Zmiana tabletek na SYNDI-35, pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-25, 18:24   #1
viktooria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 74
Exclamation

Zmiana tabletek na SYNDI-35, pomocy!


Witam... mam pytanie, byłam dziś u ginekologa i przepisał mi nowe tabletki (za względu na cere) jest to SYNDI-35 jakaś nowość. Mają one poprawić stan cery. Zapytałam go jak je zacząć brać a on odpowiedział, że mam wziąść do końca te co mam (novynette) zrobić przerwe 7 dniową i zacząć brać te SYNDI.... aleeee w ulotce syndi35 pisze, że przy zmianie z innych tabletek na te nie robi sie przerwy tylko odrazu zaczyna sie nowe opakowanie po skonczeniu tamtych... Więc wiecie jak to jest? Musze dzwonić do ginekologa lub położnej? Na wizyte nie zdążę się umówić przed rozpoczęciem tych nowych tabletek. Więc prosze o pomoc ! (może ktoś zmieniał juz tabletki na te)
__________________
Razem od 05.08.2004
Zaręczeni od 27.12.2009
Ślubować będziemy 18.06.2011
!
viktooria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 18:47   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Zmiana tabletek na SYNDI-35, pomocy!

Zrób jak każe lekarz lub zrob jak każe ulotka.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 23:08   #3
pamxchocolatee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 22
Dot.: Zmiana tabletek na SYNDI-35, pomocy!

Z tego co wiem, to jak się zaczyna jakiekolwiek nowe tabletki i nie mają one identycznego składu jak poprzednie (np. Yasminelle=Naraya) to nie robi się przerwy tylko bierze drugie odrazu.. No nie sądzę żeby ulotka kłamała, a lekarz mógł się pomylic. Zobacz sobie na skład i jesli jest inny to wg mnie stosuj sie do ulotki
pamxchocolatee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 08:59   #4
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Zmiana tabletek na SYNDI-35, pomocy!

Cytat:
Napisane przez pamxchocolatee Pokaż wiadomość
Z tego co wiem, to jak się zaczyna jakiekolwiek nowe tabletki i nie mają one identycznego składu jak poprzednie (np. Yasminelle=Naraya) to nie robi się przerwy tylko bierze drugie odrazu.. No nie sądzę żeby ulotka kłamała, a lekarz mógł się pomylic. Zobacz sobie na skład i jesli jest inny to wg mnie stosuj sie do ulotki
To w takim razie wiesz źle.


Cytat:
Napisane przez viktooria Pokaż wiadomość
Witam... mam pytanie, byłam dziś u ginekologa i przepisał mi nowe tabletki (za względu na cere) jest to SYNDI-35 jakaś nowość. Mają one poprawić stan cery. Zapytałam go jak je zacząć brać a on odpowiedział, że mam wziąść do końca te co mam (novynette) zrobić przerwe 7 dniową i zacząć brać te SYNDI.... aleeee w ulotce syndi35 pisze, że przy zmianie z innych tabletek na te nie robi sie przerwy tylko odrazu zaczyna sie nowe opakowanie po skonczeniu tamtych... Więc wiecie jak to jest? Musze dzwonić do ginekologa lub położnej? Na wizyte nie zdążę się umówić przed rozpoczęciem tych nowych tabletek. Więc prosze o pomoc ! (może ktoś zmieniał juz tabletki na te)
Novynette ma w swoim składzie 0,020 mg ethinylestradiolum, Syndi-35 ma zaś 0,035 mg ethinylestradiolum, co oznacza, że są to pigułki mocniejsze.

Jeśli zmieniasz pigułki na mocniejsze, możesz je zacząć przyjmować na kilka sposobów:

- po ostatniej pigułce Novynette, nie robisz 7 dniowej przerwy, tylko w dniu, w którym miała rozpocząć się przerwa, bierzesz pierwszą pigułkę nowego środka.

- pierwszą pigułkę Syndi-35 możesz przyjąć w pierwszym dniu krwawienia (tego, które wystąpiło w trakcie 7 dniowej przerwy)

- możesz zacząć Syndi-35 po zakończeniu 7 dniowej przerwy

We wszystkich przypadkach antykoncepcja jest zachowana, weź tak jak Ci wygodnie.
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 11:01   #5
viktooria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 74
Dot.: Zmiana tabletek na SYNDI-35, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Black Rainbow Pokaż wiadomość
To w takim razie wiesz źle.




Novynette ma w swoim składzie 0,020 mg ethinylestradiolum, Syndi-35 ma zaś 0,035 mg ethinylestradiolum, co oznacza, że są to pigułki mocniejsze.

Jeśli zmieniasz pigułki na mocniejsze, możesz je zacząć przyjmować na kilka sposobów:

- po ostatniej pigułce Novynette, nie robisz 7 dniowej przerwy, tylko w dniu, w którym miała rozpocząć się przerwa, bierzesz pierwszą pigułkę nowego środka.

- pierwszą pigułkę Syndi-35 możesz przyjąć w pierwszym dniu krwawienia (tego, które wystąpiło w trakcie 7 dniowej przerwy)

- możesz zacząć Syndi-35 po zakończeniu 7 dniowej przerwy

We wszystkich przypadkach antykoncepcja jest zachowana, weź tak jak Ci wygodnie.
Właśnie ostatnio między tym opakowaniem a poprzednim przerwy nie robiłam więc teraz bym wolała zrobić zwłaszcza, że źle sie czułam nie robiąc przerwy. Mam nadzieje ze bedzie dobrze dziękuje za odpowiedź.
__________________
Razem od 05.08.2004
Zaręczeni od 27.12.2009
Ślubować będziemy 18.06.2011
!
viktooria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 11:08   #6
viktooria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 74
Dot.: Zmiana tabletek na SYNDI-35, pomocy!

Pani farmaceutka na moje pytanie odpowiedziała mi "To Pani powinna wiedzieć to a nie ja" zatkało mnie i wyszłam... no na ulotce pisze jedno a gin mowił coś sprzecznego.. ehh jeszcze mam 5 tabletek na zastanowienie :P
__________________
Razem od 05.08.2004
Zaręczeni od 27.12.2009
Ślubować będziemy 18.06.2011
!
viktooria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 14:23   #7
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Zmiana tabletek na SYNDI-35, pomocy!

Cytat:
Napisane przez viktooria Pokaż wiadomość
Pani farmaceutka na moje pytanie odpowiedziała mi "To Pani powinna wiedzieć to a nie ja" zatkało mnie i wyszłam... no na ulotce pisze jedno a gin mowił coś sprzecznego.. ehh jeszcze mam 5 tabletek na zastanowienie :P
Wiesz różne ulotki, podają troszkę różne informacje. Ale to co ja napisałam jest w 100% pewne i sprawdzone. Wiem od ginekologa (a dokładnie 2) i wiem również z poważnego forum o antykoncepcji.
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-27, 19:05   #8
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Zmiana tabletek na SYNDI-35, pomocy!

Ja też tak czytałam, że można zrobić normalną przerwę, jeśli zmienia się tabletki ze słabszych na mocniejsze. Natomiast jeśli z mocniejszych na słabsze, bierze się od razu nowe opakowanie.
Jeśli masz silne wątpliwości, to możesz po prostu zabezpieczać się dodatkowo przez pierwszy tydzień i po krzyku Nie jest to potrzebne, ale też nie zaszkodzi.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:06.