Oleje i olejki do włosów, część VI - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-22, 22:02   #2911
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 1 005
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
dziękuję Ale myślałam, że z marszu możecie podać po kilka olejów
Ja już trochę też przerobiłam i na twarzy i na włosach.
Miałam konopny, z róży piżmowej, z orzechów włoskich, czarnuszkę, czarną porzeczkę, jojoba, lniany budwigowy, krokoszkowy. Olejowałam też Alterrą, Hippem, aktualnie moim faworytem jest sesa egoztyczna, ale heenara też daje radę.
No moglybysmy, np. pamietam ze schnacy jest lniany i orzechy wloskie, a nieschnacy kokos i slodkie migdaly, tylko po co mamy wypisywac jak sa google i wikipedia Poza tym ten podzial nie jest taki istotny jak widac, istotniejszy jest podzial na wielo- i jednonienasycone oraz nasycone, a takze na wnikajace i niewnikajace
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...
claudiiin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 07:40   #2912
BeataR89
Rozeznanie
 
Avatar BeataR89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 950
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cześć

Mam pytanko jaki olej polecacie z tych dwóch olej z pestek winogron czy lniany ? Jakie miałyście efekty po nich?
__________________
MAJA 7.04.2010r
BeataR89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 08:49   #2913
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez BeataR89 Pokaż wiadomość
Cześć

Mam pytanko jaki olej polecacie z tych dwóch olej z pestek winogron czy lniany ? Jakie miałyście efekty po nich?
ja też się chętnie dowiem czegoś o lnianym
__________________
Working out
is your drug
get addicted.

minthema jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 10:02   #2914
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Było już wieleeee razy. Przeszukajcie wątek.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 11:35   #2915
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Dziewczyny, znacie jakieś oleje, które poprawiają skręt włosów? Od kiedy o nie bardziej dbam, zaczęły się trochę falować, chciałabym wzmocnić ten efekt.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 11:37   #2916
BeataR89
Rozeznanie
 
Avatar BeataR89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 950
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez Darkoz Pokaż wiadomość
Dziewczyny, znacie jakieś oleje, które poprawiają skręt włosów? Od kiedy o nie bardziej dbam, zaczęły się trochę falować, chciałabym wzmocnić ten efekt.
Gdybym wiedziała chętnie bym pomogła. A te co wiedzą zaraz Cię odeślą do przeszukania wątku...
__________________
MAJA 7.04.2010r
BeataR89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 12:26   #2917
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 696
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Ludzie..litości. KAŻDEMU PASUJĄ INNE OLEJE! Testujcie!! Nie ma innej opcji na sprawdzenie co pasuje tobie ;x A w tym wątku naprawdę nie piszemy o niczym innym jak o tym jak sprawdza się konkretny olej, więc TAK, czytajcie wątek. Poza tym macie pigułkę, w której wyjaśnione jest 99% odpowiedzi na wasze pytania ... czemu ja np nie mam takich problemów, żeby się czegoś dowiedzieć?
Zresztą, po co robisz bałagan takimi bezsensownymi postami Beato? Potem się przez to nie chce szperać, bo za dużo postów, co?
a żeby nie było offtopu to dodam, że dziś miałam kolejną noc z amlą, którą zmyłam balsamem mrs potters i efekt jest totalnie inny niż poprzednio... włosy gładziutkie, ale jakby obciążone co u mnie naprawdę rzadko się zdarza

Edytowane przez uolcia
Czas edycji: 2012-08-23 o 12:30
uolcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 12:52   #2918
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

uolcia, zamierzam testować, ale chcę zacząć od czegoś, co może pomogło komuś innemu. Akurat w pigułce i na wielu przeczytanych stronach tego wątku nie znalazłam odpowiedzi, więc pytam, żeby mieć czym się kierować. Tak Cię to razi?
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 13:52   #2919
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 696
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Tak, razi mnie, bo przed chwilą poświęciłam 10 minut na znalezienie odpowiedzi na twoje pytanie. Znalazłam. A potem, gdy ja chcę się czegoś dowiedzieć, muszę przebijać się przez setki postów z pytaniami, na które odpowiedź zapewne jest na którejś z poprzednich stron.

Edytowane przez uolcia
Czas edycji: 2012-08-23 o 13:53
uolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 14:47   #2920
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

No widzisz, a ja znalazłam tylko jeden post, w którym ktoś pisał o podobnym efekcie. Ty chcesz się czegoś dowiedzieć, ja też i mam prawo zapytać, bo od tego jest forum.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 15:48   #2921
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 281
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez Darkoz Pokaż wiadomość
No widzisz, a ja znalazłam tylko jeden post, w którym ktoś pisał o podobnym efekcie. Ty chcesz się czegoś dowiedzieć, ja też i mam prawo zapytać, bo od tego jest forum.
A ludzie mają prawo ci nie odpowiadać i nie ma co się z tego powodu burzyć
W całym swoim olejowym szaleństwie nie spotkałam się z olejem, który byłby przeznaczony do poprawy skrętu. Jeżeli rzeczywiście poprawa skrętu występuje, to jest to efekt uboczny całkowicie zależny od danych włosów. Wychodzi więc na to samo - trzeba testować na sobie.
__________________
vivinn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 15:56   #2922
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez vivinn Pokaż wiadomość
A ludzie mają prawo ci nie odpowiadać i nie ma co się z tego powodu burzyć
W całym swoim olejowym szaleństwie nie spotkałam się z olejem, który byłby przeznaczony do poprawy skrętu. Jeżeli rzeczywiście poprawa skrętu występuje, to jest to efekt uboczny całkowicie zależny od danych włosów. Wychodzi więc na to samo - trzeba testować na sobie.
Też uważam, że raczej nie ma takiego oleju. Poprawa skrętu może być efektem nawilżenia włosów i jego utrzymania.

Co do powtarzających się pytań to najbardziej się nad sobą użalają te, którym się czytać nie chciało. Biedactwa, jakoś osoby, które czytały wszystkie 6 części lub umieją korzystać z wyszukiwarki nic nie mówią.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 16:05   #2923
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez vivinn Pokaż wiadomość
A ludzie mają prawo ci nie odpowiadać i nie ma co się z tego powodu burzyć
Gdzie ja się niby burzę? Po prostu nie rozumiem pisania ,,poszukaj, było, poszukaj, poczytaj'' (nawet jeśli nie było albo trudno się dokopać do konkretów) w odpowiedzi na każde pytanie. Jak ktoś nie chce, nie musi mi odpowiadać, ale niech nie twierdzi, że zaśmiecam forum, bo zapytałam.
Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Też uważam, że raczej nie ma takiego oleju. Poprawa skrętu może być efektem nawilżenia włosów i jego utrzymania.
Dziękuję za odpowiedź, w takim razie poszukam czegoś nawilżającego.
__________________


Edytowane przez Darkoz
Czas edycji: 2012-08-23 o 16:07
Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 16:05   #2924
BeataR89
Rozeznanie
 
Avatar BeataR89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 950
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Tak wiecie nie chce mi się czytać tych 6 części,ten co jest od początku to mądry bo wszystko wie i jest na bieżąco a nie rozumiecie tych co dopiero zaczynają olejowanie. A po to jest forum żeby zadawać pytania i mi np. potrzebna jest opinia innych co sądzą o tych olejach i jak się sprawdziły. A wy się tylko burzycie i odsyłacie do wyszukiwarki jak tam nic znaleźć nie można... Nawet pytania nie można zadać,bo od razu masz wyszukiwarkę,to po co jest ten wątek! Zauważyłam że te co są od początku to odpowiadają sobie na pytania a tym nowym nic nie pomożecie!
__________________
MAJA 7.04.2010r
BeataR89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 16:16   #2925
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 281
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Co do powtarzających się pytań to najbardziej się nad sobą użalają te, którym się czytać nie chciało. Biedactwa, jakoś osoby, które czytały wszystkie 6 części lub umieją korzystać z wyszukiwarki nic nie mówią.
Ja też nie przeczytałam wszystkich części Przeczytałam przedostatnią, bo wtedy tu trafiłam, a tę czytam na bieżąco. No i, oczywiście, niezawodna Pigułka, jako absolutny wstęp (Jigoku, dzięki ci raz jeszcze!)
Mnie się czasem wydaje, że nie do wszystkich dociera, że wizaż to nie kompendium wiedzy i nie wszystkie zagadnienia były na forum portalu przerabiane; że nie wszyscy uczestniczący w wątku wszystko wiedzą; że tej, która wie może nie być. Albo narzekania, że natłok informacji - pewnie, że natłok, ale przecież wątki nie znikają po przeczytaniu i zawsze można do nich wrócić - ja tak robiłam i robię i nie czuję się gorsza z tego powodu, że jakaś informacja nie wmurowała się w mój mózg od razu po jej przeczytaniu Trzeba tylko trochę chęci
A poza tym, źródłem wiedzy jest nie tylko Wizaż. Czasem padają takie pytania, że ich treść wystarczy wpisać w Google i sprawa załatwiona, ale nie - są tacy, którzy chcą iść na... no właśnie na co? Łatwiznę? Chyba nie, bo łatwiej zagadnienie wpisać w Google, nie czekać zanim ktoś odpowie i nie denerwować się, że odpowiedzi nie ma

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Darkoz Pokaż wiadomość
Gdzie ja się niby burzę? Po prostu nie rozumiem pisania ,,poszukaj, było, poszukaj, poczytaj'' (nawet jeśli nie było albo trudno się dokopać do konkretów) w odpowiedzi na każde pytanie. Jak ktoś nie chce, nie musi mi odpowiadać, ale niech nie twierdzi, że zaśmiecam forum, bo zapytałam.

Dziękuję za odpowiedź, w takim razie poszukam czegoś nawilżającego.
Ja też ci odpowiedziałam Dzięki, że zauważyłaś to, co najmniej istotne... hłehłehłe

Cytat:
Napisane przez BeataR89 Pokaż wiadomość
A po to jest forum żeby zadawać pytania i mi np. potrzebna jest opinia innych co sądzą o tych olejach i jak się sprawdziły.
Właśnie po to czyta się wątki! Żeby poznać opinie innych! Naprawdę dziwisz się, że komuś nie chce się powtarzać swojej, często i gęsto, długiej opinii i jakimś oleju? Bo ja nie.
I nie, też nie jestem tu od początku i jakoś wiedzę musiałam zgromadzić...
__________________
vivinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 16:18   #2926
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez BeataR89 Pokaż wiadomość
Tak wiecie nie chce mi się czytać tych 6 części,ten co jest od początku to mądry bo wszystko wie i jest na bieżąco a nie rozumiecie tych co dopiero zaczynają olejowanie. A po to jest forum żeby zadawać pytania i mi np. potrzebna jest opinia innych co sądzą o tych olejach i jak się sprawdziły. A wy się tylko burzycie i odsyłacie do wyszukiwarki jak tam nic znaleźć nie można... Nawet pytania nie można zadać,bo od razu masz wyszukiwarkę,to po co jest ten wątek! Zauważyłam że te co są od początku to odpowiadają sobie na pytania a tym nowym nic nie pomożecie!
Każdy kiedyś zaczynam i nikt nie wie wszystkiego Ale są osoby, które zanim zapytają poszukają dokładnie, a są takie, którym się nie chce i chciałyby gotowca To po co jest wyszukiwarka w takim razie? Wątek jest od wymieniania spostrzeżeń, a nie powtarzania TYCH SAMYCH pytań 500 razy. Więc mi też się nie chce.

Cytat:
Napisane przez Darkoz Pokaż wiadomość
Gdzie ja się niby burzę? Po prostu nie rozumiem pisania ,,poszukaj, było, poszukaj, poczytaj'' (nawet jeśli nie było albo trudno się dokopać do konkretów) w odpowiedzi na każde pytanie. Jak ktoś nie chce, nie musi mi odpowiadać, ale niech nie twierdzi, że zaśmiecam forum, bo zapytałam.

Dziękuję za odpowiedź, w takim razie poszukam czegoś nawilżającego.
Niestety powtarzanie tych samych pytań zaśmieca wątek

Poszukaj na forum zakręconych, jest dużo sposobów na uwydatnianie loków i fal, nawet nie tyle produkty do włosów, co odpowiednie suszenie itd.

Cytat:
Napisane przez vivinn Pokaż wiadomość
Ja też nie przeczytałam wszystkich części Przeczytałam przedostatnią, bo wtedy tu trafiłam, a tę czytam na bieżąco. No i, oczywiście, niezawodna Pigułka, jako absolutny wstęp (Jigoku, dzięki ci raz jeszcze!)
Mnie się czasem wydaje, że nie do wszystkich dociera, że wizaż to nie kompendium wiedzy i nie wszystkie zagadnienia były na forum portalu przerabiane; że nie wszyscy uczestniczący w wątku wszystko wiedzą; że tej, która wie może nie być. Albo narzekania, że natłok informacji - pewnie, że natłok, ale przecież wątki nie znikają po przeczytaniu i zawsze można do nich wrócić - ja tak robiłam i robię i nie czuję się gorsza z tego powodu, że jakaś informacja nie wmurowała się w mój mózg od razu po jej przeczytaniu Trzeba tylko trochę chęci
A poza tym, źródłem wiedzy jest nie tylko Wizaż. Czasem padają takie pytania, że ich treść wystarczy wpisać w Google i sprawa załatwiona, ale nie - są tacy, którzy chcą iść na... no właśnie na co? Łatwiznę? Chyba nie, bo łatwiej zagadnienie wpisać w Google, nie czekać zanim ktoś odpowie i nie denerwować się, że odpowiedzi nie ma

Ja nikogo nie zmuszam, żeby czytał 6 części, wystarczy użyć wyszukiwarki lub Googli, jak mówisz Przecież to nie takie trudne wpisać "[mój problem' wizaz", wyskakują wątki z tego forum. Denerwuje mnie gadanie, ze od tego jest wątek, bo nie, nie jest od tego, żeby powtarzać w kółko to samo tylko, żeby dyskutować o nowych rzeczach. A już najlepsze jest jak efekty działania jakiegoś oleju przewijają się, co 2 strony (jak lniany i winogronowy, które są jednymi z bardziej popularnych olei), a komuś się doczytać nie chce, ale za to absolutnie wszyscy powinni mieć chęć takiej osobie odpowiadać po raz 50, bo jak nie to są fe i niekoleżeńskie.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 16:32   #2927
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Popieram dziewczyny - sama nie czytałam wszystkich części. Korzystałam z googla, a później z wyszukiwarki wątku. Nie denerwujcie się. Mnie też zwrócono uwagę na wątku o OCM. I się nauczyłam. Takie pytania naprawdę męczą [na wątku OCM odpowiadam parę razy na te same pytania, uwierzcie że to męczy].

O lnianym pisałam parę razy w tym, całkiem niedawno. U mnie efekt świetny, włosy nawilżone, lejące, błyszczące. Skóra nawilżona. A niektórych wysusza. Nie spróbujesz- nie przekonasz się.

Dziś Jiva. Ale muszę kupić BHRINGAJ - robi niezłe cuda. Jiva jest z jego dodatkiem. I efekt lepszy niż po Nizoralu. Skóra głowy goi się. A miałam straszny liszaj. Zbierałam się do niego i zbierałam, w końcu nie kupiłam - błąd. Muszę go zamówić.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 16:43   #2928
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez vivinn Pokaż wiadomość

Ja też ci odpowiedziałam Dzięki, że zauważyłaś to, co najmniej istotne... hłehłehłe
Przykro mi, odpowiedziałam pod postem Jigoku, bo dawał konkretną wskazówkę, możesz to traktować jako odpowiedź dla Was obu.

Tak się składa, że czytałam o olejach całkiem sporo jak na osobę zainteresowaną tematem od paru dni, przeszukiwałam ten wątek, szukałam w Google, ale sporo odpowiedzi jest ogólnikowych, nie zawsze też uda się znaleźć właściwe posty. Ja wpiszę ,,oleje poprawiające skręt włosów'' - odpowiedź znajduje się pod ,,olejki sprawiające, że włosy się falują'', ,,olejki, od których kręcą się włosy'' itd. Wszystkich możliwych kombinacji wpisać nie jestem w stanie, mogę coś pominąć, a to, że nie znalazłam odpowiedzi, nie musi wynikać z czekania na gotowe albo lenistwa, więc nie oceniajcie moich starań przez pryzmat zadanego pytania, bo to śmieszne. W tym momencie same zaśmiecacie wątek - pytanie o odpowiedni olej bardziej chyba tu pasuje niż dyskusja o niepotrzebnych postach.
Jigoku, poszukam, wcześniej o tym nie pomyślałam, bo nie uważałam, że moje włosy są falowane, tylko że czasem się falują (różnie bywa), więc forum zakręconych nie przyszło mi na myśl.
__________________


Edytowane przez Darkoz
Czas edycji: 2012-08-23 o 16:46
Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 16:59   #2929
esterie
Zakorzenienie
 
Avatar esterie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 524
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez vivinn Pokaż wiadomość
A ludzie mają prawo ci nie odpowiadać i nie ma co się z tego powodu burzyć
W całym swoim olejowym szaleństwie nie spotkałam się z olejem, który byłby przeznaczony do poprawy skrętu. Jeżeli rzeczywiście poprawa skrętu występuje, to jest to efekt uboczny całkowicie zależny od danych włosów. Wychodzi więc na to samo - trzeba testować na sobie.
Ja też myślę, że trzeba testować na sobie i przede wszystkim jeśli się zaczyna przygodę z olejowaniem warto dobrać olejek do porowatości swoich włosów.

A co powiecie na olejek do włosów Alverde? Zawiera dość wysoko w składzie olej arganowy. Stosowałyście? Bo ja używam go od pewnego czasu i jakoś średnio mi pasuje.
__________________
Kosmetyki
Ciuchy
Książki
Wish
esterie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 17:20   #2930
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 281
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez Darkoz Pokaż wiadomość
Przykro mi, odpowiedziałam pod postem Jigoku, bo dawał konkretną wskazówkę, możesz to traktować jako odpowiedź dla Was obu.

Tak się składa, że czytałam o olejach całkiem sporo jak na osobę zainteresowaną tematem od paru dni, przeszukiwałam ten wątek, szukałam w Google, ale sporo odpowiedzi jest ogólnikowych, nie zawsze też uda się znaleźć właściwe posty. Ja wpiszę ,,oleje poprawiające skręt włosów'' - odpowiedź znajduje się pod ,,olejki sprawiające, że włosy się falują'', ,,olejki, od których kręcą się włosy'' itd. Wszystkich możliwych kombinacji wpisać nie jestem w stanie, mogę coś pominąć, a to, że nie znalazłam odpowiedzi, nie musi wynikać z czekania na gotowe albo lenistwa, więc nie oceniajcie moich starań przez pryzmat zadanego pytania, bo to śmieszne. W tym momencie same zaśmiecacie wątek - pytanie o odpowiedni olej bardziej chyba tu pasuje niż dyskusja o niepotrzebnych postach.
Jigoku, poszukam, wcześniej o tym nie pomyślałam, bo nie uważałam, że moje włosy są falowane, tylko że czasem się falują (różnie bywa), więc forum zakręconych nie przyszło mi na myśl.
Spoko
Wierzę, że szukałaś i pytanie zadałaś w dobrej wierze Ale cały czas sprawdza się to, co napisała uolcia - trzeba testować, bo tak, jak pisałam - oleje nie są przeznaczone do wydobywania skrętu. Mogą w tym pomóc poprzez zatrzymanie nawilżenia we włosie, dlatego są przydatnym elementem w pielęgnacji falowanych, kręconych i prostowłosych
Mnie podniósł ciśnienie przytyk Beaty i rzeczywiście tobie dostało się rykoszetem - przepraszam

Cytat:
Napisane przez esterie Pokaż wiadomość
A co powiecie na olejek do włosów Alverde? Zawiera dość wysoko w składzie olej arganowy. Stosowałyście? Bo ja używam go od pewnego czasu i jakoś średnio mi pasuje.
Te olejki nie kusiły mnie przez dłuugi czas, ostatnio zaczęły
Mieszanki, jak to mieszanki - coś może ci w nich pasować, coś może nie pasować. Ja zawsze stosując niebieski olejek BD zastanawiam się (i ubolewam jednocześnie nad tym, że nie wiem), co moje włosy tak bardzo w nim lubią Niemniej, jeżeli masz okazję kupić go w ludzkiej cenie - bierz! Sprawdź i zdaj relację Zdaje się, że wszystkie Alverde ładnie pachną, nie będzie więc może jakiejś strasznej tragedii
__________________
vivinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 17:28   #2931
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

a ja ostatnio bawie sie we wmasowywanie alterry migdal i papaja chyba sluzy mi ten olejek dlatego zaluje ze jest trudnodostepny i chca go chyba wycofac ?

do tego pieknie zmywa sie odzywka - isana z babassu
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 18:00   #2932
esterie
Zakorzenienie
 
Avatar esterie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 524
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez vivinn Pokaż wiadomość
Spoko
Mieszanki, jak to mieszanki - coś może ci w nich pasować, coś może nie pasować. Ja zawsze stosując niebieski olejek BD zastanawiam się (i ubolewam jednocześnie nad tym, że nie wiem), co moje włosy tak bardzo w nim lubią
Co do mieszanek to używam też od czasu do czasu fioletowego BD (fur mama) i moje włosy bardzo go lubią.

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:59 ----------

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
a ja ostatnio bawie sie we wmasowywanie alterry migdal i papaja chyba sluzy mi ten olejek dlatego zaluje ze jest trudnodostepny i chca go chyba wycofac ?

do tego pieknie zmywa sie odzywka - isana z babassu
Migdały i Papaja również mam Należy on do mojej czołówki jeśli chodzi o połysk, tylko niestety nie mogę nakładać go na skórę głowy. Już od kilku osób słyszałam o wycofaniu olejków Alterra - podobno jest nawet jakaś petycja w tej sprawie.
__________________
Kosmetyki
Ciuchy
Książki
Wish
esterie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 18:07   #2933
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 1 005
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez esterie Pokaż wiadomość
Ja też myślę, że trzeba testować na sobie i przede wszystkim jeśli się zaczyna przygodę z olejowaniem warto dobrać olejek do porowatości swoich włosów.

A co powiecie na olejek do włosów Alverde? Zawiera dość wysoko w składzie olej arganowy. Stosowałyście? Bo ja używam go od pewnego czasu i jakoś średnio mi pasuje.
ja uzywam. W ramach zabezpieczania koncowek, czasem nawet kropelke na calosc po myciu, ostatnio jako dodatek do psikacza. Jest taki leciutki ze sie dobrze do tych celow nadaje. Jestem zadowolona I lubie jego cytrusowy zapach. Nie probowalam jednak jeszcze nim olejowac, a Ty w jaki sposob go stosujesz? I co Ci w nim srednio pasuje?

Mama kupila dzis olej sezamowy... Nie dosc, ze uwielbiam jego smak w salatkach to jeszcze bedzie okazja zeby przedstawic go wlosom
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...
claudiiin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 18:16   #2934
esterie
Zakorzenienie
 
Avatar esterie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 524
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez claudiiin Pokaż wiadomość
ja uzywam. W ramach zabezpieczania koncowek, czasem nawet kropelke na calosc po myciu, ostatnio jako dodatek do psikacza. Jest taki leciutki ze sie dobrze do tych celow nadaje. Jestem zadowolona I lubie jego cytrusowy zapach. Nie probowalam jednak jeszcze nim olejowac, a Ty w jaki sposob go stosujesz? I co Ci w nim srednio pasuje?

Mama kupila dzis olej sezamowy... Nie dosc, ze uwielbiam jego smak w salatkach to jeszcze bedzie okazja zeby przedstawic go wlosom
Dla mnie on nie jest taki leciutki - nawet minimalna ilość do zabezpieczenia końcówek po myciu obciąża mi włosy (mam bardzo cienkie) i wyglądały na tłuste. Później próbowałam do olejowania, ale jakoś Alterra lepiej mi służy. Sezamowego nie próbowalam.
__________________
Kosmetyki
Ciuchy
Książki
Wish
esterie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 19:00   #2935
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez esterie Pokaż wiadomość
Co do mieszanek to używam też od czasu do czasu fioletowego BD (fur mama) i moje włosy bardzo go lubią.

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:59 ----------


Migdały i Papaja również mam Należy on do mojej czołówki jeśli chodzi o połysk, tylko niestety nie mogę nakładać go na skórę głowy. Już od kilku osób słyszałam o wycofaniu olejków Alterra - podobno jest nawet jakaś petycja w tej sprawie.
tak, ale dzisiaj jak wyczytalam to migdal i papaja zostaje tak samo jak brzoza i pomarancza

maja wycofac limetke i ten drugi - granat

ale podaja sprzeczne informacje. inne na blogach, inne na fb

i tak poki co zadnego olejku nie mozna znalezc polki puste
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 20:49   #2936
harvvey
Zadomowienie
 
Avatar harvvey
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 120
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez esterie Pokaż wiadomość
Migdały i Papaja również mam Należy on do mojej czołówki jeśli chodzi o połysk, tylko niestety nie mogę nakładać go na skórę głowy. Już od kilku osób słyszałam o wycofaniu olejków Alterra - podobno jest nawet jakaś petycja w tej sprawie.
tak zachwalacie te olejki Alterry, że zaraz znowu polecę i wydam pieniądze

a ja mam trochę głupie pytanie - czy któraś z was używała wcierki Jantar i jest mi w stanie mniej więcej powiedzieć NA ILE ma starczyć jedno opakowanie? na jedną 3 tygodniową kuracje, czy jak? kiedyś przeczytałam opinię dziewczyny, której te 100 ml nie wystarczyło; i teraz nie wiem o co chodzi, bo ja jestem po pierwszym tygodniu, a zużyłam może.. 10ml?
__________________
"Ale cień Dzikiej Kobiety wciąż za nami podąża, dniem i nocą. Nieważne, gdzie jesteśmy, ten cień ma nieodmiennie cztery łapy."
harvvey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 21:19   #2937
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Red face Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez harvvey Pokaż wiadomość
tak zachwalacie te olejki Alterry, że zaraz znowu polecę i wydam pieniądze

a ja mam trochę głupie pytanie - czy któraś z was używała wcierki Jantar i jest mi w stanie mniej więcej powiedzieć NA ILE ma starczyć jedno opakowanie? na jedną 3 tygodniową kuracje, czy jak? kiedyś przeczytałam opinię dziewczyny, której te 100 ml nie wystarczyło; i teraz nie wiem o co chodzi, bo ja jestem po pierwszym tygodniu, a zużyłam może.. 10ml?
mi starczal na 3 tyg
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 22:51   #2938
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez harvvey Pokaż wiadomość
tak zachwalacie te olejki Alterry, że zaraz znowu polecę i wydam pieniądze

a ja mam trochę głupie pytanie - czy któraś z was używała wcierki Jantar i jest mi w stanie mniej więcej powiedzieć NA ILE ma starczyć jedno opakowanie? na jedną 3 tygodniową kuracje, czy jak? kiedyś przeczytałam opinię dziewczyny, której te 100 ml nie wystarczyło; i teraz nie wiem o co chodzi, bo ja jestem po pierwszym tygodniu, a zużyłam może.. 10ml?
mnie na 6 tygodni
przejrzyj watek o Jantarze, jesli Cie to ciekawi.
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 09:10   #2939
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

mi starczyl na ok 6 tygodni
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 09:40   #2940
weronka19
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 630
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cześć dziewczyny poczytuję ten wątek i może się dołączę olejuję włosy od około pół roku, używałam
- oliwy z oliwek (dobrze wygładzała, ale obciążała),
- BD fur mama na rozstępy (szału nie było, a teraz jak stosuję to głównie na końcówki po myciu, odrobinkę też rozprowadzam na całych włosach, żeby mi się nie puszyły),
- oleju winogronowego (też jakoś nie zauważyłam super efektu).
Wczoraj na noc pierwszy raz użyłam oleju kokosowego, mimo że mam włosy wysokoporowate, postanowiłam spróbować. I chyba jestem chodzącym przykładem, że "co włos to obyczaj" - moje włoski właśnie dosychają i już czuję, że są mięciutkie, bardzo fajne w dotyku no i nie spuszyły się, a nawet mój "standardowy puch" jakby mniejszy jest
weronka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:01.