Dodatni wynik WR - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-15, 13:22   #1
popsicle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 49

Dodatni wynik WR


Od przyszłego roku planowałam starać się o dziecko, poprosiłam swojego ginekologa o zlecenie badań, miedzy innymi było badanie WR. Po odebraniu wyników okazało się że jest pozytywny ( norma do 10 a ja mam 16) Byłam w totalnym szoku!! Na drugi dzień pojechałam zrobić prywatnie badania FTA, FTA-ABS, VDRL. Na wynik będę czekać ok tygodnia. Mój lekarz rodzinny też nic nie jest w stanie zrobić a na NFZ mógł zlecić tylko jedno badanie. Byłam też w szpitalu zapytać co robić ? ale i tak muszę czekać na wyniki... Strasznie panikuję, bo naczytałam się w sieci różnych informacji, oglądałam zdjęcia i tak na dobrą sprawę nie przypominam sobie abym miała ja lub mój partner jakąś wysypkę z płynem, wrzodów i cokolwiek w okolicach intymnych. Jestem w totalnej rozsypce... Nie mam pojęcia skąd to mam i jak mogłam ja lub mój ginekolog tego nie zauważyć . Czy któraś z was była w podobnej sytuacji??
popsicle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 19:41   #2
popsicle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 49
Dot.: Dodatni wynik WR

Dziś odebrałam wyniki...
W drugim badaniu dokładniejszym badaniu wszystkie odczyny mam negatywne. Kamień z serca spadł...
Wygląda na to, że pierwsze badanie przesiewowe WR wyszło fałszywie dodatnie.
Nie wiem czy to błąd laboratorium, czy to że mam jakiś stan zapalny w organizmie.
Tak czy inaczej pójdę na konsultację do lekarza aby zapytać czy powinnam zrobić dodatkowe badania na borelioze lub toczeń (przy tych chorobach odczyn WR może wyjść dodatni)
Nikomu nie życzę by się znalazł w podobnej sytuacji, dobrze że mam to już za sobą i ze szczęśliwym zakończeniem
popsicle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 21:53   #3
nixodus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1
Dot.: Dodatni wynik WR

Witam!

Dodatni wynik WR zdarza się przy poważnych infekcjach wirusowych, zapaleniach wątroby i boreliozie. Aby spać spokojnie można wykonać badania na żółtaczkę B(skierowanie od lekarza rodzinnego) i C (płatne ok 20 pln, czasami są darmowe programy) , na boreliozę to trzeba będzie się zapytać lekarza.
nixodus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-18 22:53:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:33.