Pocaca sie twarz ;/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-29, 21:43   #1
izulecka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 279

Pocaca sie twarz ;/


No wlasnie mamy lato a wlasciwie straszne upaly.. Podczas ktorych pot leje sie z czlowieka jak fontanna. No i mam maly z tym problem, otoz moja twarz strasznie zaczyna sie swiecic, a czesto nawet w okolicy czola i pod noskiem zaczynaja mi sie pojawiac kropelki potu. I to tylko na twarzy, nigdzie indziej nie mam z tym problemu. Nie wiem co mam zrobic, czy isc z tym do dermatologa czy jest moze jakis sposob na to.. Dodam jeszcze, ze chora jestem na anemie, wiec moze to tez od tego.. ?? Pomozcie
izulecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 10:24   #2
GoodBoy
Przyczajenie
 
Avatar GoodBoy
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 12
Dot.: Pocaca sie twarz ;/

Może masz nadmierną potliwość? Nie jest to choroba tylko przypadłość, ale może siąść na psychike i wtedy jest problem... Dermatolog raczej Ci nie pomoże, lepiej iść od razu do endokrynologa, który zleci odpowiednie badania (na tarczyce itd).
Leczenie nadmiernej potliwości jest trudne. Właściwie nie ma na to żadnych leków. Jedynym znanaym mi lekiem jest peritol, który jest lekiem wzmagającym apetyt u małych dzieci (niejadki), ale wykryto, że u niektórych osób powoduje zmniejszenie pocenia się, ale powoduje też zawroty głowy i kłopoty z koncentracją. Antyperspiranty, czy blokery gruczołów potowych typu etiaxil czy antidral raczej niewiele pomogą na nadmierną potliwość (pomagają tylko w przypadku osób normlanie się pocących). Istnieje też operacja ETS, która polega na przecięciu nerwów odpowiedzialnych za pocenie się, jednak jest ona niebezpieczna i żadko wykonywana w Polsce.
GoodBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 10:35   #3
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Pocaca sie twarz ;/

Wyczytałam w jakiejś książce zielarskiej, że szałwia (a konkretnie napar z niej) zmniejsza potliwość, ale raczej nie można jej pić w dużych ilościach, więc na dłuższą metę nie jest to rozwiązanie. Najlepiej zrób badania, jak radzi GoodBoy, a ewentualnie w upalniejsze dni wypij sobie taki napar, może to coś pomoże
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 11:49   #4
gosiek oo1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 25
Dot.: Pocaca sie twarz ;/

Mam ten sam problem. Tylko, że u mnie w upalne dni twarz się nie świeci a poprostu jest cała mokra od potu. Dodam, że nie jestem na nic chora i na ciele nie pocę się tak mocno jak na twarzy. Jest to dość krępujące kiedy wyglądam jakbym umyła twarz i zapomniała powycierać i duży problem estetyczny ( a już w szczególności jak zrobię delikatny makijaż i wszystko spływa mi z twarzy ). Może istnieją jakieś kremy lub inne specyfiki przeznaczone do cery z tym problemem?
gosiek oo1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 14:01   #5
GoodBoy
Przyczajenie
 
Avatar GoodBoy
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 12
Dot.: Pocaca sie twarz ;/

Cytat:
Napisane przez gosiek oo1
Mam ten sam problem. Tylko, że u mnie w upalne dni twarz się nie świeci a poprostu jest cała mokra od potu. Dodam, że nie jestem na nic chora i na ciele nie pocę się tak mocno jak na twarzy. Jest to dość krępujące kiedy wyglądam jakbym umyła twarz i zapomniała powycierać i duży problem estetyczny ( a już w szczególności jak zrobię delikatny makijaż i wszystko spływa mi z twarzy ). Może istnieją jakieś kremy lub inne specyfiki przeznaczone do cery z tym problemem?
Nie ma żadnych kremów, które by hamowały wydzielanie potu. Jeżeli robiłaś sobie badania i nie stwierdzono u Ciebie żadnej choroby tzn, że masz wrodzoną przypadłość nadmiernego pocenia się. Od kiedy twarz Ci się intensywnie poci? Od zawsze? Polecam wizytę u endokrynologa. Przyczyna może też leżeć w stresie. Polega to na tym, że człowiek odczuwając dyskomfort z pocenia się, odczuwa lęki i wstyd przed pokazywaniem się ludziom. Powoduje to stany depresyjne co tylko jeszcze wzmaga potliwość. Wtedy potrzebna jest tereapia u psychologa.
GoodBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 16:57   #6
izulecka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 279
Dot.: Pocaca sie twarz ;/

GoodBoy dziekuje slicznie za pomoc. Jednak sie wybiore do endokrynologa. Gdyz lato sie zaczyna a ja przez cale te upalne dni nie chce wygladac jak wypolerowane auto hehe No a jak mowisz, nie ma zadnych kremow, to nie ma innego wyjscia
izulecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 12:10   #7
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Pocaca sie twarz ;/

DZIEWCZYNY CHLOPAKI polecam ODABAN ! kuplam go sobie w piątek w aptece na Grochowskiej (warszawa) ściągneli mi na zamówienie w ciągu 5 godzin 51 zl ,dziś jest niedziela i jestem pod duuuzym nawet ogromnym wrazeniem tego TO DZIALA !!
krotki opis mojej dolegliwości-
mam strasznie pocącą się twarz! nadmiernie bardziej niz moj chlopak ,pachy stopy mnie nie obchodzą chociaż też mam mokre ale twarz byla moim największym kompleksem ! caly czas cala mokra , ograniczalo to moje wyjscia ze znajomymi i ogolnie funkcjonowanie w taką pogodę jak dziś czyli 26 stopni w cieniu !wolalam weychodzic wieczorem , ale i tak sie pocilam moze mniej bylo widac wtedy.

wczoraj z soboty na niedziele bylam w klubie ( przypomnę że jestem po pierwszej nocy stosowania odabanu na twarz ) bylo tam mega gorąco duchota zero powietrza , wszyscy plyneli A JA !!! NIE !!!trochę czasem musialam wytrzeć nos ale szybko mi to przechodzilo ! normalnie siedziala bym zalana poprostu i pot kapal by mi z gęby a tu proszę bylam sucha
!
bawilam się świetnie tańczylam skakalam tylko dlategop że się nie pocilam a to dopiero pierwsza aplikacja !!

nie uzywalam wcześniej innych produktow bo nie bylo w nich nadmienione że można je aplikować na twarz, odaban można, mam male podraznienia na okolo ust , bardziej swędzi niż widać raczej wogóle nie widać , naloże lekki podklad i bedzie git przeciez nie splynie bo moj problem WLASNIE SIĘ SKOŃCZYL JESTEM W SZOKU !
I DZIEKUJE WYNALAZCY TEGO !
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-03, 20:39   #8
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pocaca sie twarz ;/

Czy ten Odaban nie wpływa na cerę w żaden negatywny sposób? Nie wysusza? Ja też mam bardzo pocącą się twarz, nie tylko w czasie upałów, ale byle wysiłek i pocę się właśnie na twarzy, podczas gdy pachy często są suche.
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 10:29   #9
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Pocaca sie twarz ;/

jeżeli zaaplikujesz go zbyt duzo to ci wysuszy, ja wczoraj aplikowałam i czuje na okolo ust lekkie pieczenie, ale co z tego jak po drodzę do pracy się wgl nie spociłam.
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 15:23   #10
eewelinaa92
Zakorzenienie
 
Avatar eewelinaa92
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 281
Dot.: Pocaca sie twarz ;/

Również polecam odaban. 2 rok już stosuje i jest o niebo lepiej POLECAM
__________________
Ogarnij dupę, zaciśnij pięści i daj radę. Nie ważne, że nie ma dla kogo, ważne, żeby opadły im kopary

-30kg

eewelinaa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 13:32   #11
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Pocaca sie twarz ;/

no ja wczoraj w ta duchotę byłam na rowerze z 7 dnioma kolegami co jechali poprostu na łeb na szyję a ja musiałam za nimi nadążyć, moje pocenie po odabanie wyglądało tak, po zatrzymaniu sie oczywiście fala goraca uderzała i wtedy pot ale o 60 % mniej niż normalnie po 2 wytarciach twarzy juz nic susza na twarzy zdziwiłam się bo normalnie pewnie by ze mnie leciało jak cholera. nie było mi głupio z tym potem bo poprostu spociłam sie jak wszyscy i jak wszyscy szybko wyschłam co przed aplikacją odabanu zapewne by sie tak nie skończyło i płynęła bym w nieskończoność.
muszę mniej aplikowac na brodę i na około ust bo mam wysuszoną skórę, a więcej na nos i i czoło
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-11, 18:21   #12
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Pocaca sie twarz ;/

Dzięki za Odaban! Działa. O rety jak się cieszę.
Pocenie się twarzy to była moja zmora. Teraz jest o niebo lepiej. Oczywiście w 100% nie zniwelował problemu, ale po 1,5 tygodnia stosowania poprawa znaczna.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-16, 11:57   #13
KasiaKasiaWiki
Basia_KasiaWiki
 
Avatar KasiaKasiaWiki
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: z Wielkiego Miasta
Wiadomości: 1 622
Dot.: Pocaca sie twarz ;/

hej

kupiłam też Odaban - dzięki opiniom na wizaz, wczoraj użyłam, wytrzymałam z tym n(a pewnej partii twarzy) ledwo godzinę i poszłam zmyć bo nie mogłam zasnąć.

i wiecie co? i tak zadziałało! nic się tam nie spociłam dzisiaj! Super bo już myślałam o botoksie

Ulotka jednak nic nie mówi o skutkach ubocznych dłuższego stosowania. ale mam nadzieję że takich nie ma, bo jestem mega zachwycona tak szybkim efektem.

moje must have! bo nawet makijażu nie dało się zrobić.
__________________
Kasia Wiktoria
9/03/2015
KasiaKasiaWiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-16, 17:57   #14
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Pocaca sie twarz ;/

Też używałam (widać post wyżej ) i na początku byłam zachwycona, ale na dłuższą metę przesuszył mi skórę, stała się tragiczna.

Aktualnie używam tego:
http://www.aptekagemini.pl/svr-spiri...emie-50ml.html

I jak na razie ten produkt wygrywa. Działa. A poza tym nadaje się pod makijaż (trzeba uważać, żeby nie nałożyć za dużo, bo podkład się roluje). Poza tym mam wrażenie, że nawet lekko nawilża, skóra po nim jest jak po użyciu kremu. Póki co najlepszy. A miałam tego wieeelee.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 19:00   #15
KasiaKasiaWiki
Basia_KasiaWiki
 
Avatar KasiaKasiaWiki
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: z Wielkiego Miasta
Wiadomości: 1 622
Dot.: Pocaca sie twarz ;/

Fakt , mimo że stosuję na jedno miejsce to czuję że przesusza pomimo, że u mnie to kwestia dwóch użyć (w tym tygodniu )i to tylko wacikiem dotykam, nie psikam bezpośrednio ani tym bardziej nie na całą twarz (nie mam takiej potrzeby). Ale i tak to mój ratunek, na razie jedyny
__________________
Kasia Wiktoria
9/03/2015
KasiaKasiaWiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 11:34   #16
karineks
Raczkowanie
 
Avatar karineks
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 39
Dot.: Pocaca sie twarz ;/

dziegieć jest bardzo dobry na potliwość, można kupić je w mydle i myć codziennie twarz (ostrzegam że zapach nie jest przyjemny)
__________________
Podejmując ryzyko zawsze coś zyskujesz...
Szczęście w przypadku powodzenia lub wiedzę, w przypadku niepowodzenia
karineks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 11:45   #17
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Pocaca sie twarz ;/

Cytat:
Napisane przez karineks Pokaż wiadomość
dziegieć jest bardzo dobry na potliwość, można kupić je w mydle i myć codziennie twarz (ostrzegam że zapach nie jest przyjemny)

Oo, spróbuję, dzięki.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-21 12:45:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:50.