Novynette/Mercilon - wątek zbiorczy! - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-15, 12:17   #1081
Anna Antonina
Wtajemniczenie
 
Avatar Anna Antonina
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 161
Dot.: Mercilon - wątek zbiorczy!

Możesz odstawic tabletki w środku opakowania, ale wtedy, by zacząc brac inne musiałabyś poczekac do pojawienia się naturalnego okresu, co trwa w większości przypadków dośc długo. Nie ma w Twojej okolicy szpitala, gdzie mogłabyś skonsultowac się z ginekologiem?
Anna Antonina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-15, 14:14   #1082
Satis
Raczkowanie
 
Avatar Satis
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 162
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

przerwy można nie robić, ale chyba nie powinno się wtedy przerywać w trakcie opakowania tabletek
Satis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-15, 15:15   #1083
flame86
Raczkowanie
 
Avatar flame86
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 125
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Przerwę zrobiłam gdy skończyłam 3 opakowanie do końca
flame86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-15, 15:45   #1084
Satis
Raczkowanie
 
Avatar Satis
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 162
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

aaaa to nie zrozumiałam wcześniej czytałam, że nawet jak się nie robi przerwy to występujaą plamienia czasami tak czy siak
Satis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-15, 16:36   #1085
what katy did
Przyczajenie
 
Avatar what katy did
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11
Dot.: Mercilon - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, mam trochę inne pytanie.
Od dziś zaczynam brać moje pierwsze tabletki i jest to właśnie Mercilon.
Miesiączka pojawiła się wczoraj, ale późnym wieczorem.
Czy to dobrze, że poczekałam do dziś by zacząć branie o regularnej porze?
__________________
you said I must eat so many lemons 'cause I am so bitter
what katy did jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 21:35   #1086
tutaj
Zakorzenienie
 
Avatar tutaj
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 500
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Kurczę, tyle się naczytałam o plamieniach przy początku stosowania, byłam juz przygotowana psychicznie, a tu klops. I teraz boję się , że obecna sytuacja jest nienormalna. NIe dość, że nie mam żadnego plamienia to jeszcze okresu "normalnego" tez nie było. Dwa dni takie delikatne, poźniej już nic, "okresowy"ból brzucha tez zniknął.

Mam się martwić?
__________________
tutaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 21:44   #1087
Suuuzi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 742
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Masz się cieszyć a nie martwić!
Wszystko ok.!
Suuuzi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-18, 08:31   #1088
martus9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 146
Dot.: Mercilon - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, nie wiem czy dobrze zrobiłam , ale po pierwszym opakowaniu mercilonu nie zrobiłam przerwy...chodzi i to , że w niedziele wyjeżdżam nad morze i nie chciałam mieć w tym czasie okresu.Wiem, że są opinie,że po pierwszym opakowaniu się nie powinno z hormonami tak bawić ,ale czułam,że nie mam wyjścia jak wrócę to zostanie mi jeszcze 8 tabletek tego drugiego opakowania i właśnie nie wiem czy od razu jak już będę "chciała" dostać miesiączkę to mogę przerwać branie tego opakowania czy poczekać do końca.wiem ,że są na ten temat różne opinie , moja koleżanka mówi,że mogę w dowolnym momencie przestać brać, ale to przecież bezsensu bo jak zorbie przerwę , dostanę miesiączkę...po 7 dniach powinnam brać dalej tabletki, ale w tym opakowaniu zostanie mi tylko ich 8 to znowu po 8 dniach mam zrobić przerwę??
martus9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 08:46   #1089
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Mercilon - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez martus9 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie wiem czy dobrze zrobiłam , ale po pierwszym opakowaniu mercilonu nie zrobiłam przerwy...chodzi i to , że w niedziele wyjeżdżam nad morze i nie chciałam mieć w tym czasie okresu.Wiem, że są opinie,że po pierwszym opakowaniu się nie powinno z hormonami tak bawić ,ale czułam,że nie mam wyjścia jak wrócę to zostanie mi jeszcze 8 tabletek tego drugiego opakowania i właśnie nie wiem czy od razu jak już będę "chciała" dostać miesiączkę to mogę przerwać branie tego opakowania czy poczekać do końca.wiem ,że są na ten temat różne opinie , moja koleżanka mówi,że mogę w dowolnym momencie przestać brać, ale to przecież bezsensu bo jak zorbie przerwę , dostanę miesiączkę...po 7 dniach powinnam brać dalej tabletki, ale w tym opakowaniu zostanie mi tylko ich 8 to znowu po 8 dniach mam zrobić przerwę??
weź dwa opakowania i po drugim zrób przerwe. Tylko sie nie zdziw jak i tak bedziesz miala krwawienie/plamienia
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 07:42   #1090
A1S2D3F4G5H6J7K8L9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
Tbaletki antykoncepcyjne stające w przełyku?

Czasami kiedy wezmę tabletkę antykoncepcyjną ( mercilon o 21) to nawet jeśli popijam woda to wydaje mi się , że ona staje mi tak z boku przełyku . Jednak kiedy rano się budzę już jej nie czuje . czy możliwe jest , że ona mi tam naprawdę staje ? czy może sobie ubzdurałam ? więc jeśli tak to czemu rano już jej nie czuje ? proszę o odpowiedź.pozdrawiam
A1S2D3F4G5H6J7K8L9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 10:24   #1091
Hest
Raczkowanie
 
Avatar Hest
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 131
Dot.: Tbaletki antykoncepcyjne stające w przełyku?

Możliwe , że staje .... ja mam taki sam problem przy każdym leku gdyż mam znaczne powiększenie tarczycy, co powoduje dyskomfort ,ponieważ przez powiększoną tarczycę przełyk staje się jakby mniejszy.Najlepiej będzie jak pójdziesz do lekarza zrobić badanie tarczycy czy wszystko w porządku , ponieważ z tego co opisujesz wynika, że masz powiększoną.
Hest jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-20, 11:30   #1092
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Tbaletki antykoncepcyjne stające w przełyku?

Dysfagia jest objawem całej masy schorzeń somatycznych, więc nie ograniczałabym się wyłącznie do tarczycy, ale to tak off topowo
Czy z innymi np. posiłkami czy tabletkami masz podobny problem? Bo jeśli nie, to może to wyłącznie kwestia psychiki
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 12:29   #1093
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: Tbaletki antykoncepcyjne stające w przełyku?

Nawet jeśli pigułka stanie Ci w przełyku - co jest trudne do wyobrażenia, bo one są naprawdę malutkie - to i tak po pewnym czasie rozpuści się i zostanie wchłonięta. Nie zachwieje to antykoncepcji
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 12:55   #1094
A1S2D3F4G5H6J7K8L9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
Dot.: Tbaletki antykoncepcyjne stające w przełyku?

Jeśli chodzi o jedzenie to nie mam takich odczuć , tylko właśnie czasami przy tabletkach i stąd się martwiłam czy będzie zachowana skutecznośc
A1S2D3F4G5H6J7K8L9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 13:12   #1095
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: Tbaletki antykoncepcyjne stające w przełyku?

Będzie zachowana Tabletki wchłaniają się także z przełyku Ba, pamiętam, ze kiedyś prowadzono badania, które udowodniły, że pigułki włożone do pochwy, tam także się rozpuszczą i będą normalnie działać. Ta metoda miała jednak zbyt dużo minusów, by się powszechnie przyjąć
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 10:15   #1096
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: Tbaletki antykoncepcyjne stające w przełyku?

Też tak czasem mam, ale to jeszcze nic raz wzięłam tabletkę, i gdy ją połykałam nagle złapał mnie kaszel, tak że tabletka wpadła mi do nosa po jakiejś pół godziny znowu kaszlnęłam i poczułam jak spadła z powrotem do gardła po tym wszystkim myślałam że padnę ze śmiechu, ale w trakcie wcale mi nie było tak wesoło bo nie wiedziałam czy brać następna tabletkę czy co btw ciekawe czy w nosie też by sie wchłonęła :P
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 10:43   #1097
sawb
Raczkowanie
 
Avatar sawb
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 346
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Dziewczyny, a ja mam pytanie o skutki uboczne Novynette - czy miałyście i jeżeli tak to jakie?
Zmieniam Yasminelle na Novynette z powodu dużego wzrostu wagi i migren i nie wiem czego się spodziewać...
sawb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 13:27   #1098
iris_ek
Rozeznanie
 
Avatar iris_ek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 504
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Ja po N. nie miałam żadnych skutków ubocznych - przez pierwszy miesiąc występowały plamienia, a teraz od długiego czasu wszystko chodzi jak trzeba. Ale to przecież kwestia osobnicza, wiec sie nie sugeruj
iris_ek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 16:21   #1099
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Dokładnie. Na mnie działa dobrze, na Ciebie może działać beznadziejnie. Zaczniesz brać i sama ocenisz. Ale prawdą jest że są to dobrze tolerowane tabletki ze względu na małą ilośc hormonów, ale tak samo mało jest w yasmin czy yasminelle, wiec nigdy nic nie wiadomo.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-22, 13:33   #1100
Jagódkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Jagódkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 189
Dot.: Tbaletki antykoncepcyjne stające w przełyku?

Cytat:
Napisane przez nati__xxx Pokaż wiadomość
Też tak czasem mam, ale to jeszcze nic raz wzięłam tabletkę, i gdy ją połykałam nagle złapał mnie kaszel, tak że tabletka wpadła mi do nosa po jakiejś pół godziny znowu kaszlnęłam i poczułam jak spadła z powrotem do gardła po tym wszystkim myślałam że padnę ze śmiechu, ale w trakcie wcale mi nie było tak wesoło bo nie wiedziałam czy brać następna tabletkę czy co btw ciekawe czy w nosie też by sie wchłonęła :P

Jagódkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-23, 11:22   #1101
myshasha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1
Dot.: Mercilon - wątek zbiorczy!

A ja takie pytanie mam, czy coś złego mi się stanie, jeśli nie wezmę pierwszej mojej tabletki mercilonu pierwszego dnia okresu? Ja ogólnie mam taki problem, że okresu nie mam, a te tabletki mają być na to lekarstwem :P A mnie jednak nie chce się czekać nie wiadomo ile dni aż może wreszcie. Więc, czy takie "samowolne" rozpoczęcie stosowania tabletek może mi zaszkodzić?
Żeby nie było tak bez kontekstu, to może wytłumaczę, jak to ze mną jest. Przez całe swoje życie okres miałam tak około 3 razy do roku - przez strasznie wysoki poziom testosteronu. Zaczęłam brać Dianę 35, i tak na niej jechałam dwa lata, do tego stycznia. No ale trzeba było skończyć na trochę z tabletkami, z resztą miałam nadzieję, że się po nich coś we mnie ustabilizuje. Ale nie. I dlatego teraz nie chce mi się czekać na kolejny okres, bo i za pół roku może być, albo i nie... W związku z tym powtórzę pytanie: czy takie "samowolne" rozpoczęcie stosowania tabletek może mi zaszkodzić?

Edytowane przez myshasha
Czas edycji: 2008-07-24 o 08:27 Powód: niewytłumaczenie problemu
myshasha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-23, 15:38   #1102
Nataliad1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Question Ból jajników

Od 10 dni zaczęłam używać pierwszy raz tabletek antykoncepcyjnych Mercilon Jestem już po okresie a mnie bolą nadal jajniki a właściwie pobolewają kilka razy dziennie ból jest czasem ciągły a czasem taki przechodzący jak skurcz
Czym jest to spowodowane? Czy muszę udać się do ginekologa...??
Ciąże wykluczam bo zawsze się zabezpieczałam z chłopakiem
Pozdrawiam
Nataliad1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-23, 17:34   #1103
PaulusiaM-ce
Raczkowanie
 
Avatar PaulusiaM-ce
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 222
GG do PaulusiaM-ce
Dot.: Ból jajników

Hmm...Jeśli to "Twój Pierwszy Raz" z tabletkami to organizm musi się przyzwyczaić Mogą też wystąpić plamienia, ale nie muszą. Myślę, że Twój ginekolog odpowie na wszystkie pytania "Kto pyta, nie błądzi"
__________________
... Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów ...
PaulusiaM-ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-23, 17:35   #1104
nagi_aniolek
Zakorzenienie
 
Avatar nagi_aniolek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 147
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

dziewczyny, mam pytanie, może Wy będziecie wiedziały

mam zapalenie układu moczowego i biorę antybiotyk, który zmniejsza działanie tabletek anty. powinnam się zabezpieczać przez cały okres brania antybiotyku oraz tydzień po jego odstawieniu. muszę go brać do niedzieli i w ten sam dzień kończy mi się też pierwsze opakowanie novynette i od poniedziałku następuje przerwa. jak wiadomo, w czasie przerwy jestem zabezpieczona tylko wtedy, jeśli zacznę nowe opakowanie, więc jak się ma to dodatkowe zabezpieczenie tydzień po antybiotyku jeśli pokrywa się z przerwą, w której teoretycznie jestem zabezpieczona już nowym opakowaniem?

mam nadzieję, że dość logicznie napisałam o co mi chodzi.
__________________

Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy.
Marilyn Monroe
nagi_aniolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-23, 18:41   #1105
nagi_aniolek
Zakorzenienie
 
Avatar nagi_aniolek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 147
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

dziewczyny, mam pytanie, może Wy będziecie wiedziały

mam zapalenie układu moczowego i biorę antybiotyk, który zmniejsza działanie tabletek anty. powinnam się zabezpieczać przez cały okres brania antybiotyku oraz tydzień po jego odstawieniu. muszę go brać do niedzieli i w ten sam dzień kończy mi się też pierwsze opakowanie novynette i od poniedziałku następuje przerwa. jak wiadomo, w czasie przerwy jestem zabezpieczona tylko wtedy, jeśli zacznę nowe opakowanie, więc jak się ma to dodatkowe zabezpieczenie tydzień po antybiotyku jeśli pokrywa się z przerwą, w której teoretycznie jestem zabezpieczona już nowym opakowaniem?

mam nadzieję, że dość logicznie napisałam o co mi chodzi.
__________________

Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy.
Marilyn Monroe
nagi_aniolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-23, 18:45   #1106
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Moim zdaniem przez pierwszy tydzien brania tabletek powinnas sie zabezpieczać - ja bym tak zrobiła. Będziesz spokojniejsza
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-23, 19:17   #1107
nagi_aniolek
Zakorzenienie
 
Avatar nagi_aniolek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 147
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

pierwszy tydzień nowego opakowania? ale to już będzie drugi tydzień po odstawieniu antybiotyku, więc to chyba nie ma sensu, skoro trzeba się zabezpieczać przez czas brania antybiotyku oraz tydzień po, chodzi mi więc konkretnie o tą przerwę. poza tym nowe opakowanie to nowe zabezpieczenie.
__________________

Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy.
Marilyn Monroe
nagi_aniolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-23, 21:18   #1108
gwiazdeczka_JŁ
Przyczajenie
 
Avatar gwiazdeczka_JŁ
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 17
Novynette - proszę o pomoc =(

Hey dziewczyny.

Z góry przepraszam że zakładam kolejny wątek na temat tych tabletek ale potrzebuje szybkiej rady a przeszukałam już tysiace stron i nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie...
A mianowicie chodzi mi o to ze dzisiaj wziełam ostatnia tabletkę diane35 a gin. wypisał mi teraz novynette...
w ulotce pisze ze przy zmianie tabletek 1 tabletke novynette powinnam wziaśc dzien poźniej (w moim przypadku jest to jutro) ale w tym momencie nie dostanę okresu;-/ nigdy nie bralam tabletek w taki sposob ze dwa opakowania pod rzad..;-/ i troche mnie to stresuje... tym bardziej ze chcialabym dostac teraz ten okres...;-/ czy moge rozpoczać 1 opakowanie novynette w dniu w ktorym dostane okres (w moim przypadku bedzie to niedziela) czy mam czekać do kolejnego czwartku...?:co nfused::confuse d::co nfused:
Sama nie wiem co robic
pomożcie mi :-(
gwiazdeczka_JŁ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-23, 21:51   #1109
ejkum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 38
Dot.: Novynette - proszę o pomoc =(

hej, ja jak zmieniałam z novynette na regulon to normalnie robiłam przerwę.. nic mi pani ginekolog nei wspominała, że trzeba od razu, więc to już musisz sama zadecydować, chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to. Pewnie można i tak i tak
ejkum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-24, 12:46   #1110
Martiq:)
Zadomowienie
 
Avatar Martiq:)
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mercilon - wątek zbiorczy!

nie polecałabym takiego rozwiązania. Proponuję raczej poprosić ginekologa o coś na "wywołanie" okresu np. luteinę
__________________
Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,
bo wszystko stanie się niezrozumiałe...
Martiq:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:27.