Żonki idealne :) gastronomicznie ;) - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-27, 14:27   #331
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

http://pychotka.pl/przepisy-kulinarn...bolognese.html
dzis robilam, wiec przepis sprawdzony wyszlo pycha nie dodalam tylko papryki bo nie lubie, nasypalam takiej w proszku.
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 09:35   #332
michel82
Wtajemniczenie
 
Avatar michel82
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 619
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

Rafaello

2-3 paczki krakersów
litr mleka
2 budynie waniliowe (bez cukru)
2 łyżki mąki ziemniaczanej
3/4 szklanki cukru
20 dag wiórek kokosowych
1 żółtko
1 masło

Budyń i mąkę ziemniaczaną rozpuszczamy w pół szklanki mleka, resztę mleka gotujemy z cukrem. Gotujemy budyń, studzimy. Masło ucieramy z żółtkiem, dodajemy po trochu ostudzonego budyniu, cały czas miksujemy. na koniec wsypujemy wiórki kokosowe. Układamy krakersy, masę, krakersy, masę, aż do wyczerpania składników. Na wierzch masy posypujemy wiórkami i pokruszonymi krakersami.

To ciasto najlepsze jest na drugi dzień.
__________________
Razem od 14.02.2006
Mąż i żona 26.09.2009
Mama Aniołków [*]14.02.2010[*]15.01.2011


Maja jest już z nami
08.04.2012
michel82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 16:10   #333
xPaula20x
Zadomowienie
 
Avatar xPaula20x
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: woj.Opolskie
Wiadomości: 1 501
GG do xPaula20x
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

To ja mam troszke inne Rafaello
  • Biszkopt(według własnego przepisu ale zeby był troche wysoki)
  • 3/4 szklanki wiórkow kokosowych
  • 1 olejek śmietankowy
  • pół szklanki cukru
  • łyzka masła ; Masa:
  • 2budynie śmietankowe(cukier jesli niejest słodzony)
  • 2szkl mleka
  • 1 kostka margaryny np Kasia
Na patelni roztapiamy łyzke masła na to wiórki+olejek+cukier smazymy az wiórka beda miec złoty kolor zostawic do ostygniecia. 1szklanke mleka zagotowac w 2 rozrobic dwa budynie gdy juz bedzie gotowy pozostawic do ostygniecia. zimny budyn zmiksowac z margaryna tak zeby niebyło grudek ( ja to robie ta czescia do rozdrabnianai w mikserze). piszkopt przepołowic na pół , na jednej połówce rozsmarowac mase ale zostawic troche na wierzch, przykryc to w na tym wierzchu posmarowac ta resztka masy i wyłorzyc wiórka tak zeby było z 0,5mm a zarazem sie nie sypało poprostu lekko przyklepac
xPaula20x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 18:53   #334
Justyna33333
Zakorzenienie
 
Avatar Justyna33333
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 16 462
GG do Justyna33333
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

Ja Wam polecam gulasz meksykański na szybko.
Mięso wieprzowe w kawałkach dusimy, dodajemy puszkę pomidorów w kawałkach bez skóry, puszkę czerwone fasoli i kukurydzy. Przyprawiamy i pychota
__________________
Justyna33333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 09:15   #335
margaret82
Zadomowienie
 
Avatar margaret82
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 704
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

To ja polecam pyszne ciasto. Przepis z internetu, ale wczoraj wypróbowany

Shrek:

Składniki na biszkopt:
  • 4 jajka
  • 1 szklanka cukru pudru
  • 1 ½ szklanki mąki tortowej
Białka ubić na sztywną pianę ze szczyptą soli, nadal ubijając po trochu dodawać cukier, a potem po jednym żółtku. Powoli wsypywać mąkę i mieszać delikatnie drewnianą łyżką. Gotowe ciasto przelać do natłuszczonej i posypanej bułką tartą tortownicy (lub wyłożonej papierem do pieczenia). Wstawić do nagrzanego do 180ºC piekarnika i piec 25-30 minut. Upieczony biszkopt ostudzić i jeżeli ładnie urósł przekroić na pół. Do tego ciasta wykorzystałam tylko pół biszkoptu, gdyż cały jak dla mnie był zbyt wysoki. Biszkopt najlepiej upiec dzień wcześniej, a przed nałożeniem mas nasączyć ponczem.
Składniki na masę zieloną:
  • 1 duża butelka zielonego napoju Pysio
  • 3 budynie śmietankowe (te na ½ l mleka)
  • 2 opakowania ciastek Delicje;
Budynie rozpuścić w 1½ szklanki napoju. Pozostały napój zagotować. Do gotującego dodać rozmącone budynie i jeszcze raz zagotować (uwaga: napój należy mieszać, bo jak się nagrzewa to lubi pryskać). Gorącą masę rozprowadzić na uprzednio upieczonym i wystudzonym biszkopcie. Na przestudzonej lekko masie ułożyć Delicje, ciastko obok ciastka.
Składniki na masę śmietanową:
  • 400 ml śmietany 30%
  • 1 zielona galaretka
  • ¾ szklanki gorącej wody
Galaretkę rozpuścić w ¾ szklanki gorącej wody. Dobrze schłodzoną śmietanę ubić na sztywno i dodawać (cały czas miksując) przestudzoną galaretkę. Masę wyłożyć na ciastka Delicje.
Dodatkowo:
  • 2 zielone galaretki
  • 900 ml wody
Galaretki rozpuścić w gorącej wodzie. Lekko tężejącą galaretkę wylać na masę śmietanową.


Smacznego

A tak wygląda
__________________
Bo Cię kocham i już,bo z Tobą zawsze jest sens a bez Ciebie go nie ma,bo z Tobą można pójść na koniec świata i nie czuć zmęczenia,bo lubię kiedy się uśmiechasz,bo z Tobą można stracić majątek i nadal być bogatym,Bo Ty i tylko Ty

Edytowane przez margaret82
Czas edycji: 2009-11-29 o 09:43
margaret82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 12:19   #336
michel82
Wtajemniczenie
 
Avatar michel82
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 619
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

Ciasto z krakersami

2 paczki krakersów
1 opakowanie śnieżki
3 galaretki - 2 czerwone i 1 zielona
Krem budyniowy:
2 szklanki mleka
2 łyżki mąki pszennej
2 łyżki mąki ziemniaczanej
1 szklanka cukru
1/2 opakowania cukru waniliowego
kostka margaryny

Z mleka, mąki, cukru i cukru waniliowego gotujemy budyń, studzimy i ucieramy z margaryną. Dno blachy wykładamy krakersami, rozsmarowujemy krem i układamy warstwę krakersów. Zieloną galaretkę rozpuszczamy w szklance wody. Śnieżkę przygotowujemy według przepisu i mieszamy z zimną zieloną galaretką. Wlewamy na krakersy i wstawiamy do lodówki. Czerwone galaretki rozpuszczamy i ostudzone wlewamy na ciasto. Gotowe ciasto wstawiamy do lodówki, aby galaretka stężała.

Dodatkowo przed wlaniem galaretki na ciasto można dodać owoce.
__________________
Razem od 14.02.2006
Mąż i żona 26.09.2009
Mama Aniołków [*]14.02.2010[*]15.01.2011


Maja jest już z nami
08.04.2012
michel82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 12:29   #337
Maggie1983
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie1983
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraina Marzeń
Wiadomości: 3 113
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

Cytat:
Napisane przez ewurka Pokaż wiadomość
tak, tak wiem pomyliłam się z tą tortownica ja piekłam ostatnio na pokażnej blaszce, skorzystałam z rad dziewczyn czyli : dałam więcej gruszek, wymieszałam wszystkie owoce z cynamonem do budyniu dodałam troszke rumu i zrobiłam wg przepisu Maggie czyli 3 budynie a mleko tak jak w przepisie do dwóch i wyszło pyszne!!!! Znikneło w momencie

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:50 ----------


wypróbuje mój TŻ uwielbia płatki owsiane, więc dziś zakupy

Może poproś męża o to aby coś przygotował
moje rady okazaly sie pomocne -uroslam w piorka
Cytat:
Napisane przez Rodzynka1989 Pokaż wiadomość
Mam dla Was przepis na pyszne ciacho Mój TŻ kocha serniczki, a ja dla niego wymyśliłam coś specjalnego

Lekki serniczek
Składniki:
- 250 g twarogu
- 1 serek homogenizowany naturalny
- 3 galaretki (owoce tropikalne, truskawka, agrest)
- 3 łyżki cukru
- rodzynki/wiórki kokosowe
- biszkopty

Galaretkę o smaku owoców tropikalnych rozrabiamy w szklance gorącej wody. Ucieramy twaróg i 2 łyżki cukru na gładką masę. Gdy galaretka przestygnie łączymy ją z masą twarogową. Przelewamy na wyłożoną biszkoptami tortownicę. Wkładamy do lodówki aby stężało. Galarekę truskawkową również rozrabiamy w szklance gorącej wody. Serek homogenizowany ucieramy z łyżką cukru. Gdy galaretka przestygnie i zacznie tężeć mieszamy z masą serkową. Przelewamy na stężałą masę twarogową. Wkładamy do lodówki. Sparzamy rodzynki, odsączamy. Ostatnią, agrestową galaretkę rozrabiamy już w normalnej ilości wody. Gdy masa w lodówce stężeje kładziemy na nią rodzynki/wiórki kokosowe i zalewamy tężejącą galaretką agrestową.
Smacznego
ja bede teraz praktykowac ciasta bez pieczenia, bi nie mam piekarnika
Cytat:
Napisane przez alamig Pokaż wiadomość
Zaczynam akcję świątecznych przepisów

Śledzie pomidorowe z rodzynkami

- 0,6 kg matiasów
- 5 średnich cebul
- 3/4 opakowania rodzynek
- koncentrat pomidorowy (najlepiej Łowicz lub Pudliszki)
- sól, pieprz
- olej

Śledzie wymoczyć i pokroić w kawałki. Cebulę obrać i pokroić w piórka.
Na rozgrzany olej włożyć pokrojoną cebulę i smażyć do momentu, aż się zeszkli. Dodać koncentrat pomidorowy i sparzone rodzynki. Doprawić solą i pieprzem według uznania. Dusić jeszcze kilka minut. Kiedy masa ostygnie, wymieszać ze śledziami i przełożyć do litrowego słoika. Wstawić na kilka godzin do lodówki.

Te śledzie są u mnie na stole wigilijnym co roku i zawsze pierwsze znikają
polecam, bo u mnie tez sie je robi i je uwielbiam
Cytat:
Napisane przez michel82 Pokaż wiadomość
Ciasto z krakersami

2 paczki krakersów
1 opakowanie śnieżki
3 galaretki - 2 czerwone i 1 zielona
Krem budyniowy:
2 szklanki mleka
2 łyżki mąki pszennej
2 łyżki mąki ziemniaczanej
1 szklanka cukru
1/2 opakowania cukru waniliowego
kostka margaryny

Z mleka, mąki, cukru i cukru waniliowego gotujemy budyń, studzimy i ucieramy z margaryną. Dno blachy wykładamy krakersami, rozsmarowujemy krem i układamy warstwę krakersów. Zieloną galaretkę rozpuszczamy w szklance wody. Śnieżkę przygotowujemy według przepisu i mieszamy z zimną zieloną galaretką. Wlewamy na krakersy i wstawiamy do lodówki. Czerwone galaretki rozpuszczamy i ostudzone wlewamy na ciasto. Gotowe ciasto wstawiamy do lodówki, aby galaretka stężała.

Dodatkowo przed wlaniem galaretki na ciasto można dodać owoce.
kolejny przepis bez pieczenia
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce:nieznane,a jakie bliskie i kochane.Pod moim sercem małe rączki dziecka,cichutko pukają do mojego serca.Myślę sobie wtedy:może być wspanialej?Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje
Maggie1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-01, 12:35   #338
michel82
Wtajemniczenie
 
Avatar michel82
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 619
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

Cytat:
Napisane przez Maggie1983 Pokaż wiadomość
kolejny przepis bez pieczenia

Zrobiłam ten placek w sobotę i ponad połowa jest już zjedzona
__________________
Razem od 14.02.2006
Mąż i żona 26.09.2009
Mama Aniołków [*]14.02.2010[*]15.01.2011


Maja jest już z nami
08.04.2012
michel82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 12:44   #339
Maggie1983
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie1983
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraina Marzeń
Wiadomości: 3 113
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

Cytat:
Napisane przez michel82 Pokaż wiadomość
Zrobiłam ten placek w sobotę i ponad połowa jest już zjedzona
sprobuje chyba w sobote, bo maja wpasc do nas znajomi

a ja z tego wszystkiego chcialam sie podzielic swoja chinszczyzna :
- piers z kurczaczka
- mieszanka mrozona chinska
- puszka ananasa
- puszka kukurydzy
- troche maki ziemniaczanej
- ryz

Piers kroimi w kostke i doprawiamy-najlepiej czerwonym delkatem knorra i przyprawa do kurczaka z biedronki, ktorej jest fanka od niedawna jak sobie polezy to wrzucamy na patalnie i smazymy na zloty kolorek, po czym wrzucamy mieszanke chinska i dusimy! Doprawiamy wegeta, sosem sojowym, przyprawa w plynie, pieprzem, papryka, wrzucamy ananasa pokrojonego w grubsza kostke i kukurydze-jedno i drugie z tym plynem-sokiem w dowolnej ilosci-ja na 1 mieszanke chinska daje po pol puszki, ale zalezy kto co lubi, jak juz wszytsko ladnie sie zagryzie to w szklance rozrabiamy make ZIEMNIACZANA i wolno wylewamy na calosc dosc energicznie mieszajac! podajemy z ryzem
jak dla mnie pychotka
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce:nieznane,a jakie bliskie i kochane.Pod moim sercem małe rączki dziecka,cichutko pukają do mojego serca.Myślę sobie wtedy:może być wspanialej?Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje
Maggie1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 13:01   #340
Carlineee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 28
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

Świetny kącik wreszcie będę miała skąd czerpać pomysły
A zmojej kuchni mogę zaproponować Ryż po chińsku
Składniki:
Ryż(ja kupuję w torebkach)
Kukurydza kons.(polecam bonduelle lub pudliszki)
Groszek kons.(pudliszki)
30 dag pieczarek
sól, pieprz, kurkuma

Gotujemy ryż, dusimy pieczarki, następnie ryż wrzucamy na rondel(olej), doprawiamy solą, pieprzem i kurkumą(do uzyskania żółtego koloru, może być też curry, ale smak jest zupełnie inny), dodajemy uduszone pieczarki, odsączoną kukurydzę i groszek, mieszamy chwilkę i gotowe Życzę smacznego mój luby nie przepada za moją kuchnią ale to akurat uwielbia
Carlineee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 11:10   #341
michel82
Wtajemniczenie
 
Avatar michel82
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 619
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

Kurczak curry z ananasem

3 piersi z kurczaka
2 cebule
puszka ananasów
śmietana 18%
curry
sól
pieprz

Kurczaka kroimy w kostkę, smażymy na patelni z przyprawami. Szklimy cebulę na tej samej patelni, ale mięso odgarniamy na bok. Na patelnię dodajemy sok z ananasa i kawałki owoców pokrojone w kostkę. Mieszamy i podgrzewamy, zalewamy śmietaną. Podajemy z ryżem i surówką.
__________________
Razem od 14.02.2006
Mąż i żona 26.09.2009
Mama Aniołków [*]14.02.2010[*]15.01.2011


Maja jest już z nami
08.04.2012
michel82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-02, 11:28   #342
alamig
Zakorzenienie
 
Avatar alamig
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 430
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

Cytat:
Napisane przez michel82 Pokaż wiadomość
Kurczak curry z ananasem

3 piersi z kurczaka
2 cebule
puszka ananasów
śmietana 18%
curry
sól
pieprz

Kurczaka kroimy w kostkę, smażymy na patelni z przyprawami. Szklimy cebulę na tej samej patelni, ale mięso odgarniamy na bok. Na patelnię dodajemy sok z ananasa i kawałki owoców pokrojone w kostkę. Mieszamy i podgrzewamy, zalewamy śmietaną. Podajemy z ryżem i surówką.
Właśnie wczoraj na obiad robiłam kurczaka curry, ale bez ananasa. Dodawałam jeszcze kurkumę, imbir i papryczkę chilli. Pierwszy raz coś takiego jadłam i muszę przyznać, że bardzo mi smakowało. Nawet mój TŻ, który nie lubi, jak on to nazywa "nowych wynalazków", powiedział, żeby częściej to pichciła Następnym razem wykorzystam Twój przepis
__________________
alamig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 11:36   #343
michel82
Wtajemniczenie
 
Avatar michel82
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 619
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

To może teraz coś bez mięsa

Leniwe dla leniwych

0,5kg półtłustego sera białego
2 jajka
pół łyżeczki soli
1,5 szklanki mąki
bułka tarta
masło

Ser wkładamy do miski, wbijamy jajka, dodajemy sól, mąkę i rozgniatamy tłuczkiem do uzyskania jednolitej masy. Gotujemy wodę i łyżką umoczoną w zimnej wodzie nabieramy kluseczki i gotujemy po wypłynięciu 4 minuty. Podajemy z bułką tartą.

Można też zrobić je na słodko. Wtedy zamiast soli, do ciasta dodajemy cukier.
__________________
Razem od 14.02.2006
Mąż i żona 26.09.2009
Mama Aniołków [*]14.02.2010[*]15.01.2011


Maja jest już z nami
08.04.2012
michel82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 11:40   #344
Maggie1983
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie1983
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraina Marzeń
Wiadomości: 3 113
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

Cytat:
Napisane przez michel82 Pokaż wiadomość
Kurczak curry z ananasem

3 piersi z kurczaka
2 cebule
puszka ananasów
śmietana 18%
curry
sól
pieprz

Kurczaka kroimy w kostkę, smażymy na patelni z przyprawami. Szklimy cebulę na tej samej patelni, ale mięso odgarniamy na bok. Na patelnię dodajemy sok z ananasa i kawałki owoców pokrojone w kostkę. Mieszamy i podgrzewamy, zalewamy śmietaną. Podajemy z ryżem i surówką.
A moj maz nie lubi curry a ja uwielbiam
Cytat:
Napisane przez michel82 Pokaż wiadomość
To może teraz coś bez mięsa

Leniwe dla leniwych

0,5kg półtłustego sera białego
2 jajka
pół łyżeczki soli
1,5 szklanki mąki
bułka tarta
masło

Ser wkładamy do miski, wbijamy jajka, dodajemy sól, mąkę i rozgniatamy tłuczkiem do uzyskania jednolitej masy. Gotujemy wodę i łyżką umoczoną w zimnej wodzie nabieramy kluseczki i gotujemy po wypłynięciu 4 minuty. Podajemy z bułką tartą.

Można też zrobić je na słodko. Wtedy zamiast soli, do ciasta dodajemy cukier.
w sam raz na piatkowy obiadek, no chyba ze zrobie nalesniki z serem
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce:nieznane,a jakie bliskie i kochane.Pod moim sercem małe rączki dziecka,cichutko pukają do mojego serca.Myślę sobie wtedy:może być wspanialej?Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje
Maggie1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 11:57   #345
alamig
Zakorzenienie
 
Avatar alamig
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 430
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

Cytat:
Napisane przez Maggie1983 Pokaż wiadomość
A moj maz nie lubi curry
To niedobrze, bo ostatnio wiele się mówi o ogromnych właściwościach tej przyprawy. Zapobiega wielu chorobom, a nawet ostatnio czytałam artykuł, w którym wykazano, że curry ma silne działanie antyrakowe. Głównie dlatego zaczęłam używać tej przyprawy, mimo iż wcześniej jakoś się z nią mijałam Wyszukuję teraz różne przepisy, które mają ja w swoim składzie i szczerze mówiąć nawet jeśli mój TŻ by jej nie lubił, to i tak bym ją mu jakoś po kryjomu przemycała

A tutaj ten artykuł:

Naturalne składniki, takie jak kurkuma znajdująca się w curry mogą stać się nowymi kuracjami w walce z rakiem - mówią brytyjscy naukowcy. Według nich curry ma silne działanie antyrakowe.


Jak donosi BBC, chore komórki dosłownie unicestwiły się same. Kurkuma od dawna była znana ze swoich właściwości leczniczych. Badania nad tą przyprawą trwają od lat, jednak do tej pory naukowcy uważali, że może ona pomóc przede wszystkim na artretyzm i demencję. Badania Centrum Naukowego Cork ds. Nowotworów ukazują kolejną dobroczynną właściwość głównego składnika popularnego na całym świecie curry. Okazuje się, że jasnożółty ekstrakt kurkumy, dosłownie zabija komórki rakowe.

Laboratoryjne testy zespołu z Cork są wielkim krokiem w walce z rakiem przełyku - ocenia BBC. Eksperci ds. onkologii uważają, że badania zespołu zaprezentowane na łamach brytyjskiego pisma naukowego British Journal of Cancer, pomogą lekarzom wynaleźć nowe metody terapii.

Jak dowodzi doktor Sharon McKenna z zespołu naukowego odpowiedzialnego za najnowsze odkrycie, kurkuma dosłownie zabija komórki nowotworowe. Co więcej, proces ten jest niezwykle szybki. Zrakowiała tkanka ginie w 24 godziny.


Źródło: www.gazeta.pl


__________________

Edytowane przez alamig
Czas edycji: 2009-12-02 o 12:01
alamig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 12:11   #346
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

Wlasnie szukalam czegos wykwintnego na urodzinowa kolacje niespodzianke dla mego meza. I dzieki wam znalazlam. Sprawdze te schabowe paluchy , brzmia apatycznie...
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 17:14   #347
201803111825
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 445
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

Treść usunięta
201803111825 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 08:55   #348
Maggie1983
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie1983
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraina Marzeń
Wiadomości: 3 113
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

Cytat:
Napisane przez alamig Pokaż wiadomość
To niedobrze, bo ostatnio wiele się mówi o ogromnych właściwościach tej przyprawy. Zapobiega wielu chorobom, a nawet ostatnio czytałam artykuł, w którym wykazano, że curry ma silne działanie antyrakowe. Głównie dlatego zaczęłam używać tej przyprawy, mimo iż wcześniej jakoś się z nią mijałam Wyszukuję teraz różne przepisy, które mają ja w swoim składzie i szczerze mówiąć nawet jeśli mój TŻ by jej nie lubił, to i tak bym ją mu jakoś po kryjomu przemycała

A tutaj ten artykuł:

Naturalne składniki, takie jak kurkuma znajdująca się w curry mogą stać się nowymi kuracjami w walce z rakiem - mówią brytyjscy naukowcy. Według nich curry ma silne działanie antyrakowe.


Jak donosi BBC, chore komórki dosłownie unicestwiły się same. Kurkuma od dawna była znana ze swoich właściwości leczniczych. Badania nad tą przyprawą trwają od lat, jednak do tej pory naukowcy uważali, że może ona pomóc przede wszystkim na artretyzm i demencję. Badania Centrum Naukowego Cork ds. Nowotworów ukazują kolejną dobroczynną właściwość głównego składnika popularnego na całym świecie curry. Okazuje się, że jasnożółty ekstrakt kurkumy, dosłownie zabija komórki rakowe.

Laboratoryjne testy zespołu z Cork są wielkim krokiem w walce z rakiem przełyku - ocenia BBC. Eksperci ds. onkologii uważają, że badania zespołu zaprezentowane na łamach brytyjskiego pisma naukowego British Journal of Cancer, pomogą lekarzom wynaleźć nowe metody terapii.

Jak dowodzi doktor Sharon McKenna z zespołu naukowego odpowiedzialnego za najnowsze odkrycie, kurkuma dosłownie zabija komórki nowotworowe. Co więcej, proces ten jest niezwykle szybki. Zrakowiała tkanka ginie w 24 godziny.

Źródło: www.gazeta.pl

ja juz wczesniej o tym slyszalam no ale co mam zrobic mezowi ja to bardzo lubie jajko sadzone posypac curry i robie tez salatke z zupki chinskie z curry ale maz jej wtedy nie je
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce:nieznane,a jakie bliskie i kochane.Pod moim sercem małe rączki dziecka,cichutko pukają do mojego serca.Myślę sobie wtedy:może być wspanialej?Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje
Maggie1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 09:17   #349
alamig
Zakorzenienie
 
Avatar alamig
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 430
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

Cytat:
Napisane przez Maggie1983 Pokaż wiadomość
ja juz wczesniej o tym slyszalam no ale co mam zrobic mezowi ja to bardzo lubie jajko sadzone posypac curry i robie tez salatke z zupki chinskie z curry ale maz jej wtedy nie je
A co to za sałatka?
__________________
alamig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-03, 09:36   #350
michel82
Wtajemniczenie
 
Avatar michel82
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 619
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

Smażone krążki

cebula
sól
pieprz
olej
mąka
woda

Z mąki i wody zrobić ciasto. Cebulę pokrojoną w plastry, podzieloną na krążki smażyć zanurzoną w cieście około 5minut na złoty kolor. Odsączyć z nadmiaru tłuszczu. Posolić i popieprzyć.
__________________
Razem od 14.02.2006
Mąż i żona 26.09.2009
Mama Aniołków [*]14.02.2010[*]15.01.2011


Maja jest już z nami
08.04.2012
michel82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 12:22   #351
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

Cytat:
Napisane przez Maggie1983 Pokaż wiadomość
ja juz wczesniej o tym slyszalam no ale co mam zrobic mezowi ja to bardzo lubie jajko sadzone posypac curry i robie tez salatke z zupki chinskie z curry ale maz jej wtedy nie je
Uwielbiam te salatke... zawsze szybko znika
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 13:33   #352
alamig
Zakorzenienie
 
Avatar alamig
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 430
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

To ja poproszę przepis na tą sałatkę z carry
__________________
alamig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 14:44   #353
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

Cytat:
Napisane przez michel82 Pokaż wiadomość
Smażone krążki

cebula
sól
pieprz
olej
mąka
woda

Z mąki i wody zrobić ciasto. Cebulę pokrojoną w plastry, podzieloną na krążki smażyć zanurzoną w cieście około 5minut na złoty kolor. Odsączyć z nadmiaru tłuszczu. Posolić i popieprzyć.
hahah mieszkam w irlandii i tutaj taka potrawe sprzedaja w fast foodach nazywaja ja onion rings jak ktos lubi cebule to bardz smaczne mnie np smakuje ale tylko jak jest bardzo świeze
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 17:08   #354
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

Podaję przepis na dwa ciasta
Stefanka
Składniki na ciasto:
50dkg mąki pszennej
3/4 szklanki cukru
2 jajka
1 łyżeczka sody
2 łyżki miodu

Składniki na masę:
litr mleka
3/4 szklanki cukru - ja daję mniej i jest ok
3/4 szklanki kaszy manny
kostka masła (20 dkg)
1 cukier waniliowy

Składniki na ciasto zagnieść i podzielić na trzy części. Wyłożyć na blaszkę średniej wielkości (ja mam mniejszą niż te klasyczne srebrne ale większą niż te kwadratowe). Piec na złoto ok. 15 minut w 160 stopniach.
Mleko zagotować z cukrem, cukrem waniliowym i masłem, wsypać kaszę i mieszać. Gotować jeszcze z 3-4 minuty - lekko ostudzić. Masą przełożyć placki. Przykryć blaszkę folią aluminiową. Najlepiej robić dzień wcześniej wtedy placki zdążą zmięknąć a masa stężeć i ciasto nie będzie się rozpadać Na zimne ciacho lać polewę czekoladową.

Orzechowiec
składniki na ciasto3 szklanki mąki
2/3 szklanki cukru
150 gram masła
2 jajka
2 łyżeczki sody
2 łyżki miodu

składniki na masę
3 szklanki mleka
2 budynie toffi
250 gram masła

warstwa orzechowa
25 dkg orzechów włoskich, ja daję ile wlezie i ile nam się naobiera
75 g masła
5 łyżek cukru
2 łyżki miodu
Masło, miód i cukier zagotować, posiekać orzechy i dodać do masła. Pogotować około 5 minut.

Składniki na ciasto zagnieść i podzielić na dwie części. Wyłożyć na formę jedną część na nią całą masę orzechową i upiec. Piec około 10 minut w 180 stopniach. Wyjąć z formy, blaszkę ostudzić i wyłożyć drugą część ciasta, upiec.
Budynie ugotować. Utrzeć masło na pulchną masę i dodawać po trochę zimny budyń.
Masą przełożyć placki i tak jak w przypadku stefanki ciasto powinno leżakować


__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 17:13   #355
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
Orzechowiec
mniaaam uwielbiam, tylko ja zazwyczaj zamiast masy budyniowej przekladam goracym kajmakiem wlasnej roboty i gotowe ciasto zamykam szczelnie w reklamowke
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 20:42   #356
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
Podaję przepis na dwa ciasta
Stefanka
Składniki na ciasto:
50dkg mąki pszennej
3/4 szklanki cukru
2 jajka
1 łyżeczka sody
2 łyżki miodu

Składniki na masę:
litr mleka
3/4 szklanki cukru - ja daję mniej i jest ok
3/4 szklanki kaszy manny
kostka masła (20 dkg)
1 cukier waniliowy

Składniki na ciasto zagnieść i podzielić na trzy części. Wyłożyć na blaszkę średniej wielkości (ja mam mniejszą niż te klasyczne srebrne ale większą niż te kwadratowe). Piec na złoto ok. 15 minut w 160 stopniach.
Mleko zagotować z cukrem, cukrem waniliowym i masłem, wsypać kaszę i mieszać. Gotować jeszcze z 3-4 minuty - lekko ostudzić. Masą przełożyć placki. Przykryć blaszkę folią aluminiową. Najlepiej robić dzień wcześniej wtedy placki zdążą zmięknąć a masa stężeć i ciasto nie będzie się rozpadać Na zimne ciacho lać polewę czekoladową.

Orzechowiec
składniki na ciasto3 szklanki mąki
2/3 szklanki cukru
150 gram masła
2 jajka
2 łyżeczki sody
2 łyżki miodu

składniki na masę
3 szklanki mleka
2 budynie toffi
250 gram masła

warstwa orzechowa
25 dkg orzechów włoskich, ja daję ile wlezie i ile nam się naobiera
75 g masła
5 łyżek cukru
2 łyżki miodu
Masło, miód i cukier zagotować, posiekać orzechy i dodać do masła. Pogotować około 5 minut.

Składniki na ciasto zagnieść i podzielić na dwie części. Wyłożyć na formę jedną część na nią całą masę orzechową i upiec. Piec około 10 minut w 180 stopniach. Wyjąć z formy, blaszkę ostudzić i wyłożyć drugą część ciasta, upiec.
Budynie ugotować. Utrzeć masło na pulchną masę i dodawać po trochę zimny budyń.
Masą przełożyć placki i tak jak w przypadku stefanki ciasto powinno leżakować

Dziekuje za przepis - Uwielbiam takie ciasta juz na sama mysl leci mi ślinka spróbuje zrobić mam nadzieje ze mi sie uda .
__________________
25.07.2009 - Nasz Cudowny Dzień - Ślub

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200304251135.png

17.11.2010 urodził sie nasz Skarbek
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 21:14   #357
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

sysunia ciasta są bardzo proste a pyszne

Śmietanowiec
śmietana 18%(3 kubeczki)
2 łyżki żelatyny,
szklanka cukru,
1 cukier waniliowy
3 galaretki (najlepiej różnokolorowe)
Przygotować dwie galaretki, gdy stężeją pokroić w kostkę. Trzecią rozpuścić tuż przed robieniem ciasta bo musi być lejąca na wierzch.
Żelatynę rozpuszcza się w wodzie (ok. pół szklanki) i studzi. Miksujemy śmietanę i dodajemy do niej cukry i miksujemy dalej. Dodajemy żelatynę powoli by się grudki nie porobiły i na koniec wsypujemy galaretkę w kostkę pokrojoną. Na wierch galaretka
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 22:39   #358
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
sysunia ciasta są bardzo proste a pyszne

Śmietanowiec
Ach widze ze dzis same moje ulubione przepisy

Dodaje moja wersje salatki z zupek chinskich

3 zupki chinskie
1 kapusta pekinska
1 papryka zielona
1 papryka zolta
1 papryka czerwona
2 piersi z kurczaka
3 jajka
puszka kukurydzy
majonez
curry

Pekinska pokroic w cienkie paseczki, papryke i jajka w kostke. Piersi umyc i pokroic w kostke, podsmazyc w malej ilosci oleju z dodatkiem curry, ostudzic. Wszystko wrzucic do pokruszonego makaronu, dodac wszystkie przyprawy z zupek, dosypac kukurydze wymieszac z duza iloscia majonezu.

Zostawic aby sie przegryzlo.

Dla niecierpliwych polecam przyrzadzenie makaronu wedlug przepisu ale z mniejsza iloscia wody. Ostudzic i pomieszac skladniki.
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 07:55   #359
Maggie1983
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie1983
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraina Marzeń
Wiadomości: 3 113
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
Podaję przepis na dwa ciasta
Stefanka
Składniki na ciasto:
50dkg mąki pszennej
3/4 szklanki cukru
2 jajka
1 łyżeczka sody
2 łyżki miodu

Składniki na masę:
litr mleka
3/4 szklanki cukru - ja daję mniej i jest ok
3/4 szklanki kaszy manny
kostka masła (20 dkg)
1 cukier waniliowy

Składniki na ciasto zagnieść i podzielić na trzy części. Wyłożyć na blaszkę średniej wielkości (ja mam mniejszą niż te klasyczne srebrne ale większą niż te kwadratowe). Piec na złoto ok. 15 minut w 160 stopniach.
Mleko zagotować z cukrem, cukrem waniliowym i masłem, wsypać kaszę i mieszać. Gotować jeszcze z 3-4 minuty - lekko ostudzić. Masą przełożyć placki. Przykryć blaszkę folią aluminiową. Najlepiej robić dzień wcześniej wtedy placki zdążą zmięknąć a masa stężeć i ciasto nie będzie się rozpadać Na zimne ciacho lać polewę czekoladową.

Orzechowiec
składniki na ciasto3 szklanki mąki
2/3 szklanki cukru
150 gram masła
2 jajka
2 łyżeczki sody
2 łyżki miodu

składniki na masę
3 szklanki mleka
2 budynie toffi
250 gram masła

warstwa orzechowa
25 dkg orzechów włoskich, ja daję ile wlezie i ile nam się naobiera
75 g masła
5 łyżek cukru
2 łyżki miodu
Masło, miód i cukier zagotować, posiekać orzechy i dodać do masła. Pogotować około 5 minut.

Składniki na ciasto zagnieść i podzielić na dwie części. Wyłożyć na formę jedną część na nią całą masę orzechową i upiec. Piec około 10 minut w 180 stopniach. Wyjąć z formy, blaszkę ostudzić i wyłożyć drugą część ciasta, upiec.
Budynie ugotować. Utrzeć masło na pulchną masę i dodawać po trochę zimny budyń.
Masą przełożyć placki i tak jak w przypadku stefanki ciasto powinno leżakować

a moja mama robila stefanke z herbatnikow, ponczu i kremu kakaowego musze ja poprosic, zeby odswiezyla ten przepis
Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
sysunia ciasta są bardzo proste a pyszne

Śmietanowiec
śmietana 18%(3 kubeczki)
2 łyżki żelatyny,
szklanka cukru,
1 cukier waniliowy
3 galaretki (najlepiej różnokolorowe)
Przygotować dwie galaretki, gdy stężeją pokroić w kostkę. Trzecią rozpuścić tuż przed robieniem ciasta bo musi być lejąca na wierzch.
Żelatynę rozpuszcza się w wodzie (ok. pół szklanki) i studzi. Miksujemy śmietanę i dodajemy do niej cukry i miksujemy dalej. Dodajemy żelatynę powoli by się grudki nie porobiły i na koniec wsypujemy galaretkę w kostkę pokrojoną. Na wierch galaretka
moja babcia robila cos takiego i my na to wolalismy salceson bo te galaretki w kostce zatopione w smietanowej masie wlasnie przypominaja salceson
Cytat:
Napisane przez daget Pokaż wiadomość
Ach widze ze dzis same moje ulubione przepisy

Dodaje moja wersje salatki z zupek chinskich

3 zupki chinskie
1 kapusta pekinska
1 papryka zielona
1 papryka zolta
1 papryka czerwona
2 piersi z kurczaka
3 jajka
puszka kukurydzy
majonez
curry

Pekinska pokroic w cienkie paseczki, papryke i jajka w kostke. Piersi umyc i pokroic w kostke, podsmazyc w malej ilosci oleju z dodatkiem curry, ostudzic. Wszystko wrzucic do pokruszonego makaronu, dodac wszystkie przyprawy z zupek, dosypac kukurydze wymieszac z duza iloscia majonezu.

Zostawic aby sie przegryzlo.

Dla niecierpliwych polecam przyrzadzenie makaronu wedlug przepisu ale z mniejsza iloscia wody. Ostudzic i pomieszac skladniki.
no dokladnie jakos tak- ja nigdy specjalnie nie przywiazuje wagi do przepisow jesli chodzi o salatki, bo one maja to do siebie, ze mozna generalnie wrzucic wszystko, czego dusza zapragnie ja bym dodala jeszcze ogorka konserwowego i cebulke, a makaron troche zalewam wrzatkiem i odcedzam a pozniej i tak specznieje w majonezie
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce:nieznane,a jakie bliskie i kochane.Pod moim sercem małe rączki dziecka,cichutko pukają do mojego serca.Myślę sobie wtedy:może być wspanialej?Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje
Maggie1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 09:47   #360
michel82
Wtajemniczenie
 
Avatar michel82
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 619
Dot.: Żonki idealne :) gastronomicznie ;)

Roladki schabowe

1kg schabu
5-6 ogórków kiszonych
6-7 plastrów sera żółtego
6-7 plastrów szynki
olej
bułka tarta
majeranek
sól
pieprz
ciemny sos do pieczeni

Mięso kroimy na plastry i rozbijamy jak na schabowe, solimy i pieprzymy z obu stron. Na każdy plaster mięsa kładziemy ser, na to plaster szynki i dwa, trzy plastry ogórka. Zwijamy mięso w roladki i spinamy wykałaczkami. Roladki posypujemy majerankiem i bułką tartą. Obsmażamy z każdej strony tak, by lekko się zrumieniły, a potem dusimy ok. 30minut. Sprawdzamy czy są miękkie. Polewamy sosem.
__________________
Razem od 14.02.2006
Mąż i żona 26.09.2009
Mama Aniołków [*]14.02.2010[*]15.01.2011


Maja jest już z nami
08.04.2012
michel82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:28.