Oleje i olejki do włosów, część VI - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-08, 12:25   #3361
Konwalka
Raczkowanie
 
Avatar Konwalka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 60
Dot.: Olej z łopianu a nasilone wypadanie włosów

Zgodnie z obietnicą zrobiłam test w weekend. Rzeczywiście przy przetłuszczonych włosach wypadło więcej niż zawsze. Teraz boję się nakładać olej nawet na końcówki. Zwłaszcza, że mam cienkie słabe włosy i tłuszcz może się "przetransportować" wyżej.
Konwalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 12:52   #3362
enka999
Zadomowienie
 
Avatar enka999
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 942
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Dziewczyny mam pytanie odnośnie olejów z Lidla. Wiem, że podczas tygodnia azjatyckiego w ofercie są oleje z orzecha i sezamowy, ale czy bez promocji teraz tez je dostanę?
__________________
from skinny to fit

Włosomaniaczka

enka999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 13:16   #3363
201710041218
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 92
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez enka999 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie odnośnie olejów z Lidla. Wiem, że podczas tygodnia azjatyckiego w ofercie są oleje z orzecha i sezamowy, ale czy bez promocji teraz tez je dostanę?
U mnie dalej są, bo jakoś słabo schodzą.

Ja kupiłam sezamowy.
201710041218 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 13:20   #3364
Ainnel
Zadomowienie
 
Avatar Ainnel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 631
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez micarise Pokaż wiadomość
U mnie dalej są, bo jakoś słabo schodzą.

Ja kupiłam sezamowy.
Mój ulubiony olej, daj znać, jak sprawdza się u Ciebie .
__________________
some days I'm still fighting to walk towards the light



Ainnel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 13:40   #3365
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez claudiiin Pokaż wiadomość
A mnie sie zawsze wydawalo, ze masła nie są wnikające..? Przynajmniej taki podział widziałam gdzieś na 100%, chyba na blogu Czarownicującej
U Marty są we wnikających olejach
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 20:05   #3366
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez Absit Pokaż wiadomość
Figa w soku z rzepy jest niesamowita ilośc związków siarki (. Stad. Ten smrodek ) a one właśnie wspomagają skórę w walce z lupiezem ale pierwsze słyszę,żeby sok z rzepy wcierany w głowę i włosy sam z siebie wywoływał lupiez..... Może te dziewczyny, które tak piszą dostały luzpiez od szamponow albo innych drazniacych kosmetyków mogę nawet uwierzyć ze rzepa podraznilamkomus skórę głowy, zwłaszcza jak sie ten sok zostawia na kilka czy kilkanaście godzin na skórze ale dla mnie sok z rzepy to właśnie naturalneremedium na lupiez

Zreszta kilka tygodni temu na tym wątku skarzylam sie właśnie na lupiez i przypomnialas sobie o rzęsie, dziś problemu nie ma
Ale u mnie to zawsze efekt farbowania i podraznienia głowy przez kosmetyki nie oleje
uwierz mi, ze wiem co pisze
skalp jest drazniony i dalej idzie staly mechanizm... to tylko tak sie wydaje ze nic zlego stac sie nie moze, a tymbardziej lupiezu nie zlapiesz "bo sok ma siarke"
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-09, 01:10   #3367
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 1 005
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
U Marty są we wnikających olejach
No wlasnie nie... KLIK

"Rozmiar cząsteczek i ich wnikanie prezentuje się mniej więcej tak:
  • wnikające
    • KT nasycone krótkie - olej kokosowy, palmowy
  • półwnikające
    • KT jednonienasycone - omega-9 - oliwa, olej migdałowy, sezamowy
  • niewnikające
    • KT wielonienasycone - omega-3 i omega-6 - olej z pestek winogron, olej lniany (dużo omega-3), olej słonecznikowy
    • KT nasycone długie - masła, np shea, kakaowe"
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...
claudiiin jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-09, 06:19   #3368
xslovenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 253
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Dziewczyny pomóżcie Mam włosy proste, długie, średnio do wysokoporowate. Olejów używam już prawie rok, średnio 2-3 razy w tyg. na noc. Ostatnio migdałowy, czasami zmieszany z awokado (kiedyś królowała Amla oraz kokos).
Zmywam je balsamem do kąpiel Babydream lub szamponem Timotei 0% parabenów itp.

Kiedyś używałam szamponu dla dzieci babydream i barwy, ale nie służyły moim włosom.
Problem od jakiegoś miesiąca nie mogę po zmyciu olei rozczesać włosów, nawet przy głowie. Już przy myciu zbyt dużo mi wypada włosów (o dietę dbam), a co dopiero, jak pomalutku jej rozczesuje. Na szczotce zostaje mega kołtun, a w wannie drugi. Włosy lecą mi jak szalone, a do tego zauważyłam suche końcówki a to jest moja bolączka, bo zapuszczam włosy.
Kiedyś podczas pielęgnacji zwykłymi drogeryjnymi produktami nie miałam, aż takich problemów.
Przy głowie szybko się przetłuszczają i muszę myć codziennie. Na końcach susz oraz rozdwojone końce. Zaczynam wątpić w oleje. Koleżanka namawia mnie na rekontrukcję w salonie, ale nie wiem czy to nie będzie jednorazowy efekt.
Czasami jeszcze nakładam na moment maskę mleczną mila, by łatwiej rozczesać. Trochę pomaga, ale za to wieczorem włosy oklapnięte.
Końce zabezpieczam serum A+E Biovaxa, jak widać i tak za wiele to nie daje.

Wszelkie rady, co dalej robić mile widziane. Mąż ciągle za mną chodzi i zbiera z dywanu moje włosy.
xslovenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-09, 08:17   #3369
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 281
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

xslovenka - nie wyobrażam sobie rozczesywania bez odżywki do spłukiwania na włosach A dodam, że wielkiego problemu z plątaniem nie mam
Umyj włosy, w kołtun wgnieć porcję odżywki, odczekaj minutę-dwie (aby antystatyki zaczęły działać), przeczesz palcami, a dopiero po tym wszystkim chwytaj za grzebień i zaczynaj czesać od najdłuższej warstwy. Odżywkę spłukuj długo i dokładnie.
Poza tym nie wiem, jak wygląda reszta twojej pielęgnacji, ale same oleje nie załatwią sprawy
__________________
vivinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-09, 08:27   #3370
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez xslovenka Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie Mam włosy proste, długie, średnio do wysokoporowate. Olejów używam już prawie rok, średnio 2-3 razy w tyg. na noc. Ostatnio migdałowy, czasami zmieszany z awokado (kiedyś królowała Amla oraz kokos).
Zmywam je balsamem do kąpiel Babydream lub szamponem Timotei 0% parabenów itp.

Kiedyś używałam szamponu dla dzieci babydream i barwy, ale nie służyły moim włosom.
Problem od jakiegoś miesiąca nie mogę po zmyciu olei rozczesać włosów, nawet przy głowie. Już przy myciu zbyt dużo mi wypada włosów (o dietę dbam), a co dopiero, jak pomalutku jej rozczesuje. Na szczotce zostaje mega kołtun, a w wannie drugi. Włosy lecą mi jak szalone, a do tego zauważyłam suche końcówki a to jest moja bolączka, bo zapuszczam włosy.
Kiedyś podczas pielęgnacji zwykłymi drogeryjnymi produktami nie miałam, aż takich problemów.
Przy głowie szybko się przetłuszczają i muszę myć codziennie. Na końcach susz oraz rozdwojone końce. Zaczynam wątpić w oleje. Koleżanka namawia mnie na rekontrukcję w salonie, ale nie wiem czy to nie będzie jednorazowy efekt.
Czasami jeszcze nakładam na moment maskę mleczną mila, by łatwiej rozczesać. Trochę pomaga, ale za to wieczorem włosy oklapnięte.
Końce zabezpieczam serum A+E Biovaxa, jak widać i tak za wiele to nie daje.

Wszelkie rady, co dalej robić mile widziane. Mąż ciągle za mną chodzi i zbiera z dywanu moje włosy.
1. Nie piszesz nic o nawilżaniu. Oleje nie nawilżają, tylko zapobiegają utracie wody. Jeśli nie nawilżasz włosów to będą Ci się plątać, a skalp to też może być po prostu przesuszony, na co wskazuje wzmożone przetłuszczanie włosów. Jak maska obciąża to poszukaj o bardziej pasującym składzie. A na skalp na początek spróbuj łagodnie np. żelem lnianym.

2. Na jesień zwykle wypada włosów nieco więcej, naprawdę włosy wypadają ponad normę? Jeśli tak (a wątpię) to zacznij od badań.

3. Z deklaracjami zdrowej diety też bym uważała, wbrew pozorom to bardzo ciężka sprawa To, że się sięga po zdrowe produkty, nie znaczy, że posiłki sa dobrze skomponowane.
__________________
Zdrowo się odżywiam, piję zioła, suplementuję.
Dbam o włosy.
Uczę się dbać o cerę.
Uwielbiam oleje.
Czytam, słucham, jestem szczęśliwa.

Będę:
Ćwiczyć i pływać- kondycja i sylwetka.
Precz z celulitem i naczynkami.
Badania kontrolne.
Zorganizować się i popchnąć życie do przodu.
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-09, 09:09   #3371
xXCinderellaXx5
Zadomowienie
 
Avatar xXCinderellaXx5
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 155
Dot.: Olej z łopianu a nasilone wypadanie włosów

Tez zrobilam z ciekawosci test i mi az tyle nie wypadło a włosy były poi olejku swietne
__________________
  • Zapuszczam i dbam o włosy
    • 03.09.12-Zdałam prawko
xXCinderellaXx5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-09, 09:46   #3372
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Olej z łopianu a nasilone wypadanie włosów

Cytat:
Napisane przez Konwalka Pokaż wiadomość
Zgodnie z obietnicą zrobiłam test w weekend. Rzeczywiście przy przetłuszczonych włosach wypadło więcej niż zawsze. Teraz boję się nakładać olej nawet na końcówki. Zwłaszcza, że mam cienkie słabe włosy i tłuszcz może się "przetransportować" wyżej.
Nie, nie powinien Sama już pisałam, że nie mogę trzymać żadnego tłuszczu na głowie, ale na końcówki i w ogóle, włosy na długości, oleje nakładam. Nie tak często, jak kiedyś, bo też mam słabsze włosy, nie są cienkie, ale lubią sobie wypadać nawet bez jakiegokolwiek pretekstu. Nie wiem, jaki jest ten olej z korzenia łopianiu, to inna sprawa. Ja zazwyczaj używam lekkich olejów, no, czasami oliwy z oliwek, ale to bardzo rzadko
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-09, 11:55   #3373
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez claudiiin Pokaż wiadomość
No wlasnie nie... KLIK

"Rozmiar cząsteczek i ich wnikanie prezentuje się mniej więcej tak:
  • wnikające
    • KT nasycone krótkie - olej kokosowy, palmowy
  • półwnikające
    • KT jednonienasycone - omega-9 - oliwa, olej migdałowy, sezamowy
  • niewnikające
    • KT wielonienasycone - omega-3 i omega-6 - olej z pestek winogron, olej lniany (dużo omega-3), olej słonecznikowy
    • KT nasycone długie - masła, np shea, kakaowe"
Uuuu ja mam chyba niska porowatość ewentualnie w kierunku sredniej ....wiec z tego co tu widze moje wlosy wola te wnikajace i polwnikajace...a ze względu na ciemny kolor wlosów,zeby sie nie wypłukiwał mam stosować te niewnikające ;/ nie do konca mi to pasuje co slonecznikowy czy pestek winogron obciazaja mnie...ale bede coś kombinować i testować
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-09, 13:08   #3374
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Wczoraj farbowałam włosy na olej kokosowy. Bardzo fajny sposób, polecam.

Pomijając fakt, że nierówno pokryło, ale to raczej wina tego, że użyłam 2 opakowań, a nie 3. Myślałam, że na włosy lekko za ramiona starczy, ale są dość gęste i nie wyszło
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-09, 13:53   #3375
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 696
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

ja w sobotę również farbowałam włosy na kokos i jestem zachwycona... pierwszy raz tak zrobiłam i jestem pewna że już nigdy nie będę farbować włosów bez oleju!!! Zero suchości po zmyciu farby i wypadło spokojnie ponad połowa mniej włosów ;o polecam

wcześniej nie byłam zadowolona z działania kokosa na moje włosy, były szorstkie, końce odstawały i ogólnie wyglądały nieciekawie.. ale ostatnio dałam mu jeszcze szansę i totalnie zmieniłam co do niego zdanie! Może po prostu wcześniej robiłam coś źle? Albo przekarmiałam włosy. Ostatnio baardzo 'uspokoiłam się' z pielęgnacją włosów (brak czasu) i widzę że to im się zdecydowanie bardziej podoba
uolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-09, 14:43   #3376
efc6a1cb5fe4a74ea359d2acbd2eea31cfefd6de_624396d99d764
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 84
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez uolcia Pokaż wiadomość
ja w sobotę również farbowałam włosy na kokos i jestem zachwycona... pierwszy raz tak zrobiłam i jestem pewna że już nigdy nie będę farbować włosów bez oleju!!! Zero suchości po zmyciu farby i wypadło spokojnie ponad połowa mniej włosów ;o polecam

wcześniej nie byłam zadowolona z działania kokosa na moje włosy, były szorstkie, końce odstawały i ogólnie wyglądały nieciekawie.. ale ostatnio dałam mu jeszcze szansę i totalnie zmieniłam co do niego zdanie! Może po prostu wcześniej robiłam coś źle? Albo przekarmiałam włosy. Ostatnio baardzo 'uspokoiłam się' z pielęgnacją włosów (brak czasu) i widzę że to im się zdecydowanie bardziej podoba

Dziewczyny??? Jak się farbuje na kokos? Jestem przed farbowaniem na naturalny kolor i bardzo to ciekawe co piszecie :-D
efc6a1cb5fe4a74ea359d2acbd2eea31cfefd6de_624396d99d764 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-09, 14:50   #3377
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 696
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Normalnie, tylko nakładasz na co najmniej 2h przed farbowaniem olej na skórę głowy i włosy Ma on za zadanie (w jakimś stopniu) chronić przed szkodliwym działaniem farby .. i serio coś w tym jest, bo zawsze po farbowaniu byłam zrozpaczona ilością włosów w odpływie (i wszędzie zresztą) a teraz jest tak jakbym wcale ich niedawno nie farbowała
aha, dodam że robiłam tylko odrost (i troszkę dalej)... nie wiem jak by to było gdybym nakładała farbę na całość

Edytowane przez uolcia
Czas edycji: 2012-10-09 o 14:53
uolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-09, 20:40   #3378
xslovenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 253
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Vivinn- oczywiście zazwyczaj używam odżywki do włosów, nakładam, czekam chwilkę, spłukuję odkładnie, włosy lekko odciskam z wody i zakładam turban, trzymam jakieś ok 15-20 minu i dopiero później rozczesuję od końcówek po cebulki, ale i tak b. mocno się plączą i nie wiem czy to wina "szamponów" czy samego stanu włosów
Kiedyś zazwyczaj używałam szamponu joanny z apteckzi babuni do włosów przetłuszczających się, a później spray Gliss Kura i problemów nie miałam

MesaVerde:
1. Niestety nie mam pojecia czym nawilżyć włosy, w tym temacie jestem zielona. Mleczna Mila mnei ogólnei nie obciąża jeśli stosują ja od połowy włosów po końce, ale jako, że mam problemy z rozczesaniem kołtunów tuż przy skalpie, tam ją kładę na momencik, by zmiękczyła włosy, żel lniany mogę wypróbować
2. Co roku widzę, że jesienią więcej leci, niż w ciągu całego roku, ale zazwyczaj wiem ile.. a ostatni miesiąc to sporo za dużo. Badania jakieś konkretne oprócz morfologii, bo hormonalnie to się nie znam?
3. Wiem nie każdy ma świadomość wpływu żywienia na sprawy urody. Staram się, jak mogę, trochę czytam, bo również ostatnio zaczęłam aktywniej spędzać czas, więc komponuję sobie określone posiłki. Z suplementacji tylko cynk zażywam.

Dziękują za wszystkie rady
xslovenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-09, 21:10   #3379
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez uolcia Pokaż wiadomość
ja w sobotę również farbowałam włosy na kokos i jestem zachwycona... pierwszy raz tak zrobiłam i jestem pewna że już nigdy nie będę farbować włosów bez oleju!!! Zero suchości po zmyciu farby i wypadło spokojnie ponad połowa mniej włosów ;o polecam

wcześniej nie byłam zadowolona z działania kokosa na moje włosy, były szorstkie, końce odstawały i ogólnie wyglądały nieciekawie.. ale ostatnio dałam mu jeszcze szansę i totalnie zmieniłam co do niego zdanie! Może po prostu wcześniej robiłam coś źle? Albo przekarmiałam włosy. Ostatnio baardzo 'uspokoiłam się' z pielęgnacją włosów (brak czasu) i widzę że to im się zdecydowanie bardziej podoba
ja tez uwielbiam farbowac na olej ostatnio kokos mi sie skonczyl i farbuje na winogrono - rowniez swietnie sie sprawdza dodatkowo dodaje do farby 2 lyzki odzywki isany babassu
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-09, 21:39   #3380
angelinmyheart
Zakorzenienie
 
Avatar angelinmyheart
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7 886
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Planuje za niedługo pofarbować włosy farbą Biokap. Myślicie, że można dać normalnie po nią olej? I w pigułce jest mowa o kokosowym, arganowym i winogronowym. Myślicie, że migdałowy też będzie dobry?
__________________
"If you want to get promoted start acting instead of just talking about it!"

https://www.suwaczki.com/tickers/72fldcimnc0g695n.png

01.02.2009r
04.08.2018r
angelinmyheart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 03:32   #3381
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

[1=efc6a1cb5fe4a74ea359d2a cbd2eea31cfefd6de_624396d 99d764;36986500] Jak się farbuje na kokos? [/QUOTE]
Nie koniecznie tylko kokosowy. Na każdy olej, bo dla niektórych i te wnikające są dobre.

Cytat:
Napisane przez xslovenka Pokaż wiadomość
Niestety nie mam pojecia czym nawilżyć włosy, w tym temacie jestem zielona.
Polecam poszperać w : http://kascysko.blogspot.com/
np - http://kascysko.blogspot.com/2012_08_01_archive.html
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 11:24   #3382
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 696
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez lir391 Pokaż wiadomość
ja tez uwielbiam farbowac na olej ostatnio kokos mi sie skonczyl i farbuje na winogrono - rowniez swietnie sie sprawdza dodatkowo dodaje do farby 2 lyzki odzywki isany babassu
Czytałam gdzieś już o tym... ale nie ufam tej opinii
Nie wypłukuje ci się szybko farba z włosów? I wychodzi taki kolor jak powinien? Równomiernie pokrywa?
uolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 14:35   #3383
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Wczoraj farbowałam włosy na olej kokosowy. Bardzo fajny sposób, polecam.

Pomijając fakt, że nierówno pokryło, ale to raczej wina tego, że użyłam 2 opakowań, a nie 3. Myślałam, że na włosy lekko za ramiona starczy, ale są dość gęste i nie wyszło

moim zdaniem 2 opakowania to duzo i to nie raczej wina malej ilosci.....
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 14:50   #3384
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
moim zdaniem 2 opakowania to duzo i to nie raczej wina malej ilosci.....
Farbowałam w dobrym salonie, takie było zdanie fryzjera

A dziś na włosach - babydream fur mama
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 20:54   #3385
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 281
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez xslovenka Pokaż wiadomość
Vivinn- oczywiście zazwyczaj używam odżywki do włosów, nakładam, czekam chwilkę, spłukuję odkładnie, włosy lekko odciskam z wody i zakładam turban, trzymam jakieś ok 15-20 minu i dopiero później rozczesuję od końcówek po cebulki, ale i tak b. mocno się plączą i nie wiem czy to wina "szamponów" czy samego stanu włosów
Kiedyś zazwyczaj używałam szamponu joanny z apteckzi babuni do włosów przetłuszczających się, a później spray Gliss Kura i problemów nie miałam
No właśnie Mi chodzi o to, żeby czesać włosy z odżywką do spłukiwania na nich
Przy problemie z plątaniem ważne jest też domknięcie łusek, czyli na przykład spłukanie chłodną wodą (pod koniec, nie to żeby męczyć się zimna wodą przez całe mycie).
__________________
vivinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 09:51   #3386
pilotka86
Rozeznanie
 
Avatar pilotka86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 998
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Farbowałam w dobrym salonie, takie było zdanie fryzjera
i fryzjer podjął się farbowania wiedząc, że farby może nie starczyć faktycznie "dobry" salon
Dobry fryzjer powinien po długości i gęstości włosów oraz ilości przyniesionej farby ocenić czy starczy i nie dopuścić do farbowania.

Cytat:
Napisane przez tisiphone
Pomijając fakt, że nierówno pokryło, ale to raczej wina tego, że użyłam 2 opakowań, a nie 3. Myślałam, że na włosy lekko za ramiona starczy, ale są dość gęste i nie wyszło
to kto w końcu dobierał ilość farb Ty czy fryzjer
jesteś zadowolona z farbowania, które nierówno pokryło ja za taką "usługę" nie zapłaciłabym i złożyła reklamację.
pilotka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 11:14   #3387
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez pilotka86 Pokaż wiadomość
i fryzjer podjął się farbowania wiedząc, że farby może nie starczyć faktycznie "dobry" salon
Dobry fryzjer powinien po długości i gęstości włosów oraz ilości przyniesionej farby ocenić czy starczy i nie dopuścić do farbowania.


to kto w końcu dobierał ilość farb Ty czy fryzjer
jesteś zadowolona z farbowania, które nierówno pokryło ja za taką "usługę" nie zapłaciłabym i złożyła reklamację.
relax, już tłumaczę, bo do Strasburga mnie odeślecie zaraz
Chciałam TEN kolor. Żaden inny, tylko TEN. Dlatego też kupiłam dwie farby, a potem poszłam do salonu. Zadowolona z farbowania - pod względem metody na olej. Nie było w ogóle przesuszu.

Moja mama jest fryzjerem, jak przyjechałam do domu od razu zwróciła mi uwagę, ze na moje włosy potrzeba 3, nie dwóch opakowań.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 14:47   #3388
KamilaEwa
Raczkowanie
 
Avatar KamilaEwa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 458
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Hej Dziewczyny!
Mam zamiar zacząć przygodę na stałe z olejami, kiedyś używałam kokosowego, ale chyba nie jest on dobry do moich włosów
farbuje włosy na blond farbą rozjaśniającą, z natury mam włosy delikatne, cienkie, jakie oleje byście mi poleciły?
z góry dziękuję za odpowiedzi
__________________
Pielęgnacja włosów
Fitness

I’ve loved and I’ve lost .





KamilaEwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 15:49   #3389
efc6a1cb5fe4a74ea359d2acbd2eea31cfefd6de_624396d99d764
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 84
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

A ja dziś posmarowałam włosy swoim śmierdziuchem- olejem sezamowym z lidla ;-D Unikałam go ze wzgędu na zapach a że olejuje na noc to wiecie.. smrodu koszulki która kłade na poduchę i samej poduchy nie zdzierżę.Śmierdzi mi jak maggi, ale bez kitu chyba stanie się moim The best of
Włosy są cudowne po nim- lejące, puszyste, sprężyste aach ;-) A teraz w sobotę ide się farbowac na swój naturalny i chyba też sie wysmaruje kokosem :-D Wysmarowałabym się śmierdziuchem, ale chyba sobie daruje jak się wybieram w miejsce publiczne ;-D Już i tak większość dziwnie na mnie patrzy przez moje włosowe dziwactwa ;-P
efc6a1cb5fe4a74ea359d2acbd2eea31cfefd6de_624396d99d764 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 20:46   #3390
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez angelinmyheart Pokaż wiadomość
Planuje za niedługo pofarbować włosy farbą Biokap. Myślicie, że można dać normalnie po nią olej? I w pigułce jest mowa o kokosowym, arganowym i winogronowym. Myślicie, że migdałowy też będzie dobry?
Nie wiem jak wygląda farbowanie na migdał, wypisywałam te oleje, na które wizażanki farbowały i je polecały
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:13.