Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18 - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-24, 19:54   #121
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18

Cytat:
Napisane przez Megi428 Pokaż wiadomość
bo nowe muszę zrobić
a wypieki to ostatnio moja pasja
Właśnie widzę i podziwiam.
A nie kusi Cię, żeby skubnąć, choćby odrobinkę?
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 19:57   #122
jolkah
Rozeznanie
 
Avatar jolkah
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 579
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18

hej dziewczęta.

odchudzałam się swego czasu z dukanem chyba w 12 części. schudłam 8 kg w ciągu 2 miesięcy, wyglądałam pięknie... a później się zaczęło.

Zaczęłam sobie grzeszyć i ostatecznie w październiku przerwałam dietę. Od tamtego czasu przytyłam 12 kg [czyli wiecej niz schudlam], wygladam tragicznie, czuje sie tragicznie i nie wiem co robić.
Najchętniej wróciłabym na Dukana, zaczęła od nowa i SKOŃCZYŁA normalnie z fazą 3 [do której nie doszłam] i fazą 4...

tylko mam problem.
Po 1 aktualnei mam sesję, obżeranie się dodaje mi jakiegoś poweru i chęci do nauki, ale przyżyłabym to gdyby nie fakt że po Dukanie zaczęły mi wypadac włosy, garściami - to coś strasznego - skończyłam dietę we wrześniu, od października do grudnia wypadło mi w cholere dużo włosów, codziennie wyciągałam je garściami
Nie wiem co zrobić żeby nie dopuścić jeszcze raz do tego. Ponadto po samej diecie miałam strasznie zakwaszony organizm. Jakieś pomysły? [we wszystkich pismach medycznych pisza że dieta niezdrowa, moja lekarka odradzała mi ją od razu... ale ona smaczna jest i te kg tak lecą.... :/]

Pomóżcie
__________________

Nie piję:
20 dni [sic!]



Waga: 78-77-76-75-74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64!!! ... 60!!
jolkah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 19:58   #123
Megi428
Wtajemniczenie
 
Avatar Megi428
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Bogatynia
Wiadomości: 2 405
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
Właśnie widzę i podziwiam.
A nie kusi Cię, żeby skubnąć, choćby odrobinkę?
troszeczkę ale zapachu pierników miałam tak dość że już nawet jeść się potem nie chciało - do dzisiaj czuję ten zapach bo domek jeszcze cały jest
__________________
Gosia
Megi428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 20:07   #124
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18

Cytat:
Napisane przez jolkah Pokaż wiadomość
hej dziewczęta.

odchudzałam się swego czasu z dukanem chyba w 12 części. schudłam 8 kg w ciągu 2 miesięcy, wyglądałam pięknie... a później się zaczęło.

Zaczęłam sobie grzeszyć i ostatecznie w październiku przerwałam dietę. Od tamtego czasu przytyłam 12 kg [czyli wiecej niz schudlam], wygladam tragicznie, czuje sie tragicznie i nie wiem co robić.
Najchętniej wróciłabym na Dukana, zaczęła od nowa i SKOŃCZYŁA normalnie z fazą 3 [do której nie doszłam] i fazą 4...

tylko mam problem.
Po 1 aktualnei mam sesję, obżeranie się dodaje mi jakiegoś poweru i chęci do nauki, ale przyżyłabym to gdyby nie fakt że po Dukanie zaczęły mi wypadac włosy, garściami - to coś strasznego - skończyłam dietę we wrześniu, od października do grudnia wypadło mi w cholere dużo włosów, codziennie wyciągałam je garściami
Nie wiem co zrobić żeby nie dopuścić jeszcze raz do tego. Ponadto po samej diecie miałam strasznie zakwaszony organizm. Jakieś pomysły? [we wszystkich pismach medycznych pisza że dieta niezdrowa, moja lekarka odradzała mi ją od razu... ale ona smaczna jest i te kg tak lecą.... :/]

Pomóżcie
Pamiętam Ciebie, bo jesteś c Cieszyna.
Dlaczego przestałaś? Przez włosy? Bierz suplementy, a potem się zobaczy czy to nadal jest problem.
A że niezdrowa.. Coś za coś. Dla mnie ta dieta okazała się być bardzo zdrową, bo napycham się warzywami chociaż co 5 dni. Wracaj do nas i zaczynaj walkę od nowa. Pomożemy.

Cytat:
Napisane przez Megi428 Pokaż wiadomość
troszeczkę ale zapachu pierników miałam tak dość że już nawet jeść się potem nie chciało - do dzisiaj czuję ten zapach bo domek jeszcze cały jest
Ten domek jest obłędny. Aż chce się wejść do środka i schrupać ściana po ścianie.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 20:08   #125
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18

hello
Cytat:
Napisane przez pauledda Pokaż wiadomość
dzieki kochana fajnie ze jestes, rzeczywiscie powykruszalo sie pare osob, no i gdzie jest kasssikk?
a co u ciebie?
bylam na nartach przez weekend, ale narobilas smaka tymi pizzami...

Cytat:
Napisane przez grupies Pokaż wiadomość
Co do Coli to pijemy ile chcemy, ale nie zapominamy przy tym o OBOWIĄZKOWYM 1,5 l. wody.
nie ma obowiazku picia 1,5l WODY tylko plynów... wchodzi w to rowniez cola, herbata itd...przynajmniej w mojej książce

Cytat:
Napisane przez frais Pokaż wiadomość
A to moje foty,jedna z przed dukana, druga, 22kg później, właśnie z wczorajszego spotkania...
pieknie wygladasz i jestes dowodem na to, ze da sie wytrwacpodnosisz mnie na duchu
Cytat:
Napisane przez Paati89 Pokaż wiadomość
A kurczak z rożna jaknajbardziej ale musi być pieczony bez skóry
ja jak mam potrzebe na szybko jedzenia choc staram sie nie za czesto, kupuje calego i jem po prostu bez skory...
Cytat:
Napisane przez pauledda Pokaż wiadomość
dziewczyny porazka... tak intensywnie miksowalam nutelkowa pianke ze zrobilam dziure w pojemniku
a co to za nutelkowa pianka
Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
Zgodnie z obietnicą wrzucam zdjęcia. Jedno sprzed diety, dwa pozostało z wczoraj. Jedno całej sylwetki (bardzo przepraszam za bałagan w tle, ale byłam tuż przed imprezą i jestem w trakcie wynoszenia się "na swoje" ).
Wrzucam też samą facjatę, bo po niej najbardziej widać różnicę.
Oceńcie efekty. Ja się czuję o niebo lepiej, mam mnóstwo energii i pewności siebie. Dukan górą!!
pięknie wygladasz nie ta osoba jak dla mnie i widac, że dużo lepiej sie czujesz

doczytalam zaleglosci weekendowe... wrocilam a lodowka pusta..bo zapomnielismy zrobic wracajac zakupy
wiec zapchalam sie rolmopsami w occie, serem bialym, kefirem i na koniec nutelką
u mnie po weekendzie caly czas lekkie wahniecia w dol i do gory -/+ 1kg czekam na @...wiec cudow nie bedzie ale mam swiadomosc, ze ta wage utrzymywalam najdluzej kiedys i pewnie organizm nie chce przejsc nizej...


milego wieczorku życze
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 20:15   #126
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18

Cytat:
Napisane przez Kostka09 Pokaż wiadomość
hello
pięknie wygladasz nie ta osoba jak dla mnie i widac, że dużo lepiej sie czujesz
Dziękuję Kochana. Jest dokładnie jak piszesz, może jeszcze miłość dodaje mi skrzydeł.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 20:16   #127
jolkah
Rozeznanie
 
Avatar jolkah
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 579
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
Pamiętam Ciebie, bo jesteś c Cieszyna.
Dlaczego przestałaś? Przez włosy? Bierz suplementy, a potem się zobaczy czy to nadal jest problem.
A że niezdrowa.. Coś za coś. Dla mnie ta dieta okazała się być bardzo zdrową, bo napycham się warzywami chociaż co 5 dni. Wracaj do nas i zaczynaj walkę od nowa. Pomożemy.
ojaaaa jak miło słyszeć że mnie ktoś jeszcze pamięta
A co z tym CIeszynem takiego że zapadł Ci w pamięć? [znaczy, nie dziwię się. kocham moje małe miasto <3]

Chyba faktycznie wrócę na Dukana, tylko będę musiała się naprawdę trzymać wszystkich zaleceń i pić duuuużo wody, o wiele więcej niż kiedyś i pożerać te suplementy [bo w sumie przez 3 miesiące teog nie robiłam, a jak wiadomo ne dostarcza się wszystkich witamin i potrzebnych składników...]
No w każdym bądź razie spróbuję znowu, tylko muszę poczekać na koniec sesji, bo teraz nie dam rady sobie upichcić czegokolwiek, a jak wiadomo pierwsze dni są najważniejsze, tym bardziej jak chce się odpowiednio odzywiać od początku...

no ale wrócę na forum, będę was odwiedzać i podpatrywać jak się macie
__________________

Nie piję:
20 dni [sic!]



Waga: 78-77-76-75-74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64!!! ... 60!!
jolkah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-24, 20:20   #128
pauledda
Rozeznanie
 
Avatar pauledda
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Sardynia
Wiadomości: 861
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18

Cytat:
Napisane przez Kostka09 Pokaż wiadomość
hello

bylam na nartach przez weekend, ale narobilas smaka tymi pizzami...

a co to za nutelkowa pianka

doczytalam zaleglosci weekendowe... wrocilam a lodowka pusta..bo zapomnielismy zrobic wracajac zakupy
wiec zapchalam sie rolmopsami w occie, serem bialym, kefirem i na koniec nutelką
u mnie po weekendzie caly czas lekkie wahniecia w dol i do gory -/+ 1kg czekam na @...wiec cudow nie bedzie ale mam swiadomosc, ze ta wage utrzymywalam najdluzej kiedys i pewnie organizm nie chce przejsc nizej...

milego wieczorku życze
hej
fajnie weekend na nartach, moj tz bedzie sie operowac na kolano wiec nici z pracy moze go wyciagne do jakiej agroturystyki, mamy tak malo czasu dla siebie ze mnie to czasem dobija :/ wiec niedlugo zapowiada sie wspolny weekend
robie eksperymenty dukanowe... nie mam serka homo a z linessa nutelka jest taka sobie... dzisiaj zrobilam takie cos, bo bardzo lubie zoltko utarte ze slodzikiem na kremowa pianke i stwierdzilam ze jak dodam mleko w proszku i kakao to napewno nie bedzie zle... wyszedl mi krem czekoladowy albo pianka mozna zjesc samo albo dodac do ciacha lub jakiegos deserku.. jak dla mnie bomba. w smaku przypominalo mi troche krem do piszingera ktory robila moja mama
__________________
Start
22/10 84,5 kg I faza -3,9 kg
16/02 69,0 kg II faza - 11,6
I cel 70 kg - OSIAGNIETY!! zastoj
III faza - 04/03 - na razie..
II cel 68 kg
III cel 65 kg
pauledda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 20:20   #129
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18

Cytat:
Napisane przez jolkah Pokaż wiadomość
ojaaaa jak miło słyszeć że mnie ktoś jeszcze pamięta
A co z tym CIeszynem takiego że zapadł Ci w pamięć? [znaczy, nie dziwię się. kocham moje małe miasto <3]
A bo mamy dom w Wiśle i dlatego.
A Cieszyn jest piękny i tak blisko pysznego, czeskiego piwa.
Trzymam kciuki za Dukana.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 20:29   #130
pauledda
Rozeznanie
 
Avatar pauledda
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Sardynia
Wiadomości: 861
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
A bo mamy dom w Wiśle i dlatego.
A Cieszyn jest piękny i tak blisko pysznego, czeskiego piwa.
Trzymam kciuki za Dukana.
Wisla super miejsce bylam pare razy ze szkola i ze 2 razy z rodzicami...piekne miejsce
__________________
Start
22/10 84,5 kg I faza -3,9 kg
16/02 69,0 kg II faza - 11,6
I cel 70 kg - OSIAGNIETY!! zastoj
III faza - 04/03 - na razie..
II cel 68 kg
III cel 65 kg
pauledda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 20:30   #131
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18

Cytat:
Napisane przez pauledda Pokaż wiadomość
Wisla super miejsce bylam pare razy ze szkola i ze 2 razy z rodzicami...piekne miejsce
Najpiękniejsze na świecie.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-24, 20:42   #132
moose1979
Rozeznanie
 
Avatar moose1979
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 676
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
Najpiękniejsze na świecie.
Och tak... szczególnie kocha to miejsce moje serducho, jak się tam znajduję
__________________
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=Qp_JSZDHvnw
Taki będzie mój syneczek
moose1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 20:45   #133
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18

Cytat:
Napisane przez moose1979 Pokaż wiadomość
Och tak... szczególnie kocha to miejsce moje serducho, jak się tam znajduję
Pewnego pięknego dnia się przyzwyczai.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 21:48   #134
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18

Będzie długo..... I może dla większości nudnawo.....

No to może i ja dla zamelduję się na kolejnej odsłonie jednego z najprężniej działającego wątku na Wizażu.
To mój 12-ty wątek.....Ja wiem, że może nie tak do końca z Wami przeżyty, ale zawsze będę po cichutku do Was wracać, bo od tego wątku zaczęło się moje życie z Dukanem i dzięki wsparciu, jakie otrzymałam tutaj, dzisiaj mam co mam.
Właśnie wzięło mnie na wspominki.... cofnęłam się w czasie i odnalazłam swój pierwszy post z dnia 2010-03-23, godzina 20:53 :

"Witajcie
Od dobrych kilku dni czytam wszystkie posty w tym temacie, Trafiłam tu po tym, jak przypadkiem wzięłam do ręki w Empiku podręczną, małą książkę Dukana "Nie potrafię schudnąć" . Stwierdziłam, że ja się na żadne diety nie nadaję, bo nie mam silnej woli, a już kazać mi coś jeść pod dyktando, to porażka. Jednak zaciekawił mnie lekkostrawny język, w jakim napisana była książka oraz sama idea diety. Nie namyślając się wiele, kupiłam książkę, która z łatwością mieści się w każdej, nawet najmniejszej damskiej torebce.
Tak mnie treść wciągnęła, że zaczęłam wszystkim naokoło trąbić o diecie. Jednocześnie zasiadłam do komputera i trafiłam na Wasze forum. Od lat Dukanki i Dunakowicze borykają się z tą dietą i wyrażają się o niej w samych niemal superlatywach. Tak więc zabrałam się za śledzenie tematu (a przyznaję, że tempo tu macie zawrotnie, ciężko nadążyć z czytaniem), jednocześnie dokupiłam pozostałe 2 książki Dukana, przygotowałam się z teorii oraz przy Waszej pomocy przeprowadziłam test i.... dzisiaj wystartowałam.
Bardzo chciałabym wytrwać... no i zgubić te extra kilogramy, ale nie wierzę, że ona pomoże. Od dawna pijam 2-3 litry wody dziennie, od lat jadam większość posiłków z parowaru, od zawsze uwielbiałam nabiał i mięso i wybierałam zawsze to chude, a jednak od lat nic z wagi mi nie ubywa, za to konsekwentnie przybywa. Nadwaga na początku niewielka zaczyna stawać się coraz bardziej widoczna a co za tym idzie, czuję się przygnębiona i z każdą wiosną bardziej załamana. Wcześniej byłam szczupłą, chudą można by rzec dziewczyną, ale potem coś się stało z moim ciałem po ciąży i zaczęłam się rozrastać wolno, ale konsekwentnie.
Postanowiłam dołączyć do Was Kochani, bo może gdy będę miała w Was wsparcie, uda mi się zacząć zjeżdżać z wagą w dół.
Trzymajcie za mnie kciuki....

Pierwszy dzień a ja jestem strasznie głodna mimo, że posilałam się podczas dnia solidnie proteinami "

źródło: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p=18092825&p ostcount=879

A potem już poszło.... Przywiązałam się do forum, do niektórych Was, do wątku.... gubiłam kilogramy i z każdym postem stawałam się dla siebie samej coraz szczuplejsza, piękniejsza....coraz więcej warta.
To samo przed Wami Dziewczyny....
Mogłabym Wam teraz wymądrzać się na wątku, truć, co wolno, nie wolno, co warto i nie warto...ale chyba nie chciałybyście mnie tu takiej.... Każda z Was musi sama poczuć, że coś ważnego zaczyna robić dla siebie.....Ja na taki moment natrafiłam 23go marca..... I do dzisiaj uważam, że był to jeden z najważniejszych dni w moim życiu....Pokonałam swoją słabość, osiągnęłam to, co wydawało mi się nie do osiągnięcia. I oto jestem.... szczuplejsza o 4 rozmiary, mądrzejsza i zdrowe myślenie o odżywianiu i.... o o całe niebo pewniejsza siebie!
Pozdrawiam i z całego serca życzę pokonania każdego etapu i dotarcia do celu.

Pozdrawiam: Emilie25 i moose1979, Mariolcia=P, Emila3000, Megi428, johambina, eliza40... to tak na prędce. Było jeszcze sporo fajnych dziewczyn, ale nie wiem, gdzie się podziały: Ayu, lesia27, *Insane, Wisienka81...im też dziękuję i pozdrawiam.
LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 00:20   #135
Roougee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gryfino
Wiadomości: 1 282
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18

Cytat:
Napisane przez grupies Pokaż wiadomość
powiem jedno - WOW



klask i:



Wiem o czym mówisz, bo mam tak samo (aż mi niektórzy mówią, że chyba mam anoreksję, jak nic nie widzę ). Ale tak naprawdę to różnicę widać na zdjęciach - polecam popatrz na siebie z przed dietki i na siebie teraz, zaręczam CI, że zmiana jest OGROMNA



Nie każdy słodzik nadaje się do pieczenia - popatrz czy jest napisane na nim, że można piec i używać do gorących potraw. A jeżeli ma w składzie aspartam to na pewno nie nadaje się do pieczenia.
Dzięki, muszę popatrzeć na skład, mam nadzieję, że po niemiecku aspartam pisze się tak samo.
Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
Zgodnie z obietnicą wrzucam zdjęcia. Jedno sprzed diety, dwa pozostało z wczoraj. Jedno całej sylwetki (bardzo przepraszam za bałagan w tle, ale byłam tuż przed imprezą i jestem w trakcie wynoszenia się "na swoje" ).
Wrzucam też samą facjatę, bo po niej najbardziej widać różnicę.
Oceńcie efekty. Ja się czuję o niebo lepiej, mam mnóstwo energii i pewności siebie. Dukan górą!!
Emilia bardzo pięknie wyglądasz
__________________

Roougee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 01:27   #136
LouisIdler
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 5
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18

Kobietki, nie podłamujcie się, naprawdę warto i jest masę sposobów, jeśli masz ochotę coś pojeść, choć w sumie nie jesteś głodna Najprostszy, dla mnie dobry na głoda, to deserek z jogurtu, słodziku, aromatu wanmiliowego i żęlatyny, jak jestem na P, albo budyń, teraz właśnie podgryzam słodki środek z kapustki, skoro nie można owoców, jak się trafi dobra kapusta, to prawie jak owoc Przeszłam na dietę razem z mężem, schudłam 10 kg w dwa miesiące, to w sumie zadna rewelacja, ale mój mąż w tym samym czasie schudł 15 Warto wytrwać, choć na początku też miałam ochotę rzucić to w diabły. Albp chociaż, jak Dukan pisze w książce, zamiast rzucać zupełnie, kiedy się ma dość, przejść na etap utrwalania i utrwalić to, co sie zdobyło. Trzymam kciuki za wszystkie walczące
__________________
Jedyne, co muszę, to umrzeć.
LouisIdler jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 06:11   #137
karmeelek
Zadomowienie
 
Avatar karmeelek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 759
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18

Dzień dobry wszystkim
Emilia - wyglądasz bosko

U mnie dziś dzionek zaczął się bardzo wcześnie ale nawet się wyspałam i już nawet sernik w piekarniku siedzi od kilkunastu minut. Waga pokazała spadek o 900 po @ a co za tym idzie najniższą wagę na diecie Teoretycznie na diecie 11,2kg za mną a 6,5kg przede mną a może i ciut więcej - zobaczymy

Ponawiam moje pytanko odnośnie zmiany trybu na: 1/1, 2/1, 2/2 - na który najlepiej wskoczyć po 4/3? Zdarza mi się na 1 dniu PW (piątek), że w ciągu dnia zjem tylko ogórka i potem staram się to nadrobić a może przy innym trybie dostarczę organizmowi więcej witamin tym bardziej, że zaczęłam ćwiczyć. Fakt, że warzywka w weekend są super bo można wyjść gdzieś i nie martwić się co zjeść ale ja ich chyba ostatnio jej zbyt mało...

Poza tym jutro idę po wyniki morfologii - na ostatniej wyszło, że mam obniżoną ilość płytek a poza tym to wszystko jest ok.

Życzę miłego dzionka! Ja mykam na śniadanko - makrela
karmeelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 07:22   #138
frywolna franka
Zakorzenienie
 
Avatar frywolna franka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 547
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18

Emilia25....
__________________
21.07.2010 - 28.01.2011 83,5 --> 63,3
Obecnie ok. 69 kg Powrót!
frywolna franka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 08:30   #139
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18

Cytat:
Napisane przez LyraBea Pokaż wiadomość
A potem już poszło.... Przywiązałam się do forum, do niektórych Was, do wątku.... gubiłam kilogramy i z każdym postem stawałam się dla siebie samej coraz szczuplejsza, piękniejsza....coraz więcej warta.
To samo przed Wami Dziewczyny....
Mogłabym Wam teraz wymądrzać się na wątku, truć, co wolno, nie wolno, co warto i nie warto...ale chyba nie chciałybyście mnie tu takiej.... Każda z Was musi sama poczuć, że coś ważnego zaczyna robić dla siebie.....Ja na taki moment natrafiłam 23go marca..... I do dzisiaj uważam, że był to jeden z najważniejszych dni w moim życiu....Pokonałam swoją słabość, osiągnęłam to, co wydawało mi się nie do osiągnięcia. I oto jestem.... szczuplejsza o 4 rozmiary, mądrzejsza i zdrowe myślenie o odżywianiu i.... o o całe niebo pewniejsza siebie!
Pozdrawiam i z całego serca życzę pokonania każdego etapu i dotarcia do celu.

Pozdrawiam: Emilie25 i moose1979, Mariolcia=P, Emila3000, Megi428, johambina, eliza40... to tak na prędce. Było jeszcze sporo fajnych dziewczyn, ale nie wiem, gdzie się podziały: Ayu, lesia27, *Insane, Wisienka81...im też dziękuję i pozdrawiam.
Pięknie napisane, również pozdrawiam ciepło. Wpadaj częściej, wnosisz dużo optymizmu i wiary w dietę.

Cytat:
Napisane przez Roougee Pokaż wiadomość
Emilia bardzo pięknie wyglądasz
Cytat:
Napisane przez karmeelek Pokaż wiadomość
Dzień dobry wszystkim
Emilia - wyglądasz bosko

Ponawiam moje pytanko odnośnie zmiany trybu na: 1/1, 2/1, 2/2 - na który najlepiej wskoczyć po 4/3? Zdarza mi się na 1 dniu PW (piątek), że w ciągu dnia zjem tylko ogórka i potem staram się to nadrobić a może przy innym trybie dostarczę organizmowi więcej witamin tym bardziej, że zaczęłam ćwiczyć. Fakt, że warzywka w weekend są super bo można wyjść gdzieś i nie martwić się co zjeść ale ja ich chyba ostatnio jej zbyt mało...

Poza tym jutro idę po wyniki morfologii - na ostatniej wyszło, że mam obniżoną ilość płytek a poza tym to wszystko jest ok.

Życzę miłego dzionka! Ja mykam na śniadanko - makrela
Dziękuję za komplementy.
Ja bym zmieniła na 2/2. Najlepiej jest jednak zachować proporcje, a 2/2 ładnie wygląda.

Cytat:
Napisane przez frywolna franka Pokaż wiadomość
Emilia25....
Dziękuję.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-25, 08:36   #140
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18

Cytat:
Napisane przez jolkah Pokaż wiadomość
hej dziewczęta.

odchudzałam się swego czasu z dukanem chyba w 12 części. schudłam 8 kg w ciągu 2 miesięcy, wyglądałam pięknie... a później się zaczęło.

Zaczęłam sobie grzeszyć i ostatecznie w październiku przerwałam dietę. Od tamtego czasu przytyłam 12 kg [czyli wiecej niz schudlam], wygladam tragicznie, czuje sie tragicznie i nie wiem co robić.
Najchętniej wróciłabym na Dukana, zaczęła od nowa i SKOŃCZYŁA normalnie z fazą 3 [do której nie doszłam] i fazą 4...

tylko mam problem.
Po 1 aktualnei mam sesję, obżeranie się dodaje mi jakiegoś poweru i chęci do nauki, ale przyżyłabym to gdyby nie fakt że po Dukanie zaczęły mi wypadac włosy, garściami - to coś strasznego - skończyłam dietę we wrześniu, od października do grudnia wypadło mi w cholere dużo włosów, codziennie wyciągałam je garściami
Nie wiem co zrobić żeby nie dopuścić jeszcze raz do tego. Ponadto po samej diecie miałam strasznie zakwaszony organizm. Jakieś pomysły? [we wszystkich pismach medycznych pisza że dieta niezdrowa, moja lekarka odradzała mi ją od razu... ale ona smaczna jest i te kg tak lecą.... :/]

Pomóżcie
Hej problem wypadania włosów się zdarza, dlatego tak ważne są spore ilości warzyw na PW...
Dodatkowa suplementacja także wskazana, a napewno nie zaszkodzi.
Ta dieta może być niezdrowa bo obciąża nerki i wątrobę, dlatego trzeba opychać się warzywami na PW aby je trochę odciążyć, no i pić baaaardzo dużo to rzecz święta..
Moim zdaniem warto się zaprzeć i jeszcze raz spróbować a podjadać jedynie dozwolone rzeczy
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 08:41   #141
wiewiorka07
Raczkowanie
 
Avatar wiewiorka07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: sercem w Dalmacji :) a ciałkiem gdzie Hitler i Stalin zrobili co swoje...
Wiadomości: 368
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18

Dzień dobry Dukaneczki powiem Wam, że nic tak nie motywuje jak mega spadzior!! co z tego, że to woda, ale po pierwszym dniu mam - 1,8kg Po dzisiejszym dniu już nie liczę na tak spektakularny spadek, bo mam warzywka. Idę trybem 1/1, a z racji tego, że niecałe pół roku temu byłam już na Dukanie to nie robiłam fazy uderzeniowej- zgodnie z zasadą, że robi się ją raz Chociaż wczoraj non stop jadłam ( w tym był też jogurt Jovi waniliowy bo byłam długo poza domem a mam zasadę jesć co 2 godziny) to super spadeczku się doczekałam i co najważniejsze nie byłąm głodna.

żeby mi było łatwiej kontrolować to co jem kupiłam sobie notesik i zapisuję tam wszytsko. mój mały dukonowy pamiętnik- zawsze pod ręką!!

LyraBea pięknie to wszystko ujęłaś. To motywuje mnie dodatkowo. Wiem, że muszę się pilnować bo inaczje będzie tak jak poprzednio, najpierw 1 grzech a za nimi lawiną inne i rzuciłam wszytsko w cho..rę a teraz żałuję ale nic to dam radę i wytrwam, bo robię to dla siebie.
__________________


moje Motto: jestem piękna, zgrabna, mądra, zaje***ta i mogę w życiu wszystko!!!!

czas w to uwierzyć

Edytowane przez wiewiorka07
Czas edycji: 2011-01-25 o 08:45
wiewiorka07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 08:54   #142
mamaNiny
Zakorzenienie
 
Avatar mamaNiny
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 637
GG do mamaNiny
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18

hej jakie macie plany na obiad? na wagę wejdę dopiero w przyszłym tygodniu, po @. teraz nie chcę się stresować
__________________
NINA
z zamiłowania Koronkarka

Mikołaj <3
mamaNiny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 08:56   #143
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18

Cytat:
Napisane przez wiewiorka07 Pokaż wiadomość
żeby mi było łatwiej kontrolować to co jem kupiłam sobie notesik i zapisuję tam wszytsko. mój mały dukonowy pamiętnik- zawsze pod ręką!!
Ja też mam taki kalendarzyk, cały 2010 rok mam zapisany, głównie stanem faktycznym wagi na dany dzień. Teraz też mam taki, z Twojego Stylu.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 09:03   #144
mamaNiny
Zakorzenienie
 
Avatar mamaNiny
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 637
GG do mamaNiny
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18

ja też zapisuję w kalendarzu i przepisy fajne jak gdzieś znajdę również tam zamieszczam.
__________________
NINA
z zamiłowania Koronkarka

Mikołaj <3
mamaNiny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 09:17   #145
Alutka007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 27
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18

ja też nie mam pomysłu na na dzisiejszy obiad
chyba pójdę na łatwiznę i kupię kurczaka z grilla, albo zrobię coś co polecicie, tylko żeby było łatwe, szybkie i pyszne... hehe
__________________
dukam od 30.10.2010 - 79,8 kg przy 173 cm
I faza - 77,7 kg
II faza - 67,4 kg
III faza od 05.02.2011
III faza obecnie - 66 kg
Powiedzenie mojego TŻ: "co się martwisz, co się smucisz, i tak do swojej wagi wrócisz" - oby to nie nastąpiło!
Alutka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 09:23   #146
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18

Cytat:
Napisane przez Alutka007 Pokaż wiadomość
ja też nie mam pomysłu na na dzisiejszy obiad
chyba pójdę na łatwiznę i kupię kurczaka z grilla, albo zrobię coś co polecicie, tylko żeby było łatwe, szybkie i pyszne... hehe
To już lepiej kup tego kurczaka.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 09:57   #147
wiewiorka07
Raczkowanie
 
Avatar wiewiorka07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: sercem w Dalmacji :) a ciałkiem gdzie Hitler i Stalin zrobili co swoje...
Wiadomości: 368
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18

ja dzisiaj robię leczo
__________________


moje Motto: jestem piękna, zgrabna, mądra, zaje***ta i mogę w życiu wszystko!!!!

czas w to uwierzyć
wiewiorka07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 10:02   #148
katkasiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: NDM
Wiadomości: 683
GG do katkasiek
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18

Cytat:
Napisane przez grupies Pokaż wiadomość
powiem jedno - WOW



klask i:



Wiem o czym mówisz, bo mam tak samo (aż mi niektórzy mówią, że chyba mam anoreksję, jak nic nie widzę ). Ale tak naprawdę to różnicę widać na zdjęciach - polecam popatrz na siebie z przed dietki i na siebie teraz, zaręczam CI, że zmiana jest OGROMNA
Ja wiem, że jest różnica ogromna. I po ciuchach ją widzę maksymalnie. Wczoraj zaczęłam robić porządki w szafie i znalazłam ukochane spodnie sprzed roku, które już nawet trochę w kroku się przetarły i starałam się je oszczędzać, bo tak je lubiłam. No ale cóż. Wpinałam się w nie na bezdechu, po 2 godzinach noszenia na brzuchu miałam dokładnie odbite szwy wszystkie.
A teraz? No nóż, jeszcze z tyłka nie spadają. Ale niewiele brakuje.
Tak samo jak inne spodnie które kupiłam zaraz po ciąży(na chrzciny syna), materiałowe czarne. Wtedy były takie na styk.Teraz? Spadają z tyłka.
A prawda jest taka, że gdybym po ciąży się zabrała za siebie, to startowałabym z wagi 82kg, a nie 97...

Ale wracając... ta w lustrze jest nadal gruba, pomimo, ze nie aż tak, to jeszcze jest
Mam nadzieję, że kiedyś zobaczę ją w wydaniu FIT

Cytat:
Napisane przez jolkah Pokaż wiadomość
hej dziewczęta.

odchudzałam się swego czasu z dukanem chyba w 12 części. schudłam 8 kg w ciągu 2 miesięcy, wyglądałam pięknie... a później się zaczęło.

Zaczęłam sobie grzeszyć i ostatecznie w październiku przerwałam dietę. Od tamtego czasu przytyłam 12 kg [czyli wiecej niz schudlam], wygladam tragicznie, czuje sie tragicznie i nie wiem co robić.
Najchętniej wróciłabym na Dukana, zaczęła od nowa i SKOŃCZYŁA normalnie z fazą 3 [do której nie doszłam] i fazą 4...

tylko mam problem.
Po 1 aktualnei mam sesję, obżeranie się dodaje mi jakiegoś poweru i chęci do nauki, ale przyżyłabym to gdyby nie fakt że po Dukanie zaczęły mi wypadac włosy, garściami - to coś strasznego - skończyłam dietę we wrześniu, od października do grudnia wypadło mi w cholere dużo włosów, codziennie wyciągałam je garściami
Nie wiem co zrobić żeby nie dopuścić jeszcze raz do tego. Ponadto po samej diecie miałam strasznie zakwaszony organizm. Jakieś pomysły? [we wszystkich pismach medycznych pisza że dieta niezdrowa, moja lekarka odradzała mi ją od razu... ale ona smaczna jest i te kg tak lecą.... :/]

Pomóżcie
Mnie włosy wypadają w systemie rocznym. Znaczy się co zima tracę włosy garściami, nie pomagają zadne suplementy. Za to na wiosnę rosną pięknie.
Może więc u ciebie to nie tylko związek z dietą miało to??

Co do zakwaszania organizmu to jest tak, że im więcej masz do stracenia kg tym więcej powinnaś pić. Ja w tej chwili wypijam 3-3,5l płynów(przede wszystkim wody), na początku to było 4-5l. Tyle potrzebowałam, bo chciało mi się pić.
Pamiętaj, że gdy chce ci się pić, to znaczy że organizm się odwadnia. Staraj się mieć przy sobie butelkę wody mineralnej zawsze.
A co do lekarzy...
Ja przed dietą poprosiłam o skierowanie na badania kontrolne. Chciałam się mieć pod kontrolą. Lekarka jak usłyszała chciała komentować, ale poprosiłam ją o 2 m-ce. Powiedziałam, że za 2 m-ce przyjdę na kolejne badania i wtedy może mi powiedzieć co myśli o diecie.
I co? Przyszłam. Okazało się, że nie mam kwasicy, że cukier mi pięknie spadł, a był w górnej granicy, że cholesterol też spadł. Ze ogólnie wszystko się poprawiło. Wcześniej miałam wyniki znośne. Teraz bardzo dobre.
Ale nie wiedziałabym o tym gdybym się nie badała.
Zrób badania zanim pójdziesz na dietę, później badaj się regularnie. To może tylko pomóc
__________________
katkasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 10:19   #149
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18



Emilia - ale zdjęcia

Mam spadek i pierwszy raz od wielu lat 5 z przodu! 59,6kg !!! 9,5kg za mną.
Ale jestem szczęśliwa Wczoraj przyszła mi pocztą moja nowa bielizna na nowy biust I wyglądam bajecznie (jak wciągnę brzuch hehehe).

I chora jestem. Ledwo mówię (jak robot albo chłop z mutacją) i wszystko mnie boli.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (10,2 KB, 42 załadowań)

Edytowane przez Fenris
Czas edycji: 2011-01-25 o 10:22
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 10:20   #150
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 18

Cytat:
Napisane przez karmeelek Pokaż wiadomość
Gratuluję spadku! Co do tabletek - ja je biorę cały czas i nie przeszkadza mi to w chudnięciu. Co do zatrzymywania wody to zalezy od organizmu ale na diecie pijemy jej mnóstwo więc szybko się jej też pozbywamy. Ja już nawet przy @ nie chodzę tak spuchnięta jak kiedyś. Co do przerwy w braniu to skontaktuj się z lekarzem ile ona powinna trwać bo nie możemy tak organizmowi mieszać raz biorąc tabletki a raz nie Ja zastanawiam się nad przerwą ale to zależy od tego czy lekarz mi pozwoli ale jeśli tak to pewnie będzie to długa przerwa (2-3 lata).
Dziękuję ci za odpowiedź, przy najbliższej wizycie dowiem się co i jak
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:32.