Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-07-19, 19:39   #1471
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Zamówienie z mazideł są szybko realizowane. W niedziele zamawiałam i przelałam pieniążki, w środę towar został wysłany, a w czwartek miałam w domu.

Kurczę nie było kremu sutkowego w Rossmannie :/ Nie mogłam się doszukać :/

A czy oliwka HIPP by się nadawała? Ponawiam pytanie - czym jeszcze nawilżacie?
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-24, 08:38   #1472
Tynka123
Raczkowanie
 
Avatar Tynka123
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 63
GG do Tynka123
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam! Wiecie co ja sie poddaje !! Zrobiłam juz moze z 8 peelingów i tak naprawde to chyba nie ma żadnej roznicy.. Noo moze jakas mala jest ale ja nie zauwazylam.. Przebarwienia jak byly tak są, zaskórniki też, pryszcze nadal wychodzą. Więc nie wiem czemu wszyscy wielbią tak ten peeling.. Najbardziej mi zalezy na usunięciu tych przebarwień. Straciłam nadzieje że cokolwiek mi pomoze .. Wczoraj znowu zrobilam peeling i czekam na łuszczenie. Po nim zrobie juz ostatni raz baardzo duze stężenie i zobacze. I to będzie koniec mojej przygody z migdałkiem A szkoda

Pozdrawiam
Tynka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-24, 08:56   #1473
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Tynka123 Pokaż wiadomość
Witam! Wiecie co ja sie poddaje !! Zrobiłam juz moze z 8 peelingów i tak naprawde to chyba nie ma żadnej roznicy.. Noo moze jakas mala jest ale ja nie zauwazylam.. Przebarwienia jak byly tak są, zaskórniki też, pryszcze nadal wychodzą. Więc nie wiem czemu wszyscy wielbią tak ten peeling.. Najbardziej mi zalezy na usunięciu tych przebarwień. Straciłam nadzieje że cokolwiek mi pomoze .. Wczoraj znowu zrobilam peeling i czekam na łuszczenie. Po nim zrobie juz ostatni raz baardzo duze stężenie i zobacze. I to będzie koniec mojej przygody z migdałkiem A szkoda

Pozdrawiam
tym peelingiem nie usuniesz pryszczy i nie przestaną Ci po nim wyskakiwać, co do zaskórników mam podobne zdanie
on działa tylko na wierzchnią warstwę skóry,
owszem przebarwienia może rozjaśnić przy dłuższym stosowaniu, wygładzić conieco, ale na cuda nie można liczyć i każdy kto się do niego przymierza powinien o tym pamiętać

ps. mi skóra wcale nie zeszła po peelingu 20%, który trzymałam ponad 10 min ., może nawet jeszcze dłużej
chyba to już kwestia przyzwyczajenia i codziennego stosowania kwasów
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-24, 09:25   #1474
Tynka123
Raczkowanie
 
Avatar Tynka123
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 63
GG do Tynka123
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Więc teraz wyszlo że ten piling to nic rewelacyjnego..
Tynka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-24, 09:49   #1475
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Tynka123 Pokaż wiadomość
Więc teraz wyszlo że ten piling to nic rewelacyjnego..
żaden peeling działający tak jak ten w cudowny sposób nie usunie problemów z cerą, a zwłaszcza podskórnych czy ropnych pryszczy - tego rodzaju dolegliwości powinny być leczone u dermatologa, który zdiagnozuje przyczyny i zaleci odpowiednią pielęgnację
sama przez długi czas męczyłam się z tym, teraz cera jest uspokojona i o niebo lepsza, stosuję kwasy i podejrzewam, że to dzięki nim jest lepiej (odpukać),

już wiele razy na forum czy nawet w tym wątku była o tym mowa,
dziewczyny nie wymagajcie cudów

to że ten peeling to żadna rewelacja to też źle powiedziane - po nim skóra jest wygładzona i świeża, wygląda ładniej, ale niestety jeżeli problem tkwi głębiej to i peeling nie pomoże...
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-24, 10:21   #1476
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Tynka123 Pokaż wiadomość
Witam! Wiecie co ja sie poddaje !! Zrobiłam juz moze z 8 peelingów i tak naprawde to chyba nie ma żadnej roznicy.. Noo moze jakas mala jest ale ja nie zauwazylam.. Przebarwienia jak byly tak są, zaskórniki też, pryszcze nadal wychodzą. Więc nie wiem czemu wszyscy wielbią tak ten peeling.. Najbardziej mi zalezy na usunięciu tych przebarwień. Straciłam nadzieje że cokolwiek mi pomoze .. Wczoraj znowu zrobilam peeling i czekam na łuszczenie. Po nim zrobie juz ostatni raz baardzo duze stężenie i zobacze. I to będzie koniec mojej przygody z migdałkiem A szkoda

Pozdrawiam
Cytat:
Napisane przez Tynka123 Pokaż wiadomość
Więc teraz wyszlo że ten piling to nic rewelacyjnego..
A wcześniej napisałaś, że przebarwienia się znacznie zmniejszyły
Dwa miesiące to bardzo mało na usunięcie przebarwień (na które pracuje się na ogół przez całe życie).
Poza tym, nie rozumiem: zrobiłaś w ciągu 2,5 m-cy 8 peelingów? Czy to nie za dużo? A filtry w ogóle stosujesz?
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-24, 10:52   #1477
marika22
Rozeznanie
 
Avatar marika22
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 531
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Macie rację - peeling jest świetny na odświeżenie skóry. Ten stan nie utrzymuje się zbyt długo, bo potem znowu cera robi się jakby zanieczyszczona. Migdałek jest bardzo słabiutki, ale ja miałam robione peelingi trójchlorooctowe (średniogłębokie) i było podobnie - popalona skóra schodziła płatami, pod spodem znajdowała się nowiutka, różowiutka skórka, tak delikatna, napięta i odświeżona, że nie mogłam zmarszczyć czoła, ale... po tygodniu stan cery wracał prawie do normalności. Warto więc podejść do migdałka jak do zabiegu czysto kosmetycznego, a przebarwienia i inne koszmary usuwać pod kontrolą dermatologa. Ja polecam mimo różnych opinii zabiegi laserowe. Miałam 5 - jestem baardzo zadowolona.
marika22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-24, 10:54   #1478
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

ja z kolei myśle o mikrodermabrazji, tak gdzies koło listopada
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-24, 12:21   #1479
Tynka123
Raczkowanie
 
Avatar Tynka123
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 63
GG do Tynka123
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Moze tylko mi sie wydawało że sie zmniejszyły ...
Tynka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-26, 10:48   #1480
Tynka123
Raczkowanie
 
Avatar Tynka123
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 63
GG do Tynka123
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Powiedzcie mi jakie to będzie stężenie tak mniej więcej jak dam 1 miarke wody i 1 miarke peelingu?? wysokie?
Tynka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-28, 16:00   #1481
ezieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław i okolice(ostatnio częściej okolice)
Wiadomości: 110
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Tynka123 Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi jakie to będzie stężenie tak mniej więcej jak dam 1 miarke wody i 1 miarke peelingu?? wysokie?
Tzn. chcesz zmieszac 1 obj kwasu migdalowego i 1 obj wody?

Jesli tak, to:
1. stezenie mi wyszlo 44.4%
2. nie rozpuscisz takiej ilosci kwasu w wodzie.
ezieta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-28, 16:21   #1482
gaagatka
Raczkowanie
 
Avatar gaagatka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 344
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Tynka123 Pokaż wiadomość
Witam! Wiecie co ja sie poddaje !! Zrobiłam juz moze z 8 peelingów i tak naprawde to chyba nie ma żadnej roznicy.. Noo moze jakas mala jest ale ja nie zauwazylam.. Przebarwienia jak byly tak są, zaskórniki też, pryszcze nadal wychodzą. Więc nie wiem czemu wszyscy wielbią tak ten peeling.. Najbardziej mi zalezy na usunięciu tych przebarwień. Straciłam nadzieje że cokolwiek mi pomoze .. Wczoraj znowu zrobilam peeling i czekam na łuszczenie. Po nim zrobie juz ostatni raz baardzo duze stężenie i zobacze. I to będzie koniec mojej przygody z migdałkiem A szkoda

Pozdrawiam
Hej jeśli zależy ci na usunięciu zaskórników to polecam ci kwas BHA
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
__________________


gaagatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-29, 10:50   #1483
Tynka123
Raczkowanie
 
Avatar Tynka123
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 63
GG do Tynka123
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

A ten kwas sie robi tak samo jak migdałowy? Czy sa jakies inne proporcje itp?
Tynka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-29, 13:50   #1484
gaagatka
Raczkowanie
 
Avatar gaagatka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 344
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Myślę że podobnie jak w przypadku kwasu migdałowego należałoby zacząć najpierw od toniku i zobaczyć jak skóra reaguje. Przepis na tonik jest na stronie mazideł. Kwasy BHA w przeciwieństwie do AHA rozpuszczają się w tłuszczach i dzięki temu odblokowują pory i jest duża szansa na wyleczenie trądziku, ale ponieważ ich używanie jest bardziej niebezpieczne niż np. kw. migdałowego dlatego warto zacząć właśnie od niego i ewentualnie dopiero potem w przypadku niezadowalających efektów sięgnąć po kw. salicylowy. Ty nie jesteś zadowolona więc dlatego możesz próbować ale błagam nie od takich stężeń jak migdałka, a już na pewno nie od tego 1/1 bo mogłabyś się znaleźć w szpitalu
__________________


gaagatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-30, 07:47   #1485
arwenasz
Raczkowanie
 
Avatar arwenasz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 80
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Tynka123 Pokaż wiadomość
A ten kwas sie robi tak samo jak migdałowy? Czy sa jakies inne proporcje itp?

Do terapeutycznego działania wystarcza stężenie kwasu salicylowego w wysokości 2%. Dużo wyższe stężenia są stosowane czasem jako środek keratoregulujący (pięty itp). Kwas salicylowy działa łagodnie o ile nie przekracza się zalecanych stężeń.
arwenasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-31, 18:06   #1486
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Zrobiłam pierwszego migdałka Nie miałam dostępu do Internetu, więc z pamieci zrobiłam mieszaninę Bałam się, że coś pomylę, ale ryzyk fizyk

Zrobiłam 4 ml wody destylowanej z 1 ml kwasu Wczesniej przez 3 dni tonik, po którym nic mi nie było.

Peeling migdałowy nałożyłam wacikiem i uwaga -> wytrzymałam tylko 7 minut. Szczypało ostro :/ Zmyłam mydełkiem Bambinko Nasmarowałam kremem natłuszczajacym Ziaja.

Ogólnie przez nastepne 3 dni miałam super buźkę Po tym czasie delikatnie zaczęła sie złuszczać skóra wokół nosa. Z reszty twarzy delikatnie. Wylinka o ile tak ją można nazwać, bo była minimalna trwała 2-3 dni. Teraz szału już nie ma. Najbardziej efekt mnie powalił zanim skóra się zaczęła złuszczać.

Zamierzam go robić średnio co 2 tygodnie. Polecam Skóra wygładzona, świetlista.

Tylko szkoda, że tak nic mi za bardzo nie zeszło. Myślicie, że mogę zwiększyć stężenie? Czy może następnym razem też zrobić stężenie 20 % a spróbować dłużej trzymać?
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-01, 07:52   #1487
mikaci
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 14
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczyny pomóżcie.
Dzięki Wam rozpoczęłam zabawę w kręcenie własnych kosmetyków. Postanowiłam zrobić sobie tonik, jako wstęp do sławnego peelingu migdałowego. Wg. przepisu z mazideł hydromanil można zastąpić gliceryną - max.6%. Kupiłam w aptece glicerynę, na opakowaniu napisane jest 86 %. Do toniku powinnam dodać 1,80 ml hydromanilu, podpowiedzcie ile w takim razie mam dodać tej gliceryny z apteki????
Nie potrafię tego przeliczyć. Będę wdzięczna za podpowiedź
mikaci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-08, 08:52   #1488
Ewuska_90
Raczkowanie
 
Avatar Ewuska_90
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ja tez mam pytanko dziewczyny. Moja dermatolog chce mi zrobic peeling migdałowy za dwa tygodnie.Mam cere ekstremalnie tłustą,zaczerwienioną po uzywaniu nadtlenku benzoilu ponad rok,ale teraz ją troche złagodziłam,bardzo wrazliwą i z milionem wągrów.Mam nazieje ze to nie bedzie zły wybór bo ten peeling nie jest fotouczulający,jest podobno dosyc łagodny w porównaniu z innymi a jednoczesnie radzi sobie z wągrami.Jednak baaaaardzo sie boje,bo juz kiedys kosmetyczka popsuła mi twarz ale to wyciskaniem.Poza tym boje sie o moja bardzo wrazliwa skóre...ale mniejsza z tym.
Mam go miec robionego 24-25 a 3 wrzesnia idziemy do szkoły,czy moja skóra do tego czasu zdazy sie zregenerowac i nie bede mega czerwona na rozpoczecie roku?
jakie stężenia są zazwyczaj uzywane w gabinetach,chciałabym poprosic o to najmniejsze..?
Czy jest taka mozliwosc zeby zrobic np.mocniejszy na czoło i brode a lzejszy na poloiczki?
No i to chyba wszystko,z góry dzieki za odp ;]
Ewuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-08, 10:29   #1489
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ewuśka do końca nie wiem jak to jest, ale na pewno do czasu aż pójdziesz do szkoły skóra Ci się zregeneruje. Musisz ją przede wszystkim dobrze nawilżać.

Szkoda, że nie zapoznałaś się z tym wątkiem od początku i sama sobie nie zrobisz takiego peelingu. Kosztuje to grosze w porównaniu do tego co zapłacisz u dermatologa/kosmetyczki. A i czy ta pani wspomniała Ci o ochronie przed słońcem? Filtry?

Nawet jeśli zostanie Ci zafundowany peeling 40 % to podejrzewam, że może on być słabszy od tych, które my sobie tutaj serwujemy w stężeniach 25 - 30 %. Uzywamy czystego kwasu migdałowego, a u kosmetyczki na pewno jest on ''wzbogacony'' innymi substancjami, aby nie był taki mocny.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-09, 20:43   #1490
arko_ania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 13
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam wszytskich!
Większość z Was pisze tutaj na temat peelingu migdałowego ale jesli ktoś z Was zastanawia sie nad easy peel to polecam. Jestem zadwolona z rezulatów a miałam bardzo brzydkie, głębokie i czerwone blizny po trądziku. Po dwóch zabiegach było widac juz efekty. Musze jednak przyznac, że dużo zależy do lekarza jego umiejetności i doświadczenie ( moje zabiegi była bardzo mocne ledwo wytrzymywałam smarowanie kwasem).Jeśli ktoś chciałby wiedziec wiecej na ten temat chętnie opowiem.
pozdrawiam
arko_ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-13, 18:39   #1491
Ewuska_90
Raczkowanie
 
Avatar Ewuska_90
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Izaluka dzięki za opd i powiem Ci ze baaardzo bym sie ucieszyła gdyby ten peeling był bardzo słaby,ulżyłoby mi bo sie boje.Teraz moja twarz czerwieni sie tylko po ciezkim wysiłku(uprawiam sport,czesto w dusznym pomieszczeniu albo przy 30-stro stopniowym upale,oczywiscie na jakis miesiac po peelingu zrezygnuje) albo przy bardzo ekstremalnie duzeju temp. Ale jeszcze neidawo było inaczej-zeszłoroczne kwasy Aha na lato nieum iejetne uzywane,bez filtra( derm nie raczył wspomniec :/ ) ponad rok nadtlenku beznoilu...i było czasem czerwoniutko..
Ale mam nadzieje ze nie bedzie tak tragicznie. Filtr zakupie,mimo ze kwas niefotouczulający.
mam jeszcze pare pytań:
*czy Vichy capital soleil 60 z zeszłego roku bedzie dobry? data waznosci jest spoko,caly rok trzymalam w lodówce ale nie wiem czy bedzie jeszcze działał?
*przewertuje wątek czym sie smarujecie,ale tak z grubsza czy moze pomóc np. Alantan plus,łagodzacy kremik z apteki z pantenolem i alantoiną czy raczej typowo nawilzajacy np.bardzo chwale sobie Humektan-80% wody czy moze zupełnie z innej beczki? bo poprostu nie mam kasy wydac drugie tyle co na peeling na kremy do pielegnacji -po.
*czy tam gdzie mam zaskórniki bede miała strupy = czy bede miała cala twarz w strupach (o Matko Boska!)?
pozdrawiam
Ewuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-17, 07:57   #1492
Ewuska_90
Raczkowanie
 
Avatar Ewuska_90
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczyny prosze peeling juz we wtorek O_o
Ewuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-20, 10:35   #1493
urocza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 18
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

moje doświadczenie jest takie:
-po zrobieniu zakupionego na allegro kwasu migdałowego w ampułce podobno 20% zauważyłam tylko wygładzenie skóry, wcale nie miałam żadnego złuszczania widocznego więc nie martw się ewuśka- myślę że więcej niż 20% za pierwszym razem ci nie zrobią a ja miałam ampułki takie jak używają w gabinecie
-z kolei po 20% peelingu z mazideł schodziłam cała i trwało to około tygodnia
-potwierdza się tym samym że te peelingi robione samodzielnie są o wiele silniejsze niż w gabinecie i nie warto kupować tych ampułek z allegro-są drogie i za te same pieniądze kupi się górę kwasu w mazidłach.
urocza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 08:04   #1494
Ewuska_90
Raczkowanie
 
Avatar Ewuska_90
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczyny,byłam(wczoraj) i przezyłam
więcej tu http://www.wizaz.pl/forum/showthread...111202&page=32
Dzisiaj..no cóz: Nie ma zadnego łuszczenia i szczerze mówiac to pewnie juz nie przyjdzie,bo oprócz mojego wczorajszego mega buraczenia na peelingu(zeszło po ok godzinie do zupełnie normalnego stan) peeling był łagodny,trzymany tylko 10 min i w ogole pewnie najsłabszy. nie chce nic mówic bo jestem zadowolona,ale efekt jest podobny jak po maseczce i pozadnym peelingu aspiryna....
Dzisiaj skóra w dotyku baaardzo gładka,wyczuwalne klka najmniejszych zaskórników,ogolnie w dotyku bardzo przyjemna.W wygladzie nieco gorzej,odsłoniły sie grudki które pewnie wyszłyby za pare dni,pory są fajnie oczyszczone,na dosychajacych grudkach mam małe strupki,przebarwienia sa masakrycznie widoczne(ale ja tak zawsze mam po jakimkolwiek peelingu)
Ogolnie sprawa fajna,gdyby nie to ze jestem tak koszmarnym wrazliwce,co prawda nie mam zadnych napadów czerwienienia teraz,dzisiaj skóra przed um yciem była zwyczajna,przetłuszczona i niezaczerwieniona,po umyciu delitakne zrowe leciutkie rumieńce.Tylko kurde to 150 zł....eh..bo sprawa rzeczywisciedosyc fajna.
Nawilzam sie humektanem i mysle ze wystarczy.
I tak sobie mysle dziewczyny.Teraz do wtorku mam wlasiwie taki luzne dni,nigdzie nie musez isc(chyba ze chce),na trening nie jade wiec jesli cera w zupełnosci sie zregeneruje do np.piątku to moze strzelic sobie takiego domowej roboty migdałka,w sobote,takiego mega_słabego?Jakie polecałybyscie stężenie?8..10 %?
A moze policzki przetrzec tylko tonikiem,tylko juz tym bez nawilzacza,sama woda+kwas a na czółko i brode np 10%?
chodzi o to ze to sa praktycznie ostatnie wolne dni,wizyte u dermy mam jakos w wtorek zaraz na poczatku wrzesnia,we wtorek pzreciez kwasu nie zrobie bo jak bede wygladac w szkole poza tym nie widzi mi sie wydawac co 2 tyg 150 zł tymbardziej ze jestem na utrzyaniu rodziców.A przez pierwsze 2 tygd wrzesnia w ogole nie mam mozliwosc nie_wychodzic_z_domu,plan dnia mam bardzo napiety + jeszcze szkoła...
U dermy planuje zrobic jeszcze jeden migdałek ale trzymany 20 minut,pozniej moze jakis sama i pozniej ze 2 pirogronowe na jesien.
Pozdrawiam
Ewuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 10:50   #1495
Jennys
Raczkowanie
 
Avatar Jennys
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 144
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Hej,
Zamierzam potraktować moją twarz peelingiem migdałowm za kilka dni (jak przyjdzie paczuszka). Najpierw spróbuję tonik, oczywiście wszystko według Waszych wskazówek
Ale mam pewien dylemat (na chemii znam się równie dobrze jak na lotach w kosmos) - czy mogę zamiennie (pomiędzy peelingowaniem) stosować krem remodelist dermiki, który ma aktywator z kwasem glikolowym? :conf used:
__________________
Jennys
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. (J. Tuwim)
Jennys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-30, 08:35   #1496
eva
Raczkowanie
 
Avatar eva
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 54
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczyny,


Co jest mocniejsze w złuszczaniu: peeling migdałowy, czy Atrederm ??
eva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-30, 08:45   #1497
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez fifiorek Pokaż wiadomość
ja z kolei myśle o mikrodermabrazji, tak gdzies koło listopada
Ja też Jestem umówiona na zabieg za 2 tyg. Ale nie wiem czy można ja robić gdy ma się jeszcze podskórne syfy
azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-30, 09:14   #1498
Jennys
Raczkowanie
 
Avatar Jennys
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 144
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Hej,
wczoraj potraktowałam twarz tonikiem, na razie nic się nie dzieje, ale to dopiero pierwsze koty za płoty. Nie jestem pewna, czy odstawić Diacneal, wydaje mi się, że na razie, póki nie zacznę peelingu, mogę go zostawić. A może nawet miedzy peelingowaniem? Co o tym sądzicie? Postanowiłam nie wypróbowywać innych wynalazków
__________________
Jennys
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. (J. Tuwim)
Jennys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-06, 20:05   #1499
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam wszystkie Użytkowniczki! to mój pierwszy post mam takie pytanko (a raczej kilka..) jakie są efekty stosowania pilingu migdałowego w rozjaśnianiu piegów?na ich całkowite usunięcie nie liczę,ale chcialabym żeby przybladły i nie rzucały sie tak bardzo w oczy?co ile robicie piling?jakie jest bezpieczne max stężenie? (oczywiście zacznę od toniku i pilingu ok 15%) z góry dzięki za odp
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 08:27   #1500
urocza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 18
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

gosiurek, nie polecam zaczynania od stężenia 15 procent jeżeli wcześniej nie miałaś żadnych doświadczeń z kwasami. efekt może być porażający wtedy i będziesz się łuszczyć straszliwie.zacznij od stężenia jakieś 5 procent i najwyżej zwiększaj. i pamiętaj- filtry!
urocza jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:48.