przerwanie błony u ginekologa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-15, 10:52   #1
madlemn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1

przerwanie błony u ginekologa?


Witajcie dziewczyny.
Od dłuższego czasu mamy z chłopakiem problem dotyczący mojej błony dziewiczej, a dokładniej problem z jej przerwaniem. Próbowaliśmy juz kilkadziesiąt razy, ale ból mnie tak paraliżuje, że nie ma mowy o odbyciu normalnego stosunku. Przy ostatniej próbie chłopak próbował przebić się przez nią palcem, skutek był taki, że poleciało trochę krwi, a stosunku nadal odbyć nie możemy W związku z tym mam pytanie, czy ginekolog może wykonać jakiś zabieg przebicia, przecięcia błony? I czy jest to płatne, bolesne? Jeżeli któraś z Was ma jakąś wiedzę na ten temat, bądź doświadczenie bardzo proszę o konkretne odpowiedzi.
madlemn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 12:40   #2
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: przerwanie błony u ginekologa?

Cytat:
Napisane przez madlemn Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny.
Od dłuższego czasu mamy z chłopakiem problem dotyczący mojej błony dziewiczej, a dokładniej problem z jej przerwaniem. Próbowaliśmy juz kilkadziesiąt razy, ale ból mnie tak paraliżuje, że nie ma mowy o odbyciu normalnego stosunku. Przy ostatniej próbie chłopak próbował przebić się przez nią palcem, skutek był taki, że poleciało trochę krwi, a stosunku nadal odbyć nie możemy W związku z tym mam pytanie, czy ginekolog może wykonać jakiś zabieg przebicia, przecięcia błony? I czy jest to płatne, bolesne? Jeżeli któraś z Was ma jakąś wiedzę na ten temat, bądź doświadczenie bardzo proszę o konkretne odpowiedzi.
Napisałam na priv
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 11:48   #3
Weronka9292
Raczkowanie
 
Avatar Weronka9292
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 267
Dot.: przerwanie błony u ginekologa?

Zawsze możesz iść do ginekologa na rutynową wizytę, jeżeli fizycznie coś jest z Tobą nie tak to powie Ci o tym.
Ale obstawiam że to bardziej bariera psychiczna - próbowaliście, nie udało się bo bolało, Ty się zaciskasz ze strachu przed bólem więc boli jeszcze bardziej - i koło sie zamyka.
Może spróbujcie odpuścić na razie pełen stosunek a zacznijcie np. od palca, potem 2? Najpierw powoli i delikatnie, potem głębiej, mocniej. Najwazniejsze, żeby działo sie to na spokojnie i bez żadnej presji. Z czasem, jeżeli fizycznie wszystko jest ok, będzie możliwa równiez penetracja.
Sama przez to przechodziłam i mnie (nam) właśnie w ten sposób się udało. A wydawało mi się, że to ze mną jest coś nie tak i że to misja niemożliwa Trzymam kciuki

Edytowane przez Weronka9292
Czas edycji: 2014-11-16 o 11:54
Weronka9292 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 15:03   #4
kurczaczek1988
Przyczajenie
 
Avatar kurczaczek1988
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 14
Dot.: przerwanie błony u ginekologa?

Przerwanie błony dziewiczej przez ginekologa jest możliwe. Moja znajoma miała taki problem i musiała przejsc taki zabieg . Poprostu jej blona była zbyt "gruba"
kurczaczek1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-20 16:03:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:02.