Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-01, 18:36   #301
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

na prosbe Aggie125 wklejam sklad

Vichy Dercos szampon kojący do włosów normalnych i tlustych

Skład: Aqua, Sodium laureth sulfate, polysorbate 21, cocamidopropyl beatine, cetyl alcohol, hydroxystearyl cetyl ether, butylparaben, carbomer, cocamide mipa, dimethicone, dmdm hydantoin, ethylparaben, hexylene glycol, isobutylparaben, methylparaben, phenoxyethanol, piroctone olamine, polyquaternium-10, propylene glycol, propylparaben, sodium chloride, sodium methylparaben, parfum.

porównalam ze skladem wersji do wlosow suchych znalezionym w internecie, rozni sie ona tylko obecnoscia pantenolu
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-01, 19:26   #302
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziekuję bardzo, Truskawkowawiosenko Wyrzuciłam opakowanie ze składem, więc musialam prosić kogos, kto niedawno nabył ten szampon. Chodzi mi o wyjasnienie, dlaczego ten szampon jest JEDYNYM, po ktorym mój mężus nie drapie się jak szalony. Wszystkie inne, których do tej pory używał powodują u niego swędzenie skory głowy i wściekły łupież. A oprocz zwykłych marketowych szamponów używał również multum szamponów dziecięcych - Johnsona, Hippa, Babydream. Normalne szampony typu Head and Shoulders tez nie są dla niego. Czy to jest kwestia obecności jakiegoś składnika czy co...?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-01, 20:36   #303
wiolka1115
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 751
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

a ja tam takie pytanie: co to jest cetearyl alcohol? 'alcohol' odrazu kojarzy mi sie wysuszaniema jest na drugim miejscu mojej odżywki
wiolka1115 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-01, 22:07   #304
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez wiolka1115 Pokaż wiadomość
a ja tam takie pytanie: co to jest cetearyl alcohol? 'alcohol' odrazu kojarzy mi sie wysuszaniema jest na drugim miejscu mojej odżywki
http://www.wizaz.pl/chemia/view.php?id=126

Substancja natluszczajaca, nadajaca skórze miekkosc, elastycznosc i gladkosc.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-02, 11:01   #305
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

hej czy wiecie moze co oznacza w skladzie i co to jest Sulfated fatty alcohol and unsulfated fatty alcohol,sodium sulfate??????
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-02, 11:24   #306
tulipanek17
Raczkowanie
 
Avatar tulipanek17
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 117
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Szampon regenerujący Dove
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Dimethiconol, Glycerin, Glycol Distearate, Parfum, Carbomer, PPG-9, Sodium Hydroxide, DMDM Hydantoin, Citric Acid, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Benzoic Acid, TEA-DodecylbenzeneSulfonate, Glyceryl Oleate, Borago Officinalis, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Sodium Benzoate, Lysine, Hydrochloride, Fumaric Acid, Silk Amino Acids, Linolenic Acid, Imidazolidinyl Urea, Alpha-Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, Butylphenyl, Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool

Co myślicie o tym składzie?
Na pewno Sodium Laureth Sulfate..
__________________


tulipanek17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-02, 11:44   #307
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Poproszę o analizę składu tej odżywki:

Z.one Concept, Urban:tribe, Flexibility conditioner (regenerująca i nawilżająca odżywka do zniszczonych włosów)

Skład: aqua, cetyl alcohol, stearalkonium chloride, polyquaternium 10, peg-75 lanolin, yeast (faex) extract, isodecyl oleate, hydroxypropyltrimonium hydrolyzed wheat protein, cocodimonium hydroxypropyl hydrolyzed hair keratin, silk amino acids, amodimethicone, trideceth-12, cetrimonium chloride, aloe vera (aloe barbadensis) leaf extract, panthenol, tocopheryl acetate, ascrobyl palmitate, retinyl palmitate, slippery elm (ulmus fulva) bark extract, comfrey (symphytum officinale) extract, horsetail (equisetum hiemale) extract, oat (avena sativa) extract, chamomile (anthemis nobilis) extract, lemongrass (cymbopogon schoenanthus) extract, rose (rosa centifolia) extract, peppermint (mentha piperita) extract, propylene glycol, imidazolidynyl urea, parfum, tetrasodium EDTA, methylparaben, propylparaben, benzophenone-4, citric acid, C.I. 19140 (yellow 5)

Z góry dziękuję
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-02, 11:48   #308
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Tulipanek17 - lepiej, żeby wypowiedział się ktoś bardziej doświadczony w tej kwestii, ale moim zdaniem ma trochę niezbyt przyjaznych składników, sls, chlorek sodu i zapach dość wysoko, dimethiconol - silikon, na szczęście łatwo usuwalny, oraz konserwant mocznikowy. Od strony składników odżywczych już nie ja, za mało się znam
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-02, 15:40   #309
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Uła ale zaległości postaram się trochę nadrobić, ale raczej wszystkiego dzisiaj nie dam rady

Cytat:
Napisane przez Eyna Pokaż wiadomość
Inter Fragrances - Naphera, balsam z naftą kosmetyczną. (wcześniej był wymieniany tylko szampon z serii)

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Glycerin, Chamomile Extract, Collagen, Pine Oil, Chitosan Glycolate, Parfum, C11-C12 Isoparaffin, Polysorbate 20 (and) Retinyl Palmitate (and) Tocopherol (and) Linoleic Acid (and) PABA, Panthenol, Citric Acid, Lemon Oil Terpenless, CI 19140.

Jak prezentuje się ten skład? Ma jakieś nieprzyjazne składniki?
Składzik prosty co się chwali- na przedzie emolient, potem substancja o działniu antymikrobowym i antystatycznym , glicerynka, rumianek, kolagen, olejek sosnowy, chitozan to wielocukier o właściwościach łagodzących, przyspieszających gojenie i antymikrobowych, zapach (trochę wysoko ), znajdzie się też witamina A i E, B10 (PABA) i pantenol. Ogólnie bardzo ładnie (tylko ten zapach ehh ale jak się nei jest wrażliwcem to nie ma się czego obawiać)
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-02, 15:49   #310
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez tulipanek17 Pokaż wiadomość
Szampon regenerujący Dove
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Dimethiconol, Glycerin, Glycol Distearate, Parfum, Carbomer, PPG-9, Sodium Hydroxide, DMDM Hydantoin, Citric Acid, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Benzoic Acid, TEA-DodecylbenzeneSulfonate, Glyceryl Oleate, Borago Officinalis, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Sodium Benzoate, Lysine, Hydrochloride, Fumaric Acid, Silk Amino Acids, Linolenic Acid, Imidazolidinyl Urea, Alpha-Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, Butylphenyl, Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool

Dwa paskudne konserwanty, jeden dość wysoko w składzie...
Więcej nie powiem bo się nie znam
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-02, 15:56   #311
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez _fraise_ Pokaż wiadomość
Dziękuję . Mam coś jeszcze : warto kupic?
Energizujący szampon z odżywką 2 w 1 Avon
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide Mea, Cocamidopropyl Betaine, Parfum, Dixydroxypropyl PEG_5 Linoleammonium Chloride, Polyquartenium-10, Linoleamidopropyl PG-Dimonium Chloride Phosphate, Sodium Chloride, Propylene Glycol, Glycol Distearate, PEG-150 Pentaerythirityl Tetrastearate, PPG-12-Buteth-16, Steareth-4, DMDM Hydantoin, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Disodium EDTA, Citric Acid, Sodium Benzoate, DM Hydantoin, Zingiber Officinale Extract, Alcohol Denat., Tocopheryl Acetate, Mangifera Indica Extract, Helianthus Annus Seed Extract, Melia Azadirachta Seed Extract, Vitis Vinifera Seed Extract, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, CI 15985, CI 19140, CI 14700, Amyl Cinnamal, Limonene
Moja mama ma szampon z tej serii i muszę przyznać, że jak popatrzyłam na skład to się przestraszyłam. Większe pół to napełniacze, drugie skrzypce grają konserwanty z czego niektóre są bardzo wysoko w składzie (pogrubione), zapach już na 5tej pozycji!!! do tego denat przed ekstraktami. Substancje czynne na szarym końcu (imbir, wit E, mango, nasiona słnecznika, Miodla indyjska, pestki winogron) Jednym słowem bez rewelacji, ja bym nie kupiła.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-02, 16:06   #312
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez _fraise_ Pokaż wiadomość
Avon, Advance Techniques szampon nawilżający do włosów zniszczonych i suchych
Skład: aqua, sodium laureth sulfate, cocamide mea, sodium lauryl sulfate, cocamidopropyl hydroxysultaine, parfum, guar hydroxypropyltrimonium chloride, polyglyceryl-3 laurate, methylparaben, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, sodium hydroxymetylglycinate, creatine, disodium edta, fhosphoric acid, ppg-12-buteth-16, propylparaben, glycerin, sodium chloride, polyquaternium-44, sodium citrate, c12-14 pareth-12, benzoic acid, propylene glycol, phenoxyethanol, sodium pca, urea, chlorphenesin, laminaria digitata extract, pelvetia canaliculata extract, magnesium nitrate, trehalose, polyquaternium-51, sodium hyaluronate, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, methylchloroisothiazolino ne, magnesium chloride, methylisothiazolinone, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, limonene, ci 77891.
Tu w sumie podobnie- też cała masa napełniaczy, sporo konserwantów (pogrubione), zapach wysoko, guar hydroxypropyltrimonium chloride- wysoko w składzie- wygładza, ułatwia rozczesywanie, silikony, jest keratyna (nawet wysoko), pozostałe subst. czynne to algi morskie, wyciąg z brunatnic i gliceryna. W sumie ciut lepiej niż poprzedni ale też bez rewelacji
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-02, 16:13   #313
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez _fraise_ Pokaż wiadomość
Szampon nabłyszczający Avon Avon, Advance Techniques

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide Mea, Sodium Lauryl Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Parfum, Glycol Distearate, Sodium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Panthenol, Polyglyceryl-3 Laurate, Sodium Hydroxymethylglycinate, Creatine, Disodium EDTA, Dimethicone/Winyl Dimethicone Crosspolymer, Citric Acid,Sodium Citrate, Hydrolyzed Wheat Protein, Benzoil Acid, C-12-14 Pareth-12, Propylene Glycol, Hydrolyzed Wheat Starch, Phenoxyethanol, Laminaria Digitata Extract, Pelvetia Canaliculata Extract, Methylparaben, Chlorophenesin, Magnesium Chloride, Butylparaben, Ethylparaben, Methylisothiazolinone, Propylparaben, Isobutylparaben, Buthylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Limonene.<1004507-004>
No i znowu powtórka z rozrywki- wysoko zapach, dużo konserwantów, trochę silikonów- guar- jak poprzednio- wygładza, ułatwia rozczesywanie. Dość wysoko w skladzie pantenol i keratyna, do tego proteiny pszeniczne i skorbia, algi. Jeśli chodzi o sunstancje czynne to z tych trzech ten jest najlepszy, jednak nadal składowo nie jest zbyt wybitny. Za dużo zbędnej chemii, może warto zainwestować w coś z innego
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-02, 16:26   #314
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez wiolka1115 Pokaż wiadomość
a ja tam takie pytanie: co to jest cetearyl alcohol? 'alcohol' odrazu kojarzy mi sie wysuszaniema jest na drugim miejscu mojej odżywki
Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
http://www.wizaz.pl/chemia/view.php?id=126

Substancja natluszczajaca, nadajaca skórze miekkosc, elastycznosc i gladkosc.
A przede wszystkim o działaniu nawilżającym
Cytat:
Napisane przez tulipanek17 Pokaż wiadomość
Szampon regenerujący Dove
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Dimethiconol, Glycerin, Glycol Distearate, Parfum, Carbomer, PPG-9, Sodium Hydroxide, DMDM Hydantoin, Citric Acid, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Benzoic Acid, TEA-DodecylbenzeneSulfonate, Glyceryl Oleate, Borago Officinalis, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Sodium Benzoate, Lysine, Hydrochloride, Fumaric Acid, Silk Amino Acids, Linolenic Acid, Imidazolidinyl Urea, Alpha-Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, Butylphenyl, Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool

Co myślicie o tym składzie?
Na pewno Sodium Laureth Sulfate..
Początek standarowy (detergenty), chlorek sodu (może podrażniać, ale nie musi), silikon (łatwozmywalny), glicerynka, trochę za wysoko zapach, guar- działanie wygładzające, ułatwiające rozczesywanie, ogórecznik,Ascorbyl Palmitate (pochodna wit. C)- antyoksydant, wit E, aminokwasy z jedwabiu no i jak już zostało wspomniane parszywe konserwanty dość wysoko w składzie. Składowo raczej średnio
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-02, 16:39   #315
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Dziekuję bardzo, Truskawkowawiosenko Wyrzuciłam opakowanie ze składem, więc musialam prosić kogos, kto niedawno nabył ten szampon. Chodzi mi o wyjasnienie, dlaczego ten szampon jest JEDYNYM, po ktorym mój mężus nie drapie się jak szalony. Wszystkie inne, których do tej pory używał powodują u niego swędzenie skory głowy i wściekły łupież. A oprocz zwykłych marketowych szamponów używał również multum szamponów dziecięcych - Johnsona, Hippa, Babydream. Normalne szampony typu Head and Shoulders tez nie są dla niego. Czy to jest kwestia obecności jakiegoś składnika czy co...?
Może to o ten chlorek sodu lata- w sumie i w tym jest ale na samym końcu- ja się ostatnio coraz częściej zastanawiam, czy to oby czasem on tak mi na głowie nie broi.
Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Poproszę o analizę składu tej odżywki:

Z.one Concept, Urban:tribe, Flexibility conditioner (regenerująca i nawilżająca odżywka do zniszczonych włosów)

Skład: aqua, cetyl alcohol, stearalkonium chloride, polyquaternium 10, peg-75 lanolin, yeast (faex) extract, isodecyl oleate, hydroxypropyltrimonium hydrolyzed wheat protein, cocodimonium hydroxypropyl hydrolyzed hair keratin, silk amino acids, amodimethicone, trideceth-12, cetrimonium chloride, aloe vera (aloe barbadensis) leaf extract, panthenol, tocopheryl acetate, ascrobyl palmitate, retinyl palmitate, slippery elm (ulmus fulva) bark extract, comfrey (symphytum officinale) extract, horsetail (equisetum hiemale) extract, oat (avena sativa) extract, chamomile (anthemis nobilis) extract, lemongrass (cymbopogon schoenanthus) extract, rose (rosa centifolia) extract, peppermint (mentha piperita) extract, propylene glycol, imidazolidynyl urea, parfum, tetrasodium EDTA, methylparaben, propylparaben, benzophenone-4, citric acid, C.I. 19140 (yellow 5)

Z góry dziękuję
Wygląda smakowicie, są emoleinty (nawilżanie), nienasycone kwasy tłuszczowe, drożdże, proteiny pszeniczne, keratyna, aminokwasy z jedwabiu, aloes, pantenol, wit. A, wit. C, wit. A, kora wiązu, żywokost lekarski, skrzyp, owies, rumianek, trawa cytrynowa, róża stulistna i mięta pieprzowa. Są też mało przyjazne konserwanty ale na samym końcu składu czyli tam gdzie być powinny Reasumujac: podoba mi się


Uffff fajrant
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-02, 17:25   #316
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Jolie, dziękuję Chyba się skuszę...
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-02, 17:28   #317
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Jolie, dzięki za radę. Chyba przyjdzie nam szukać cały czas czegoś nowego i tańszego w zastepstwie. Albo po postu zostaniemy przy tym Vichy, bo wszelkie eksperymenty kończyły sie powrotem do Nizoralu.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-02, 17:54   #318
tulipanek17
Raczkowanie
 
Avatar tulipanek17
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 117
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziękuję bardzo A co jest w rankingu najwyżej(tzn najgorsze składniki) a co najbardziej by służyło naszym włoskom?
Słyszałam, że dobry jest szampon dla dzieci hipp. Oto skład:

Aqua, Sorbitol, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Sodium Chloride, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Prunus Amygdalus Dulcis (olejek migdałowy),Sodium Carboxymethyl Betaglucan (składnik pochodzący z naturalnych drożdży), Glycerin, Citric Acid, Parfum
__________________


tulipanek17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-02, 19:03   #319
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Składzik prosty co się chwali- na przedzie emolient, potem substancja o działniu antymikrobowym i antystatycznym , glicerynka, rumianek, kolagen, olejek sosnowy, chitozan to wielocukier o właściwościach łagodzących, przyspieszających gojenie i antymikrobowych, zapach (trochę wysoko ), znajdzie się też witamina A i E, B10 (PABA) i pantenol. Ogólnie bardzo ładnie (tylko ten zapach ehh ale jak się nei jest wrażliwcem to nie ma się czego obawiać)
Mnie też tylko te perfumy w składzie denerwowały, ale reszta wydawała mi się niezła, dlatego go kupiłam. Dziękuję za analizę
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-02, 19:15   #320
_fraise_
Raczkowanie
 
Avatar _fraise_
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 374
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziękuję, avon więc odpada.
Dziś wybierając szampon przyjrzałam się bliżej składowi starając się wyłapać wszystkie silikony. Co myślicie?

Joanna Naturia szampon z kokosem i migdałem do wwszystkicg rodzajów włosów
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Soyamide DEA, Cocamidopropylamine Oxide, Sodium Laureth-4 Carboxylate, Glycereth-7, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Polyquaternium-7, Prunus Amygdalus Dulcis, Cocos Nucifera, Propylene Glycol, Citric Acid, Disodium EDTA, Sodium Chloride, Parfum, Coumarin, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI:19140, CI:16255.


Schwarzkopf, Schauma, Aloes & Jogurt, Szampon do włosów suchych i wymagających pielęgnacji

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Disodium Cocoamphodiacetate, Sodium Chloride, Propylene Glycol, Glycol Distearate, Laureth-2, Sodium Benzoate, Glycerin, Citric Acid, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Polyquaternium-10, Laureth-4, Parfum, Salicylic Acid, Cocamidopropyl Betaine, Panthenol, HydrogenatedCastor Oil, Niacinamide, Yogurt, Aloe Barbadensis
__________________


Edytowane przez _fraise_
Czas edycji: 2008-05-02 o 19:36
_fraise_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-03, 11:17   #321
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

hej czy wiecie moze co oznacza w skladzie i co to jest Sulfated fatty alcohol and unsulfated fatty alcohol,sodium sulfate??????
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-03, 11:42   #322
Satis
Raczkowanie
 
Avatar Satis
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 162
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

siarczanowany alkohol tłuszczowy - sulfated fatty alcohol
składnik środka do prania tkanin (wygooglalam, ale się nie znam, więc nie wiem czy tak jest)
Siarczan sodu - Sodium Sulfate
Satis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-04, 12:36   #323
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

a co sądzicie o składzie szamponu Palmolive - Długie i błyszczące?


Skład: Aqua, Sodium C12-13 Pareth Sulfate, Cocamide MEA, Behenyl Alcohol, Sodium Chloride, Dimethicone, Parfum, Glycol Distearate, DMDM Hydantoin, Polyquaternium-7, Tetrasodium EDTA, Citric Acid, Glycerin, Sine Adipe Lac, Olea Europaea Oil, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylproponial, Citronellol, Hexylcinnamal, Linalool.
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-04, 12:38   #324
Monniq
Raczkowanie
 
Avatar Monniq
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 433
GG do Monniq
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Na początek gratuluję super wątku
Dla mnie, humanistki z wykształcenia i zamiłowania, biochemia to wręcz czarna magia i ten wątek bardzo mi pomógł.
Próbuję sama analizować składy kosmetyków, ale dla upewnienia się proszę o podpowiedź w sprawie dwóch produktów.
1. szampon Nivea hair care fresh energy
skład: aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, peg-40 hydrogenated castor oil, polyquaternium-10, ginkgo biloba, melissa officinalis extract, propylene glycol, citric acid, sodium chloride, sodium benzoate, limonene, linalool, hexyl cinnamal, parfum.
Nie dopatrzyłam się tu siliconów, a na tym mi najbardziej zależy, bo mam odżywki z siliconami i szamponem chcę trochę oczyścić włosy.
2. odżywka Renee Blanche spray chroniący skórę przy włosach suchych i zniszczonych
skład: Aqua, alcohol, sorbitol, propylene glykol, cetrymonium chloride, panthenol, dimethicone bisamino hydroxypropyl copolyol, hydrolyzed vegatable protein, cetyl alcohol, parfum, polyquaternium-7-peg-40 castor oil, imidazolidinyl urea, citric acid, 2-bromo-5-nitropropane-1,3-diol.
Widzę tu silicony, ale moje włosy dość dobrze je tolerują. Zastanawiam się tylko czy ten spray faktycznie robi cokolwiek z suchymi włosami, bo ten alkohol na drugim miejscu, wysoko zapach i chyba jakieś konserwanty... no nie wiem.
Z góry dziękuję
__________________
Szukam książek:
B. Walczak, Słownik wileński na tle dziejów polskiej leksykografii
S. Hrabec, F, Pepłowski, Wiadomości o autorach i dziełach cytowanych w Słowniku Lindego

w tej sprawie proszę o kontakt na PW
Monniq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-04, 12:49   #325
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
a co sądzicie o składzie szamponu Palmolive - Długie i błyszczące?


Skład: Aqua, Sodium C12-13 Pareth Sulfate, Cocamide MEA, Behenyl Alcohol, Sodium Chloride, Dimethicone, Parfum, Glycol Distearate, DMDM Hydantoin, Polyquaternium-7, Tetrasodium EDTA, Citric Acid, Glycerin, Sine Adipe Lac, Olea Europaea Oil, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylproponial, Citronellol, Hexylcinnamal, Linalool.
To chyba już było: http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=230
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-04, 13:17   #326
_fraise_
Raczkowanie
 
Avatar _fraise_
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 374
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Czyżby nasze Ekspertki wyjechały na majowy weekend?
__________________

_fraise_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-04, 13:29   #327
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez _fraise_ Pokaż wiadomość
Czyżby nasze Ekspertki wyjechały na majowy weekend?
a moze coniektore same wzielyby sie do pracy, co?

skladniki sie powtarzaja, wystarczy troche wysilku
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-04, 13:46   #328
_fraise_
Raczkowanie
 
Avatar _fraise_
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 374
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

W sumie to mogę spróbować chociaż znam jedynie podstawowe i najczęściej powtarzające się składniki.

1. szampon Nivea hair care fresh energy
skład: aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, peg-40 hydrogenated castor oil, polyquaternium-10, ginkgo biloba, melissa officinalis extract, propylene glycol, citric acid, sodium chloride, sodium benzoate, limonene, linalool, hexyl cinnamal, parfum.
Nie dopatrzyłam się tu siliconów, a na tym mi najbardziej zależy, bo mam odżywki z siliconami i szamponem chcę trochę oczyścić włosy.

Na początku składu tradycyjnie SLS, następnie cocamidopropyl betaine -detergent który w połączeniu z SLS-em może powodować podrażnienia, reakcje alergiczne, castor oil (olejek rycynowy) działanie nawilżające, następnie jeśli się nie mylę ekstrakty z melissy i miłorzębu (?), propylene glycol (niektórzy twierdzą że ma właściwości rakotwórcze) o właściwościach nawilżających (?),
Jak na moje oko to skład nienajgorszy, rzeczywiście nie ma tu silikonów. O konserwantach jednak Ci już nic nie powiem.
__________________

_fraise_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-04, 14:04   #329
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez _fraise_ Pokaż wiadomość
Czyżby nasze Ekspertki wyjechały na majowy weekend?
Każdy ma jakieś swoje zajęcia [ja np. pracę mgr]
Postaram się za chwilę potłumaczyć
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-04, 14:18   #330
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Jolie, jak tam Twoja magisterka? Łączę się z bólu, a w zasadzie to leżę i kwiczę...
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 5 (0 użytkowników i 5 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.