"Wyznania gejszy" - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-04, 07:12   #61
sheerine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 135
Dot.: "Wyznania gejszy"

Jeśli chodzi o wrażenia z filmu to duży wpływ na to jak go odebrałam miał fakt, że czytałam wcześniej książkę, nawet 2 razy. Książka bardzo mi się podobała dlatego chciałam zobaczyć film. Z tym, że minął rok od czasu gdy czytałam tę ksiązkę i przyznam, że zbyt wiele z niej nie pamiętam. W trakcie filmu okazało się jednak, że pamiętam całkiem dużo, bo wiedziałam mniej wiecej co i jak się dalej potoczy. Dlatego ciężko mi teraz ocenić ten film.

Jednak generalnie podobał mi się, wiadomo kostiumy, cały ten piękny świat. Ale nie wiem czy miałabym takie same wrażenia gdybym nigdy nie czytała ksiązki, może wtedy zauważyłabym niedociągnięcia fabularne. Np scena w której Sayuri śpi na takim wałku a pod spodem chyba ryż. Myślę, że nie domyśliłabym się o co w niej chodzi, a tak wiedziałam bo w książce było temu poświęcone sporo miejsca.

Jak już wspominałam ksiązką byłam oczarowana i główny powód w sumie, dla którego poszłam na film był taki, że chciałam mieć wizualizację tego świata, zobaczyć jak to wyglądało i jak moje wyobrażenia z ksiązki pasują od rzeczywistości, bo Japonia z tamtego okresu została odwzorowana bardzo realistycznie. I tu się nie zawiodłam, gdy będę następny raz czytać ksiązkę, będę wiedziała co i jak mam sobie wyobrażać
sheerine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 14:01   #62
olabin
Raczkowanie
 
Avatar olabin
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: all over the world
Wiadomości: 234
GG do olabin
Dot.: "Wyznania gejszy"

bardzo mi sie podobal.teraz czeka mnie ksiazka do porownania
olabin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 14:31   #63
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: "Wyznania gejszy"

Ja właśnie przedwczoraj skończyłam czytać książkę. Jestem pod wrażeniem, bardzo mi sie podobała Teraz zabrała mi ją mama, która ostatni raz książki czytała może z 10 lat temu Zdążyła w ciągu jednego dnia przeczytać połowę A nie jest to cienka książka

W wolnej chwili zabieram sie za film Jestem bardzo ciekawa jak to wszystko przedstawił reżyser
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 14:36   #64
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: "Wyznania gejszy"

najpierw byłam w kinie, dopiero poźniej kupiłam książkę i przeczytałam w jedną dobę
książka i film super. a hatsumomo była idealnie dobrana!
bardzo polecam, ale jak na film to raczej z koleżanką a nie z chłopakiem
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 14:37   #65
poziomkakj
Rozeznanie
 
Avatar poziomkakj
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 736
Dot.: "Wyznania gejszy"

Cytat:
Napisane przez tricomi
nareszcie film warty polecenia, mnie się bardzo podobał, bo był taki nastrojowy, warto go zobaczyć
ja również polecam
poziomkakj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 14:37   #66
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: "Wyznania gejszy"

Hmmmm...Ja też mam mieszane uczucia co do tego filmu. Na pewno był za długi - a jeśli nie, to z pewnością zamieniłabym kilka niepotrzebnych scen na więcej, więcej i jeszcze raz więcej tańca gejsz. Nie odniosłyście wrażenia, że strasznie ciemny ten film? Mało słońca, za mało uwydatnione kolory...Piękne stroje, piękne kobiety i cudowna muzyka. Ale całość mnie nie rzuciła na kolana - a szkoda.
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 13:09   #67
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: "Wyznania gejszy"

odkopuje troszke stary watek, bo mialam wczoraj mozliwosc obejrzenia "Wyznan"
ksiazki nie czytalam, niestety, nikt nie chcial mi pozyczyc
Film spodobal mi sie strasznie!
az sie sama sobie dziwie.
dla mnie ostatnia scena po prostu spowodowala zywe bicie serca.
az sie w wrazenia poplakalam, co mi sie rzadko zdarza.
Generalnie piekna muzyka, troche za malo scenerii, jak dla mnie.
Wstyd sie przyznac ale do tej pory niewiele wiedzialam o gejszach.
Film na pewno zrobil na mnie spore wrazenie.
osobiscie polecam.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-27, 13:21   #68
*wisienka*
Rozeznanie
 
Avatar *wisienka*
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 613
Dot.: "Wyznania gejszy"

film, jak film, ale książka...

można ją czytać i czytać... jak ją skończyłam to tak mi się smutno zrobiło... tak się do niej przyzwyczaiłam
*wisienka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 13:32   #69
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: "Wyznania gejszy"

"jak ją skończyłam to tak mi się smutno zrobiło... tak się do niej przyzwyczaiłam "
Ja poczułam się tak samo do tego stopnia, że zaczęłam ją czytać drugi raz, a po paromiesięcznej przerwie trzeci raz i tak co jakiś czas po nią sięgam
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 13:41   #70
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: "Wyznania gejszy"

ja byłam na "wyznaniach" niedawno. film zrobił na mnie duze wrażenie, naprawde mi sie podobał. do tego wpaniała muza. musze jak najszybciej przeczytać książkę.

Cytat:
Napisane przez justa79
nie czytałam jeszcze tej książki ani nie widziałam filmu, ale z podobnej tematyki polecam książkę Lisy See "Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz" - włos się jeży na głowie (zwłaszcza feministycznej), jak się to czyta.
"Kwiat śniegu" czytałam, świetna książka, to straszne co robili im z tymi stopami

jesli ktos zna jeszcze jakies ksiazki o Chinkach lub Japonkach (najlepiej o Japonkach) to piszcie
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 14:09   #71
agusiaq
Przyczajenie
 
Avatar agusiaq
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: wawa od paru miesięcy :(
Wiadomości: 25
Dot.: "Wyznania gejszy"

powiem szczerze ,że mnie film bardzo rozczarował, byłam strasznie pozytywnie nastawiona jak na niego szłam, ale po seansie moje wrażenia rozminęły sie z tym czego oczekiwalam....
czytała ksiązkę, wieć szlam w przekonaniu, ze film bedzie super, bo w koncu zobaczę to co sobie wyobrazalam czytając ksiązke...
a film jest zrobiony po najmniejszej lini oporu... a z tego co pamietam jego zakonczenie nie ma nic wspolnego z zakonczeniem ksiązkowym... to mi sie najbardziej nie podobalo nie lubię kiedy na tak bezczelnego zmienia sie całą historie...
agusiaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-27, 14:23   #72
jaclyn
Raczkowanie
 
Avatar jaclyn
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 60
Dot.: "Wyznania gejszy"

a wiec tak...
książka jak dla mnie genialna...niesamowity urok
film stanowi dobre jej uzupelnienie,poniewaz nie wszystko potrafilam sobie wyobrazic,np jak wygladalo same miasto, czy herbaciarnie...
ale oczywiscie nie podobalo mi sie ze niektore elementy tak znacznie roznily sie od ksiazki, ale to przeciez dotyczy kazdego filmu na podstawie ksiazki
ale i tak przebija wszystko muzyka jest po prostu....cudowna...sluch am jej od kilku tygodniu dzien w dzien i za kazdym razem zapiera mi dech i serce sciska na prawde goraco polecam
jaclyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 17:32   #73
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: "Wyznania gejszy"

Właśnie obejrzałam połowę tego filmu (bo drugiej jeszcze nie mam , ale nie mogłam wytrzymać, tak byłam ciekawa ) i stwierdzam, że jestem pod dużym wrażeniem. Strrrasznie klimatyczny ten film . Nie czytałam całego wątku, żeby nie wiedzieć, co się wydarzyło w 2. połowie, ale jak tylko ją zobaczę, to się podzielę wrażeniami co do całości .
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 17:39   #74
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: "Wyznania gejszy"

Film nie zrobił na mnie wrażenia Fakt, że dzięki niemu można zobaczyć jak wyglądają te wszystkie ceremonie, wystroje, herbaciarnie itd. które ciężko sobie wyobrazić, ale WOGÓLE NIE DORÓWNUJE książce
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 20:25   #75
justysia274
Zadomowienie
 
Avatar justysia274
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wodzisław Śląski, Leicester
Wiadomości: 1 684
GG do justysia274
Dot.: "Wyznania gejszy"

A na mnie film wywarł ogromne wrażenie !! Świetny, świetny, świetny !
Najlepiej chyba grała ta malutka dziewczynka w roli głównej (imienia nie pamiętam). Ale film naprawdę polecam wsyztskim !!
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=286542
ciuchowy wątek
justysia274 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 20:55   #76
Mala kroweczka o imieniu
Zakorzenienie
 
Avatar Mala kroweczka o imieniu
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 125
Dot.: "Wyznania gejszy"

świetny film.Hatsumomo idealnie dobrana.Sayuri piekna młoda po porstu lepszej aktorki nie mogli dobrac..muzyke sciagnelam na plytki i slucham az do terazprzepiekny fiolm oprawiony w barwne kolory i nie zawsze barwne zycie.niewiem cyzktos mnie w tej chwili zrozumial.
Pozdrawaim
Mala kroweczka o imieniu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 21:12   #77
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: "Wyznania gejszy"

A książka naprawdę taka dobra ? Bo nie czytałam i w sumie nie do końca kojarzyłam, że taka istnieje .
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 21:22   #78
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: "Wyznania gejszy"

Cytat:
Napisane przez Ally83
A książka naprawdę taka dobra ? Bo nie czytałam i w sumie nie do końca kojarzyłam, że taka istnieje .
Jak dla mnie książka jest milion razy lepsza i jest w niej o wiele więcej niż w filmie, w którym połowę wycieli
Ale tak to bywa z ekranizacjami książek
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 13:54   #79
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: "Wyznania gejszy"

Obejrzałam do końca. Film jest pięęęęęęęęęęęęękny )) Naprawdę, baaardzo mi się spodobał, ile ja się naryczałam . Na pewneo obejrzę go jeszcze nie raz !

Cytat:
Napisane przez magrest
Jak dla mnie książka jest milion razy lepsza i jest w niej o wiele więcej niż w filmie, w którym połowę wycieli
Ale tak to bywa z ekranizacjami książek
A czy w książce też jest happyend ??? Bo ja nie lubię smutnych zakończeń .
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-12, 14:06   #80
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: "Wyznania gejszy"

Cytat:
Napisane przez Ally83
Obejrzałam do końca. Film jest pięęęęęęęęęęęęękny )) Naprawdę, baaardzo mi się spodobał, ile ja się naryczałam . Na pewneo obejrzę go jeszcze nie raz !


A czy w książce też jest happyend ??? Bo ja nie lubię smutnych zakończeń .
W książce jest inne zakonczenie. Losy Sauri są opisane jeszcze dalej.
W filmie ucieli w momencie, gdy para sie zeszła, a w ksiazce jest jeszcze wątek opisujący co sie stało później
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 14:11   #81
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: "Wyznania gejszy"

Cytat:
Napisane przez magrest
W książce jest inne zakonczenie. Losy Sauri są opisane jeszcze dalej.
W filmie ucieli w momencie, gdy para sie zeszła, a w ksiazce jest jeszcze wątek opisujący co sie stało później
Ale w książce w końcu będzie z tym swoim Prezesem ??? Bo jeśli tak, to bym przeczytała, a jeśli nie, to co sobie będę nerwy szarpać .

Edit. Jak to zeszła ??? Czyli, że w filmie pokazali mniej sytuacji między nimi, ten tegos i w ogóle ? Kurde, ciekawa jestem jaaak cholera .
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 14:19   #82
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: "Wyznania gejszy"

Cytat:
Napisane przez Ally83
Ale w książce w końcu będzie z tym swoim Prezesem ??? Bo jeśli tak, to bym przeczytała, a jeśli nie, to co sobie będę nerwy szarpać .

Edit. Jak to zeszła ??? Czyli, że w filmie pokazali mniej sytuacji między nimi, ten tegos i w ogóle ? Kurde, ciekawa jestem jaaak cholera .
No film skończył sie w momencie, gdy wreszcie mogli ze soba być i się pocałowali po raz pierwszy. Książka opisuje ich losy trochę dłużej (np. to że wyjechali razem do Ameryki itd.). Nie będę Ci zdradzać zakończenia książki Musisz koniecznie ją przeczytać, bo film wypada w jej świetle bardzo słabo. Dużo wątków jest zmienionych, inaczej przedstawionych, mase rzeczy wogóle nie było pokazane. No i w filmie nie da się dowiedzieć wszystkiego, co opisuje książka.
Ja, gdyby nie książka, nie rozumiałabym wiele spraw związanych np. z przygotowaniem do roli gejszy. W filmie tego nie ma, a jak już jest to tylko pokazane w sekundzie, tak że nawet nie wiedziałabym, że to takie ważne itp.
Przeczytaj, a napewno nie będziesz żałować
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 14:21   #83
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: "Wyznania gejszy"

Cytat:
Napisane przez magrest
No film skończył sie w momencie, gdy wreszcie mogli ze soba być i się pocałowali po raz pierwszy. Książka opisuje ich losy trochę dłużej (np. to że wyjechali razem do Ameryki itd.). Nie będę Ci zdradzać zakończenia książki Musisz koniecznie ją przeczytać, bo film wypada w jej świetle bardzo słabo. Dużo wątków jest zmienionych, inaczej przedstawionych, mase rzeczy wogóle nie było pokazane. No i w filmie nie da się dowiedzieć wszystkiego, co opisuje książka.
Ja, gdyby nie książka, nie rozumiałabym wiele spraw związanych np. z przygotowaniem do roli gejszy. W filmie tego nie ma, a jak już jest to tylko pokazane w sekundzie, tak że nawet nie wiedziałabym, że to takie ważne itp.
Przeczytaj, a napewno nie będziesz żałować
To ja pędzę do bibliotek A może nawet ją sobie kupię
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 14:37   #84
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: "Wyznania gejszy"

Cytat:
Napisane przez Ally83
To ja pędzę do bibliotek A może nawet ją sobie kupię
Napewno nie będziesz żałować
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 20:07   #85
kajtecek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 175
Dot.: "Wyznania gejszy"

Oglądałam film.Przepiękny.Zamierzam kupić książkę a najbardziej to czekam aż film bedzie na dvd mam nadzieję ze juz niedlugo
kajtecek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 20:28   #86
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: "Wyznania gejszy"

Cytat:
Napisane przez kajtecek
Oglądałam film.Przepiękny.Zamierzam kupić książkę a najbardziej to czekam aż film bedzie na dvd mam nadzieję ze juz niedlugo
O tak Jak zauważysz już wydanie na DVD to daj znać Bo ja taka gapa, że pewnie nie zauważę w sklepie.
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 20:51   #87
Veris
Zadomowienie
 
Avatar Veris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Gdynia/cały świat
Wiadomości: 1 267
Dot.: "Wyznania gejszy"

Napisałabym z chęcią, że film ten był naprawdę dobry..ale po przeczytaniu ksiązki chyba jednak nie mogę.
Książka ta pochłonęła mnie tak bardzo, że przez parę letnich wieczorów siedząc pod drzewem w ogrodzie...byłam Nią, byłam Sayuri...spoglądałam na świat jej oczyma, kochałam całą sobą Prezesa, tęskniłam za Satsu i żałowałam utraconej przyjaźni z Dynią. Tak właśnie było...a w filmie właśnie tego zabrakło. Piękna scenografia, kostiumy, piękne gejsze...wszystko to ziało pustką, tam nie było nic z piękna książkowej Sayuri. Zabrakło kilku jakże ważnych wątków, niepotrzebnie film zakończył się nie opowiadając o dalszych losach Gejszy z Gion, o tym że marzenia nie zawsze są takie jakimi je chcemy widzieć...
Nie mogę powiedzieć również, że film ten nie zachwycił jakiejś cząstki mej duszy..bo to również byłoby kłamstwo. Zakochałam się na nowo w Japonii, w japońskich tajemnicach, gejszach, samurajach i smutnym pięknie, które czuję kiedy oglądam ten film.
__________________
Be happy for this moment.

This moment is your LIFE!



Veris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 20:55   #88
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: "Wyznania gejszy"

Cytat:
Napisane przez Veris
Napisałabym z chęcią, że film ten był naprawdę dobry..ale po przeczytaniu ksiązki chyba jednak nie mogę.
Książka ta pochłonęła mnie tak bardzo, że przez parę letnich wieczorów siedząc pod drzewem w ogrodzie...byłam Nią, byłam Sayuri...spoglądałam na świat jej oczyma, kochałam całą sobą Prezesa, tęskniłam za Satsu i żałowałam utraconej przyjaźni z Dynią. Tak właśnie było...a w filmie właśnie tego zabrakło. Piękna scenografia, kostiumy, piękne gejsze...wszystko to ziało pustką, tam nie było nic z piękna książkowej Sayuri. Zabrakło kilku jakże ważnych wątków, niepotrzebnie film zakończył się nie opowiadając o dalszych losach Gejszy z Gion, o tym że marzenia nie zawsze są takie jakimi je chcemy widzieć...
Nie mogę powiedzieć również, że film ten nie zachwycił jakiejś cząstki mej duszy..bo to również byłoby kłamstwo. Zakochałam się na nowo w Japonii, w japońskich tajemnicach, gejszach, samurajach i smutnym pięknie, które czuję kiedy oglądam ten film.
No wreszcie ktoś podziela moje zdanie
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 21:43   #89
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: "Wyznania gejszy"

Tylko bardziej mi smaka robicie na książkę . Zamówilabym na allegro, ale razem z przesylką to mi chyba się nie oplaci
Nic to, powędruje do ksiegarni.
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 21:57   #90
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: "Wyznania gejszy"

Jestem teraz w trakcie czytania książki, troche wolno mi idzie bo mnie cale dnie nie ma w domu, ale gdybym mogła to bym ją pochłonęła w 1 czy 2 dni. Naprawde wciaga, jak sie czyta to czuje się ten klimat. Podoba mi się duzo bardziej niż film (który też był bardzo dobry wg. mnie). Naprawdę wszystkim polecam.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:39.