Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów. - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2011-03-03, 20:32   #4051
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

Cytat:
Napisane przez miszona Poka¿ wiadomo¶æ
No nic kupi³am ju¿ Luo w sklepie internetowym. Jak farbowanie nie wyjdzie to najwy¿ej kupiê co¶ innego. W nastêpnym tygodniu powinnam dostaæ. Po zafarbowaniu dam znaæ jak wysz³o. Zrobiê te¿ zdjêcia.
kolor bêdzie trójwymiarowy - nie p³aski, mieni±cy siê.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-03, 20:32   #4052
Nusiaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 28
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

Witajcie. (; ¶ledzê ten w±tek od kilku godzinek i tak siê zastanawiam czy mog³yby¶cie i mi doradziæ. Hmmm... Ogólnie jestem ciemn± blondynk±/jasn± szatynk± farbowan± dwukrotnie na rudy, raz u fryzjera, efekt by³ mizerniutki, bo kolor zszed³ w megaaa tempie, a potem razem z T¯ zdecydowali¶my siê na mango i tutaj wyszed³ klop(a mo¿e lepiej p±czek, tak tematycznie dzisiaj)... bardzo chcia³am unikn±æ czerwieni, ale z drugiej strony, da³o siê prze¿yæ, teraz z kolei cierpiê z powodu zbr±zowienia mojej rudej czupryny i hmmm, tak siê g³owiê nad jakim¶ apetycznym kolorkiem... Marzy mi siê bardzo intensywna marchewa, bardzo podobny, a nawet identyczny do tego: http://www.photoblog.pl/powylamywana/64389634 taki "s³oneczny". Czy która¶ z Was mog³aby mnie poratowaæ?
Nusiaaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-03, 20:41   #4053
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

Cytat:
Napisane przez Nusiaaaa Poka¿ wiadomo¶æ
Witajcie. (; ¶ledzê ten w±tek od kilku godzinek i tak siê zastanawiam czy mog³yby¶cie i mi doradziæ. Hmmm... Ogólnie jestem ciemn± blondynk±/jasn± szatynk± farbowan± dwukrotnie na rudy, raz u fryzjera, efekt by³ mizerniutki, bo kolor zszed³ w megaaa tempie, a potem razem z T¯ zdecydowali¶my siê na mango i tutaj wyszed³ klop(a mo¿e lepiej p±czek, tak tematycznie dzisiaj)... bardzo chcia³am unikn±æ czerwieni, ale z drugiej strony, da³o siê prze¿yæ, teraz z kolei cierpiê z powodu zbr±zowienia mojej rudej czupryny i hmmm, tak siê g³owiê nad jakim¶ apetycznym kolorkiem... Marzy mi siê bardzo intensywna marchewa, bardzo podobny, a nawet identyczny do tego: http://www.photoblog.pl/powylamywana/64389634 taki "s³oneczny". Czy która¶ z Was mog³aby mnie poratowaæ?
Na pocz±tek dekoloryzacja z rozja¶nianiem lub k±piel rozja¶niaj±ca, nastêpnie:
Vitality's Art Absolute 8.44 + Art Absolute Pure+ woda 9%
Farbê rozmieszaj pó³ na pó³ np: 50 ml Absolute+50 ml Pure + 150 wody 9%
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-03, 20:50   #4054
Nusiaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 28
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

hmmm, ciekawie brzmi, tylko jeszcze tak dyskretnie zapytam ile by mnie ten interes kosztowa³ (;
Nusiaaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-03, 20:57   #4055
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

Cytat:
Napisane przez Nusiaaaa Poka¿ wiadomo¶æ
hmmm, ciekawie brzmi, tylko jeszcze tak dyskretnie zapytam ile by mnie ten interes kosztowa³ (;
Zale¿y gdzie kupujesz ceny s± ró¿netrzeba sprawdziæ w hurtowni lub sklepie internetowym, je¶li w sklepie internetowym to trzeba siê liczyæ z kosztami przesy³ki.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-03, 21:00   #4056
Nusiaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 28
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

no ale zamawiaj±c przez Internet z przesy³k± zwykle wychodzi taniej.

A ten pure to który ekstrakt, bo uda³o mi siê znale¼æ co¶ takiego : http://www.ofryzjer.pl/advanced_sear...1&inc_subcat=1
Nusiaaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-03, 21:17   #4057
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

Cytat:
Napisane przez Nusiaaaa Poka¿ wiadomo¶æ
no ale zamawiaj±c przez Internet z przesy³k± zwykle wychodzi taniej. Nie w przypadku Vitality's - tu ceny s± podobne.

A ten pure to który ekstrakt, bo uda³o mi siê znale¼æ co¶ takiego : http://www.ofryzjer.pl/advanced_sear...1&inc_subcat=1
Takzapomnia³am napisaæ, wybierz pomarañczowy Pure
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-03-04, 08:37   #4058
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Ba¶ni :P
Wiadomo¶ci: 3 093
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

Hej

ja po pierwszym myciu g³owy i tak mi jakos jasniej sie zrobilo, duzo farby nie polecialo ale po wyschnieciu w sloncu jak patrze mam cos takiego dol wlosów cudo (teraz na odwrot) a przy odroscie mam kó³ko przebylsku takiej jakby zó³ci.
Nie wiem czy to farba zle z³apa³a? Zdarzylo wam sie cos takiego?

Choc fryzjerka mowila ze musze kilka razy pofarbowac te wlosy by sie tym rudym prze¿ar³y zeby kolor sie juz usadowi³ na tych w³oskach...


A to taka anegdota:
Posz³am do miejskiego sklepiku drogeryjnego i patrze a na polce jest sanysilk do rudych, mysle sobie kurde kupie skoro jest bo nie mam odzywki do rudych takiej koloryzuj±cej a babka mowi mi"nie sprzedam Pani" mowie "jak to, przeciez stoi na pó³ce za 7,90" a babka mowi "ale one sa wycofane juz i nie ma ich, ja czekam az producent mi w zamian da inna albo rozliczy sie ze mna za niesprzedana odzywke ktoa wycofali" mysle sobie dobra niech jej bedzie..
Ale pomysla³am, co za babsko za 7,90 to da³abym klientowi za 5 z³ niech sie cieszy...a ta sie bije za jedna odzywke pewnie po terminie juz waznosci i tym oto sposobem wiecej tam nie pojde

Edytowane przez Moni@
Czas edycji: 2011-03-04 o 12:14
Moni@ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-04, 11:37   #4059
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 13 006
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

Dziewczyny mam do Was takie pytanie-kiedy¶ pisa³a taka dziewczyna na watku ¿e mia³a w³osy blond bardzo jasny farbowany zafarbowa³a na rudo i zmy³ jej siê do ró¿owego.
Ja byæ mo¿e skusze siê na ten rudy, czytam Was ca³y czas, ale co z tym ró¿em?
Wiem ¿e powinnam pigmentowaæ w³osy podczas farbowania ¿eby kolor siê nie wyp³uka³ ale mo¿e byæ tak ¿e nawet na rudo siê wyp³ucze?
Albo na zolto?
Agatau88 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-04, 15:35   #4060
Nusiaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 28
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

dziêkujê, prze¶licznie za pomoc
hmm, ju¿ siê nie mogê doczekaæ efektu. ^^
Nusiaaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-04, 19:34   #4061
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

Cytat:
Napisane przez Agatau88 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny mam do Was takie pytanie-kiedy¶ pisa³a taka dziewczyna na watku ¿e mia³a w³osy blond bardzo jasny farbowany zafarbowa³a na rudo i zmy³ jej siê do ró¿owego.
Ja byæ mo¿e skusze siê na ten rudy, czytam Was ca³y czas, ale co z tym ró¿em?
Wiem ¿e powinnam pigmentowaæ w³osy podczas farbowania ¿eby kolor siê nie wyp³uka³ ale mo¿e byæ tak ¿e nawet na rudo siê wyp³ucze?
Albo na zolto?
...s± dwie mo¿liwo¶ci, czasami dodatek mahoniu czyli refleksu nr. 5 mo¿e sprawiaæ takie wra¿enie wiêc unikaj go(np. 7.65)
Je¶li trwa³a zostanie przeprowadzana od razu po odsiwiaczu wtedy ró¿ gwarantowany - czasami mo¿emy spotkaæ starsz± pani± w takim w³a¶nie kolorze - to jest przyczyna

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Nusiaaaa Poka¿ wiadomo¶æ
dziêkujê, prze¶licznie za pomoc
hmm, ju¿ siê nie mogê doczekaæ efektu. ^^
pochwal siê nied³ugo
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-04, 21:15   #4062
Nusiaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 28
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

Cytat:
Napisane przez kathy579 Poka¿ wiadomo¶æ
pochwal siê nied³ugo
oczywi¶cie, ¿e siê pochwalê, nie omieszkam. ^^
__________________
Pawe³ko ;* - 13.04.2009 r.
a w powietrzu czuæ zarêczyny

Kiedy mówi± mi: "nie zrobisz tego"
ja odwracam siê i odpowiadam
"nie? no to k*rwa patrz!"
Nusiaaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-05, 08:31   #4063
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 13 006
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

kathy
po raz kolejny dziekuje za wyja¶nienie mi
Zabieram siê za rudy jak pies do je¿a bo bojê siê ¿e bêdzie potem ciêzko wróciæ jak mi sie nie spodoba do blondu i to mnie powstrzymuje
Agatau88 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-05, 10:28   #4064
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

Cytat:
Napisane przez Agatau88 Poka¿ wiadomo¶æ
kathy
po raz kolejny dziekuje za wyja¶nienie mi
Zabieram siê za rudy jak pies do je¿a bo bojê siê ¿e bêdzie potem ciêzko wróciæ jak mi sie nie spodoba do blondu i to mnie powstrzymuje
cieszê siê ¿e mogê pomóc
Szkoda ¿e nie mo¿na peruk poprzymierzaæ ró¿nych kolorach i fasonach - jak ju¿ s± takie to tylko blondy albo ciemne br±zy
...dyskryminacja rudzielców

W³a¶nie wróci³am od fryzjera pozbywaj±c siê rozdwojonych koñcówek - w³oski piêknie pocieniowane i lekkie, jutro planujê farbowanie wiêc do fryzjera zabra³am szampon oczyszczaj±cy i balsam bez silikonów, z moj± fryzjerk± rozumiemy siêdobrze. Jutro farbujê inn± metod±, tzn na pocz±tek odrost na jakie¶ 25 min, potem do rozrobionej farby dodam odrobinê ciep³ej wodypo 25 min spryskam w³osy wod± (troszkê woda cie mo¿e sp³ywac, tak jak bym chcia³a nawil¿yæ) na³o¿ê farbê z pojemnika na w³oski na 10 min, sp³ukam i zakwaszê i to by by³o na tyle - co siê oka¿e opiszê jutro, a czy warto i kolor intensywny to siê okaze po ok 2 tygodniach. My¶lê ¿e mogê ju¿ tak robic poniewa¿ kolor jest dobrze zapigmentowany, w tym miesi±cu nie u¿ywa³am ani Deli ani Espresso. (tak na marginesie dodam ¿e wcze¶niej ta metoda siê nie sprawdza³a, poniewa¿ za du¿a ró¿nica by³a w kolorze)
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2011-03-05 o 10:31 Powód: dopis.
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-05, 11:31   #4065
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 2 528
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

kathy, czy to dobry pomys³, nak³adaæ farbê na olej (np. Vatika), po wczesniejszej prepigmentacji? Czy ten olej nie os³abi mi w jaki¶ sposób koloru?
__________________
Dbam o w³osy! :}


MOJA PIELÊGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-05, 12:28   #4066
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

Cytat:
Napisane przez Nolley Poka¿ wiadomo¶æ
kathy, czy to dobry pomys³, nak³adaæ farbê na olej (np. Vatika), po wczesniejszej prepigmentacji? Czy ten olej nie os³abi mi w jaki¶ sposób koloru?
Sama nie próbowa³am, do farby Vitality's dodaje siê saszetkê z olejami ok. 3ml (zerknij do 3 stron wstecz pisa³am jakie to oleje).
Ciê¿ko powiedzieæ, rozum podpowiada mi ¿e nie powinno to popsuæ koloryzacji, z drugiej strony ,,rudy,, kolor jest tak specyficzny - a obecnie osi±gnê³am zamierzony kolor który siê nie wyp³ukuje - wiêc sama rozumiesz ¿e nie chcê ju¿ eksperymentowac.
My¶lê ¿e warto spróbowaæ, ale za efekt nie odpowiadam - gdyby¶ siê odwa¿y³a - to please wypowied¼ siê u nas na forum - poniewa¿ te¿ jestem ciekawa. (szczególnie ba³a bym siê o brak intensywno¶ci rudo¶ci lub zmiana barwy w kierunku ciemne z³oto).

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------

Dodam jeszcze od siebie ¿e ja po prepigmentacji nie odwa¿y³a bym siê eksperymentowac z olejem przed farbowaniem.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-05, 18:24   #4067
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 2 249
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

kathy gratuluje, dobrze wycieniowane wlosy to podstawa.a naprawde ciezko wyposrodkowac zeby nie byly za ciezkie/za krotkie na gorze/z boku itp. mowiac szczerze mi tylko raz , jeden jedyny fryzjerka dobrze wyciowala wlosy, poza tym totalna porazka, sama robie to lepiej, ale mowiac szczerze czasem mi sie marzy znalezienie fryzjerki , z ktora sie zrozumiem.
czekam na recenzje Twojej nowej metody, wiadomo, ze to zdrowasze dla wlosow. w sumie pewnie kolo wakacji bede probowala Twojej mieszanki z vitalitys bo cos mi sie widzialo, ze wycofuja z pl moja serie RB i ma bc jakas nowa z "pochodnymi amoniaku", ale na stronie przedstawiciela firmy nie jest juz ujeta jak te, ktore mam "bez amoniaku" . tak wiec pracuj nad metodami, sa tu chetni na Twoje patenty
ja sobie mysle nad przycieciem grzywki znowu bo jakos dziwnie sie czuje calkiem bez, a moja juz sporo odrosla
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Mo¿e siê zdarzyæ, ¿e urodzi³a¶ siê bez skrzyde³, ale najwa¿niejsze, ¿eby¶ nie przeszkadza³a im wyrosn±æ.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-05, 18:57   #4068
looska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 142
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

Witam. Podczytujê w±tek od jakiego¶ czasu. Chcia³abym ufarbowaæ w³osy, tylko nie bardzo wiem jak i nie ukrywam, liczê na pomoc . Za tydzieñ minie miesi±c od mojej wizyty w salonie fryzjerskim. Mia³am robion± delikatn± dekoloryzacjê (z pominiêciem w³osów u nasady, rozja¶nienie gdzie¶ o 2 tony) i na³o¿ony czerwony blond (Farouk Chi), nie pamiêtam niestety numeru. Kolor bardzo szybko siê spra³, ju¿ po tygodniu na³o¿y³am to co mia³am pod rêk± - balsam zio³owy Venity (miedziany). Kolor wyszed³ obrzydliwy, matowa czerwieñ. Spiera³am go szamponem przeciw³upie¿owym, nadal mam na w³osach delikatn± czerwon± po¶wiatê (nie zawsze jest widoczna).

Przede wszystkim kolor moich w³osów to kompletny miszmasz. Farba jest roz³o¿ona nierówno. Mam gdzieniegdzie ciemniejsze pasma, gdzieniegdzie ja¶niejsze. Inny jest kolor na w³osach u nasady, inny na pozosta³ych. Zazwyczaj w³a¶nie w³osy u nasady farbuj± siê u mnie intensywniej i s± ja¶niejsze (pewnie moja wina). Chcia³abym wyrównaæ kolor i uzyskaæ efekt podobny do L. Lohan albo R. McGowan. Pytanie czy na moich w³osach siê da. Nie wiem czy nie nale¿y wykonaæ prepigmentacji, czy w ogóle kolor przykryje takie nierówno¶ci. Zdecydowa³am siê na farby Vitalitys, tylko nie wiem jaki dobraæ kolor. Zastanawiam siê nad wod± (zamierzam kupiæ z Subriny), my¶la³am o 3 % na w³osy u nasady i 6 % na resztê. Je¶li chodzi o ton to wydaje mi siê, ¿e mój kolor to 5, taki jasny br±z.

W za³±cznikach zdjêcia:
dwa pierwsze - taki efekt chcê uzyskaæ
kolejne - moje w³osy, zdjêcia rzecz jasna bez lampy b³yskowej
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg Charmed-tv-show-06.jpg (22,9 KB, 50 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg lindsay-lohan-goes-red.jpg (50,9 KB, 41 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC00465.jpg (64,5 KB, 36 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC00471.jpg (126,5 KB, 31 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC00476.jpg (195,2 KB, 29 za³adowañ)
looska jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-05, 19:27   #4069
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

Cytat:
Napisane przez julianna-p Poka¿ wiadomo¶æ
kathy gratuluje, dobrze wycieniowane wlosy to podstawa.a naprawde ciezko wyposrodkowac zeby nie byly za ciezkie/za krotkie na gorze/z boku itp. mowiac szczerze mi tylko raz , jeden jedyny fryzjerka dobrze wyciowala wlosy, poza tym totalna porazka, sama robie to lepiej, ale mowiac szczerze czasem mi sie marzy znalezienie fryzjerki , z ktora sie zrozumiem.
czekam na recenzje Twojej nowej metody, wiadomo, ze to zdrowasze dla wlosow. w sumie pewnie kolo wakacji bede probowala Twojej mieszanki z vitalitys bo cos mi sie widzialo, ze wycofuja z pl moja serie RB i ma bc jakas nowa z "pochodnymi amoniaku", ale na stronie przedstawiciela firmy nie jest juz ujeta jak te, ktore mam "bez amoniaku" . tak wiec pracuj nad metodami, sa tu chetni na Twoje patenty
ja sobie mysle nad przycieciem grzywki znowu bo jakos dziwnie sie czuje calkiem bez, a moja juz sporo odrosla
Masz ca³kowit± racjê mimo multum osób wykonuj±cych ten zawód - rzadko mo¿na spotkaæ kogo¶ kto siê zna (szczególnie na krêcio³ach). Wczoraj rozmawia³am z pewn± fryzjerk± w Warszawskiego salonu (uda³am siê tam ¿eby zbadaæ stan struktury w³osa) która z w³oskich farb bardzo chwali³a Framesi dodaj±c ¿e nie ka¿dy fryzjer potrafi pos³ugiwaæ siê wodami z tej firmypo prostu jest wiele stê¿eñ a oni nie wiedz± jak ich u¿ywac. Zakoñczy³y¶my mi³± rozmowê prób± zaproponowania mi serum z Kerastase, bo to jednak jak twierdzi³a mi³a pani najlepsza seria (czerwona do koloryzowanych) - ja od razu do niej ¿e pewnie na³adowana silikonami, zaczê³a czytac sk³ad i mówi nie nic tu takiego nie ma, zerknê³am i znalaz³a 2 silikony. Pamiêtam czasy kiedy u¿ywa³am ampu³ki cement - w³osy w dobrym stanie - ale stan oblepienia i obci±¿enia. No i w³a¶ni dzisiaj rano zdecydowa³am siê i¶æ do mojej mi³ej fryzjerki - po wizycie u niej nigdy nie p³aka³am, wrêcz przeciwnie. Je¶li chodzi o RB to mo¿e zrób zapas? Moja grzywka ju¿ odrastai nigdy wiêcej krótkiej grzywki do krêconych w³osów - minimum do czubka nosa.

---------- Dopisano o 20:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Cytat:
Napisane przez looska Poka¿ wiadomo¶æ
Witam. Podczytujê w±tek od jakiego¶ czasu. Chcia³abym ufarbowaæ w³osy, tylko nie bardzo wiem jak i nie ukrywam, liczê na pomoc . Za tydzieñ minie miesi±c od mojej wizyty w salonie fryzjerskim. Mia³am robion± delikatn± dekoloryzacjê (z pominiêciem w³osów u nasady, rozja¶nienie gdzie¶ o 2 tony) i na³o¿ony czerwony blond (Farouk Chi), nie pamiêtam niestety numeru. Kolor bardzo szybko siê spra³, ju¿ po tygodniu na³o¿y³am to co mia³am pod rêk± - balsam zio³owy Venity (miedziany). Kolor wyszed³ obrzydliwy, matowa czerwieñ. Spiera³am go szamponem przeciw³upie¿owym, nadal mam na w³osach delikatn± czerwon± po¶wiatê (nie zawsze jest widoczna).

Przede wszystkim kolor moich w³osów to kompletny miszmasz. Farba jest roz³o¿ona nierówno. Mam gdzieniegdzie ciemniejsze pasma, gdzieniegdzie ja¶niejsze. Inny jest kolor na w³osach u nasady, inny na pozosta³ych. Zazwyczaj w³a¶nie w³osy u nasady farbuj± siê u mnie intensywniej i s± ja¶niejsze (pewnie moja wina). Chcia³abym wyrównaæ kolor i uzyskaæ efekt podobny do L. Lohan albo R. McGowan. Pytanie czy na moich w³osach siê da. Nie wiem czy nie nale¿y wykonaæ prepigmentacji, czy w ogóle kolor przykryje takie nierówno¶ci. Zdecydowa³am siê na farby Vitalitys, tylko nie wiem jaki dobraæ kolor. Zastanawiam siê nad wod± (zamierzam kupiæ z Subriny), my¶la³am o 3 % na w³osy u nasady i 6 % na resztê. Je¶li chodzi o ton to wydaje mi siê, ¿e mój kolor to 5, taki jasny br±z.

W za³±cznikach zdjêcia:
dwa pierwsze - taki efekt chcê uzyskaæ
kolejne - moje w³osy, zdjêcia rzecz jasna bez lampy b³yskowej
Witamy w gronie rudzielców
Czy kolor po dekoloryzacji i farbie (u fryzjera) by³ równy?
Je¶li chodzi o wodê to mo¿na by tak kombinowac, z regu³y w³osy u nasady wychodz± o pó³ tonu ja¶niejsze ze wzglêdu na ciep³o p³yn±ce od skóry. Co do Subriny to szczerze odradzam - wyrzuci³am ca³y litr, je¶li chcesz ma³± pojemno¶æ o wiele lepsza bêdzie Joanna a najlepsza oryginalna woda. Vanita zawiera hennê.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-05, 19:38   #4070
looska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 142
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

Nie, nie by³y równe. W³a¶nie my¶la³am, ¿e co jak co, ale fryzjerka bêdzie umia³a na³o¿yæ mi farbê tak ¿eby nie by³o znacznej ró¿nicy miêdzy w³osami u nasady, a tymi na koñcach. Jak wysz³am to mia³am ¿ó³to-rude, spra³y siê po jednym myciu do rudo¶ci. Reszta w³osów by³a w kolorze rudego br±zu. Dodam, ze od spodu mam ja¶niejsze w³osy na koñcach. Miszmasz, kompletny miszmasz. Dlatego te¿ wracam do samodzielnego farbowania. Do tej pory farbowa³am Kadusem, Artego i raz Subrin± (najgorsza farba). Z wody jednak by³am zadowolona. Zastanowiê siê nad t± Joann± je¶li znajdê j± w sklepie fryzjerskim. Jak nie to trudno, kupiê 2 litry wody utlenionej Vitalitys, bêdzie na d³u¿ej.
looska jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-05, 20:02   #4071
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

Cytat:
Napisane przez looska Poka¿ wiadomo¶æ
Nie, nie by³y równe. W³a¶nie my¶la³am, ¿e co jak co, ale fryzjerka bêdzie umia³a na³o¿yæ mi farbê tak ¿eby nie by³o znacznej ró¿nicy miêdzy w³osami u nasady, a tymi na koñcach. Jak wysz³am to mia³am ¿ó³to-rude, spra³y siê po jednym myciu do rudo¶ci. Reszta w³osów by³a w kolorze rudego br±zu. Dodam, ze od spodu mam ja¶niejsze w³osy na koñcach. Miszmasz, kompletny miszmasz. Dlatego te¿ wracam do samodzielnego farbowania. Do tej pory farbowa³am Kadusem, Artego i raz Subrin± (najgorsza farba). Z wody jednak by³am zadowolona. Zastanowiê siê nad t± Joann± je¶li znajdê j± w sklepie fryzjerskim. Jak nie to trudno, kupiê 2 litry wody utlenionej Vitalitys, bêdzie na d³u¿ej.
Powiem ci ¿e ciê¿ko to widzê, na pocz±tku trzeba koniecznie wyrównaæ kolor - prawid³owym rozwi±zaniem by³a by dekoloryzacja+ rozja¶nianie w jednym, lub k±piel rozja¶niaj±ca, jednak niedawno mia³a¶ dekoloryzacjê, nastêpnie farbowanie i Venite - czy w³osy prze¿yj± nastêpny agresywny zabieg chemiczny - decyzja nale¿y do ciebie. Nie rozumiem dlaczego fryzjer nie potrafi³ odpowiednio wykonac zabiegu. Je¶li chodzi o kolory to szukaj na poziomie 7, np: 7.34. Na obecn± chwilê zanim siê zdecydujesz proponujê olejowanie w³osów naturalnymi olejami które wymywaj± farbê a przy okazji regeneruj± w³osy.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2011-03-05 o 20:04
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-05, 20:23   #4072
looska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 142
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

Czyta³am o k±pieli rozja¶niaj±cej, trochê siê obawiam. Po dekoloryzacji nie by³o ró¿nicy je¶li chodzi o miêkko¶æ w³osa. Venita to by³ jaki¶ koszmar. Zrobi³y siê sztywne i szorstkie, maska za³atwi³a sprawê (u¿ywam mlecznej Mili), wróci³y do dawnego stanu. Co¶ czu³am, ¿e fryzjerka nie jest przekonana do tego co robi. Nie by³a pewna jaki dobraæ oksydant, w ogóle dziwiê siê, ¿e u¿y³a 6% na ca³e w³osy. Co do farby to mam wra¿enie, ¿e nadal siê spiera. Nie wiem czemu, ale ¿adna nie chce siê trzymaæ. Myjê w³osy codziennie. Pierwszy kolor na jaki ufarbowa³am (jakie¶ 1,5 roku temu) to by³ jaki¶ czerwony rudy Kadusa. Po miesi±cu mia³am br±z z lekkim rudym odcieniem. Przykry³am go ciemnym br±zem, te¿ sp³ywa³ w zaskakuj±cym tempie. £adny ten 7,34. Co do w³osów to powoli pojawiaj± siê odrosty, obawiam siê, ¿e im wiêksze bêd± tym gorzej z kolorem. Inny wyjdzie na odrostach, inny na reszcie w³osów u nasady i pewnie inny na koñcach .
looska jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-05, 21:13   #4073
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

Jaki jest twój naturalny kolor? Po Venicie mia³am bardzo sztywne w³osy - nieprzyjemne w dotyku - wyra¼nie oblepione.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2011-03-05 o 21:16
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-05, 21:46   #4074
looska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 142
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

Naturalny to br±z. Ani jasny, ani ciemny. Powiedzia³abym, ¿e zbli¿ony do tego jakie mam teraz na koñcach i tych ciemniejszych plamach (tylko chyba ciemniejszy). Sêk w tym, ¿e przy przedzia³ku mam rude (i rzecz jasna mooocno sprane). Jak Venita siê zmy³a to wróci³ taki z³otawy poblask (jak wcze¶niej wspomnia³am, w³osy by³y farbowane czerwonym blondem). Jedyny plus Venity - pozby³am siê zapachu dekoloryzatora. Tydzieñ go czu³am mimo codziennego mycia w³osów. Nawet maska nie da³a rady go "zag³uszyæ".
looska jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-05, 22:00   #4075
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 2 249
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

kathy osobiscie serie cementu wspominam jako najgorzej wydane pieniadze na wlosy wiec kerastase dziekuej a sluchajac ostatnio opinii milej pani kupilam na slepo odzywke unoszaca wlosy z silikonem ( po co go dodawac, przeciez one obciazaja)
zapasy robilam, mam chyba 4 farby z czego jedna polegnie jutro lub pojutrze ( mialo byc za tydzien, ale weekend mam juz zaplanowany a odrostow w kolorze zlotego blondu i zmytych koncowek na ten weekend nie zabiore).
co do grzywki - mam twarz w ksztalcie serca wiec calkiem bez grzywki dziwnie sie czuje, chociaz troche mnie irytuje , ze w pl slysze ze mam wysokie czolo, a za granica ladny ksztalt; niemniej tu lepiej sie czuje z jakas grzywka

jesli ozna spytac jak oceniono stan Twoich wlosow po vitalitys?? pewnie do niej wroce wiec kazde info mile widziane

Dziewczyny opalacie sie na wiosne?? bo mnie sie juz pytaja czy zamierzam, ale mi dobrze z jasna skora, zastanawiam sie tylko czy tez ulegacie temu "pl-przymusowi" - im ciemniej tym lepiej??

co do wody subriny to mialam male buteleczki, uzylam do roznych farb, nie wiem dlaczego, ale moim zdaniem podniszczaja wlosy i farba szybciej po nich znika
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Mo¿e siê zdarzyæ, ¿e urodzi³a¶ siê bez skrzyde³, ale najwa¿niejsze, ¿eby¶ nie przeszkadza³a im wyrosn±æ.” Coco Chanel

Edytowane przez julianna-p
Czas edycji: 2011-03-05 o 22:02
julianna-p jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-05, 22:36   #4076
looska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 142
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

Julianna-p, dobrze wiedzieæ. Szczerze mówi±c nawet bym nie pomy¶la³a, ¿e woda ma takie znaczenie. Cz³owiek uczy siê ca³e ¿ycie . Raz mia³am jeszcze jak±¶ wodê, nazwa zaczyna³a siê chyba na "c". Przezroczysta butelka i niebieski korek.

Ech, coraz bardziej denerwuje mnie to, co mam na g³owie. Tak wyp³owia³ego koloru jeszcze u siebie nie widzia³am...
looska jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-05, 22:49   #4077
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 2 249
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

looska nie kojarze takiej wody, zwykle kupuje wode do farby, ktora uzywam. tamte male kupilam do pojedynczej farby na probe, potem jeszcze chyba raz dalam je sobie wmowic do innych farb i mialam kiepskie wrazenia. revlon np jest trwala farba, ale po tej wodzie zlecial ekspresem. teraz uzywam takze wody od farby czyli RB, ma mietowy zapach (ktorego nie lubie), ale farba razem z nia lepiej wychodzi. zastanawiam sie tylko czy farboawac cale jak zykle, czy jak kathy teraz kombinuje
mam nadzieje, ze Twoje wlosy sa w dosc dobrej kondycji bo mi to tez wyglada na wlosy do kapieli lub dekoloryzacji
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Mo¿e siê zdarzyæ, ¿e urodzi³a¶ siê bez skrzyde³, ale najwa¿niejsze, ¿eby¶ nie przeszkadza³a im wyrosn±æ.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-05, 22:58   #4078
201709121022
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 477
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

Cytat:
Napisane przez julianna-p Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny opalacie sie na wiosne?? bo mnie sie juz pytaja czy zamierzam, ale mi dobrze z jasna skora, zastanawiam sie tylko czy tez ulegacie temu "pl-przymusowi" - im ciemniej tym lepiej??
Moja odpowied¼ Ciê zapewne nie zadziwi: NIE. Ze wzglêdu na oczywisto¶æ pomijam kwestie zdrowotne. Mnie te¿ dobrze z moj± jasn± i zdrow± skór±, a na "pl - przymus" w kwestiach jakichkolwiek jestem uodporniona zupe³nie. Zreszt± obserwujê, ¿e "im ciemniej tym lepiej" to domena specyficznych... grup spo³ecznych Jeszcze s³oñce, "kolorki" nabywane w sposób naturalny rozumiem, co kto lubi. Ale nie znam nikogo, kogo uwa¿a³abym za inteligentnego, a kto przy obecnym poziomie wiedzy na ten temat korzysta³by z solarium.
A ju¿ pomarañczowa, albo br±zowa (solarka, osiem i pó³ tony samoopalacza, 8h na s³oñcu plackiem) skóra w po³±czeniu z rudo¶ciami to jest dla mnie gwa³t analny na naturze i widok dramatyczny.
201709121022 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-05, 23:04   #4079
looska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 142
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

W³osy mam miêkkie. Zdjêcia zosta³y zrobione mo¿e 30 minut po wysuszeniu suszark±. Wtedy mam szopê zamiast w³osów . Koñcówek nie mam szorstkich, ale s± rozdwojone. My¶la³am, ¿e masz na my¶li wodê. Farbê te¿ mia³am, na dodatek w kolorze cyklamenowym. Okropnie siê spiera³a, w³osy te¿ mi siê po niej nie podoba³y. Kolor nie by³ taki jaki powinien byæ po farbie, w³a¶nie jakby matowy. ¯a³ujê, ¿e nie spyta³am fryzjerki czym robi³a dekoloryzacjê (a drugi raz do niej i¶æ nie chce).
looska jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-03-06, 09:31   #4080
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do w³osów.

Dzisiaj zabieram siê za farbowanie - metod± na 10 min koñce z 3% wod±(czyli mieszanka farba+woda 6% + ciep³a woda która odrobinê rozrobi stê¿enie z 6 na 3).

looska
My¶lê ¿e problem twój to wysoka porowato¶æ w³osa - wszystko na to wskazuje, pigment ¼le siê rozk³ada oraz szybko wyp³ukuje. Poczytaj na ten temat na moim blogu, gdyby kolor nie by³ tak bardzo ciemny proponowa³abym zrobiæ prepigmentacje, ale w tym przypadku twój wybór pad³ na jasny kolor. Je¶li zdecydowa³aby¶ siê na kolor na poziomie 5 lub 6, wystarczy³a by prepigmentacja (która nie niszczy w³osów) plus odpowiedni kolor na poziomie 6 np 6.4. My¶lê ¿e kolor wyszed³ by równy, je¶li nie za pierwszym to na pewno nastêpnym razem. Ale kolor by³ by ciemny Je¶li chcesz siê przekonac w jakim stanie s± twoje w³osy, umyje je tylko szamponem dziecinnym.
julianna
Niestety nie uda³o mi siê sprawdziæ stan w³osa pod mikroskopem, poniewa¿ po d³u¿szej rozmowie okaza³o siê ¿e niestety nie maj± aparatury, ale w tym tygodniu bêdê w Arkadii wiêc mo¿e siê uda - w wiêkszych Douglasach i Sephorach podobno maj± te aparatury.
Co do opalania to za jaki¶ miesi±c mam zmiar kupic krem do cia³a Clarins - które nadaje subteln± opaleniznê naszczê¶cie nie pomarañczow± wiêc co jaki¶ czas u¿yjê
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:54.