Praca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-08, 13:26   #1
lovely_purple
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 341

Praca


Witam wszystkich i z gory przepraszam, że piszę w nieodpowiednim dziale, ale potrzebuje szybko odpowiedzi, w internecie nie moge nic znaleźć i jestem zalamana, bo nie wiem co robić..
Podpisałam umowę zlecenie niedawno. Mialam jedynie donieść zaświadczenie od lekarza o zdolności do pracy. Jestem na etapie szkoleń, a lekarz nie zgadza się, bym pracowała. ( jest to praca fizyczna). Co teraz? Czy muszę całkowicie zrezygnować z pracy? Na umowie jest wypowiedzenie 14dniowe. Czy mimo niezdolności do pracy będę musiała to przepracować? Pomóżcie bo zwariuję zaraz i nie wiem co robic
lovely_purple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 13:43   #2
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Praca

Cytat:
Napisane przez lovely_purple Pokaż wiadomość
Witam wszystkich i z gory przepraszam, że piszę w nieodpowiednim dziale, ale potrzebuje szybko odpowiedzi, w internecie nie moge nic znaleźć i jestem zalamana, bo nie wiem co robić..
Podpisałam umowę zlecenie niedawno. Mialam jedynie donieść zaświadczenie od lekarza o zdolności do pracy. Jestem na etapie szkoleń, a lekarz nie zgadza się, bym pracowała. ( jest to praca fizyczna). Co teraz? Czy muszę całkowicie zrezygnować z pracy? Na umowie jest wypowiedzenie 14dniowe. Czy mimo niezdolności do pracy będę musiała to przepracować? Pomóżcie bo zwariuję zaraz i nie wiem co robic
Nie jstes dopuszczona do pracy. Nic nie bedziesz musiala odpracowywac bo na.logike -lekarz zabronil.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 14:01   #3
lovely_purple
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 341
Dot.: Praca

czyli zgloszenie tego od razu się wiąze z utrata pracy? mimo ze juz bylam na szkoleniach?

---------- Dopisano o 15:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

i jeszcze jedno pytanie, skoro nie mam tego na pismie, bo mieszkam gdzie indziej niz moj lekarz rodzinny, to czy pracodawca uzna to?
lovely_purple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 14:05   #4
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Praca

Cytat:
Napisane przez lovely_purple Pokaż wiadomość
czyli zgloszenie tego od razu się wiąze z utrata pracy? mimo ze juz bylam na szkoleniach?

---------- Dopisano o 15:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

i jeszcze jedno pytanie, skoro nie mam tego na pismie, bo mieszkam gdzie indziej niz moj lekarz rodzinny, to czy pracodawca uzna to?
Nie rozumiem, lekarz nie dal Ci na pismie nic? A czy ten lekarz rodzinny jest lekarzem medycyny pracy? Przeciez nie musisz isc do tego konkretnego lekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 14:07   #5
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Praca

Cytat:
Napisane przez lovely_purple Pokaż wiadomość
czyli zgloszenie tego od razu się wiąze z utrata pracy? mimo ze juz bylam na szkoleniach?

---------- Dopisano o 15:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

i jeszcze jedno pytanie, skoro nie mam tego na pismie, bo mieszkam gdzie indziej niz moj lekarz rodzinny, to czy pracodawca uzna to?
Tak bo n8e mozesz podjac pracy.
Badan nie masz na pismie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 14:07   #6
drazetkaa
Czerwcowa PM
 
Avatar drazetkaa
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 609
Dot.: Praca

Poczytaj sobie tematy takie na forach prawniczych:

http://forum.infor.pl/topic/161010-b...ym-stanowisku/
__________________
Pomóż Sandrze, proszę - wpłać chociaż 1 zł.
drazetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 14:13   #7
lovely_purple
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 341
Dot.: Praca

chodzi o to, ze badania jako takie mam, jednak tego wniosku od lekarza nie. kontaktowalam sie z nim telefonicznie odnosnie tej sprawy i powiedział, żebym tego nie wykonywała, poniewaz zdrowie mi na to nie pozwala
lovely_purple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-08, 14:17   #8
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Praca

Cytat:
Napisane przez lovely_purple Pokaż wiadomość
chodzi o to, ze badania jako takie mam, jednak tego wniosku od lekarza nie. kontaktowalam sie z nim telefonicznie odnosnie tej sprawy i powiedział, żebym tego nie wykonywała, poniewaz zdrowie mi na to nie pozwala
Tak, musisz to mieć na piśmie.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 14:46   #9
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Praca

Ja chyba nie ogarniam.

Po pierwsze, nie wiem, czemu w ogóle mowa o lekarzu rodzinnym. Z tym się idzie do lekarza medycyny pracy, OSOBIŚCIE, a nie rozmawiając przez telefon.

W ogóle może to jakaś mniejsza firma i nie wiem, jak to tam działa, ale ja to zawsze dostałam skierowanie do konkretnej kliniki, no ale to były korpo, wiec nie wiem.

Ale jeżeli nie było skierowania do konkretnego miejsca, to nie rozumiem problemu - idziesz do jakiekolwiek innego lekarza.

Nie wiem oczywiście dokładnie, co to za praca i jakie masz do niej przeciwskazania - może faktycznie nie powinnaś jej wykonywać. Ja wykonuję pracę biurową i zawsze miałam okulistę + lekarza medycyny i mimo że mam sporą wadę wzroku, to zazwyczaj wszystko ograniczało się do 5-minutowej rozmowy ,,na odwal".
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 14:48   #10
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Praca

Cytat:
Napisane przez lovely_purple Pokaż wiadomość
chodzi o to, ze badania jako takie mam, jednak tego wniosku od lekarza nie. kontaktowalam sie z nim telefonicznie odnosnie tej sprawy i powiedział, żebym tego nie wykonywała, poniewaz zdrowie mi na to nie pozwala
Sluchaj skierowanie na badania do lekarza medycyny pracy dostalas?
Do jakiego lekarza poszlas?

Czemu nie masz na pismie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 15:03   #11
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Praca

Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
Ja chyba nie ogarniam.

Po pierwsze, nie wiem, czemu w ogóle mowa o lekarzu rodzinnym. Z tym się idzie do lekarza medycyny pracy, OSOBIŚCIE, a nie rozmawiając przez telefon.

W ogóle może to jakaś mniejsza firma i nie wiem, jak to tam działa, ale ja to zawsze dostałam skierowanie do konkretnej kliniki, no ale to były korpo, wiec nie wiem.

Ale jeżeli nie było skierowania do konkretnego miejsca, to nie rozumiem problemu - idziesz do jakiekolwiek innego lekarza.

Nie wiem oczywiście dokładnie, co to za praca i jakie masz do niej przeciwskazania - może faktycznie nie powinnaś jej wykonywać. Ja wykonuję pracę biurową i zawsze miałam okulistę + lekarza medycyny i mimo że mam sporą wadę wzroku, to zazwyczaj wszystko ograniczało się do 5-minutowej rozmowy ,,na odwal".
Czy mniejsza firma, czy korpo, to znaczenia nie ma, jeśli mówimy o polskich przepisach. Takie zaświadczenie o zdolności/braku zdolności wydaje lekarz medycyny pracy po badaniach (nawet jeśli te badania to po prostu zmierzenie ciśnienia i glukoza z palca).

Swój lekarz rodzinny i to jeszcze przez telefon, to może co najwyżej wyrazić swoją opinię, ale oba nie jest wiążąca w żadnym zakresie.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-08, 15:09   #12
ALL for LOVE
Zadomowienie
 
Avatar ALL for LOVE
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 058
Dot.: Praca

A nie powinno być tak, że skierowanie do lekarza medycyny pracy dostaje się przed podjęciem zatrudnienia?
__________________
Cytat:
Napisane przez majka versace Pokaż wiadomość
Wspólne prowadzenie domu i przebywanie w swoim towarzystwie to wielkie wyzwanie. To nauka drugiego człowieka od nowa. Z innej perspektywy.
ALL for LOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 15:50   #13
Ellsa
Raczkowanie
 
Avatar Ellsa
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 237
Dot.: Praca

Cytat:
Napisane przez ALL for LOVE Pokaż wiadomość
A nie powinno być tak, że skierowanie do lekarza medycyny pracy dostaje się przed podjęciem zatrudnienia?

Oczywiście, że tak- najpierw badania u lekarza medycyny pracy na podstawie skierowania z zakładu pracy, potem szkolenie BHP i inne konieczne szkolenia.

Lekarz rodzinny to nie specjalista medycyny pracy!

W każdej firmie powinno tak być- ja pracowałam w małej i też miałam skierowania do konkretnego lekarza (firma musi mieć umowę z lekarzem, więc nie idzie się gdzie popadnie, tylko tam, gdzie pracodawca ma podpisaną umowę).
Ellsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 15:55   #14
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Praca

Cytat:
Napisane przez Ellsa Pokaż wiadomość
(firma musi mieć umowę z lekarzem, więc nie idzie się gdzie popadnie, tylko tam, gdzie pracodawca ma podpisaną umowę).

Ja pracuję w małej i niestety, latamy gdzie popadanie

W związku z czym np.ostatnio miałam problem, bo mój lekarz pierwszego kontaktu, którego regularnie odwiedzam po recepty, ma też specjalizację medycyny pracy, i chciałam go w tym zakresie wykorzystać, choćby prywatnie, zdecydowanie odmówił, powołując się na ten brak umowy z firmą. No, to czekam aż mi się uda wybrać gdziekolwiek indziej (u mnie chodzi o okresowe).
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 16:03   #15
Ellsa
Raczkowanie
 
Avatar Ellsa
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 237
Dot.: Praca

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość

Ja pracuję w małej i niestety, latamy gdzie popadanie

W związku z czym np.ostatnio miałam problem, bo mój lekarz pierwszego kontaktu, którego regularnie odwiedzam po recepty, ma też specjalizację medycyny pracy, i chciałam go w tym zakresie wykorzystać, choćby prywatnie, zdecydowanie odmówił, powołując się na ten brak umowy z firmą. No, to czekam aż mi się uda wybrać gdziekolwiek indziej (u mnie chodzi o okresowe).
O ludzie....Nie spotkałam się jeszcze z czymś takim, nawet sądziłam, że jest to jakoś uregulowane, bo (prawie?) wszyscy mają umowy...? Jak widać, nie tyle musi, co powinien, bo nie każdy lekarz medycyny pracy przyjmie kogoś z ulicy. Lipa
Ellsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 16:59   #16
lovely_purple
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 341
Dot.: Praca

U mnie to wygląda tak, że podpisałam umowę i od razu poszłam do pracy, nie było nic mówione o żadnym lekarzu, tylko właśnie miałam donieść zaświadczenie o zdolności do pracy od lekarza rodzinnego. Mimo, że jeszcze go nie przyniosłam już zaczęłam szkolenia. Poinformowałam dzisiaj dyrekcje o tym, że nie będę miała zdolności do tego stanowiska. Mają mnie przenieść na inny dział..

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:58 ----------

I jest to duża firma, każda z Was na pewno korzystała z ich usług
lovely_purple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 17:03   #17
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Praca

Lekarz rodzinny nie ma uprawnień do wystawiania takich zaświadczeń chyba, że ma też specjalizację medycyny pracy.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 17:21   #18
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Praca

Jesli rzeczywiscie tak jest jak napisalas ze zostalas zatrudniona bez badan wstepnych to oni łamią zasady prawa pracy i takie praktyki mozna(a nawet powinno sie) zglaszac do PIP.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 17:56   #19
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Praca

Cytat:
Napisane przez lovely_purple Pokaż wiadomość
U mnie to wygląda tak, że podpisałam umowę i od razu poszłam do pracy, nie było nic mówione o żadnym lekarzu, tylko właśnie miałam donieść zaświadczenie o zdolności do pracy od lekarza rodzinnego. Mimo, że jeszcze go nie przyniosłam już zaczęłam szkolenia. Poinformowałam dzisiaj dyrekcje o tym, że nie będę miała zdolności do tego stanowiska. Mają mnie przenieść na inny dział..

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:58 ----------

I jest to duża firma, każda z Was na pewno korzystała z ich usług
jaka umowe podpisalas.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-08, 18:44   #20
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Praca

Ani w jednym, ani w drugim przypadku się nie spotkałam, że na zleceniu potrzebuję zaświadczenie o zdolności do pracy.
Jesteś w ogóle pewna, że musisz je mieć?
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 18:55   #21
lovely_purple
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 341
Dot.: Praca

Podpisałam umowę zlecenie. Również mnie to zdziwiło, że ciągle jest mowa o lekarzu rodzinnym, ale jak to oni stwierdzili "tak będzie najszybciej". I tak, muszę mieć takie zaświadczenie. W umowie mam, że muszę je dostarczyć.
lovely_purple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 19:35   #22
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Praca

Cytat:
Napisane przez lovely_purple Pokaż wiadomość
Podpisałam umowę zlecenie. Również mnie to zdziwiło, że ciągle jest mowa o lekarzu rodzinnym, ale jak to oni stwierdzili "tak będzie najszybciej". I tak, muszę mieć takie zaświadczenie. W umowie mam, że muszę je dostarczyć.
kochana napisz na forum prawnym.

Jezeli chodzi o umowe zlecenie to nie ma obowiazku badan natomiast moga byc.

Badan NIE wykonuje zwykly lekarz rodzinny. Na badania powinnas dostac skerowanie z oznaczeniem miejsca gdzie wykonac i co zrobic.
Po badaniach dostajesz od lekarza med pracy karteczke czy mozesz wykonywac te robote.

Za badania placi pracodawca.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-08 20:35:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:02.