Krwawienie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-24, 22:40   #1
Talyiu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 6

Krwawienie


Witam Was.
Czytam to forum od dawna, ale niestety teraz dopiero, gdy mam problem postanowiłam się udzielić, nie wiem też czy dobrałam odpowiedni wątek.
Do rzeczy:
Mam 20 lat, ponad półtora miesiąca temu rozpoczęłam współżycie i pojawił się pewien problem, zresztą to raczej chyba nie jest nic nowego, a mianowicie: od paru lat zawsze dostawałam okresu parę dni wcześniej, trwa około 3 dni, na 4 zachodzi lekko i później mam parę dni przerwy i potem troszkę jeszcze tej krwi leci, nie zawsze. Ostatnim razem przy okresie było podobnie, tydzień od zakończenia, po stosunku okazało się, że plamiłam jeszcze trochę, tym razem było tak samo, po 5 dniach ciszy w trakcie stosunku plamiłam jeszcze i dzisiaj po 2 dniach już bez stosunku plamienie się pojawiło, jak to ja zawsze sobie muszę tam pogrzebać i wyczułam małe krostki na szyjce macicy i odnoszę takie wrażenie jak przy siusianiu, jakby miało mi się coś tam ulać zaraz. Proszę powiedzcie co to może być, czy takie rzeczy wam się zdarzają jak te przerwy i takie przypadkowe plamienia. Oczywiście planuję iść jak najszybciej do ginekologa z tą sprawą ale chciałabym też zasięgnąć opinii kobitek.
Talyiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 22:58   #2
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Krwawienie

Cytat:
Napisane przez Talyiu Pokaż wiadomość
Witam Was.
Czytam to forum od dawna, ale niestety teraz dopiero, gdy mam problem postanowiłam się udzielić, nie wiem też czy dobrałam odpowiedni wątek.
Do rzeczy:
Mam 20 lat, ponad półtora miesiąca temu rozpoczęłam współżycie i pojawił się pewien problem, zresztą to raczej chyba nie jest nic nowego, a mianowicie: od paru lat zawsze dostawałam okresu parę dni wcześniej, trwa około 3 dni, na 4 zachodzi lekko i później mam parę dni przerwy i potem troszkę jeszcze tej krwi leci, nie zawsze. Ostatnim razem przy okresie było podobnie, tydzień od zakończenia, po stosunku okazało się, że plamiłam jeszcze trochę, tym razem było tak samo, po 5 dniach ciszy w trakcie stosunku plamiłam jeszcze i dzisiaj po 2 dniach już bez stosunku plamienie się pojawiło, jak to ja zawsze sobie muszę tam pogrzebać i wyczułam małe krostki na szyjce macicy i odnoszę takie wrażenie jak przy siusianiu, jakby miało mi się coś tam ulać zaraz. Proszę powiedzcie co to może być, czy takie rzeczy wam się zdarzają jak te przerwy i takie przypadkowe plamienia. Oczywiście planuję iść jak najszybciej do ginekologa z tą sprawą ale chciałabym też zasięgnąć opinii kobitek.
No ginekolog jak byk.
My przecież przez internet nic ci nie wybadamy
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 23:07   #3
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Krwawienie

często przyczyną krwawień śródcyklicznych są wahania hormonalne
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 02:21   #4
Barbarella05
Wtajemniczenie
 
Avatar Barbarella05
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2 713
Dot.: Krwawienie

Możesz dotknąć swojej macicy ?...O.o
To wogóle możliwe?
Zatkało mnie
Barbarella05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 06:35   #5
Talyiu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 6
Dot.: Krwawienie

Znaczy się no to jest tak, że jak wkładamy tam paluszki to mamy taką główkę mała a pośrodku niej jest jakby dziurka, wy też tak macie chyba? Napewno nie jest to jakiś odchyl bo już byłam u ginekologa więc jak najbardziej prawidłową mam pochwe jeżeli o to pytasz xD w każdym razie właśnie na tym wyczuwam te krostki małe, właśnie wpadłam na to, że może to być spowodowane tamponami? Ale jakoś nie przemawia do mnie ta teoria bo tych też od dość dawna używam, więc nie mam pojęcia. Dlatego chciałam się zapytać czy któraś też miała podobnie jako ze wszystkie jesteśmy kobitkami ;-)
Talyiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 18:12   #6
yssmay
Wtajemniczenie
 
Avatar yssmay
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Islandia, Reykjavik
Wiadomości: 2 466
GG do yssmay
Dot.: Krwawienie

Cytat:
Napisane przez Barbarella05 Pokaż wiadomość
Możesz dotknąć swojej macicy ?...O.o
To wogóle możliwe?
Zatkało mnie
Koleżanka napisała, że wymacała szyjkę macicy i to jak najbardziej możliwe. A potem dokładnie ją opisała. Warto samemu się zbadać lub troszkę wydrukować niż ośmieszyć się na wątku.

Do autorki. Jedynie badanie przez lekarza da odpowiedz. Mogą to być hormony albo np. nadżerka.
yssmay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-25 19:12:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:14.