Ciąża z księżyca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-19, 12:17   #1
Doll27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 3

Ciąża z księżyca


witam dziewczyny postanowiłam podzielić się z wami moją historią mam 27 lat pod koniec sierpnia a zasadzie ostatniego jego dnia mieliśmy z moim przyszłym mężem powiedzmy mały wypadek przy pracy pękła nam prezerwatywa i cała jej zawartość dostała się do środka nie przejęliśmy się za bardzo wiosną się pobieramy... mój chłopak wyjechał na 6 miesięczną placówkę a ja zajęłam się pracą przez pierwszy miesiąc nic nawet nie podejrzewałam dostałam jednodniowy okres i po nim się zaczęło bóle piersi senność wzdęcia... zrobiłam więc test- wyszedł negatywny dałam więc spokój zwłaszcza że dostałam 2 okres dość obfity trwał 3 dni z przerwami ale i po tym okresie objawy wróciły pomyślałam że muszę mieć poważne problemy z hormonami i tak na piątek 7 listopada umówiłam się do mojej ginekolog... przy usg dopochwowo robionym okazało się że mam w brzuszku fasolkę 10-11 tydzień w poniedziałek idę na szczegółowe badania boję się dziewczyny bo w ciągu tego czasu dwa razy piłam alkohol myślicie że mogą być jakieś problemy ?
Doll27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 13:14   #2
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Ciąża z księżyca

Cytat:
Napisane przez Doll27 Pokaż wiadomość
witam dziewczyny postanowiłam podzielić się z wami moją historią mam 27 lat pod koniec sierpnia a zasadzie ostatniego jego dnia mieliśmy z moim przyszłym mężem powiedzmy mały wypadek przy pracy pękła nam prezerwatywa i cała jej zawartość dostała się do środka nie przejęliśmy się za bardzo wiosną się pobieramy... mój chłopak wyjechał na 6 miesięczną placówkę a ja zajęłam się pracą przez pierwszy miesiąc nic nawet nie podejrzewałam dostałam jednodniowy okres i po nim się zaczęło bóle piersi senność wzdęcia... zrobiłam więc test- wyszedł negatywny dałam więc spokój zwłaszcza że dostałam 2 okres dość obfity trwał 3 dni z przerwami ale i po tym okresie objawy wróciły pomyślałam że muszę mieć poważne problemy z hormonami i tak na piątek 7 listopada umówiłam się do mojej ginekolog... przy usg dopochwowo robionym okazało się że mam w brzuszku fasolkę 10-11 tydzień w poniedziałek idę na szczegółowe badania boję się dziewczyny bo w ciągu tego czasu dwa razy piłam alkohol myślicie że mogą być jakieś problemy ?
Z tym alkoholem to jest loteria. Wiele kobiet piło trochę alkohol zanim się dowiedziały, że są w ciąży (w tym moja mama) i mają zdrowe dzieci, ba, nawet niektóre alkoholiczki mają zdrowe, bez FAS. Nikt Ci nie przewidzi, jak było u Ciebie.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 13:55   #3
kurczaczek1988
Przyczajenie
 
Avatar kurczaczek1988
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 14
Dot.: Ciąża z księżyca

Witaj!
Moja koleżanka na początku ciąży stwierdziła ze może pić alkohol no oczywiście takie słowa z ust kobiety w ciąży , która jest świadoma tego że w niej jest nie brzmia zbyt dobrze . No ale piła do 12 tyg ciaży i na cale szczęście urodziła zdrowe dziecko. Ty nie wiedziałaś że jesteś w ciazy a pilaś mysle że bedzie ok. Bardziej bym sie przejeła tymi dziwnymi okresami czy to jest normalne zawsze każde krwawienie w ciąży coś znaczy najlepiej pójść do lekarza . Piszesz ze byłaś u lekarza więc nie ma się co martwic

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=788170
zapraszam do przeczytania
kurczaczek1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 16:04   #4
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Ciąża z księżyca

Po prostu już nie pij alko i się nie zamartwiaj
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 00:12   #5
_Ruth
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 1
Dot.: Ciąża z księżyca

Ja też na początku jak jeszcze oczywiście nie miałam pojęcia że jestem w ciąży piłam alkohol, i to kilka razy. Jak tylko dowiedziałam sie że jestem w ciąży nie myślałam o niczym innym tylko o tym że mogłam zaszkodzić dziecku, ale na szczęście w pierwszych tygodniach to podobno nie szkodzi, później przestałam sie tym zamarwiać i wszystko jest w porządku Znajoma do 3 miesiąca nie wiedziała że jest w ciąży, a akurat była na wakacjach i imprezki i alkohol bardzo często, na szczęście dziecku nie zaszkodziło wszystko będzie ok
_Ruth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 20:10   #6
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Ciąża z księżyca

Ja dowiedzialam sie o ciazy, bedac w 5 tyg, i tez wczesniej kilka razy pilam alkohol i palilam (Oczywiscie palenie tez rzucilam jak sie dowiedzialam o ciazy), a corke urodzilam zdrowa, wiec mysle, ze nie ma sie co martwic
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 20:25   #7
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Ciąża z księżyca

Patrząc na tytuł pomyślałam że chcesz planować ciążę według faz księżyca

Dziewczyny maja rację, na tak wczesnym etapie nic się złego nie stanie. Bardziej zaszkodzisz dziecku jak będziesz się stale zamartwiać. Uszki do góry
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-26 21:25:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:30.