Gastroskopia przez nos - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Medycyna i dermatologia estetyczna

Notka

Medycyna i dermatologia estetyczna Chciałabyś poprawić wygląd Twojej skóry bez ingerencji chirurga? Masz pytania z dziedziny medycyny estetycznej i dermatologii? Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania!

 
 
Narzędzia
Stary 2013-01-19, 18:52   #1
FlowerGirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraina smerfów
Wiadomości: 35

Gastroskopia przez nos


Witam! Czy są tu Wizażanki, które miały robioną gastroskopię przez nos? Stwierdzono u mnie refluks i prawdopodobnie będę miała robioną gastroskopię, wiem że nie dam rady przeżyć tej przez gardło, mam bardzo silny odruch wymiotny, słyszałam, że w niektórych miejscach jest robiona przez nos
FlowerGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-19, 19:03   #2
Odonate
Zadomowienie
 
Avatar Odonate
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 790
GG do Odonate
Dot.: Gastroskopia przez nos

Dasz radę, miałam gastroskopię 3 razy w życiu i odruch wymiotny jest do opanowania. Przede wszystkim gardło jest znieczulone, więc czucie ma się grubo ograniczone - nawet przełykać się nie da przez jakiś czas. Grunt to odprężenie. Wiem, że w wypadku tego badania trudno mówić o odprężeniu, ale chodzi mi o to, że należy się uspokoić. Kiedy jest się zestresowanym mięśnie się zaciskają i przebieg wszytskiego jest dużo bardziej nieprzyjemny.
O gastroskopii przez nos nie słyszałam. Endoskop którym się wykonuje gastro jest zbyt gruby, aby przejść nosem. W ten sposób zakłada się sondę (też miałam), którą się np. podaje pokarm, lub ściąga płyny do badań (np. żółć). Przy sondzie gardła się nie znieczula.
__________________
Odonate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-19, 21:44   #3
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Gastroskopia przez nos

Mnie nie znieczulono (bylam na NFZ) i nie dalam rady przez gardlo. Teraz mam umowiona gastroskopie w znieczuleniu ogolnym...inaczej nie dam sobie tego zrobic.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-19, 23:24   #4
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Gastroskopia przez nos

Miałam gastro wiele razy, raz przez nos. Psikają znieczulenie do nosa z tego co pamietam...

Plusy przez nos:
+ mozna rozmawiac z lekarzem (zawsze to jakieś "zajęcie się czymś innym")
+ nie ma takiego odruchu wymiotnego
+ można szybciej jeść po badaniu

Minusy:
- bardziej boli przepychanie gastroskopu
- może potem krwawić z nosa


Ogólnie gastro przez usta też jest do przeżycia, psikają znieczulaczem, więc nie zakładaj, że nie przeżyjesz, bo przeżyjesz!

Edytowane przez lily92920
Czas edycji: 2013-01-19 o 23:25
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 09:04   #5
FlowerGirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraina smerfów
Wiadomości: 35
Dot.: Gastroskopia przez nos

Dzięki dziewczyny za odpowiedź. Wiem, że w moim mieście robiona jest przez nos, ale prywatnie, kosztuje ok 200zł dlatego szukam na NFZ ale jest ciężko... w gastroskopii przez nos endoskop jest o połowę mniejszy i to dla mnie jedyne pocieszenie, bo ze mnie taka panikara, że zwykłego pobierania krwi się boję
boję się tej przez gardło, bo wiem co wyczyniałam u laryngologa gdy przyciskała mi język tą wielką łopatą... a co dopiero mówić o wkładaniu rurki...
FlowerGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Medycyna i dermatologia estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:22.