Praca bez doświadczenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-20, 10:37   #1
mlodakobita22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 27

Praca bez doświadczenia


Hej,
Zastanawiam się czy istnieje praca dla 22 latki po technikum agrobiznesu bez doświadczenia. Jeżeli jest możliwość zatrudnienia to jak to zrobić, żeby pracodawca zainteresował się moim CV. Jak już mnie zaproszą nawet na dzień próbny, to uczę się 8h i nikt się nie odzywa, a numer z którego mnie zapraszali nie jest dostępny albo nikt nie odbiera.
Nie wiem już co mam zrobić, żeby zacząć zarabiać coś???
mlodakobita22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 22:02   #2
elienka
Raczkowanie
 
Avatar elienka
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 70
Dot.: Praca bez doświadczenia

Może zacznij od rejestracji w PUP, oni mają obowiązek skierować Cię do pracy, albo chociaż na staż, tak więc myślę że dość szybko znalazłabyś pracę.

Jak szukałam pierwszej pracy bez doświadczenia to wysyłałam cv gdzie się dało. W sumie zatrudnilam się w orange, tam przepracowałam 3 miesiące i miałam powyżej uszu takiej pracy. W tym czasie byłam na początku studiów więc mogłam tak sobie odejść. Po jakimś czasie znów poszukałam pracy i znów to była sprzedaż. Po 2-3 sklepach załapałam pracę w zawodzie i już nigdy więcej nie pracowałam w sprzedaży.
Podsumowując sprzedaż to najszybciej rotująca działka, niektórzy zostają tam na zawsze, tak więc na początek poszukaj może czegoś w tym kierunku a jeśli zaczniesz jakieś studia to wtedy już wysyłaj twardo w zawodzie.
Dodam też że na stażu nigdy nie byłam.
elienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-21, 07:52   #3
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Praca bez doświadczenia

Cytat:
Napisane przez elienka Pokaż wiadomość
Może zacznij od rejestracji w PUP, oni mają obowiązek skierować Cię do pracy, albo chociaż na staż, tak więc myślę że dość szybko znalazłabyś pracę.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 11:59   #4
Szymon507
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 26
Dot.: Praca bez doświadczenia

Poszukaj na własną rękę. Ja nie miałem doświadczenia a prace jako informatyk dostałem.
Szymon507 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 12:31   #5
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Praca bez doświadczenia

Niestety, szczęśliwy traf to wypadkowa wielu czynników. Ja to nazywam zwyczajnie "chemią" albo ktoś we mnie dostrzeże iskierkę, dzięki której warto taką osobę zatrudnić, albo nie a wtedy nic nie poradzisz.
Wiesz co mi pomogło, gdy startowałam od zera w nowym zawodzie?

Zaczęłam od określenia moich umiejętności, tego co lubię robić, w czym dobrze się czuję a czego nie cierpię.
Potem wypunktowałam branże, w których czułam, że mogę się odnaleźć.
Potem określiłam ewentualne stanowiska.

Gdy miałam to zrobione to w internecie znalazłam firmy z mojej okolicy, pasujące do ww. punktów, wypisałam ich adresy mailowe i ew dane kontaktowe.
Następnie przygotowałam swoje CV - nigdy nie jest tak, że jest "gołe", każdy z nas coś potrafi.
Po CV przygotowałam krótki tekst do maila, zachęcającego do spotkania ze mną.

A przede wszystkim przygotowałam się na to, że to będzie proces.

Miałam szczęście, ponieważ z 10 maili wysłanych w pierwszej turze, odezwała się do mnie jedna kobieta i po rozmowie kwalifikacyjnej zatrudniła mnie.

Nie czekaj, nie załamuj rąk, nie ograniczaj się wyłącznie do wysyłki CV na ogłoszenia. I nie bierz wszystkiego, tzw. byle czego. Inaczej długo w takim miejscu nie popracujesz.

Powodzenia
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 14:13   #6
Pel_Sca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 27
Dot.: Praca bez doświadczenia

Młoda kobieto, jak wygląda obecnie sytuacja z szukaniem pracy?
Pel_Sca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 09:29   #7
mlodakobita22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 27
Dot.: Praca bez doświadczenia

Jak na razie to szukanie ogłoszeń wysyłanie CV oraz listu motywacyjnego.
mlodakobita22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-02, 10:24   #8
Pel_Sca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 27
Dot.: Praca bez doświadczenia

Cześć

Cieszę się, że się odezwałaś.

Cytat:
Napisane przez mlodakobita22 Pokaż wiadomość
Jak już mnie zaproszą nawet na dzień próbny, to uczę się 8h i nikt się nie odzywa
Zapewne zastanawiałaś dlaczego tak się dzieje. Do jakich obserwacji i wniosków doszłaś?

Cytat:
Napisane przez mlodakobita22 Pokaż wiadomość
Jak na razie to szukanie ogłoszeń wysyłanie CV oraz listu motywacyjnego.
Jakiej pracy szukasz? Czego szukasz?
Pel_Sca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 15:02   #9
mlodakobita22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 27
Dot.: Praca bez doświadczenia

Zastanawiałam się nad tym i doszłam do wniosku, że przede wszystkim chodzi o mój wygląd z twarzy, oraz to że większość osób nie jest poinformowania w stopniu odpowiednim co właściwie mam tam robić z nimi. Szukam pracy która w zakresie prac biurowych, może być też rachunkowość oraz w obsłudze klienta w salonach telekomunikacyjnych takich jak play, orange itp.
mlodakobita22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-04, 09:53   #10
Pel_Sca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 27
Dot.: Praca bez doświadczenia

Cytat:
Napisane przez mlodakobita22 Pokaż wiadomość
Zastanawiałam się nad tym i doszłam do wniosku, że przede wszystkim chodzi o mój wygląd z twarzy
Ooo , a na podstawie jakich przesłanek doszłaś do wniosku, że chodzi o Twoją twarz?

Cytat:
oraz to że większość osób nie jest poinformowania w stopniu odpowiednim co właściwie mam tam robić z nimi.
Czy możesz napisać coś więcej?

Cytat:
Szukam pracy która w zakresie prac biurowych, może być też rachunkowość oraz w obsłudze klienta w salonach telekomunikacyjnych takich jak play, orange itp.
Fajnie, że już masz określone preferencje. Co jeszcze jest ważne dla Ciebie w miejscu pracy?
Pel_Sca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-04, 12:59   #11
Wintor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 2
Dot.: Praca bez doświadczenia

Jest sporo firm, które przyjmuje osoby bez doświadczenia, ale z zapałem i chęciami do pracy. Ja tak osobiście poszłam na rozmowe na staonowisko którego dopiero się ucze - zobacz sobie tutaj https://weegree.es-candidate.com/pl/...fers/0/0/1,20/
Wintor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-08, 08:17   #12
mlodakobita22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 27
Dot.: Praca bez doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Pel_Sca Pokaż wiadomość
Ooo , a na podstawie jakich przesłanek doszłaś do wniosku, że chodzi o Twoją twarz?


Czy możesz napisać coś więcej?


Fajnie, że już masz określone preferencje. Co jeszcze jest ważne dla Ciebie w miejscu pracy?
Doszłam do tego wniosku ponieważ wiele osób, z którymi się spotkałam na pierwszym spotkaniu nie wiedziały co mają mi powiedzieć i z niechęcią rozmawiały ze mną.

Taka sytuacja, poszłam na dzień próbny do salonu telekomunikacji i powiedziałam, że miałam dzisiaj się stawić na dzień szkolenia, a kobieta nie wiedziała, że wogule miałam się zjawić i co miałam robić tam.

W nowym miejscu ważne dla mnie jest wzajemny szacunek oraz chęć tego żebym mogła się tego zawodu nauczyć. Żeby chcieli mi przekazać jakiekolwiek informacje które pomogą mi zacząć pracować tak jak oni wszyscy.
mlodakobita22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 08:56   #13
Pel_Sca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 27
Dot.: Praca bez doświadczenia

Cytat:
Napisane przez mlodakobita22 Pokaż wiadomość
Doszłam do tego wniosku ponieważ wiele osób, z którymi się spotkałam na pierwszym spotkaniu nie wiedziały co mają mi powiedzieć i z niechęcią rozmawiały ze mną.
Hmm, rozumiem, że na tej podstawie doszłaś do wniosku, że masz coś nie tak z twarzą... OK, to jest Twoja decyzja tak myśleć.



Cytat:
W nowym miejscu ważne dla mnie jest wzajemny szacunek
Co jeszcze?

Cytat:
oraz chęć tego żebym mogła się tego zawodu nauczyć.
Jaka chęć? Możesz wyjaśnić inaczej, proszę?
Pel_Sca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 16:12   #14
mlodakobita22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 27
Dot.: Praca bez doświadczenia

Mam widoczną wadę zgryzu i noszę okulary.

Nowe miejsce to też miła atmosfera, koleżeńskie stosunki.

Chodzi o to, że jak przychodzę do nowej pracy na dzień próbny, to oni nie chcą mi nic wytłumaczyć jak należy coś poprawnie zrobić, nie powiedzą co wogule mam robić. Po prostu jak przychodzę przeważnie na 8h to stoję i się mogę przyglądać co robią ale żeby zrozumieć to już nie.
mlodakobita22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 08:22   #15
Pel_Sca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 27
Dot.: Praca bez doświadczenia

Cytat:
Napisane przez mlodakobita22 Pokaż wiadomość
Mam widoczną wadę zgryzu i noszę okulary.
Młodakobito, pragnę Ci oznajmić i Cię lekko upomnieć ;-), że okulary noszą miliony osób, w tym znane osobistości. Jak wyobrażasz sobie odrzucać miliony osób noszące okulary? Ja też noszę okulary - i mam czuć się odrzucony z tego powodu? Odrzuciłabyś mnie z tego powodu?
Wady zgryzu? A jak też wiele osób ma wady zgryzu, w tym znane osobistości? I też mamy je odrzucać z powodu takiej wady?

Idąc dalej, mamy kogoś odrzucać, bo ma odstające uszy, garbaty nos?
Kto by wtedy został wśród nas?




Cytat:
Chodzi o to, że jak przychodzę do nowej pracy na dzień próbny, to oni nie chcą mi nic wytłumaczyć jak należy coś poprawnie zrobić, nie powiedzą co wogule mam robić. Po prostu jak przychodzę przeważnie na 8h to stoję i się mogę przyglądać co robią ale żeby zrozumieć to już nie.
Co możesz Ty zrobić ze swojej strony, żeby sytuacja potoczyła się w sposób taki, w jaki Ty byś chciała?
Pel_Sca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 09:55   #16
mlodakobita22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 27
Dot.: Praca bez doświadczenia

Cytat:
Młodakobito, pragnę Ci oznajmić i Cię lekko upomnieć ;-), że okulary noszą miliony osób, w tym znane osobistości. Jak wyobrażasz sobie odrzucać miliony osób noszące okulary? Ja też noszę okulary - i mam czuć się odrzucony z tego powodu? Odrzuciłabyś mnie z tego powodu?
Wady zgryzu? A jak też wiele osób ma wady zgryzu, w tym znane osobistości? I też mamy je odrzucać z powodu takiej wady?

Idąc dalej, mamy kogoś odrzucać, bo ma odstające uszy, garbaty nos?
Kto by wtedy został wśród nas?
Mi tego nie musisz tłumaczyć, bo dla mnie wygląd nie ma znaczenia, ale dla osób które przyjmują do pracy no jednak wygląd ma znaczenie tak jak i umiejętności.

Cytat:
Co możesz Ty zrobić ze swojej strony, żeby sytuacja potoczyła się w sposób taki, w jaki Ty byś chciała?
Co ja mogę. Prosić i szukać na własną rękę w domu odpowiedzi na pytania. A przede wszystkim oni muszą być poinformowani że ktoś przyjdzie na szkolenie czy nawet na dzień próbny. A nie że jak przychodzę to nikt nic nie wie i nikt nie chce nic powiedzieć.
mlodakobita22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-01, 10:53   #17
Zadie77
Raczkowanie
 
Avatar Zadie77
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 45
Dot.: Praca bez doświadczenia

del

Edytowane przez Zadie77
Czas edycji: 2017-02-03 o 10:01
Zadie77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 22:01   #18
lizak1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 15
Brak doświadczenia-praca

Cześć,
Za rok kończę studia, mam więcej czasu i postanowiłam poszukać pracy. Wysyłam CV do kawiarni, sklepów z ubraniami, ale do tej pory nawet na rozmowę kwalifikacyjną mnie nie zaprosili. Wszędzie zaznaczają,że chcą osoby z doświadczeniem, ale jak ja mam zdobyć jakiekolwiek doświadczenie skoro nigdzie mnie nie chcą? Jakieś pomysły co mogłabym zrobić,żeby rozwiązać tą sytuację?
lizak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 22:43   #19
lovely_purple
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 341
Dot.: Brak doświadczenia-praca

Cytat:
Napisane przez lizak1 Pokaż wiadomość
Cześć,
Za rok kończę studia, mam więcej czasu i postanowiłam poszukać pracy. Wysyłam CV do kawiarni, sklepów z ubraniami, ale do tej pory nawet na rozmowę kwalifikacyjną mnie nie zaprosili. Wszędzie zaznaczają,że chcą osoby z doświadczeniem, ale jak ja mam zdobyć jakiekolwiek doświadczenie skoro nigdzie mnie nie chcą? Jakieś pomysły co mogłabym zrobić,żeby rozwiązać tą sytuację?
Mam podobną sytuację - tyle, że nadal studiuję. Jedyne co Ci powiem, to że cierpliwość się tutaj opłaca. Zależy też w jakim mieście szukasz. Raz na jakiś czas pojawiają się oferty, w których doświadczenie nie jest potrzebne, bo wolą sami wyszkolić sobie ludzi. Nie wiem też jakie skończyłaś studia, bo jeśli już takowe skończyłaś to zgaduję, że praca w sklepie spożywczym nie jest dla Ciebie wystarczającą satysfakcją. Jedyne, co mogę polecić to po prostu wysyłać cv, a najlepiej roznosić je osobiście. W końcu na pewno coś się trafi
lovely_purple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-02, 23:41   #20
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Brak doświadczenia-praca

Cytat:
Napisane przez lovely_purple Pokaż wiadomość
Mam podobną sytuację - tyle, że nadal studiuję. Jedyne co Ci powiem, to że cierpliwość się tutaj opłaca. Zależy też w jakim mieście szukasz. Raz na jakiś czas pojawiają się oferty, w których doświadczenie nie jest potrzebne, bo wolą sami wyszkolić sobie ludzi. Nie wiem też jakie skończyłaś studia, bo jeśli już takowe skończyłaś to zgaduję, że praca w sklepie spożywczym nie jest dla Ciebie wystarczającą satysfakcją. Jedyne, co mogę polecić to po prostu wysyłać cv, a najlepiej roznosić je osobiście. W końcu na pewno coś się trafi
Serio...?
To było w pierwszym zdaniu:
Cytat:
Napisane przez lizak1 Pokaż wiadomość
Cześć,
Za rok kończę studia



A co do pracy bez jakiegokolwiek doświadczenia to spróbuj może w sieciówkach odzieżowych. Niektóre z nich to takie obozy pracy, długo nie wytrzymasz, ale po drodze będzie kasa i jakieś doświadczenie.

W czymś związanym z kierunkiem studiów nie da się złapać pracy?
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 08:53   #21
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Brak doświadczenia-praca

Cytat:
Napisane przez lizak1 Pokaż wiadomość
Cześć,
Za rok kończę studia, mam więcej czasu i postanowiłam poszukać pracy. Wysyłam CV do kawiarni, sklepów z ubraniami, ale do tej pory nawet na rozmowę kwalifikacyjną mnie nie zaprosili. Wszędzie zaznaczają,że chcą osoby z doświadczeniem, ale jak ja mam zdobyć jakiekolwiek doświadczenie skoro nigdzie mnie nie chcą? Jakieś pomysły co mogłabym zrobić,żeby rozwiązać tą sytuację?
A co ty studiujesz, że szukasz pracy po kwiaciarniach i sklepach z ubraniami? Nie lepiej szukać jakiegoś stażu w zawodzie (da Ci to doświadczenie potrzebne do szukania pracy po studiach)?
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 16:45   #22
lizak1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 15
Dot.: Brak doświadczenia-praca

Studiuję medycynę
lizak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 17:10   #23
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Brak doświadczenia-praca

Cytat:
Napisane przez lizak1 Pokaż wiadomość
Studiuję medycynę
A podajesz gdzieś w informacjach co studiujesz? Bo wiesz, jak pracodawca widzi, że medycynę to wie, że długo u niego nie popracujesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 14:27   #24
lizak1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 15
Dot.: Brak doświadczenia-praca

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
A podajesz gdzieś w informacjach co studiujesz? Bo wiesz, jak pracodawca widzi, że medycynę to wie, że długo u niego nie popracujesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie podaję kierunku, tylko nazwę uczelni. No ale to jest uczelnia medyczna,więc ma to magiczne słowo w nazwie.
lizak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 14:43   #25
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Brak doświadczenia-praca

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 20:32
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 14:35   #26
cloooe
Przyczajenie
 
Avatar cloooe
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 18
Dot.: Praca bez doświadczenia

zastanów się co Cie interesuje i w którym kierunku chciałabyś pójść. Poczytaj sobie jak się zachowywać na rozmowach kwalifikacyjnych /link/i zawalcz o jakiś staż, albo praktykę...a czasem firmy przyjmują pracowników bez doświadczenia i sami ich szkolą. W takim przypadku duży wpływ ma to wypadniesz na rozmowie

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2017-01-10 o 19:23 Powód: reklama/link
cloooe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-11, 18:09   #27
mrsnina
Przyczajenie
 
Avatar mrsnina
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 8
Dot.: Brak doświadczenia-praca

Jeżeli masz trudność w znalezieniu pracy to spróbuj na początek ze stażem lub praktykami w miejscu na którym Ci zależy. Nawet gdyby to miało być kilka godzin w tygodniu, to już będą mogli poznać Twoje możliwości i umiejętności
mrsnina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 02:07   #28
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Brak doświadczenia-praca

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 20:32
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-12 03:07:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:20.