Tunezja-bezpiecznie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-23, 08:49   #1
asiak95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8

Tunezja-bezpiecznie?


Hej, wybieram się na wakacje do Tunezji ;-) Czy ktoś z Was był w ostatnim czasie, czy jest się czego obawiać? Trochę straszą, sama nie wiem co myśleć. Może jest ktoś kto ma informacje z pierwszej ręki?
asiak95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 12:34   #2
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 718
Dot.: Tunezja-bezpiecznie?

Nie była w Tunezji

ale może Ci także pomoże:

Ostrzeżenia dla turystów :

http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_..._podrozujacych

mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 718 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 12:36   #3
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Tunezja-bezpiecznie?

Jest tu na forum podróże cały duży wątek o Tunezji. Sama byłam dwukrotnie, ostatni raz w styczniu tego roku i wg mnie kraj jest dość bezpieczny, podróżowałam ichnią koleją i autobusami. Jeśli się jest kobietą, to lepiej być w męskim towarzystwie, wówczas uniknie się zaczepek. Ludzie są bardzo mili i pomocni. Natomiast po wydarzeniach z tego roku, unikałabym dużych, zamkniętych obiektów, ale myślę, że warto jechać. Tunezyjczycy przez kilku świrów-zamachowców mają teraz spory kryzys ekonomiczny, bo turystyka to u nich bardzo ważna gałąź gospodarki. Żal mi ich. Gdybym miała możliwość, na pewno pojechałabym ponownie.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 13:47   #4
iwi_83
Zadomowienie
 
Avatar iwi_83
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 052
Dot.: Tunezja-bezpiecznie?

no to już chyba mamy odpowiedź na pytanie


współczuję rodzinom zabitych.


sama byłam w Tunezji kilka lat temu, ale w obecnej sytuacji nie pojechałabym do krajów islamskich, niezależnie od tego jak super ofertę bym miała
__________________
pachnę
iwi_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 14:12   #5
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Tunezja-bezpiecznie?

O fuck, w złą godzinę to wszystko napisałam. Bardzo współczuję rodzinom ofiar, ale też i wszystkim dobrym ludziom, którzy żyją z turystyki. W sumie strach nie tylko jechać do krajów arabskich, ale i do takiej Francji...
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 16:51   #6
asiak95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8
Dot.: Tunezja-bezpiecznie?

Teraz już wszystko jasne. Tragedia i tyle. Niestety, cierpią wszyscy z powodu kilku zamachowców.
asiak95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 12:08   #7
daria w
Raczkowanie
 
Avatar daria w
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 44
Dot.: Tunezja-bezpiecznie?

Mamy 2017 rok, już trochę czasu minęło od ostatniego zamachu. Kolejny może zdarzyć się wszędzie, więc najrozsądniej byłoby po prostu siedzieć w domu? No chyba nie. Wzięło mnie ostatnio na wspominki kulinarno podróżnicze odnośnie naszego wyjazdu do Tunezji 4 lata temu i w tym roku chyba pojedziemy tam jeszcze raz. Moim zdaniem w Tunezji jest super bezpiecznie, bo poza aktami terroru, które zdarzają się w Tunezji w takiej samej częstotliwości jak w Europie, nie dzieje się tam nic złego. Ani przez moment nie poczujesz, że jesteś w niebezpieczeństwie.
daria w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-11, 12:33   #8
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Tunezja-bezpiecznie?

Cytat:
Napisane przez daria w Pokaż wiadomość
Mamy 2017 rok, już trochę czasu minęło od ostatniego zamachu. Kolejny może zdarzyć się wszędzie, więc najrozsądniej byłoby po prostu siedzieć w domu? No chyba nie. Wzięło mnie ostatnio na wspominki kulinarno podróżnicze odnośnie naszego wyjazdu do Tunezji 4 lata temu i w tym roku chyba pojedziemy tam jeszcze raz. Moim zdaniem w Tunezji jest super bezpiecznie, bo poza aktami terroru, które zdarzają się w Tunezji w takiej samej częstotliwości jak w Europie, nie dzieje się tam nic złego. Ani przez moment nie poczujesz, że jesteś w niebezpieczeństwie.
No okromnie mi szkoda Tunezyjczyków. Być może bym się nawet zdecydowała na wyjazd, gdyby nie to, że mam już inne plany. Natomiast jeśli chodzi o bezpieczeństwo, nie jest źle, ale w babskim gronie bym się nie decydowała na wycieczki na własną rękę, bo jednak samotne Europejki wzbudzają trochę nadmierne zainteresowanie. W mieszanym towarzystwie tego problemu nie było. Mówię oczywiście o samodzielnym zwiedzaniu miejscową komunikacją. Na zorganizowaną objazdówkę pojechałabym bez najmniejszych oporów.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-02, 14:40   #9
daria w
Raczkowanie
 
Avatar daria w
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 44
Dot.: Tunezja-bezpiecznie?

Myślę, że w kilka babeczek doświadczonych w jeżdżeniu z plecakiem nie miałabym najmniejszych problemów, żeby wyruszyć w Tunezję sama. Bardziej bym się chyba obawiała, że któraś okaże się maruderką i przesadną wygodnisią, bo czasem takie rzeczy wychodzą podczas wspólnych wyjazdów Koniec moich obaw względem wyjazdu do Tunezji.
daria w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-02, 20:41   #10
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Tunezja-bezpiecznie?

Cytat:
Napisane przez daria w Pokaż wiadomość
Myślę, że w kilka babeczek doświadczonych w jeżdżeniu z plecakiem nie miałabym najmniejszych problemów, żeby wyruszyć w Tunezję sama. Bardziej bym się chyba obawiała, że któraś okaże się maruderką i przesadną wygodnisią, bo czasem takie rzeczy wychodzą podczas wspólnych wyjazdów Koniec moich obaw względem wyjazdu do Tunezji.
Maruderów się nie boję, bo jeżdżę w sprawdzonym towarzystwie, ale jednak same dziewczyny wzbudzają tam trochę niezdrowej sensacji. Nie mówię, że musi być niebezpiecznie, ale co chwilę jacyś mężczyźni zagadują, chcą pomagać, trąbią na ulicy. Jednak to męczące na dłuższą metę.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 23:28   #11
daria w
Raczkowanie
 
Avatar daria w
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 44
Dot.: Tunezja-bezpiecznie?

Szczerze mówiąc z jakimś chamskim zagadywaniem czy trąbieniem się nie spotkałam, ale faktycznie ludzie zagadują i pytają czy nie potrzeba pomoc bardzo często, zdecydowanie częściej niż w Polsce czy w Europie. Ale w moim odczuciu chodziło o zwykłą ludzką pomoc bardziej niż o cokolwiek innego. Na początku miałam obawy że to nie jest bezinteresowna pomoc, a chcieć będą za to zapłaty. Ale okazywało się, że nie. Po prostu pomagali.
daria w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-15, 12:42   #12
emilia129
Raczkowanie
 
Avatar emilia129
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 111
Dot.: Tunezja-bezpiecznie?

Nie odważyłabym się, poza tym, chyba nie jest to jakieś rewelacyjne państwo pod względem turystyki.
emilia129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-15, 15:29   #13
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Tunezja-bezpiecznie?

Cytat:
Napisane przez emilia129 Pokaż wiadomość
Nie odważyłabym się, poza tym, chyba nie jest to jakieś rewelacyjne państwo pod względem turystyki.
Nie rewelacyjne? Ten kraj ma wspaniałe zabytki i piękną przyrodę. Minusy to sytuacja polityczna i niestety brud.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-15 16:29:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:31.