pytanie o tabletki antykoncepcyjne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: Zażywasz tabletki antykoncepcyjne?
tak 65 69,89%
nie 28 30,11%
Głosujący: 93. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-16, 20:16   #1
Masza_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 408

Tabletki antykoncepcyjne


Od ponad pol roku biore tabletki anty i zawsze okres pojawial mi sie dokladnie w 4 dniu przerwy miedzy opakowaniami. Tym razem jednak pojawil sie dzien pozniej i w dodatku trwal 4 dni zamiast normalnie 6-7. Zastanawiam sie co moze byc tego przyczyna. Czy robie cos zle?? Chcialabym tez wiedziec czy nie wpywa to na skutecznosc antykoncepcji? Za odpowiedz z gory dziekuje.
Masza_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 20:38   #2
a.g.a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 38
Question tabletki - tak czy nie!!!


Edytowane przez a.g.a
Czas edycji: 2006-04-30 o 22:25
a.g.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 21:16   #3
diamelen
mała księżniczka
 
Avatar diamelen
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomości: 1 127
Dot.: tabletki - tak czy nie!!!

podbijam temat... zawsze zastanawialam sie nad tym czy zalety pigułek przewyzszaja ich wady i cyz skutecznosc jest warta tego poświęcenia... buziaki
__________________
W oczekiwaniu na szczęście...


diamelen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 22:44   #4
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: tabletki - tak czy nie!!!

Uważam, że każdy powinien osobiście zadecydować czy chce brać pigółki i nie sugerować się opiniami koleżanek czy nawet lekarzy (którzy jak wiadomo zawerają "umowy" między firmami farmaceutycznymi). Jak wiadomo nie ma jeszcze takich tabletek antykoncepcyjnych, które nie powodują skutków ubocznych. Ja osobiście wolę inne formy antykoncepcji, ponieważ nie mam zamiaru żyć w stresie, robić bezprzerwy badania i zastanawiać się czy może zrobił mi się guzek, czy mi się wydaje lub w jakim stanie jest moja wątroba?

Więc każdy powinien zadecydować sam za siebie

Pozdr
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 00:17   #5
Wiki20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 6
Dot.: tabletki - tak czy nie!!!

Na pewno każda z nas ma prawo sama zadecydować o tym czy chce czy nie chce brać hormony ale w niektorych przypadkach jest to wskazane bo owszem znam osoby ktore bardzo zle znosily tabletki(wymioty nadmiar owlosienia ...) a wynikalo to z tego ze byly one zle dobrane a te ktore mialy dobrze dobrane na nic nie narzekaly moze tylko na to ze powiekszyly sie im piersi ale to chyba jest normalne tzn zdarza sie często...ja sama zastanawiam się nad tym żeby spróbować głównie z tego powodu ze powinnam je brać gdyż wiem że jest to u mnie wskazane...i nie wiem czy mam się cieszyć ale muszę spróbować!
__________________
Wiki
Wiki20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 00:18   #6
Wiki20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 6
Dot.: tabletki - tak czy nie!!!

Przerażają mnie tylko efekty uboczne ale liczę na to że mój lekarz dobierze mi odpowiednie tabletki
__________________
Wiki
Wiki20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 00:23   #7
Wiki20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 6
Dot.: tabletki - tak czy nie!!!

Z tego co ja się dowiedziałam to są w miarę skuteczną metodą antykoncepcji-oczywiście dobrze dobrane poza tym chronią przed wieloma chorobami m.in.rak jajnika , macicy itd a nawet przed niby tzw mało szkodliwymi torbielami-cystami , poza tym potrafią dobrze wpływać na naszą cerę a raczej na jej poprawę oczywiście jeśli ktoś ma z nią problemy i często tez chronią nas przed objawami pms no i sądze że jest to dobre dla tych dziewczyn ktore maja nieregularne krwawienia.
__________________
Wiki
Wiki20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-17, 07:57   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: tabletki - tak czy nie!!!

kazdy lek ma swoje skutki uboczne ,widoczne wczesniej czy pozniej, piguli także dlatego tak wazne jest zminimalizowanie skutków ubocznych czyli badania ,dokladny wywiad i ciągła kontrola lekarska -co w polsce zdarza sie rzadko o ile nie wcale
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 08:02   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

1 dzien to zadna tragedia ,rozumiem ,że wzielas po 7 dniach kolejne opakowanie pigulek ?
troche dziwi mnie ze wczesniej pojawila sie w 4 dni i trwał 7 dni skoro po 7 dniach bierzesz pigulki z kolejnego opakowania i wtedy okres zazwyczaj zanika.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 11:10   #10
maadziaa
Raczkowanie
 
Avatar maadziaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 69
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Paula ma rację! "1 dzień to zadna tragedia" ja biorac tabletki zawsze mam tak do 4-5 dni a kiedys jak nie brałam to bywało, że nawet do 8! A teraz mam taki problem bo zmieniłam lekarza i poprosiłam go żeby przepisał mi takie tańsze tabletki więc On to uczynił. Okazało sie że kosztują tylko 3 zł a ja teraz mam wątpliwośc czy tak tanie tabletki są równie skuteczne jak te trochę droższe! Zapytałam sie go o to i mi odpowiedział tak " to jest tak jekby pani porównywała mercedesa do malucha"
maadziaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 14:19   #11
ZielonookaJ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 49
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Niestety im tańsze tabletki, tym większe ryzyko skutków ubocznych / ostatnio rozmawiałam o tym ze znajomym ginekologiem, w zw. z brakiem Harmonetu w aptekach i wyjaśnił, że jednak lepiej używać tabletek z tej górnej półki, bo to nowsze i lepsze preparaty /.
pozdrawiam
ZielonookaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-17, 14:26   #12
Masza_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 408
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Dzieki dziewczyny, ja tez nie rozpaczam z tego powodu, bo jeden dzien to rzeczywiscie nie tragedia, ale jakos mnie to tak zastanawia jaka jest tego przyczyna. Wczesniej jakos sie to nie zdarzalo, ale mnie pocieszylyscie.

P.S. Madziu jeslichodzi o te tanie tabletki to moja przyjaciolka rowniez je bierze (przypuszczam ze to te same, bo rownie tanie, a raczej wiecej takich tanich nie ma). chwali je sobie, bo mowi nawet ze nie zauwazyla roznicy miedzy nimi a tymi drozszymi wiec nie martw sie ze beda nieskuteczne.
Masza_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 14:29   #13
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: tabletki - tak czy nie!!!

Witam Szanowne Panie !

Pozwolę sobie zabrać głos, jako osoba stosująca tabletki antykoncepcyjne u swoich pacjentek. Z oczywistych przyczyn nie będzie to jakiś szczegółowy artykuł na temat doustnej antykoncepcji, ale próba zwrócenia uwagi na niektóre aspekty zagadnienia. W punktach.

- Większość pacjentek (powiedzmy 90 %) toleruje tabletki antykoncepcyjne bardzo dobrze.
- Objawy uboczne występują dość często. Kobietom najczęściej przeszkadza
suchość w pochwie, osłabienie popędu seksualnego, nudności, plamienia między miesiączkami (w przypadku antykoncepcji niskodawkowej) oraz stosunkowo najrzadziej - bóle głowy.
- Występują niekiedy powikłania zdrowotne, najczęściej o charakterze zatorowo zakrzepowym (głównie u pań palących i tych około czterdziestego roku życia). Zdarzają sie też (z reguły odwracalne) objawy uszkodzenia komórek wątrobowych
- W związku z powyższym

1. Nie każda kobieta chce przyjmować tabletki antykoncepcyjne.
2. Nie każda kobieta może przyjmować tabletki antykoncepcyjne.

Z poważaniem

Wojciech Kazimierak
P.S. W zasadzie zgadzam się ze wszyskimi postami, ale w szczególności z ostatnim (oprócz ostatniego zdania z wywiadem, wizytami kontrolnymi i badaniami dodatkowymi nie jest tak źle)
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 14:44   #14
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Witam Panie!

Dobór tabletek to sprawa bardzo jednak indywidualna.
Skuteczność antykoncepcyjna jest z pewnością porównywalna (czyli zawsze bardzo dobra). Nierzadko zdarza się jednak, że te tańsze są u niektórych pań zdecydowanie lepiej tolerowane!!

Wojciech Kazimierak
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 15:57   #15
maadziaa
Raczkowanie
 
Avatar maadziaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 69
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Niby żadnych skótków ubocznych narazie nie zauwazyłam. Więc chyba jest Ok "Skuteczność antykoncepcyjna jest z pewnością porównywalna (czyli zawsze bardzo dobra)." właśnie to mnie najbardziej interesowało. Bardzo dziękuję!
Mam jeszcze jedno pytanko: od kąd biorę te tabletki znacznie zmniejszyła sie we mnie ochota na współżycie seksualne ( prawie wogule zanikła) czy to może być wina tych tabletek?
maadziaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 16:13   #16
Paris Paris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz / os. 6 Planet
Wiadomości: 1 860
GG do Paris Paris
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez maadziaa
Niby żadnych skótków ubocznych narazie nie zauwazyłam. Więc chyba jest Ok "Skuteczność antykoncepcyjna jest z pewnością porównywalna (czyli zawsze bardzo dobra)." właśnie to mnie najbardziej interesowało. Bardzo dziękuję!
Mam jeszcze jedno pytanko: od kąd biorę te tabletki znacznie zmniejszyła sie we mnie ochota na współżycie seksualne ( prawie wogule zanikła) czy to może być wina tych tabletek?
tak oczywiście, obniżenie libido jest jednym ze skutków ubocznych tabletek antykoncepcyjnych. oczywiście, jego nasilenie jest indywidualnie nasilone, w zależności od cech osoby je przyjmującej.
Paris Paris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 17:00   #17
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: tabletki - tak czy nie!!!

Jesli juz jestesmy w temacie tabletek antykoncepcyjnych, chcialabym zapytac o najczestsze problemy jakie pojawiaja sie po ich odstawieniu?
Co trzeba zrobic kiedy wlasnie przestanie sie je zazywac?
Moj organizm przez piewrwsze miesiace po ich odstawieniu zareagowal dobrze - miesiaczki byly regularne, niebolace, ale... po jakichs szesciu miesiaczkach - pojawily sie problemy z miesieczkowaniem, ich nieregularnosc, plamienia. Czy powodem moze byc wczesniejsze zazywanie tabletek?
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 17:51   #18
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: tabletki - tak czy nie!!!

Te problemy z cyklem po tak długiej przerwie w przyjmowaniu tabletek
nie mają związku z okresem ich brania. Pewnie i tak by wystąpiły.
Czsami po odstawieniu doustnej antykoncepcji występuje, najczęściej przejściowy brak miesiączek. Niekiedy jednak konieczne jest np . stymulowanie
owulacji, gdy po okresie stosowania antykoncepcji kobieta chce zajść w ciążę
Niekoniecznie jednak jest to powikłanie brania tabletek, bo najczęściej nie wiemy, czy rzeczywiście była owulacja przed zastosowaniem antykoncepcji.
Co do odstawiania tabletek, czasami kolejny cykl ma zwiększone prawdopodobieństwo mnogiej owulacji, jest to tak zwany "efekt z odbicia".
Powoduje to większe prawdopodobieństwa ciąży bliźniaczej (mnogiej).
Podaję dane z literatury medycznej, bo u moich pacjentek tego nie zaobserwowałem.

Wojciech Kazimierak
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 17:53   #19
Emi1234
Zadomowienie
 
Avatar Emi1234
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 769
GG do Emi1234
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez ZielonookaJ
Niestety im tańsze tabletki, tym większe ryzyko skutków ubocznych / ostatnio rozmawiałam o tym ze znajomym ginekologiem, w zw. z brakiem Harmonetu w aptekach i wyjaśnił, że jednak lepiej używać tabletek z tej górnej półki, bo to nowsze i lepsze preparaty /.
pozdrawiam
nie zgodzę się z tym
tabletki te tańsze są równie dobre a tańszą są dlatego bo są refundowane a dlaczego są refundowane bo zaleca się je na jednostki chorobowe-nie mają tylko działania antykoncepcyjnego
a nawet nowsze generacje wpływają gorzej na ukł.krążenia
Emi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-17, 18:01   #20
Szczypta Chili
Zadomowienie
 
Avatar Szczypta Chili
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 416
GG do Szczypta Chili
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Ja tez zaczęłam brać Steridil 30 i jestem bardzo zadowolona Przy Harmonecie moje libido spadło do 0...A teraz z łóżka bym nie wychodziła (no może troszke przesadzam ale jest naprawde o niebo lepiej...). Tylko przytyło mi sie troszki...
__________________
Jesteśmy średnimi dziećmi historii.
Nie mamy celu ani miejsca.
Nie mamy Wielkiej Wojny.
Wielkiej Depresji.
Naszą wielką wojną jest wojna duchowa.
Naszą wielką depresją jest życie.

Szczypta Chili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 18:10   #21
Emi1234
Zadomowienie
 
Avatar Emi1234
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 769
GG do Emi1234
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

ja biorę teraz Microgynon (odpowiednik Steridil 30 )po Harmonecie
libido wzrosło po 0 Harmonecie,suchość pochwy zmalała no i piersi mi rosną
mam nieraz wilczy głód ale póki co nie tyję,tfu tfu
Emi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 18:16   #22
Jessiczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: zzzz kanapy ;-p
Wiadomości: 720
GG do Jessiczka
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

dobry wieczorek jejku mi także spóznia sie okres choc biore tabletki niby jeden dzien tylko jak narazie hehe oby sie pojawił jutro bo grr..... ale skoro mówicie że to nie tragedia ten jeden dzien to moze niema co panikowac hmmmmm bo juz w główce mam z tysiąc wizji mnie i .... hehe
__________________
...KtÓż Z NaS kOcHa NiE gŁuPiEjĄc PrZy TyM...
Jessiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 18:25   #23
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: tabletki - tak czy nie!!!

Dziekuje bardzo za odpowiedz. I jeszcze ostatnie pytanie - czy owulacje stymuluje sie takze przez podawanie odpowiednich hormonow?
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 19:22   #24
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: tabletki - tak czy nie!!!

Tak hormonów a także ich antagonistów. Oraz przez stosowanie gonadotropin a także innych leków wspomagających leczenie.

W. Kazimierak
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 20:56   #25
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Smile Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Masza_20
Od ponad pol roku biore tabletki anty i zawsze okres pojawial mi sie dokladnie w 4 dniu przerwy miedzy opakowaniami. Tym razem jednak pojawil sie dzien pozniej i w dodatku trwal 4 dni zamiast normalnie 6-7. Zastanawiam sie co moze byc tego przyczyna. Czy robie cos zle?? Chcialabym tez wiedziec czy nie wpywa to na skutecznosc antykoncepcji? Za odpowiedz z gory dziekuje.
Ja biorę tabletki od 3 lat, teraz kończę Harmonet, wcześniej brałam Microgynon, jeden dzień to żadna tragedia Nie martw się
Co do tańszych tabletek... zgadzam się z Panem doktorem, w moim przypadku te tańsze (Microgynon) tez były lepiej tolerowane I znam wiele podobnych przypadków, dlatego wróciłam do REFUNDOWANYCH (Stąd cena! Wcale nie znaczy, że są gorsze )
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 20:57   #26
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: tabletki - tak czy nie!!!

Cytat:
Napisane przez FEMME_BANALE
Jesli juz jestesmy w temacie tabletek antykoncepcyjnych, chcialabym zapytac o najczestsze problemy jakie pojawiaja sie po ich odstawieniu?
Co trzeba zrobic kiedy wlasnie przestanie sie je zazywac?
Moj organizm przez piewrwsze miesiace po ich odstawieniu zareagowal dobrze - miesiaczki byly regularne, niebolace, ale... po jakichs szesciu miesiaczkach - pojawily sie problemy z miesieczkowaniem, ich nieregularnosc, plamienia. Czy powodem moze byc wczesniejsze zazywanie tabletek?
Femme - ja miałam problemy, dokładnie takie, o jakich dalej pisze Pan dr. Całkowite rozregulowanie cyklu, wywoływanie miesiączek, brrr wspominam to jako koszmar, szczególnie, że objawy PMSu potrafiły się ciągnąć tygodniami Ja mam tutaj pytanie do Pana - jakie jest prawidłowe lecznie w takim przypadku? Ja dostawałam progesteron.
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 21:02   #27
kalinkaaa6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 8
Dot.: tabletki - tak czy nie!!!

a czy tabletki anty bardzo moga wplynac na uszkodzenie watroby???
kalinkaaa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 12:09   #28
maadziaa
Raczkowanie
 
Avatar maadziaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 69
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Słyszałam też, że jeśli bierze sie te tańsze tabletki przez dłuzszy czas to sie zaczyna po nich tyć! Ja narazie u siebie nic takiego nie zauważyłam( no może dlatego, że biore je dopiero niecały miesiąc)
maadziaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 12:16   #29
maadziaa
Raczkowanie
 
Avatar maadziaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 69
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Emi1234
ja biorę teraz Microgynon (odpowiednik Steridil 30 )po Harmonecie
libido wzrosło po 0 Harmonecie,suchość pochwy zmalała no i piersi mi rosną
mam nieraz wilczy głód ale póki co nie tyję,tfu tfu
A ile one kosztują- bo bardzo mi zależy żeby mi równiez choć troszkę libido wzrosło może Microgynon by mi bardziej odpowiadał?
Ps. No, no piersi mi też sie zwiekszyły co akurat mnie cieszy!
maadziaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 12:38   #30
Emi1234
Zadomowienie
 
Avatar Emi1234
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 769
GG do Emi1234
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

8zł
chyba będę musiała kupić nowe staniki bo z tych mi coraz bardziej wyłażą
Emi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:43.