Zgrubienie w piersi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-24, 09:01   #1
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879

Zgrubienie w piersi


Witam.

Na wstępie zaznaczam, że nie oczekuję postawienia diagnozy, bo od tego jest oczywiście lekarz. Ale może zacznę od początku.

Półtora miesiąca temu urodziłam dziecko. Karmiłam je piersią od samego początku i nie było problemów z tym związanych. Zero zastojów, zero poranionych brodawek., wystarczająca ilość pokarmu. Piersi z rozmiaru 85C powiększyły się do rozmiaru 105F (taki stanik kupiłam). Ale nie o tym. Jakieś 2 tygodnie po porodzie podczas prysznica wyczułam w prawej piersi duże zgrubienie. Położna podczas wizyty zbadała piersi i również to wyczuła. Kazała odciągnąć całkowicie pokarm i zbadała ponownie, zmiana się nie zmniejszyła. Myślała, że jest to jakiś zastój. Wysłała mnie do ginekologa i lekarka również wyczuła zmianę. Zasugerowała odstawienie dziecka od piersi za porozumieniem z pediatrą i zgłoszenie się do niej. Tak też zrobiłam i od dwóch tygodni Młoda jest ma MM. Pokarmu już nie mam ale zmiana pozostała i jest takiej samej wielkości.
I stąd moje pytanie, może któraś z Was miała podobną sytuację. Ile czasu musi minąć od zakończenia laktacji aby można było wykonać badania na tę okoliczność? Bo niestety ginekolog nie powiedziała mi tego. Pytam też dlatego, że muszę pilnie zgłosić się na operację w obrębie jamy brzusznej i nie wiem czy to nie wpłynie też na wyniki badań. Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 12:12   #2
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Zgrubienie w piersi

Czyli w ogóle nie masz już żadnej wydzieliny z brodawek? Jednak coś mi się kojarzy, że to u Ciebie druga ciąża, co też zwiększa prawdopodobieństwo,że poziom prolaktyny będzie dłużej podwyższony, co ma wpływ na piersi.Szybciej by było gdybyś dostała leki na zahamowanie laktacji. Pewnie USG można już zrobić.
Jeśli jesteś pewna,że wcześniej tej zmiany nie było to bardzo prawdopodobne,że jest ona związana z laktacją, choć nie można wykluczyć, że powstała/powiększyła sie pod wpływem sporej hormonów wynikającej z ciąży. Ostrożność wymaga wykluczenia nowotworu, ale pewnie to jakaś zmiana zapalna czy wynikająca z zastoju. Cięzko określić bez palpacyjnego badania - pytanie gdzie jest umiejscowiona, jaki ma kształt i czy jest przesuwalna względem podłoża.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 12:27   #3
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: Zgrubienie w piersi

fanka

laktacja jest już zakończona całkowicie, zero wydzieliny z piersi. A ta zmiana jest jak to określić... Zbita masa, tak około 4-5 cm średnicy, umiejscowiona w górnej części piersi. Czy przesuwalna ciężko mi określić, bo w sumie jak dotykam tego to tak jakby się przesuwało. Nie wiem czy to istotne ale w mojej rodzinie było kilka przypadków nowotworu piersi
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 13:52   #4
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Zgrubienie w piersi

Taka duża jeśli powstała tak szybko to raczej jakaś zmiana zapalna, choć zwykle sa one bolesne, ucieplone, zaczerwienione. Wydaje mi sie, że może to takie przewlekłe zapalenie przewodu; bez ostrych objawów. Torbiele mleczne czy zatkane przewody sa zwykle bolesne i maja konkretne, owalne obrysy. Podobnie gróczolakowłókniaki, które powstaja pod wpływem hormonów (ale wtedy prawdopodobnie byłyby już w ciąży). Ja myślę, że USG to i podczas laktacji można zrobić, choć diagnozowanie jest wtedy trudniejsze. Natomiast żeby wykluczyć wpływ prolaktyny to trzeba poczekać z miesiąc.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:18.