Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-14, 18:24   #931
Agia*
Rozeznanie
 
Avatar Agia*
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 882
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo proszę o analizę składu: Bielenda, Ekspresowy pudrowy żel matujący. Podobno ten żel można stosować na makijaż - czy jest sens nakładać go na filtr i skrobię?

Skład:
Cyclopentasiloxane, Dimethicone Crosspolymer, Cyclohexasiloxane, Cyclomethicone, Polysilicone-11, Ethylhexyl Hydroxystearate, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Citral, Limonene, Linalool.
__________________
Moj blog
Agia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-14, 18:50   #932
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez imposing Pokaż wiadomość
Teraz ja mam prośbę w sprawdzeniu składu odżywki do włosów.
nie widziałam jej na liście przeanalizowanych .
Joanna Naturia miód i cytryna

Skład: Aqua, Cetyl alcohol, Cetearyl alcohol, Stearalkonium chloride, Peg-20 stearate, Peg-40 hydrogenated castor oil, Cetrimonium chloride, Isopropyl alcohol, Pathenol, Hydroxypropyltrimonium honey, Citrus medica limonium extract, Propylene glycol, Citric acid, Parfum, Hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, Butylphenyl methylpropional, Limonene linalool [+/- DMDM hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Metyhylisothiazolinone, Iodopropynyl butylcarbamate].

Dziwi mnie taka ilość alkoholi w składzie to raczej nie dobrze, prawda? czy warta ta odżywka coś, czy nie za bardzo?

Nie kazdy skladnik ktory ma alkohol w nazwie jest taki straszny
Odzywka nie jest zla tymbardziej ze dosc wysoko jest miod i cytryna chyba ze masz bardzo wrazliwa skore glowy to odradzalabym poniewaz jest tez kilka drazniacych skladnikow-wyboldowalam.





Cytat:
Napisane przez Agia* Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę składu: Bielenda, Ekspresowy pudrowy żel matujący. Podobno ten żel można stosować na makijaż - czy jest sens nakładać go na filtr i skrobię?

Skład:
Cyclopentasiloxane, Dimethicone Crosspolymer, Cyclohexasiloxane, Cyclomethicone, Polysilicone-11, Ethylhexyl Hydroxystearate, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Citral, Limonene, Linalool.

Jezeli juz to zel nadaje sie jedynie pod filtry -"zagruntuje"skore i sprawi ze filtr lepiej sie wchlonie i makijaz bedzie sie dobrze trzymac a nalozenie skrobii moze jedynie wspomoc efekt matowienia.

Na filtr nie ma sensu nakladac tego typu specyfikow poniewaz calkiem oslabimy ochrone,ktora daja Nam preparaty z filtrem.
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-08-14 o 19:52
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-14, 19:45   #933
Agia*
Rozeznanie
 
Avatar Agia*
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 882
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Jezeli juz to zel nadaje sie jedynie pod filtry -"zagruntuje"skore i sprawi ze filtr lepiej sie wchlonie i makijaz bedzie sie dobrze trzymac a nalozenie skrobii moze jedynie wspomoc efekt matowienia.

Na filtr nie ma sensu nakladac tego typu specyfikow poniewaz calkiem oslabimy ochrone,ktora daja Nam preparaty z filtrem.
Ok, dziękuję A co ze składem? Warte to-to coś?
__________________
Moj blog
Agia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-14, 19:54   #934
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Agia* Pokaż wiadomość
Ok, dziękuję A co ze składem? Warte to-to coś?
Nie jest zle jezeli tylko Twoja cera toleruje takie kombinacje silikonow i polimerow to ok,bo nie kazdemu moze to spasowac i efekt zapychania jest calkiem mozliwy.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-14, 20:02   #935
Agia*
Rozeznanie
 
Avatar Agia*
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 882
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dziękuję bardzo
__________________
Moj blog
Agia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-14, 20:50   #936
imposing
Rozeznanie
 
Avatar imposing
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 707
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Nie kazdy skladnik ktory ma alkohol w nazwie jest taki straszny
Odzywka nie jest zla tymbardziej ze dosc wysoko jest miod i cytryna chyba ze masz bardzo wrazliwa skore glowy to odradzalabym poniewaz jest tez kilka drazniacych skladnikow-wyboldowalam.
wielkie dzięki.
naszczęście skóry wrażliwej nie mam, więc sie nie przejmuję. ;D
imposing jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-14, 22:38   #937
Papryczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Papryczkaa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: z dużego pokoju
Wiadomości: 6 420
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam
Bardzo proszę o zanalizowanie produktu:

L'Occitane Almond Apple Velvet Concentrate

View original L'Occitane ingredients :

Almond tree
Apple tree


AQUA/WATER, ISONONYL ISONONANOATE, CETEARYL ALCOHOL*, PRUNUS AMYGALUS DULCIS (SWEET ALMOND) POTEINS*, CYCLOMETHICONE. PYRUS MAULUS (APPLE) FRUIT EXTRACT*, BIOSACCHARIDE GUM-1*, GLYCERINE*, TRIOCTAMOIN/TRIETHYLHEXANOIN, METHYLSILANOL MANNURONATE, GLYCERYL POLYMETHACRYLATE, PRUNUS AMYGADALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL*, SQUALENE*, CETEARYL GLUCOSIDE*, CORN STARCH MODIFIED*, VINEGAR*, CORIANDRUM SATIVUM (CORANDER) FRUIT OIL*, TOCOPHEROL*, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT*, HELLIANTUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL*, STEARYL ALCOHOL*, CARBOMER, PARFUM/FRAGRANCE, CYCLOHEXASILOXANE, PROPYLENE GLYCOL, CYCLOPENTASILOXANE, SODIUM LAURYL SULFATE*, CETEARETH-6*, PHENOXYETHANOL, BENZOIC ACID, DEHYDROACETIC ACID, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE, LINALOOL*, LIMONENE*. *natural origin ingredients.


próbowałam sama coś rozszyfrować, jednak o niektórych skł. nie potrafie nicc poszukać
proszę o pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg P.jpeg (11,5 KB, 4 załadowań)
__________________




Papryczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-14, 23:00   #938
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo proszę o rzut oka na ten tonik

Dr.Michelle Copeland.

Water, SD Alcohol 40, Propylene Glycol, Oleth-20, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Disodium EDTA, Sorbic Acid, Allantoin, Panthenol, Sodium PCA, Blue #1, Yellow #5.

Czy nadaje sie do suchej cery ze skłonnoscia do zapychania?
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-16, 10:36   #939
aiso87
Rozeznanie
 
Avatar aiso87
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 656
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Hej,
poproszę o analizę składu Antybakteryjnego kremu Ziaja Pro pod względen zapychania i oczywiście właściwości antybakteryjnych

INGREDIENTS/Składniki: Aqua (Water), Aluminum Starch Octenylsuccinate, Isohexadecane, Butylene Glycol, PEG-60 Almond Glycerides, Caprylyl Glycol, Glycerin, Carbomer, Nordihydroguaiaretic Acid, Oleanolic Acid, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate Citrate, Propylene Glycol, Porphyra Umbilicalis Extract, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 80, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Collagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Panthenol, Salicylic Acid, Glyceryl Stearate, Cocamidopropyl Dimethylamine, Zea Mays Starch, Hydrolyzed Corn Starch, Hydrolyzed Corn Starch Octenylsuccinate, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Geraniol, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Sodium Hydroxide
__________________


Kasia/Katarzyna poprostu
aiso87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-16, 20:39   #940
Olifka
Raczkowanie
 
Avatar Olifka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 65
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dziewczeta zwracam sie do Was z prosba o rzut oka na te 2 kremy. Co o nich sadzicie?? Z gory bardzo dziekuje!!

RAPID RESULTS TREATMENT CREAM

AQUA, PPG-15STEARYL ETHER, GLYCERIN,CETEARYL ALCOHOL, POLYSORBATE 80, SALICYLIC ACID, POLYACRYLAMIDE, RICINUS COMMUNIS, C13-14 ISOPARAFIN, ENZYL ALCOHOL, METHYL SOYATE, PARFUM, LAURETH-7, CERA ALBA, HYDRODENATED CASTOR OIL, COPERNICIA CERIFERA, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZONATE, BENZYL SALICYLATE, HEXYL CINNAMALDEHYDE, 2-(4-TERT-BUTHYLBENZY)-PROPIONALDEHYDE, LINALOOL, HYDROXY-METHYLPENTYL-CYCLOHEXENECARBOXALDEHYDE , LIMONENE, HYDROXYCITRONELLAL

SHINE CONTROL MOISTURISER
AQUA, ALOEBARBADENSIS LEAF JUICE, CYCLOMETHICONE, ALUMINIUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, HYDROXYPROPYL, STARCH PHOSPHATE ESTER, GLYCERIN, GLYCERYL STEARATE SE, ALCOHOL DENAT, PROPYLENE GLYCOL, HAMAMELIS VIRGINIANA (WITH HAZEL) WATER, CETEARL ALCOHOL, INULIN LAURYL CARBAMATE, ARACHIDYL ALCOHOL, BETAINE, SALICYLIC ACID, ARACHIDYL GLUCOSIDE, BEHENYL ALCOHOL, ZINC PCA, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT, PARFUM, SODIUM HYDROXIDE, PHENOXYETHANOL, BENZYL ALCOHOL, METHYLPARABEN, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN
Olifka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 12:22   #941
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Proszę o analizę kremów pod oczy Garniera pod kątem odżywienia skóry wogół oczu 23latki. Generalnie chciałabym odżywić i nawilżyć skórę, i ewentualnie zapobiec pierwszym zmarszczkom
Garnier, Komfort suchej skóry, Odżywczo-wygładzający krem pod oczy 'Odżywianie i komfort'


Skład: Skład: aqua/water, cyclopentasiloxane, glycerin, C12-15 alkyl benzoate, shorea robusta/shorea robusta seed butter, stearic acid, palmitic acid, PEG-100 stearate, cera alba/beeswax, glyceryl stearate, caffeine, mel/honey, retinyl palmitate, tocopheryl acetate, acetyl trifluoromethylphenyl valylglycine, acrylamide/sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, acrylates copolymer, cetyl alcohol, glycine soja/glycine soja soybean protein, isobutane, isohexadecane, lecithin, myristic acid, myristyl alcohol, PEG-20 stearate, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, phenethyl alcohol, poloxamer 188, polycaprolactone, polysorbate 80, sodium dehydroacetate, sorbitan oleate, stearyl alcohol, triethanolamine, BHA, BHT, chlorhexidine digluconate, chlorphenesin, methylparaben, propylparaben (code F.I.L. B12522/1)(08.11.2007)

Garnier, Podstawa Pielęgnacji, Regenerujący krem pod oczy z wyciągiem z nasion słonecznika

Aqua, cyclopentasiloxane, cyclohexasiloxane, glycerin, stearic acid, palmitic acid, peg-100 stearate, glyceryl stearate, isohexadecane, hydrogenated polyisobutene, retinyl palmiate, rosa canina fruit oilhydrolyzed rice protein, fagus sylvatica extract/fagus sylvatica bud extract, glycine soja protein/glycine soja soybean protein, hydrated silica, vaccinium myrtillus extract, butyrospermum parkii butter/shea butter, C 13-14 isoparaffin, cera alba/beeswax, cera carnauba/carnauba wax, cetyl alcohol, helianthus annuus seed extract/sunflower sun extract, laureth-7, octyldodecanol, possiflora edulis oil/possiflora edulis seed oil, peg-20 stearate, polyacrylamide, polycaprolactone, propylene glycol, shorea robusta butter/shorea robusta seed butter/ stearyl alcohol, trilaurin, chlorphenesin, imidazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-17, 12:35   #942
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

i jeszcze Dax Cosmetics, Lime Beauty Cream, Limonkowy krem odmładzający z kwasami AHA do twarzy i ciała

Aqua, Isopropyl Myristate, Glycerin, Parrafin Oil, Glyceryl Stearate, Steareth-25, Ceteth-20, Stearyl Alcohol, Triethanolamine, Diamethicone, Citrus Medica Limonum Fruit Extract, Lactic Acid, Glycolic Acid, Citric Acid, Malic Acid, Salicilic Acid, Carthamus Tinctorius, Prunus Amygdalus Dulcis, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Linoleic Acid, Carbomer, Xanthan Gum Disodium EDTA, BHA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Parfum, Hexyl Cinnamal, Linalool, Limonene, Alpha-Isomethyl lonone, C.I. 19140, C.I. 15985

Chciałabym sie dowiedziec sie czy rzeczywiście ten krem dzięki kwasom AHA usuwa martwe komórki, wygładza niedoskonałości i przywraca skórze młody wygląd
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 10:12   #943
Izabelianna
Przyczajenie
 
Avatar Izabelianna
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 8
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo prosze o sprawdzenie skladu krem nivea soft .Czy parabeny sa az tak bardzo szkodliwe i czy w codziennej pielegnacji mogly by zaszkodzic mlodej buzi?No i co z tym alkochol denat to tez jest niezdrowe?
Z gory dziekuje za odpowiedzi
aqua, paraffinum liquidum, myristyl alcohol, glycerin, butylene glycol, alcohol denat., stearic acid, myristyl myristate, cera microcristallina, glyceryl stearate, hydrogenated coco-glycerides, dimethicone, buxus chinensis, tocopheryl acetate, polyglyceryl-2 caprate, sodium carbomer, phenoxyethanol, lanolin alcohol, cetyl phosphate, methylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, propylparaben, parfum
__________________
Nareszcie WAKACJE!!!
Izabelianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 10:20   #944
n89
Raczkowanie
 
Avatar n89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 146
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam
Otóż mam cerę mieszaną w kierunku tłustej i stosuję do niej kosmetyki beztłuszczowe, matujące i przeciw wypryskom. Oprócz tego lubię makijaż, a niestety mleczo do demakijażu, beztłuszczowe Nivea Visage Young wycofano ze sprzedaży. Musialam więc kupić inne, a niestety nie ma żadnego wyboru do mojego rodzaju cery, więc wzięłam takie do skóry suchej. Używam go od kilku miesięcy, byłam zadowolona z zapachu i z tego jak zmywa makijaż, ale niestety, zauważylam, że coś nieustannie mimo wszystko zapycha mi pory i powoduje powstawanie wyprysków. Myślałam co to takiego może być i nasuwa mi się tylko to mleczko, więc bardzo chciałabym poprosić o przeanalizowanie jego składu pod kątem tego, czy ma w sobie coś 'zapychającego' i trądzikotwórczego.

Oto nazwa i skład:

Garnier, Podstawa Pielęgnacji, Mleczko do demakijażu z różą do cery suchej i wrażliwej

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Carbomer, Xanthan Gum, Cetearyl Alcohol, Disodium Cocoamphodiacetate, Ceteareth-30, Rosa Canina, Helianthus Annuus, Prunus Armeniaca, Ribes Nigrum, Tocopherol, Sodium Hydroxide, Stearoxy Dimethicone, Disodium Edta, Methylparaben, Sodium Metabisulfite, Zapach (B7731/1)


Jeśli okaże się, że to mleczko szkodzi mojej skórze, będę zmuszona kupić inne, widziałam jeszcze takie z tej samej serii, tylko że do cery normalnej. W związku z tym również w miare możliwości chcialabym poprosić o analizę skład- być może okaze się dla mojej skóry lepsze niż to z różą.

Garnier, Podstawa Pielęgnacji, Mleczko do demakijażu do cery normalnej i mieszanej

Skład: Aqua, Isopropyl Palmitate, Glycerin Peg-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Tocopherol Butyrosperum Parkii, Carbomer, Cetyl Alcohol, Disodium Cocoamphodiacetate, Helianthus Annus, Panthenol, Ribes Nigrum, Rosa Canina, Sodium Hydroxide, Xanthan Gum, Sodium Methylparaben, Chlorhexidine Digluconate, Quaternium-15, Parfum (B3654/3)
__________________
[ori_pyc]168616[/ori_pyc]

***

n89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 11:00   #945
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

dziewczyny, nauczcie się szukać... Niva osft był już analizowany i to dość dawno https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ft#post7020644
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 11:01   #946
samotna w sieciiiiiii
Raczkowanie
 
Avatar samotna w sieciiiiiii
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 224
Dot.: ocena skuteczności kremu

Cytat:
Napisane przez samotna w sieciiiiiii Pokaż wiadomość
ostatnio kupiłam krem nawilżająco-normalizujący do skóry normalnej i z problemami trądzikowymi i chcialabym żebyscie ocenili jego skład:
AQUA, MINERAL OIL, VITIS VINIFERA(GRAPAE) LEAF OIL, GLYCERIN, POLYGLYCERYL-3METHYL GLUCOSE DISTEARATE, POTASSIUM THIOCYANATE(AND) LACTOFERIN(AND) LACTOPEROXIDASE (AND) GLUCOSE OXIDASE, GLYCERYL STEARATE, DECYL OLEATE, DIMETHICONE, STEARIC ACID, PROPYLENE GLYCOL (AND) LAMINARIA DIGITATA EXTRACT PARFUM, METHYLPARABEN, DM DM HYDANTOIN (AND) METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE (AND) METHYLISOTHIZOLINONE, PEG-8 (AND) TOCOPHEROL (AND) ASCORBYL ACID (AND) CITRIC ACID

przy okazji chciałam zapytać czy ten krem ma jakis dobry filtr

edit: jest to krem nawilżający NASTOLATKI
Kolastyna
Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Jezeli chcesz porzadny filtr to albo apteczny lub wybierz cos z oferty Rossmanna cenowo nie jest tak zle bo w tym kremie o filtrach nie ma mowy.
Jest przecietny.
napisalas ze jest przecietny, a moglabys co wiecej, czy dobrze nawilza i czy moze zapychac?
samotna w sieciiiiiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 11:38   #947
Maaaleńka
Raczkowanie
 
Avatar Maaaleńka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 61
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Poszperałam w wątku i znalazłam więc juz dziękuję

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Bardzo, ale to bardzo zapychający To krem dobry na mróż, narty. Zobacz - zaznaczyłam w skłądzie to co może potencjalnie zapycha c. A tutaj jest istna kumulacja
__________________
..Piękna kobieta to niebo dla oczu, piekło dla duszy i czyściec dla kieszeni..

Maaaleńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 14:21   #948
wiewiora1986
Raczkowanie
 
Avatar wiewiora1986
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Z łóżka
Wiadomości: 334
GG do wiewiora1986
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Postanowiłam zmienić taktykę walki z moim trądzikiem, z którym mam problemy od ok 10 lat i kompletnie nic nie skutkuje. Chcę zrezygnować z żelu do mycia L'Oreala Pure Zone na coś mniej wysuszającego, ale dobrze oczyszczającego. Mam cerę mieszaną z tłustą strefą T, sporo zaskórników na nosie( słabo widoczne), sporo wciąż to nowych krostek i fragmenty mocno przesuszonej skóry po drastycznej "alkoholowej" kuracji.

Proszę o przeanalizowanie składu żeli, które mam na oku i na liście potencjalnych nowych nabytków. Chłodzi mi głównie o dobre oczyszczanie, zniwelowanie wysuszenia i zapychania do minimum.


Lirene Dermoprogram, Beauty Care, Nawilżająco - kojący żel do mycia twarzy

Skład: Aqua, Glycerin, Coco-Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Betaine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Ethylhexyl Methoxycinnamate, PPG-26-Buteth-26, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethoxydiglycol, Ethylhexyl Salicytate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Panthenol, Butylene Glycol, Benzyl Alcohol, Linden (Tilia Cordata) Extract, Arnica (Arnica Montana) Extract, Methyl Paraben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, CI 42090, CI 60730.


Lirene Dermoprogram, Beauty Care, Żel peelingujący do mycia twarzy

Skład: Aqua, Polyethylene, Cocamidopropyl betaine, PEG-7, Glyceryl cocate, Acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer,Triethanolam ine, Ethoxydigicol, Propylene glycol, Coco-glucoside, Benzyl alcohol, Glucose, Lemon (Citrus medica limonum) juice, Ethylyhexyl methoxycinnamate, Lactose, Butylene glycol, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil, Ethylhexyl Salicylate, Microcrystaline cellulose, Retinyl palmitate, Tocopheryl acetate, Phenoxyethanol, Potassium sorbate, Parfum, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, Buthylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Cl 77289

Ziaja, BioBalans, Żel oczyszczający z kompleksem AHA

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Cocoamphoacetate, Glycerin, Laureth-7 Citrate, Hydrolyzed Milk Protein, Propylene Glycol, Malid Acid, Inulin, Methyl Gluceth-20, Panthenol, Disodium EDTA, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol , Parfum, Linalool, Limonene, Citric Acid.
__________________
Jedynie dwie rzeczy czynią nas szczęśliwymi: wiara i miłość.
wiewiora1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 15:56   #949
maxima20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 323
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Droga Hexano
Prosiłabym cię o analizę tego szamponu Shiseido White Tsubaki:


Water, sorbitol, DPG, stearyl alcohol, dimethicone, stearyl PG dimethylamine, glutamic acid, aminopropyl dimethicone, hydroxyethyl urea, PEG-90m, steartrimonium chloride, phytosteryl/octydodecyl lauroyl glutamate, camellia raticulata seed oil, hydrolyzed wheat protein, hydrolyzed wheat starch, poly-quaternium-61, cetyl alchohol, mineral oil, bis-isobutyl PEG-14/amodimethicone copolymer, isoceteth-10, glycerin, BG, PCA ethyl cocoyl arginate, phenoxyethanol, fragrance, CI 17200, CI 19140, CI 61570.

Z niecierpliwością też czekam na parę słów o Xerialu p
maxima20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-21, 16:27   #950
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Proszę o przeanalizowanie kremu z firmy Dermedic pełna nazwa oraz link do kremu:
Dermedic, Acne Expert, Kuracja przeciwtrądzikowa, Krem intensywnie nawilżający.

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8451

Chciałam zaznaczyć że używam go już ponad miesiąc, od niedawna mam problemy z cerą łuszczenie, wypryski i bolace gule! czy on ma podobne właściwości co effaclar k z La roche posay? bo nie wiem czy to jest wysyp przez pozytywe dzialanie kremu zbliżone do effaclaru czy jest to wysyp przez to, że krem mam składniki ktore mnie po prostu zapychają.


Oto jego skład (dermedica)

Aqua, C12-15 akryl benzoate, polyacrylamide (&) C14-14 isoparafin (&) laureth-7,glycerin, butylene glycol (&) PEG-60 Almond glycerides (&) caprylyl glycol (&) carbomer (&) Nordihydroguaiaretic Acid (&) oleanolic Acid, isocetyl stearate, cetearyl alcohol, PEG-20 methyl glucose sesquisterate,algin (&) acacia senegal gum (&) serine,methyl glucose sesquistearate,xantan gum,iodopropynyl butylcarbamate,dmdm hydantoin (&) methylchloroisothiazolino ne (&) methylisothialinone,parfu m.



Oto sklad effaclaru:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=220





__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 23:56   #951
margaritha
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 11
Exclamation Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam
Jestem zmuszona do kupna mocnego żelu oczyszczającego i pomimo slsów waham sie pomiędzy tymi dwoma. :

La Roche Posay, Effaclar, Gel Moussant Purifiant (żel do mycia twarzy)

Skład: (nowa wersja) aqua, decyl glucoside, sodium laureth sulfate, PEG-120 Methyl glucose dioleate, polyglyceryl-3 hydroxylauryl ether, PEG-4 dilaurate, PEG-4 laurate, Zinc PCA, disodium EDTA, citric acid, polyquaternium-7, iodopropynyl butylcarbamate, PEG-4, methylparaben, propylparaben, parfum/fragrance code F.I.L.:B6695/1

Bioderma Sebium Moussant Antybakteryjny żel do mycia twarzy

Water (Aqua), Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Laureth Sulfate, Peg-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Peg-40 Glyceryl Cocoate, Disodium Edta, Citric Acid, Zinc Sulfate, Sodium Coceth Sulfate, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Copper Sulfate, Ginkgo Biloba Extract, Sodium Chloride, Xylitol, Fructooligosaccharides, Mannitol, Rhamnose, Sodium Hydroxide, Propylene Glycol, Sodium Methylparaben, Sodium Propylparaben, Fragrance (Parfum).


Co lepsze z dwojga złego??


i z góry
margaritha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-22, 09:39   #952
confession
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 81
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam. Dostałam od dermatologa taką maść i ona chyba powoduje, że skóra mi się łuszczy (ostają białe skórki).

Daję skład, może być niedokładny, bo wiadomo, jak ci farmaceuci piszą...

Neomycini 0,8
Sulf. ppti 0.7
Ac. salicylici 0,3
Clotrimozol krem 20,0
voselini 5,0
hascobaza od 30,0
M.f.umg

Odstawić czy używać?
confession jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-22, 11:42   #953
Jutte
Wtajemniczenie
 
Avatar Jutte
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 2 940
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Mogłabym prosić o analizę pod względem czy na serio nadaje sie do cery trądzikowej

Oceanic, AA Young, Krem antybakteryjny 'Intensywna pielęgnacja'



Skład: Aqua, Dimethicone and Dimethicone Crosspolymer, Glycerin, Niacinamide and Yeast Extract and Aesculus Hippostantum (Horse Chestnut) Extract and Ammonium Glycyrrhizate and Zinc Gluconate and Caffeine and Biotin, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyltaurate Copolymer and Isohexadecane and Polysorbat 80, Echinacea Angustifolia (Coneflower) Extract, Ethylhexyl Stearate, Dicaprylyl Ether, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract and Ichthammol and Thyme Oil and Salicylic Acid, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Allantoin, Retinyl Palmitate, Parfum, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional.
__________________
Włosomaniaczka
dbam o siebie,
uśmiecham się,
cieszę się życiem!
Jutte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-22, 14:49   #954
antoslaw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 56
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Prosze o pomoc w znalezieniu zapychaczy w ponizszym skladzie kremu. Czy mozecie polecic jakis krem, emulsje matujaca, ktora nie ma w skladzie skladnikow zapychjacych?


Sklad: aqua, glycerin, cyclohexasiloxane, octyldodecanol, di-c12-13 alkyl malate, aluminum starch octenylsuccinate, isononyl isononanoate, nylon-66, propylene glycol, polysorbate 20, peg-100 stearate, glyceryl stearate, acrylates copolymer, cetyl alcohol, nylon-12, capryloyl salicylic acid, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, ascorbyl glucoside, xanthan gum, sodium hydroxide, zinc pca, sodium citrate, tocopherol, phenoxyethanol, methylparaben, salicylic acid, propylparaben, parfum

Dzieki
antoslaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 10:14   #955
Anulka:-)
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12
GG do Anulka:-)
Smile Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

witam
baaardzo proszę o przeanalizowanie składu :
Ziaja, Sopot Spa, Krem ujędrniający przeciw zmarszczkom
pod względem przeznaczenia dla cery tłustej i mieszanej (skłonnej do wyprysków i grudek)


Skład: Aqua (Water), Octyldodecanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Canola Oil, Cyclomethicone, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Sorbitol, Algae Extract, Pelvetia Canaliculata Extract, Cetearyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Propylene Glycol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Laminaria Digitata Extract, Butylene Glycol, Enteromorpha Compressa Extract, Porphyra Umbilicalis Extract, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea, Parfum (Fragrance), Sodium Hydroxide, CI 42090 (FD&C Blue No. 1).
__________________
A-a
Anulka:-) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 19:06   #956
lady31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 11
Czy taki kosmetyk uczuli?

Witam. Od niedawna wgłębiam się w tajniki biochemii. Czy któraś z Was - już speców w tej dziedzinie może mi odpowiedzieć, czy którś z tych niżej wymienionych składników może uczulić, podrażnić? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

REVLON COLOR STAY MINERAL FOUNDATION

Skład: Active ingredient: Titanium Dioxide 0.9%.
Talc, Silica, Nylon-12, Polymethyl Methacrylate, Trimethylsiloxysilicate, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Perfluorononyl Octyldodecyl Glycol Grapeseedate, Polyethylene, Mother of Pearl, Topaz, Quartz, Silk Powder, Orchid Flower Extract, Lactobacillus/ Eriodictyon Californicum Ferment Extract, Lily Bulb Extract, Mallow Extract, Dimethiconol, Dimethicone/Silsesquioxane Copolymer, Triethoxycaprylylsilane, Lecithin, Alumina, Lauroyl Lysine, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben.
(+/-) CI 77019/ Mica, CI 77891/ Titanium Dioxide, CI 77491/ CI 77492/ CI 77499/ Iron Oxides, CI 77163/ Bismuth Oxychloride.

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-08-24 o 12:57
lady31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 19:37   #957
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Czy taki kosmetyk uczuli?

Wszystko zalezy od indywidualnych reakcjii skory-mnie np podraznilby silk powder,podraznic moga tez niektore ekstrakty jezeli masz wrazliwa na to skore,silikony moga zapchac itp,aha no i bismuth tez podraznia bardziej wrazliwe skory,ale tak jak napisalam wszystko zalezy od Twojej skory,kazda skora jest inna.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 19:42   #958
lady31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 11
Dot.: Czy taki kosmetyk uczuli?

Zapomniałam dodać, że ten kosmetyk to podkład mineralny REVLON COLOR STAY MINERAL FOUNDATION. Byłam przekonana,ze kosmetyki mineralne nie uczulają. Przecież reklamują je jako nie podrażniające, bez zapychaczy kosmetyki wprost lecznicze dla cer
lady31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 19:47   #959
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Czy taki kosmetyk uczuli?

Cytat:
Napisane przez lady31 Pokaż wiadomość
Zapomniałam dodać, że ten kosmetyk to podkład mineralny REVLON COLOR STAY MINERAL FOUNDATION. Byłam przekonana,ze kosmetyki mineralne nie uczulają. Przecież reklamują je jako nie podrażniające, bez zapychaczy kosmetyki wprost lecznicze dla cer
Z podkladow mineralnych polecam Everyday minerals,Lumiere.One sa naprawde lecznicze.I maja gora 5-8 skladnikow.
Ten podklad mineralny revlon to podklad pseudomineralny,wiecej tam zlych skladnikow niz dobrych(moim zdaniem).Wiem ze u mnie by sie napewno nie sprawdzil,ale dla Ciebie moze byc dobry-wszystko zalezy od skory.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 19:50   #960
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Czy taki kosmetyk uczuli?

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=271653

Poczytaj sobie tutaj
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:46.