Etat - płaca zasadnicza a płaca minimalna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-03, 20:11   #1
szmallas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 144

Etat - płaca zasadnicza a płaca minimalna


Witam

Mam dość nietypowy problem, z którym nie do końca potrafię sobie poradzić, a jednocześnie ta sprawa mnie dość nurtuje. Otóż jako wynagrodzenie za moją pracę (cały etat) otrzymuję płacę zasadniczą + premię. Łącznie przekracza to kwotę minimalnego wynagrodzenia. Niby wszystko jest ok, jednak znalazło się "ALE"

Sama płaca zasadnicza NIE PRZEKRACZA kwoty minimalnej, w związku z tym chciałabym się dowiedzieć, jeśli ktoś z Was wie, jak to wygląda gdy byłabym na zwolnieniu lekarskim?

U mnie w pracy jest tak, że niestety za zwolnienie lekarskie potrącają z premii, więc "nie opłaca się" chorować. Dlatego zgłupiałam i zaczęło mnie męczyć to, jak wygląda wtedy kwestia wynagrodzenia, ponieważ dowiedziałam się, że jest wtedy wypłacane 80% ALE z wynagrodzenia zasadniczego.... (obcinanie premii swoją drogą) Tylko, że w moim wypadku nie jest to kwota minimalna i czy wtedy dostanę 80% mojego wynagrodzenia zasadniczego, czy 80% płacy minimalnej?

I jeszcze chciałabym zapytać - jestem młodą kobietą, więc pewnie kwestia 2-3 lat i będę chciała starać się o dziecko, czy wtedy pieniądze wypłacane przez ZUS również będą równe wysokości mojej płacy zasadniczej, czy jednak kwoty minimalnej (bo że premii nie będzie to wiem ).

Przepraszam, jeśli chaotycznie napisałam
szmallas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-03 21:11:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:28.