Zaniepokojona... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-02, 08:50   #1
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka

Zaniepokojona...


Witajcie,

Mam świadomość, że z każdą wątpliwością powinno się iść do lekarza a nie pytać na forum, jednak mimo wszystko chciałabym zadać pytanie i tutaj... do lekarza mogę iść najwcześniej w piątek...

Biorę tabletki antykoncepcyjne od ponad roku. Na początku były to Syndi 35, teraz od ok. 5-6 miesięcy regulon. Skutki uboczne występowały, a i owszem, ale nigdy nie było problemu z okresem. Unormował się idealnie, wszystko chodziło jak w zegarku do teraz...

Dziś skończyła się 7 dniowa przerwa, powinnam przyjąć normalnie I tabletkę z nowego opakowania, jednak niepokoi mnie brak okresu… Niby się pojawił, ale… nazwałabym to bardziej plamieniem i to bardzo skąpym.

Ulotka: "Jeżeli nie dochodzi do krwawienia miesiączkowego w okresie przerwy przyjmowaniu tabletek (choć zdarza się to raczej rzadko), można kontynuować leczenie, o ile wykluczy się ciążę w czasie pierwszych 10 dni nowego cyklu".

Ciąża? Biorąc pod uwagę, że tabletki są jedyną metodą jaką stosujemy - prawdopodobieństwo istnieje... Tabletki biorę jednak bez zapominania, o stałych porach. Zawsze. Może zrobić test mimo wszystko?

Zastanawiam się też, czy przyczyną można być niedawno przebyta choroba? Miałam grypę i anginę na raz. Brałam antybiotyki... także i przeciwgrzybiczne, ponieważ jakieś 2 miesiące temu mieliśmy ten problem. Gdy wyzdrowiałam (mam na myśli grypę ) poszłam do lekarza (dokładnie 24.02) ... jak to powiedział "wszystko pięknie, ładnie"... jednak miałam wrażenie, że znów coś się złego na dole dzieje, mimo przyjmowania antybiotyków… dziwne upławy, swędzenie… powiedziałam o tym... przepisał 3 globulki, dodatkowo 3 opakowania tabletek anty i wyprawił w świat. Po recepty chodzę do przychodni akademickiej, by nie płacić za wizyty prywatnie… lekarz średnio wzbudził moje zaufanie, nie zapytał nawet o datę ostatniej miesiączki a to raczej ważna informacja ? Może coś przeoczył… sama nie wiem.

Czy jest się czym przejmować? Kupić test, by wykluczyć możliwość ciąży? … jednak gdy wyjdzie negatywny… przyjmować tabletki dalej i poczekać na kolejna przerwę i zobaczyć jak teraz będzie wyglądał okres? Dodam tylko jeszcze, że cały czas biorę bromergon (mam podwyższoną prolaktynę i testosteron, podejrzewali PCO jednak jak na razie z tym podobno wszystko ok).

Z góry dziękuję za rozwianie moich wątpliwości…
__________________
...
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 09:24   #2
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Zaniepokojona...

I tak idziesz w piatek do lekarza wiec ja:

zaczelabym nowe opakowanie, kupila test i go zrobila...

I zmienilabym lekarza, moze szarpnij sie na wizyte prywatna do kogos poleconego?

Wiesz, jak czlowiek bierze tabletki rozne smieszne rzeczy moga dziac sie z organizmem.... neimniej nalezy to kontrolowac...

Moze Regulon Ci nie sluzy?
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 10:01   #3
.:MaLwInKa:.
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 44
Dot.: Zaniepokojona...

A nie słyszałaś, że antybiotyki obniżają działanie tabletek anty? Możesz być w ciąży. Ja bym zrobiła test i nie zaczynała nowego opakowania.
.:MaLwInKa:. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 10:21   #4
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Zaniepokojona...

Przede wszystkim napisz proszę jakie brałaś leki podczas tej choroby
Niektóre mogą obniżać działanie tabletek- no ale nie wszystkie przecież.

Jeśli nie wpływały na tabsy, a wszystko brałaś regularnie to ja bym ciążę wykluczyła.

Krwawienie w przerwie nie zawsze musi wyglądać tak samo- czasami na wygląd/długość krwawienia ma wpływ właśnie choroba, antybiotyki a nawet stres.

Ja bym zaczęła nowe opakowanie i zrobiła test tak jak radzą w ulotce. Jeśli będzie negatywny- brałabym tabletki do końca.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 14:59   #5
LOLA7
Rozeznanie
 
Avatar LOLA7
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 545
Dot.: Zaniepokojona...

Ja bym przyjmowała dalej zrobiła test i zobaczyła co będzie za miesiąc bo może to choroba spowodowała że okres był tak skąpy
LOLA7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 15:48   #6
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Zaniepokojona...

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
Przede wszystkim napisz proszę jakie brałaś leki podczas tej choroby
Niektóre mogą obniżać działanie tabletek- no ale nie wszystkie przecież.

Jeśli nie wpływały na tabsy, a wszystko brałaś regularnie to ja bym ciążę wykluczyła.

Krwawienie w przerwie nie zawsze musi wyglądać tak samo- czasami na wygląd/długość krwawienia ma wpływ właśnie choroba, antybiotyki a nawet stres.

Ja bym zaczęła nowe opakowanie i zrobiła test tak jak radzą w ulotce. Jeśli będzie negatywny- brałabym tabletki do końca.
Zgadzam się.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:21.