OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-23, 20:37   #3391
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Esztar Pokaż wiadomość
czy przy OCM można stosować peeling enzymatyczny?
Stosuję od czasu do czasu Ale raczej rzadko. Szmatka daje efekt peelingu mechanicznego.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 22:12   #3392
Wirtuozka
Przyczajenie
 
Avatar Wirtuozka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 13
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Czytałam dziś jeszcze o olejach do skóry tłusto-tradzikowej i polecano tamanu,pachnotkę i kocankę
Wirtuozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 11:27   #3393
jula85
Raczkowanie
 
Avatar jula85
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 170
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

hej.jak myslicie czy jak zaczne stosowac cetaphil rano a wieczorem ocm to nie zaburze dzialania ocm? bo jak narazie ocm srednio dziala i potrzebuje oczyszczenia..a probowalam przez weekend cetaphil od siostry i skora odrazu sie uspokoila
jula85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 15:36   #3394
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez jula85 Pokaż wiadomość
hej.jak myslicie czy jak zaczne stosowac cetaphil rano a wieczorem ocm to nie zaburze dzialania ocm? bo jak narazie ocm srednio dziala i potrzebuje oczyszczenia..a probowalam przez weekend cetaphil od siostry i skora odrazu sie uspokoila
Możesz nie polecam stosowanie ocm dwa razy dziennie.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 10:17   #3395
jolka_superstar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 34
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witajcie,
na tym wątku jestem nowa, ale trochę w temacie
OCM stosuję od miesiąca i już od tygodnia widzę pożądane rezultaty.

Mam skórę suchą, po kremach z kwasem hialuronowym, który okazał się nieodpowiedni dla mojej skóry - po 1,5 miesiącu stosowania pojawiły się głębokie zmarszczki, skóra odwodniona, rodzina pytała co się dzieje, czemu tak źle wyglądam, zaczęto mnie wysyłać na badania itd itp. Jestem po trzydziestce, a skóra wyglądała jakby należała do zapuszczonej pięćdziesięciolatki.
Powodem jak wspomniałam był krem thalgo oxycośtam

Zaczęłam szukać ratunku dla cery.
Całkiem przypadkiem okryłam krem lano-krem z ziai do skóry odwodnionej. Zużyłam 2 w ciągu miesiąca, uważam, że krem jest doskonały dla takich trudnych przypadków.
W trakcie poszukiwań natknęłam się i na OCM, trochę poczytałam trochę pooglądałam na youtubie, np http://www.youtube.com/watch?v=iAHQ2f2lSpg
i wzięłam się do roboty. Ok tygodnia temu nauczyłam się tej metody, tj wreszcie wykonuje ten zabieg poprawnie i od razu są widoczne efekty (a zaskórniaki to naprawdę same wychodzą

Moja najnowsza mieszanka to
20% olejku rycynowego
20% oliwy z oliwek
60% olejku z pestek brzoskwiń (ostatnie zakupy na zrobsobiekrem.pl)
tak jak na filmie z youtuba zabieg powtarzam 2 razy. Po każdym olejowaniu i masażu przykładam złożoną na 4 tetrę zanurzoną w bardzo ciepłej wodzie.
Potem zimna woda, ręcznik. Po zabiegu pod oczy nakładam juvitC a na całą twarz grubą warstwę olejku z pestek brzoskwiń.
Buźka mi po prostu odmłodniała, potwierdza mąż

Rano nie myję twarzy, przepłukuję jedynie letnią wodą i nakładam olejek jojoba.
Od czasów kiedy byłam nastolatką, nie miałam takiej buźki.

Trzymam kciuki za efekty waszych zmagań
jolka_superstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 11:13   #3396
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez jula85 Pokaż wiadomość
mialam na mysli czy sciereczke plukac na koniec z zimne wodzie czy samymi rekoma oplukac twarz zimna woda.?
uzywam hipp i rycyne.ale w weekend mialam taki wysyp po bokach twarzy co nigdy mi sie nie zdazylo!!!!odstawilam na weekend ocm i kremy a ze bylam u siostry stosowalam cetaphil i skora odrazu sie uspokoila..moze ten migdal w hippie mnie zapchal?
sama juz nie wiem na poczatku ocm byly fajne efekty a teraz okropne!probowac zmienic olej bazowy?

Bardziej prawdopodobne, że to olej słonecznikowy, bo on jest w składzie wyżej, więc automatycznie jest go więcej. Jednak mogę się mylić i rzeczywiście to może być migdał. Wskazuję na olej słonecznikowy, bo wiem, że wiele osób nie toleruje go i reaguje wysypem bolących gul.
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 19:57   #3397
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez jolka_superstar Pokaż wiadomość
Mam skórę suchą, po kremach z kwasem hialuronowym, który okazał się nieodpowiedni dla mojej skóry - po 1,5 miesiącu stosowania pojawiły się głębokie zmarszczki, skóra odwodniona,

Na bank to nie bylo od HA. Musial tam byc jakis inny skladnik, ktory na Ciebie zle wplywal i doprowadzil do takiego stanu.
Szkoda, ze nie pamietasz nazwy aby sprawdzic sklad.

Cytat:
Rano nie myję twarzy, przepłukuję jedynie letnią wodą i nakładam olejek jojoba.
Od czasów kiedy byłam nastolatką, nie miałam takiej buźki.
Z rana po tym jak przepluczesz twarz woda polecam ja stonizowac, wyrownac ph np. hydrolatem. Dobry jest oczarowy
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-29, 10:22   #3398
jolka_superstar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 34
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Samanto, nie wiem, być może to inny składnik tego kremu, napisałam o HA, bo po tych kremach:
http://galeriaarkadius.pl/sklep/deta....html?sef=hcfp
http://galeriaarkadius.pl/sklep/deta....html?sef=hcfp
która zrobiły w mojej buzi po prostu ruinę, coś tam stosowałam właśnie z HA później doczytawszy, że może on przesuszać skórę na wizazu właśnie.

Dzięki za podpowiedź co do hydrolatu, przy następnych zakupach wezmę pod uwagę
jolka_superstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 18:44   #3399
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez jolka_superstar Pokaż wiadomość
Samanto, nie wiem, być może to inny składnik tego kremu, napisałam o HA, bo po tych kremach:
http://galeriaarkadius.pl/sklep/deta....html?sef=hcfp
http://galeriaarkadius.pl/sklep/deta....html?sef=hcfp
która zrobiły w mojej buzi po prostu ruinę, coś tam stosowałam właśnie z HA później doczytawszy, że może on przesuszać skórę na wizazu właśnie.

Dzięki za podpowiedź co do hydrolatu, przy następnych zakupach wezmę pod uwagę
Ja z takiego sklepu nigdy bym nic nie kupila poniewaz nie podaja skladow kosmetykow

Nie slyszalam o tym zeby HA mial wysuszac- jestem w szoku.
O ile wiem to HA ma za zadanie nawilzac i wlasnie splycac zmarszczki.
Przeciez roztwor 1% zelu HA mozna stosowac do 100% bezposrednio na skore.

Ja na Twoim miejscu sprobowalabym olejow w polaczeniu z HA zeby wykluczyc, ze on tak zle na Ciebie dziala
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 08:12   #3400
jolka_superstar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 34
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Nie kupiłam w tym sklepie, podałam te linki, bo u nich znalazłam oba kremy, które stosowałam.


Kwas HA jest humekantem cyt. z pinezki.pl:

"Działanie humektantów jest korzystne dla skóry tylko wtedy, gdy jest ona dobrze uwodniona i gdy zapewnione są warunki uniemożliwiające utratę wody. Innymi słowy – higroskopijny humektant musi mieć wystarczającą ilość wody, by ją związać. Jeśli tak nie jest, będzie – w najgorszym wypadku - przyciągał cząsteczki wody z głębiej położonych warstw skórnych i powodował ich wysuszanie. Ma to miejsce np. w przypadku niskiej wilgotności powietrza. Stąd ważne jest, by humektanty znajdowały się w kosmetykach zawierających jednocześnie emolienty, tworzące na powierzchni skóry warstwę nie pozwalającą odparować wodzie"

Edytowane przez jolka_superstar
Czas edycji: 2012-10-30 o 13:14
jolka_superstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 12:11   #3401
aSHa85
Zadomowienie
 
Avatar aSHa85
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 1 341
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

chciałam zacząć OCM i mam pytanko: czy przy tej metodzie oczyszczania mogę stosować kremy z kwasami (chodzi mi o efaclear duo i avene triacneal)????
__________________
KLIKNIJ Pusta Miska
aSHa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-31, 05:39   #3402
Iza995
Raczkowanie
 
Avatar Iza995
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 119
GG do Iza995 Send a message via Skype™ to Iza995
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej . Ja OCM stosuję od dwóch tygodni,na razie widzę super efekty oczyszczenia skóry przed wszystkim na czole,gorzej jest z nosem i brodą ale nie odpuszczę i poczekam to może tam też skóra bardziej się oczyści
Obecnie stosuję 20% olejku rycynowego + 80% olejku alterra,ake to tylko na strefe T.Na policzkach mam rozszerzona naczynka i tu się pojawia moje pytanie.Czy któraś z Was stosuje OCM przy cerze naczynkowej,wiem że trzeba uważać z temp wody ale może znacie jakieś olejki które będą dobre do stosowania OCM przy naczynkach.
Bardzo proszę również o adresy stron gdzie można się zaopatrzeć w dobre olejki
Iza995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 10:41   #3403
Wirtuozka
Przyczajenie
 
Avatar Wirtuozka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 13
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam
U mnie następny wysyp bolących czerwonych krostek , dwa dni przerwałam ocm i myłam twarz delikatnym kremowym żelem (nawet dla wrażliwych skór jest idealny).Popijam herbatę pukka (piekna skóra) a od jutra zaczynam pić jeszcze sok z miąższu aloesu (nie mylić z tym badziewiem aptecznym) no i znalazłam fajny suplement diety na skórę włosy i paznokcie, w internecie miał super opinie a jest praktycznie u mnie w mieście nie dostepny i czekałam aż mi apteka sprowadzi z innego miasta.Firma PILOMWAX "kolagra" http://kolagra.pl/
Po 3 miesiącach zobaczymy czy będzie jakas poprawa,mam zamiar kilka rzeczy wprowadzić do diety.Jeszcze w lato jadłam dużo kiełek i miałam fajną skórę musze sie zmobilizowac do ponownego sadzenia Kiełki słonecznika są pyszne i właśnie bardzo takie URODOWE pozdrawiam

---------- Dopisano o 11:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Iza995 Pokaż wiadomość
Hej . Ja OCM stosuję od dwóch tygodni,na razie widzę super efekty oczyszczenia skóry przed wszystkim na czole,gorzej jest z nosem i brodą ale nie odpuszczę i poczekam to może tam też skóra bardziej się oczyści
Obecnie stosuję 20% olejku rycynowego + 80% olejku alterra,ake to tylko na strefe T.Na policzkach mam rozszerzona naczynka i tu się pojawia moje pytanie.Czy któraś z Was stosuje OCM przy cerze naczynkowej,wiem że trzeba uważać z temp wody ale może znacie jakieś olejki które będą dobre do stosowania OCM przy naczynkach.
Bardzo proszę również o adresy stron gdzie można się zaopatrzeć w dobre olejki
Ja niemam cery naczynkowej ale czytałam że na takowa dobry jest olej z kocanki.Z ta alterą to bym uważała i lepiej mieszanki z eko olejków robiła i nie mieszała kilku na raz tylko rycynowy plus jeden góra dwa inne olejki.
Wirtuozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 11:30   #3404
jolka_superstar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 34
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Iza, ja nie mam cery naczynkowej, ale miałam od 15 lat jedno pęknięte i rozlane naczynko.
Przez ostatni miesiąc smarowania się olejami naczynko w cudowny sposób się wchłonęło. Sama nie mogę w to uwierzyć, ale go po prostu nie ma! A przy każdej wizycie u kosmetyczki przez te wszystkie lata pani groziła mi laserem
Osobiście uważam, że do OCM do tak delikatnej buzi najlepsza metoda jest najprostsza - oliwa z oliwek. Nie zatyka porów i działa wzmacniająco.
A po OCM posmarować jeszcze buzię jakimś lekkim olejem, z arbuza, migdałów albo nawet tym z brzoskwiń.

Ja kupowałam oleje na allegro, a ostatnio na zrobsobiekrem.pl
jolka_superstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 13:24   #3405
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez aSHa85 Pokaż wiadomość
chciałam zacząć OCM i mam pytanko: czy przy tej metodzie oczyszczania mogę stosować kremy z kwasami (chodzi mi o efaclear duo i avene triacneal)????

Ja z powodzeniem stosowałam peelingi z kwasem salicylowym i było ok, więc raczej bez obaw. Dziewczyny pisały jedynie, że w przypadku stosowania kwasów, skóra tuż przed nałożeniem powinna być sucha i w miarę odtłuszczona, bo warstwa olejów na buzi ponoć osłabia działanie kwasów. Dlatego, niektóre hardcorowo przecierają buzię spirytusem salicylowym.

Cytat:
Napisane przez Iza995 Pokaż wiadomość
Hej . Ja OCM stosuję od dwóch tygodni,na razie widzę super efekty oczyszczenia skóry przed wszystkim na czole,gorzej jest z nosem i brodą ale nie odpuszczę i poczekam to może tam też skóra bardziej się oczyści
Obecnie stosuję 20% olejku rycynowego + 80% olejku alterra,ake to tylko na strefe T.Na policzkach mam rozszerzona naczynka i tu się pojawia moje pytanie.Czy któraś z Was stosuje OCM przy cerze naczynkowej,wiem że trzeba uważać z temp wody ale może znacie jakieś olejki które będą dobre do stosowania OCM przy naczynkach.
Bardzo proszę również o adresy stron gdzie można się zaopatrzeć w dobre olejki

Moim zdaniem większe znaczenie ma właśnie temperatura wody niż rodzaj zastosowanych olejków (jeśli chodzi o same naczynka). Jednak osobiście polecam olej lniany- bardzo fanie łagodzi i pomaga w gojeniu wszelkich wyprysków, zaczerwienień i przebarwień. Sama nie mam cery naczynkowej, ale kiedy widzę jak pięknie wycisza wszelkie zaczerwienienia to myślę, że i przy naczynkach się sprawdzi


Wczoraj robiłam kolejną (już nie pamiętam którą) buteleczkę mikstury i wyszła mi prawdziwa mieszanka, chociaż staram się trzymać dwóch, góra trzech składników, to wczoraj zaszalałam.
Olej rycynowy+ olej lniany+olej z pestek winogron+ ciut oliwy z oliwek + 5 rybek z dermogalu.
Mam nadzieję, że buzia zniesie te moje eksperymenty, które notabene uwielbiam Coś czuję, że mieszanie olejów to jedno z moich powołań, z którym się minęłam
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 19:13   #3406
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez jolka_superstar Pokaż wiadomość
Nie kupiłam w tym sklepie, podałam te linki, bo u nich znalazłam oba kremy, które stosowałam.


Kwas HA jest humekantem cyt. z pinezki.pl:

"Działanie humektantów jest korzystne dla skóry tylko wtedy, gdy jest ona dobrze uwodniona i gdy zapewnione są warunki uniemożliwiające utratę wody. Innymi słowy – higroskopijny humektant musi mieć wystarczającą ilość wody, by ją związać. Jeśli tak nie jest, będzie – w najgorszym wypadku - przyciągał cząsteczki wody z głębiej położonych warstw skórnych i powodował ich wysuszanie. Ma to miejsce np. w przypadku niskiej wilgotności powietrza. Stąd ważne jest, by humektanty znajdowały się w kosmetykach zawierających jednocześnie emolienty, tworzące na powierzchni skóry warstwę nie pozwalającą odparować wodzie"
Czyli najlepiej HA laczyc z olejami

Na naczynka macerat z kasztanow http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Mac...-kasztanow/172
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 10:21   #3407
aSHa85
Zadomowienie
 
Avatar aSHa85
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 1 341
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez czuprynka Pokaż wiadomość
Ja z powodzeniem stosowałam peelingi z kwasem salicylowym i było ok, więc raczej bez obaw. Dziewczyny pisały jedynie, że w przypadku stosowania kwasów, skóra tuż przed nałożeniem powinna być sucha i w miarę odtłuszczona, bo warstwa olejów na buzi ponoć osłabia działanie kwasów. Dlatego, niektóre hardcorowo przecierają buzię spirytusem salicylowym.
spitytus salicylowy to odpada....
wczoraj zrobiłam pierwszy raz ocm i faktycznie super efekt, skóra oczyszczona, nawilżona, nie była ściągnięta więc faktycznie nie trzeba nawet kremu używać
odczekałam ok. 20 min i nałożyłam krem z kwasem migdałowym i nic się złego nie działo więc chyba nie mam się co bać najwyżej jak twarz będzie bardziej tłusta będę przecierać po jakimś czasie hydrolatem
__________________
KLIKNIJ Pusta Miska
aSHa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 13:52   #3408
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez aSHa85 Pokaż wiadomość
spitytus salicylowy to odpada....
wczoraj zrobiłam pierwszy raz ocm i faktycznie super efekt, skóra oczyszczona, nawilżona, nie była ściągnięta więc faktycznie nie trzeba nawet kremu używać
odczekałam ok. 20 min i nałożyłam krem z kwasem migdałowym i nic się złego nie działo więc chyba nie mam się co bać najwyżej jak twarz będzie bardziej tłusta będę przecierać po jakimś czasie hydrolatem

Złego nic się nie stanie, jedyne co może wystąpić to ewentualne obniżenie efektywności działania kwasów, chociaż nie powiedziane, że tak być musi
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 10:14   #3409
amelinaxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam was i potrzebuję porady... stosuję OCM od miesiąca i przez pierwsze 2tyg było dobrze! ale po tym czasie moja cera się bardzo pogorszyła.. nigdy nie miałam większych problemów, ale chciałam ją jakoś oczyszczać, wygładzić i przede wszystkim nawilżyć no i te zaskórniki... ale teraz to jest masakra! pojawiają się takie okropne gule w miejscach gdzie nigdy mi nic nie wyskakiwało to bolesne a przede wszystkim obrzydliwe. Nie wiem co robię nie tak? Mój skład to rycyna i olej słonecznikowy... i muszę się przyznac, że robiłam mocne masaże ściereczkami.
Może mam uczelnie na rycyne? Albo moja skóra się 'oczyszcza'? aalee z dnia na dzień jest coraz gorzej.. od 2dni musiałam wrócić do tradycyjnego oczyszczania żelami. Zrezygnować czy kontyuunowac ?
amelinaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-02, 15:20   #3410
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez amelinaxxx Pokaż wiadomość
Witam was i potrzebuję porady... stosuję OCM od miesiąca i przez pierwsze 2tyg było dobrze! ale po tym czasie moja cera się bardzo pogorszyła.. nigdy nie miałam większych problemów, ale chciałam ją jakoś oczyszczać, wygładzić i przede wszystkim nawilżyć no i te zaskórniki... ale teraz to jest masakra! pojawiają się takie okropne gule w miejscach gdzie nigdy mi nic nie wyskakiwało to bolesne a przede wszystkim obrzydliwe. Nie wiem co robię nie tak? Mój skład to rycyna i olej słonecznikowy... i muszę się przyznac, że robiłam mocne masaże ściereczkami.
Może mam uczelnie na rycyne? Albo moja skóra się 'oczyszcza'? aalee z dnia na dzień jest coraz gorzej.. od 2dni musiałam wrócić do tradycyjnego oczyszczania żelami. Zrezygnować czy kontyuunowac ?


Wiadomo, że OCM pewnie nie jest dla wszystkich, ale może nie poddawaj się i zamast mocnego masażu wykonuj delikatne ruchy bez uciskania buzi. Dużo dziewczyn pisalo, że zbyt mocny masaż/ ucisk powodował u nich powstawanie podskórnych, bolących gul. U mnie działo się to samo, jednak kiedy zwróciłam większą uwagę na masaż buzi, problem zniknął
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 08:43   #3411
Iza995
Raczkowanie
 
Avatar Iza995
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 119
GG do Iza995 Send a message via Skype™ to Iza995
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez amelinaxxx Pokaż wiadomość
Witam was i potrzebuję porady... stosuję OCM od miesiąca i przez pierwsze 2tyg było dobrze! ale po tym czasie moja cera się bardzo pogorszyła.. nigdy nie miałam większych problemów, ale chciałam ją jakoś oczyszczać, wygładzić i przede wszystkim nawilżyć no i te zaskórniki... ale teraz to jest masakra! pojawiają się takie okropne gule w miejscach gdzie nigdy mi nic nie wyskakiwało to bolesne a przede wszystkim obrzydliwe. Nie wiem co robię nie tak? Mój skład to rycyna i olej słonecznikowy... i muszę się przyznac, że robiłam mocne masaże ściereczkami.
Może mam uczelnie na rycyne? Albo moja skóra się 'oczyszcza'? aalee z dnia na dzień jest coraz gorzej.. od 2dni musiałam wrócić do tradycyjnego oczyszczania żelami. Zrezygnować czy kontyuunowac ?

Ja słyszałam że olej słonecznikowy może u niektórych zapychać pory,i że na pewne osoby po prostu działa zle.Na twoim miejscu odstawiłabym mieszankę z olejem słonecznikowym i znalazła taki olej jaki jest zalecany do twojego rodzaju cery Ja mam na strefie T mam skórę mieszaną,z rozszerzonymi porami i zaskórnikami,a na policzkach mam rozszerzone naczynka więc na policzki zrobię osobną miksturę z olejkiem z kocank,lub z olejem ryżowym.Na T muszę poszukać inny olejek i naprawdę to nie wiem na co się zdecydować

Od tygodnia używam OCM na dekolt gdyż tam też miałam nieładną skórę z zaskórnikami i jak na razie jest super

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:37 ----------

Jeśli któraś z Was ma cerę naczynkową a chce stosować OCM to polecam olejek z orzechów laskowych idelany dla cery naczynkowej dostępny jest na stronie www.zrobsobiekrem.pl
Iza995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 22:47   #3412
adamo5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam
Mam podstawowe pytanie. Czy z OCM mogą korzystać faceci (inna skóra niż u kobiet?) ? Bo widzę, że w temacie piszą same kobiety a i FAQ wspomina tylko o dziewczynach.
Mam problem z zaskórniakami i suchą skórą, dlatego też chciałem zacząć stosować OCM. Myślałem żeby na początek zastosować oliwie z oliwek extra virgin (zakupiona w lidlu) jako oleju bazowego.
adamo5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 11:15   #3413
Esztar
Przyczajenie
 
Avatar Esztar
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 14
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez adamo5 Pokaż wiadomość
Witam
Mam podstawowe pytanie. Czy z OCM mogą korzystać faceci (inna skóra niż u kobiet?) ? Bo widzę, że w temacie piszą same kobiety a i FAQ wspomina tylko o dziewczynach.
Mam problem z zaskórniakami i suchą skórą, dlatego też chciałem zacząć stosować OCM. Myślałem żeby na początek zastosować oliwie z oliwek extra virgin (zakupiona w lidlu) jako oleju bazowego.
według mnie nie ma różnicy czy kobieta czy mężczyzna jeśli skóra wymaga oczyszczenia. u kosmetyczki zabieg oczyszczania wygląda tak samo dla obu płci.
musisz po prostu znaleźć olej odpowiedni dla siebie. przy zaskórnikach nie polecałabym oliwy z oliwek (może mocno zapychać) polecałabym olej z orzechów włoskich albo z pestek winogron. przy tej metodzie trzeba dużo eksperymentować żeby dobrać sobie mieszankę.
Esztar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 12:00   #3414
Just:)
Zakorzenienie
 
Avatar Just:)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 188
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez adamo5 Pokaż wiadomość
Witam
Mam podstawowe pytanie. Czy z OCM mogą korzystać faceci (inna skóra niż u kobiet?) ? Bo widzę, że w temacie piszą same kobiety a i FAQ wspomina tylko o dziewczynach.
Mam problem z zaskórniakami i suchą skórą, dlatego też chciałem zacząć stosować OCM. Myślałem żeby na początek zastosować oliwie z oliwek extra virgin (zakupiona w lidlu) jako oleju bazowego.
Ja też uważam, że mężczyźni mogą stosować tę metodę powodzenia
__________________
Pinterest
Just:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 21:26   #3415
jolka_superstar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 34
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Esztar Pokaż wiadomość
musisz po prostu znaleźć olej odpowiedni dla siebie. przy zaskórnikach nie polecałabym oliwy z oliwek (może mocno zapychać) polecałabym olej z orzechów włoskich albo z pestek winogron. przy tej metodzie trzeba dużo eksperymentować żeby dobrać sobie mieszankę.
hm, mnie oliwa z oliwek nie robi krzywdy, a mam sporą tendencję do zapychania. Co do oleju z orzecha - to jeden z moich ulubionych i nie zapycha również.
Wczoraj spróbowałam w mieszance oleju sezamowego i z tym niestety jest gorzej, ale do włosów się nadaje
jolka_superstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 15:13   #3416
WrednaMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar WrednaMyszka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 004
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej

Planuję w najbliższym czasie wystartować z OCM. Poczytałam o tej metodzie na kilku blogach i w pierwszym poście tutaj, ale od nadmiaru różnych informacji mam mętlik w głowie. Dlatego pomyślałam, że spróbuję doradzić się tu Mam kilka pytań i liczę na pomoc Macie tu duże doświadczenie, pewnie są tu dziewczyny, które mają podobną cerę do mojej.

Moja cera jest trądzikowa, nie mam ropnych zmian, ale zaskórniki i tzw kaszkę, głównie w strefie T.

1. Dobrze myślę, że powinnam zacząć od 30 % oleju rycynowego i 70 % bazowego?
2. Od jakich olejów powinnam zacząć? Aktualnie w domy mam olej konopny i oliwę z oliwek Extra virgin. Będzie któryś z nich o.k. czy lepiej kupić coś innego? Jak coś to co? Oliwkę Hipp, Baby dream?

Na razie tyle nasuwa mi się na myśl.
__________________
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

WrednaMyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 08:29   #3417
jolka_superstar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 34
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Myślę, że powinnaś zacząć od eksperymentowania aż znajdziesz to co Ci najbardziej pasuje.
Mi osobiście najbardziej pasuje oliwa z oliwek i jojoba oraz olej z orzecha. To moja dotychczasowa ulubiona gwaradia. Olejki lekkie brzoskwinia, arbuz, migdał nakładam po ocm (ale najpier nakładam jojoba i czekam az wchłonie)

Proporcja 30/70 dla mojej cery - suchej była za mocna, więc może na Twojej problematycznej się sprawdzi.
Ja początkowo robiłam mikro mieszanki: łyżeczka olejku rycynowego i 3 innego olejku
(z resztą takie mikro mieszanki i tak wciąż przyrządzam 2 razy w tygodniu i nakładam je potem na włosy, a mieszankę do ocm przechowuję w szklanej buteleczce)

nie czekaj, zaczynaj


A i jeszcze super wieść.
Ocm wyciągnął mi na wierzch jakieś syfki, bolące i wielkie.
Wzięłam listek aloesu, odcięłam kawałek i posmarowałam wczoraj syfki jego miąższem, a dziś już prawie ich nie ma

Edytowane przez jolka_superstar
Czas edycji: 2012-11-08 o 08:33
jolka_superstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 08:53   #3418
Iza995
Raczkowanie
 
Avatar Iza995
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 119
GG do Iza995 Send a message via Skype™ to Iza995
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A ja parę dni temu zrobiłam sobie mieszankę z olejem ryżowym i mam więcej zaskórników,i wyszło mi parę nowych pryszczy ,poza tym ten olej mnie zapycha,więc chyba go odstawię
Iza995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 10:13   #3419
WrednaMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar WrednaMyszka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 004
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny, chciałabym już od razu zacząć OCM, ale mam cerę trądzikową i boję się, że jak OCM wyciągnie mi wszystkie zanieczyszczenia na wierzch to będę wyglądać okropnie. Jak sobie z tym radzicie?

Cytat:
Napisane przez jolka_superstar Pokaż wiadomość
Myślę, że powinnaś zacząć od eksperymentowania aż znajdziesz to co Ci najbardziej pasuje.
Mi osobiście najbardziej pasuje oliwa z oliwek i jojoba oraz olej z orzecha. To moja dotychczasowa ulubiona gwaradia. Olejki lekkie brzoskwinia, arbuz, migdał nakładam po ocm (ale najpier nakładam jojoba i czekam az wchłonie)

Proporcja 30/70 dla mojej cery - suchej była za mocna, więc może na Twojej problematycznej się sprawdzi.
Ja początkowo robiłam mikro mieszanki: łyżeczka olejku rycynowego i 3 innego olejku
(z resztą takie mikro mieszanki i tak wciąż przyrządzam 2 razy w tygodniu i nakładam je potem na włosy, a mieszankę do ocm przechowuję w szklanej buteleczce)

nie czekaj, zaczynaj


A i jeszcze super wieść.
Ocm wyciągnął mi na wierzch jakieś syfki, bolące i wielkie.
Wzięłam listek aloesu, odcięłam kawałek i posmarowałam wczoraj syfki jego miąższem, a dziś już prawie ich nie ma
Dzięki
Zadam głupie pytanie, ale skąd wziąć listek aloesu?
__________________
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

WrednaMyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 11:41   #3420
jolka_superstar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 34
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja sobie 'pożyczyłam' z pracy. W moim biurze rośnie największy okaz jaki widziałam. Porozglądaj się.
jolka_superstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:16.