Czy słuchać ginekologa? Mam duże wątpliwości - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-18, 17:48   #1
Paola27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2

Czy słuchać ginekologa? Mam duże wątpliwości


Drogie Panie. Bardzo proszę Was o pomoc ponieważ nie wiem co zrobić.
Najpierw krótko postaram się opisać swoją historię.
Pod koniec marca br odstawiłam tabletki anty, które brałam ponad 6 lat. Dzisiaj powinien zakonczyć się moj 7 cykl. Długość moich cykli to: 35, 32, 35, 36, 33, 37 i ten myślałam, że będzie trwać 33, ale jeszcze @ nie ma (prowadzę samoobserwacje: śluz, temp i testy owu).
W 3 cyklu byłam u swojej gin gdzie miałam zbadane poprzez usg jajniki i macice. Gin powiedziała, że wszystko jest ok i żebym przyszła za 3-4 mce gdybym do tego czasu nie zaszła w ciążę. Postanowiłam zrobić sobie w między czasie na własną rękę badania hormonalne ponieważ planowałam i tak zmienić lekarza i faktycznie odczekać kilka miesięcy zanim się na jakiegoś zdecyduję chyba, że badania wyjdą źle- a dużo naczytałam się o interpretacji.
Badania hormonalne wyszły ok. LH 8,9 FSH 6,4 (stosunek LH do FSH 1,39), estradiol 32 - to są badania z 4dc. Prolaktyna 13 i progesteron 50- badania z 28 dc (7 albo 8 dpo). Zauważyłam też dopiero niedawno, że przy badaniu w 3 cyklu miałam małe endometrium. Byłam w 17 dc, jakieś 3-5 dni przed owu a moje endo miało grubość 46 mm. Trochę się zezłościłam, że gin nic sobie z tego nie zrobiła tym bardziej, że coś jej napomniałam o skąpych miesiączkach, których kiedyś nie miałam - sama jeszcze w tedy nie wiedziałam jaki może być tego powód. Piłam więc od początku cyklu wino i jadłam orzechy. Postanowiłam iść do nowego lekarza, który miał dużo dobrych opinii.
Ku mojemu zdziwieniu lekarz chyba był trochę zniesmaczony moją wiedzą. Powiedział, że jajniki są ok, wymierzył moje endo na 12,6 mm (28 dc). Czekam na okres żeby zobaczyć czy faktycznie będzie obfitszy.
Lekarz przepisał mi duphaston 15-26 dc. Chce mi skrocic cykl. Ja mam jednak bardzo duże wątpliwości czy przy moim i tak wysokim progesteronie jest sens ingerowania w moj organizm?
Faze lutealną mam normalną, 13-14 dni, badania hormonalne także potwierdziły, że nie cierpię na niedomogę ciałka zoltego.
Mam podwyższoną bilirubinę i boję sie przyjmować leki, ktore obciążają wątrobę- lekarz wiedział o tym.
O duphastonie pisze wiele jednak mam wrazanie, że lekarz przepisał mi to tylko dlatego, żeby "coś" zrobić.
Myślicie, że faktycznie mam go brać? Warto probować? Czy dać sobie spokoj i czekać cierpliwie.
Paola27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 21:28   #2
Paola27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Dot.: Czy słuchać ginekologa? Mam duże wątpliwości

Dziewczyny, naprawdę żadna nic nie podpowie?
Tyle dziewczyn bierze ten duphaston ... :-(
Paola27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 22:47   #3
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Czy słuchać ginekologa? Mam duże wątpliwości

Cytat:
Napisane przez Paola27 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, naprawdę żadna nic nie podpowie?
Tyle dziewczyn bierze ten duphaston ... :-(
Ale żadna z nich nie jest lekarzem ani nie zna twojego. Nikt nie chce źle doradzić.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 09:29   #4
Rufna
Raczkowanie
 
Avatar Rufna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 121
Dot.: Czy słuchać ginekologa? Mam duże wątpliwości

Jak masz wątpliwości to ja nie widzę innego rozwiązania, jak znalezienie jeszcze kojengo lekarza, aż spotkasz takiego, któremu zaufasz
__________________
Oh darling, you can't break a broken heart.
Rufna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-19 10:29:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:26.