Oleje i olejki do włosów - cz. V - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-18, 11:51   #2431
Coldplay
Wtajemniczenie
 
Avatar Coldplay
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 201
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Hej, można się przyłączyć?
Od niedawna zaczęłam interesować się pielęgnacją włosów, czego główną przyczyną było odkrycie wszystkim pewnie znanego bloga Anwen .
Nigdy nie miałam mocno zniszczonych włosów, bo są naturalnie proste więc nie katowałam ich prostownicą. Moim głównym grzechem była jednak suszarka i czesanie włosów na mokro , a ponieważ myję włosy codziennie, suszarka też codziennie była w ruchu. Od tygodnia jednak rzuciłam ją w kąt z czego jestem bardzo dumna . Oczywiście w moim nowym planie pielęgnacji włosów nie mogło zabraknąć olei - na początek wybrałam tak zachwalaną Vatikę i olejek brzozowy z Alterry. Ponieważ Vatikę mam już od jakiegoś czasu miałam okazję kilka razy ją użyć. No i tu pojawia się mój problem - po pierwsze zauważyłam że nie mogę nakładać jej na skalp bo powoduje to u mnie potworne wypadanie włosów przy zmywaniu . Po drugie nie zauważyłam ŻADNYCH efektów. Oczywiście zawsze po zmyciu Vatiki używam odżywki, ale włosy nie były ani bardziej miękkie, ani błyszczące, a jeśli chodzi o rozczesywanie to jest jeszcze gorzej niż bez użycia tego olejku.

Nie wiem czemu tak się dzieje, jak już mówiłam nie mam zniszczonych włosów, ale od zawsze mam z nimi ten sam problem - strasznie się plączą. Uczeszę je, a za 15 minut znowu zaczynają się plątać. Dlatego miałam nadzieję że po Vatice ten problem chociaż odrobinę się zmniejszy, jak jednak widać w moim przypadku jest jeszcze gorzej . Próbowałam ją nakładać zarówno na suche jak i mokre włosy, ale przyniosło to takie same efekty.. . Może lepiej posłużył by mi sam olej kokosowy, bez żadnych dodatków?
Coldplay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 12:12   #2432
ksantypa7
Rozeznanie
 
Avatar ksantypa7
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 551
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez beatgirl Pokaż wiadomość
Ehh dziś jak moja mama zobaczyła jak myje włosy mydełkiem Sesa, parsknęła śmiechem, pokiwała głową i powiedziała że powinnam zacząć się leczyć na tą manię

Żeby nie był totalny off, to dodam że dziś na noc poszła Sesa na suche włosy (tak jeszcze jej nie próbowałam) i Sesa+ rycyna na skalp mydełko na godzinkę, mycie odżywką z Facelle, żel lniany+ Joaśka i czekam na efekty jak na razie włosy schną i już są pokręcone więc chyba źle nie będzie :P
Też już mam mydełko, ale się waham. Czy jak nakładasz olej Sesę to włosy wychodzą? (mnie trochę więcej niż przy innych olejach), a możesz to porównać z mydełkiem?
__________________
Przygarnę miniaturkę Neonatura Cocoon.

I'm Alive!....I'm Alive!......I'm Alive!
And I've got so much more that I want to do
Was it music?
Was it science that saved me?
Or the way that you prayed for me?
Yes either way I thank you, I'm alive
GM


ksantypa7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 12:17   #2433
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

No właśnie, mnie też po nałożeniu olejów na skalp wypada sporo włosów. Normalnie nie lecą wcale. O co chodzi, moze ktoś, coś wie?
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 12:23   #2434
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
No właśnie, mnie też po nałożeniu olejów na skalp wypada sporo włosów. Normalnie nie lecą wcale. O co chodzi, moze ktoś, coś wie?
Jest parę wyjaśnień
U mnie zauważyłam wynika to z tego, że w ciągu dnia nie muszę czesać włosów, rano czeszę bardzo delikatnie, moje włosy w ogóle się nie plączą, więc czasami tylko przeczesuję je palcami. Więc wpadanie przy olejowaniu tłumaczę sobie w ten sposób, ze te 100 włosów dziennie, które ma wypaść wypada głównie przy olejowaniu i myciu (choć wtedy zdecydowanie mniej).
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 12:28   #2435
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez Coldplay Pokaż wiadomość
Hej, można się przyłączyć?
Od niedawna zaczęłam interesować się pielęgnacją włosów, czego główną przyczyną było odkrycie wszystkim pewnie znanego bloga Anwen .
Nigdy nie miałam mocno zniszczonych włosów, bo są naturalnie proste więc nie katowałam ich prostownicą. Moim głównym grzechem była jednak suszarka i czesanie włosów na mokro , a ponieważ myję włosy codziennie, suszarka też codziennie była w ruchu. Od tygodnia jednak rzuciłam ją w kąt z czego jestem bardzo dumna . Oczywiście w moim nowym planie pielęgnacji włosów nie mogło zabraknąć olei - na początek wybrałam tak zachwalaną Vatikę i olejek brzozowy z Alterry. Ponieważ Vatikę mam już od jakiegoś czasu miałam okazję kilka razy ją użyć. No i tu pojawia się mój problem - po pierwsze zauważyłam że nie mogę nakładać jej na skalp bo powoduje to u mnie potworne wypadanie włosów przy zmywaniu . Po drugie nie zauważyłam ŻADNYCH efektów. Oczywiście zawsze po zmyciu Vatiki używam odżywki, ale włosy nie były ani bardziej miękkie, ani błyszczące, a jeśli chodzi o rozczesywanie to jest jeszcze gorzej niż bez użycia tego olejku.

Nie wiem czemu tak się dzieje, jak już mówiłam nie mam zniszczonych włosów, ale od zawsze mam z nimi ten sam problem - strasznie się plączą. Uczeszę je, a za 15 minut znowu zaczynają się plątać. Dlatego miałam nadzieję że po Vatice ten problem chociaż odrobinę się zmniejszy, jak jednak widać w moim przypadku jest jeszcze gorzej . Próbowałam ją nakładać zarówno na suche jak i mokre włosy, ale przyniosło to takie same efekty.. . Może lepiej posłużył by mi sam olej kokosowy, bez żadnych dodatków?
hej. gratuluje, ze postanowilas dbac o wlosy i odstawilas suszarke, to duzy krok co do olejowania, to przeczytaj uwaznie ten wątek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=593364
olej kokosowy nie wszystkim służy, radzę wypróbować coś innego.
w FAQ olejowania w pigułce jest napisane:
"Czy olej kokosowy może mi nie służyć?
Olej kokosowy, jak każdy, może niektórym włosom nie pasować, szczególnie jest są to włosy o dużej porowatości. Może występować wtedy m.in. przesuszenie włosów."
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 12:45   #2436
beatgirl
Rozeznanie
 
Avatar beatgirl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 600
GG do beatgirl
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez ksantypa7 Pokaż wiadomość
Też już mam mydełko, ale się waham. Czy jak nakładasz olej Sesę to włosy wychodzą? (mnie trochę więcej niż przy innych olejach), a możesz to porównać z mydełkiem?
Wręcz przeciwnie (odpukać w niemalowane:P) odkąd zaczęłam stosować Sesę włosów wypada mi coraz mniej choć też nie mogę jednoznacznie powiedzieć że to na pewno dzięki niej, bo przy jej pierwszym użyciu własnie zastosowałam jeszcze mydło dziś dopiero drugi raz, polecam, warto spróbować, nad czym się zastanawiasz? Właśnie owe mydełko ma zapobiegać wypadaniu

Też nie czesze włosów w ciągu dnia z racji ich falowanio-kręcenia :P ale jak przeczesywałam je palcami jednokrotnie potrafiłam wyjąć sobie ok 60 włosów, przy olejowaniu dwa razy więcej, odkąd trafiłam na Sesę, przy olejowaniu wychodzi z 3x mniej, przy myciu dosłownie parę, a w ciągu dnia nie wiem :P

Coldplay, widocznie oleje nasycone Ci nie służą, ew. to zioła w Vatice, radzę spróbować oleju z innych grup zanim wydasz kase na czystego kokosa, Dziewczyny z forum chwalą orzecha włoskiego (to z grupy najmniej wnikających), albo słodkie migdały (te średnio wnikające) nie są drogie więc warto spróbować a próbowałaś oliwe z oliwek?
__________________
Cześć, jestem Alicja

"Nieszczęście dzielone na dwa to o połowę nieszczęścia mniej , szczęście dzielone na dwa to dwa razy więcej szczęścia."
beatgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 13:23   #2437
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Ja robię sobie mix z olejów: rycynowego, kiełków pszenicy, jojoba. One łatwo wnikają?
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-18, 13:27   #2438
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Ja robię sobie mix z olejów: rycynowego, kiełków pszenicy, jojoba. One łatwo wnikają?
Izus napisała niedawno posta na ten temat, podała link do podziału, w pigułce też wszystko jest. Więc możesz sobie sama sprawdzić.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 14:06   #2439
Coldplay
Wtajemniczenie
 
Avatar Coldplay
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 201
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Dziękuję za odpowiedzi
Znalazłam tu na Wizażu artykuł nt. porowatości włosów i mam teraz być może głupie pytanie - czy włosy mogą mieć jednocześnie niską i wysoką porowatość? Bo u mnie to wygląda tak - włosy z wierzchu są dosyć błyszczące, gładkie i rzeczywiście ciężko je zmoczyć. Natomiast te spod spodu są już całkowicie inne - szorstkie w dotyku, łamliwe i z tendencją do straszliwego plątania się. Pewnie załatwiłam je tak szalikami - nigdy nie spinam włosów, zawsze są rozpuszczone, przez co właśnie spod spodu ocierają się o szalik i niszczą .

Tak czy siak Vatika z pewnością mi nie służy, poczytam jeszcze o tych olejach nasyconych i nienasyconych (dziękuję beatgirl ) i może znajdę coś odpowiedniego dla siebie . Nie używałam jeszcze oliwy z oliwek, ale właśnie dopisuję ją do listy "do wypróbowania"

Tymczasem idę nałożyć olejek z Alterry (ten z pomarańczą i brzozą) - po raz pierwszy, zobaczę jak on spisze się na moich włosach .

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------

Cytat:
Napisane przez beatgirl Pokaż wiadomość
Coldplay, widocznie oleje nasycone Ci nie służą, ew. to zioła w Vatice, radzę spróbować oleju z innych grup zanim wydasz kase na czystego kokosa, Dziewczyny z forum chwalą orzecha włoskiego (to z grupy najmniej wnikających), albo słodkie migdały (te średnio wnikające) nie są drogie więc warto spróbować a próbowałaś oliwe z oliwek?
O, co do tych nasyconych jeszcze, przeczytałam ten post:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...4&postcount=47 i widzę że olej babassu należy do tej samej grupy co kokos, a ostatnio kupiłam odżywkę Isany (właśnie tą z olejkiem babassu) i też mnie rozczarowała, bo nie zrobiła z moimi włosami zupełnie nic .

Chyba muszę zapolować na olej ze słodkich migdałów . Zastanawiałam się również nad tym z pestek śliwki - może któraś z Was go używa?
Coldplay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 14:16   #2440
aasiaa1109
Rozeznanie
 
Avatar aasiaa1109
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 667
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez pannahanna Pokaż wiadomość
Myślę, że to zależy od włosów - wykończyłam całe opakowanie szamponu migdalowego z Alterry i bardzo dużo włosów wypadało mi przy myciu, wydawało mi się, że to wina zimy. Od 2 myć mam inny szampon i wypada bardzo mało...używam cały czas odżywki z granatem z Alterry, tak zachwalanej, i też powoduje wzmożone wypadanie! Jak tylko wrócę do Polski zakupię Garniera z karite, zobaczymy jak ta się sprawdzi,
A myślałam, że to ja jestem jakaś dziwna. Mam to samo, miałam jakiś szampon z alterry i napoczątku wszystko ładnie, a później przy myciu więcej włosów wyłaziło. I odstawiłam go, i mam tą samą odżywkę co ty i też na początku nic, a teraz znowu to samo. A więc ewidentnie nam to nie służy, a szkoda. I nie wiadomo, czy warto inwestować jeszcze w te szampony i odżywki
__________________

aasiaa1109 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 14:57   #2441
beatgirl
Rozeznanie
 
Avatar beatgirl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 600
GG do beatgirl
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez Coldplay Pokaż wiadomość
czy włosy mogą mieć jednocześnie niską i wysoką porowatość?
Skoro mogłaś je tak zniszczyć szalikami itp myślę że może tak być, aczkolwiek ekspertem nie jestem


Cytat:
Napisane przez Coldplay Pokaż wiadomość
Tymczasem idę nałożyć olejek z Alterry (ten z pomarańczą i brzozą) - po raz pierwszy, zobaczę jak on spisze się na moich włosach .
Pomarańczowy olejek z Alterry, z tego co się orientuje, zawiera przede wszystkim olejki z grupy jednonienasyconych zobaczysz jak Twoje włosy reagują na nie, ale chyba nie oceniaj zbyt szybko bo z tego co czytałam to wiele dziewczyn nie polubiło się z nim z początku, później było coraz lepiej, moim włosom chyba jest kompletnie obojętny bo nie robi z nimi nic chyba że za rzadko stosuje


Cytat:
Napisane przez Coldplay Pokaż wiadomość
Chyba muszę zapolować na olej ze słodkich migdałów . Zastanawiałam się również nad tym z pestek śliwki - może któraś z Was go używa?
Ja nie stosowałam, ale też się na niego czaje. Dziewczyny zachwalają
__________________
Cześć, jestem Alicja

"Nieszczęście dzielone na dwa to o połowę nieszczęścia mniej , szczęście dzielone na dwa to dwa razy więcej szczęścia."
beatgirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-18, 15:10   #2442
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Oszzzz, chyba olejowanie nie służy mojemu kolorowi włosów
W ciągu tygodnia strasznie sie zmył, zrobił mi się aki chłodny rudy
No, ale żeby nie było, że same minusy, to jest jeden wielki plus, wlosy błyszczą się ślicznie, a zwykle spłukiwaniu koloru towarzyszy jego matowienie
ehhh no i co teraz
płukanki z cebuli, albo hibiskusa?
a może to alterra i te cytrusy ta spłukuje kolor?
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 15:12   #2443
Coldplay
Wtajemniczenie
 
Avatar Coldplay
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 201
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez beatgirl Pokaż wiadomość
Pomarańczowy olejek z Alterry, z tego co się orientuje, zawiera przede wszystkim olejki z grupy jednonienasyconych zobaczysz jak Twoje włosy reagują na nie, ale chyba nie oceniaj zbyt szybko bo z tego co czytałam to wiele dziewczyn nie polubiło się z nim z początku, później było coraz lepiej, moim włosom chyba jest kompletnie obojętny bo nie robi z nimi nic chyba że za rzadko stosuje


Ja nie stosowałam, ale też się na niego czaje. Dziewczyny zachwalają

Właśnie mam Alterrę na włosach .
Trochę się tego olejku na początku obawiałam, bo jako dziecko miałam alergię na brzozę i nie wiem czy nie mam do tej pory, ale mam go już od godziny na włosach i jest ok , poza tym starałam się nie nakładać zbyt wiele na skalp.

No właśnie, ten z pestek śliwek wszyscy chwalą więc muszę go koniecznie przetestować .
Coldplay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 15:31   #2444
beatgirl
Rozeznanie
 
Avatar beatgirl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 600
GG do beatgirl
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez Coldplay Pokaż wiadomość
Właśnie mam Alterrę na włosach .
Trochę się tego olejku na początku obawiałam, bo jako dziecko miałam alergię na brzozę i nie wiem czy nie mam do tej pory, ale mam go już od godziny na włosach i jest ok , poza tym starałam się nie nakładać zbyt wiele na skalp.

No właśnie, ten z pestek śliwek wszyscy chwalą więc muszę go koniecznie przetestować .
Raczej nie nakładaj Alterry na skalp bo może podrażniać, więc nie radze, tym bardziej że nie wszystkim głowom pasują oleje, bo mogą wzmagać wypadanie

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
Oszzzz, chyba olejowanie nie służy mojemu kolorowi włosów
W ciągu tygodnia strasznie sie zmył, zrobił mi się aki chłodny rudy
No, ale żeby nie było, że same minusy, to jest jeden wielki plus, wlosy błyszczą się ślicznie, a zwykle spłukiwaniu koloru towarzyszy jego matowienie
ehhh no i co teraz
płukanki z cebuli, albo hibiskusa?
a może to alterra i te cytrusy ta spłukuje kolor?
A używasz olei wnikających? Bo właśnie bardziej bym stawiała na tą grupę
__________________
Cześć, jestem Alicja

"Nieszczęście dzielone na dwa to o połowę nieszczęścia mniej , szczęście dzielone na dwa to dwa razy więcej szczęścia."
beatgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 15:46   #2445
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez Karen15 Pokaż wiadomość
Ma 2 i obie kocham. Wygładzająca i Odbudowująca
Tutaj linki do KWC
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...gladzanie.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-ceramidy.html

szkoda że maja silikony

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość

To znaczy u mnie z odżywką Alterry jest trochę głupie wspomnienie, bo gdy używałam jej i szamponu z Alterry strasznie wysuszyły mi się włoski na końcach. Gdy ją odstawiłam problem znikł
Teraz robię drugie podejście do szamponu.
W sumie jak tak pomyślę, to wtedy również odstawiłam totalnie silikony, nawet niczym końcówek nie zabezpieczałam Może stąd to wysuszenie
Później podcięłam końcówki, zaczęłam je zabezpieczać, ale po odżywkę Alterry już nie sięgnęłam, bo się bałam



Moja babcia w okresie mojego dojrzewania robiła mi i moim kuzynką tonik na bazie aloesu na trądzik
Cytat:
Napisane przez pannahanna Pokaż wiadomość
Myślę, że to zależy od włosów - wykończyłam całe opakowanie szamponu migdalowego z Alterry i bardzo dużo włosów wypadało mi przy myciu, wydawało mi się, że to wina zimy. Od 2 myć mam inny szampon i wypada bardzo mało...używam cały czas odżywki z granatem z Alterry, tak zachwalanej, i też powoduje wzmożone wypadanie! Jak tylko wrócę do Polski zakupię Garniera z karite, zobaczymy jak ta się sprawdzi,
przepraszam musze sprostowac, chyba chodziło mi o isanę
bo pisałaś chyba izus z weegirl na temat isipropylowego alkoholu w niej i to o nia mi chodziło :P

chyba ze to mnie sie już wszystko pokićkało
przepraszam za wprwadzenie w błąd



a ja dzis w mixie:
navratna na skalp
oa długośc mieszanka BD niebieskiego i oleju łopianowego
na końce masło shea
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 15:52   #2446
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez beatgirl Pokaż wiadomość
A używasz olei wnikających? Bo właśnie bardziej bym stawiała na tą grupę
Nie jestem specjalistką od olejów, dopiero się kształce
Obecnie używam alterry (czyli głownie jednonienasycone)
Pocztą idzie już do mnie Vatika kokosowa, czli olej nasycony.
Rozumiem, że nasycone to wnikające?
Czyli wnikające bardziej wypłukują kolor?

edit: już znalazłam info, nasycone to wnikające, a wielonienasycone wnikają najsłabiej
a vatika kokosowa może wypłukiwac kolor no, ale nie spróbuje to sie nie dowiem
częstsze farbowanie jakoś mnie nie cieszy, ale coś trzeba będzie wykombinować
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3

Edytowane przez Aleksandriiia
Czas edycji: 2012-03-18 o 16:12
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 16:04   #2447
Coldplay
Wtajemniczenie
 
Avatar Coldplay
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 201
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez beatgirl Pokaż wiadomość
Raczej nie nakładaj Alterry na skalp bo może podrażniać, więc nie radze, tym bardziej że nie wszystkim głowom pasują oleje, bo mogą wzmagać wypadanie
Taak, przekonałam się o tym nakładając Vatikę na skalp co skończyło się masywnym wypadaniem włosów podczas mycia .
Dużo tego oleju na skórę nie nałożyłam, tyle co się przedostało z włosów , ale zobaczymy jak to będzie przy zmywaniu..
Coldplay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 16:12   #2448
beatgirl
Rozeznanie
 
Avatar beatgirl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 600
GG do beatgirl
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez Coldplay Pokaż wiadomość
Taak, przekonałam się o tym nakładając Vatikę na skalp co skończyło się masywnym wypadaniem włosów podczas mycia .
Dużo tego oleju na skórę nie nałożyłam, tyle co się przedostało z włosów , ale zobaczymy jak to będzie przy zmywaniu..
Ja przy Vatice też miałam ten problem, ale np już przy Sesie (pisałam już o tym dziś) wypadanie znacznie się zmniejszyło mimo że jest ba bazie kokosa, nie wiem, może to faktycznie zasługa mydełka bo nic innego nie zmieniałam, dopiero od 4 dni biore Kwas Panotenowy więc nie sądzę żeby zdążył zadziałać, zresztą już przy pierwszym razie z Sesą w poniedziałek zauważyłam że włosów wypada znacznie mniej
__________________
Cześć, jestem Alicja

"Nieszczęście dzielone na dwa to o połowę nieszczęścia mniej , szczęście dzielone na dwa to dwa razy więcej szczęścia."
beatgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 16:21   #2449
blackberry8
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry8
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 787
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Dzisiaj, a raczej wczoraj i dzisiaj, miałam pierwszą próbę z olejem z pestek winogron. Efekt świetny
Teraz siedzę z maską z miodu, rycynowego, Glorii, A+E, keratyny i aloesu pod nowym czepkiem. Jak ktoś szuka fajnego to polecam te niby lniane z SuperPharm. Od środka mają ceratkę a na zewnątrz materiał, są wystarczające żeby zmieścić koczka.
W tym tygodniu obiecałam sobie kolejne podejście do Amli, żeby zmęczyć chociaż 100ml.

Od środy w Rossmannach jest promocja na Babydream: oliwka (4,49), żel (8,99) i szampon (2,49). Trzeba zrobić zapasy

Edytowane przez blackberry8
Czas edycji: 2012-03-18 o 16:24
blackberry8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-18, 16:24   #2450
Coldplay
Wtajemniczenie
 
Avatar Coldplay
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 201
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez beatgirl Pokaż wiadomość
Ja przy Vatice też miałam ten problem, ale np już przy Sesie (pisałam już o tym dziś) wypadanie znacznie się zmniejszyło mimo że jest ba bazie kokosa, nie wiem, może to faktycznie zasługa mydełka bo nic innego nie zmieniałam, dopiero od 4 dni biore Kwas Panotenowy więc nie sądzę żeby zdążył zadziałać, zresztą już przy pierwszym razie z Sesą w poniedziałek zauważyłam że włosów wypada znacznie mniej
Kusisz tą Sesą
Ja właśnie próbuję się uporać z wypadaniem włosów, które jak co roku na wiosnę jest dość uciążliwe . Zaczęłam używać wcierki Jantar, ale olej hamujący wypadanie też by się przydał . Nie używałam jeszcze tych indyjskich olei (Vatiki nie biorę pod uwagę ), a są chyba na tym wątku jednymi z najczęściej używanych przez dziewczyny - to musi coś znaczyć .
Coldplay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 16:26   #2451
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

http://idaalia.blogspot.com/2012/03/...y-marcowa.html

__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 16:31   #2452
Coldplay
Wtajemniczenie
 
Avatar Coldplay
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 201
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez blackberry8 Pokaż wiadomość
Od środy w Rossmannach jest promocja na Babydream: oliwka (4,49), żel (8,99) i szampon (2,49). Trzeba zrobić zapasy
O, dobrze się składa bo chciałam wypróbować tą oliwkę
Szampon też, ale chyba na razie się wstrzymam, bo na pewno plącze włosy, a moje i bez tego ciężko rozczesać..

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

Coldplay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 16:35   #2453
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez Coldplay Pokaż wiadomość
O, dobrze się składa bo chciałam wypróbować tą oliwkę
Szampon też, ale chyba na razie się wstrzymam, bo na pewno plącze włosy, a moje i bez tego ciężko rozczesać..

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------



chyba trzeba zakupić balsam do kąpieli i myć nim włosy
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 16:41   #2454
Coldplay
Wtajemniczenie
 
Avatar Coldplay
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 201
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
chyba trzeba zakupić balsam do kąpieli i myć nim włosy
Jutro lecę do Rossmanna!
Coldplay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 16:44   #2455
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V


oo ja cie
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 16:59   #2456
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez Coldplay Pokaż wiadomość
Jutro lecę do Rossmanna!
gorzej jak się na nas nie sprawdzi
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 17:02   #2457
beatgirl
Rozeznanie
 
Avatar beatgirl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 600
GG do beatgirl
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez blackberry8 Pokaż wiadomość

Od środy w Rossmannach jest promocja na Babydream: oliwka (4,49), żel (8,99) i szampon (2,49). Trzeba zrobić zapasy
Ooo to może i mi bedzie dane w końcu wypróbować te produkty
A skąd wiesz? bo z tego co widzę na stronie wciąż jest stara gazetka z Dnia Kobiet a z chęcią bym sobie obejrzała jakieś inne promocje ;p
__________________
Cześć, jestem Alicja

"Nieszczęście dzielone na dwa to o połowę nieszczęścia mniej , szczęście dzielone na dwa to dwa razy więcej szczęścia."
beatgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 17:02   #2458
marshmallows
Raczkowanie
 
Avatar marshmallows
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 80
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Hej Dziewczyny, dzis bedac w Intermarche wpadło mi w rece takie oto cudo.
Napisane po polsku ze olej palmowy i kokosowy 100%.
Niestety rafinowane bo nie pachnie ale cena- 3,90zł za 200g kostke.
Jak myslicie nada sie na hery?
Czy ktoras z Was go miała?
Ja widziałam go tylko w Intermarche no i cena 3zł wiec musialam kupic








Dodatkowo zakupiłam kukurydziany
__________________
szczęśliwa żonka, jeszcze szczęśliwszy mąż

WŁOSOMANIA;

Blondowy schizolec

Edytowane przez marshmallows
Czas edycji: 2012-03-18 o 17:07
marshmallows jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 17:08   #2459
Coldplay
Wtajemniczenie
 
Avatar Coldplay
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 201
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
gorzej jak się na nas nie sprawdzi

No rozczarowanie by było, ale za 9zł grzech nie przetestować
Coldplay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 17:09   #2460
blackberry8
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry8
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 787
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez beatgirl Pokaż wiadomość
Ooo to może i mi bedzie dane w końcu wypróbować te produkty
A skąd wiesz? bo z tego co widzę na stronie wciąż jest stara gazetka z Dnia Kobiet a z chęcią bym sobie obejrzała jakieś inne promocje ;p
Na wątku Rossmannowym ParoleParole wrzuciła zdjęcia, z kosmetyków nie ma nic ciekawego oprócz BD bo w aktualnej są szampony i odżywki.
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3970
Warto zasubskrybować wątek SP i Rossmanna bo gazetki są tam kilka dni wcześniej i można sobie zapisać co warto kupić. Ja dzięki temu mam kilka butli aloesu jeszcze ze starej promocji SP, Biovaxy po dyszce, zapas Hippa i wiele innych rzeczy, które i tak bym musiała kupić
blackberry8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:29.