Koty - część VII - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-05, 16:07   #4561
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
nic mu nie będzie, jak czasami poczeka na żarcie. Przecież nie będziesz go zostawiać na kilka dni
To zależy od kota. Moja Sonia zatkała się na amen jak zmieniłam częstotliwość karmienia z 'kilka razy dziennie' do 'dwa razy dziennie', omal jej nie straciłam.
Zależy jak kot reaguje na taką długą przerwę między posiłkami, jak ma cierpieć z głodu a później rzucać się na miskę i stękać w kuwecie, to już lepiej mu zostawić te chrupki na dzień .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 16:09   #4562
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Daje Nie za długo, bo później próbuje drapać i gryźć, ale sama się połasi i da przeciągnąć ręką po grzbiecie

Za to maluch to dzikus jest. Czasem uda mi się go złapać na ręce jak się na coś zapatrzy, ale zadowolony nie jest

To on
słodziak z niego

Kurcze dziwnie trochę nie? Nie znam się bardzo na maluchach, ale wydawało mi się zawsze, że to raczej maluch na ogół jest postrzelony i ufny, a z dorosłym kotem może być problem A tu się zrobiło na odwrót
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 16:09   #4563
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Mało która tabelka podaje dobre ilości :/, przeważnie kłamią, nawet na tych drogich i najdroższych karmach podają źle (za mało) i chyba liczą, że kot sam wyprosi więcej.

Ja nie porcjuję, chrupki są cały czas dostępne, mokrą karmę 3 razy dziennie daję na oko, i tak później wyjadają sobie nawzajem z misek i w sumie nigdy nie wiem ile która zjadła .
Niestety cholera pożera wszystko co mu wsypie. Czy wsypie pół miski czy całą i tak i tak pochłonie. Kiedyś nie dogadałam się z Tż to zjadł 2 puszki po 200g + poł miski chrupków. I jeszcze żulił o więcej.
Niestety kotek jak do mnie trafił był bardzo wygłodzony i teraz nadrabia już w drugą stronę.
Więc ile sypać żeby było optymalnie?
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 16:09   #4564
iwona1110
Zadomowienie
 
Avatar iwona1110
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 550
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Są drzwiczki, które można zablokować i kot nie wyjdzie wtedy, kiedy nie chcesz/kiedy Cię nie ma, Iwona nie myślałaś o takich?

Monika
wiem że są takie ale jednak wolę tego nie montować. To jednak parter i mimo siatki wolę złodziejom nie ułatwiać pracy. Poza tym wydaje mi się że przez takie drzwiczki wieje - nie mam pojęcia bo nie widziałam takich na żywo. Zresztą to tylko zima - od kwietnia pewnie drzwi będą otwarte prawie cały czas.
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."
Faith Resnick

Mój facebook
iwona1110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 16:17   #4565
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
słodziak z niego

Kurcze dziwnie trochę nie? Nie znam się bardzo na maluchach, ale wydawało mi się zawsze, że to raczej maluch na ogół jest postrzelony i ufny, a z dorosłym kotem może być problem A tu się zrobiło na odwrót
kotka tak go wychowala plus nie mial kontaktu z czlowiekiem jak sie urodzil

takiego kociaka jakby wziac do domu to bedzie trwalo chwile zrobienie z niego domowego
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 16:22   #4566
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
no, to się TŻ ucieszy
W sensie do jego pokoju wpierw weszły, jak do siebie za przeproszeniem

to normalne, że Tercja mruczy i się łasi, ale ma ciepły nos? (nie spała teraz)
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 16:26   #4567
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
Niestety cholera pożera wszystko co mu wsypie. Czy wsypie pół miski czy całą i tak i tak pochłonie. Kiedyś nie dogadałam się z Tż to zjadł 2 puszki po 200g + poł miski chrupków. I jeszcze żulił o więcej.
Niestety kotek jak do mnie trafił był bardzo wygłodzony i teraz nadrabia już w drugą stronę.
Więc ile sypać żeby było optymalnie?
A ile ma miesięcy? Dajesz mokrą i suchą, czy tylko suchą?
Ja daję taką i taką, na dzień zostawiam dwie porcje chrupek (bo są dwa koty - ale chrupki zawsze zostają jeszcze na noc i rano dosypuję), rano, po południu i wieczorem dostają mokrą karmę tak na oko .

Wierzę Ci, bo Milka też tyle potrafiła zjeść, ale z czasem jej to przeszło i nawet zostawia resztki jak jej dam za dużo. A potrafiła wciągnąć dwie puszki Animondy 200 dziennie, z garść chrupek i jeszcze wyjadała z miski Soni .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-05, 16:53   #4568
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
słodziak z niego

Kurcze dziwnie trochę nie? Nie znam się bardzo na maluchach, ale wydawało mi się zawsze, że to raczej maluch na ogół jest postrzelony i ufny, a z dorosłym kotem może być problem A tu się zrobiło na odwrót
Właśnie Rybiorek odpisała Myślę, że kotka musiała mieć kontakt z ludźmi, bo wątpię, żeby się tak szybko do mnie przyzwyczaiła, nawet, jeśli przynoszę jej jedzenie Chociaż, z drugiej strony, psów też do niedawna bała, a teraz nawet sama podchodzi do Majla

Maluch zdecydowanie z ludźmi kontaktu nie miał . Jak jest sam to bardziej ucieka, ale jak głaskam kotkę, to siedzi koło niej


Teraz miziam Persillę Siedzi na kolanach i nie daje mi pisać

Rozmawiałyśmy ostatnio o wyczesywaniu: to po Persilli

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
kotka tak go wychowala plus nie mial kontaktu z czlowiekiem jak sie urodzil

takiego kociaka jakby wziac do domu to bedzie trwalo chwile zrobienie z niego domowego
Chciałabym , ale nie dam rady


Jak do wiosny zostaną u mnie to spróbuję oboje wykastrować .

Kotkę musiałabym jakoś teraz, nie? Zanim zacznie się marcowanie. Kocur jakoś w maju- czerwcu, będzie miał ok. 6 m-cy.

Nie wiem tylko, jak będzie po operacji. Bo wolałabym, żeby kocica została do ściągnięcia szwów w lecznicy.

To 3 kot planowany do kastracji .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0127.jpg (49,1 KB, 26 załadowań)
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 17:04   #4569
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
A ile ma miesięcy? Dajesz mokrą i suchą, czy tylko suchą?
Ja daję taką i taką, na dzień zostawiam dwie porcje chrupek (bo są dwa koty - ale chrupki zawsze zostają jeszcze na noc i rano dosypuję), rano, po południu i wieczorem dostają mokrą karmę tak na oko .

Wierzę Ci, bo Milka też tyle potrafiła zjeść, ale z czasem jej to przeszło i nawet zostawia resztki jak jej dam za dużo. A potrafiła wciągnąć dwie puszki Animondy 200 dziennie, z garść chrupek i jeszcze wyjadała z miski Soni .
ok 7-8 mies
już po kastracji
Głównie sucha ok.co 3 dzień mięsko/puszka/kocie mleko. Bardziej w ramach przysmaku niż postawowego żarcia.
Do tego codziennie pasta na kłaki i przysmaki z cosmy

Kot waży 4kg 200g, powoli widać że robi mu się brzuchol i coraz ciężej mu wskoczyć na szafę.
w ciągu 2 miesiecy przytył 600g.
to dużo? Mało? może ja przesadzam?
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..

Edytowane przez mycha9393
Czas edycji: 2014-01-05 o 17:11
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 17:14   #4570
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty - część VII

A kiedy był kastrowany? Przez miesiąc po kastracji powinien być na dietce, tzn. nie powinien dostawać za dużo.

To ile dziennie dostaje suchej karmy? Jaka to karma, ile wg opakowania powinnaś dawać?Bo mokrej nie liczę, skoro to raczej przysmak.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 17:24   #4571
Gosia X
Rozeznanie
 
Avatar Gosia X
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 593
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Popylacie ze smyczą?

Mnie znów (sezonowo) nachodzą myśli o spróbowaniu wyspacerowania Feluta na smyczy.


Monika - ciesze się A jak dotrę wieczorem do domu to i zdjęcia się znajdą ;p
Na początku wyprowadzaliśmy go na smyczy po działce (mieszkam w domku i mam trochę ogrodu). Teraz przeszedł na wyższy poziom wtajemniczenia i chodzi, pod naszym nadzorem, po działce bez smyczy.

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:19 ----------

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
A kiedy był kastrowany? Przez miesiąc po kastracji powinien być na dietce, tzn. nie powinien dostawać za dużo.

To ile dziennie dostaje suchej karmy? Jaka to karma, ile wg opakowania powinnaś dawać?Bo mokrej nie liczę, skoro to raczej przysmak.
Z tą dietką moze być różnie. Mój na przykład nigdy dużo nie jadł i nic się po kastracji nie zmieniło. Miska pełna stoi a on podchodzi i skubnie czasem ile chce. Na karmie jest napisane ile dawać ale ja bym dała troszkę mniej bo oni tam strasznie dużo podają pewnie żeby im schodziło
__________________
“I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.” J.R.R. Tolkien
Gosia X jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 17:43   #4572
YOS
Raczkowanie
 
Avatar YOS
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 60
GG do YOS
Dot.: Koty - część VII

Hej dziewczyny. Dzisiaj wet nieczynny, jutro święto a ja nie wiem co robić. Ilarek już 3 dzień kicha. Nie kicha non stop ale też nie kicha bardzo rzadko. Najczęściej zdarza się to kiedy się myje albo przewraca na podłodze. Nie jest osowiały, bawi się z bratem, przychodzi normalnie na głaski i większych zmian w zachowaniu nie zaobserwowałam. Przyuważyliśmy że koniuszek jednego wykręconego wąsa prawie wchodzi mu do noska więc pomyśleliśmy że to przez to i ciachnęłam koniuszek. Ale bez zmian... Nie ma żadnej wydzieliny z noska, z oczu też. Macie jakiś pomysł?
YOS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 17:43   #4573
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Koty - część VII

W wieku 6 miesiecy. Karmie mieszanka Totw i animondy dla kastratow. Animondy dla 4kg kota powinno sie dawac 70g.
A totw dla kota w jego wieku i wadze miedzy 75-100g.
Wczoraj dostal 80g.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 17:48   #4574
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez YOS Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Dzisiaj wet nieczynny, jutro święto a ja nie wiem co robić. Ilarek już 3 dzień kicha. Nie kicha non stop ale też nie kicha bardzo rzadko. Najczęściej zdarza się to kiedy się myje albo przewraca na podłodze. Nie jest osowiały, bawi się z bratem, przychodzi normalnie na głaski i większych zmian w zachowaniu nie zaobserwowałam. Przyuważyliśmy że koniuszek jednego wykręconego wąsa prawie wchodzi mu do noska więc pomyśleliśmy że to przez to i ciachnęłam koniuszek. Ale bez zmian... Nie ma żadnej wydzieliny z noska, z oczu też. Macie jakiś pomysł?
jak nigdy tak nie mial to moze byc przeziebienie

moje koty w ogole nie kichaja, jak Skuter wrocil ze szpitala to po tygodniu zaczal kichac, pojechalismy po 36 godzinach i to bylo za pozno, zle przeszedl to przeziebienie (zarazily sie tez pozostale kotki)

jak kilka miesiecy pozniej kichnal 10 razy w ciagu 3 godzin zaraz pojechalismy do veta, dostal od razu lek, slabszy bo to byl poczatek przeziebienia i w ciagu 24 godzin bylo po sprawie

oczywiscie u Ciebie moze byc cos innego (ale ja do veta podjechalabym jak tylko bedzie mozliwosc)
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 17:53   #4575
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty - część VII

Jak mieszanka, to nie pomogę.

A rusza się dużo? Wcięcie w talii ma?

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
moje koty w ogole nie kichaja,
Moje czasem psikną jak im coś wpadnie do nosa.

Pamiętam jak byłam u Ciebie i Rusia przy mnie kichnęła dwa razy, ale Ci napędziłam stracha (i sobie w sumie też, bo myślałam, ze to moja wina ).
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 17:56   #4576
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez YOS Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Dzisiaj wet nieczynny, jutro święto a ja nie wiem co robić. Ilarek już 3 dzień kicha. Nie kicha non stop ale też nie kicha bardzo rzadko. Najczęściej zdarza się to kiedy się myje albo przewraca na podłodze. Nie jest osowiały, bawi się z bratem, przychodzi normalnie na głaski i większych zmian w zachowaniu nie zaobserwowałam. Przyuważyliśmy że koniuszek jednego wykręconego wąsa prawie wchodzi mu do noska więc pomyśleliśmy że to przez to i ciachnęłam koniuszek. Ale bez zmian... Nie ma żadnej wydzieliny z noska, z oczu też. Macie jakiś pomysł?
Jeżeli kot je, załatwia się normalnie i bawi się, to myślę, że do wtorku dacie radę wytrzymać
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 17:58   #4577
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
J

Moje czasem psikną jak im coś wpadnie do nosa.

Pamiętam jak byłam u Ciebie i Rusia przy mnie kichnęła dwa razy, ale Ci napędziłam stracha (i sobie w sumie też, bo myślałam, ze to moja wina ).
to bylo krotko po tym jak opanowalismy to przeziebienie, przez 2 miesiace sie to ciaglo, co jeden kot czul sie lepiej to zarazal sie od drugiego, skonczylo sie ze wszystkie naraz w jednym czasie dostaly antybiotyki (z tym ze kazdy kot inny, Rusia miala jeszcze zmieniany bo ten co mi dali najpierw bardzo zle na nia dzialal, zamiast poprawy bylo pogorszenie i mala przestala jesc)
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 18:03   #4578
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Koty - część VII

A ja mam kota niejadka
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 18:19   #4579
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Jak mieszanka, to nie pomogę.

A rusza się dużo? Wcięcie w talii ma?

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------



.
Nie zauwazam wciecia. Brzuszek ma jak jajo.Jak skonczymy resztke totw to bd sama animonda. Bawimy sie z nim. Ma chwile glupawki ale tak po 10 min i juz sie kladzie i odpoczywa. Generalnie jest mniej aktywny niz 3-4 mies temu.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..

Edytowane przez mycha9393
Czas edycji: 2014-01-05 o 18:25
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 18:39   #4580
Gosia X
Rozeznanie
 
Avatar Gosia X
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 593
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
A ja mam kota niejadka
Uszy do góry, ja też, koty są wybredne, to nic takiego.
__________________
“I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.” J.R.R. Tolkien
Gosia X jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 18:59   #4581
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Koty - część VII

Ale ostatnio u mojej się pogłębiło. Nakupowałam karm jak durna (wzięłam hurtowo te, które dotąd jadła), a ta wybrała sobie kilka rodzajów i innych nawet tknąć nie chce, a i ulubione to jak się jej zechce. Podobnie z suchą, zje jak ma dobry humor, tak to może stać i stać...

Co tam, jakieś 100 saszetek i 20 puszek do wyrzucenia
Może upchnę znajomej...
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem


Edytowane przez Vivienne
Czas edycji: 2014-01-05 o 19:01
Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 19:13   #4582
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Ale ostatnio u mojej się pogłębiło. Nakupowałam karm jak durna (wzięłam hurtowo te, które dotąd jadła), a ta wybrała sobie kilka rodzajów i innych nawet tknąć nie chce, a i ulubione to jak się jej zechce. Podobnie z suchą, zje jak ma dobry humor, tak to może stać i stać...

Co tam, jakieś 100 saszetek i 20 puszek do wyrzucenia
Może upchnę znajomej...
NIE WYRZUCAJ przekaż do schroniska albo jakiejś organizacji pro-zwierzecej.

A moja kotka właśnie mi powiedziała, że mamy rybiki
mam nadzieję, że przynajmniej jakąś ich część koty zżerają w nocy. Fuj, fuj, fuj.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 19:16   #4583
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Ale ostatnio u mojej się pogłębiło. Nakupowałam karm jak durna (wzięłam hurtowo te, które dotąd jadła), a ta wybrała sobie kilka rodzajów i innych nawet tknąć nie chce, a i ulubione to jak się jej zechce. Podobnie z suchą, zje jak ma dobry humor, tak to może stać i stać...

Co tam, jakieś 100 saszetek i 20 puszek do wyrzucenia
Może upchnę znajomej...
oddaj do schroniska tak kociaki będą w raju.
albo spróbuj na allegro to puścić.
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 19:18   #4584
iwona1110
Zadomowienie
 
Avatar iwona1110
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 550
Dot.: Koty - część VII

U mnie puszki których nie chciały koty zjadł pies teściów;-) Nie zaczął miauczeć;-)
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."
Faith Resnick

Mój facebook
iwona1110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 19:30   #4585
YOS
Raczkowanie
 
Avatar YOS
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 60
GG do YOS
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
jak nigdy tak nie mial to moze byc przeziebienie

moje koty w ogole nie kichaja, jak Skuter wrocil ze szpitala to po tygodniu zaczal kichac, pojechalismy po 36 godzinach i to bylo za pozno, zle przeszedl to przeziebienie (zarazily sie tez pozostale kotki)

jak kilka miesiecy pozniej kichnal 10 razy w ciagu 3 godzin zaraz pojechalismy do veta, dostal od razu lek, slabszy bo to byl poczatek przeziebienia i w ciagu 24 godzin bylo po sprawie

oczywiscie u Ciebie moze byc cos innego (ale ja do veta podjechalabym jak tylko bedzie mozliwosc)
Dzięki za motywację i przestrogę. Znalazłam pogotowie weterynaryjne i pojechaliśmy. Ili ma lekko powiększony węzeł chłonny i delikatne szmery. Dostał dwa zastrzyki i mamy się jeszcze pokazywać przez kolejne dni na pojedyncze.
YOS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 19:34   #4586
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
A moja kotka właśnie mi powiedziała, że mamy rybiki
mam nadzieję, że przynajmniej jakąś ich część koty zżerają w nocy. Fuj, fuj, fuj.
Na rybiki dobry jest Borasol. Do kupienia w aptece za kilka złotych.
Miałam inwazję rybików wczesną jesienią, przelałam Borasol do butelki ze spryskiwaczem, zaczaiłam się w nocy (chodzi o to, że wychodzą po ciemku, zapalałam światło i patrzyłam, gdzie się chowają, u mnie były to listwy przypodłogowe w kuchni) i spryskałam, gdzie się dało. Rano umyłam podłogę i od tamtej pory spokój.

No i najważniejsze, że Borasol jest bezpieczny dla kotów, nie ma jakiś chemicznych oparów (chociaż ja i tak na noc zamknęłam kuchnię, bo Mała lubiła sobie na rybiki polować).

Ja niezjedzonymi puszkami i chrupkami nakarmiłam bezdomniaki.
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 19:36   #4587
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez YOS Pokaż wiadomość
Dzięki za motywację i przestrogę. Znalazłam pogotowie weterynaryjne i pojechaliśmy. Ili ma lekko powiększony węzeł chłonny i delikatne szmery. Dostał dwa zastrzyki i mamy się jeszcze pokazywać przez kolejne dni na pojedyncze.
to dobrze, zobazycie, kilka dni i bedzie po sprawie moj kot czasem kicha, jak sie myje i mu futro wejdzie do nosa, zawsze nie to rozbraja, takie aa pciuu pciuu
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 19:38   #4588
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez YOS Pokaż wiadomość
Dzięki za motywację i przestrogę. Znalazłam pogotowie weterynaryjne i pojechaliśmy. Ili ma lekko powiększony węzeł chłonny i delikatne szmery. Dostał dwa zastrzyki i mamy się jeszcze pokazywać przez kolejne dni na pojedyncze.
fajnie ze pojechalas, obserwuj tez drugiego kotka, jak udalo sie zlapac to przeziebienie wczesnie to bedzie ok ale byc ostrozna nie zawadzi
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 19:38   #4589
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty - część VII

dziękuje daktylek, we wtorek wypróbuję twój sposób
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 19:39   #4590
YOS
Raczkowanie
 
Avatar YOS
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 60
GG do YOS
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
to dobrze, zobazycie, kilka dni i bedzie po sprawie moj kot czasem kicha, jak sie myje i mu futro wejdzie do nosa, zawsze nie to rozbraja, takie aa pciuu pciuu
Oby Koty są zawsze rozbrajające :P Nawet mnie dzisiaj rozczulił jak okichał mi rękę
YOS jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-13 09:36:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:26.