Szkolenia z UP - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-22, 13:55   #31
karolaine
Raczkowanie
 
Avatar karolaine
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 303
Dot.: Szkolenia z UP

czyli tak realnie rzecz biorąc, bez takiego papierka, nie ma co startować z prośbą o sfinansowanie, nawet jeśli w podaniu dobrze przedstawię to, co mogę robić dalej czyli np. założenie własnej działalności gospodarczej? czy nawet strzyżenie za darmo w celu zdobycia doświadczenie i wyjaśnie specyfikę tego zawodu, że bądź co bądź - doświadczenie jest b.ważne?

nie da się tego ominąć jakoś, co jeśli np. ten pracodawca w międzyczasie zatrudnił kogoś innego (rozpatrzenie trwa około miesiąca, kurs też), bo pracownik był mu potrzebny od zaraz?

naprawdę nie da się nic zrobić? mam straszny problem, bo nie znam nikogo, kto by taki salon miał, a wątpię, czy ktokolwiek będzie chciał zatrudnić mnie, świeżo po kursie, nawet na ten okres próbny i grosze, nie znając moich umiejętności... ?
karolaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 18:58   #32
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Szkolenia z UP

[QUOTE=karolaine;14863387]czyli tak realnie rzecz biorąc, bez takiego papierka, nie ma co startować z prośbą o sfinansowanie, nawet jeśli w podaniu dobrze przedstawię to, co mogę robić dalej czyli np. założenie własnej działalności gospodarczej?[/QUOTE]

Jak najbardziej
Oświadczenie o planowanym uruchomieniu DG również daje szansę na szkolenie. Przy czym jest to zobowiązujące...
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 20:36   #33
Satis
Raczkowanie
 
Avatar Satis
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 162
Dot.: Szkolenia z UP

Planuję starać się o szkolenie w UP (Poznań konkretnie)
Raczej nie uda mi się zdobyć potwierdzenia zatrudnienia, myślałam o własnej działalności gospodarczej... w związku z tym mam pytania:
1. Na ile zobowiązująca jest taka deklaracja? jestem w stanie założyć własną D.G., ale jeszcze studiuję i jeśli już się zdecyduję, to dopiero za jakiś rok... jest jakiś ustalony termin?
2. Szkolenie na które chcę się wybrać jest za niecały miesiąc... myślicie, że jest możliwe, że tak szybko mi odpowiedzą w urzędzie?
Szkolenie jest jednodniowe, kosztuje 900zł, firma spełnia wszelkie wymagania organizacji takich szkoleń, boję się jednak, że albo mi nie odpowiedzą na czas, albo się nie zgodzą, bo takie szkolenie jest nieopłacalne (krótko trwa a dużo kasy),
Ile u Was trwała odpowiedź?
Satis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 17:52   #34
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Szkolenia z UP

U mnie było tak, że albo miało sie gwarancję zatrudnienia, albo trzeba było wybrać szkolenie z listy... Ja wybrałąm szkolenie z luisty i czekałąm na nie ok pół roku, ale wiem, że jak moje szkolenie sie skończyło, to były jeszcze takie kursy, które sie dopiero zaczynały...
Myślę, ze w Twoim przypadku, to marne są sznse na zorganizowanie tego...
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 18:51   #35
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Szkolenia z UP

Cytat:
Napisane przez Satis Pokaż wiadomość
1. Na ile zobowiązująca jest taka deklaracja? jestem w stanie założyć własną D.G., ale jeszcze studiuję i jeśli już się zdecyduję, to dopiero za jakiś rok... jest jakiś ustalony termin?
Nie masz szans. W zależności od regulaminu urzędu jest określony czas na uruchomienie DG, u mnie są to 3 mc. Po roku to już żadna efektywność szkolenia.

Cytat:
Napisane przez Satis Pokaż wiadomość
2. Szkolenie na które chcę się wybrać jest za niecały miesiąc... myślicie, że jest możliwe, że tak szybko mi odpowiedzą w urzędzie?
UP ma 30 dni na odpowiedź, uważam,że za późno zajęłaś się tą sprawą, poza tym obawiam się,że UP nie ma już środków do końca tego roku
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 22:32   #36
fmgfmg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5
Dot.: Szkolenia z UP

Mam pytania odnośnie szkoleń indywidualnych finansowanych przez UP
1. Czy jest szansa na sfinansowanie szkolenia w trybie indywidualnym bez oświadczenia pracodawcy o zamiarze zatrudnienia i oświadczenia o zamiarze podjęcia działalności gospodarczej po ukończeniu szkolenia? Czy UP sfinansował komuś szkolenie bez tych oświadczeń? Czy jest sens składania wniosku, argumentując jedynie tym, że szkolenie zwiększy moje szanse na rynku pracy?
2. Czy Urzędy Pracy mają jakiś wykaz instytucji, w których szkolenia można odbywać, czy ze szkolenia w trybie indywidualnym mogę skorzystać w dowolnie wybranej instytucji, w której organizowane są szkolenia, które mnie interesują?
fmgfmg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 16:56   #37
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Szkolenia z UP

teoretycznie możesz złożyć wniosek bez zapewnienia pracodawcy o zatrudnieniu bądź bez oświadczenia o zamiarze podjęcia DG
w ustawie jest literalny zapis jedynie o uzasadnieniu CELOWOŚCI szkolenia przez osobę bezrobotną....
druga rzecz, że pup może nie rozpatrzyć tego wniosku pozytywnie w sytuacji jak obok będą leżały wnioski "z zapewnieniem"
liczy się EFEKT po szkoleniu, a tym efektem jest "odpływ" osoby z rejestru po szkoleniu....

co do szkoleń powinna to być jednostka wpisana do RIS -rejestr instytucji szkoleniowych, najlepiej spytać w pup, można wskazać swoją, ale i tak sprawdza ją urząd, czy działa na "prawie" itp.
nie bez znaczenia jest też koszt szkolenia
jeśli osoba bezrobotna wskaże jednostkę gdzie szkolenie kosztuje 3.000pln, a pup wynajdzie inną w cenie 2.000pln za szkolenie to zgadnij, którą wybierze....
kasa to podstawa w syt. kiedy środki te są ograniczone, a do zaaktywizowania tłum ludzi....
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-13, 18:56   #38
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Szkolenia z UP

Watek widze nieco umarly,ale postanowilam odkopac
Chcialabym sie dowiedziec czy jest mozliwosc odbycia szkolenia z administracji?
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 19:34   #39
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Szkolenia z UP

A nie mozesz isc do policealnej na technika administracji?
I co byś chciała potem robic?
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 20:38   #40
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Szkolenia z UP

Planuje isc,ale dopiero jak skoncze LO.
Na razie musze znalezc cos co pozwoli mi nabrac doswiadczenie. Do pracy nie chcca do biura przyjac bo nie mam wyksztalcenia ani doswiadczenia,staze mialam juz nie moge wiec myslalam o szkoleniu.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 18:23   #41
mint_ivy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 590
Dot.: Szkolenia z UP

Zapisałam się na szkolenie Recepcjonistka. Czy ktoś może ukończył podobne? Albo może powiedzieć coś o dowolnym? Faktycznie można się czegoś nauczyć, czy pomagają w CV?
Ile wynosi stypendium?
mint_ivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-28, 13:33   #42
BestCoy75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: Szkolenia z UP

Stypendium jest chyba podane wcześniej przed zaczęciem całego tego szkolenia. Coś tutaj prawdy chyba nie podajesz..Takie rzeczy się możesz dowiedzieć akurat tak przed rozpoczęciem tego swojego działania czyli szkolenia. Najpierw na początku wszystkiego się dowiedz abyś potem nie była rozczarowana.
BestCoy75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-28 14:33:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:35.