Pytanie o staż cz.II - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-28, 09:45   #2611
AlexandraCat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 213
Dot.: Pytanie o staż cz.II

cześć dziewczyny!
a ja składałam wniosek o drugi staż bo pierwszy miałam 6-mcy i został odrzucony, ale ponoć dostałam się na program 30 minus, ale ofert generalnie brak...
a dziś byłamw UP i facet mnie ochrzanił w sumie, że może tak trochę samodzielności, a nie tylko na nich liczę...
tak jakbym faktycznie na nich liczyła...
dwa lata temu skończyłam studia, a jakoś mniej wiecej rok temu skończył mi się ten pierwszy staż...
jestem załamana...

wie ktoś coś więcej na temat tego programu 30minus??
ja dowiedziałam się od babki od staży , że pracodawca musi zatrudnić mnie wtedy normalnie na etat i wtedy dostanie kasę od nich na doposażenie/wyposażenie stanowiska pracy...
jakoś kiepsko to widzę, że ktoś tak z biegu mnie zatrudni od razu na stałe na etat...

a ten koleś dziś coś przebąkiwał, że wtedy pracownik jets tani "w utzrymaniu" bo coś tam ZUS...
więc nie wiem jak to w sumie jest z tym porgramem 30 minus...
__________________
www.alexandra20.fotosik.p l
AlexandraCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-30, 12:01   #2612
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Kiedy się dostaje skierowanie na badania do lekarza?

Byłam wszystko załatwić, mam przyznany staż, który zacznę 2 listopada, ale nie byłam u lekarza...
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-30, 22:22   #2613
kotek6
Rozeznanie
 
Avatar kotek6
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 593
Dot.: Pytanie o staż cz.II

_Ewelka
Cytat:
no i najwazniejsze! staz chcialabym w innym miescie, u mnie za male miasto, nie mam szans, znam ta branze dokladnie. W innym urzędzie, mogę dostać staz? jako osoba poszukująca pracy?
u mnie w Urzędzie pani powiedziała że jeśli wybiorę tzw miasto współpracujące to mogę próbować dostać się tam na staż (tak działają często urzędy w malutkich miastach) ...ale bardziej pewne jest jeśli np znajdziesz firmę z miasta X która pójdzie do ciebie do urzetu i wskaże cię jako osobę którą chce na staż choć mieszkasz w mieście Y ---- tak ja się właśnie staram o staż na tych zasadach


mam pytanie takie dość dziwne ale czytam ustawę po raz milionowy i nie wiem jak ją rozumieć
Na dzień dzisiejszy mam firmę która przyjmie mnie na staż z chęcią (o ile urząd się zgodzi) ale z uwagi na pewne zmiany jakie będą w tej firmie (firma po tym czasie planuje zwiesić działalność i dokonać remontów - ale to nie związane jest z moim pytaniem) potem tylko na 6 miesięcy i bez możliwości przedłożenia ....no i teraz pytanie czy po tych 6 miesiącach mogę strać się by urząd skierowała mnie na kolejny staż w innej firmie na kolejne 6 miesięcy albo mniej (jeśli staż może maksymalnie trwać 12 miesięcy) .... czyli w tym wypadku zrobiła bym staż w 2 różnych firmach w ciągu roku?
__________________
poznaliśmy się 05.11.2007

ślub 07. o7. 2012
kotek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-31, 08:32   #2614
krzysiek89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 194
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Kiedy się dostaje skierowanie na badania do lekarza?

Byłam wszystko załatwić, mam przyznany staż, który zacznę 2 listopada, ale nie byłam u lekarza...

Skierowanie na badania dostaję się z Urzędu, najczęściej wtedy, kiedy przyniesiesz wypełnione skierowanie od pracodawcy z datą rozpoczęcia stażu.

Skierowanie może wystawić Ci również Twój pracodawca przed rozpoczęciem staż, a być może na początku stażu.

Pamiętaj, że nie wszystkie Urzędy i nie wszyscy pracodawcy wysyłają swoich stażystów na badania. Jeśli nie dostałaś jeszcze żadnego skierowania, to nic się nie martw. Widocznie nie musisz mieć robionych badań. Sądzę, że to raczej dobra wola Urzędu lub pracodawcy.

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:26 ----------

Cytat:
Napisane przez kotek6 Pokaż wiadomość
_Ewelka u mnie w Urzędzie pani powiedziała że jeśli wybiorę tzw miasto współpracujące to mogę próbować dostać się tam na staż (tak działają często urzędy w malutkich miastach) ...ale bardziej pewne jest jeśli np znajdziesz firmę z miasta X która pójdzie do ciebie do urzetu i wskaże cię jako osobę którą chce na staż choć mieszkasz w mieście Y ---- tak ja się właśnie staram o staż na tych zasadach


mam pytanie takie dość dziwne ale czytam ustawę po raz milionowy i nie wiem jak ją rozumieć
Na dzień dzisiejszy mam firmę która przyjmie mnie na staż z chęcią (o ile urząd się zgodzi) ale z uwagi na pewne zmiany jakie będą w tej firmie (firma po tym czasie planuje zwiesić działalność i dokonać remontów - ale to nie związane jest z moim pytaniem) potem tylko na 6 miesięcy i bez możliwości przedłożenia ....no i teraz pytanie czy po tych 6 miesiącach mogę strać się by urząd skierowała mnie na kolejny staż w innej firmie na kolejne 6 miesięcy albo mniej (jeśli staż może maksymalnie trwać 12 miesięcy) .... czyli w tym wypadku zrobiła bym staż w 2 różnych firmach w ciągu roku?


Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twoje pytanie, ale po zakończonym stażu w jednej firmie możesz się starać o kolejny.

Nie ma obowiązku starania się o przedłużenie stażu, tak więc możesz zakończyć swój pierwszy staż i wystąpić z prośbą o następny.

Nie ma przeszkody, byś zrobiła staż w dwóch różnych firmach w ciągu jednego roku.

Edytowane przez krzysiek89
Czas edycji: 2010-10-31 o 08:33
krzysiek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-31, 11:15   #2615
dwudziestolatka
Zakorzenienie
 
Avatar dwudziestolatka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 704
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Też mam pytanko jestem na stażu od 1. września. We wrześniu wykorzystałam dwa dni wolnego, a wczoraj koleżanka powiedziała mi, że wolne można wziąć dopiero po przepracowaniu miesiąca, a więc, że w pierwszym miesiącu nie można wykorzystać tych dwóch dni jak to jest
__________________
dwudziestolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-31, 13:55   #2616
krzysiek89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 194
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez dwudziestolatka Pokaż wiadomość
Też mam pytanko jestem na stażu od 1. września. We wrześniu wykorzystałam dwa dni wolnego, a wczoraj koleżanka powiedziała mi, że wolne można wziąć dopiero po przepracowaniu miesiąca, a więc, że w pierwszym miesiącu nie można wykorzystać tych dwóch dni jak to jest

Niestety muszę Cię zmartwić, ale Twoja koleżanka ma rację.

Dni wolne na stażu przysługują Ci dopiero po przepracowaniu miesiąca, a więc jeśli zaczęłaś staż we wrześniu, dni wolne możesz wziąć dopiero w październiku.

Dziwie się, że Urząd Pracy nie zadzwonił do Ciebie po oddaniu listy obecności z września.
Ja miałem mniej więcej podobną sytuację i 2 dni po oddaniu listy dzwonili do mnie i prosili o wyjaśnienie.
U mnie udało się to wszystko wyjaśnić, ale może też dlatego, że błąd nie był z mojej winy.

A otrzymałaś całość wynagrodzenia za wrzesień ? bo teoretycznie powinni Ci te dni zaliczyć do nieobecności nieusprawiedliwionej i odliczyć kasę z wypłaty.
A jeżeli dostałaś całość kasy, to widocznie nie przejęli się tym
krzysiek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-31, 20:32   #2617
kotek6
Rozeznanie
 
Avatar kotek6
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 593
Dot.: Pytanie o staż cz.II

krzysiek89 dziękuję bardzo za odpowiedz dokładnie o takie informacje mi chodziło

pozdrawiam
__________________
poznaliśmy się 05.11.2007

ślub 07. o7. 2012
kotek6 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-31, 21:25   #2618
dwudziestolatka
Zakorzenienie
 
Avatar dwudziestolatka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 704
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez krzysiek89 Pokaż wiadomość
Niestety muszę Cię zmartwić, ale Twoja koleżanka ma rację.

Dni wolne na stażu przysługują Ci dopiero po przepracowaniu miesiąca, a więc jeśli zaczęłaś staż we wrześniu, dni wolne możesz wziąć dopiero w październiku.

Dziwie się, że Urząd Pracy nie zadzwonił do Ciebie po oddaniu listy obecności z września.
Ja miałem mniej więcej podobną sytuację i 2 dni po oddaniu listy dzwonili do mnie i prosili o wyjaśnienie.
U mnie udało się to wszystko wyjaśnić, ale może też dlatego, że błąd nie był z mojej winy.

A otrzymałaś całość wynagrodzenia za wrzesień ? bo teoretycznie powinni Ci te dni zaliczyć do nieobecności nieusprawiedliwionej i odliczyć kasę z wypłaty.
A jeżeli dostałaś całość kasy, to widocznie nie przejęli się tym
hmm no dziwne...tak, dostałam całość wypłaty i nikt do mnie nie dzwonił z urzędu...co więcej - przed rozpoczęciem stażu nikt mnie nie poinformował o takim fakcie powiedzieli tylko, że mogę wziąć 2 dni wolne w miesiącu..
__________________
dwudziestolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-01, 07:37   #2619
krzysiek89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 194
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez kotek6 Pokaż wiadomość
krzysiek89 dziękuję bardzo za odpowiedz dokładnie o takie informacje mi chodziło

pozdrawiam


Nie ma za co
Pozdrawiam.

---------- Dopisano o 08:37 ---------- Poprzedni post napisano o 08:31 ----------

Cytat:
Napisane przez dwudziestolatka Pokaż wiadomość
hmm no dziwne...tak, dostałam całość wypłaty i nikt do mnie nie dzwonił z urzędu...co więcej - przed rozpoczęciem stażu nikt mnie nie poinformował o takim fakcie powiedzieli tylko, że mogę wziąć 2 dni wolne w miesiącu..

No to tak jak pisałem - jeśli dostałaś całość wypłaty, to może w Twoim
Urzędzie nie zwrócili na to jakiejś szczególnej uwagi.
Nie wiem.

Mnie też nikt z Urzędu nie informował o tym ile mogę wziąć dni wolnych i po jakim czasie. Ja dostałem pocztą (wraz z decyzją o przyznaniu stażu) taką kartkę z informacjami dla bezrobotnego i dla pracodawcy w trakcie odbywania stażu.
Taką kartkę dostałem również, o ile dobrze pamiętam wraz z listami obecności w Urzędzie i mój pracodawca też taką kartkę otrzymał.
Tam pisało wszystko o nieobecnościach, zwolnieniach, dniach wolnych...
Mój pracodawca informował mnie o tym co mogę, a czego nie, więc dziwie się, że Twój pracodawca nic Ci nie powiedział...
krzysiek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-01, 11:59   #2620
Go sia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 67
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Dziewczyny pwoiedzcie mi jak to jest z przedłuzneim stażu. Mam złożony wniosek na miesiąc przed zakończeniem, ile trwa jego rozpatrzenie i czy odpowiedz dostane ja czy firma w której staż odbywam i czy również w przypadku odmowy dadzą znać?
Go sia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-01, 13:57   #2621
dwudziestolatka
Zakorzenienie
 
Avatar dwudziestolatka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 704
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez krzysiek89 Pokaż wiadomość
No to tak jak pisałem - jeśli dostałaś całość wypłaty, to może w Twoim
Urzędzie nie zwrócili na to jakiejś szczególnej uwagi.
Nie wiem.

Mnie też nikt z Urzędu nie informował o tym ile mogę wziąć dni wolnych i po jakim czasie. Ja dostałem pocztą (wraz z decyzją o przyznaniu stażu) taką kartkę z informacjami dla bezrobotnego i dla pracodawcy w trakcie odbywania stażu.
Taką kartkę dostałem również, o ile dobrze pamiętam wraz z listami obecności w Urzędzie i mój pracodawca też taką kartkę otrzymał.
Tam pisało wszystko o nieobecnościach, zwolnieniach, dniach wolnych...
Mój pracodawca informował mnie o tym co mogę, a czego nie, więc dziwie się, że Twój pracodawca nic Ci nie powiedział...

Ja nawet nie dostałam listy obecności dopiero w pracy księgowa musiała dzwonić do UP i pytała czy mam donosić listę...Dostałam w pracy taką samą listę jak wszyscy pracownicy mój pracodawca to w ogóle nic nie wie...
__________________
dwudziestolatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-01, 15:21   #2622
krzysiek89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 194
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez dwudziestolatka Pokaż wiadomość
Ja nawet nie dostałam listy obecności dopiero w pracy księgowa musiała dzwonić do UP i pytała czy mam donosić listę...Dostałam w pracy taką samą listę jak wszyscy pracownicy mój pracodawca to w ogóle nic nie wie...

Hmmm... dziwne to wszystko powiem Ci...
Wszystko jak widać zależy od Urzędu.

Mi się wydaję, że do Urzędu trzeba oddawać listy przygotowane przez nich, ale skoro piszesz, że dostałaś już pierwsze "stażowe", to widocznie Urząd nie przywiązuje do tego wagi.

Jedyne co Ci mogę poradzić, to po prostu w razie jakichkolwiek wątpliwości kontaktuj się z Urzędem, bo jak widać każdy Urząd ma swoje zwyczaje...
krzysiek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 16:35   #2623
iffonka7
Zadomowienie
 
Avatar iffonka7
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 380
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Mój UP akceptuje listę obecności z mojego miejsca pracy.


Ja mam pytanie bo gdzieś kiedyś słyszałam że UP ma obowiązek przelać pieniądze stażystą do 15-stego każdego miesiąca, czy jest to prawda? Bo w moim UP jest taki zwyczaj że zawsze około 10-tego dnia miesiąca stażyści idą się podpisać a UP na drugi dzień przelewa im pieniądze, a w tym miesiącu podpisać idę się dopiero 15-tego (tak późno z powodu święta 11 listopada) z czego wynika że pieniądze będą przelane 16-tego a na moim koncie będą dopiero 17-tego.
__________________
26.02.2013 Bartuś
18.11.2014 Kajtuś

Edytowane przez iffonka7
Czas edycji: 2010-11-02 o 16:36
iffonka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 08:08   #2624
Mirabilisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 97
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Jutro idę zarejestrować się do UP i w związku z tym mam pytania:

1. By strać się o przyznanie mi stażu, mam zarejestrować się jako bezrobotna czy jako poszukująca pracy?

2. Czy w chwili obecnej (gdy nie ma pieniędzy na staże) mogę złożyć o niego wniosek, czy muszę czekać do przyszłego roku, czy nawet do miesiąca w przyszłym roku kiedy oni otrzymają pieniądze?

3. Wiem, że jeśli podejmę pracę o umowę zlecenie lub umowę o dzieło muszę się wyrejestrować z UP. Co się wtedy dzieje z wnioskiem o staż?
Mirabilisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 09:36   #2625
urszulatbg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Wiadomości: 31
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez iffonka7 Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie bo gdzieś kiedyś słyszałam że UP ma obowiązek przelać pieniądze stażystą do 15-stego każdego miesiąca, czy jest to prawda? Bo w moim UP jest taki zwyczaj że zawsze około 10-tego dnia miesiąca stażyści idą się podpisać a UP na drugi dzień przelewa im pieniądze, a w tym miesiącu podpisać idę się dopiero 15-tego (tak późno z powodu święta 11 listopada) z czego wynika że pieniądze będą przelane 16-tego a na moim koncie będą dopiero 17-tego.
a po co ida 10 się podpisać? chyba cos ci sie pomyliło. Stażysta zanosi liste obecnosci do 5 dnia każdego miesiąca i to tyle. Pup ma harmonogram wypłat, który jest na stronie i można sobie sprawdzić kiedy w jakim dniu danego miesiąca są robione przelewy w w których wypłata w kasie. U mnie zawsze jest to 10 chyba, że wypada swięto lub weekend to wtedy wypłaca wcześniej lub później. Zawsze miałam przelew jeszcze tego samego dnia do południa.
urszulatbg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 09:52   #2626
iffonka7
Zadomowienie
 
Avatar iffonka7
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 380
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez urszulatbg Pokaż wiadomość
a po co ida 10 się podpisać? chyba cos ci sie pomyliło. Stażysta zanosi liste obecnosci do 5 dnia każdego miesiąca i to tyle. Pup ma harmonogram wypłat, który jest na stronie i można sobie sprawdzić kiedy w jakim dniu danego miesiąca są robione przelewy w w których wypłata w kasie. U mnie zawsze jest to 10 chyba, że wypada swięto lub weekend to wtedy wypłaca wcześniej lub później. Zawsze miałam przelew jeszcze tego samego dnia do południa.
Nic mi sie nie pomyliło, jestem na stazu od 4 m-c więc wiem. W moim UP nie ma harmonogramu wypłat. Poprostu w połowie miesiąca stażyci idą się podpisać na liste do UP i dzień później jest wypała. A listę obcności oczywiście tez musimy odnieść do 5 każdego m-c. Ale mniejsza z tym bo jak wiadomo każdy UP ma swoje przyzwyczajenia.


Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć czy to pradwa że każdy UP ma obowiązek przelać pieniadze stażycie do 15-stego?
__________________
26.02.2013 Bartuś
18.11.2014 Kajtuś
iffonka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 15:31   #2627
madzia0007
Zadomowienie
 
Avatar madzia0007
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 736
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Mirabilisa Pokaż wiadomość
Jutro idę zarejestrować się do UP i w związku z tym mam pytania:

1. By strać się o przyznanie mi stażu, mam zarejestrować się jako bezrobotna czy jako poszukująca pracy?

2. Czy w chwili obecnej (gdy nie ma pieniędzy na staże) mogę złożyć o niego wniosek, czy muszę czekać do przyszłego roku, czy nawet do miesiąca w przyszłym roku kiedy oni otrzymają pieniądze?

3. Wiem, że jeśli podejmę pracę o umowę zlecenie lub umowę o dzieło muszę się wyrejestrować z UP. Co się wtedy dzieje z wnioskiem o staż?


1. rejestrujesz się jako bezrobotna

2. to zależy od Ciebie, możesz złożyć wniosek teraz, ale skoro wiesz że nie ma pieniędzy, to marne szanse powodzenia, ale myślę, że warto spróbować, a po nowym roku to na pewno, miesiącem nie zawracaj sobie głowy. Moim zdaniem im szybciej tym lepiej. Jak odrzucą złożysz następny. Przynajmniej nic cię nie ominie

3. Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że wniosek automatycznie przestaje być aktualny. Aby otrzymać staż trzeba być osobą zarejestrowaną w bezrobociu. W sytuacji gdy nie jesteś zarejestrowana Twój wniosek zostanie rozpatrzony negatywnie i tyle.
madzia0007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 17:23   #2628
Mirabilisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 97
Dot.: Pytanie o staż cz.II

madzia0007, dziękuję
Mirabilisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 19:15   #2629
blondyneczka22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 40
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Witam,
mam takie pytanie: otóż mój staż kończy się z dn.31 list. ale chciałabym przedłużyć. Powiedzcie mi czy chcac przedłużyć ten staż to muszę to zrobić na innym stanowisku niż byłam dotychczas skierowana czy mozna na tym samym z dodatkowym programem stażu? jak to jest ? proszę o odp za co z góry dziekuję
blondyneczka22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-04, 05:05   #2630
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Musisz na tym samym stanowisku i na tych samych zasadach skoro to ma być ciąg dalszy stażu. Jeżeli wg przepisów przysługuje ci takie przedłużenie i UP ma pieniądze na to dostaniesz (chyba max do 9 miesiecy). Przynajmniej u mnie tak jest, że czasami po 6 miesiącach można jeszcze 3 dostać.
Oczywiście jeszcze pracodawca musi wyrazić zgodę, a czasami nie chcą tego robić
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-04, 06:59   #2631
morphen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 252
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Nie przedłużajcie staży od 1. Grudnia, na 90% UP Wam odmówi z powodu braku środków. Lepiej dogadać się z pracodawcą i zacząć znowu od 1. stycznia nowego roku.
morphen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-04, 11:15   #2632
Kinoverka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 99
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Zazdroszczę!

Ja niestety będę dostawać to niższe, nie z EFS. Ile ono dokładnie wynosi?

Jeśli zaczynam staż w listopadzie to pierwsze pieniądze dostanę do połowy grudnia, czy jak?
760zł z groszami

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Ninedin Pokaż wiadomość
Musisz na tym samym stanowisku i na tych samych zasadach skoro to ma być ciąg dalszy stażu. Jeżeli wg przepisów przysługuje ci takie przedłużenie i UP ma pieniądze na to dostaniesz (chyba max do 9 miesiecy). Przynajmniej u mnie tak jest, że czasami po 6 miesiącach można jeszcze 3 dostać.
Oczywiście jeszcze pracodawca musi wyrazić zgodę, a czasami nie chcą tego robić
Chyba nie wszędzie tak jest. Ja odbywałam ciągiem staż na 2 różnych stanowiskach

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Cytat:
Napisane przez krzysiek89 Pokaż wiadomość
Niestety muszę Cię zmartwić, ale Twoja koleżanka ma rację.

Dni wolne na stażu przysługują Ci dopiero po przepracowaniu miesiąca, a więc jeśli zaczęłaś staż we wrześniu, dni wolne możesz wziąć dopiero w październiku.
Teoretycznie tak, a praktycznie ja brałam wolne zanim mi przysługiwały i nie miałam najmniejszych problemów w UP, kasy też nie potrącali.
Kinoverka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-04, 15:51   #2633
Go sia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 67
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Go sia Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedzcie mi jak to jest z przedłuzneim stażu. Mam złożony wniosek na miesiąc przed zakończeniem, ile trwa jego rozpatrzenie i czy odpowiedz dostane ja czy firma w której staż odbywam i czy również w przypadku odmowy dadzą znać?
Podbijam. Nie wiem czy czekać na odpowieć z UP jeśli wogóle jej moge nie dostać, bo chciałabym już ewentualne się rozglądać za czymś innym
Go sia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-04, 15:53   #2634
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Go sia Pokaż wiadomość
Podbijam. Nie wiem czy czekać na odpowieć z UP jeśli wogóle jej moge nie dostać, bo chciałabym już ewentualne się rozglądać za czymś innym
wiesz ja miałam przedłużać staż moje przedłużenie miało być pewne tak mi mówiono czekałam 30 dni aż UP rozpatrzy wniosek i się nie doczekałam odpowiedzi... przez przypadek się dowiedziałam że nie dostalam tego stażu napisałam do koleżanki z firmy czy wie coś na temat mojego stażu i ona mnie poinformowała inaczej mogłabym sobie czekac i czekać, czekałam na darmo... i ani firma ani UP nie dali mi znać że nie mam tego przedłużenia
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem

Edytowane przez madzia2306
Czas edycji: 2010-11-04 o 15:55
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-04, 16:30   #2635
rekrut_84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 272
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Kinoverka
Teoretycznie tak, a praktycznie ja brałam wolne zanim mi przysługiwały i nie miałam najmniejszych problemów w UP, kasy też nie potrącali.
Z praktyki urzędnika znam przypadek, że wielce rezolutna dziewczyna też tak robiła,z tym że nie miała farta i uległa wypadkowi. Niestety w toku dochodzenia wyszły te nieprawidłowości na jaw i za leczenie i rehabilitację musieli płacić rodzice (a właściwie się zapożyczyć).
Cytat:
Napisane przez madzia2306
iani firma ani UP nie dali mi znać że nie mam tego przedłużenia
sprawę zawaliła firma, bo to ona w twoim imieniu powinna złożyć wniosek na przedłużenie stażu i ona dostaje odpowiedź
__________________
Non est beatus, esse se qui non putat
rekrut_84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-04, 16:33   #2636
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez rekrut_84 Pokaż wiadomość
Z praktyki urzędnika znam przypadek, że wielce rezolutna dziewczyna też tak robiła,z tym że nie miała farta i uległa wypadkowi. Niestety w toku dochodzenia wyszły te nieprawidłowości na jaw i za leczenie i rehabilitację musieli płacić rodzice (a właściwie się zapożyczyć).

sprawę zawaliła firma, bo to ona w twoim imieniu powinna złożyć wniosek na przedłużenie stażu i ona dostaje odpowiedź
i firma złożyła wniosek odpowiedź przyszła a mnie nie poinformowali że nie mam tego stażu... nawet nie wiesz jaka byłam wkurzona wtedy...
widzę że firma ma stażystów głęboko w poważaniu nawet na jeden telefon im szkoda kasy
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-04, 16:51   #2637
rekrut_84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 272
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Domyślam się jak byłaś wkurzona, nie raz widziałem na oczy takie akcje.
PS. niezły awatar
__________________
Non est beatus, esse se qui non putat
rekrut_84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-04, 17:00   #2638
krzysiek89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 194
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Kinoverka Pokaż wiadomość
760zł z groszami

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------



Chyba nie wszędzie tak jest. Ja odbywałam ciągiem staż na 2 różnych stanowiskach

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------



Teoretycznie tak, a praktycznie ja brałam wolne zanim mi przysługiwały i nie miałam najmniejszych problemów w UP, kasy też nie potrącali.

Ja piszę o tym, jak powinno być. Są pewne zasady, regulaminy w których jest wyraźnie napisane, że stażyści mogą dostać 2 dni wolnego po przepracowaniu miesiąca... a że niektórzy tego nie przestrzegają, a Urzędy udają, że nie widzą tego, to już inna sprawa.

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Go sia Pokaż wiadomość
Podbijam. Nie wiem czy czekać na odpowieć z UP jeśli wogóle jej moge nie dostać, bo chciałabym już ewentualne się rozglądać za czymś innym

Dzwoń i pytaj, a nie czekaj na odpowiedź

---------- Dopisano o 18:00 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Cytat:
Napisane przez madzia2306 Pokaż wiadomość
i firma złożyła wniosek odpowiedź przyszła a mnie nie poinformowali że nie mam tego stażu... nawet nie wiesz jaka byłam wkurzona wtedy...
widzę że firma ma stażystów głęboko w poważaniu nawet na jeden telefon im szkoda kasy

Trochę Cię nie rozumiem.
Firma ma do Ciebie dzwonić z informacją, czy dostała jakąś odpowiedź ?

To Ty raczej powinnaś wykosztować się na jeden telefon i dzwonić do nich i się pytać, a nie czekać na nie wiadomo co.

Piszesz, że firma ma stażystów głęboko w poważaniu, ale widzę, że stażyści też nie są lepsi...
Jak ja czekałem na odpowiedź w sprawie wniosku o staż, to dzwoniłem chyba z 5 razy do Urzędu, pytając czy jest już jakaś odpowiedź.
A jak czekałem na decyzję w sprawie przedłużenia stażu to było podobnie - wykonałem masę połączeń do Urzędu, pytałem pracodawcy czy ma jakąś wiadomość, a nie siedziałem i czekałem...
krzysiek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-04, 17:10   #2639
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: Pytanie o staż cz.II

czekałam na odpowiedź bo rozmawiałam z kadrową i ona powiedziała że zadzwoni bo oni pierwsi będą miec odpowiedź...wkońcu jak nie było odpowiedzi to sama się tam przeszłam...

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:09 ----------

Cytat:
Napisane przez rekrut_84 Pokaż wiadomość
Domyślam się jak byłaś wkurzona, nie raz widziałem na oczy takie akcje.
PS. niezły awatar
dzięki
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-04, 17:35   #2640
iffonka7
Zadomowienie
 
Avatar iffonka7
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 380
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Ponawiam swoje pytanie czy to prawda że UP ma obowiązek przesłać stażyście stypendium do 15-tego dnia każdego miesiąca?
__________________
26.02.2013 Bartuś
18.11.2014 Kajtuś
iffonka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.