Upominek dla młodej mamy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-18, 10:21   #1
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605

Upominek dla młodej mamy


Witam Mamy Wizażanki
Chciałabym zrobić jakis mały prezencik mojej przyjaciółce, która jest w ciąży (własciwie to pod koniec miesiaca rodzi). Zastanawiam się, co kupić...

Myślałam na początku o czymś dla maluszka, ale przyszło mi do głowy, że może właśnie kupić cos dla niej? Wszyscy teraz będa raczej kupować cos dla dziecka. Pomyślałam o jakims kosmetyku... Ale jaki wg Was będzie niezbędny? Planuję się z nią spotkac i wybadać jakie ma problemy (prawie ni przytyła, więc chyba nic odchudzającego nie potzrebuje), czy na cos będzie narzekać. Które kosmetyki sa na prawde dobre? Może było cos, co Wy będąc w ciąży ceniłyście najbardziej?
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 11:13   #2
oskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 45
Dot.: Upominek dla młodej mamy

Ja ostatnio kupiłam mojej koleżance, która urodziła dzidziusia księge dziecka, tzn. taki album, w którym jest między innymi miejsce na pierwsze zdjęcie, wpisuje się ile dziecko ważyło itp. Jest miejsce na odrysowanie rączki, na wklejenie pukla wlosów po pierwszej wizyzcie u fryzjera itp. Poprostu opisuje się tam historie życia maluszka, niektóre albumy do ukończenia roczku lub kilku lat (w zależności od albumu). Jest duży wybór w księgarniach. Może Twoja przyjaciółka też by się ucieszyła z takiego prezenciku. Pozdrawiam
oskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 12:42   #3
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Upominek dla młodej mamy

Pamiętam, ze widziałam w kolekcji Chicco taki zestaw kosmetyczny dla mamy i dla dziecka- w skład wchodziły jakieś kremiki na rozstępy, olejki relaksujące, balsamy dla dziecka jakieś mydełko chyba puderek w płynie...Coż, fajny był i bardzo atrakcyjny jako prezent, ale miał dośc wysoką cenę, chyba ponad 120 zł, nie wiem, czy zatem byłby odpowiedni jako prezent dla koleżanki. Podobne zestawy oferuje firma Avent, bardzo znana i prestiżowa marka, oferuje produkty dla niemowląt i mam.
Z doświadczenia natomiast wiem, ze mamy w pierwszych miesiącach mają cerę wymagającą zastrzyku energii, może krem energizujący albo po prostu krem z witaminą C np Active C LRP, by twarz wyglądała promiennie?
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 13:45   #4
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Dot.: Upominek dla młodej mamy

Dzięki dziewczyny :0 Musze dodać, ze to baaaardzo młoda mama (ma 19 lat) więc z kremami tez może byc różnie. Najbardziej myslę o jakims kosmetyku, balsamie, czymś takim nawet co mogłoby być nie do końca praktyczne i niezbędne a dało przyjemność.
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 15:27   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Upominek dla młodej mamy

szczerze mówiąc nie pamiętam abym jakos szczególnie czegos potrzebowała oprócz pieluch

kosmetyki zazwyczaj sama kupuje a cieszyły mnie zwykłe kwiaty i smakołyki typu czekoladki ,itp.
moze jakas fajne ksiazka np. pierwszy rok zycia dziecka -podobno dobra pozycja.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 15:50   #6
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Upominek dla młodej mamy

Jesli mloda mama bedzie karmic piersia to moze jakis ladny biustonosz dla matek karmiacych ? A jak nie bedzie, to moze jakas sexi koszulke nocna, zeby czula sie kobieco? Pamietam , ze mnie wlasnie najbardziej po porodzie irytowalo, ze chodze w szerokich bawelniakach, bo nie mam nic ladnego w szerokim rozmiarze...
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 17:30   #7
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Dot.: Upominek dla młodej mamy

No własnie Impersona, chodzi mi o tego typu rzeczy, chcociaz jeśli chodzi o biustonosze to każdy powinien sam je sobie kupować. Ciągle myślę, o kosmetykach... Myślę o tym, że ona nie będzie miała pienidzy na swoje wydatki, na pewno będzie musiała kombinowac żeby kupowac coś dziecku, więc chciałam jakoś ją porozpieszczać
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-20, 11:19   #8
joannap18
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Wiadomości: 168
Dot.: Upominek dla młodej mamy

no, cóż, ja najbardziej ucieszyłam się z albumu dla dziecka, takie dwa w jednym prezent dla mamy i dziecka jednocześnie, z kosmetykami to tak różnie może być... ale książka z informacjami, czego można się spodziewać w pierwszym roku życia też okazała się w moim przypadku jak najbardziej trafiona!
joannap18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-21, 02:08   #9
mpatti
Raczkowanie
 
Avatar mpatti
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 28
Dot.: Upominek dla młodej mamy

Ja polecam albumik „Pusiaczek, czyli pierwszy album malucha”. Jest niedrogi (ok. 27 zł), a pięknie wydany. Kupiłam go mojej koleżance rok temu gdy urodziła dzidziusia i wiem, że bardzo jej się spodobał. Jeśli zdecydujesz się na ubranko dla maluszka, to jako podwójna mama podpowiem, że dużym powodzeniem cieszą się ciuszki w większym rozmiarze (86 i więcej) – z bardzo prostego powodu: tuż po narodzinach dziecka gości jest mnóstwo i zazwyczaj kupują ubranka. Niestety, maluszek bardzo szybko rośnie, często już ma skompletowaną garderobę więc po co dublować? Ja najbardziej cieszyłam się z tych rzeczy, które miały większe rozmiary. Ale to tak na marginesie. Wracając do tematu – świeżo upieczona mama nie powinna używać kosmetyków zbyt intensywnie pachnących (maluszek przez pierwsze tygodnie uczy się rozpoznawać swoją mamę po zapachu jej skóry, a mocne zapachy często go dezorientują). Możesz poszukać czegoś przygotowanego specjalnie dla mam – taki kosmetyk ma delikatną woń i jest przygotowany również z myślą o dziecku. A może płyta z jakąś spokojną muzyką, miękki szlafrok lub seksowna koszulka nocna?
mpatti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-21, 17:05   #10
zakrecona1881
Raczkowanie
 
Avatar zakrecona1881
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 158
Dot.: Upominek dla młodej mamy

no to kup jej z musteli krem nie wiem czy bedziesz miec tyle kasy cos ok.90 zl ale podobno jest super na rozstepy ja chcialam dostac wlasnie to ale nie dostalam ... moje bobo dostawalo . albo jakas serie kosmetykow tanszych z evelin jakas serie znp krem ujedrnaijacy na celulit itp ... a mzoe wizyta u fryzjera ??? na jakas super fryzurke a ty zostaniesz na chwilke z bobaskiem o to byloby super ... bo na poczatku nie ma sie czasu na takie rzeczy a tym bardziej ze prez ciaze wlosow sie nie obcina i farbuje (ja tak mialam ) a jak sie wpadnie w pieluszki tpo juz koniec pozdarwiam pa
zakrecona1881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 07:56   #11
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Upominek dla młodej mamy

[QUOTE=a mzoe wizyta u fryzjera ??? na jakas super fryzurke a ty zostaniesz na chwilke z bobaskiem o to byloby super ... bo na poczatku nie ma sie czasu na takie rzeczy a tym bardziej ze prez ciaze wlosow sie nie obcina i farbuje (ja tak mialam ) a jak sie wpadnie w pieluszki tpo juz koniec pozdarwiam pa[/QUOTE]


Zaintrygowała mnie Twoja wypowiedz Dlaczego nie mozna obcinać włosów w czasie ciąży???? Pierwszy raz o tym słyszę
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-23, 08:57   #12
zakrecona1881
Raczkowanie
 
Avatar zakrecona1881
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 158
Dot.: Upominek dla młodej mamy

he he tak mi mowili ze nie boc cos tam juz nie pamietam pozdrawiam pa
zakrecona1881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 09:01   #13
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Upominek dla młodej mamy

kolejny zabobon do straszenia i tak wystraszonych juz ciężarnych
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 09:03   #14
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Upominek dla młodej mamy

Cytat:
Napisane przez paula78
kolejny zabobon do straszenia i tak wystraszonych juz ciężarnych
Domyslilam sie , ale ciekawm nadal , dlaczego?
Rozne bzdury juz slyszalam , bedac w ciazy, ale o zakazie obcinania wlosow nie
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 11:48   #15
zakrecona1881
Raczkowanie
 
Avatar zakrecona1881
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 158
Dot.: Upominek dla młodej mamy

ale ja przezylam nic mi sie nie talo a i tak swoja droga na poczatku ciazy jak nawet nie wiedzialm poszlam na pasemka i wogole i wszytko bylo ok w sumie zdziwilam sie jak juz pozniej lekarz powiedzial zeby nie farbowac wlosow ale scinanie chyba pod koniec ciazy nie obcinalam ale w trakcie tak ze podobno sie rozum dziecku obcina :/ moje jest madre inteligentne i wogole czyli nie zaszkodzilo mu pozdrawiam pa
zakrecona1881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 10:03   #16
joannap18
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Wiadomości: 168
Dot.: Upominek dla młodej mamy

No cóż, ja w ogóle chyba się nie zastosowałam bo obcinałam i farbowałam włosy, a teraz mam ślicznego synka, urodził się z długimi czarnymi włosami (ma 9 m-cy i juz 4 razy obcinaną grzywnkę, tylko, że teraz mu zjaśniały włoski...). A no i kolejny zabobon, że dziecku do roku nie obcina się włosków - z tego samego powodu co wcześniej - obcina się dziecku rozum ....
Ale wcześniej gdzieś na forum czytałam, że jak w ciąży ma się zgagę, to dziecko urodzi się z włoskami...w moim przypadku się sprawdziło ale to już inny wątek...
joannap18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 10:10   #17
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Upominek dla młodej mamy

Akurat Ja miałam zgage prawie przez całą ciążę , a mimo to moje dziecko urodziło sie z niewielką ilością włosów na głowie
Rózne są "teorie" głoszące rzekomą prawdę, ale jakoś ciężko mi w nie uwieżyć
Całkiem niedawno usłyszałam od kuzynki, ze nie wolno absolutnie nieczego zaszywac na dziecku, ale nie dlatrego, ze można mu zrobic krzywdę , ale dlatego, że uwaga!!!! zaszywa mu sie rozumek
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 10:41   #18
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Prezent dla przyszłej mamy?

Wybieram się z wizytą do koleżanki, która jest w ciąży (7 miesiąc). Chciałabym kupić jej jakiś prezent, ale taki tylko dla niej.

Co może jej się przydać? Myślałam nad jakimś drobnym ciuszkiem ciążowym, bo wiem, że ma ich mało. Gdzieś widziałam takie szarfy ozdobne na brzuch. Chyba w G. Mokotów. Nie wiecie ile mogą kosztować? Niedługo święta i sylwester to może przydałaby się jej taka ozdobna rzecz?
Wszyscy zasypują ją prezentami dla przyszłego potomka, a ja wolę kupić coś dla mamusi (niebawem).
Proszę o porady
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 10:46   #19
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Prezent dla przyszłej mamy?

skorzystaj z wyszukiwarki, już były wątki o prezentach
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-03, 12:36   #20
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Prezent dla przyszłej mamy?

szukałam pobieżnie i nie doszukałam się dlatego piszę, bo to pilna sprawa. na poniedz.
spróbuję jeszcze wieczorem.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 12:50   #21
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Prezent dla przyszłej mamy?

Cytat:
Napisane przez wersta
szukałam pobieżnie i nie doszukałam się dlatego piszę, bo to pilna sprawa. na poniedz.
spróbuję jeszcze wieczorem.
pierwszy z brzegu
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hlight=prezent
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 13:49   #22
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Prezent dla przyszłej mamy?

Cytat:
Napisane przez Mariqa

ja bym sie ucieszyła z jakiejs bluzeczki ciążowej (bo wszytskie zrobily mi sie przyciasne w biuscie ), może jakis krem na rozstępy, jakas fajna książka, nawet niekoniecznie o dzieciach - w ciąży ma sie z reguły troche wiecej czasu na czytanie, może jakis ciepły mieciutki szal (są teraz takie sliczne ażurowe, choruje na nie ) albo poncho zeby schowac/ogrzac brzuszek. No i mozna nosic tez po ciąży. Przydałby mi sie tez szlafrok do szpitala bo nie nie mam żadnego albo koszula do karmienia. Nie wiem jak te szarfy na brzuch wyglądają (jakos trudno mi sobie nawet wyobrazic ), ale jak piszesz koleżanka jest teraz w 7 miesiacu to w swieta i sylwestra juz bedzie prawie rodzic, wiec raczej jej sie to nie przyda - tak mi sie wydaje
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 14:24   #23
grzałeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 12
GG do grzałeczka
Smile Dot.: Prezent dla przyszłej mamy?

jak przypomne sobie,to ja ucieszyła bym sie z ładnej bluzeczki ciażowej,jest tyle wydatków przed przyjściem dzidzi na swiat i zawsze szkoda tych pieniędzy by kupic sobie bluzeczkę,bo przecież to tylko kilka miesięcy...a więc taki prezent to naprawdę dobry pomysł
grzałeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 14:41   #24
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Prezent dla przyszłej mamy?

dziękuję dziewczyny
to poszukam w takim razie bluzki. a taką szarfę (a może to jest pas?) miała marta (d. ostałowska) w "m jak miłość", jeśli zdarza się Wam oglądać.
jeśli ja kiedyś będę spodziewać się dzidziusia to pewnie sobie taką sprawię, bo strasznie mi się podobają
pozdrawiam i jeszcze raz bardzo dziękuję
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 22:54   #25
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Prezent dla przyszłej mamy?

Pamiętam że mnie bardzo miło zaskoczyła moja koleżanka która jako jedyna po urodzeniu synka przyniosła coś dla mnie mianowice krem pod oczy żeby nie było widać zmęczenia od nocnego wstawania ... od kolegów dostawałam kwiaty lub butelke wina (ach ci mężczyźni )
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 20:01   #26
Martiq:)
Zadomowienie
 
Avatar Martiq:)
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1 453
prezent dla przyszłej mamusi

koleżanka powiedziała mi, że za 7 miesięcy zostanie mamusią z tej okazji chciałabym podarowac jej jakiś drobiazg. czy macie jakies pomysły??
__________________
Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,
bo wszystko stanie się niezrozumiałe...
Martiq:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 20:08   #27
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: prezent dla przyszłej mamusi

moze jakis poradnik?zestaw wiatamin?kosz owoców? jej ulubionych słodyczy?a moze poduszke aby wyspała sie teraz póki moze
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 20:42   #28
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: prezent dla przyszłej mamusi

O poduszka to dobry pomysl, ale ja bym pomyslala, o takie do karmienia piersia. Przyszla mama bedzie moga ja juz teraz uzywac, jak brzuszek stanie sie duzy to przyda sie do podkladania pod plecy, a i w nocy tez super, bo mozna na nia noge zadrzec, badz wsadzic miedzy nogi i sie dobrze spi, a jak dzicia juz sie urodzi to ulatwi mamie ta poduszka karmienie, a i malenstwo mozna na nia polozyc, zrobic z niej takie gniastko, badz gdy malec urosnie i zacznie niepewnie siadac, to oblozy dziecko do okola i nie bedzie wypadku gdy sie przewroci, nie poobija sie.
http://www.baby-walz.com/SyEngine.ph...ab59516&_SSL=0
tu masz pokazane jak taka poduszka wyglada
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 08:36   #29
Martiq:)
Zadomowienie
 
Avatar Martiq:)
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1 453
Dot.: prezent dla przyszłej mamusi

dzieki dziewczyny, fajne pomysły
Moniko link niestety nie działa :/
__________________
Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,
bo wszystko stanie się niezrozumiałe...
Martiq:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 12:17   #30
Anchela
Zadomowienie
 
Avatar Anchela
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 146
GG do Anchela
Dot.: prezent dla przyszłej mamusi

Link działa, ale nie wszyscy znają niemiecki albo francuski. Ja niestety nie
Anchela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-09 19:07:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:55.