Usunąć ciążę!!! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-22, 21:53   #61
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez takasobieania
przypomniałam sobie cos jeszcze.. kiedys u ginekologa czekałam pod drzwiami, niestety przez nie troche wszystko słychac co gadają w gabinecie (troche głupio...) no i przyszło małzenstwo sobie "usunąc ciąze, małzenstwo z kilkuletnim stazem, którzy jak mówili maja juz 1 dziecko ale drugiego nie chcą... Na szczescie mój lekarz stwierdził ze on takich zabiegów nie robi ufff.
Ale pomyslcie sobie MAŁŻEŃSTWO które ma juz dziecko.... czyli wie jakie to cudowne (podobno - ja nie mam to nie wiem)
no wlasnie podobno cudowne.

ja mam dziecko i gdy zaszlam w ciaze to pomyslałm o aborcji -przyznaje sie i gdybym nie byla pewna mojego TŻ ,gdyby mnie zostawil ,gdybym nie wiedzial ,ze moi rodzice najpierw sie wsciekną a potem mi pomoga to a na dodatek stac ich na pomoc-bo to bardzo wazne przy dziecku to pewnie zrobilabym wszytsko zeby usunąc .

na szczescie TŻ wybil mi to z głowy (mialam 21 lat ,tż 27)moi rodzic efakt wsciekli sie ale potem ojciec-który jest strasznym despota,tyranem i wszyscy sie go boja powiedzial ze cokolwiek sie stanie to zawsze mi pomoze i moge wrocic do domu -wiedzialm ze tego nie zrobie bo mialam i mam wsparcie.

łatwiej usunac niz chodzic w ciazya potem urodzic i oddac-co powedziec ludziom?sasiadom?przeciez ludzie nie zrozumieja dlaczego oddałm dziecko-potraktuja cie jako wyrodna matke a ty tylko myslałałac o dziecku o tym z enie dasz rady lub po prostu nie chcesz wychowywac tego dziecka -to wlasnie nazywa sie odpowiedzialnosc,lepiej oddac niz bic,zakatowac .
lepiej zrzec sie praw ale tak sie nie dzieje i dlatego domy dziecka sa zapchane a ci ktorzy chcieliby adoptowac musza czekac tak długo.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 07:48   #62
vincencik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 245
Dot.: Usunąć ciążę!!!

gdzie jest jakiś moderator?! pochowali się wszyscy?
__________________
One Ring To Rule Them All...
vincencik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 08:33   #63
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez vincencik
gdzie jest jakiś moderator?! pochowali się wszyscy?
a co tu ma do roboty moderator? Chba że jest jakis zwyczaj o ktorym nie wiem, ze sie powinien wypowiedziec w kazdym watku
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 08:51   #64
natalia1011
Zadomowienie
 
Avatar natalia1011
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 083
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Co do usuwania dzieci, jestem przeciwna, jedyna wyjatkowa sytuacja jest gwałt.
Uwazam ze nawet takie 15-stki nie powinny usuwac dzieci, bo powinny pomyslec o konsekwencjach kiedy ida z kims do łozka, a pozniej niechciane dziecko jest. Przeciez dziecko to istota ludzka, zywa, ma serduszko inne narzady, aborcja to jak morderstwo!
natalia1011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 09:52   #65
vincencik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 245
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez palomino
a co tu ma do roboty moderator? Chba że jest jakis zwyczaj o ktorym nie wiem, ze sie powinien wypowiedziec w kazdym watku
No nie wiem, mógłby na przykład przesunąć ten wątek na jakieś inne forum plotkowe czy cuś...))
__________________
One Ring To Rule Them All...
vincencik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 09:53   #66
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Ja już kiedyś wypowiadałam sie na temat tego co sadze o aborcji,powiem jeszcze raz.Wolałabym usunąc ciąze niż oddać dziecko innym ludziom.
Nie wyobrażam sobie że w wieku 18 lat miałabym zajmować się dzieckiem.Po prostu nie umiem,nie chcę.Czuję że nie umiałabym go pokochać.Mimo tego że wiem,że gdybym teraz "wpadła" z moim TŻ to miałabym wsparcie w nim i w rodzicach.Nie jestem gotowa na opiekowanie się małym człowieczkiem,tym bardziej że widzę po moich dwóch kuzynkach które niedawno urodziły jaki to obowiązek.Staję więc na głowie i zabezpieczam się jak mogę.A o sytuacjii koleżanki i innych nie chcę się wypowiadać bo takie sprawy każdy odbiera "po swojemu".
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 10:10   #67
joyka
Raczkowanie
 
Avatar joyka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 485
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Do aborcji jestem nastawiona negatywnie. Ja nie zrobiłabym teo nigdy w życiu..nie mogłabym zabić własnego dziecka... Ale jeśli rodzina jest w trudnej sytuacji materialnej i jest pewna, ze dziecko pójdzie do sierocińca-według mnie, lepiej żeby ciąża została usunięta. Moja ciocia wychowywała się w sierocińcu i nie wspomina tego okresu życia dobrze-wręcz przeciwnie Tak samo jeśli dziecko jest chore (dlatego nie popieram panienek, które nie robią badań, bo "chcą mieć niespodziankę" co do płci :/ )I jeśli nawet bym "wpadła" - musiałabym sobie jakoś poradzić z tm dzieckiem - w końcu to stałoby się także przy moim udziale. Dlatego takie ważne jest świadome rozpoczęcie współżycia - niestety, niektórzy tej świadomości nie mają i wychodzą z takiego założenia, jak moi znajomi - "Zawsze istnieje aborcja" :/ . Dla mnie to nienormalne...
Mam znajomą, która jest po aborcji - jest rok starsza ode mnie, ma 17 lat... Dziewczyna "wpadła" ze swoim chłopakiem, który ma trochę wspólnego z dilerstwem :/ Chłopak kazał jej usunąć ciążę, dał jej pieniądze. Słyszałam, że teraz ta dziewczyna lgnie do wszystkich dzieci w okolicy - kupuje im zabawki, słodycze, bawi się z nimi-po prostu brakuje jej tego, co sama zniszczyła
joyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-23, 12:13   #68
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez natalia1011
Co do usuwania dzieci, jestem przeciwna, jedyna wyjatkowa sytuacja jest gwałt.
Uwazam ze nawet takie 15-stki nie powinny usuwac dzieci, bo powinny pomyslec o konsekwencjach kiedy ida z kims do łozka, a pozniej niechciane dziecko jest. Przeciez dziecko to istota ludzka, zywa, ma serduszko inne narzady, aborcja to jak morderstwo!
15-tka to też żywa istota ludzka z przeróżnymi narządami, której ciąża i poród mogą bardzo zaszkodzić zarówno fizycznie jak i psychicznie. Jeśli poszła do łóżka i się nie zabezpieczyła, to jest to w dużej mierze wina wychowania i rodziców.
Poza tym co sądzisz o sytuacjach, gdy poród zagraża życiu lub zdrowiu matki? Jeśli chce ona zaryzykować, to dobrze, niech rodzi, ale przecież nie można nikogo zmuszać do poświęcania własnego życia!
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 01:00   #69
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Usunąć ciążę!!!

Nie rozumiem skąd biorą się takie dziwne twierdzrnia, że jest to zbitek komórek? Wymyśliły to chyba kobiety, które usunęły ciąże i tłumaczą sobie to w ten sposób aby nie mieć wyrzutów sumienia. Po pierwsze normalną aborcje wykonuje się między 10 a 12 tygodniem życia, a mózg zaczyna się rozwijać już w 7 tygodniu życia ( więc to już powinno skłaniać nas do zastanowienia ). Płód w takim wieku rozwojowym posiada już wszystkie narządy ( oczywiście cały czas się doskonalą)i także układ nerwowy, a przysadka mózgowa zaczyna już wydzielać gruczoł.

Więc daleka bym była od stwierdzeń, że ten płód na pewno nic nie czuje, ponieważ my tego nie wiemy na 100% w związku z tym , że nie znamy jeszcze do końca wszystkich szczegułów w funkcjonowaniu mózgu człowieka.

Pozdr
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 11:12   #70
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Co to znaczy normalną aborcję? Dlaczego nagle aborcję ma sie robić między 10 a 12 tygodniem czyli w trzecim miesiącu - a raczej w jego drugiej połowie?????? nonsens - zazwyczaj jest to tydzień siódmy i tabletka wczesnoporonna(tzn w miastach, bo w na wsiach i w miasteczkach ginekolog zawse wciśnie, że trzeba poczekać do 12 tygodnia - z prostego powodu - albo moze piotem powiedzieć, że jest za pózno, albo wziąć dwa razy wiecej kasy)...Ja na temat aborcji sie nie wypowioadam - znam tzry osoby "po" - paradoksalnie zadna nie żałuje, nie płacze po nocach itp...Tak to jest, ze kazdy jest inny i NIGDY nie powinno sie mówić nigdy. A dziewczynka , ktora mówi o kochaniu dziecka z gwałtu, nie wie, że sama matka zazwyczaj nie ma ochoty żyć po gwałcie...Ma ochotę umrzeć tu i teraz...
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 11:12   #71
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Dot.: Usunąć ciążę!!!

NO i zrobiła sie dyskusja...

Ja osobiście uważam,że powinny sie wypowiadac tylko osoby, ktore mają lub miały do czynienia z podobnym tematem ewentualnie maja doświadczenia macierzyństwa. Wypowiedzi osób "na sucho" analizujących problem chyba nie będą tu do końca adekwatne.

Przeraża mnie w ogóle fakt, że taka dyskusja znowu ma miejsce. W czasach wysoko zaawansowanych metod zabezpieczeń przed niechciana ciążą !!! że tez w ogóle jeszcze mówi sie o "niechcianych" ciążach- dzieciach...w czasach gdy tylu ludzi walczy o swoje macierzyństwo...

Ludzie, aż mnie skręca gdy czytam o takiej bezmyślności... no bo mi się w głowie nie mieści jak można uprawiac sex i NIE LICZYĆ SIĘ Z KONSEKWENCJAMI...a potem dylematy - usunąć, nie usuwać...

Moim zdaniem, trzeba byc za siebie odpowiedzialnym. I tyle. Jak sie miało tyle oleju, żeby sie kochać to teraz "likwidowanie problemu" i udawanie, że sprawy nie było, bo to tylko zlepek komórek jest po prostu dziecinne. Poza tym jednak trzeba chyba sobie uświadomić, że ta "ciąża" to jest w końcu dziecko, które będzie gotowe kochać i być kochane. Jeśli nawet nie przez tą matkę, która je nosi to na pewno przez inną, która włąsnych dzieci miec nie może i marzy o dziecku.... osobiście uważam, że koleżanka powinna dziecko urodzić. A jeśli go nie chce to niech je odda i zrzeknie sie praw rodzicielskich....Nie rozumiem tez dlaczego ludzie potępiają takie osoby oddające niechciane dzieci a nie potępiają traktowania sweggo organiznmu jak śmietnika, a którego można po prostu wyczyścic problem...

Żal mi osób, które twierdzą, że wolałyby usunąć, niż urodzić i oddać. Usunąć jest po prostu prościej. Dzisiejsza "tolerancja" nie pozwala nawet krytykowac takich osób, bo każdy powinien mieć prawo do robienia ze swoim ciałem tego co chce. Z mojego punktu widzenia to przeogromnie smutne.

Sprawa ciąży z gwałtu (czy wad rozwojowych czy zagrożenia zdrowia matki) to bardzo trudny i bolesny temat. Nie podejmowałabym sie oceny postępowania kobiet, które nie chcą urodzić takiego dziecka. Najprościej potępiać. Przeciez to straszne tragedie...
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-24, 11:57   #72
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez lumiaa
NO i zrobiła sie dyskusja...
(...)
Przeraża mnie w ogóle fakt, że taka dyskusja znowu ma miejsce.
(...)
Lumiaa mnie też to przeraża, że taka dyskusja znowu ma miejsce na tym forum, gdzie oczywiste jest, że w tak trudnym i zarazem kontrowersyjnym temacie zawsze powstają dwie opcje, za i przeciw, które nawzajem wytykają sobie swoje racje, a drugą ze stron będą potepiać.

Zastanawia mnie dlaczego autorka wątku zalożyła go właśnie tutaj na tym forum ?

Może jednak uda się przenieść ten temat na inne forum ?!?!?
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 12:06   #73
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Bo chyba brak nam forum o antykoncepcji, które nie byłoby forum 'ciązowym"
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 13:52   #74
Rania
Raczkowanie
 
Avatar Rania
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: dziki zachód;)
Wiadomości: 321
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Jestem w ciężkim szoku jak widzę takie poglądy.Zastanawia mnie,skąd się to bierze,że wolałabyś zabić swoje dziecko niż oddać innym ludziom aby je kochali,dali mu poczucie bezpieczeństwa,zostali jedo rodzicami????Dziecko to nie pryszcz ani brodawka ,że można je usunąć,bo nagle wyskoczyły i są niewygodne.Lepiej zrób wszystko aby nie doszło do takiej sytuacji.
Cytat:
Napisane przez nati__xxx
Ja już kiedyś wypowiadałam sie na temat tego co sadze o aborcji,powiem jeszcze raz.Wolałabym usunąc ciąze niż oddać dziecko innym ludziom.Nie wyobrażam sobie że w wieku 18 lat miałabym zajmować się dzieckiem.Po prostu nie umiem,nie chcę.Czuję że nie umiałabym go pokochać.Mimo tego że wiem,że gdybym teraz "wpadła" z moim TŻ to miałabym wsparcie w nim i w rodzicach.Nie jestem gotowa na opiekowanie się małym człowieczkiem,tym bardziej że widzę po moich dwóch kuzynkach które niedawno urodziły jaki to obowiązek.Staję więc na głowie i zabezpieczam się jak mogę.A o sytuacjii koleżanki i innych nie chcę się wypowiadać bo takie sprawy każdy odbiera "po swojemu".
Rania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 14:37   #75
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Raniu staram się jak mogę wierz mi A zastanowilas sie co moze czuc dziecko gdy dowie sie ze nie chciala go wlasna matka?Wiem ze to dziwne rozumowanie,ale ja na pewno nie chciałabym zyc ze swiadomoscia ze jestem dzieckiem kogos kto nie chce mnie znac.
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 15:10   #76
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez nati__xxx
Raniu staram się jak mogę wierz mi A zastanowilas sie co moze czuc dziecko gdy dowie sie ze nie chciala go wlasna matka?Wiem ze to dziwne rozumowanie,ale ja na pewno nie chciałabym zyc ze swiadomoscia ze jestem dzieckiem kogos kto nie chce mnie znac.
A chciałabyś żyć ze świadomością, że zabiłaś swoje dziecko ? Ja niesety nie! Ale każdy ma wybór i własny system wartości na którym polega.

Uważam, przede wszystkim, że najważniejsza jest edukacja młodych ludzi o życiu seksualnym i ich skutkach, także ponoszenia odpowiedzialności za swoje czyny i bezmyślność. I przeraża mnie fakt, że większość młodych dziewczym aborcję uważa jako pewien środek antykoncepcyjny .

A takie dyskusje jak na temat aborcji nigdy nie mają końca, ponieważ zawsze znajdą się przeciwnicy i zwolennicy. Zaznacze również ,że zwolennicy aborcji w większości przypadków nigdy nie mieli takiego dylematu i problemu czy podjąć się aborcji czy nie...

P.S. Srodki wczesnoporonne stosuje się do 4 tygodnia ciąży i przeważnie w przypadkach gwałtu, ponieważ kobiety, przeważnie dowiadują się o tym, że są w ciąży ok 5 tygodnia ciąży ( oczywiście są wyjątki,które wiedzą, że odwaliły głupstwo) czyli wtedy, kiedy opóżnia im się okres i kupują sobie test lub idą do lekarza.

Pozdr
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 15:30   #77
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez Pa07
A chciałabyś żyć ze świadomością, że zabiłaś swoje dziecko ? Ja niesety nie! Ale każdy ma wybór i własny system wartości na którym polega.
wiesz lepiej zeby cierpiała dosrosla osoba niz dziecko ktore sobie moze z tym nie poradzic i ktore nie mialo wplywu na sytuacje .tak jak nie radza sobie dzieci bite i porzucane -sadzisz ze potrafia budowac zdrowe dorosle zycie?ze nigdy nie odezwie sie w nich ta zadra.

Cytat:
Napisane przez Pa07
Uważam, przede wszystkim, że najważniejsza jest edukacja młodych ludzi o życiu seksualnym i ich skutkach, także ponoszenia odpowiedzialności za swoje czyny i bezmyślność. I przeraża mnie fakt, że większość młodych dziewczym aborcję uważa jako pewien środek antykoncepcyjny .
zgadzam sie ale czy w naszym kraju jest mozliwa normalna edukacja seksualna?kiedy w przedszkolach jest juz religia?a prezydetn dziekuje ojcu rydzykowi?

Cytat:
Napisane przez Pa07
A takie dyskusje jak na temat aborcji nigdy nie mają końca, ponieważ zawsze znajdą się przeciwnicy i zwolennicy. Zaznacze również ,że zwolennicy aborcji w większości przypadków nigdy nie mieli takiego dylematu i problemu czy podjąć się aborcji czy nie...
no oczywiscie ,ze nie mieli takiego dylematu bo stac ich na antykoncepcje,nie maja pijanych meżów i jeżdza limuzynami ,wiec dlaczego ktos taki ma decydowac za mnie.skoro o pomocy rodzinom i inwestowanie w dzieci traktuja jak zlo konieczne bo bedzie mniej dla nich samych.

jelsi lekarz nie chce wykonac zabiegu ok ale mysle ,że sa lekarze któzy sie tego podejjmą kobiety powinny miec prawo do decyzji,samego dokonania aborcji w normlancyh warunkach i nikt nie ma prawa spojrzec na nie krzywym okiem.

pzdr
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 20:01   #78
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Znów ktoś cos myli ...Tabletka wczesnoporonna jest stosowana do ósmego tygodnia ciązy . To to popularne RU, lub w wersji polskiej tabletki na wrzody żoładka za 300 zł.... Po gwałcie daje się postinor do 72 godzin - to zupełnie coęś innego. A o ciązy obecnie z badania krwi wie, sie naprawde blyskawicznie i jest to zaawyczaj 5 - 6 tydzien , nie 11-sty..Jesli uprawia sie seks, a nie ma miesiączki to raczej nikt nie czeka jeszcze 1,5 m-ca ,żeby to sprawdzić...
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 20:05   #79
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Dot.: Usunąć ciążę!!!

tutaj link sporo wyjasniający na ten temat - zdaje sie , że to też dookreślane jest modelowo, bo lekarz jakoś nie boi się walnąć zastrzyku z mega hormonalną bombą dziewczynie w 9 tygodniu, o czym wiem....
http://www.federa.org.pl/?page=artic...id=28&lang=1#1
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-24, 20:06   #80
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez LemonCendy
hej dziewczyny widze że toczy sie ostra debata na temat "usunąć czy nie"? moje zdanie jest takie.... nigdy w życiu nie usuneła bym dziecka NIGDY chyba że zegrażało by to mojemu życiu (ale tego też nie jestem pewna), albo by było nieuleczlnie chore np. z jakimiś poważnymi nieleczalnymi wadami... gdzie nie było by wiadomo czy przeżyje, wtedy tak.... i wcale sie tego nie wstydze... bo nie ma się czego wtydzić....

a teraz zerknijcie na załączniki to jest owoc wpadki... mój chrześniak.... urodził się 19 października (6 dni przed terminem) jest cudowny, złośnik ale cudowny i moja siostra NIGDY nie myślała o usunięciu a tym bardziej jej chłopak i też nie była mężatką.... w 5 m-c ciąży ślub a teraz śliczny niuniek..... i czy warto dla tak małego cuda... przeżywać katusze z usunięciem jak również późniejsze obawy czy będe mogła mieć dzieci.... nie sądze... i chyba każdy tak powie....

PS. obiecałam już niuniusiowi że naucze go pływać (bo jego mamusia i tatuś nie potrafią) i będę zabierać na lody... bo nie ma to jak luzacka ciotka
Śliczny
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 20:11   #81
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Zreszta ja coś chcę wyjasnić - to jest naprawde koszmarne, zeby dorosli ludzie musieli szwedać się po jakichś felczerach jak w XIX-stym wieku...Prawda jest taka, że jeśli ktoś nie chce mieć dziecka, to go nie urodzi, ale ogólna dostepność WIADOMOŚCI na temat antykoncepcji i metod aborcji , jesli antykoncepcja zawiodła , sprawiłby, że 19 letnie dziewczyna nie wciskały sobie w pochwę srodków dla wrzodowców, bo jest to kwintesencją nienormalności kraju jako takiego...
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 20:32   #82
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez vincencik
gdzie jest jakiś moderator?! pochowali się wszyscy?
tu zgłasza siś "jakiś moderator"- przepraszam wszystkich uniżenie Vincencika w szczególności, walnął mi doszczętnie sprzęt, moze zdarzyć się każdemu dopiero powoli w serwisie mi go składają...
przypominam Vincencik, że istnieje również opcja zgłoś do moderatora , z której warto korzystać
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 20:44   #83
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Usunąć ciążę!!!

I znów bzdety o zabijaniu dzieci i morderstwach , podłych kobietach i niewinnych "dzieciach'.

Blondgirl - jaaasne, jeżeli ktoś nie chce potomstwa, to powinien zachować wstrzemięźliwość przez całe życie...?!

Poza tym zgadzam się z soulsweeper, paulą78 i Helą...
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 20:48   #84
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Unhappy Dot.: Usunąć ciążę!!!

jestem w szoku jak mozna dziecko nazwac zlepem komorek, jest tyle filmow o tym jak dziecko cierpi jak odczuwa aborcje...poza tym paula piszesz o tym, ze masz dziecko tymbardziej jestem zszokowana nie rozumiem takiej postawy, uwazam ze zadnym argumentem nie jest to, ze lepiej usunac nizby w przyslzosci mialoby byc bite....nie mam dzieci, ale mimo wsyztsko nie mialabym serca...
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 20:56   #85
benito_mruffkolini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez Judysia
To nie są bzdury, że ktos oglądał film bo to czyta prawda. W środku jest żywa, malutka bezbronna istotka, która nie ma szans na obrone siebie, która tak bardzo ufa swej matce, ufa ze jest w niej bezpieczna. A tymczasem nie jest... bo nagle pojawia się coś takiego strasznego co wyrywa jej nożke, rączke, rozszarpuje jej małe ciałko a potem miażdży główkę, żeby do końca usunąć resztki jej niechcianego ciałka. To nie są bzdury, ale przykra prawda.
I wszystko dzieje sie przez to bo dwoje ludzi uprawiało ze sobą seks, nie biorąc pod uwagę że tak się włąsnie tworzy dzieci. Czym ta maltka istotka sobie zasłużyła na tak okrutną śmierć??? Ona chciała tylko miłości, chciała być kochana a tymczasem stała się ofiarą, którą mordują w okrutny sposób. Przykre, ale rzeczywiste.
Gdy byłam w szkole średniej moja koleżanka też zaszla w ciążę i miała mniej latek, i jakoś sobie nie wyobrażała zabić owoc miłości swego związku. Urodziła ślicznego chłopca, a potem za rok znów była w ciązy. Gdy zdawała mutrę miała dwójkę dzieci i zdała na 5. Dziecko to nie koniec świata, ale początek nowego życia!!! To nie rzecz, którą można usunąć, nie ponosząc żadnych konsekwencji. Uważam, że Twoja koleżnaka powinna się solidnie zastanowić co takiego zamierza zrobić, gdyż ta decyzja zaważy nad całym jej życiem, zdrowiem fizycznym jak i psychicznym.

a skad wiesz co czuje wyrywany embrionek?? bylas kiedys w takiej sytuacji??

a tak mniej drastycznie: filmiki o aborcji ZAWSZE zaleza od tego na czyjej stronie sie je znajdzie: jesli trafimy na zwolennikow to "higieniczny zabieg", jak na przeciwnikow to "morderstwo"... tak ze powolywanie sie na tego typu publikacje mija sie z sensem

no i nie wiem kiedy w tym kraju kobieta bedzie mogla w koncu robic ze SWOIM cialem to co jej sie podoba...
benito_mruffkolini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 20:59   #86
benito_mruffkolini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez manila.sosil
a mnie bardzo to wzruszyło
wszystko chyba zależy też po części od naszej wrażliwości...
szkoda ze od wrazliwosci a nie od racjonalnego myslenia...
benito_mruffkolini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 21:08   #87
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: Usunąć ciążę!!!

ale na tych filmikach wypowiadaja sie lekarze, uczeni to wsyztsko jest udowodnione naukowo...to zabojstwo poza tym teraz jest tyle mozliwosci, mozna donosic ciaze a potem dziecko zostawic w szpitalu...przeciez to tez jest wyjscie...
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 21:24   #88
benito_mruffkolini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: Usunąć ciążę!!!

Cytat:
Napisane przez elly2
ale na tych filmikach wypowiadaja sie lekarze, uczeni to wsyztsko jest udowodnione naukowo...to zabojstwo poza tym teraz jest tyle mozliwosci, mozna donosic ciaze a potem dziecko zostawic w szpitalu...przeciez to tez jest wyjscie...
toz wlasnie to napisalam - i na jednych i na drugich wypowiadaja sie lekarze i uczeni, skad wiesz ktorzy sa bardziej kompetentni??

co do donoszenia ciazy - jesli ktos kategorycznie NIE chce ciazy ani dziecka to dla niego to bedzie zadne wyjscie...
benito_mruffkolini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 22:06   #89
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Usunąć ciążę!!!

a ja uwazam, ze czyj brzuch tego decyzja. tylko szkoda, ze niektore aborcje musza odbywac sie w uwlaczajacych okolicznosciach, bo czasem i plod ginie i jego wlascicielka...
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 22:21   #90
MarcinK
Rozeznanie
 
Avatar MarcinK
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 599
GG do MarcinK
Dot.: Usunąć ciążę!!!

"gupia pipa"
ja sie nie moge doczekac kiedy bede mial swojego malego "bzidala" <-- to po mamie tak w planie jest za 3 lata i 9 miesiecy .. ale ostatnio tak przesuwamy na 3 lata i 5 miesiecy a kiedy bedzie sie okaze
MarcinK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:59.