Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-11, 11:48   #301
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Tak w ogóle Dziewczyny w tej szkole, co mam praktyki jest taka młoda nauczycielka, 20 parę lat ma i ona mówi, że jej włosy wypadają, no to mówię jej o Sesie. I ta do mnie w końcu mówi tak: Wiesz... jak będziesz miała chwile to podejdź do mnie i powiedz mi coś o tych kosmetykach naturalnych. Na co ja jej mówię, że jak zacznę gadać to może nie być końca, a ona, że ona chętnie się dowie, że interesuje się zdrową żywnością i tym podobne.
Och...
czyżby kolejna osoba się szykowała na przejście na dobrą stronę mocy

Anula ja też się przestałam bawić w robienie kosmetyków skoro jest tyle gotowych cudów do testowania kilka lat temu to było warte zachodu ale teraz...
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 11:56   #302
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

ja najpierw bawiłam się gotowymi zestawami z BU, a później trafiłam tu i przepadłam :P

jestem bardzo zadowolona z mgiełki Phenome. świetnie nawilżyła mi przesuszoną skórę na policzkach.

już się nie mogę doczekać, kiedy dojdzie do mnie paczka z matique, mam tam kilka cudów do włosów do testowania oni wysyłają mejla, że paczka została wysłana?

fiolka, co sądzisz o tym szamponie Khadi, który Ci wysłałam? sprawdził się u Ciebie?
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 11:58   #303
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez nieshya Pokaż wiadomość
Na koniec wklejam foto moich ostatnich łowów - skromnie, ale w końcu zdecydowałam się nabyć olej wspaniały . Na zdjęciu nie ma tylko koncentratu z AMB, ale to już moje drugie opakowanie, więc nie uznaję go za "zakup" hehe
Ładne zakupy Oliwki Hipp używasz tylko do ciała?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 12:30   #304
nieshya
Zadomowienie
 
Avatar nieshya
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Nieshya Jak używasz glinki Logony? Ja jestem właśnie na etapie używania białej i ciekawa jestem tej Twojej. To jest czerwona, prawda?
To jest brązowa
Na razie używałam jej tylko do mycia twarzy i jak na razie efekt jest zadowalający - delikatnie myje i złuszcza, nie podrażnia mojej wrażliwej cery. Po jej użyciu mam wrażenie, że cera jest naprawdę dobrze oczyszczona
Troszkę podsusza mi skórę, więc codzienne stosowanie o tej porze roku odpada. Ale za to w lecie będzie OK .
Nie próbowałam jej jako maski - mam obawy, że jak posiedzę z nią na twarzy/włosach trochę dłużej to dostanę migreny - zapach patchuli jest w tej glince baaaaardzo mocny...

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Ładne zakupy Oliwki Hipp używasz tylko do ciała?
Dziękuję
Jak na razie tylko na ciało i to jest pierwsza oliwka, po której widzę efekty nawilżenia . Podoba mi się też, że po jej aplikacji nie pachnie się bobasem - kurcze, niedługo stuknie mi 30-tka, a ja tu będę dwulatkiem trącić
Przymierzam się do użycia jej na włosy - stosowałaś ją może w w taki sposób?
nieshya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 12:43   #305
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
moje ostatnie zakupy
mydełka z lf - zakochałam się w nich i chyba będę częściej brać
3 hydrolaty na próbę - geraniowy, bławatkowy i neroli
glinka oraz balsam do ciała BD
Gratuluję nabytkó

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
No mam nadzieję, że będę zadowolona. Korah chyba on uczulił, dobrze pamiętam?.
Ja mam mleczko, nie miałam jeszcze micela. Mleczko mnie nie uczula, ale niestety podrażnia i szczypie w oczy piekielnie. Szkoda, bo bardzo ładnie nawilża i wygładza pory, jestem zadowolona z niego, ale nie moge używac codziennie, bo mam po nim bardzo czerwoną twarz.

Cytat:
Napisane przez Funghi Pokaż wiadomość
używałyście może jakiejś wody różanej, którą możecie polecić? Moja mama się uparła na tą wodę i muszę jej kupić. A koncentrat AMB gdzie znajdę najtaniej? Najlepiej by było wszystko z jednej strony.
Ruć okiem na wodę lub hydrolat z fitomed, albo Argile Provence.

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja kiedyś czytałam o tym, że jak ktoś chce mieć lekko brązową skórę to powinien się kąpać w orzechach (uciekło mi jakich). Prawdopodobnie to lekko brązowi skórę. Jak znajdę ten przepis to wkleję.
Prawdopodobnie chodzi o orzechy piorace, czyli łupiny orzechów włoskich, one zawierają saponiny, naturalne substancje pieniące.

Cytat:
Napisane przez nieshya Pokaż wiadomość
Phenome - nie mogę przeżyć, że nie mają sklepu stacjonarnego w Krakowie .

Na koniec wklejam foto moich ostatnich łowów - skromnie, ale w końcu zdecydowałam się nabyć olej wspaniały . Na zdjęciu nie ma tylko koncentratu z AMB, ale to już moje drugie opakowanie, więc nie uznaję go za "zakup" hehe
Super zakupy
Ja też nie mogę przeżyć, że Phenome nie ma ani na śląsku ani w małopolsce
Wczoraj przyszła mi od Klolci odlewka 100 ml Phenome tego kremu rozgrzewającego do rąk. Jestem zachwycona, Wyleczył mi dłonie z przesuszenia dość mocnego po 2 aplikacjach i super grzeje, jak dla mnie bomba

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Tak w ogóle Dziewczyny w tej szkole, co mam praktyki jest taka młoda nauczycielka, 20 parę lat ma i ona mówi, że jej włosy wypadają, no to mówię jej o Sesie. I ta do mnie w końcu mówi tak: Wiesz... jak będziesz miała chwile to podejdź do mnie i powiedz mi coś o tych kosmetykach naturalnych. Na co ja jej mówię, że jak zacznę gadać to może nie być końca, a ona, że ona chętnie się dowie, że interesuje się zdrową żywnością i tym podobne.
Och...
To moze zamiast opowiadać, nakieruj ją na nasze wątki cztery

Mam ogromną ochotę na iherb, dziewczyny, ale to jest tydzień przeglądania, żeby zapoznać się z całą ofertą. Mozecie mi powiedziec co warto kupić, jakie marki sa godne polecenia Widze tam praktycznie same pozytywne opinie pod niemal każdym produktem. Ciekawią mnie zwłaszcza te tańsze marki.

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

Cytat:
Napisane przez nieshya Pokaż wiadomość
To jest brązowa
Na razie używałam jej tylko do mycia twarzy i jak na razie efekt jest zadowalający - delikatnie myje i złuszcza, nie podrażnia mojej wrażliwej cery. Po jej użyciu mam wrażenie, że cera jest naprawdę dobrze oczyszczona
Troszkę podsusza mi skórę, więc codzienne stosowanie o tej porze roku odpada. Ale za to w lecie będzie OK .
Nie próbowałam jej jako maski - mam obawy, że jak posiedzę z nią na twarzy/włosach trochę dłużej to dostanę migreny - zapach patchuli jest w tej glince baaaaardzo mocny...

Mnie tez ona bardzo odpowiada, super efekty po niej są. Jednak dla większych wrażliwców polecam biała wersję. Brązowa bardziej szczypie. Mam porównanie i brązowa ma zdecydowanie lepszą konsystencję, bardziej kremową, ale Biała wersja wygrywa zapachem.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 12:47   #306
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Gratuluję nabytkó



Ruć okiem na wodę lub hydrolat z fitomed, albo Argile Provence.


Korah widziałaś składy tego fitomedu? To skład wody różanej. Swego czasu sama się nad nimi zastanawiałam, ale chyba Sicilia napisała, że to zwykły greenwashing.
Aqua, Cabbage Rose Water (20%), Gliceryn, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Honey, Rosewood Flower Oil, Vinegar, Allantoin, Panthenol, Propylen Glicol (and) Rose extract, C.I.16255, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone.

__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 12:52   #307
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Korah widziałaś składy tego fitomedu? To skład wody różanej. Swego czasu sama się nad nimi zastanawiałam, ale chyba Sicilia napisała, że to zwykły greenwashing.
Aqua, Cabbage Rose Water (20%), Gliceryn, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Honey, Rosewood Flower Oil, Vinegar, Allantoin, Panthenol, Propylen Glicol (and) Rose extract, C.I.16255, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone.


Ojej, no rzeczywiście nie jest super ten skład, ale ja gdzieś go widziałąm i był inny, pewnie na stronie producenta
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-11, 12:56   #308
nieshya
Zadomowienie
 
Avatar nieshya
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Super zakupy
Ja też nie mogę przeżyć, że Phenome nie ma ani na śląsku ani w małopolsce
Wczoraj przyszła mi od Klolci odlewka 100 ml Phenome tego kremu rozgrzewającego do rąk. Jestem zachwycona, Wyleczył mi dłonie z przesuszenia dość mocnego po 2 aplikacjach i super grzeje, jak dla mnie bomba


---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------


Mnie tez ona bardzo odpowiada, super efekty po niej są. Jednak dla większych wrażliwców polecam biała wersję. Brązowa bardziej szczypie. Mam porównanie i brązowa ma zdecydowanie lepszą konsystencję, bardziej kremową, ale Biała wersja wygrywa zapachem.


No właśnie dziwi mnie ten brak ekspansji Phenome na południe i wschód Polski ...
Mam nadzieję, że pojawią się na majowych targach w Krakowie, bo czytając Wasze "ochy" i "achy" na temat ich produktów sukcesywnie powiększam listę kosmetyków, które muszę wypróbować


Dziękuję za cynk n/t białej glinki - spróbuje na pewno . Wprawdzie jestem wrażliwcem, ale jak na razie brązowa glinka mi krzywdy nie zrobiła. Niemniej jednak argument zapachowy mnie przekonuje - nie jestem wielką fanką mocnych zapachów w pielęgnacji
nieshya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 12:57   #309
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ojej, no rzeczywiście nie jest super ten skład, ale ja gdzieś go widziałąm i był inny, pewnie na stronie producenta
No właśnie od razu pomyślałam, że skład który widziałaś jest inny, bo sama się spotkałam z różnymi składami w zależności od strony..No i chyba zmienili składy jakiś czas temu.. Jak zwykle na gorsze nie lubię takiego kombinowania
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 13:04   #310
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Na stronach producentów często są napisane tylko składniki aktywne, a nie cały skład, fitomed chyba też tak ma.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 13:17   #311
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Na stronach producentów często są napisane tylko składniki aktywne, a nie cały skład, fitomed chyba też tak ma.
Skład który wkleiłam jest stąd:http://www.fitomed.pl/rozany-plyn-do.../?idt=15&idk=6
To pełen skład INCI.
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-11, 13:25   #312
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Ale fajny efekt wyszedł
O dziękuję z góry za opinięDla mnie najgorszy ból to szarpnięcie za włosy. Można mi krew pobierać, w zębach wiercić ale jak ktoś/ albo ja sama się szarpnę za włosy Więc wszystko co ułatwia rozczesywanie jest dla mnie interesujące
wiesz......... maska biorgane stoi u mnie pod prysznicem........
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 13:27   #313
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez nieshya Pokaż wiadomość
Na koniec wklejam foto moich ostatnich łowów - skromnie, ale w końcu zdecydowałam się nabyć olej wspaniały . Na zdjęciu nie ma tylko koncentratu z AMB, ale to już moje drugie opakowanie, więc nie uznaję go za "zakup" hehe


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Gratuluję nabytkó
dzięki


mnie się udaje trochę siostrę przekręcić na pielęgnację naturalną
już zakochała się w oleju ze słodkich migdałów i czasem używa zamiast kremu

a ja mam pytanie czy próbowałyście kremów do twarzy z Alverde?
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 13:41   #314
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
wiesz......... maska biorgane stoi u mnie pod prysznicem........
Ooo. Interesująca informacja co chce Pani przez to powiedzieć?
Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość




a ja mam pytanie czy próbowałyście kremów do twarzy z Alverde?
Tak, sporo z nas testowało te kosmetyki Bardzo dobrze u kilku dziewczyn sprawdzał się fluid na niedoskonałości, sama mam i bardzo lubię. Ja miałam krem na noc z dziką różną i krem na dzień lekko koloryzujący, wysłałam sporo próbek więc może dziewczyny napiszą jak wrażenia. Mam też krem tonujący, ale jeszcze ne testowałam bo dostałam dopiero od Grażynki

Po hennarze mam cudowne włosy ale tonik na noc YR mnie uczulił! a fu!!! cała buzia mnie swędzi!
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 13:52   #315
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez nieshya Pokaż wiadomość
Jak na razie tylko na ciało i to jest pierwsza oliwka, po której widzę efekty nawilżenia . Podoba mi się też, że po jej aplikacji nie pachnie się bobasem - kurcze, niedługo stuknie mi 30-tka, a ja tu będę dwulatkiem trącić
Przymierzam się do użycia jej na włosy - stosowałaś ją może w w taki sposób?
Ja też tylko na ciało, niestety biodra i tył pleców jest nadal przesuszony i oliwka nie radzi sobie zbyt dobrze, skóra bardzo boli jak się schylę na przykład. A na włosy wypróbuję ją na pewno Jak będziesz pierwsza to daj znaka
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja mam mleczko, nie miałam jeszcze micela. Mleczko mnie nie uczula, ale niestety podrażnia i szczypie w oczy piekielnie. Szkoda, bo bardzo ładnie nawilża i wygładza pory, jestem zadowolona z niego, ale nie moge używac codziennie, bo mam po nim bardzo czerwoną twarz.


Prawdopodobnie chodzi o orzechy piorace, czyli łupiny orzechów włoskich, one zawierają saponiny, naturalne substancje pieniące.
A przepraszam, myślałam, że chodziło Ci o micel
A te orzechy piorące to chyba to pralki a nie do wanny?
Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość

Po hennarze mam cudowne włosy ale tonik na noc YR mnie uczulił! a fu!!! cała buzia mnie swędzi!
Jesteś pewna, że to YR? A może pomieszałaś go z czymś?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 14:03   #316
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Jesteś pewna, że to YR? A może pomieszałaś go z czymś?
Jestem pewna, użyłam go pierwszy raz bo dostałam odlewkę od Magnesi Nałożyłam tylko ten tonik na noc, żeby sprawdzić jak sobie poradzi i obudziłam się ze swędzącą twarzą i wysypką. Walczę z nią od rana. Nie piszę tu pochopnych osądów
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 14:14   #317
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Ooo. Interesująca informacja co chce Pani przez to powiedzieć?
Się Pani domyśli
Wystarczy pod prysznicem sie lepiej rozejrzec niz ostatnio i spędzić tam więcej czasu i w większej ilości podejść ten prysznic to kopalnia skarbów!!!
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 14:15   #318
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Jestem pewna, użyłam go pierwszy raz bo dostałam odlewkę od Magnesi Nałożyłam tylko ten tonik na noc, żeby sprawdzić jak sobie poradzi i obudziłam się ze swędzącą twarzą i wysypką. Walczę z nią od rana. Nie piszę tu pochopnych osądów
Współczuję, wypij może wapno, posmaruj się jakiś dzieciaczkowym kremem.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 14:18   #319
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Współczuję, wypij może wapno, posmaruj się jakiś dzieciaczkowym kremem.
Wypiłam, wysmarowałam się babydreamem i dalej swędzi. Co ciekawe reszta tej serii (oba kremy, micel, olejek do ciała, balsam do ciała) nic mi nie zrobiły, wręcz byłam z nich bardzo zadowolona. A tu taki psikus..

Aniu no skarby tam masz wszelakie ale obawiam się, że żeby je wszystkie poznać i potestować trzeba u Ciebie zostać co najmniej na tydzień
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-11, 14:41   #320
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Po hennarze mam cudowne włosy ale tonik na noc YR mnie uczulił! a fu!!! cała buzia mnie swędzi!
Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Jestem pewna, użyłam go pierwszy raz bo dostałam odlewkę od Magnesi Nałożyłam tylko ten tonik na noc, żeby sprawdzić jak sobie poradzi i obudziłam się ze swędzącą twarzą i wysypką. Walczę z nią od rana. Nie piszę tu pochopnych osądów
Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Wypiłam, wysmarowałam się babydreamem i dalej swędzi. Co ciekawe reszta tej serii (oba kremy, micel, olejek do ciała, balsam do ciała) nic mi nie zrobiły, wręcz byłam z nich bardzo zadowolona. A tu taki psikus..
A może mnie też uczula ten tonik, a nie hollistic. Rany, musze sie dokładnie przyjrzeć. Mnie mleczko z tej serii nie uczula, ale niestety podrażnia, szczypie, wiec moze i tonik.......

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
A przepraszam, myślałam, że chodziło Ci o micel
A te orzechy piorące to chyba to pralki a nie do wanny?
Do wszystkiego, skrajne ekomaniaczki używają do kąpieli i do włosów.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 14:43   #321
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Raczej nei da się kupić wszytskiego w jednym miejscu... Ostatnio nawet rozmawiałam o tym z Tż, że muszę założyć taki sklep, gdzie będzie wszystko od kosmetyków do włosów, ciała, oleje te jadalne i nie, pędzle i minerały Ta.. dobrze pomarzyć
Oj tak, przydałby się taki sklep. Jak obliczyłam sumę kosztów wysyłek ostatnich zakupów, to mi się smutno zrobiło... Ile ja bym mogła za to kupić.

Cytat:
Napisane przez nieshya Pokaż wiadomość
Phenome - nie mogę przeżyć, że nie mają sklepu stacjonarnego w Krakowie .
Wczoraj mówiłam TŻowi, że kolejne sklepy powinni otworzyć we Wrocławiu i Krakowie!

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Tak w ogóle Dziewczyny w tej szkole, co mam praktyki jest taka młoda nauczycielka, 20 parę lat ma i ona mówi, że jej włosy wypadają, no to mówię jej o Sesie. I ta do mnie w końcu mówi tak: Wiesz... jak będziesz miała chwile to podejdź do mnie i powiedz mi coś o tych kosmetykach naturalnych. Na co ja jej mówię, że jak zacznę gadać to może nie być końca, a ona, że ona chętnie się dowie, że interesuje się zdrową żywnością i tym podobne.
Och...
Oj, zazdroszczę... Ja niestety spotykam się z kompletnym brakiem zrozumienia. Nawet siostra, która stosuje część wizażowych patentów, po 5 minutach moich wywodów zaczyna wzdychać ze zniecierpliwieniem. A TŻ może i słucha, ale raczej be większych refleksji. W sumie się nie dziwię.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mam ogromną ochotę na iherb, dziewczyny, ale to jest tydzień przeglądania, żeby zapoznać się z całą ofertą. Mozecie mi powiedziec co warto kupić, jakie marki sa godne polecenia Widze tam praktycznie same pozytywne opinie pod niemal każdym produktem. Ciekawią mnie zwłaszcza te tańsze marki.
Ha, jednak uległaś zielonej stronie mocy! Ja zamawiałam od nich zestaw EcoTools i gorąco polecam te pędzelki - o ile oczywiście używasz. Mam w mojej kolekcji już 8 i wszystke kocham miłością wielką (no może poza ściętym do eyelinera, bo jest trochę za szeroki i zbyt twardy, ale mógłby się nadawać do brwi). Co do opinii - fakt, najczęściej same pozytywne, dlatego ja je konfrontuję z vitacostem i makeupalley.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-02-11 o 14:49
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 14:44   #322
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Wypiłam, wysmarowałam się babydreamem i dalej swędzi. Co ciekawe reszta tej serii (oba kremy, micel, olejek do ciała, balsam do ciała) nic mi nie zrobiły, wręcz byłam z nich bardzo zadowolona. A tu taki psikus..

Aniu no skarby tam masz wszelakie ale obawiam się, że żeby je wszystkie poznać i potestować trzeba u Ciebie zostać co najmniej na tydzień
Ja własnie odstałam w aptece jakies tabsy z wapnem - takie kapsułki, ciekawe czy coś pomoga....
Mi tydzien pasuje - no to jesteśmy umówione!
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 14:55   #323
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A może mnie też uczula ten tonik, a nie hollistic. Rany, musze sie dokładnie przyjrzeć. Mnie mleczko z tej serii nie uczula, ale niestety podrażnia, szczypie, wiec moze i tonik.......


Oj mam nadzieję, że jednak Ty nie padłaś jego ofiarą, jak ja choć jak widać, można zacząć go podejrzewać
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja własnie odstałam w aptece jakies tabsy z wapnem - takie kapsułki, ciekawe czy coś pomoga....
Mi tydzien pasuje - no to jesteśmy umówione!
padłam będę z Tobą do pracy jeździć?
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 15:13   #324
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

[QUOTE=Korah;32231749]
Mam ogromną ochotę na iherb, dziewczyny, ale to jest tydzień przeglądania, żeby zapoznać się z całą ofertą. Mozecie mi powiedziec co warto kupić, jakie marki sa godne polecenia Widze tam praktycznie same pozytywne opinie pod niemal każdym produktem. Ciekawią mnie zwłaszcza te tańsze marki.
[
/QUOTE]
Ja polecam Jason Natural, a na watku iHerbowym królują Giovanni, Nubian Heritage, Avalon, NutriBiotic, Aubrey Organics, pędzle EcoTools.
Bardzo tanie z dobrymi składami są Nature's Gate - ale jeszcze ich nie miałam.
Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Korah widziałaś składy tego fitomedu? To skład wody różanej. Swego czasu sama się nad nimi zastanawiałam, ale chyba Sicilia napisała, że to zwykły greenwashing.
Aqua, Cabbage Rose Water (20%), Gliceryn, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Honey, Rosewood Flower Oil, Vinegar, Allantoin, Panthenol, Propylen Glicol (and) Rose extract, C.I.16255, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone.

Eluś, daj sobie spokój z fitomedem, sama zrobisz taki tonik w 5 minut, dodając do hydrolatu różanego glicerynę, ocet, alantoinę i pantenol. zaznaczone na czerwono konserwanty nie powinny być dodawane do produktów niespłukiwanych jak toniki.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 15:20   #325
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

[QUOTE=kotwilka;32234518]
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mam ogromną ochotę na iherb, dziewczyny, ale to jest tydzień przeglądania, żeby zapoznać się z całą ofertą. Mozecie mi powiedziec co warto kupić, jakie marki sa godne polecenia Widze tam praktycznie same pozytywne opinie pod niemal każdym produktem. Ciekawią mnie zwłaszcza te tańsze marki.
[
/QUOTE]
Ja polecam Jason Natural, a na watku iHerbowym królują Giovanni, Nubian Heritage, Avalon, NutriBiotic, Aubrey Organics, pędzle EcoTools.
Bardzo tanie z dobrymi składami są Nature's Gate - ale jeszcze ich nie miałam.

Eluś, daj sobie spokój z fitomedem, sama zrobisz taki tonik w 5 minut, dodając do hydrolatu różanego glicerynę, ocet, alantoinę i pantenol. zaznaczone na czerwono konserwanty nie powinny być dodawane do produktów niespłukiwanych jak toniki.
Kotwilko źle zrozumiałaś, ja nie pytałam o fitomed, Korah o nim wspomniała i dlatego wkleiłam skład, żeby przestrzec bo zdaję sobie sprawę jakie świństwa ma w składzie.
za troskę!
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...




Edytowane przez gayenka
Czas edycji: 2012-02-11 o 15:35
gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 15:22   #326
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A może mnie też uczula ten tonik, a nie hollistic. Rany, musze sie dokładnie przyjrzeć. Mnie mleczko z tej serii nie uczula, ale niestety podrażnia, szczypie, wiec moze i tonik.......
Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Oj mam nadzieję, że jednak Ty nie padłaś jego ofiarą, jak ja choć jak widać, można zacząć go podejrzewać

padłam będę z Tobą do pracy jeździć?
Kurcze, to moze i ja go odstawię na jakis czas? Może ta paskuda na twarzy to jego robota? Spanikowałam troche przez Was , ale to dobrze - lepiej dmuchac na zimne......

Oj tam, oj tam do mojej pracy pojeździsz, doświadczenie w podatkach zdobędziesz - będzie jak znalazł
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 15:24   #327
Funghi
Raczkowanie
 
Avatar Funghi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 208
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Korah nie moge znalezc tej wody rozanej z Argile Provence. Gdzie ja widzialas?
Funghi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 15:39   #328
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Ja polecam Jason Natural, a na watku iHerbowym królują Giovanni, Nubian Heritage, Avalon, NutriBiotic, Aubrey Organics, pędzle EcoTools.
Bardzo tanie z dobrymi składami są Nature's Gate - ale jeszcze ich nie miałam.
Tylko z tego, co mi się wydaje, to Jason i Giovanni mają takie nie do końca naturalne składy... Ktoś może to potwierdzić? Ja bym chciała zamówić sobie szampon i odżywkę Giovanni, tylko właśnie niepokoi mnie skład. Na dodatek gdzieś czytałam, że ta firma często bez uprzedzenia zmienia składy. Poza tym interesują mnie produkty Desert Essence - opisy zapachów brzmią kusząco, ale zdania są podzielone. Podobno ich produkty kocha się lub nienawidzi, ze względu na to, że bardzo mocno pachną. Ciekawa też jestem, kiedy udostępnią Burt's Bees, bo z chęcią bym przetestowała ich sławne balsamy do ust.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-02-11 o 15:42
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 15:43   #329
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Funghi Pokaż wiadomość
Korah nie moge znalezc tej wody rozanej z Argile Provence. Gdzie ja widzialas?
A do czego chcesz ta wode różaną?
Jeśli do twarzy to hydrolaty różane ma biochemia urody, mazidła, zróbsobiekrem, naturalis.
Wody argile provence napewno są na biolanderze, mogą byc na helfy. Ale są relatywnie droższe od hydrolatów dostepnych w w/w sklepach a różnicy w dzialaniu raczej nie zauwazysz.......
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-02-11 o 15:45
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 16:04   #330
Funghi
Raczkowanie
 
Avatar Funghi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 208
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
A do czego chcesz ta wode różaną?
Jeśli do twarzy to hydrolaty różane ma biochemia urody, mazidła, zróbsobiekrem, naturalis.
Wody argile provence napewno są na biolanderze, mogą byc na helfy. Ale są relatywnie droższe od hydrolatów dostepnych w w/w sklepach a różnicy w dzialaniu raczej nie zauwazysz.......
niestety nie ja tylko moja mama. Uparła sie na wode różana i musze jej kupic. Nie do sobie wmówic ze hydrolat to to samo.
Funghi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:11.