Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-15, 14:52   #4441
Urodziny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 398
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

Cytat:
Napisane przez Revenge96 Pokaż wiadomość
Dziewczyny kiedy najlepiej wynajmować pokoje/mieszkania? Teraz w lipcu czy w sierpniu czy bez różnicy? We wrześniu ceny na pewno w górę pójdą, więc zastanawiam czy mam sie spieszyć teraz z wynajmem
Z tym wynajmowaniem pokoi to nie jest wcale tak hop-siup. Jeździłam do Krakowa już 3 razy (w sumie 8 pokoi obejrzałam) i za każdym byłam zdecydowana na jakiś pokój, ale później okazywało się, że 2 pokoje będą wynajęte komuś innemu, 4 były w opłakanym stanie (wczorajszego chyba nikt nie pobije..miałabym mieć w pokoju kanapę z zielonej gąbki - jak sprzed 70 lat! a toaleta była pomarańczowa i pozasychana nierównomiernie, a fe!), 1 był za daleko i 1 mi został. Poza tym w Krakowie ciężko znaleźć jednoosobowe pokoje w rozsądnej cenie, większość ogłoszeń dotyczy 2-osobowych pokoi.
Urodziny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 22:02   #4442
Thea Felicitatis
Przyczajenie
 
Avatar Thea Felicitatis
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 27
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

Cytat:
Napisane przez avciaxt Pokaż wiadomość
Jw. wielu zgadza się na rezerwacje, przykładowo jak przeglądałam wiele ofert w Lublinie, w zdecydowanej większości było, że przez okres wakacji rezerwacja za pół ceny, jeśli nie chce się jeszcze wprowadzać.

O, to całkiem fajnie. W Warszawie nie spotkałam się z tym ani ja ani żaden z moich znajomych (w ciągu kilku lat) :/
Thea Felicitatis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 22:14   #4443
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

Cytat:
Napisane przez dominika9696 Pokaż wiadomość
Wita Was studentka analityki medycznej lub pielęgniarstwa( jeszcze niezdecydowana,ale na oba sie dostała ) na UMB
Gratuluję
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 12:42   #4444
Darbett7
Raczkowanie
 
Avatar Darbett7
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 89
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

Dostałam się na germanistykę na UG ! !
tzn. wyniki oficjalne są jutro, ale jestem 93 osobą która doniosła dokumenty, a limit jest 100 także czuję się bezpieczna a komisja pracuje do 13, więc dziś już nikt nie doniesie więcej

Edytowane przez Darbett7
Czas edycji: 2015-07-16 o 12:44
Darbett7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 14:33   #4445
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

Cytat:
Napisane przez Darbett7 Pokaż wiadomość
Dostałam się na germanistykę na UG ! !
tzn. wyniki oficjalne są jutro, ale jestem 93 osobą która doniosła dokumenty, a limit jest 100 także czuję się bezpieczna a komisja pracuje do 13, więc dziś już nikt nie doniesie więcej
Ale że jak to? Kto pierwszy ten lepszy?
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 15:32   #4446
blemish
Raczkowanie
 
Avatar blemish
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 363
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość
Ale że jak to? Kto pierwszy ten lepszy?
Tak jest chyba na prywatnych uczelniach.
blemish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 15:52   #4447
filozof_ka
Wtajemniczenie
 
Avatar filozof_ka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Wioska Smerfów
Wiadomości: 2 595
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

Hej

Przepraszam, że wtrącę się Wam w wątek, ale mam kilka pytań Swoją maturę zdawałam w 2014, ale mam zamiar poprawić wynik z wosu oraz napisać historię i angielski. Dlatego mam pytanie, czy któraś z Was korzystała z tych książek? Jeśli tak, to jak je oceniacie?

Angielski:
- "Matura rozszerzona z angielskiego" - Longman (tutaj jest głównie słownictwo czy gramatyka?)
- "Express Publishing Matura"
- "Matura companion"
Historia:
- "Historia. Repetytorium..." - Marek Chmaj

Ewentualnie, jakie inne repetytoria mogłybyście polecić?

Edit: I czy repetytorium do historii z Operonu jest naprawdę beznadziejne?
__________________
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać...

Edytowane przez filozof_ka
Czas edycji: 2015-07-16 o 15:55
filozof_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-16, 15:56   #4448
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

Cytat:
Napisane przez filozof_ka Pokaż wiadomość
Hej

Przepraszam, że wtrącę się Wam w wątek, ale mam kilka pytań Swoją maturę zdawałam w 2014, ale mam zamiar poprawić wynik z wosu oraz napisać historię i angielski. Dlatego mam pytanie, czy któraś z Was korzystała z tych książek? Jeśli tak, to jak je oceniacie?

Angielski:
- "Matura rozszerzona z angielskiego" - Longman (tutaj jest głównie słownictwo czy gramatyka?)
- "Express Publishing Matura"
- "Matura companion"
Historia:
- "Historia. Repetytorium..." - Marek Chmaj

Ewentualnie, jakie inne repetytoria mogłybyście polecić?
Longman jest w porządku, ma w sumie wszystko. Dużo słownictwa, sporo zadań, fajnie opisaną gramatykę, zestawy maturalne i tak dalej. Lubię go i żałuję, że dla siebie kupiłam repetytorium Oxfordu, które w podobnej cenie miało może 1/3 tego wszystkiego. : P
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 16:03   #4449
Darbett7
Raczkowanie
 
Avatar Darbett7
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 89
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

Nie na prywatnej na UG sa najpiere listy kandydatow, osob ktore wplacily oplate rekrutacyjna i na podstawie pkt jest lista rankingowa , pozniej w ciagu 7 dni od ogloszenia listy kandydatow nalezy dostarczyc dokumenty bylam na 135 miejscu na germanistyke , ale nie wszyscy doniesli dokumenty, wiele osob zrezygnowalo , a dzis byl ostatni termin na dostarczenie dokumentow i w ten sposob jestem 93 jutro beda oficjalne listy ...
Darbett7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 16:54   #4450
Radzka
Zadomowienie
 
Avatar Radzka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 730
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

Cytat:
Napisane przez Thea Felicitatis Pokaż wiadomość
O, to całkiem fajnie. W Warszawie nie spotkałam się z tym ani ja ani żaden z moich znajomych (w ciągu kilku lat) :/
Warszawa rządzi się swoimi prawami, tam mieszkania z ogłoszeń typu OLX idą w ciągu jednego dnia, więc im się to zupełnie nie opłaca.
__________________
Wołali na nią: hej, Słodka!

Woodstock 2013
Woodstock 2014
Woodstock 2015

Woodstock 2016

03.08.2013 <3
Radzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 17:12   #4451
nathalie1996
Raczkowanie
 
Avatar nathalie1996
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 298
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

Dziewczyny, chcę się nauczyć niemieckiego na własną rękę, polecicie mi jakieś podręczniki?
Uczyłam się go 6 lat, ale znam tylko podstawy, niewiele już pamiętam.
nathalie1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-16, 17:22   #4452
avciaxt
Raczkowanie
 
Avatar avciaxt
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 410
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

Cytat:
Napisane przez Radzka Pokaż wiadomość
Warszawa rządzi się swoimi prawami, tam mieszkania z ogłoszeń typu OLX idą w ciągu jednego dnia, więc im się to zupełnie nie opłaca.
Warszawa to jest dla mnie jakiś kosmos.
avciaxt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 17:25   #4453
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

Cytat:
Napisane przez Darbett7 Pokaż wiadomość
Dostałam się na germanistykę na UG ! !
tzn. wyniki oficjalne są jutro, ale jestem 93 osobą która doniosła dokumenty, a limit jest 100 także czuję się bezpieczna a komisja pracuje do 13, więc dziś już nikt nie doniesie więcej
Gratuluję!
Ale z opijaniem czekaj do jutra :p
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 18:41   #4454
filozof_ka
Wtajemniczenie
 
Avatar filozof_ka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Wioska Smerfów
Wiadomości: 2 595
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;52105005]Longman jest w porządku, ma w sumie wszystko. Dużo słownictwa, sporo zadań, fajnie opisaną gramatykę, zestawy maturalne i tak dalej. Lubię go i żałuję, że dla siebie kupiłam repetytorium Oxfordu, które w podobnej cenie miało może 1/3 tego wszystkiego. : P[/QUOTE]

A korzystałaś jeszcze z jakiejś książki? Myślałam nad tym z Oxfordu (bo do podstawowej miałam i podobała mi się), ale słyszałam złe opinie, więc odrzuciłam
__________________
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać...
filozof_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 20:00   #4455
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

Cytat:
Napisane przez filozof_ka Pokaż wiadomość
A korzystałaś jeszcze z jakiejś książki? Myślałam nad tym z Oxfordu (bo do podstawowej miałam i podobała mi się), ale słyszałam złe opinie, więc odrzuciłam
No tak szczerze, to w ogóle nie korzystałam z książek. Używałam języka do różnych rzeczy i na maturze polegałam w sumie na tym, co sobie stopniowo wypracowałam przez całe życie. Opłaciło się, bo gdybym się uczyła i tak nie miałabym więcej - te dwa punkty straciłam z rozpędu. Ale miałam ambitne plany i czasem sobie zaglądałam do tego Longmana. Zresztą chyba go odświeżę żeby podejść do jakiegoś certyfikatu. : P
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 20:12   #4456
filozof_ka
Wtajemniczenie
 
Avatar filozof_ka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Wioska Smerfów
Wiadomości: 2 595
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;52107576]No tak szczerze, to w ogóle nie korzystałam z książek. Używałam języka do różnych rzeczy i na maturze polegałam w sumie na tym, co sobie stopniowo wypracowałam przez całe życie. Opłaciło się, bo gdybym się uczyła i tak nie miałabym więcej - te dwa punkty straciłam z rozpędu. Ale miałam ambitne plany i czasem sobie zaglądałam do tego Longmana. Zresztą chyba go odświeżę żeby podejść do jakiegoś certyfikatu. : P[/QUOTE]

Skuteczna metoda Też bym chciała kiedyś zrobić certyfikat, ale to w nieokreślonej przyszłości
__________________
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać...
filozof_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 22:42   #4457
Heru19
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 970
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

Cytat:
Napisane przez nathalie1996 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chcę się nauczyć niemieckiego na własną rękę, polecicie mi jakieś podręczniki?
Uczyłam się go 6 lat, ale znam tylko podstawy, niewiele już pamiętam.
repetytorium Stanisława Bęzy jest polecane z wsipu podr. Abitur był nawet w porządku niby podstawowy ale to już bardziej w zaawansowany wchodziło więc było czego się uczyć

---------- Dopisano o 23:42 ---------- Poprzedni post napisano o 23:35 ----------

jeszcze z Heuber miałam podr. xD zapomniałam o nich ale to raczej jak ogarniesz podstawy i ten podr z wsipu ja miałam w odwrotnej kolejności i źle mi się z Heubera uczyło teraz jak sobie przeglądam to inne życie to takie przykłady od mnie

Edytowane przez Heru19
Czas edycji: 2015-07-16 o 22:37
Heru19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 07:03   #4458
tuskaroz
Zakorzenienie
 
Avatar tuskaroz
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 3 068
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

Cytat:
Napisane przez Heru19 Pokaż wiadomość
repetytorium Stanisława Bęzy jest polecane z wsipu podr. Abitur był nawet w porządku niby podstawowy ale to już bardziej w zaawansowany wchodziło więc było czego się uczyć

---------- Dopisano o 23:42 ---------- Poprzedni post napisano o 23:35 ----------

jeszcze z Heuber miałam podr. xD zapomniałam o nich ale to raczej jak ogarniesz podstawy i ten podr z wsipu ja miałam w odwrotnej kolejności i źle mi się z Heubera uczyło teraz jak sobie przeglądam to inne życie to takie przykłady od mnie
O tak, polecam Bęzę Tam jest cała gramatyka, dużo ćwiczeń, naprawdę dobre repetytorium.
tuskaroz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 09:25   #4459
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

Dziewczyny mam pytanie odnośnie języka.
Chciałam iść na filo włoską ale że nie ma jej na UG to nie próbowałam na inne uczelnie (mama...) i teraz żałuję. No trudno .
Wiec mam do was pytanie.
Jaka jest szansa że w szkole językowej dobrze nauczą mnie języka i nie nauczą jakiś błędów, gdybym np. później chciała iść jednak na filo?
Boję się że takie szkoły językowe to jednak nie jest zbyt dobry pomysł bo na studiach dużo szybciej język do głowy wchodzi że tak powiem.
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-17, 09:37   #4460
Urodziny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 398
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie odnośnie języka.
Chciałam iść na filo włoską ale że nie ma jej na UG to nie próbowałam na inne uczelnie (mama...) i teraz żałuję. No trudno .
Wiec mam do was pytanie.
Jaka jest szansa że w szkole językowej dobrze nauczą mnie języka i nie nauczą jakiś błędów, gdybym np. później chciała iść jednak na filo?
Boję się że takie szkoły językowe to jednak nie jest zbyt dobry pomysł bo na studiach dużo szybciej język do głowy wchodzi że tak powiem.

Myślę, że z błędami raczej nie powinni Cię nauczyć. Możesz poczytać opinie o danej szkole językowej w Internecie
Filologię włoską bym odradzała, chyba, że interesuje Cię bardzo historia Włoch i chrześcijaństwa. Dużo tam tego jest.
Nie ma już rekrutacji na filologię włoską na innych uczelniach?
Urodziny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 09:39   #4461
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

Cytat:
Napisane przez Urodziny Pokaż wiadomość
Myślę, że z błędami raczej nie powinni Cię nauczyć. Możesz poczytać opinie o danej szkole językowej w Internecie
Filologię włoską bym odradzała, chyba, że interesuje Cię bardzo historia Włoch i chrześcijaństwa. Dużo tam tego jest.
Nie ma już rekrutacji na filologię włoską na innych uczelniach?
No właśnie patrzyłam na UMK o nie ma już niestety
Szczerze? Jestem zakochana we włoskiej kulturze i krajobrazie.
Dlatego tym bardziej żałuję że nie próbowałam. ..
A szkoła to Profi-Lingua.

Edytowane przez Francesc_a
Czas edycji: 2015-07-17 o 09:40
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 09:58   #4462
Urodziny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 398
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
No właśnie patrzyłam na UMK o nie ma już niestety
Szczerze? Jestem zakochana we włoskiej kulturze i krajobrazie.
Dlatego tym bardziej żałuję że nie próbowałam. ..
A szkoła to Profi-Lingua.
Jeśli bardzo Ci zależy, to możesz poszukać też na innych uniwersytetach, może mniej obleganych.
Urodziny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 11:07   #4463
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

Cytat:
Napisane przez Urodziny Pokaż wiadomość
Jeśli bardzo Ci zależy, to możesz poszukać też na innych uniwersytetach, może mniej obleganych.
Chciałam w miarę blisko domu.
Ale wiem co zrobię.
Ten rok będę na UG, poducze się ang by napisać rozszerzenie (bo nie pisałam a sam R polski może nie wystarczyć ) i jak mi się nie spodoba na UG to pójdę na filo.
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 12:54   #4464
Darbett7
Raczkowanie
 
Avatar Darbett7
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 89
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

Juz oficjalnie jestem studentka filologii germańskiej na UG :p !!
Darbett7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 13:14   #4465
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

Cytat:
Napisane przez Emilcia96 Pokaż wiadomość
Ja właśnie idąc na inżynierię materiałową, mam takie samo wrażenie, jak ja zrobię mgr. to będzie mało absolwentów, poza tym mam zamiar chodzić na koła naukowe itp. Wiec dzięki temu, może uda mi się zdobyć dobrą pracę , a jak ja wyjdę, to Ci co będą zaczynać, pewnie będą mieć już wysokie progi


A tak propos fizyki, polecacie jakieś dobre repetytoria (chodzi mi bardziej o informacje, teorię, niż zadania)? Bo ja jej w liceum nie miałam, a chciałam się przed październikiem trochę zorientować w temacie.
paszport maturzysty w miarę normalny sposob zebrany materiał, operonowskie tez jest całkiem ok, ale zdarzają się błędy. Jeśli chodzi o zadania to zbiór Chyli, zestawy maturalne z nowej ery gdybyś sobie chciała poćwiczyć


widzę, że się wymienimy. Ty nie miałaś styczności z fizyką, ja z chemią tak to wychodzi jak czlowiek w wieku 16 lat ma zadecydować o swojej przyszłości.

Cytat:
Napisane przez meedd Pokaż wiadomość
Ucz się ucz! NA Umedzie Łdz. tak wzrosły progi, że mój znajomy się nie dostał a napisał chemię na 82% i matmę na 88%.
to mnie pocieszyłaś!

Cytat:
Napisane przez meflina Pokaż wiadomość
helvetet też nie pisałam chemii co my sobie wyobrażamy tam idąc
cóż, też liczę że jakoś dam radę, na forum czytałam że w sumie wszystko jest od podstaw i całkiem inaczej niż w LO.
przynajmniej Ty potrafisz dodać słowa otuchy, nie to co Medd


Oficjalnie studentka technologii chemicznej PRz. wczoraj zaniosłam papiery
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 13:22   #4466
meedd
Rozeznanie
 
Avatar meedd
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 534
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
paszport maturzysty w miarę normalny sposob zebrany materiał, operonowskie tez jest całkiem ok, ale zdarzają się błędy. Jeśli chodzi o zadania to zbiór Chyli, zestawy maturalne z nowej ery gdybyś sobie chciała poćwiczyć


widzę, że się wymienimy. Ty nie miałaś styczności z fizyką, ja z chemią tak to wychodzi jak czlowiek w wieku 16 lat ma zadecydować o swojej przyszłości.



to mnie pocieszyłaś!



przynajmniej Ty potrafisz dodać słowa otuchy, nie to co Medd


Oficjalnie studentka technologii chemicznej PRz. wczoraj zaniosłam papiery
E tam! Już ustaliliśmy, że z pierwszych progów dostają się roboty Dam znać czy się dostanie w ogóle przy kolejnych. I gratulacje
meedd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 14:16   #4467
BreakMeDown
Raczkowanie
 
Avatar BreakMeDown
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 258
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

Cytat:
Napisane przez filozof_ka Pokaż wiadomość
Hej

Przepraszam, że wtrącę się Wam w wątek, ale mam kilka pytań Swoją maturę zdawałam w 2014, ale mam zamiar poprawić wynik z wosu oraz napisać historię i angielski. Dlatego mam pytanie, czy któraś z Was korzystała z tych książek? Jeśli tak, to jak je oceniacie?

Angielski:
- "Matura rozszerzona z angielskiego" - Longman (tutaj jest głównie słownictwo czy gramatyka?)
- "Express Publishing Matura"
- "Matura companion"
Historia:
- "Historia. Repetytorium..." - Marek Chmaj

Ewentualnie, jakie inne repetytoria mogłybyście polecić?

Edit: I czy repetytorium do historii z Operonu jest naprawdę beznadziejne?
Ja się mogę wypowiedzieć na temat angielskiego
Korzystałam w 2 klasie liceum z "Matura Companion", ale tylko do gramatyki (ta zielona), tzn. robiłam tę książkę na własną rękę, nie w szkole. Mi podpasowała, dość trudna jest (ogólnie ja się nie czuję mocna z gramatyki - na maturze akurat trafiła się prosta, więc miałam prawie maksa z niej).
I właśnie ta książka chyba jest tego wydawnictwa Express Publishing Z tego wydawnictwa fajne jest też repetytorium - matura 2015

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:09 ----------

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;52107576]No tak szczerze, to w ogóle nie korzystałam z książek. Używałam języka do różnych rzeczy i na maturze polegałam w sumie na tym, co sobie stopniowo wypracowałam przez całe życie. Opłaciło się, bo gdybym się uczyła i tak nie miałabym więcej - te dwa punkty straciłam z rozpędu. Ale miałam ambitne plany i czasem sobie zaglądałam do tego Longmana. Zresztą chyba go odświeżę żeby podejść do jakiegoś certyfikatu. : P[/QUOTE]
Ja też mam w planach certyfikat LCCI, mam nadzieję, że w ciągu dwóch lat uda mi się go zdobyć Kupiłam już sobie nawet książkę przygotowującą do niego
A Ty jaki certyfikat masz w planach?
PS wczoraj byłam zanieść papiery, 2 na liście według punktów jestem

Edytowane przez BreakMeDown
Czas edycji: 2015-07-17 o 14:20
BreakMeDown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 14:17   #4468
filozof_ka
Wtajemniczenie
 
Avatar filozof_ka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Wioska Smerfów
Wiadomości: 2 595
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

Cytat:
Napisane przez BreakMeDown Pokaż wiadomość
Ja się mogę wypowiedzieć na temat angielskiego
Korzystałam w 2 klasie liceum z "Matura Companion", ale tylko do gramatyki (ta zielona), tzn. robiłam tę książkę na własną rękę, nie w szkole. Mi podpasowała, dość trudna jest (ogólnie ja się nie czuje mocna z gramatyki - na maturze akurat trafiła się prosta, więc miałam prawie maksa z niej).
I właśnie ta książka chyba jest tego wydawnictwa Express Publishing Z tego wydawnictwa fajne jest też repetytorium - matura 2015
Ok, dzięki To była "Matura Companion. Struktury leksykalno-gramatyczne"?
__________________
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać...
filozof_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 14:37   #4469
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

Cytat:
Napisane przez BreakMeDown Pokaż wiadomość
Ja też mam w planach certyfikat LCCI, mam nadzieję, że w ciągu dwóch lat uda mi się go zdobyć Kupiłam już sobie nawet książkę przygotowującą do niego
A Ty jaki certyfikat masz w planach?
PS wczoraj byłam zanieść papiery, 2 na liście według punktów jestem
W sumie nie wiem, tak dla siebie to najchętniej zrobiłabym CPE. Wiesz, żeby mieć do czego dążyć.
A jeśli w przyszłości się okaże, że będę potrzebowała czegoś do pracy, to też spróbuję. Przy czym swoją przyszłość za pięć lat widzę prawdopodobnie w UK.
Gratuluję miejsca na liście! Geniusz.
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 14:50   #4470
Rabone
Rozeznanie
 
Avatar Rabone
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 625
Dot.: Maturę rozwalamy i CKE zawstydzamy! - cz.II

I jak po pierwszych wynikach? Jak emocje?
__________________
24.06.15 - kierowca, pani kierowca, kierowczyni
30.12.15 - ćwiczę hardo


Rabone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-24 13:24:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:55.