teakcie dojrzewania ??? Mam 17 lat
*ewka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 12:24   #7
gibbsis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1
Dot.: Macica dwurożna

dzis byłam u lekarza badoło mnie 4 lekarzy i tez stwierdzili u mnie ta wade jestem załamana
gibbsis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-24, 08:29   #8
aha9
Raczkowanie
 
Avatar aha9
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 174
Dot.: Macica dwurożna

hm.. no to widzę, że nie jestem jedyna, trzy dni temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży, bardzo się cieszę, udało nam się już po miesiącu starań, chocaż lekarz mówił że moga być pewne problemy z zajściem. Ide dziś na pierwszą wizytę, trochę się boje, bo tak naprawdę nie wiem jak duża jest moja wada, ale jestem dobrej myśli, termin na lipiec. Trzymajcie kciuki.\
Pozdrawiam
aha9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 13:01   #9
podusia
Rozeznanie
 
Avatar podusia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 780
Dot.: Macica dwurożna

ja niestety wiem od jakiegoś czasu że mam dwurożną macicę.myślę o dziecku,może jeszcze nie teraz ale za jakiś czas i juz mam obawy jak to będzie.....
podusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 14:32   #10
anka1956
Raczkowanie
 
Avatar anka1956
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 173
Dot.: Macica dwurożna

Cytat:
"Jama macicy dwurożnej przybiera kształt litery W. Anomalia ta nie daje żadnych dolegliwości. Jeżeli wada jest niewielka najczęściej nie stanowi ona problemu w zajściu w ciążę oraz jej donoszeniu i bardzo często nie zostaje rozpoznawana. W przypadku, gdy wada jest większa bardzo często pojawiają się problemy z zajściem w ciążę i jej donoszeniem. Częściej dochodzi do poronień nawykowych, porodów przedwczesnych i innych patologii. Wynika to z faktu, iż wadom macicy często towarzyszą różnego rodzaju defekty błony śluzowej macicy utrudniające implantację zarodka a ograniczona przestrzeń jamy macicy utrudnia rozwój płodu. Jednakże powikłania te częściej zdarzają się w przypadku przegrody macicy, a nie macicy dwurożnej. Ciężarna ze stwierdzoną macicą dwurożną musi być pod ścisłym nadzorem lekarskim ze względu na to, iż wadzie tej najczęściej towarzyszy niewydolność szyjki macicy, co zwiększa zagrożenie porodem przedwczesnym. Często konieczne jest założenie szwu szyjkowego w celu utrzymania ciąży.


W przypadku podejrzenia nieprawidłowości budowy macicy lekarz zaleci odpowiednie badania. Macicę dwurożną lekarz rozpoznaje na podstawie odpowiednich badań specjalistycznych jak np.: histeroskopia (HSC), histerosalpingografia (HSG), kontrastowa histerosalpingografia ultrasonograficzna i inne. Tylko w nielicznych przypadkach udaje się lekarzowi wyczuć dwa oddzielne rogi macicy podczas rutynowego badania ginekologicznego, co i tak wymaga potwierdzenia w innych badaniach. Dalsze postępowanie uzależnione jest od rozpoznania. Inne podejmuje się macicy dwurożnej a inne w przypadku przegrody w macicy. Tylko w niektórych przypadkach np. poronieniach nawykowych, niemożność donoszenia kolejnej ciąży i innych zaleca się chirurgiczną korektę wady.


Moja siostrzenica miała przeprowadzoną operację macicy dwurożnej w klinice w Szczecinie - teraz jest mamą dwójki pięknych dzieciaczków.
Najważniejsze jest znależć dobrego lekarza, który pokieruje leczeniem.
Powodzenia.
anka1956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 16:08   #11
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Macica dwurożna

Dziś miałam badanie HSG. Oba jajowody drożne, ale za to wykryto u mnie macicę dwurożną. Od roku staramy się z mężem o dziecko, na razie bez efektu. Mam zespół policystycznych jajników, teraz doszła ta wada macicy, powoli mam dość. Do swojego gina idę dopiero po 6 lutego, także na razie siedze i się martwię.
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-13, 16:05   #12
podusia
Rozeznanie
 
Avatar podusia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 780
Dot.: Macica dwurożna

byłam u innego ginekologa ostatnio, no i też potwierdził że mam dwurozną macicę. powiedział że jeśli będę miała problemy z zajściem w ciążę to trzeba będzie usunąć jakąś przegrodę. przestraszyłam się tym wszystkim bo nie zaczęłam jeszcze starań o dziecko ale sama wiedza że coś jest nie tak z góry mnie przeraża, i wiadomo, myślę że napewno będzie źle
__________________

podusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 16:55   #13
aha9
Raczkowanie
 
Avatar aha9
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 174
Dot.: Macica dwurożna

nie ma sie co martwic na zapas. moj synek ma juz 4 miesiace, ciaza pryebiegla bey komplikacji, a lekarze strasznie mnie straszyli. glowa do gory, trzymam kciuki
aha9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 15:02   #14
blondyna165
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 146
Dot.: Macica dwurożna

nie wiem czy ktos tu jeszcze jest i odpisze ale moze.... mam macice dwurozna jestem w ciazy w 7 miesicau. dziecko ma glowe w jednym roku od poczatku, teraz jest scisnieta i nie moze wyjsc z rogu aby sie odwrocic do dolu ku wyjsciu... Boje sie ze sie nei odwroci , ale bardziej sie boje ze ten UCISK zdeformuje jej glowke. Boje sie ... jutro do ginekologa ide zobaczymy o powie, moze jkies specjalne cwiczenia. NArazie slyszalam ze mam miec robione dodatkowe badania by sparwdzic czy z glowka jest wszytko dobrze.
blondyna165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 21:40   #15
slonce55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5
Question Dot.: Macica dwurożna

Witam. A ja mam też problem z macicą. Może napiszę pokolei. W lipcu ub.r poroniłam w 7 tyg ciazy. Po zabiegu na drugi dzień na usg wyszło: trzon macicy mocno tyłozgięty, jama macicy niejednorodna na ok. 10mm, w okolicy dna, jama w kształcie trójkąta-możliwa dwurożna macica. Mój lekarz powiedział że mogło to byc przyczyna poronienia, przepisał mi yaz, w styczniu odstawiłam, robiłam cytologię, wyszła ok, mogę się starac o dziecko. Ale nic na temat macicy, tyle że następna ciąża może byc zagrożona, czy ktoś ma podobne wady? Bo mam nie tylkodwurożną ale i tyłozgięta-dwa w jednym, czy ja wogóle mam szanse na donoszenie kolejnej ciąży??????? bo z tym chyba będzie problem z tego co wiem, czy istnieją operacje na tą wadę i gdzie? Czy wogóle jest szansa na dziecko...
slonce55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 12:08   #16
habibe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Macica dwurożna

Witam. Ja też mam macicę dwurożną i tyłozgięcie...do tego torbiele na jajnikach, endometriozę - ogólnie - istny chaos. Przeszłam już operację usunięcia torbieli, a one wracają co kilka miesięcy jak przestaję brać hormony. Jestem już tym wszystkim zmęczona, ale jak czytam posty kobiet, które mają te same dolegliwości co ja i urodziły dzieciaczki to nie tracę nadziei. Dzięki Wam kobietki, że nie tylko opisujecie negatywne emocje, ale także podtrzymujecie na duchu te "załamane". Pozdrawiam.
habibe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 20:51   #17
slonce55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5
Dot.: Macica dwurożna

Ja też mam nadzieję że mimo wszystko uda nam się mie dzieciaczki, trzeba się pogodzic z wadami i myślec pozytywnie, choc to nie jest łatwe. Trzymam kciuki za Was
slonce55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 21:11   #18
slonce55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5
Dot.: Macica dwurożna

Myślę że każda kobieta z takimi problemami przechodzi to inaczej, każdy organizm reaguje na swój sposób, jestem ciekawa jak się to wszystko potoczy z następną ciążą-jeśli się uda zajśc to chyba jest nadzieja na donoszenie z tego co widzę z tą wadą kobiety też maja dzieci, zobaczymy jak to będzie, mimo wszystko staram się myślec pozytywnie
slonce55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 16:25   #19
edytaolb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: N.S.
Wiadomości: 172
Dot.: Macica dwurożna

Witam,

w 2006 r. stwierdzono u mnie macice dwurożną, miałam jechać do łodzi do Instytutu matki Polki na przebadanie i operację ale się z mężem pośpieszyliśmy i zaszliśmy w ciążę. Lekarz powiedział, że musimy się częściej spotykać niż inne pacjentki ale na pewno będzie dobrze i było!!!! W lutym 2007r. urodziłam zdrowego ślicznego chłopczyka!!!!
Także dziewczyny liczy się pozytywne nastawienie, zdrowa psychika i niedopuszczenie myśli, że coś miałoby być nie tak. No i oczywiście wybór doświadczonego ginekologa, który doradzi i trzeba go słuchać!!!

Trzymajcie się i powodzenia!!!
edytaolb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-14, 20:10   #20
slonce55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5
Dot.: Macica dwurożna

Oby tak było, mam nadzieję że jak któraś z nas zajdzie w ciąże to się uda każdej Trzymam kciuki za każdą z Was
slonce55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 20:13   #21
isabell28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: Macica dwurożna

cześć dziewczyny
ja moge troszke pocieszyc was oczywiście każdy przypadek jest inny ale zawsze to coś u mnie stwierdzono dwurożna macicę z przegrodą w pochwie gdy byłam w pierwszej ciąży początkowo lekarze w szpitalu nie dawali mi szans jak trafiłam na początku ciąży z ryzykiem poronienia ale znalazłam dobrego lekarza ktory doprowadził moja ciąże szczęśliwie do końca robiąć cesarkę usuwając przegrodę w pochwie to było 5 lat temu i mam synka zdrowego
teraz znowu jestem w ciąży 17tydzień co prawda troszkę gorzej to przechodzę moja macica jest troszke osłabiona i również byłam w szpitalu na podtrzymaniu ale na razie jest ok jestem dobrej mysli po prostu musze więcej odpoczywać i nie przemęczać się a będzie wszystko dobrze grunt to dobry lekarz i pozytywne myslenie pozdrawiam
isabell28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 10:04   #22
edytaolb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: N.S.
Wiadomości: 172
Dot.: Macica dwurożna

Witam ponownie,
wczoraj byłam na wizycie u mojego gina i powiedział, ze bardzo trudno jest zdiagnozować na podstawie samego USG, czy macica jest dwurożna czy ma tylko przegrodę. Ten fakt może tylko potwierdzić badanie kamerą wpuszczoną do macicy.. więc on na razie wstrzymałaby się z używaniem pojęcia "macica dwurożna" a zatrzymałby się przy terminie "macica z przegrodą".. Mam już drowego ślicznego 3,5letniego chłopca więc dziewczyny, głowa do góry!!! Wam na pewno też się uda, tylko dbać o siebie baaardzo!!
edytaolb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 07:45   #23
dmsk1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Macica dwurożna

Witam.
6 lat temu urodziłam córeczkę i przez cały okres ciąży nic nie wskazywało na jakąkolwiek wadę, dopiero podczas cięcia cesarskiego (z powodu ułożenia pośladkowego) lekarz wykrył dwurożną macicę. Teraz podczas drugiej ciąży też bez jakichkolwiek dolegliwości myśle że nie ma problemu do obaw z powodu tej wady, także dziewczyny jak widać można normalnie zachodzić, donosić i urodzić dzieci.
Pozdrawiam wszystkie "dwurożne"
dmsk1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 18:16   #24
Sawa83
Raczkowanie
 
Avatar Sawa83
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 172
Dot.: Macica dwurożna

Hej, jestem w 13 tc i miałam dziś robione USG. Lekarz stwierdził że mam dwurożną macicę (nie mówił czy z przegrodą czy bez i nie skierował na żadne dodatkowe badania więc chyba bez przegrody, w sumie to nawet mi nic nie wytłumaczył o co z tą dwurożnością chodzi). Zastanawiam się czy jeśli zaszłam w ciążę od razu za pierwszym podejściem i nie było żadnych plamień, krwawień ani innych komplikacji (przebieg jak do tej pory prawidłowy) to czy powinnam się tym przejmować? Przed zajściem w ciążę miałam robione USG transwaginalne i wtedy nic nie wykazało żebym miała dwurożność więc może to jakaś wada w małym stopniu tylko? :-/
zastanawiam się też czy jesli do tej pory wszystko było ok a cały czas się kochamy z TŻ to czy mam zacząć unikać seksu czy nie zawracać sobie tym głowy i kochać się normalnie dopóki lekarz nic nie powie że nie wolno? Jak uważacie?
Sawa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 21:14   #25
kootekk
Zakorzenienie
 
Avatar kootekk
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 056
Dot.: Macica dwurożna

sawa jesli dokładnie nie wiesz jjak twoja wada wyglada to dmuchaj na zimne, maciece dworozne badz podwojne maja to do siebie ze nie przeszkadzaja w zajsciu w ciaze ale w utrzymaniu jej, ja przez moja podwojna macice urodziłam w 33t4d wczesniaczka, pomimo ze nie wspołżylismy i lezalam prawie cala ciaze, u ciebie moze tak nie byc ale na twoim miejscu bym uważala
__________________
http://instagram.com/kootekk#


kootekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 13:52   #26
Sawa83
Raczkowanie
 
Avatar Sawa83
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 172
Dot.: Macica dwurożna

Dzięki za odpowiedź, mam nadzieje że u mnie będzie dobrze. Postaram się jeszcze podpytać mojego ginekologa co i jak dokładniej ale wizytę mam mieć dopiero za 3 tygodnie :-/
Sawa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 16:18   #27
podusia
Rozeznanie
 
Avatar podusia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 780
Dot.: Macica dwurożna

Już kiedyś tu pisałam, mam macicę dwurożną. jestem w 4tc, na usg jeszcze nie było dokładnie widać, był 2mm pęcherzyk, lekarz powiedział, że to prawie na 100% to , w prawym rogu macicy. Stresuję się bardzo jak to będzie, za 3 tygodnie usg, chyba że coś by było nie tak to wcześniej. Niepotrzebnie czytałam w necie o macicy dwurożnej bo mnie to przeraziło. Ale pociesza myśl, jak tu piszecie że było u Was wszystko ok...
__________________

podusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 20:34   #28
destiny_27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: Macica dwurożna

A oto moja historia...
Z ogromną radościa udałam sie do lekarza, w celu potwierdzenia ciąży.. okazalo sie jednak że również posiadam macice dwurożną.. lekarz poinformował mnie o tym .. i kazał przyjsc za miesiac..
Gdy rozczytałam sie w internecie na ten temat załamałam sie... i po paru dniach znowu udałam sie do lekarza aby wyjaśnił mi to wszystko co przeczytałam na portalach.. Uspokoił mnie.. wyjaśnił...
Dziś jestem mamą 8 miesiecznej już Oliwki..

trzymam kciuki za wszyskie kobiety z tą wadą.. bądźcie dobrej myśli i wierzcie, że i Wam sie uda!
destiny_27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 20:39   #29
caverne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4
Wink Dot.: Macica dwurożna

Razem z mężem tuż po ślubie zapanowaliśmy dzidziusia. Miesiąc później zrobiłam test i trafiony zatopiony Szczęśliwa udałam się do lekarza, aby potwierdzić tą cudowną wiadomość. Okazało się, że to 5 tydzień.
Jednak, aż tak dobrze być nie mogło. Okazało się na badaniu usg, że mam macicę dwurożną z przegrodą. Jednak ciąża przebiegała bez komplikacji. Urodziłam przez zaplanowane cięcie w 39 tyg. Dziś jestem szczęśliwą mamą zdrowego chłopczyka i żywym przykładem na to, że z tą wadą macicy nie musi być, aż tak źle
caverne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 08:30   #30
slonce55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5
Dot.: Macica dwurożna

Witam Jak już kiedyś pisałam też mam dwurożną macicę. Jestem w 15 tyg ciąży, od początku jestem na tabletkach na podtrzymanie ciaży, mam dużo leżeć, oszczędzać się, zobaczymy jak to dalej się potoczy-oby tym razem sie udało bo widzę że Panie ,,dwurożne'' mają bobaski Do lekarza jeżdżę co dwa tygodnie bo powiedział że woli mnie mieć na oku w związku z tą wadą. Mam nadzieje że będzie ok... Pozdrawiam
slonce55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-27 20:12:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:00.