Novynette/Mercilon - wątek zbiorczy! - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-10, 18:22   #1051
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Moim zdaniem powinnas zaczac juz przy plamieniu - plamienie to tylko widoczny objaw, ale okres fizjologiczny jako proces juz sie rozpoczął.

Co do mdłości (notabene, ulotka nie gryzie) to są one normalne, mogą występować do 3 miesięcy przyjmowania tabletek, jezeli dalej wystepuja trzeba zmienic tabletki lub je odstawić.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-10, 18:32   #1052
shewa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 978
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Ja wziełam w ten dzien w którym miałam plamienie

A tak mnie zastanawia bo od jakiegos czasu mam bóle brzucha takie jak podczas okresu, i nie wiem czy to od tabletek moze byc? Bo niby w ulotce pisze w skutkach ubocznych 'kurcze miesni brzucha' wiec to powinno być to teoretycznie...
shewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-10, 18:50   #1053
tutaj
Zakorzenienie
 
Avatar tutaj
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 500
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Moim zdaniem powinnas zaczac juz przy plamieniu - plamienie to tylko widoczny objaw, ale okres fizjologiczny jako proces juz sie rozpoczął.

Co do mdłości (notabene, ulotka nie gryzie) to są one normalne, mogą występować do 3 miesięcy przyjmowania tabletek, jezeli dalej wystepuja trzeba zmienic tabletki lub je odstawić.
Więc łyknęłam dzięki za odpowiedzi

Zaraz pewnie zacznę sobie wmawaić ze boli mnie głowa, jestem senna albo mam mdłości heh
__________________
tutaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-10, 20:10   #1054
k1027
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
Dot.: Dluuuugi brak okresu...

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
DZiwie ci sie, ze odrazu jak mialas problem z okresem mimo brania tabletek nie poszlas do lekarza. Nie pojmuje tego jak mozna nie interesowac sie stanem swojego zdrowia. DZiewczyno ty idz do lekarza a nie pytasz o takie rzeczy na forum.
nie nie nie... wszystko bylo w porzadku w czasie brania tabletek, moze po prostu zle sie wyrazilam, ze mnie nie zrozumialyscie. "dziwne rzeczy" dzieja sie dopiero od miesiaca. To znaczy wlasnie nie mam drugiego okresu, dlatego zaczynam sie niepokoic, bo zazwyczaj byl NORMALNIE.
__________________
k1027
k1027 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-10, 20:49   #1055
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Dluuuugi brak okresu...

Spoko. Nie znam sie na testach wiec nie wiem powinien cokolwiek wskazac jesli rzeczywiscie jestes w ciazy. Stres tez moze miec wplyw, ale nie wiem jak to jest przy antykoncepcji hormonalnej..
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-10, 21:07   #1056
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Dluuuugi brak okresu...

Stres tez ma wpływ. Ja raz nie dostałam krwawienia wlasnie przez stres.
Juz teraz powinnas isc do lekarza.Bo jak jednego krwawienia nie ma to w sumie nic sie nie stalo ale jak juz drugiego:/
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-10, 22:39   #1057
nagi_aniolek
Zakorzenienie
 
Avatar nagi_aniolek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 147
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Co do mdłości (notabene, ulotka nie gryzie) to są one normalne, mogą występować do 3 miesięcy przyjmowania tabletek, jezeli dalej wystepuja trzeba zmienic tabletki lub je odstawić.
zaznajomiłam się z ulotką i wracam do niej jak tylko mam jakieś wątpliwości. ale nie przypuszczałam, że aż tak bardzo mnie zemdli już po 2 tabletce! zwłaszcza, że nigdy nie mam takich objawów i nie chce mi się wymiotować, nawet jak się bardzo źle czuję..
__________________

Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy.
Marilyn Monroe
nagi_aniolek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-11, 09:27   #1058
k1027
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
Dot.: Dluuuugi brak okresu...

Spoko. Wlasnie nadszedl Powiem wam ze naprawde zaczynalam sie niepokoic, ale znow czuje ten niezapomniany bol. Co do jego braku mysle ze zmiana srodowaska i naprawde duzy stres moga spowodowac jego zanik, jak widac nawet przy tabletkach. Pozdrawiam.
__________________
k1027
k1027 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 13:10   #1059
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Moze co innego spowodowało te mdłości - mogą one byc spowodowane tabletkami, ale nie słyszałam, żeby było to tak wcześnie. Ja tez miałam lekkie mdłosci, ale mój gin powiedział ze to w 99% psychika, bo skutki uboczne nie wystepuja tak szybko, chyba że masz bardzo czuły organizm.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 13:28   #1060
tutaj
Zakorzenienie
 
Avatar tutaj
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 500
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

A ja mam zgryza...
Wczoraj wziełam pierwszą tabletkę, miałam wszystkie przedokresowe objawy, zawsze zaczyna mi się delikatnie (plamienie). A dzisiaj wstaje i nic. Ani krwawienia ani plamienia. Mam dalej brać, mimo ze nic sie nie dzieje czy poczekać na okres?
__________________
tutaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 13:31   #1061
kittyyy1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

piszę tutaj, bo mam podobny problem.. Otóż, mam okres wywoływany luteiną. No i teraz, 5 dni brałam luteinę, później dzień nic, i dziś 3 dzień plamienia.. takie brązowe, może ciemnobrunatna krew, delikatne.. i wciąż czekam za okresem i nie zaczęłam jeszcze brać pierwszego opakowanie NOVYNETTE. stwierdziłam, że tak będzie bezpieczniej, bo najwyzej jak nie pojawi sie krwawienie to wezmę w piąty dzień plamienia. Jak myślicie, dobrze zrobiłam?
kittyyy1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-11, 14:33   #1062
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tutaj Pokaż wiadomość
A ja mam zgryza...
Wczoraj wziełam pierwszą tabletkę, miałam wszystkie przedokresowe objawy, zawsze zaczyna mi się delikatnie (plamienie). A dzisiaj wstaje i nic. Ani krwawienia ani plamienia. Mam dalej brać, mimo ze nic sie nie dzieje czy poczekać na okres?
Byc moze tabletki zatrzymały Ci okres - niektorym zatrzymuje, niektorym przedluza. Nie odstawiaj ich juz terazx - to najgorsze co mozesz zrobic.

Cytat:
Napisane przez kittyyy1 Pokaż wiadomość
piszę tutaj, bo mam podobny problem.. Otóż, mam okres wywoływany luteiną. No i teraz, 5 dni brałam luteinę, później dzień nic, i dziś 3 dzień plamienia.. takie brązowe, może ciemnobrunatna krew, delikatne.. i wciąż czekam za okresem i nie zaczęłam jeszcze brać pierwszego opakowanie NOVYNETTE. stwierdziłam, że tak będzie bezpieczniej, bo najwyzej jak nie pojawi sie krwawienie to wezmę w piąty dzień plamienia. Jak myślicie, dobrze zrobiłam?
Na Twoim miejscu poczekałabym na normalny, naturalny okres.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 15:00   #1063
tutaj
Zakorzenienie
 
Avatar tutaj
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 500
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

owieczkaa
dziękuję Ci za odpowiedz
wezmę dzisiaj kolejną normalnie.
Ale mam jeszcze jedno pytanie. Gdyby się okazało, że jednak okres mi się nie zaczynał, ze to plamienie było spowodowane czym innym (marne szanse, ale teraz rozpatruje wszystko) i ja zaczęlam brac piguły nie w pierwszym dniu cyklu, to czy tabletki moga mi wywołać jakies zawirowania w organizmie, czy działanie antykoncepcyjne będzie niepełne?
__________________
tutaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 16:36   #1064
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Teoretyzując w ten sposób (że np to było przypadkowe plamienie w srodku cyklu) to musiałabyś "wyjeść" całe jedno opakowanie, i dopiero przy nastepnym byłabys na 100% zabezpieczona. Ale jeżeli to plamienie było w terminie miesiączki to raczej wszystko bedzie oki.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 18:36   #1065
tutaj
Zakorzenienie
 
Avatar tutaj
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 500
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Teoretyzując w ten sposób (że np to było przypadkowe plamienie w srodku cyklu) to musiałabyś "wyjeść" całe jedno opakowanie, i dopiero przy nastepnym byłabys na 100% zabezpieczona. Ale jeżeli to plamienie było w terminie miesiączki to raczej wszystko bedzie oki.

Już jestem spokojna, bo coś się ruszyło i okres jest
co nie zmienia faktu, że już wszystkie możliwości rozpatrzyłam
__________________
tutaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 18:39   #1066
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

To krwawienie to moze byc plamienie z powodu hormonów - u mnie ciągnał sie przez miesiąc:/

Ale dobrze że się zastanawiasz i obserwujesz swój organizm - to zawsze popłaca
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 15:02   #1067
kalina_kalinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 90
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

mi lekarz mówil ze jak bierze sie wieczorem i jak sie zapomni to jest zawsze mozliwosc wziasc rano i tylko tak mi tlumaczyl i sam polecal brac wieczorem
kalina_kalinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 16:01   #1068
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

No troche dziwne tłumaczenie a jak sie bierze rano i sie zapomni to zawsze mozna wziąć wieczorem
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-13, 07:26   #1069
weronika506
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: K-ce
Wiadomości: 76
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

a ja mam non stop mdłości rano jak wstaje nom popołudniu tez ale mniejsze juz ./bleee .
weronika506 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-13, 11:04   #1070
coco chanel
Raczkowanie
 
Avatar coco chanel
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 73
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Bo każdy organizm inaczej reaguje, ja chyba mam to szczęście, że nie mam mdłości i to wogóle, spadku libido też nie zauważyłam jedyne co to mi piersi spuchły, ale z tego to się akurat cieszę
coco chanel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-13, 21:24   #1071
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Dziewczyny, skutki uboczne mogą wystąpic dopiero przy drugim opakowaniu, więc to przedwczesna radość. Dopiero po 3 miesiącach stosowania można pisać, jak się po nich czujecie.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-13, 21:39   #1072
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, skutki uboczne mogą wystąpic dopiero przy drugim opakowaniu, więc to przedwczesna radość. Dopiero po 3 miesiącach stosowania można pisać, jak się po nich czujecie.
skutki uboczne moga wystapic w każdym momencie brania...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-14, 21:20   #1073
misty82
Zadomowienie
 
Avatar misty82
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: małopolskie królestwoo soli
Wiadomości: 1 068
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Ja jestem już po pierwszym opakowaniu tabletekNie zauważyłam zadnych niepokojących objawów i obym juz nie zauważyła,raczej nie przytyłam,plamien nie miałam i ogólnie raczej bez zmian.W tej chwili mam przerwe i w sirode zaczynam kolejne opakowanie.jedno mnie tylko zastanawia- w 4 dniu przerwy dostałam "okres"jesli tak to można nazwac,mam go dzis drugi dzien i są to bardziej mocne plamienia niż okres?to mozliwe,ze przez tabsy jest taki bardzo mało intensywny?jak było u Was?pozdrawiam i głowa do góry te z Was co są po pierwszej tabletce bedzie dobrze
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/665d6e5f33.png
Kocham Cię
"Jeśli wszystko jest stracone, oprócz miłości - nic nie jest stracone !!! " Pam Brown

19.IX.2009 Nasz dzień
misty82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-15, 03:42   #1074
truscafka
Zadomowienie
 
Avatar truscafka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: domek-śląsk, szkoła - małopolska :)
Wiadomości: 1 096
Dot.: Mercilon - wątek zbiorczy!

Dziewczyny...MAM PROBLEM!

Pisałam jakiś czas temu , że podczas brania Mercilonu świetnie się czuję itd. Jestem obecnie przy jakimś 6 opakowaniu i wystąpił problem.

Miałam normalnie okres i po 7 dniowej przerwie wziełam pierwsza tabletkę z kolejnego opakowania, dzień po tym zaczęłam mieć okropne nudności , nie mogłam spać w nocy, strasznie się męczyłam ale jakoś to jeszcze było.... trwało to tydzień, zaczęłam się martwić nawet że mogę być w ciąży , ale kilka dni po okresie i 0 jakichkolwiek dodatkowych objawów...? no nie wiem....

następnie było jakieś 3 dni spokoju i dziś około północy się zaczęło - okropne nudności, nie do opanowania, nie zmruzyłam nawet przez chwile oka, a wstrzymując wymioty
(wiem ze to dziwne ale ostatni raz wymiotowałam 10 lat temu i po prostu nie potrafie bo się strasznie boję tego uczucia) pojawiła się biegunka.

praktycznie codzienne nudności mogłabym skojarzyć z tabletką dlatego, że występują od 3-5 h po zazyciu, czasem utrzymywały się przez cały dzień, ale z mniejszym nasileniem.

I nie wiem co mam na ten temat myśleć, moja ginekolog przyjmuje jedynie w soboty w dodatku nawet prywatnie trzeba czekać kilka tygodni.

Czy mogę odstawić tabletki nie kończąc opakowania, bo to juz jest nie do zniesienia ??

Podejrzewam , że na tym etapie skończy się moja przygoda z Mercilonem...

dziewczynu co o tym myślicie? proszę o rady jeżeli miałyście podobne sytuacje
__________________
Szymuś


75, 0 kg < ~~~~ jest 11.04
72,0
70,0
68,0
66,0
64,0
62,0
60,0
truscafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-15, 11:16   #1075
Satis
Raczkowanie
 
Avatar Satis
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 162
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez misty82 Pokaż wiadomość
jedno mnie tylko zastanawia- w 4 dniu przerwy dostałam "okres"jesli tak to można nazwac,mam go dzis drugi dzien i są to bardziej mocne plamienia niż okres?to mozliwe,ze przez tabsy jest taki bardzo mało intensywny?jak było u Was?pozdrawiam i głowa do góry te z Was co są po pierwszej tabletce bedzie dobrze
zwykle tak jest, że to plamienie od odstawienia jest słabsze niż normalny okres
Satis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-15, 11:26   #1076
flame86
Raczkowanie
 
Avatar flame86
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 125
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Dziewczyny mam mały problemik..

W sobotę skończyłam brać 3 opakowanie tabletek, nie robiłam pomiędzy nimi przerwy, zdecydowałam się ją zrobić dopiero teraz.. Ale od jakiegoś czasu, mniej więcej 2-3 tygodni mam plamienia.. Nigdy nie zdarzyło mi się zapomnieć wziąść tabletki na czas, no może raz i wzięłam ją po 11 godzinach (w ulotce jest napisane, że jeśli nie minie 12 godzin od ustalonej pory brania tabletek to trzeba ją zażyć natychmiast i ochrona nie będzie zmniejszona), ale i tak plamienia pojawiły mi się znacznie wcześniej podczas brania tabletek.. Nie wiem co może być tego przyczyną.. Zaczynam się trochę niepokoić, dodatkowo od czasu do czasu dochodzą mi bóle brzucha, które zwykle miałam podczas miesiączki.. Podczas ostatniej wizyty pani doktor wykryła torbiela na jajniku, może to ma z tym jakiś związek? Sama już nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć
flame86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-15, 11:40   #1077
angelkaa
Wtajemniczenie
 
Avatar angelkaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk :)
Wiadomości: 2 910
Dot.: Mercilon - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez truscafka Pokaż wiadomość
Dziewczyny...MAM PROBLEM!

Pisałam jakiś czas temu , że podczas brania Mercilonu świetnie się czuję itd. Jestem obecnie przy jakimś 6 opakowaniu i wystąpił problem.

Miałam normalnie okres i po 7 dniowej przerwie wziełam pierwsza tabletkę z kolejnego opakowania, dzień po tym zaczęłam mieć okropne nudności , nie mogłam spać w nocy, strasznie się męczyłam ale jakoś to jeszcze było.... trwało to tydzień, zaczęłam się martwić nawet że mogę być w ciąży , ale kilka dni po okresie i 0 jakichkolwiek dodatkowych objawów...? no nie wiem....

następnie było jakieś 3 dni spokoju i dziś około północy się zaczęło - okropne nudności, nie do opanowania, nie zmruzyłam nawet przez chwile oka, a wstrzymując wymioty
(wiem ze to dziwne ale ostatni raz wymiotowałam 10 lat temu i po prostu nie potrafie bo się strasznie boję tego uczucia) pojawiła się biegunka.

praktycznie codzienne nudności mogłabym skojarzyć z tabletką dlatego, że występują od 3-5 h po zazyciu, czasem utrzymywały się przez cały dzień, ale z mniejszym nasileniem.

I nie wiem co mam na ten temat myśleć, moja ginekolog przyjmuje jedynie w soboty w dodatku nawet prywatnie trzeba czekać kilka tygodni.

Czy mogę odstawić tabletki nie kończąc opakowania, bo to juz jest nie do zniesienia ??

Podejrzewam , że na tym etapie skończy się moja przygoda z Mercilonem...

dziewczynu co o tym myślicie? proszę o rady jeżeli miałyście podobne sytuacje
A może dasz rade pójść do jakiegoś innego ginekologa (byle jak najszybciej)? może to nie przez tabletki..
__________________



angelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-15, 12:03   #1078
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez flame86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam mały problemik..

W sobotę skończyłam brać 3 opakowanie tabletek, nie robiłam pomiędzy nimi przerwy, zdecydowałam się ją zrobić dopiero teraz.. Ale od jakiegoś czasu, mniej więcej 2-3 tygodni mam plamienia.. Nigdy nie zdarzyło mi się zapomnieć wziąść tabletki na czas, no może raz i wzięłam ją po 11 godzinach (w ulotce jest napisane, że jeśli nie minie 12 godzin od ustalonej pory brania tabletek to trzeba ją zażyć natychmiast i ochrona nie będzie zmniejszona), ale i tak plamienia pojawiły mi się znacznie wcześniej podczas brania tabletek.. Nie wiem co może być tego przyczyną.. Zaczynam się trochę niepokoić, dodatkowo od czasu do czasu dochodzą mi bóle brzucha, które zwykle miałam podczas miesiączki.. Podczas ostatniej wizyty pani doktor wykryła torbiela na jajniku, może to ma z tym jakiś związek? Sama już nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć
w pierwszym zdaniu masz odpowiedź dlaczego możesz mieć plamienia... czemu nie robilas przerwy?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-15, 12:10   #1079
truscafka
Zadomowienie
 
Avatar truscafka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: domek-śląsk, szkoła - małopolska :)
Wiadomości: 1 096
Dot.: Mercilon - wątek zbiorczy!

sugerujesz , że to jednak może być ciąża?? qrcze, nie mam zadnych dodatkowych objawów, na najblizsza wizytę u ginekologa w mojej okolicy i tak musze czekać około 2 tygodni najmniej

taka jestem troszkę skołowana, muszę zrobić test...
__________________
Szymuś


75, 0 kg < ~~~~ jest 11.04
72,0
70,0
68,0
66,0
64,0
62,0
60,0
truscafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-15, 12:14   #1080
flame86
Raczkowanie
 
Avatar flame86
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 125
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

O ile mi wiadomo to nie trzeba robić przerwy i należy wtedy rozpocząć kolejne opakowanie.. ale mogę się mylić
flame86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:47.