Pytanie o staż cz.II - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-12, 18:46   #2701
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: Pytanie o staż cz.II

a ja jeszcze nic nie mam na koncie, wrrrrrrrrr
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-12, 19:19   #2702
Go sia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 67
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Czekam na decyzję odnośnie przedłużenia stażu, gdy będzie(mam nadzieje) pozytywna to czy wolne którego jeszcze nie wykorzystałam mogę sobie przesunąć na ten przedłużony okres?
Go sia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-12, 21:07   #2703
madzia0007
Zadomowienie
 
Avatar madzia0007
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 736
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Go sia Pokaż wiadomość
Czekam na decyzję odnośnie przedłużenia stażu, gdy będzie(mam nadzieje) pozytywna to czy wolne którego jeszcze nie wykorzystałam mogę sobie przesunąć na ten przedłużony okres?
myślę, że tak. Gorzej jak nie dostaniesz przedłużenia - będziesz musiała się śpieszyć z wykorzystaniem.
madzia0007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-13, 13:01   #2704
carolyna86
Zakorzenienie
 
Avatar carolyna86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Very Green West
Wiadomości: 3 383
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Go sia Pokaż wiadomość
Czekam na decyzję odnośnie przedłużenia stażu, gdy będzie(mam nadzieje) pozytywna to czy wolne którego jeszcze nie wykorzystałam mogę sobie przesunąć na ten przedłużony okres?
tylko i wyłącznie jak będziesz miała ciągłość, np. obecny staż kończy ci się 15 listopada a nowy masz od 16. Jeśli tak się nie stanie wykorzystuj wolne, bo ci nikt za to nie zapłaci.
__________________

carolyna86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-13, 13:53   #2705
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Przeczytajcie dokładnie regulamin. Pracodawca ma obowiązek udzielić wolnych dni przed zakończeniem stażu. Jeżeli zostały ci np. 3 dni wolne to automatycznie ostatnie 3 dni stażu są dla Ciebie dniami wolnymi. Jeżeli dostajesz dodatkowe 3 miesiące (tyle max. przedłużają) to jest ten sam staż i urlop się kumuluje. Jeżeli masz nową umowę stażową- nowe stanowisko lub inna firma urlop zbierasz od nowa, czyli 2 dni wolne za 30 przepracowanych itd.
Pracodawca nie ma prawa nikogo zmusić żeby brał urlop w określonym terminie. Jak komuś pasuje to zostawia na koniec. Logiczne jest, że wniosek o urlop piszę się odpowiednio wcześniej, z dnia na dzień nie każdy pracodawca wyrazi zgodę
Ja skończyłam swój staż i wszystkie wolne dni, które mi zostały wzięłam na koniec. Potem jest 7 dni na zaniesienie wszystkich papierów do UP- opinia, sprawozdanie itp. Od grudnia zaczynam normalną pracę na umowę, musiałam zrobić przerwę na te dni wolne, a miałam ich 12.
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-15, 12:39   #2706
Scarlle
Raczkowanie
 
Avatar Scarlle
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 266
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Ninedin Pokaż wiadomość
Ja też dziś dostałam
ja dostałam 10 w srodę , ale późniejszym popołudniem

A za miesiąc czeka nas to samo wyczekiwanie
Scarlle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-15, 12:45   #2707
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Ja w przyszłym miesiącu będę oczekiwała wypłaty - dostanę przed samymi świętami
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-15, 12:50   #2708
Kohnelia20
Zakorzenienie
 
Avatar Kohnelia20
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8 499
Dot.: Pytanie o staż cz.II

witam a ja mam takie pytanie byłam na stażu do lutego i babka w urzedzie powiedziala mi że na staż moge iść dopiero w lipcu 2011 bo takie sa przepiy że nie można miec 2 w roku prawda to??
Kohnelia20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-15, 13:04   #2709
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Nie wiem, ale skoro tak mówią. Musi być przepis, który reguluje ilość staży. W przeciwnym razie ktoś kto ma tzw. znajomości miałby ciągle jakiś staż. Ten, który rzeczywiście potrzebuje zdobyć doświadczenie nigdy by się nie załapał.
U mnie w UP nie ma możliwości dobywania 2 staży... Wyjątek stanowią osoby, które łapią się na staże absolwenckie. Najpierw miały staż po LO, a później po studiach. Z puli staży dla osób bez doświadczenia zawodowego taka osoba sie nie łapie. Koleżanka skończyła 27 lat, skończyła też studia. Ponieważ miała staż po szkole średniej, a na staż dla osób bez doświadczenia zawodowego się nie załapała- to 6 czy 9 miesięcy uznano jej za doświadczenie. Podanie na staż składała tam gdzie ja i taką odpowiedź uzasadniającą otrzymała.
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-15, 13:20   #2710
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Ninedin Pokaż wiadomość
Nie wiem, ale skoro tak mówią. Musi być przepis, który reguluje ilość staży. W przeciwnym razie ktoś kto ma tzw. znajomości miałby ciągle jakiś staż. Ten, który rzeczywiście potrzebuje zdobyć doświadczenie nigdy by się nie załapał.
U mnie w UP nie ma możliwości dobywania 2 staży... Wyjątek stanowią osoby, które łapią się na staże absolwenckie. Najpierw miały staż po LO, a później po studiach. Z puli staży dla osób bez doświadczenia zawodowego taka osoba sie nie łapie. Koleżanka skończyła 27 lat, skończyła też studia. Ponieważ miała staż po szkole średniej, a na staż dla osób bez doświadczenia zawodowego się nie załapała- to 6 czy 9 miesięcy uznano jej za doświadczenie. Podanie na staż składała tam gdzie ja i taką odpowiedź uzasadniającą otrzymała.
jest- staż nie może łącznie przekroczyć 12 miesięcy. więc nei da rady, żeby ktos byl ciagle na stazu- moze byc jedynie rok. ale moze byc np 2 miesiace, a potem 6.
przynajmniej ja nie slyszalam o ograniczeniach, ze tylko jeden staz w roku.
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-15, 13:24   #2711
Kohnelia20
Zakorzenienie
 
Avatar Kohnelia20
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8 499
Dot.: Pytanie o staż cz.II

ale te baby w urzedzie sie upieraja że nie dostane... i że w tym roku się przepisy zmieniły

Edytowane przez Kohnelia20
Czas edycji: 2010-11-15 o 13:28
Kohnelia20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-15, 13:42   #2712
juhaska
Zadomowienie
 
Avatar juhaska
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: seven heaven
Wiadomości: 1 943
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Kohnelia20 Pokaż wiadomość
ale te baby w urzedzie sie upieraja że nie dostane... i że w tym roku się przepisy zmieniły
nie ma jako takiego przepisu, ale rzeczywiście mogą tak mówić i mogłabyś dostać odmowę ze względu na racjonalizację wydatkowania środków, ale i tak musieliby w ewentualnej odmownej decyzji się czegoś konkretniejszego przyczepić w razie odwołania do II instancji
__________________
Whatever, whatever happens, don't let go of my hand
juhaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-15, 14:37   #2713
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Omija się w ten sposób obowiązek wypłacania zasiłku. Staż liczy się, jak normalna praca. Jeżeli zostajesz bezrobotna, a w ciągu ostatniego roku przepracowałaś 365 dni należy ci się zasiłek. Poza tym w ramach sprawiedliwości społecznej jedna osoba nie może ciągle uzyskiwać pomocy. Dlatego pomiędzy takimi formami pomocy, jak staż i roboty publiczne robią 3 miesięczną przerwę.
Druga sprawa, że jeżeli nie mają funduszy na I staż dla kogoś, to niby dlaczego ktoś ma oczekiwać, że znajdą fundusze na II staż
Zamiast szukać normalnej pracy to macie postawę roszczeniową. Należy mi się i tyle, a jak urzędnik wyda negatywną odpowiedź od razu jest wyzywany od głupich
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-15, 14:40   #2714
Kohnelia20
Zakorzenienie
 
Avatar Kohnelia20
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8 499
Dot.: Pytanie o staż cz.II

tylko u mnie w miescie nie ma pracy więc nie jest to tak jak piszesz... sama z checia poszlabym do pracy mając najnizsza krajową niż marne stazowe ale nie mam wyjscia...
Kohnelia20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-15, 15:21   #2715
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Nie jesteś jedyną osobą, która nie ma pracy. Dostałaś szansę na staż, odbyłaś go i nie ma sensu upierać się żeby mieć nastepne. Skoro w UP informują cię, że musisz poczekać, a ty się rzucasz, że "głupie baby" coś ci powiedziały.
Na staże jest dużo chętnych. Nie wydaje ci się to sprawiedliwe, że chcą wysłać więcej osób, a nie po dwa razy tych samych Nie jesteś pępkiem świata, a skoro nie masz szans na żadną pracę to chyba poczekanie kilku miesięcy nie jest problemem?
Naprawdę nie rozumiem twojego podejcia
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-15, 15:32   #2716
Kohnelia20
Zakorzenienie
 
Avatar Kohnelia20
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8 499
Dot.: Pytanie o staż cz.II

po pierwsze nigdzie nie napisalam "głupie baby" więc nie wciskaj mi.... poza tym znam osoby ktore były 3 razy na stażu, a mojego podejścia nie musisz rozumieć nie znasz mnie ani mojej sytuacji zadałam pytanie dostałam odp dziękuję
Kohnelia20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-15, 15:40   #2717
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Ninedin Pokaż wiadomość
Nie jesteś jedyną osobą, która nie ma pracy. Dostałaś szansę na staż, odbyłaś go i nie ma sensu upierać się żeby mieć nastepne. Skoro w UP informują cię, że musisz poczekać, a ty się rzucasz, że "głupie baby" coś ci powiedziały.
Na staże jest dużo chętnych. Nie wydaje ci się to sprawiedliwe, że chcą wysłać więcej osób, a nie po dwa razy tych samych Nie jesteś pępkiem świata, a skoro nie masz szans na żadną pracę to chyba poczekanie kilku miesięcy nie jest problemem?
Naprawdę nie rozumiem twojego podejcia
i po co jestes taka agresywna?
Cytat:
Napisane przez Kohnelia20 Pokaż wiadomość
po pierwsze nigdzie nie napisalam "głupie baby" więc nie wciskaj mi.... poza tym znam osoby ktore były 3 razy na stażu, a mojego podejścia nie musisz rozumieć nie znasz mnie ani mojej sytuacji zadałam pytanie dostałam odp dziękuję
Kohnelia poczekaj az sie wypowiedza tez inne osoby, sa tutaj ludzie majacy naprawde duza wiedze nt stazy i doswiadczenie
Cytat:
Napisane przez Ninedin Pokaż wiadomość
Omija się w ten sposób obowiązek wypłacania zasiłku. Staż liczy się, jak normalna praca. Jeżeli zostajesz bezrobotna, a w ciągu ostatniego roku przepracowałaś 365 dni należy ci się zasiłek. Poza tym w ramach sprawiedliwości społecznej jedna osoba nie może ciągle uzyskiwać pomocy. Dlatego pomiędzy takimi formami pomocy, jak staż i roboty publiczne robią 3 miesięczną przerwę.
Druga sprawa, że jeżeli nie mają funduszy na I staż dla kogoś, to niby dlaczego ktoś ma oczekiwać, że znajdą fundusze na II staż
Zamiast szukać normalnej pracy to macie postawę roszczeniową. Należy mi się i tyle, a jak urzędnik wyda negatywną odpowiedź od razu jest wyzywany od głupich
nie sadze zeby tak bylo.zeby dostac zasilek, trzeba miec owszem przeporacowane iles tam, ale trzeba rowniez zarabiac minimum krajowe. ja zarabialam 1000zl brutto przez trzy lata i zasilek mi sie nie nalezal.
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-15, 15:43   #2718
Kohnelia20
Zakorzenienie
 
Avatar Kohnelia20
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8 499
Dot.: Pytanie o staż cz.II

staz sie nie liczy do zasiłku...
Kohnelia20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-15, 18:49   #2719
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Kohnelia20 Pokaż wiadomość
staz sie nie liczy do zasiłku...
też mi się tak wydaje bo gadałam z dziewczynami z biura i potwierdziły to że po stażu nawet po roku zasiłek nie przysługuje
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-16, 10:14   #2720
juhaska
Zadomowienie
 
Avatar juhaska
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: seven heaven
Wiadomości: 1 943
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez madzia2306 Pokaż wiadomość
też mi się tak wydaje bo gadałam z dziewczynami z biura i potwierdziły to że po stażu nawet po roku zasiłek nie przysługuje
bo niby skąd miałby przysługiwać
przecież na stażu nie nawiązujesz umowy z pracodawcą

Kohnelia20 - babeczki mogły tak powiedzieć, aby ubrać w ładne słowa rzeczywistą sytuację, czyli brak środków na formy aktywizacji lub realizację stażu "speszyl" czyli np. dla starostwa
__________________
Whatever, whatever happens, don't let go of my hand
juhaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-16, 11:17   #2721
morphen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 252
Dot.: Pytanie o staż cz.II

2-, 3-krotny staż to nie problem, tylko nie idziesz prosić się w urzędzie pracy, tylko załatwiasz z przyszłym pracodawcą imienny wniosek o staż. I to wszystko w temacie. Osoby które od siebie nic nie dają nic nie zyskują od innych .

A i pamiętajcie, że za staż nie dostaje się pensji tylko "stypendium stażowe", a po żadnym stypendium nie dostaje się zasiłku .
morphen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-16, 12:24   #2722
Kohnelia20
Zakorzenienie
 
Avatar Kohnelia20
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8 499
Dot.: Pytanie o staż cz.II

dziękuję bardzo za odpowiedzi
Kohnelia20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-16, 12:29   #2723
agulkaa
Rozeznanie
 
Avatar agulkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 827
GG do agulkaa
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Ninedin Pokaż wiadomość
Omija się w ten sposób obowiązek wypłacania zasiłku. Staż liczy się, jak normalna praca. Jeżeli zostajesz bezrobotna, a w ciągu ostatniego roku przepracowałaś 365 dni należy ci się zasiłek. Poza tym w ramach sprawiedliwości społecznej jedna osoba nie może ciągle uzyskiwać pomocy. Dlatego pomiędzy takimi formami pomocy, jak staż i roboty publiczne robią 3 miesięczną przerwę.
Druga sprawa, że jeżeli nie mają funduszy na I staż dla kogoś, to niby dlaczego ktoś ma oczekiwać, że znajdą fundusze na II staż
Zamiast szukać normalnej pracy to macie postawę roszczeniową. Należy mi się i tyle, a jak urzędnik wyda negatywną odpowiedź od razu jest wyzywany od głupich
Cytat:
Napisane przez Ninedin Pokaż wiadomość
Nie jesteś jedyną osobą, która nie ma pracy. Dostałaś szansę na staż, odbyłaś go i nie ma sensu upierać się żeby mieć nastepne. A niby dlaczego nie????
Skoro w UP informują cię, że musisz poczekać, a ty się rzucasz, że "głupie baby" coś ci powiedziały.
Na staże jest dużo chętnych. Nie wydaje ci się to sprawiedliwe, że chcą wysłać więcej osób, a nie po dwa razy tych samych Nie jesteś pępkiem świata, a skoro nie masz szans na żadną pracę to chyba poczekanie kilku miesięcy nie jest problemem?
Naprawdę nie rozumiem twojego podejcia
Jak to miło poczytać, kiedy ktoś pisze coś z takim przekonaniem i agresywnością zupełnie nie znając przepisów i życia Dziewczyno, skąd Ty masz takie poglądy? Jak będę chciała to i na dziesięc miesięcznych staży pójdę jeśli tylko będą w PUP na to pieniądze...i nie ma żadnego okresu karencji. Mogli sobie go wewnętrznie w PUP ustalić ewentualnie... I dopóki nie znajdę pracy i przysługuje mi staż to będę z niego korzystała bo mi się należy!!! I będę walczyć o swoje!!! I nie wszyscy mogą sobie pozwolić na siedzenie w domu na garnuszku mamy hahah rozśmieszyły mnie Twoje posty


A ja właśnie dostałam propozycję zostania po stażu...Na razie za najniższą krajową ale to w końcu umowa o pracę
__________________
Hania 6.10.2012
Boy or Girl ???



http://www.suwaczki.com/tickers/hchyhgqsnt603ke0.png
agulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-16, 12:41   #2724
morphen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 252
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Agulkaa szczere gratulacje, a najniższa krajowa zawsze lepsza niż stażowe, no i lata pracy się liczą
morphen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-16, 16:25   #2725
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez morphen Pokaż wiadomość
2-, 3-krotny staż to nie problem, tylko nie idziesz prosić się w urzędzie pracy, tylko załatwiasz z przyszłym pracodawcą imienny wniosek o staż. I to wszystko w temacie. Osoby które od siebie nic nie dają nic nie zyskują od innych .

A i pamiętajcie, że za staż nie dostaje się pensji tylko "stypendium stażowe", a po żadnym stypendium nie dostaje się zasiłku .
bo będąc na stażu cały czas jest się bezrobotnym więc na zasiłek szans nie ma
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-17, 15:01   #2726
Go sia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 67
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Dziewczyny pomóżcie. Dostałam pozytywną odpowiedz na wniosek o przedłużenie stażu. Normalnie miałam go mieć do końca listopada. Nie mam jeszcze dokumentów. Cały czas myślałam że przedłużenie będę miała o 3 miesiące bo jak mi sie zdaje na taki okres przedłużają. A dziś dostałam pismo w sprawie przyznania stypendium od 1.12 do 31.12 grudnia o_O, nie ma nic o żadnym przedłużeniu, ale czy z tego wynika że byłoby ono tylko na miesiąc?? jutro będe dzwonić i sie dowiadywać ale do jutra to umre z niecierpliwości

o co chodzi?
Go sia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-17, 16:41   #2727
krzysiek89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 194
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Go sia Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie. Dostałam pozytywną odpowiedz na wniosek o przedłużenie stażu. Normalnie miałam go mieć do końca listopada. Nie mam jeszcze dokumentów. Cały czas myślałam że przedłużenie będę miała o 3 miesiące bo jak mi sie zdaje na taki okres przedłużają. A dziś dostałam pismo w sprawie przyznania stypendium od 1.12 do 31.12 grudnia o_O, nie ma nic o żadnym przedłużeniu, ale czy z tego wynika że byłoby ono tylko na miesiąc?? jutro będe dzwonić i sie dowiadywać ale do jutra to umre z niecierpliwości

o co chodzi?


Nie muszą przedłużyć Ci stażu o 3 miesiące.

Ja słyszałem, że 3 miesiące to maksymalny okres przedłużenia stażu, ale mogą być też 2 miesiące, bądź tak jak w Twoim przypadku - 1 miesiąc.
krzysiek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-17, 16:56   #2728
Go sia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 67
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez krzysiek89 Pokaż wiadomość
Nie muszą przedłużyć Ci stażu o 3 miesiące.

Ja słyszałem, że 3 miesiące to maksymalny okres przedłużenia stażu, ale mogą być też 2 miesiące, bądź tak jak w Twoim przypadku - 1 miesiąc.

czyli ta decyzja o stypendium jest jednocześnie decyzją o przedłużeniu stażu do miesiąca??
to dlaczego jasno tego nie napiszą tylko sie trzeba domyślać

co za bezsens, i ja teraz będę skaładała na początku grudnia kolejne podanie żeby mi znów przedłużyli...

Edytowane przez Go sia
Czas edycji: 2010-11-17 o 16:58
Go sia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-17, 17:58   #2729
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez krzysiek89 Pokaż wiadomość
Nie muszą przedłużyć Ci stażu o 3 miesiące.

Ja słyszałem, że 3 miesiące to maksymalny okres przedłużenia stażu, ale mogą być też 2 miesiące, bądź tak jak w Twoim przypadku - 1 miesiąc.
no nie wiem czy 3 miesiące to maksimum... mojej koleżance ze stażu przedłużyli normalnie na 6 miesięcy staż...
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-17, 19:15   #2730
krzysiek89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 194
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez madzia2306 Pokaż wiadomość
no nie wiem czy 3 miesiące to maksimum... mojej koleżance ze stażu przedłużyli normalnie na 6 miesięcy staż...

Nie wiem... tak jak napisałem - ja tylko słyszałem, że 3 miesiące to maksymalny czas przedłużenia stażu.

Mi przedłużyli tylko o miesiąc, mojej koleżance o 3, a wielu moim znajomym w ogóle nie przedłużyli... więc trudno powiedzieć.

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Go sia Pokaż wiadomość
czyli ta decyzja o stypendium jest jednocześnie decyzją o przedłużeniu stażu do miesiąca??
to dlaczego jasno tego nie napiszą tylko sie trzeba domyślać

co za bezsens, i ja teraz będę skaładała na początku grudnia kolejne podanie żeby mi znów przedłużyli...

No wg mnie to ta decyzja o stypendium jest decyzją o przedłużeniu stażu o miesiąc, ale nie wiem czy mam rację.
Ja dzwoniłem do Urzędu i dopiero wtedy dowiedziałem się, że przedłużyli mi staż. A wysłali mi tylko informację, że zmieniają termin mojego zgłoszenia się do Urzędu z powodu przedłużenia stażu.

I jeśli mam być szczery, to raczej wątpie by przedłużyli Ci znowu staż, raczej gdyby mieli Ci przedłużyć i tym razem, to zrobili by to od razu... ale próbuj.
krzysiek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:00.