Dieta 3 posiłki dziennie ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-09, 07:39   #1
xxxswetpaulinkaxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2
Question

Dieta 3 posiłki dziennie ?


Mam takie pytanie. Chciałabym schudnąć. Mam 20 lat pełno rozstępów, 163cm wzrostu i ważę 72 kg. Zaczęłam dietę trzy posiłki dziennie i dużo wody niegazowanej. Nie jem słodyczy w ogóle, jedynie co to tylko kawę słodzę jedną łyżeczkę. Rano jem dwie kanapki normalnego chleba po południu normalny obiad ( oprócz fasd food ) i przed godziną 18-nastą jedną kanapkę. Chyba ,że jestem jeszcze w ciągu dnia głodna to zjem jakieś jabłko i nic więcej. Czy taka dieta w moim przypadku jest zdrowa ? I czy to nie będzie efekt jojo ?
Proszę o odpowiedź
xxxswetpaulinkaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 09:11   #2
paulinka4pt
Raczkowanie
 
Avatar paulinka4pt
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Piotrków Tryb/Łódź
Wiadomości: 264
Dot.: Dieta 3 posiłki dziennie ?

Kobieto! Najlepsza dieta to 5-6 posiłków dziennie, regularnie mniej więcej co jakieś 3 godziny, takie głodówki bo tak to można nazwać 3 posiłki dziennie to jakieś szaleństwo. 5 posiłków dziennie plus jakakolwiek aktywność fizyczna np 40 minutowe ćwiczenia z Ewą Chodakowską a jeśli to dla Ciebie za długo to chociaż krótkie programy 10 mintowe programy z Mel B i efekt gwarantowany a dodatkowo przy zrzucaniu wagi nie będziesz musiała martwić się obwisłą i nie jędrną skórą
paulinka4pt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 09:13   #3
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: Dieta 3 posiłki dziennie ?

Oczywiscie,że to zbyt mało. Sama wiekszosc zycia jadlam 3 posilki,ale wygladaly mniej wiecej tak

sniadanie
3 kanapki z obkladem jakim chcialam + np omlet,owsianka,manna czy budyn
na obiad to co mama ugotowala powiedzmy 6 ziemniakow+iudko+surowka
kolacja
3 kanapki+ jablko+wiejski+np 250 g twarogu

zajmowalo mi jedzenie jakies 45 min,ale bylam szczesliwa i nie mialam z tym problemu. Aktualnie lecze sie na anoreksje,ale to przez drastyczne ogrraniczenie kiedys tam kalorii. Teraz jem podobnie,tylko,ze wiecej.

Polecalabym na sniadanie 2 kanapki+ wlasnie cos z mlekiem owsianke,manne,kaszke,ale robiona przez siebie sama. Lub np omlet czy jakeis placki i 2kromki z obkladem

na obiad to co lubisz,ale bez fastów

na kolacje np tunczyk z twarozkiem i warzywami do tego 2 kanapki
lub makrela wedzona+3 kanapki z obkladem

ja zawsze szamam jeszcze jablko,bo pomaga mi w wyproznianiu.
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 10:51   #4
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Dieta 3 posiłki dziennie ?

Cytat:
Napisane przez paulinka4pt Pokaż wiadomość
Kobieto! Najlepsza dieta to 5-6 posiłków dziennie, regularnie mniej więcej co jakieś 3 godziny, takie głodówki bo tak to można nazwać 3 posiłki dziennie to jakieś szaleństwo. 5 posiłków dziennie plus jakakolwiek aktywność fizyczna np 40 minutowe ćwiczenia z Ewą Chodakowską a jeśli to dla Ciebie za długo to chociaż krótkie programy 10 mintowe programy z Mel B i efekt gwarantowany a dodatkowo przy zrzucaniu wagi nie będziesz musiała martwić się obwisłą i nie jędrną skórą
"Kobieto!" Najlepsza dieta to dieta dopasowana do osoby, która ją stosuje Nie każdy jest taki sam.

3 posiłki dziennie nie muszą być głodówką Są ludzie, którzy tak jedzą i dają radę wyrobić się z zapotrzebowaniem.

A Chodakowska robi pełno błędów przy ćwiczeniach, więc wcale nie jest taka dobra do polecania innym.

Autorko Twoim wrogiem nie jest ilość posiłków ale ich jakość i wartość odżywcza. Jesz BARDZO mało, praktycznie same kanapki, do tego jeszcze na białym chlebie. Ktoś kto nie zna się na odżywianiu faktycznie powinien rozbić dzień na 5 posiłków, bo przeważnie zmniejszanie ilości posiłków kończy się obniżeniem wartości całego jadłospisu, a tak łatwiej jest zapewnić sobie odpowiednią ilość tłuszczy, białek i węglowodanów. U Ciebie brakuje dobrego białka, dobrych tłuszczy - IMO wszystko do poprawy, poczytaj podwieszone wątki, zajrzyj na forum Fitness -> Pakernia (tam dziewczyny mają zdrowe, fajnie ułożone jadłospisy na których można się wzorować, bo NCJ nie jest już dobrym wyznacznikiem)

Edytowane przez 97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Czas edycji: 2013-05-09 o 10:53
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 12:41   #5
paulinka4pt
Raczkowanie
 
Avatar paulinka4pt
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Piotrków Tryb/Łódź
Wiadomości: 264
Dot.: Dieta 3 posiłki dziennie ?

Może i robi błędy ale po sobie wiem że jej ćwiczenia naprawdę działają, jakoś nie przekonują mnie te 3 posiłki dziennie jak dla mnie to katorga, poza tym zdrowe jedzenie+ jakakolwiek aktywność fizyczna to wg mnie gwranacja prawdziwego sukcesu bez efektu jojo
paulinka4pt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 12:46   #6
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Dieta 3 posiłki dziennie ?

Nie każdy może jeść 3 posiłki dziennie Ja np. też bym nie dała rady. Ale to nie znaczy, że dla nikogo nie będą one dobre.

Ćwiczenia Ewy działają, bo dla osoby, która się wcześniej nie ruszała jakikolwiek ruch będzie bodźcem, który pobudzi ciało do działania. Jednakże po co robić coś, co jest błędne? Tutaj nie chodzi przecież tylko o schudnięcie, ale o zdrowie. A niestety, złymi ćwiczeniami można sobie to zdrowie skutecznie popsuć. Układ kostny mamy tylko jeden i lepiej świadomie nie narażać go na nieprawidłowości, bo to wszystko wyjdzie za naście/dziesiąt lat.
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 13:45   #7
xxxswetpaulinkaxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2
Question Dot.: Dieta 3 posiłki dziennie ?

Dzięki wielkie za odpowiedź. Dla mnie te trzy posiłki dziennie nie są jakąś katorgą Najbardziej czuje się głodna wieczorami i ciągle objadałam się na sam wieczór. Myślę ,że będę jadła tak jak napisałam wcześniej jestem głodna to zastępuję to jakimś owocem lub warzywem. A śniadanie i kolacja nie będzie pewnie ciągle tak samo wyglądała np. zamiast dwóch kanapek zjem sobie jakąś sałatę z innymi warzywami.
Boję się tylko ,że po pewnym czasie stanę na jakieś wadze i znowu zacznę tyć.
xxxswetpaulinkaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-10, 08:56   #8
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 440
Dot.: Dieta 3 posiłki dziennie ?

A mogą być 4 posiłki dziennie?
Śniadanie: bułka pełnoziarnista z masłem + 2 jajkami na miękko, herbata bez cukru
II śniadanie: serek wiejski z łyżeczką kakao (tylko taki serek lubię)
Obiad: pieczone udko z kurczaka, sałatka np. z marchewki, pora, odrobina śmietany albo surówka z kapusty kiszonej
Kolacja: bułka pełnoziarnista z masłem i wędliną
__________________
22.07.2017 -
echme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 14:54   #9
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Dieta 3 posiłki dziennie ?

Cytat:
Napisane przez orzechowa brunetka Pokaż wiadomość
Jeśli łączymy pokarmy bogate w węglowodany i białko (szczególnie
zwierzęce), wywołuje to szczególnie wysoki wzrost zarówno insuliny
jak i cukru we krwi.
Pokarmy bogate w białko nie powinny być spożywane razem z żywnością o wysokim IG. Przykładem takiego połączenia są bułki z wędliną, jogurty z owocami, mięso z ziemniakami.
Bardzo podobne są zasady diety dr Pape. Tam łączenie ww z białkiem (zwierzęcym) jest polecane jedynie podczas obiadu. I ta dieta też zakłada 3 posiłki dziennie (węglowe śniadania, mieszane obiady i białkowe kolacje).
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 18:34   #10
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Dieta 3 posiłki dziennie ?

Cytat:
Napisane przez paulinka4pt Pokaż wiadomość
Kobieto! Najlepsza dieta to 5-6 posiłków dziennie, regularnie mniej więcej co jakieś 3 godziny, takie głodówki bo tak to można nazwać 3 posiłki dziennie to jakieś szaleństwo. 5 posiłków dziennie plus jakakolwiek aktywność fizyczna np 40 minutowe ćwiczenia z Ewą Chodakowską a jeśli to dla Ciebie za długo to chociaż krótkie programy 10 mintowe programy z Mel B i efekt gwarantowany a dodatkowo przy zrzucaniu wagi nie będziesz musiała martwić się obwisłą i nie jędrną skórą
To istna bzdura. Kilka posilkow dziennie nie ma zadnych korzysci dla zdrowia, chyba ze masz problemy z poziomem cukru. Nie jest to zadna korzysc metaboiczna, czesciej wrecz przeladowanie systemu trawiennego. Trzy posiki dziennie sa jak najbardziej optymalne. To sa posilki, nie przekaski.
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:57.