Woda do domu - jaka najlepsza dla niemowlaka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-30, 08:20   #1
ahaps
Przyczajenie
 
Avatar ahaps
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 28

Woda do domu - jaka najlepsza dla niemowlaka?


hej!
Moja znajoma urodziła niedawno dziecko. Jeszcze przed porodem mówiła, że chciałaby sobie kupić jakiś dystrybutor z wodą do domu, żeby mieć czystą wodę dla malucha. Zbliżają się tzw. odwiedki i postanowiłyśmy z kumpelami zafundować jej taki dystrybutor na rok. I teraz moje pytanie: jaką wodę i jaką firmę wybrać? Rozpatrujemy opcję wody Eden, bo ma dużo różnorodnych certyfikatów jakości, no i dzięki koncie e-DOK będziemy miały możliwość swobodnego regulowania rachunków. Co myślicie o tej wodzie i firmie? Przypominam, że woda ma być głównie dla malucha i jego mamy.
ahaps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 09:22   #2
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Woda do domu - jaka najlepsza dla niemowlaka?

Najlepiej i na dłuższą metę najekonomiczniej jest zainstalowac filtry z odwróconą osmozą+ mineralizator, zamiast tego wielkiego, paskudnego przereklamowanego grata.
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 09:45   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Woda do domu - jaka najlepsza dla niemowlaka?

Pytanie czy taka woda z dystrybutora jest odpowiednia do przygotowywania np. mleka czy posilkow dla dziecka.

Dwa woda po otwarciu nie powinna dlugo stac gora 2 dni w lodowce a baniaka nie da sie zużyc w 2 dni i wstawic do lodowki.

Oosbiscie polecam wody butelkowane takie 1,5 litrowe np. Żywiec zdrój lub inne dla dzieci.
plus wode przegotowaną.

a do tego nie przesadzanie z wymyslaniem wody,jedzenia i higieną .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 10:32   #4
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Woda do domu - jaka najlepsza dla niemowlaka?

Też odradzam dystrybutor z powodów, które podała Paula. My używaliśmy od początku wody Żywiec i przegotowanej.
W necie jest dużo informacji na temat, która woda jest dobra już dla niemowląt. Np tu:
http://www.urwis.pl/dzieci/130.html
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 10:49   #5
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Woda do domu - jaka najlepsza dla niemowlaka?

U mnie w domu woda nie jest najlepszej jakości i po porodzie też myślałam żeby sobie sprawić taki baniak ale jak poczytałam troche na ten temat to zrezygnowałam. Woda w takim baniaku nie może stać nie wiadomo ile. Głównym przeznaczeniem takich baniaków sa firmy, gdzie dużo osób korzysta z takiej wody i baniak schodzi w 2 dni. Baniaki są przeważnie 18 L, co do mniejszych to już nie pamiętam może i są ale w każdym razie taka wodę trzeba i tak przegotować. Ja kupowałam wodę gerbera której nie trzeba przegotować przed podaniem, nalewałam od razu do butelek. Gerber już nie robi tej wody ale są też inne np żywiec zdrój(z przeznaczeniem dla dzieci), ją na początku gotowałam przed podaniem dziecku ale później już nie. Myślę że to jest o wiele lepsze rozwiązanie i co najważniejsze zauważyłam, że dziecko jest spokojniejsze. Jak syn miała ok 8 miesięcy to przeszłam na zwykłą wodę.
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 21:21   #6
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Woda do domu - jaka najlepsza dla niemowlaka?

Ja kupuje Dobrawe.
W sumie mleko robiłam na kranówie długo gotowanej.Butelkowa służy mi do porządnego rozcieńczania soku w niekapku.Chcę dziecko nauczyć picia wody

Co do Żywca ..hm może to już dawno i nieprawda ale odkąd przeczytałam ten artykuł to jej nie ruszę..smrodzik został

http://www.swiatkonsumenta.pl/artykul.php?id=432
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 07:14   #7
anja00
Raczkowanie
 
Avatar anja00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 329
Dot.: Woda do domu - jaka najlepsza dla niemowlaka?

Ja również używam wody "Żywiec" - przegotowuję ją jednak przed podaniem. Czasami dodam prosto z butelki. Nie trzymam jej w lodówce, bo nie wiedziałam, że trzeba. Trzeba?


Kurka, dopiero teraz widzę, że jest artykuł negujący wodę Żywiec

Edytowane przez anja00
Czas edycji: 2009-07-31 o 07:17
anja00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-31, 13:54   #8
basiacop
Przyczajenie
 
Avatar basiacop
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 20
Dot.: Woda do domu - jaka najlepsza dla niemowlaka?

Jeśli faktycznie woda w galonach nie powinna długo stać to proponuję, żebyście wykupili Waszej znajomej dostawy wody w butelkach Żywiec Zdrój. Takie coś też oferuje firma Eden. Będziecie miały problem z głowy.
basiacop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 11:48   #9
cherryblossomgirl
Przyczajenie
 
Avatar cherryblossomgirl
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 19
Dot.: Woda do domu - jaka najlepsza dla niemowlaka?

ja tez mialam ten problem i mnostwo dylematow. wiadomo - male dziecko w domu oznacza przesadne sprzatanie i zwracanie uwagi na etykiety (czego wczesniej nigdy nie robilam). tak jak nam zwykle wystarczala nawet kranowka (jest bardzo w porzadku w naszych rejonach), tak po narodzinach malego trzeba bylo zaopatrzyc sie w cos innego, bo nie wyobrazam sobie gotowania zupki, czy robienia koperku na wodzie z kranu! mialam tez faze, ze balam sie malego myc w kranowce kupilismy dystrybutor - jakos nie pomyslelismy, ze ta woda dlugo stoi. w sumie wahalismy sie tylko nad wyborem firmy (z kalkulatorem w rece prowadzilismy dysputy). wybralismy eden i nie bylo zadnego problemu. zadnych uczulen, ani skornych, ani pokarmowych. polecam z czystym sumieniem
w tamtych czasach woda z dystrybutora lala sie u nas strumieniami teraz wystarcza nam baniak tygodniowo. bardzo sie kalkuluje.
__________________
--->Do you know when you look at me
It is a salvation
I've been waiting for you so long <---
cherryblossomgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 08:50   #10
ahaps
Przyczajenie
 
Avatar ahaps
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 28
Dot.: Woda do domu - jaka najlepsza dla niemowlaka?

To ja już sama nie wiem. Już miałam rezygnować z tej wody Eden, ale w sumie tak przekalkulowałam i faktycznie - przy dziecku zużycie wody jest duże, więc chyba nie będzie problemu, że baniak będzie długo stał. Poza tym woda ta będzie służyła głównie do przygotowywania posiłków, no chyba że koleżanka będzie chciała się napić. Ale jeśli baniak będzie już stał ze 3 dni to wtedy najwyżej napije się wody butelkowanej. Hmm... Może jeszcze jakaś opinia? Do końca tygodnia muszę się zdecydować. No, ale chyba zamówimy tę wodę Eden.
ahaps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 13:04   #11
kasia 2299
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: Woda do domu - jaka najlepsza dla niemowlaka?

Cytat:
Napisane przez Foka29 Pokaż wiadomość
Najlepiej i na dłuższą metę najekonomiczniej jest zainstalowac filtry z odwróconą osmozą+ mineralizator, zamiast tego wielkiego, paskudnego przereklamowanego grata.
Zgadzam się z przedmówczynią, ja mam zainstalowany taki filtr pod zlewem i nie muszę się martwić i pamiętać, żeby ciągle kupować wodę. Znajomy polecił mi dobrą firmę [ciach] woda jest smaczna i czysta więc polecam Wam serdecznie, żeby nasze pociechy rosły zdrowo

Edytowane przez shonyen
Czas edycji: 2014-03-12 o 08:16 Powód: reklama
kasia 2299 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-24, 11:44   #12
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Woda do domu - jaka najlepsza dla niemowlaka?

Moja od pierwszych dni pije Primavere
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 19:22   #13
_Peggy
Zakorzenienie
 
Avatar _Peggy
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 495
Dot.: Woda do domu - jaka najlepsza dla niemowlaka?

Mój Niemowlak pije Nestle. Podobno najlepsza (opina położnej) Kupuje małe butelki. Jedna starcza mi na 2-3 posiłki/mleka dla dziecka.
Bałabym się podawać wody z dystrubutora, bo stoi ona w nim dość długo i nigdy nie ma pewności czy zachowała sterylność.
__________________
na zawsze  
_Peggy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-23, 14:44   #14
OnniAkma
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6
Dot.: Woda do domu - jaka najlepsza dla niemowlaka?

Ja się generalnie bałam podawać <ciach reklama> zaraz po urodzeniu Jadzi, ale potem przeczytałam, że nie ma problemu. I teraz po prostu gotuję wodę zanim jej podam

Edytowane przez d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Czas edycji: 2015-11-23 o 18:26
OnniAkma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-23, 21:26   #15
magmar777
www.zadbajocialo.pl
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 41
Dot.: Woda do domu - jaka najlepsza dla niemowlaka?

Ja podaje Nestle lub Żywiec
magmar777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 15:55   #16
alekksandra_89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: Woda do domu - jaka najlepsza dla niemowlaka?

Najczęściej podaję wodę mineralną Żywiec lub Nałęczowiankę. Te 2 wody są najlepszymi na polskim rynku i nie mam żadnych problemów z dzieckiem. Jestem warszawianką i wodę kupuje w hurtowni z darmową dostawą do domu. Będąc mama możliwość robienia zakupów online z dostawą jest bardzo wygodne szczególnie zimą, kiedy nie muszę z małą wychodzić na zimno. http://www.spozywczo.pl/dostawa-wody-warszawa

Edytowane przez alekksandra_89
Czas edycji: 2017-04-25 o 13:21 Powód: Usunięcie linka
alekksandra_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-07 16:55:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:17.