Olejek rycynowy do włosów - część II - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-01, 18:30   #631
monak89
Raczkowanie
 
Avatar monak89
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 391
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
To akurat wiem A tam właśnie pisało (w sensie w książce) że faceta otruto rycyną, która służy przeczyszczająco i była wzmianka o oleju rycynowym to byłam ciekawa czy to prawda
no tak, ale to nie to samo

Cytat:
Napisane przez Lethie Pokaż wiadomość
powinno być ok, ja siedzę od wczoraj z olejem rycynowym + lnianym na włosach, ostatnio też tak zrobiłam i się ładnie zmyło
o, dzięki a lniany mi odżywka schodzi, więc powinno być ok.
__________________
wrzesień: oleje
lniany - pestki winogron - oliwa z oliwek - sezamowy - arachidowy - oliwka BD - rycynowy
kokos-.
olejek himalaya - .

słodkie migdały - end.
oliwka hipp - end.

drożdże-tran-seboradin
hh 220'
monak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 10:28   #632
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Dziewczyny mające problem z domyciem rycyny -nakładajcie ją na opuszki palców bardzo oszczędnie ledwie umaczając je , wystarczy na pokrycie całego skalpu jedno dwa takie umoczenia i na pewno domyjecie . Choć mi ostatnio odbiło i za dużo miodu walę na włosy i nie domywam ale muszę się już opanować Zwykle włosy leciały mi na początku wiosny a teraz dzięki rycynie jakoś tak niekoniecznie . Choć nie chce zapeszać bo włosów nigdy za dużo !
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 19:51   #633
Lethie
Zadomowienie
 
Avatar Lethie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 115
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez edyta07 Pokaż wiadomość
wracam czasem żeby coś napisać, ale niestety nie mam czasu czytać całego wątku...
Ostatnio przeczytałam, ze olejowanie skalpu może powodować wypadanie włosów. Wróciłam do rycyny i używam jej od ok. 2 miesięcy (czasem na noc, najczęściej 3-4 godziny), włosy strasznie wypadają od ok. 3 tygodni. Myślicie, że to może być wina oleju rycynowego, nie zauważyłyście podobnego "działania"?
Ale jednak głęboko mam nadzieję, ze to po prostu sezon wiosennego wypadania włosów, bo wiele osób skarżyło /skarży się....
Coś kiedyś pisały dziewczyny, że po olejku rycynowym wypadają te słabsze włosy bo są wypychane przez nowe mocniejsze
__________________
20.01.2012 - pierwszy krok do zdrowych, pięknych i długich włosów Typ: 2A
3.12.12 : 44cm CEL: 60 cm


Moje włosy
Lethie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 11:12   #634
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez Lethie Pokaż wiadomość
Coś kiedyś pisały dziewczyny, że po olejku rycynowym wypadają te słabsze włosy bo są wypychane przez nowe mocniejsze
to mam nadzieję, ze u mnie właśnie tak jest...
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 12:03   #635
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez HairMania Pokaż wiadomość
Choć mi ostatnio odbiło i za dużo miodu walę na włosy i nie domywam ale muszę się już opanować
Eee, miód zmywa się samą wodą
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 07:52   #636
__Ania__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 68
GG do __Ania__
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

A ja domywam bez problemu. Olejek mieszam na ręce z byle jaką odżywką i kładę na głowę. Po 2/3 godzinach zmywam normalnie szamponem. Nie stosuję nafty itp. bo nie mam czasu na taką zabawę.

olejek + odżywka = zmywa się bez problemu
__Ania__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 20:50   #637
20101988
Raczkowanie
 
Avatar 20101988
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 157
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Ok ja również postanowiłam przetestować olejek rycynowy.
Kiedyś już robiłam do niego podejście ,ale jakoś mi nie podpasował.
Z tym ,że nakładałam go z naftą i jajkiem...

Na rzęsach i brwiach spisywał się fenomenalnie.
Nawet mój TZ kiedyś się zastanawiał czy nie doczepiłam sobie sztucznych. Nie wierzył,że taki zwykły olejek może tak poprawić stan rzęs.

Wczoraj nałożyłam olejek na skórę głowy (ale bardzo małą ilość,żeby ewentualnie nie mieć problemu ze zmyciem).
Na długość rozcieńczona odżywka z sokiem z aloesu i na to olej migdałowy.
Dziś idę nakładać podobną mieszankę,ale zmienię olej nakładany na długość...tylko na jaki?
20101988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-05, 16:05   #638
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Eee, miód zmywa się samą wodą
Wiem właśnie ale od kiedy używam miodu na włosy powyżej uszu to są niedomyte... muszę coś na to dziś poradzić
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 18:48   #639
yolks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 20
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

witam Wizażanki, jest to mój 1 post tutaj jako Włosomaniaczki - już jakiś czas grzecznie obserwuję forum, jednak dopiero teraz zdecydowałam się jakoś hmm dołączyć do dyskusji .
Wizaż to dla mnie prawdziwa skarbnica wiedzy wiele się dowiedziałam, jednak to nadal nic w porównaniu z tym, o czym powinnam wiedzieć.

Parę dni temu wracając do domu mijałam zielarski, a że miałam trochę gorsza przy sobie, wstąpiłam Wyszłam z 2 szaszetkami biovaxu, siemieniem lnianym i... olejkiem rycynowym.

Właśnie jego używam bodajże 2 dni na rzęsy i brwi. Na włosy jednak się nie zdecydowałam jeszcze. Ile użyć? Mogę zostawić na noc? Z czym połączyć - mogę z waxem? Czy może lepiej rycynę na skalp, skoro przyspiesza porost, a biovaxa na długość? Mogą wystąpić jakieś niespodziewane skutki uboczne - np. zamiast przyrostu i wzmocnienia zaczną mi wypadać? wiem że to możliwe, ale czy częste?
yolks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 21:37   #640
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez yolks Pokaż wiadomość
witam Wizażanki, jest to mój 1 post tutaj jako Włosomaniaczki - już jakiś czas grzecznie obserwuję forum, jednak dopiero teraz zdecydowałam się jakoś hmm dołączyć do dyskusji .
Wizaż to dla mnie prawdziwa skarbnica wiedzy wiele się dowiedziałam, jednak to nadal nic w porównaniu z tym, o czym powinnam wiedzieć.

Parę dni temu wracając do domu mijałam zielarski, a że miałam trochę gorsza przy sobie, wstąpiłam Wyszłam z 2 szaszetkami biovaxu, siemieniem lnianym i... olejkiem rycynowym.

Właśnie jego używam bodajże 2 dni na rzęsy i brwi. Na włosy jednak się nie zdecydowałam jeszcze. Ile użyć? Mogę zostawić na noc? Z czym połączyć - mogę z waxem? Czy może lepiej rycynę na skalp, skoro przyspiesza porost, a biovaxa na długość? Mogą wystąpić jakieś niespodziewane skutki uboczne - np. zamiast przyrostu i wzmocnienia zaczną mi wypadać? wiem że to możliwe, ale czy częste?
Wiem , że to wredne ale w tym wątku jest tyściącpięćsetstodziewięć set odpowiedzi na Twoje powyższe pytania wystarczy przeczytać 5pierwszych i 5ostatnich stron , to nic trudnego
powodzenia
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 07:49   #641
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez yolks Pokaż wiadomość
witam Wizażanki, jest to mój 1 post tutaj jako Włosomaniaczki - już jakiś czas grzecznie obserwuję forum, jednak dopiero teraz zdecydowałam się jakoś hmm dołączyć do dyskusji .
Wizaż to dla mnie prawdziwa skarbnica wiedzy wiele się dowiedziałam, jednak to nadal nic w porównaniu z tym, o czym powinnam wiedzieć.

Parę dni temu wracając do domu mijałam zielarski, a że miałam trochę gorsza przy sobie, wstąpiłam Wyszłam z 2 szaszetkami biovaxu, siemieniem lnianym i... olejkiem rycynowym.

Właśnie jego używam bodajże 2 dni na rzęsy i brwi. Na włosy jednak się nie zdecydowałam jeszcze. Ile użyć? Mogę zostawić na noc? Z czym połączyć - mogę z waxem? Czy może lepiej rycynę na skalp, skoro przyspiesza porost, a biovaxa na długość? Mogą wystąpić jakieś niespodziewane skutki uboczne - np. zamiast przyrostu i wzmocnienia zaczną mi wypadać? wiem że to możliwe, ale czy częste?
spróbuję Ci pomóc
1. tak, mozesz polaczyc z maską - mozesz wymieszac albo nakladac najpierw maske, a na to olej (te dwie metody moga dawac rozne efekty). poczytaj sobie tutaj: http://anwena.blogspot.com/2012/03/c...-kascysko.html
2. mogą zacząć wypadac, obserwuj swoje wlosy i w takim przypadku nie nakladaj na skalp.
3. co do zostawiania na noc, to najpierw sprobuj na kilka h i obserwuj swoje wlosy - jesli wszystko bedzie ok, mozesz sprobowac na noc
4. ilosc zalezy od dlugosci i gestosci wlosow - generalnie im mniej, tym lepiej. ja nakładam tą metodą: http://blondhaircare.blogspot.com/20...enna-rada.html (którą b. polecam, wlosy sa swietne i nie ma problemow z aplikacją tępej rycyny) i daje 2 lyzeczki rycyny i troszke alterry mam wlosy do lopatek, dosc geste.
daj znac, jak efekty polecam zapoznanie sie z blogami, do ktorych linki wkleilam powyzej - na pewno pomoze Ci to wzbogacic swoja wiedze nt. pielegnacji.
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-06, 20:17   #642
yolks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 20
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

@HairMania
wiem, wiem, ale wczoraj chciałam mieć to wszystko w jednym miejscu, czarno na białym, żeby się upewnić, że przypadkiem czegoś nie pomyliłam czytając poprzednie posty - przepraszam, jestem tylko (aż!) blondynką
'powodzenia' - dziękuję i pozdrawiam, przyda mi się bardzo


@lir391 dziękuję bardzo, o taką odpowiedź mi chodziło
1. Różne efekty? Muszę popróbować, nie wpadło mi do głowy, że mieszanka i oddzielne położenie tych samych składników może dawać bardzo różne rezultaty
2. Zaryzykuję, mam nadzieję że będę jedną z tych, którym rycyna pomaga
3. Z powodu braku czasu nie mogłam nałożyć wcześniej kontrolnie na parę godzin i zostawiam na noc może nie wypadną.. Właśnie teraz siedzę z ręcznikiem na głowie, pod nim 1/2 saszetki waxa do zniszczonych, tak tylko dodane do zmiany konsystencji, zmieszałam z 2 łyżeczkami olejku na długość, i olejek zmieszany z wodą, też 2 łyżeczki (taki mini rosołek opisany na blogu blond haircare ) na skórę głowy... i do jutra

Blog Anwen znam, stopniowo 'wbijam' się w niego ale Blondhaircare też zapowiada się ciekawą lekturką
Dziękuję Ci raz jeszcze za pomoc!
yolks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 21:03   #643
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 758
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez lir391 Pokaż wiadomość
ja nakładam tą metodą: http://blondhaircare.blogspot.com/20...enna-rada.html (którą b. polecam, wlosy sa swietne i nie ma problemow z aplikacją tępej rycyny) i daje 2 lyzeczki rycyny i troszke alterry mam wlosy do lopatek, dosc geste.
daj znac, jak efekty polecam zapoznanie sie z blogami, do ktorych linki wkleilam powyzej - na pewno pomoze Ci to wzbogacic swoja wiedze nt. pielegnacji.
I jak efekty po takim olejowaniu? Nie wiem dlaczego, ale wydawało mi się zawsze trochę mniej skuteczne niż tradycyjna metoda spodeczkowa. Bardzo możliwe, że jestem w błędzie, bo przyznaję, że nigdy nie próbowałam. Chyba muszę..
Ekstazaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 21:38   #644
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez yolks Pokaż wiadomość
@HairMania
wiem, wiem, ale wczoraj chciałam mieć to wszystko w jednym miejscu, czarno na białym, żeby się upewnić, że przypadkiem czegoś nie pomyliłam czytając poprzednie posty - przepraszam, jestem tylko (aż!) blondynką
'powodzenia' - dziękuję i pozdrawiam, przyda mi się bardzo


@lir391 dziękuję bardzo, o taką odpowiedź mi chodziło
1. Różne efekty? Muszę popróbować, nie wpadło mi do głowy, że mieszanka i oddzielne położenie tych samych składników może dawać bardzo różne rezultaty
2. Zaryzykuję, mam nadzieję że będę jedną z tych, którym rycyna pomaga
3. Z powodu braku czasu nie mogłam nałożyć wcześniej kontrolnie na parę godzin i zostawiam na noc może nie wypadną.. Właśnie teraz siedzę z ręcznikiem na głowie, pod nim 1/2 saszetki waxa do zniszczonych, tak tylko dodane do zmiany konsystencji, zmieszałam z 2 łyżeczkami olejku na długość, i olejek zmieszany z wodą, też 2 łyżeczki (taki mini rosołek opisany na blogu blond haircare ) na skórę głowy... i do jutra

Blog Anwen znam, stopniowo 'wbijam' się w niego ale Blondhaircare też zapowiada się ciekawą lekturką
Dziękuję Ci raz jeszcze za pomoc!
nie ma sprawy daj znac za jakis czas, jak sie rycyna sprawuje
Cytat:
Napisane przez Ekstazaa Pokaż wiadomość
I jak efekty po takim olejowaniu? Nie wiem dlaczego, ale wydawało mi się zawsze trochę mniej skuteczne niż tradycyjna metoda spodeczkowa. Bardzo możliwe, że jestem w błędzie, bo przyznaję, że nigdy nie próbowałam. Chyba muszę..
wg mnie jest to fantastyczna metoda! wlosy sa miesiste, odbite od glowy, lsniace i w ogole och i ach - nigdy nie osiągnęłam takiego efektu 'wizualnego zwiekszenia objętości' przy olejowaniu na sucho poza tym, nie musze meczyc sie z tępą konsystencją rycyny, co jest dla mnie ogromnym plusem boli mnie tylko to, ze musze co najmniej 2x porzadnie umyc wlosy, co tez najlepsze dla nich nie jest
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 17:27   #645
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 758
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez lir391 Pokaż wiadomość
wg mnie jest to fantastyczna metoda! wlosy sa miesiste, odbite od glowy, lsniace i w ogole och i ach - nigdy nie osiągnęłam takiego efektu 'wizualnego zwiekszenia objętości' przy olejowaniu na sucho poza tym, nie musze meczyc sie z tępą konsystencją rycyny, co jest dla mnie ogromnym plusem boli mnie tylko to, ze musze co najmniej 2x porzadnie umyc wlosy, co tez najlepsze dla nich nie jest
Też mnie wkurza ta konsystencja, dlatego nie nakładam jej solo (chyba,że na skalp). Rozcieńczam z oliwą, trochę podgrzewam i nie ma problemów z aplikacją. Hm, ale jednak i tak spróbuję tej metody z wodą przy najbliższym olejowaniu, skoro tak dobrze się sprawuje..
Ekstazaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 19:23   #646
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

niedawno dałam na włosy rycynę + kilka kropel waniliowego = cudnie mi włosy pachniały, to lepsze niż pachnące kosmetyki
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 14:00   #647
Moniczka96
Raczkowanie
 
Avatar Moniczka96
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 51
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Witajcie, mam pytanie do Wizażanek odnośnie efektów kuracji olejkiem rycynowym ile trzeba stosować? Ja wczoraj położyłam się spać z czymś takim na głowie i ju.z wcześniej po kilka godzin.. Nie widzę żadnych efektów, może jestem troche niecierpliwa powiem tyle: olejek jest świetny na rzęsy! Wizualnie jakby dluższe.
Pozdrawiam
Moniczka96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 15:26   #648
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez Moniczka96 Pokaż wiadomość
Witajcie, mam pytanie do Wizażanek odnośnie efektów kuracji olejkiem rycynowym ile trzeba stosować? Ja wczoraj położyłam się spać z czymś takim na głowie i ju.z wcześniej po kilka godzin.. Nie widzę żadnych efektów, może jestem troche niecierpliwa powiem tyle: olejek jest świetny na rzęsy! Wizualnie jakby dluższe.
Pozdrawiam
to zalezy w jakim stanie sa Twoje wlosy, jaki efekt chcesz osiagnac i jak stosujesz rycyne. jesli jestes b. niezadowolona, to moze wyprobuj inne oleje, u kazdego sprawdza sie cos innego.
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 20:20   #649
Lethie
Zadomowienie
 
Avatar Lethie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 115
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez Moniczka96 Pokaż wiadomość
Witajcie, mam pytanie do Wizażanek odnośnie efektów kuracji olejkiem rycynowym ile trzeba stosować? Ja wczoraj położyłam się spać z czymś takim na głowie i ju.z wcześniej po kilka godzin.. Nie widzę żadnych efektów, może jestem troche niecierpliwa powiem tyle: olejek jest świetny na rzęsy! Wizualnie jakby dluższe.
Pozdrawiam
A jak nakładasz rycynę na rzęsy? opuszkami palców?
__________________
20.01.2012 - pierwszy krok do zdrowych, pięknych i długich włosów Typ: 2A
3.12.12 : 44cm CEL: 60 cm


Moje włosy
Lethie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-09, 20:40   #650
BeforeIForget
jesterhead
 
Avatar BeforeIForget
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Rohan
Wiadomości: 3 672
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Pytanie nie do mnie, ale powiem jak ja robię Mam starą szczoteczkę z tuszu do rzęs i nią nakładam olej. Próbowałam opuszkami palców, ale szczoteczką jest mi wygodniej
__________________
Oszukujemy siebie tak często, że gdyby nam za to płacili, moglibyśmy się spokojnie utrzymać.
S. King

To błogosławieństwo, że nie słychać myśli.
BeforeIForget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 08:46   #651
Lethie
Zadomowienie
 
Avatar Lethie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 115
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez BeforeIForget Pokaż wiadomość
Pytanie nie do mnie, ale powiem jak ja robię Mam starą szczoteczkę z tuszu do rzęs i nią nakładam olej. Próbowałam opuszkami palców, ale szczoteczką jest mi wygodniej
Ja nakładam na razie opuszkami, ale akurat mi się tusz kończy więc tą metodę też niedługo wypróbuję
__________________
20.01.2012 - pierwszy krok do zdrowych, pięknych i długich włosów Typ: 2A
3.12.12 : 44cm CEL: 60 cm


Moje włosy
Lethie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 10:53   #652
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez Lethie Pokaż wiadomość
Ja nakładam na razie opuszkami, ale akurat mi się tusz kończy więc tą metodę też niedługo wypróbuję
ja próbowałam i jedną i drugą metodą dla mnie szczoteczką jest wygodniej a opuszkami oszczędniej
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 11:29   #653
moniaobcy
Raczkowanie
 
Avatar moniaobcy
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Sprzed komputera w BB, czasem Krk
Wiadomości: 130
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Ja na rzęsy nakładam zwykłym patyczkiem kosmetycznym
Maczam w oleju, później nadmiar "ocieram" o szyjkę butelki i nakładam tak, jakbym sobie malowała rzęsy. Trzeba uważać, żeby sobie nie dać zbyt dużo, bo może do oka trochę wcieknąć, a to nie jest fajne uczucie :P
Jak mam i tak za dużo tego oleju, to wcieram w brwi. A po swoich rzęsach już widzę, że urosły! Tylko dłuższe rzęsy mam w prawym oku niż w lewym... :/
moniaobcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 14:18   #654
Melmania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 114
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

W poszukiwaniu naturalnego odżywienia moich włosów trafiłam na ten wątek. Muszę stwierdzić, że Wasze pozytywne opinie na prawdę mnie zainspirowały i w tym tygodniu zaczęłam swoją przygodę z olejkiem rycynowym
Trochę mnie nastraszyłyście, że będzie problem z nałożeniem a potem ze zmyciem - ale albo mam oszukany olej (kupiłam w aptece, to chyba jednak jest dobry), albo moje włosy nadają się do olejowania
Wmasowałam olejek w całą długość włosów (rozgrzałam trochę na dłoniach i potem wtarłam) i poszłam spać. Rano wszystko zmyło się bez problemów. Po szamponie nałożyłam jeszcze odżywkę i muszę przyznać, że efekt bardzo mi się podobał. Włosy wyglądały na zdrowsze i były miłe w dotyku.
Na pewno będę kontynuowała kurację.
(na rzęsy też nakładam, a co jak już, to trzeba iść na całość).
Melmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 17:36   #655
Ashara
Przyczajenie
 
Avatar Ashara
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 27
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Olejek rycynowy to zdecydowanie jeden z najlepszych środków do pielęgnacji włosów jakich używałam.

Maseczka zrobiona z żółtka, olejku i cytryny, a następnie wtarta w skórę głowy i zostawiona tak na około 2h bardzo pomogła mi na wypadanie włosów. Robię ją raz w tygodniu i już po około 1,5 miesiąca zauważyłam, że zdecydowanie mniej włosów mi wypada, są gęstsze i rosną szybciej.

Słyszałam że podobno najlepiej zrobić ją na noc, zawinąć głowę w ręcznik i iść spać, ale po prostu nie mam na to czasu, więc robię to tylko w niedzielę wieczorem i uważam, że te 2h zdecydowanie wystarczają aby mojej włosy odżyły.

Jeśli chodzi o zmycie to wystarczy, że włosy umyję dwa razy szamponem bardzo dokładnie myjąc skórę i gotowe. Tylko trzeba uważać żeby nie myć za gorącą wodą, żeby żółtko się nie ścięło.

Zdecydowanym minusem jest jednak przykry zapach na który jestem bardzo wyczulona, ale może po prostu tylko ja tak mam, bo moja mama twierdzi, że wcale tak bardzo nie czuć tego zapachu.

Co do rzęs, to jakieś dwa tygodnie tamu zaczęłam malować je olejkiem na noc i w dni gdy siedzę w domu przy każdej wizycie w łazience, i na razie zauważyłam, że mniej mi wypadają (wcześniej to był istny koszmar, przy każdym potarciu oka zastawało mi na palcu kilka rzęs).
Robię to starą szczoteczką do tuszu.

Naprawdę bardzo polecam olejek rycynowy.
Ashara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 20:34   #656
anelia797
Raczkowanie
 
Avatar anelia797
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 90
Send a message via Skype™ to anelia797
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Dziewczyny zachęcona waszymi wpisami chyba i ja skuszę się nałożyć olej rycynowy na włosy . Do tej pory używam go na rzęsy, efektu jeszcze nie widzę, ponieważ nakładam dopiero od kilku dni.

Mam pytanie. Moje włosy są do ramion. Końcówki tzn jakieś dobre 5 cm są szorstkie, połamane i STRASZNIE suche (efekt kilku letniego stosowania prostownicy) . Włosy mocno się puszą. 2 tyg temu schowałam prostownicę do szafy aby mnie nie kusiła. Prostuję suszarką. Mam nadzieję, że do prostownicy nie wrócę
Powiedzcie mi czy ten olej nie zaszkodzi na tak mocno wysuszone włosy ?
Czy je nawilży ? Boję się ryzykować
Pojutrze chciałabym umyć włosy ale przedtem na suche włosy, od połowy nałożyłabym właśnie ten olejek tak na godzinkę ...

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz
anelia797 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 20:56   #657
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez anelia797 Pokaż wiadomość
Dziewczyny zachęcona waszymi wpisami chyba i ja skuszę się nałożyć olej rycynowy na włosy . Do tej pory używam go na rzęsy, efektu jeszcze nie widzę, ponieważ nakładam dopiero od kilku dni.

Mam pytanie. Moje włosy są do ramion. Końcówki tzn jakieś dobre 5 cm są szorstkie, połamane i STRASZNIE suche (efekt kilku letniego stosowania prostownicy) . Włosy mocno się puszą. 2 tyg temu schowałam prostownicę do szafy aby mnie nie kusiła. Prostuję suszarką. Mam nadzieję, że do prostownicy nie wrócę
Powiedzcie mi czy ten olej nie zaszkodzi na tak mocno wysuszone włosy ?
Czy je nawilży ? Boję się ryzykować
Pojutrze chciałabym umyć włosy ale przedtem na suche włosy, od połowy nałożyłabym właśnie ten olejek tak na godzinkę ...

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz
Włosy suche i połamane obetnij , bo one się nie odbudują i lepiej obetnij je od razu , bo 'zniszczenie' idzie wyżej w górę włosa . A co do rycyny na długość to niestety niektórym wysusza , ale spróbuj
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 20:56   #658
BeforeIForget
jesterhead
 
Avatar BeforeIForget
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Rohan
Wiadomości: 3 672
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez anelia797 Pokaż wiadomość
Dziewczyny zachęcona waszymi wpisami chyba i ja skuszę się nałożyć olej rycynowy na włosy . Do tej pory używam go na rzęsy, efektu jeszcze nie widzę, ponieważ nakładam dopiero od kilku dni.

Mam pytanie. Moje włosy są do ramion. Końcówki tzn jakieś dobre 5 cm są szorstkie, połamane i STRASZNIE suche (efekt kilku letniego stosowania prostownicy) . Włosy mocno się puszą. 2 tyg temu schowałam prostownicę do szafy aby mnie nie kusiła. Prostuję suszarką. Mam nadzieję, że do prostownicy nie wrócę
Powiedzcie mi czy ten olej nie zaszkodzi na tak mocno wysuszone włosy ?
Czy je nawilży ? Boję się ryzykować
Pojutrze chciałabym umyć włosy ale przedtem na suche włosy, od połowy nałożyłabym właśnie ten olejek tak na godzinkę ...

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz
Strasznie suche końcówki najlepiej byłoby ściąć. Ja olejku solo nie stosuję, spróbuj dodać go do jakiejś maski i tak potrzymać właśnie koło godzinki, jak możesz to dłużej. Ja daję 2 łyżeczki maski + 1 łyżeczkę olejku (czasem też łyżkę nafty) nakładam, zawijam to w folię, zakładam czapkę. Po miesiącu stosowania 2 razy w tygodniu już zauważyłam, że włosy są bardziej miękkie, ładniej wyglądają i się ładnie błyszczą
__________________
Oszukujemy siebie tak często, że gdyby nam za to płacili, moglibyśmy się spokojnie utrzymać.
S. King

To błogosławieństwo, że nie słychać myśli.
BeforeIForget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 21:50   #659
anelia797
Raczkowanie
 
Avatar anelia797
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 90
Send a message via Skype™ to anelia797
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Co do obcięcia to raczej nie obetnę włosów, ponieważ i tak już to zrobiłam miesiąc temu a staram się zapuścić włoski, więc męczę się z tą suchą resztą i szukam różnych sposobów aby poprawić ich tragiczny stan (dzięki temu trafiłam tu)
Teraz po odpowiedzi, że niektórym wysuszało włosy boję się zaryzykować Nie chcę ich narażać na większą szkodę, więc chyba nie zaryzykuję z olejkiem rycynowym
(Od dwóch dni piję też drożdże)

A może polecicie coś innego na nawilżenie włosa ?
Używam profesjonalnego Loreal Supreme (szampon plus raz w tyg maska) oraz olejek arganowy ale mimo wszystko włosy dalej są napuszone, wysuszone i szorstkie

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:43 ----------

Nie wiem co robić a wyczytałam gdzieś indziej, że pomoc na suche włosy to właśnie żółtko , olej, sok z cytryny a tu niektórzy uważają, że ten olej bardziej wysusza
Wiecie co ? Jestem teraz "zielona"
anelia797 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 06:57   #660
Melmania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 114
Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Anelia797 - ja bym jednak obcięła włosy, nawet jak zapuszczasz, z tak zniszczonymi końcami jak piszesz przecież i tak nie będą szybko rosły. Powinnaś skrócić je tak, żeby został tylko zdrowy włos i wtedy zacząć pielęgnację. Wydaje mi się, że to przyniesie lepsze efekty niż próby nawilżania zniszczonych końcówek, których chyba i tak się nie da zregenerować...
Ja w każdym bądź razie właśnie w zeszłym tygodniu pozbyłam się paru centymetrów mozolnie zapuszczanych włosów, bo końcówki wołały o pomstę Teraz mam nadzieję, że przy odpowiedniej pielęgnacji uda mi się szybko zapuścić zdrowe włoski
Melmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-11 11:19:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.