Mówienie "Dzień dobry" i "ty" do nieznajomego. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-08, 14:20   #1
marta10011990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 33

Mówienie "Dzień dobry" i "ty" do nieznajomego.


Cześć .
Chciałabym zapytać Was, Moje Drogie Wizażanki, jak to u Was jest z mówieniem "Dzień dobry" mężczyznom (młodym, w średnim wieku i starszym).
Nigdy wcześniej o tym nie pomyślałam, ale wczoraj dotarło do mnie, że (chyba) źle postępuję... Uważam, że moi sąsiedzi-mężczyźni o kilka lat starsi powinni mi mówić "Dzień dobry" a nie ja im... Mam 23 lata i uważam, że to nie ja powinnam im się kłaniać jako pierwsza. Jeśli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu . Dodam jeszcze, że sprawę komplikuje to, że wyglądam na 17-18 lat a nie 23...
Powiedźcie mi jeszcze czy sąsiadom-mężczyznom około 40 lat powinnam mówić "Dzień dobry"?
Co do osób starszych to myślę, że trzeba kłaniać się, ale co z tymi mężczyznami do 40 roku życia?
Mężczyźni, którzy są tutaj na tym forum, proszę, niech wypowiedzą się jak to wygląda z ich punktu widzenia?
Problem, niby błahy, ale dla mnie jest to ważne, bo od września będę pracować w szkole podstawowej i nie chciałabym, abyś ktoś kiedyś powiedział: "Została nauczycielką i straciła rozum, bo teraz "Dzień dobry" nie umie powiedzieć...
marta10011990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 14:30   #2
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Mówienie "Dzień dobry".

Jakie to ma znaczenie, kto pierwszy powie "dzień dobry"? Ja wyznaję zasadę, że pierwsza mówi to osoba, która jako pierwsza zobaczyła tę drugą osobę (to znaczy, ze jak wychodzę z domu i widzę sąsiada, który stoi do mnie tyłem i mnie nie widzi to ja pierwsza radośnie wołam mu na powitanie).
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 14:33   #3
booombelek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: pod pierzyną.
Wiadomości: 8 711
Dot.: Mówienie "Dzień dobry".

cholera, a ja do dzis myslalam ze mowi mlodsza osoba
booombelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 14:35   #4
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Mówienie "Dzień dobry".

Cytat:
Napisane przez Faxu Pokaż wiadomość
Jakie to ma znaczenie, kto pierwszy powie "dzień dobry"? Ja wyznaję zasadę, że pierwsza mówi to osoba, która jako pierwsza zobaczyła tę drugą osobę (to znaczy, ze jak wychodzę z domu i widzę sąsiada, który stoi do mnie tyłem i mnie nie widzi to ja pierwsza radośnie wołam mu na powitanie).
No dokladnie

Wysyłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk 2
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 14:36   #5
marta10011990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 33
Dot.: Mówienie "Dzień dobry".

Zapytałam o to mówienie "Dzień dobry" mojego tatę i on stwierdził, że takim gówniarzom koło trzydziestki nie powinnam mówić "Dzień dobry", bo jestem kobietą i to oni powinni mi się kłaniać.
Zgadzam się z tym, że jeśli sąsiad-mężczyzna stoi do mnie tyłem to trzeba powiedzieć mu "Dzień dobry".
A co jeśli z odległości 10-15 m widzę, że idzie mój sąsiad - on mnie widzi, a ja jego? I co mam zrobić, gdy będziemy przechodzić obok siebie? Spuścić głowę i czekać, aż sam powie, czy patrzeć na niego i czekać aż sam powie?
marta10011990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 14:41   #6
maggie_grace
Zadomowienie
 
Avatar maggie_grace
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1 305
Dot.: Mówienie "Dzień dobry".

Ja jestem nauczona, że jako młodsza osoba mam mówić pierwsza (nie ważne czy mnie ten sąsiad widział wcześniej czy nie). Ja jako trzydziestolatka czy czterdziestolatka nie będę się wyrywać pierwsza z dzień dobry jak widzę, że idzie ktoś znajomy, ale jednak dwa razy młodszy.
maggie_grace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 14:42   #7
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Mówienie "Dzień dobry".

Cytat:
Napisane przez Faxu Pokaż wiadomość
Jakie to ma znaczenie, kto pierwszy powie "dzień dobry"? Ja wyznaję zasadę, że pierwsza mówi to osoba, która jako pierwsza zobaczyła tę drugą osobę (to znaczy, ze jak wychodzę z domu i widzę sąsiada, który stoi do mnie tyłem i mnie nie widzi to ja pierwsza radośnie wołam mu na powitanie).
No dokładnie, nie wyobrażam sobie stać i czekać aż mi ktoś powie dzień dobry, żeby dopiero wtedy odpowiedzieć.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-08, 14:44   #8
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: Mówienie "Dzień dobry".

Cytat:
Napisane przez marta10011990 Pokaż wiadomość
Zapytałam o to mówienie "Dzień dobry" mojego tatę i on stwierdził, że takim gówniarzom koło trzydziestki nie powinnam mówić "Dzień dobry", bo jestem kobietą i to oni powinni mi się kłaniać.
Zgadzam się z tym, że jeśli sąsiad-mężczyzna stoi do mnie tyłem to trzeba powiedzieć mu "Dzień dobry".
A co jeśli z odległości 10-15 m widzę, że idzie mój sąsiad - on mnie widzi, a ja jego? I co mam zrobić, gdy będziemy przechodzić obok siebie? Spuścić głowę i czekać, aż sam powie, czy patrzeć na niego i czekać aż sam powie?
Ja mam 25 lat i mówię pierwsza "Dzień dobry" moim trzydziestoletnim sąsiadom, czasem mówimy równocześnie, czasem oni mówią pierwsi, wychodzi to naturalnie. Nie zastanawiam się, że mi to się należy od tych gówniarzy szacunek, oni się mają kłaniać. Uważam też spuszczanie głowy i czekanie aż ktoś się przywita za zachowanie bucowate, gburowate i chamskie.
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 14:45   #9
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Mówienie "Dzień dobry".

Cytat:
Napisane przez marta10011990 Pokaż wiadomość
Zapytałam o to mówienie "Dzień dobry" mojego tatę i on stwierdził, że takim gówniarzom koło trzydziestki nie powinnam mówić "Dzień dobry", bo jestem kobietą i to oni powinni mi się kłaniać.
Zgadzam się z tym, że jeśli sąsiad-mężczyzna stoi do mnie tyłem to trzeba powiedzieć mu "Dzień dobry".
A co jeśli z odległości 10-15 m widzę, że idzie mój sąsiad - on mnie widzi, a ja jego? I co mam zrobić, gdy będziemy przechodzić obok siebie? Spuścić głowę i czekać, aż sam powie, czy patrzeć na niego i czekać aż sam powie?
bez sensu takie rozkminianie. kurcze, kto powie pierwszy ten powie, co za różnica, ważne żeby powiedzieć.
dla mnie większym problemem jest to, komu mam mówić cześć a komu dzień dobry
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 15:00   #10
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Mówienie "Dzień dobry".

Ej chociaż fakt jak ja nie powiem tym starszym to oni mi też nie powiedzą. Tzn u mnie w bloku ogólnie ludzie to gbury i mało kto już w ogóle mówi xd

Wysyłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk 2
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 15:02   #11
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Mówienie "Dzień dobry".

kto pierwszy powie ten jest grzeczniejszy :P Wkurzaja mnie ludzie ktorzy czekaja zeby im sie kłaniac. Przestalam mowic czesc sasiadce bo szłam kiedys pod słońce i nie widziałam ze to ona z naprzeciwka. I pierwsza sie nie odezwała tylko odwrociła głowe. Wiec jak ma mi sie tylko z łaski odkłaniac to mam ja gdzies
A ja jak nie wiem czy mowic czesc czy nie wole powiedziec rowiesnikowi dzien dobry, bo tez bywaja wrazliwi
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-08, 15:02   #12
Mircalla
Rozeznanie
 
Avatar Mircalla
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 799
Dot.: Mówienie "Dzień dobry".

Kto pozdrawia?

W sytuacjach oficjalnych przyjmuje się starą zasadę, że pierwsza pozdrawia osoba stojąca niżej w hierarchii społecznej - więc pierwszy kłania się pracownik swojemu przełożonemu, uczeń nauczycielowi. Młodszy pozdrawia starszego, mężczyzna kobietę, idący stojącego, wchodzący do już obecnego, jadący samochodem pieszego. Nie powinno się jednak sztucznie wyczekiwać na pozdrowienie, przeprowadzając śmieszną kalkulację „kto ważniejszy". Osoba kulturalna na widok znanej sobie osoby po prostu kłania się.

- fragment z http://dobre-wychowanie.blogspot.com...oir-vivre.html
__________________
Małymi krokami do dużych celów...


- tym, co stymuluje człowieka najskuteczniej, jest egoizm.
- a miłość?
- miłość wynika z pragnienia, żeby ktoś nas kochał. A to znowu egoizm.
Mircalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 15:04   #13
Lemmy is God
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 854
Dot.: Mówienie "Dzień dobry".

Teoretycznie to kobieta powinna mówić pierwsza dzień dobry, jak i osoba młodsza starszej. W praktyce to stosuje tak że jak widzę sąsiada to mówię dzień dobry czy cześć, na ogół wychodzi to tak że w podobnym czasie się witamy i tyle. Tylko w wypadku dzieciaków czekam aż pierwsi powiedzą dzień dobry bo nie będę się przed dziesięciolatkami płaszczyć.
Lemmy is God jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 15:05   #14
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Mówienie "Dzień dobry".

Z punktu savoir vivre wyglada to tak:
-zasadniczo pierwszy "dzień dobry" powinien powiedzieć mężczyzna kobiecie, ale!

-jeśli mężczyzna jest znacznie starszy od kobiety (20-30 lat) to ona powinna pierwsza się przywitać
-jeśli obie osoby poruszają się, to pierwsza mówi ta osoba, która pierwsza zauważy drugą
-jeśli jedna osoba porusza się, a druga nie, to zawsze pierwsza wita się osoba poruszająca się
-jeśli się wchodzi do pomieszczenia, to wita się osoba wchodząca, a nie te przebywające w pomieszczeniu
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 15:18   #15
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Mówienie "Dzień dobry".

Jak to jest w teorii napisała już klempaa

U mnie w praktyce jest tak, że jak kogoś ujrzę to się witam i nie analizuje co wypada i kto pierwszy, bo dla mnie istotny jest sam fakt pozdrowienia.
Tak samo jak jestem na spacerze z psem i ktoś do mnie zagada w stylu "o jak się wabi?" albo "nie pogryzą się?" to po tej krótkiej wymianie zdań, jak odchodzę to mówię "do widzenia"
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 15:26   #16
marta10011990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 33
Dot.: Mówienie "Dzień dobry".

jajajamajka - u mnie właśnie jest tak, że jak ja nie powiem (z różnych powodów, np. bo nie zauważę) to nie usłyszę "Dzień dobry".

bedeliciuos - problem z "Cześć" czy "Dzień dobry" też mam. Głupio powiedzieć mi "Dzień dobry" kobiecie lub mężczyźnie 5 lat starszemu ode mnie. A jeszcze trudniej powiedzieć mi "Cześć" skoro wiem, że oni są niewiele starsi ode mnie.

Mircalla, dziękuję za przytoczenie tego fragmentu . W moim pytaniu chodziło mi o sytuacje nieoficjalne, czyli np. spotkanie sąsiada na klatce schodowej, przed blokiem, w sklepie itd.

klempaa - największe opory przed mówieniem "Dzień dobry" mam tym 5-10 lat starszym.
marta10011990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 15:29   #17
Paszczurek666
Zakorzenienie
 
Avatar Paszczurek666
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomości: 4 262
Dot.: Mówienie "Dzień dobry".

Widzę sąsiadów, to im mówię. Oni mnie widzą, więc oni mówią pierwsi.
Jak dla mnie to komplikowanie. Nie jest tak, że widząc znajomą osobę odruchowo się z nią wita?
__________________
Nie wydaję pieniędzy na głupoty (tysięczna para butów NIE JEST głupotą)
Miłośniczka butów wszelakich

Podskakuję z Mel B.
Joga

Jem czekoladę aż uszy mi się trzęsą.
----------------------------
Używasz poprawnie?
'Szlak prowadzi na wschód.'
'Szlag mnie trafia.'
Paszczurek666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 15:43   #18
Lady Audrey
Zakorzenienie
 
Avatar Lady Audrey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 656
Dot.: Mówienie "Dzień dobry".

Ja mam 20 lat, wyglądam na 17-18 i nie wymagam mówienia dzień dobry od rówieśników mojego brata (15 lat), którzy przecież mnie znają bo to dla mnie paranoja, młodsze dzieciaczki z sąsiedztwa - owszem, to dla mnie świadczy o dobrym wychowaniu dziecka. Co do mówienia "dzień dobry" mężczyznom do 40 to zależy, jeśli sąsiad i zobaczę go pierwsza to mówię dzień dobry. Zresztą wszystko co chcę napisać, napisała już klempaa.
__________________


Wczoraj, dzisiaj, zawsze.





Lady Audrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 15:44   #19
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Mówienie "Dzień dobry".

Cytat:
Napisane przez marta10011990 Pokaż wiadomość
największe opory przed mówieniem "Dzień dobry" mam tym 5-10 lat starszym.
A to nie możesz mówić im "hej/cześć/witam"? Ja niewiele starszym sąsiadom tak mówię.
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-08, 16:08   #20
marta10011990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 33
Dot.: Mówienie "Dzień dobry".

Lady Audrey, ja też mam młodszego brata, ma 17 lat i czasami zdarzy się, że któryś z jego kolegów, jak wejdę do pokoju, mówi mi "Dzień dobry". Wtedy odpowiadam mu "Cześć". Doceniam takie zachowanie, ale nie wymagam, aby 17-letni chłopcy mówili mi "Dzień dobry". Problem mam ze starszymi ode mnie, a nie z młodszymi .

A ci byście zrobiły gdybyście spotkały na ulicy 35-letniego Pana bibliotekarza? Jak wchodzę do biblioteki to mówię mu "Dzień dobry", ale czy na ulicy też mam mu mówić?
marta10011990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 16:12   #21
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Mówienie "Dzień dobry".

Cytat:
Napisane przez marta10011990 Pokaż wiadomość
A ci byście zrobiły gdybyście spotkały na ulicy 35-letniego Pana bibliotekarza? Jak wchodzę do biblioteki to mówię mu "Dzień dobry", ale czy na ulicy też mam mu mówić?

Jeśli mijasz go na ulicy a oboje idziecie, to pierwszy mówi ten, kto zauwazy drugą osobę. Jeśli widzicie się z daleka - to mężczyzna powinien pierwszy powiedzieć "dzień dobry", ale jeśli by przyszło np. do podawania ręki - to kobieta decyduje, czy tą rękę chce podać (a więc Ty pierwsza rękę wyciągasz).
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 16:13   #22
marta10011990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 33
Mówienie "ty" do nieznajomego.

Dzisiaj założyłam wątek o mówieniu "Dzień dobry" i przyszło mi do głowy jeszcze jedno pytanie. Kiedyś miałam taką sytuację, że byłam u lekarza rodzinnego (przyjmującego teoretycznie do 18 r.ż.) i jakaś kobieta z dzieckiem zapytała mnie: "Czy TY jesteś ostatnia?". Miałam wtedy 20 lat i poczułam się urażona, że obca BABA mówi do mnie na "ty". Czy Wy też poczułybyście się urażone?
marta10011990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 16:15   #23
mikolajkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 312
Dot.: Mówienie "ty" do nieznajomego.

Bez obrazy, ale wydaje mi sie ze mnozysz problemy. Poco sie przejmujesz takimi ☠☠☠☠☠☠☠ami, nie ogarniam.
mikolajkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 16:18   #24
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Mówienie "ty" do nieznajomego.

Też nie lubię gdy obcy mówią do mnie na "ty". Gdybym była odważniejsza, to odpłacałabym tym samym
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 16:19   #25
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Mówienie "ty" do nieznajomego.

Dla mnie problem z pupy wyjęty.

Jak byłaś taka wielce urażona trzeba było zwrócić kobiecie uwagę - i tyle.


Jestem w Twoim wieku i nie mam problemu jeśli ktoś mówi mi na "Ty" - obojętnie, czy w kolejce do lekarza, czy kasjerka w osiedlowym markecie, czy w pracy (tutaj jak kogoś poznaję sama proszę żeby mówił mu po imieniu).
"Panią" to ja będę, kiedy stuknie mi 50 lat
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 16:20   #26
Marudna Krolewna
Rozeznanie
 
Avatar Marudna Krolewna
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 614
Dot.: Mówienie "ty" do nieznajomego.

A od kiedy mówienie do kogoś na Ty go obraża? Co do przytoczonej sytuacji to bez przesady, ciesz się, że młodo wyglądasz.
__________________
marudzę na blogu - o książkach, filmach, marketingu, Łodzi i o tym co mi do głowy przyjdzie
OSTATNI WPIS: Literaci W Przedwojennej Polsce. Pasje. Nałogi. Romanse
zapraszam na marudny FP
Marudna Krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 16:20   #27
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Mówienie "ty" do nieznajomego.

Focha bym nie strzeliła, ale moim zdaniem jest to niekulturalne.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 16:20   #28
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Mówienie "ty" do nieznajomego.

Nazywając ją BABĄ okazujesz większy brak szacunku, niż ona mówiąc do Ciebie per "ty".

I nie, nie poczułabym się urażona, a mam trochę więcej lat niż Ty (a może powinnam napisać "pani", bo w końcu jestem starsza i się nie znamy...)

Edytowane przez kisielova
Czas edycji: 2013-11-08 o 16:21
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 16:21   #29
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Mówienie "Dzień dobry".

Cytat:
Napisane przez marta10011990 Pokaż wiadomość

A ci byście zrobiły gdybyście spotkały na ulicy 35-letniego Pana bibliotekarza? Jak wchodzę do biblioteki to mówię mu "Dzień dobry", ale czy na ulicy też mam mu mówić?
Na ulicy też bym powiedziała "Dzień dobry". Nie rozumiem problemów albo analiz odnośnie witania się. I w sumie nigdy nie czekałam aż ktoś raczy powiedzieć pierwszy "dzien dobry".
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 16:22   #30
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Mówienie "ty" do nieznajomego.

Ja mam 24 lata, a niektórzy dalej mówią do mnie jak do małej dziewczynki... Też mnie to czasami wkurza. Ok, może wyglądam na młodszą, ale bez przesady
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:33.