Oleje i olejki do włosów - cz. V - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-16, 09:19   #4411
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez beatgirl Pokaż wiadomość

Jednak brud na powietrzu przyklejony do włosów z powłoczką silikonów, a brud osadzony na 'gołym' włosie WG MNIE robi lekką różnicę
Nie wiem dlaczego tak na to moje 'utopijne' myślenie naskoczyłyście Każdy ma inne włosy które NIESTETY inaczej na wszystko reagują, fajnie że możecie stosować silikony i na to olejować włosy, moje niestety zbijają się w strąki jeśli na bieżąco nie zmyje ich sls, nawet jak nałożę dwie krople na całą długość dlatego wychodzę z takiego a nie innego założenia
Zazdroszczę że możecie bez problemu stosować jedwabie, ja pewnie też bym to robiła, ale no moje włosy i bez nich mają tendencje do zbijania się w kolonie

To spostrzeżenie że większość włosomaniaczek odstawiła silikony 'bo to jest teraz modne' wydaje mi się troszkę naciągane jednak.. każda dziewczyna (przynajmniej jako tako) zna swoje włosy jeśli ma porównanie jak się zachowywały z silikonami i jak zachowują się bez nich i postanowiła je całkowicie odstawić znaczy to raczej że im to służy a nie 'że jest to teraz w modzie'.
To praktycznie tak jakby powiedzieć: 'olejuje włosy bo to teraz modne (bo przecież nie dlatego że mi to służy)' :P

Sama napisałaś że każdym włosom służy co innego, więc chyba nie ma co oceniać motywacji stosowania danej pielęgnacji
Hmm... z drugiej strony, włosy mogą się zbijać w strąki również przez olejowanie, szczególnie, jak się stosuje oleje schnące lub inne, które się mogą na włosach nadbudowywać. U mnie się też namiętnie tworzą kolonie, ale muszę przyznać, że tak na dobrą sprawę, to niekoniecznie przez jedwab Inna rzecz, że wiele wizażanek z włosami znacznie ładniejszymi i zdrowszymi niż moje ma problem kolonii spowodowany głównie tym, że włosy są cienkie lub dosyć cienkie. I na to się nic nie poradzi, jak ktoś ma proste to musi czesać, jak ma loki to... no loki z definicji muszą być zbite w pukle, najgorzej jest jak ma się fale No ale to akurat nieistotne. Ja Cię nie namawiam, żebyś stosowała silikony. Ja po prostu piszę, iż nie widzę najmniejszej różnicy jeśli chodzi o efekt olejowania na włosach, na które nakładałam silikony i na takich, na które nie nakładałam NIC powłokotwórczego (a więc również pq i inne).
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 09:34   #4412
beatgirl
Rozeznanie
 
Avatar beatgirl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 600
GG do beatgirl
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Hmm... z drugiej strony, włosy mogą się zbijać w strąki również przez olejowanie, szczególnie, jak się stosuje oleje schnące lub inne, które się mogą na włosach nadbudowywać. U mnie się też namiętnie tworzą kolonie, ale muszę przyznać, że tak na dobrą sprawę, to niekoniecznie przez jedwab Inna rzecz, że wiele wizażanek z włosami znacznie ładniejszymi i zdrowszymi niż moje ma problem kolonii spowodowany głównie tym, że włosy są cienkie lub dosyć cienkie. I na to się nic nie poradzi, jak ktoś ma proste to musi czesać, jak ma loki to... no loki z definicji muszą być zbite w pukle, najgorzej jest jak ma się fale No ale to akurat nieistotne. Ja Cię nie namawiam, żebyś stosowała silikony. Ja po prostu piszę, iż nie widzę najmniejszej różnicy jeśli chodzi o efekt olejowania na włosach, na które nakładałam silikony i na takich, na które nie nakładałam NIC powłokotwórczego (a więc również pq i inne).
Ja wiem że nikt mnie nie na mawia każdy ma inne włosy i każdemu co innego służy jak już powszechnie wiadomo
Masz racje że często włosy zbijają się w kolonie niezależnie od nas, moje też do nich należą, bo są cienkie jednak po użyciu jedwabiu efekt ten jest 'intensywniejszy' że tak to nazwę więc staram się ich unikać, ale nie wykluczam stosowania jedynie na same końcówki

Żeby już tak nie offtopować, dziś spryskałam włosy mgiełką z pantenolem, keratyną, aloesem, jedwabiem i kolegenem z elastyną, na to nalożyłam trochę bingo z kaszmirem i kolagenem, na saklp poszedł khadi, na długość khadi pomieszany z awokado.
Planuje uzyskać efekt podobny do ostatniego choć wydaje mi się że to ta domowa maska z żółtkiem, oliwą, rycyną i miodem działa u mnie takie cuda
__________________
Cześć, jestem Alicja

"Nieszczęście dzielone na dwa to o połowę nieszczęścia mniej , szczęście dzielone na dwa to dwa razy więcej szczęścia."
beatgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 10:24   #4413
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez beatgirl Pokaż wiadomość
Jednak brud na powietrzu przyklejony do włosów z powłoczką silikonów, a brud osadzony na 'gołym' włosie WG MNIE robi lekką różnicę
Nie wiem dlaczego tak na to moje 'utopijne' myślenie naskoczyłyście Każdy ma inne włosy które NIESTETY inaczej na wszystko reagują, fajnie że możecie stosować silikony i na to olejować włosy, moje niestety zbijają się w strąki jeśli na bieżąco nie zmyje ich sls, nawet jak nałożę dwie krople na całą długość dlatego wychodzę z takiego a nie innego założenia
Zazdroszczę że możecie bez problemu stosować jedwabie, ja pewnie też bym to robiła, ale no moje włosy i bez nich mają tendencje do zbijania się w kolonie

To spostrzeżenie że większość włosomaniaczek odstawiła silikony 'bo to jest teraz modne' wydaje mi się troszkę naciągane jednak.. każda dziewczyna (przynajmniej jako tako) zna swoje włosy jeśli ma porównanie jak się zachowywały z silikonami i jak zachowują się bez nich i postanowiła je całkowicie odstawić znaczy to raczej że im to służy a nie 'że jest to teraz w modzie'.
To praktycznie tak jakby powiedzieć: 'olejuje włosy bo to teraz modne (bo przecież nie dlatego że mi to służy)' :P

Sama napisałaś że każdym włosom służy co innego, więc chyba nie ma co oceniać motywacji stosowania danej pielęgnacji
Jeśli poczułaś, że Cię atakuję to bardzo przepraszam, nie miałam takiej intencji. Chodzi mi tylko o fakt, że wiele osób wygłasza różne opinie bazując jedynie na swoim doświadczeniu i wcale nie mówię tu o "mi nie pasuje" a "to jest złe i kropka". A nasze prywatne widzi-mi-się wcale nie klasyfikuje substancji jako szkodliwej dla włosów, bo - jak piszesz i jak ja wspomniałam - każdej z nas pasują trochę inne produkty.

O modzie na brak silikonów nie pisałam pod adresem Twojej osoby, tylko takie moje luźne spostrzeżenie, które nasuwa mi się podczas czytania głupot, jakie są wypisywane często w sieci. I też nie mówię, że próbowanie rzeczy, na które panuje "boom" jest złe. Złe jest generalizowanie i wprowadzanie innych w błąd. Sama nigdy nie stosowałam ich w szamponach (zanim jeszcze w ogóle wiedziałam, czym są szampony z nimi powodowały u mnie efekt czyste-brudne włosy) czy unikam w codziennych odżywkach d/s. Tutaj na forum dziewczyny wiedzą jednak więcej, a jak nie wiedzą to się dopytują.
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 10:36   #4414
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)
 
Avatar noseknosek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 562
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Czy któraś z Was używała olej KTC Amla? Znalazłam w sklepie koło mnie i nie wiem czy warto kupić. A jest dość tani
__________________
what defines us is how well we rise after falling

biegam
noseknosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 10:38   #4415
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Zrobiłam na bazie wody demineralizowanej z dodatkiem keratyny, d-pantenolu, hydromanilu, NMF i wit. E, czasami dodawałam też niacynamide


dziekuje
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 11:21   #4416
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez noseknosek Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was używała olej KTC Amla? Znalazłam w sklepie koło mnie i nie wiem czy warto kupić. A jest dość tani
Z tego co pamiętam, to on nie zawiera amli Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 12:22   #4417
arachnea
Rozeznanie
 
Avatar arachnea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 677
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Dziewczyny, ja to mam zryty beret: moja włosowa bogini Anwen odwiedziła mnie dziś we śnie m acałam jej warkocz, który zrobiła jej Czarna Orchidea kosmos, idę po swoje pigułki
arachnea jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-16, 13:05   #4418
vyenna
Zadomowienie
 
Avatar vyenna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 811
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Ja też mam dziwne sny odnośnie włosów. Przeważnie to mi się śnią jakieś jantary albo oleje alterry - to dla mnie wtedy "znak" ( PRETEKST )ze pora to kupić, bo nie uzyskam inaczej spokoju wewnętrznego.
__________________
ubrania: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33192618

szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post33410649


zapuszczam włosy i okazjonalnie odchudzam
vyenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 13:06   #4419
narvia
Raczkowanie
 
Avatar narvia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 438
GG do narvia
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez arachnea Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja to mam zryty beret: moja włosowa bogini Anwen odwiedziła mnie dziś we śnie m acałam jej warkocz, który zrobiła jej Czarna Orchidea kosmos, idę po swoje pigułki
o matko


zostało mi już mniej niż 1/3 100ml Amli i nie wiem czy szybciej padnę od tego smrodu czy zużyję Za to działanie ma boskie, szkoda, że przez zapach na pewno więcej tego nie kupię... Czy któraś Amla działa podobnie i mniej śmierdzi?
narvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 13:12   #4420
marta200
Raczkowanie
 
Avatar marta200
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 432
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Hej, przeszukałam wszystkie poprzednie części i nie było o tym mowy, a mianowicie: czy używał ktoś tego na włosy?

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ter-creme.html
marta200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 13:13   #4421
narvia
Raczkowanie
 
Avatar narvia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 438
GG do narvia
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez marta200 Pokaż wiadomość
Hej, przeszukałam wszystkie poprzednie części i nie było o tym mowy, a mianowicie: czy używał ktoś tego na włosy?

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ter-creme.html
a masz może skład tego masła? Wrzuciłabyś? Gdzie można to dostać? Bo wygląda ślicznie
narvia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-16, 13:15   #4422
mahhysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 482
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez vyenna Pokaż wiadomość
Ja też mam dziwne sny odnośnie włosów. Przeważnie to mi się śnią jakieś jantary albo oleje alterry - to dla mnie wtedy "znak" ( PRETEKST )ze pora to kupić, bo nie uzyskam inaczej spokoju wewnętrznego.


Mi się zazwyczaj śnią koszmary, że wstaje z puchem albo mi wypadają, albo mam okropny łupież, albo inne pierdoły nawet nie będę opowiadać . Nic dziwnego jak się człowiek naczyta i myśli cały czas o włosach to tak poźniej jest
mahhysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 13:16   #4423
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez arachnea Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja to mam zryty beret: moja włosowa bogini Anwen odwiedziła mnie dziś we śnie m acałam jej warkocz, który zrobiła jej Czarna Orchidea kosmos, idę po swoje pigułki
mnie też się dzisiaj śniła
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 13:32   #4424
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)
 
Avatar noseknosek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 562
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Z tego co pamiętam, to on nie zawiera amli Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę
O kurczę! Dzięki.
__________________
what defines us is how well we rise after falling

biegam
noseknosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 13:42   #4425
vyenna
Zadomowienie
 
Avatar vyenna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 811
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez mahhysia Pokaż wiadomość


Mi się zazwyczaj śnią koszmary, że wstaje z puchem albo mi wypadają, albo mam okropny łupież, albo inne pierdoły nawet nie będę opowiadać . Nic dziwnego jak się człowiek naczyta i myśli cały czas o włosach to tak poźniej jest

Ja miałam kiedyś koszmar, że mi się tak splątały włosy, że przy czesaniu mi się skóra na glowie oderwała i ten skalp zaczął zjeżdżać odsłaniając mózg.
Najmniej przyjemne było to, że rano obudziłam się i faktycznie te włosy były splątane. Strach czesać.
__________________
ubrania: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33192618

szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post33410649


zapuszczam włosy i okazjonalnie odchudzam
vyenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 13:57   #4426
silkmoon
Raczkowanie
 
Avatar silkmoon
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 359
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez marta200 Pokaż wiadomość
Hej, przeszukałam wszystkie poprzednie części i nie było o tym mowy, a mianowicie: czy używał ktoś tego na włosy?

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ter-creme.html
Z tego co pamiętam to masło ma parafinę .

Cytat:
Napisane przez vyenna Pokaż wiadomość
Ja miałam kiedyś koszmar, że mi się tak splątały włosy, że przy czesaniu mi się skóra na glowie oderwała i ten skalp zaczął zjeżdżać odsłaniając mózg.
Najmniej przyjemne było to, że rano obudziłam się i faktycznie te włosy były splątane. Strach czesać.
Oj Mi się raz śniło, że wstałam, poszłam umyć twarz, a tu w lustrze widzę klasyczną męską łysinę na głowie. Obudziłam się od razu :/
__________________
Dołączę się do zamówienia z ZSK/Mazideł/Naturalisa/Naturalnego Piękna? <- za jakiś czas
silkmoon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 14:03   #4427
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez marta200 Pokaż wiadomość
Hej, przeszukałam wszystkie poprzednie części i nie było o tym mowy, a mianowicie: czy używał ktoś tego na włosy?

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ter-creme.html
O, moja mama tego uzywa! Ale do ciala oczywiscie

Znalazlam taki sklad:
Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Water (Purified), Beeswax (Apis Mellifera), Beeswax (Apis Mellifera), Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Sodium Borate Lanolin, Stearyl Alcohol, Fragrance, FD&C Yellow 5 Aluminum Lake (CI 19140), FD&C Yellow 6 Aluminum Lake (CI 15985), FD&C Red 40 (CI 16035) (CI 16035), FD&C Red 33 (CI 17200).

Po co ta parafina na poczatku
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 14:24   #4428
angelinmyheart
Zakorzenienie
 
Avatar angelinmyheart
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7 886
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez Nolley Pokaż wiadomość
Naprawdę zapach Ci przeszkadzał?! Ja uwielbiam go do tego stopnia, że mieszam olej z serkiem kanapkowym i sobie jem
Tzn. zapach nie był, aż taki straszny tylko za intensywny, jak dla mnie.
__________________
"If you want to get promoted start acting instead of just talking about it!"

https://www.suwaczki.com/tickers/72fldcimnc0g695n.png

01.02.2009r
04.08.2018r
angelinmyheart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 14:35   #4429
marta200
Raczkowanie
 
Avatar marta200
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 432
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

czyli lepiej nie kłaść?
marta200 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-16, 14:37   #4430
mahhysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 482
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez vyenna Pokaż wiadomość
Ja miałam kiedyś koszmar, że mi się tak splątały włosy, że przy czesaniu mi się skóra na glowie oderwała i ten skalp zaczął zjeżdżać odsłaniając mózg.
Najmniej przyjemne było to, że rano obudziłam się i faktycznie te włosy były splątane. Strach czesać.
No to rzeczywiście koszmar. Takie sceny mi się nie śnią, odpukać!
mahhysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 14:51   #4431
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Z tego co pamiętam, to on nie zawiera amli Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę
Też mi się tak wydaje
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 15:09   #4432
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Ja przez pewien czas śliniłam się na myśl o odżywce Jantar i przyśniło mi się , że jestem w aptece wyciągam rękę po buteleczkę a tu łup cała półka poleciała wraz z ostatnim Jantarem , a ja usiadłam na podłodze i się po prostu rozwyłam jak 2letnie dziecko przy wszystkich ludziach
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...u.html&next=26
Kilka Wizażanek polecało tą odżywkę ale zastanawiam się czy ona nie robi szkody pozostawiona na włosach na dłużej niż godzinę przez te alkohole na samym początku ? czaję się na Alterrę aloes i granat ale jak narazie nie mam okazji jechać do Rossmanna ;<
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie

Edytowane przez HairMania
Czas edycji: 2012-04-16 o 15:10
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 15:11   #4433
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez HairMania Pokaż wiadomość
Ja przez pewien czas śliniłam się na myśl o odżywce Jantar i przyśniło mi się , że jestem w aptece wyciągam rękę po buteleczkę a tu łup cała półka poleciała wraz z ostatnim Jantarem , a ja usiadłam na podłodze i się po prostu rozwyłam jak 2letnie dziecko przy wszystkich ludziach
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...u.html&next=26
Kilka Wizażanek polecało tą odżywkę ale zastanawiam się czy ona nie robi szkody pozostawiona na włosach na dłużej niż godzinę przez te alkohole na samym początku ? czaję się na Alterrę aloes i granat ale jak narazie nie mam okazji jechać do Rossmanna ;<
To sa te dobre alkohole, tluszczowe, krzywdy na pewno nie zrobia

Predzej alkohol z Alterry zrobi Ci krzywde.
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 15:14   #4434
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
no to akurat nie dziwne, że się nic nie nadbudowuje skoro aż 3x myjesz włosy spróbuj metody kubeczkowej i tylko 1 raz umyć włosy powstałą pianą - tak też się da. Ba, nawet 1x odżywką się da.

i nikt tutaj nie demonizuje silikonów. Każdy ma swoje włosy, swój rozum i wybiera taką pielęgnację jaka odpowiada i włosom i tejże osobie
Nie zauważyłam aby to szkodziło moim włosom. Od kiedy uzywam BD moje włosy są w lepszej kondycji i dłużej pozostają świeże, a metodę kubeczkową..hm spróbuje, ale jestem trochę sceptyczna. Kilka razy umyłam włosy dwukrotnie BD i pozostała na nich jakby cienka warstewka olejku, co nie wyglądało dobrze. Dzięki za rade, teraz tylko muszę znaleźć informację, na czym dokładnie to polega.
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 15:22   #4435
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
To sa te dobre alkohole, tluszczowe, krzywdy na pewno nie zrobia

Predzej alkohol z Alterry zrobi Ci krzywde.
Dziękuję za pomoc
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 16:08   #4436
beatgirl
Rozeznanie
 
Avatar beatgirl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 600
GG do beatgirl
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez HairMania Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...u.html&next=26
Kilka Wizażanek polecało tą odżywkę ale zastanawiam się czy ona nie robi szkody pozostawiona na włosach na dłużej niż godzinę przez te alkohole na samym początku ? czaję się na Alterrę aloes i granat ale jak narazie nie mam okazji jechać do Rossmanna ;<
Ja mam tę odzywkę, wersję z miodem i cytryną, i z makiem, mi bardzo odpowiada, ale jej nie spłukuje ale niektórym dziewczynom niestety nie przypasowała, albo po jakimś czasie zaczyna robić siano z włosów, ja swoje używam po każdym myciu od około dwóch miesięcy i nic takiego jeszcze nie spostrzegłam ale cena jest tak niska, że na pewno warto spróbować
__________________
Cześć, jestem Alicja

"Nieszczęście dzielone na dwa to o połowę nieszczęścia mniej , szczęście dzielone na dwa to dwa razy więcej szczęścia."
beatgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 16:16   #4437
hahihehy
Rozeznanie
 
Avatar hahihehy
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Bdg/Poz
Wiadomości: 570
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez noseknosek Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was używała olej KTC Amla? Znalazłam w sklepie koło mnie i nie wiem czy warto kupić. A jest dość tani
Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Z tego co pamiętam, to on nie zawiera amli Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę
Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Też mi się tak wydaje
no co wy mówicie? to po czym miałam wysyp bejbików, a włosy błyszczały jak lustro? z czego się ten KTC amla składa?
ja mój kupiłam w jakimś sklepie typowo indyjskim w UK, myślałam, że będzie dobry... skończyłam całą butelkę i jestem (a raczej byłam) z niego bardzo zadowolona (bardziej niż z pomarańczowej Alterry, która włosy mi tylko puszy...)
po prostu "szokłam"

edit:
o ja nieuświadomiona istota! to co wcierałam namiętnie we włosy i skórę głowy, to parafinka w czystej postaci! to wszystko wyjaśnia, a ja idę się schować do ciemnej samotni i zacznę ponownie olejową edukację

Edytowane przez hahihehy
Czas edycji: 2012-04-16 o 17:30
hahihehy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 16:19   #4438
beatgirl
Rozeznanie
 
Avatar beatgirl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 600
GG do beatgirl
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez fluoxetine Pokaż wiadomość
Jeśli poczułaś, że Cię atakuję to bardzo przepraszam, nie miałam takiej intencji. Chodzi mi tylko o fakt, że wiele osób wygłasza różne opinie bazując jedynie na swoim doświadczeniu i wcale nie mówię tu o "mi nie pasuje" a "to jest złe i kropka". A nasze prywatne widzi-mi-się wcale nie klasyfikuje substancji jako szkodliwej dla włosów, bo - jak piszesz i jak ja wspomniałam - każdej z nas pasują trochę inne produkty.

O modzie na brak silikonów nie pisałam pod adresem Twojej osoby, tylko takie moje luźne spostrzeżenie, które nasuwa mi się podczas czytania głupot, jakie są wypisywane często w sieci. I też nie mówię, że próbowanie rzeczy, na które panuje "boom" jest złe. Złe jest generalizowanie i wprowadzanie innych w błąd. Sama nigdy nie stosowałam ich w szamponach (zanim jeszcze w ogóle wiedziałam, czym są szampony z nimi powodowały u mnie efekt czyste-brudne włosy) czy unikam w codziennych odżywkach d/s. Tutaj na forum dziewczyny wiedzą jednak więcej, a jak nie wiedzą to się dopytują.
Spokojnie, nie odebrałam tego jako atak, rozumiem że po prostu każdy ma inne zdanie
Podobnie jest z sytuacją ocen różnych produktów na włosy i pielęgnacji, wydaje mi się że to takie raczej oczywiste że blogerki i inne dziewczyny wygłaszają te opinie na podstawie swoich doświadczeń i obserwacji, nie sądzę żeby narzucały komuś daną pielęgnacje (ale może nie widziałam jeszcze wystarczającej ilości blogów) i chyba każda czytająca dane opinie czy recenzje powinna brać poprawkę na to że jej włosy mogą zareagować zupełnie inaczej, ja tam nie widzę nic złego w wygłaszaniu własnych 'widzimisiów' :P o ile podchodzi się do tego z dystansem
Wybaczcie za ten chaos w mojej wypowiedzi, ale mam dziś wyjątkowe problemu ze skupieniem :P
__________________
Cześć, jestem Alicja

"Nieszczęście dzielone na dwa to o połowę nieszczęścia mniej , szczęście dzielone na dwa to dwa razy więcej szczęścia."
beatgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 16:20   #4439
mahhysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 482
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Który olejek z alterry najlepszy?
mahhysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 16:27   #4440
beatgirl
Rozeznanie
 
Avatar beatgirl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 600
GG do beatgirl
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez mahhysia Pokaż wiadomość
Który olejek z alterry najlepszy?
co chwile przewija się to pytanie przez ostatnie parę dni:P
Dziewczyny najczęściej polecają chyba tą z pomarańczą i tą z migdałem.
Mi pomarańcza nic nie robi z włosami i zraziłam się do reszty

Jak już pisałam, próbowałam dziś uzyskać podobny efekt do tego sobotniego (w miarę proste włosy), różnica polegała na zamianie maski z żółtkiem na stuningowane bingo
No i są, włosy proste, ale niestety trochę mi się spuszyły (właściwie są bardziej puszyste niż spuszone, ale ja nie lubie tego efektu) bo nie miałam zbyt dużej ilości żelu lnianego (podejrzewam że to jego zasługa) i trochę za wcześnie rozczesałam włosy. Ale z efektu jestem bardzo zadowolona, polecam
__________________
Cześć, jestem Alicja

"Nieszczęście dzielone na dwa to o połowę nieszczęścia mniej , szczęście dzielone na dwa to dwa razy więcej szczęścia."

Edytowane przez beatgirl
Czas edycji: 2012-04-16 o 16:32
beatgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:11.