Mamy wrześniowe 2018 ❤ - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-01-17, 20:42   #241
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez rita_k Pokaż wiadomość
Wiesz cc to operacja. Duzo kobiet zmienia zdanie.
Ja tez waże 50 kg, spodnie r. 34. Mam wąskie biodra i urodziłam sn 4265 synka. Oni na ip przed porodem mierzą cie takimi szczypcami czy sie zmieści. No, ale Twoja decyzja. Moja kolezanka po 2 cc chciala bardzo sn.

Apropo sikania. Poprzednio to byl moj pierwszy objaw. Normalnie co 5 min sikalam, ale to minęlo i dopierp pod koniec ciąźy powrocilo jak juź dzieć uciska na pęcherz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
WIdze ,że mamy identyczne podejście + podobne doświadczenie w kwesti siusiania

mnie niestety pocieli po około 14 h porodu SN, ale i tak było super! w ogóle mój poród był rewelacyjny i nie mogę się doczekać powrótki - oby tylko maluch się ułożył główką w dół i blizna nie dawała o sobie znać
moja gin na szczęście jest pro vbac ale i tak kupuje położną do porodu by mieć zabezpieczenie, że mnie ochroni jakby chcieli mnie dać do cięcia
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-17, 21:03   #242
rita_k
Zadomowienie
 
Avatar rita_k
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 448
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez Polinezyjka Pokaż wiadomość
WIdze ,że mamy identyczne podejście + podobne doświadczenie w kwesti siusiania

mnie niestety pocieli po około 14 h porodu SN, ale i tak było super! w ogóle mój poród był rewelacyjny i nie mogę się doczekać powrótki - oby tylko maluch się ułożył główką w dół i blizna nie dawała o sobie znać
moja gin na szczęście jest pro vbac ale i tak kupuje położną do porodu by mieć zabezpieczenie, że mnie ochroni jakby chcieli mnie dać do cięcia
No ja teraz się zastanawiam nad położną. Wcześniej rodziłam w bardzo popularnym szpitalu położniczym z full obłożeniem i mialam wykupiona polożną. Teraz myślę o zwyklym szpitalu, bo coraz wiecej czytam że np tylko 1 kobieta rodzi i wszyscy sa wokol niej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rita_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-17, 21:09   #243
ciemnowlosa
Rozeznanie
 
Avatar ciemnowlosa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 959
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez Polinezyjka Pokaż wiadomość



Hehe nie no brzuch to mi w 1 ciąży było widać dopiero w 5 miesiącu
ale niestety zaniedbałam w ciaży i w połogu dbanie o mięśnie proste brzucha i mam rozstęp - chodziłam do fizjo od wrzesnia ale no , Sara była pazdzeirnik- grudzien chora raz w miesiacu, a to odstawianie od piersi probowalam co spowodowalo ze pozno chodzila spac i bylam wykonczona i kurde feler nie cwiczylam wiec
wiec na bank teraz wywali mi brzuch szybciej przez ten cholerny rozstep.
I tak ide do fizjo jak najszybciej zeby cala ciaze byc pod kontrola, w szeczgolnosci wazne jest by cwiczyc w pologu (i to mam na mysli cwiczenia dna miednicy i miesni prostych brzucha, bron boze jakie kolwiek inne cwiczenia)



Ojej, no niestety czasem trafi sie na patafiana, ale dobrze dobrze ciesze sie ze poszlas i skontrolowalas, plamienia w tym czasie sa, niektore kobiety nawet maja okres! kolezanka moja krawila wlasnie normalnie jak na miesiaczke w terminie miesiaczki a ciaza zdrowa i wszystko w porzadku.
takze kciuki za was i za kropka ! <3



O to się nie dogadamy w tym temacie ja miałam depresyje ze mnie pocieli, dla mnie cesarka to zuo największe, i teraz zrobie wszystko by urodzic naturalnie - dlatego proszę nie strasz dziewczyn tymi przypadłościami bo według mnie po 1. koelzanki sie nie przygotowały do porodu, po drugie po porodzie nic nie zrobiły. (oczywiście nie znam ich więc to tylko przypuszczenia, jeśli faktycznie zrobiły dużo i dalej mają takie konsekwencje to najmocniej im współczuje i pewnie mają okropne wspomnienia, no cóż ja mam inne doświadczenie w tej dziedzinie i inne opinie od moich znajomych )
A poród to nie - pojade urodze wyjde i luzik. bo moje cialo jest do tego stworzone.
Uważam, że ciąża jest po to by się do porodu i macierzyństwa jak najlepiej przygotować - normalnie mnie zalewa jak dziewczyny jadą do szpitala - chcą karmić piersią a nic nie wiedzą na ten temat - a potem są problemy, dużo róznych problemów, najczęściej każda ma inny. to samo z porodem, ja się do porodu przygotywałam długo i tym razem również będę
:
Hmm no mu się wydaje że już mam lekko wypukły brzuszek na początku zauważyłam to w lustrze, jakieś 2 tygodnie temu, a teraz widzę to po spodniach: generalnie tłuszczyk odklada mi się w tyłek i biodra, brzuch mam względnie płaski. I tak jak zawsze wszystkie spodnie co były dobre w biodrach a za duże w pasie, tak teraz spodnie zrobiły się ciasne w pasie i pierwszy raz od nigdy chodzę bez paska - bo nie ma ku temu potrzeby. Ale dla podkreślenia - TP mam gdzieś na przełomie sierpnia i września, teraz wg. ostatniej miesiączki zaczęłam 8 tydz. więc podejrzewam że bede wśród was pierwsza na wylocie

I ogólnie chciałam dodać że bardzo się cieszę że wypowiadają się tutaj doświadczone mamy, ja nie ogarniam wszystkich tych kwestii związanych z ciążą więc miło się podczytuje konkretne odpowiedzi poparte doświadczeniem
__________________
14.02.2015
03.06.2017
18.08.2018

Edytowane przez ciemnowlosa
Czas edycji: 2018-01-17 o 21:12
ciemnowlosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-17, 21:19   #244
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Ciemnowłosa znam kobietki co już w 10 tc maja bardzo widoczny brzuch - ale do drobnej budowy, dziewczyny z przodozgieciem macicy (mogę się mylić ) tez podobno od razu widac u nich brzuszek .

A co do spodni - to w sumie ja w poprzedniej ciąży na etapie 9-10 tc nie mogłam nosić jeansów - kupiłam wtedy jedne ciążowe i leginsy na gumce - a te ciążowe to największa wygoda na świecie ! Nie mogę się doczekać kiedy w nie skocze ! A mam takie zawaliste białe z dziurami na kolanach z Hm uwielbiałam je ! Nosiłam aż do porodu tylko ze ciężko było w nich chodzić bo cała prawie ciąże miałam zimę lub chlape itp .

O teraz to będzie mega Jesu jak ja się cieszę na ta ciąże na wiosnę i lato ! Bardzo marzyłam żeby doświadczyć drugiej ciąży w innej połowie roku warzywa truskaweczki maliny pomidory z krzaka o Boże już mi ślinka cieknie ❤️❤️ Boże młode ziemniaczki mrrr

Ale najbardziej mnie cieszy ze rozszerzanie diety wypadnie na końcówkę zimy i szybko będzie wiosna i lato ! Co ja się omeczylam wymyślając jedzenie dla młodej zima a tu BLW pójdzie pełna para z takim letnim asortymentem


Włosy
A jak tam wasze włosy?
Ja mam LZS i muszę myć codziennie :/ w poprzedniej ciąży znikło mi LZS całkowicie ! I z mycia codziennie przeszłam na raz w tygodniu
Wiec liczę cichutko ze teraz będzie podobnie

I jak owłosienie na waszych brzuchach? Kompletnie nie pamietam kiedy ten brzuch robi się taki owłosiony


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Rita dużo opini znajdziesz na stronie rodzic po ludzku (ale pewnie ja znasz ) ;P
Oh chciałabym tak rodzic jak opisałaś , sama bez innej rodzącej w boksie obok - to akurat duża wada mojego szpitala - No ale ja tam jechałam i pewnie pojadę dla opieki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-17, 21:25   #245
rita_k
Zadomowienie
 
Avatar rita_k
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 448
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez Polinezyjka Pokaż wiadomość
Ciemnowłosa znam kobietki co już w 10 tc maja bardzo widoczny brzuch - ale do drobnej budowy, dziewczyny z przodozgieciem macicy (mogę się mylić ) tez podobno od razu widac u nich brzuszek .

A co do spodni - to w sumie ja w poprzedniej ciąży na etapie 9-10 tc nie mogłam nosić jeansów - kupiłam wtedy jedne ciążowe i leginsy na gumce - a te ciążowe to największa wygoda na świecie ! Nie mogę się doczekać kiedy w nie skocze ! A mam takie zawaliste białe z dziurami na kolanach z Hm uwielbiałam je ! Nosiłam aż do porodu tylko ze ciężko było w nich chodzić bo cała prawie ciąże miałam zimę lub chlape itp .

O teraz to będzie mega Jesu jak ja się cieszę na ta ciąże na wiosnę i lato ! Bardzo marzyłam żeby doświadczyć drugiej ciąży w innej połowie roku warzywa truskaweczki maliny pomidory z krzaka o Boże już mi ślinka cieknie ❤️❤️ Boże młode ziemniaczki mrrr

Ale najbardziej mnie cieszy ze rozszerzanie diety wypadnie na końcówkę zimy i szybko będzie wiosna i lato ! Co ja się omeczylam wymyślając jedzenie dla młodej zima a tu BLW pójdzie pełna para z takim letnim asortymentem


Włosy
A jak tam wasze włosy?
Ja mam LZS i muszę myć codziennie :/ w poprzedniej ciąży znikło mi LZS całkowicie ! I z mycia codziennie przeszłam na raz w tygodniu
Wiec liczę cichutko ze teraz będzie podobnie

I jak owłosienie na waszych brzuchach? Kompletnie nie pamietam kiedy ten brzuch robi się taki owłosiony


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Rita dużo opini znajdziesz na stronie rodzic po ludzku (ale pewnie ja znasz ) ;P
Oh chciałabym tak rodzic jak opisałaś , sama bez innej rodzącej w boksie obok - to akurat duża wada mojego szpitala - No ale ja tam jechałam i pewnie pojadę dla opieki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Znam znam ta strone, Ale juz o niej zapisalam. Moja ciąza jest prawie identyko. Syn z początku pazdziernika. Wygoda w ciuchach to na pewno


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rita_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-17, 21:32   #246
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Mnie tez ostatnio nieco wydelo, ze jak pasek zapinalam na ostatnia dziurke i byl luz, tak teraz musze druga od konca... Ale u mnie to chyba bardziej przez poprostu jakies wzdecia


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...
drocia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-17, 21:41   #247
independence_
Przyczajenie
 
Avatar independence_
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 23
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez Polinezyjka Pokaż wiadomość
I jak owłosienie na waszych brzuchach? Kompletnie nie pamietam kiedy ten brzuch robi się taki owłosiony
Brzuch się robi owłosiony?
independence_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-17, 22:03   #248
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Ale ze co? Taki szympansik?

Kurka, ale mi na telefonie brakuje tych desktopowych emotek ;(


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...
drocia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-17, 22:10   #249
rita_k
Zadomowienie
 
Avatar rita_k
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 448
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Mi sie nie zrobil owlosiony brzuch

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:10 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------

Cytat:
Napisane przez independence_ Pokaż wiadomość
Brzuch się robi owłosiony?
No wlasnie ja tez nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rita_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-17, 22:31   #250
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez kruella_de_mon Pokaż wiadomość
Ja w poniedziałek ide do gin i mam nadzieje, ze juz cos dotarlo na swoje miejsce i cos zobacze ) i ze wszystko dobrze...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymamy kciuki 😍
Cytat:
Napisane przez drocia Pokaż wiadomość
Najpierw dostalam obsztorc, ze bez ciaglego bolu brzucha, goraczki albo krwawienia nie ma co przyjezdzac, potem powiedzial, ze macica wyglada ok, jest pecherzyk ciazowy i ze wyglada to na dopiero 4+2, ze takie plamienia w terminie @ moga sie zdarzac i ze mam czekac. Ehh... Serio nie moga sprawdzic z czego plamienie, czy tylko tak mnie zbyl?


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...
Wydaje mi się, że na tym etapie więcej nic nie mogli zrobić. Najważniejsze, że usg było gdyby był np krwiak - byłoby widać.

Ja dzisiaj byłam u lekarza. Na razie widać tylko "endometrium, które wygląda na ciążowe, ale najważniejsze że nie ma torbiel". Kolejna wizyta 1 lutego. Profilaktycznie, przez ostatnie doświadczenia: dostałam tonę leków. M. In. Zastrzyki przeciw zakrzepowe i dupka 😥 Najgorsze te zastrzyki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 05:19   #251
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Trzymamy kciuki

Wydaje mi się, że na tym etapie więcej nic nie mogli zrobić. Najważniejsze, że usg było gdyby był np krwiak - byłoby widać.

Ja dzisiaj byłam u lekarza. Na razie widać tylko "endometrium, które wygląda na ciążowe, ale najważniejsze że nie ma torbiel". Kolejna wizyta 1 lutego. Profilaktycznie, przez ostatnie doświadczenia: dostałam tonę leków. M. In. Zastrzyki przeciw zakrzepowe i dupka Najgorsze te zastrzyki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja też robię sobie zastrzyki Clexane, na początku byłam przerażona, teraz po miesiącu już się nawet przyzwyczaiłam Ale nadal bardzo bolą niestety, ja jestem jakaś wrażliwa wyjątkowo na ten ból.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-18, 06:36   #252
Aretse_S
Raczkowanie
 
Avatar Aretse_S
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 247
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez Polinezyjka Pokaż wiadomość
hejo

O to się nie dogadamy w tym temacie ja miałam depresyje ze mnie pocieli, dla mnie cesarka to zuo największe, i teraz zrobie wszystko by urodzic naturalnie - dlatego proszę nie strasz dziewczyn tymi przypadłościami bo według mnie po 1. koelzanki sie nie przygotowały do porodu, po drugie po porodzie nic nie zrobiły. (oczywiście nie znam ich więc to tylko przypuszczenia, jeśli faktycznie zrobiły dużo i dalej mają takie konsekwencje to najmocniej im współczuje i pewnie mają okropne wspomnienia, no cóż ja mam inne doświadczenie w tej dziedzinie i inne opinie od moich znajomych )
A poród to nie - pojade urodze wyjde i luzik. bo moje cialo jest do tego stworzone.
Uważam, że ciąża jest po to by się do porodu i macierzyństwa jak najlepiej przygotować - normalnie mnie zalewa jak dziewczyny jadą do szpitala - chcą karmić piersią a nic nie wiedzą na ten temat - a potem są problemy, dużo róznych problemów, najczęściej każda ma inny. to samo z porodem, ja się do porodu przygotywałam długo i tym razem również będę

I zgadzam się z tym, że kobeity maja problemy - moja mama ,tesciowa, babcie i kilka koleżanek itd. kazda ma jakis problem wlasnie urologiczny, babci wycieli macice bo jej wylatywała.

Dobra nie drąże tematu bo każda robi po swojemu i wybiera to co dla niej najlepsze byleby tylko nie przekonywać innych do tego że to co ja wybieram jest idealne dla wszystkich szanuje Twoj wybór i cieszę sie ze tak swiadomie podchodzisz do tematu

A co do cesarki - wiesz co trzeba po cesarce robić ? Bo widzisz te nietrzymanie moczu niestety występuje także po CC , wynika to z wielu powodow ale juz nie pisze nic bo moj post będzie znów bardzo długi
Ja nie straszę, tylko odpowiadam na pytanie, dlaczego ja wybrałam cesarkę. Szczerze - wiem, że niektóre z moich dziewczyn były mega przygotowane i bardzo chciały rodzić siłami natury, bez nacinania etc ale właśnie jedna z nich pękła aż do odbytu i potem miała najróżniejsze problemy (oszczędzę Wam szczegółów). Natomiast nie wiem tego o wszystkich dziewczynach, trudno mi powiedzieć, bo z niektórymi tak dokładnie tematu nie roztrząsałam, czasem było to po prostu rzucone w luźnej rozmowie przy drinku

Natomiast na milion procent zgadzam się z Tobą, że najważniejsze to świadomie wybrać I cieszę się, że mamy wybór. Ja rozważyłam wszystkie za i przeciw obu porodów i wybrałam, jak mogłam najlepiej dla siebie i dziecka. Każdemu tego życzę

Fajnie, ze mamy podobne terminy, to 'po' bedziemy mogły obgadac szczegóły A Ty bedziesz mieć super, bo mogła porównać swoje dwa porody - przy trzeciej ciąży jak znalazł!

---------- Dopisano o 07:36 ---------- Poprzedni post napisano o 07:29 ----------

Cytat:
Napisane przez rita_k Pokaż wiadomość
Wiesz cc to operacja. Duzo kobiet zmienia zdanie.
Ja tez waże 50 kg, spodnie r. 34. Mam wąskie biodra i urodziłam sn 4265 synka. Oni na ip przed porodem mierzą cie takimi szczypcami czy sie zmieści. No, ale Twoja decyzja. Moja kolezanka po 2 cc chciala bardzo sn.

Apropo sikania. Poprzednio to byl moj pierwszy objaw. Normalnie co 5 min sikalam, ale to minęlo i dopierp pod koniec ciąźy powrocilo jak juź dzieć uciska na pęcherz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak tak, dokładnie wiem, że to jest operacja - napisałam, operacja+rekonwalescencja . Mogłabym napisać, że po porodzie siłami natury też dużo kobiet zmienia zdanie..

Ale ja jestem zwolennikiem dobrego wyboru, a nie namawiania/ przekonywania... Najbardziej na świecie nie chcę stać się madką

Dziewczyny, które byłyście w ciąży wcześniej - naprawdę robi się coś w głowę? Ja póki co zaczynam robic jakies głupie rzeczy, (jak np pisanie piaty a myslenie czwarty tydzień ) zapominam co miałam zrobić, a najgorsze, już dwa razy w pracy musiałam poprawiać swoje niedopatrzenie - centralnie przeczytałam coś innego niż było napisane.. Na szczęscie nie jestem chirurgiem i nie zależy ode mnie ludzkie życie, ale wychodzę na idiotkę

Edytowane przez Aretse_S
Czas edycji: 2018-01-18 o 06:40
Aretse_S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 06:41   #253
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez Aretse_S Pokaż wiadomość
Ja nie straszę, tylko odpowiadam na pytanie, dlaczego ja wybrałam cesarkę. Szczerze - wiem, że niektóre z moich dziewczyn były mega przygotowane i bardzo chciały rodzić siłami natury, bez nacinania etc ale właśnie jedna z nich pękła aż do odbytu i potem miała najróżniejsze problemy (oszczędzę Was szczegółów). Natomiast nie wiem tego o wszystkich dziewczynach, trudno mi powiedzieć, bo z niektórymi tak dokładnie tematu nie roztrząsałam, czasem było to po prostu rzucone w luźnej rozmowie przy drinku

Natomiast na milion procent zgadzam się z Tobą, że najważniejsze to dobrze wybrać I cieszę się, że mamy wybór. Ja rozważyłam wszystkie za i przeciw obu porodów i wybrałam, jak mogłam najlepiej dla siebie i dziecka. Każdemu tego życzę

Fajnie, ze mamy podobne terminy, to 'po' bedziemy mogły obgadac szczegóły A Ty bedziesz mieć super, bo mogła porównać swoje dwa porody - przy trzeciej ciąży jak znalazł!

---------- Dopisano o 07:36 ---------- Poprzedni post napisano o 07:29 ----------


Tak tak, dokładnie wiem, że to jest operacja - napisała, operacja+rekonwalescencja . Mogłabym napisać, że po porodzie siłami natury też dużo kobiet zmiania zdanie

Ale ja jestem zwolennikiem dobrego wyboru, a nie namiawiania/ przekonywania... Najbardziej na świecie nie chę stać się madką

Dziewczyny, które byłyście w ciąży wcześniej - naprawde robi się coś w głowę? Ja póki co zaczynam robic jakies głupie rzeczy, (jak np pisanie piaty a myslenie czwarty tydzień ) zapominam co miałam zrobić, a najgorsze, już dwa razy w pracy musiałąm poprawiać swoje niedopatrzenie - centralnie przeczytałam coś innego niż było napisane.. Na szczęscie nie jestem chirurgiem i nie zależy ode mnie ludzkie życie, ale wychodzę na idiotkę

Ja miałam dwie laparoskopie po których się naprawdę męczyłam z bólu, dodatkowo przy okazji naoglądałam się na oddziale dużo cierpiących "pokrojonych" dziewczyn po różnych zabiegach + mam w rodzinie osobę która wykonuje CC i w rezultacie bardzo bym chciała CC uniknąć. Jak będzie trzeba to oczywiście nie będę protestować, ale w miarę możliwości chcę uniknąć takich poważnych operacji


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 07:30   #254
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Aretse podoba mi się Twoje podejście No własnej wlasnie trzeba znać możliwe konsekwencje wiem dokładnie jakie mogą by problemy po sn i po cc - wiem tez ze nie mogę się nastawiać za mocno na sn bo No po cięciu różnie już może być
I broń cię Boże nie chce trójki dzieci

A po porodzie to ja nic nie porównam jak mnie zaleje hormonami jak ostatnio to będę ryczeć znów z każdego powodu przez dwa tygodnie

Owłosiony brzuch - kurczę ja to wręcz z kazda koleżanka z ktora nie rozmawiałam z kwietniowek to narzekały ze brzuch miały owłosiony / No jakoś tak było ze strasznie dużo włosów się na brzuch zrobiło bałam się ze tak zostanie ale uf uf jakoś znikło

Moja teoria na to jest taka ze w ciąży mi w ogóle włosy z głowy nie wypadły - No to może z ciała tez nie ? i dopiero jak minął ten 4 trymestr ciąży to przestały działać hormony ciążowe i się zaczęło łysienie wtedy tez zobaczyłam ze ten brzuch zaczyna wyglądać normalniej


Za to ta krese ciemna na brzuchu miałam bardzo długo - ciekawi mnie kiedy teraz mi się pokaże


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 08:30 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------

A ja umieram gardło mnie tak boli ze oszaleje ;( nie mogę przełknąć śliny bolą mnie węzły , ech złe mi z tym bo nie mogę się fajnie z dzieckiem bawić bo taka jestem najchętniej poszłabym do łóżka spać z jakimś termoforem koło gardła


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 08:35   #255
kruella_de_mon
Zakorzenienie
 
Avatar kruella_de_mon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Kozieheady
Wiadomości: 4 096
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

ja juz przed ciaza wspominalam Tz, że jak chce dziecko to ja chcę porod oplacony prywatny. I taki bedzie, bo moje kolezanki i kuzynki, jak slysze co w naszym miejskim przeszly, odechciewa sie miec potomstwo;/.

Wybrałam miejsce gdzie mogę rodzic sn ze znieczuleniem i faktycznie to znieczulenie było, a w razie czego zrobic cesarke i nie czekac do upadlego. Zapłacimy, ale sam komfort psychiczny jest dla mnie na tyle wazny, ze nie jest mi zal tych pieniedzy.
Zreszta okaze sie wszystko na koniec ciązy czy bed emogla rodzic sn czy bedzie skierowanie na cesarkę.
kruella_de_mon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 10:36   #256
owocoweLove
Raczkowanie
 
Avatar owocoweLove
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 69
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Hejo..
Ja męczę się dalej z mdlosciami i nie jestem na bieżąco 😏

O porodach było...
Mój zakończył się cc. Sytuacja była taka że kilka dni po tp gin kazała mi stawić się do szpitala, po 2 dniach na patologii ciąży zapadła decyzja o wywowywaniu bo nic się nie działo. Najpierw cewnik foleya, później kroplowke z oxy... niestety nic z naturą nie miało to wspólnego, mimo mega bolesnych sztucznych skurczy brak postępu i szybkie cc. Teraz od razu chcę cc. Nie chcę już próbować sn, mam złe doświadczenie. Gin u którego byłam (inny niż ta co prowadziła mi pierwsza ciążę) mówił że po cc robią planowe cc w 39 tc więc jestem spokojna.

Co do siusiania to ja wstaje w nocy 1 albo 2 razy. W dzień jest znośnie☺

Poli ja nie miałam owłosionego brzucha 😋 A ta krecha na brzuchu była bardzo blada i mało widoczna.

Aa i co do wielkości brzucha to ja nie noszę już zapinanych spodni bo czuję że są na styk, teraz wszystkie na gumce 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocoweLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 10:41   #257
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez owocoweLove Pokaż wiadomość
Hejo..
Ja męczę się dalej z mdlosciami i nie jestem na bieżąco

O porodach było...
Mój zakończył się cc. Sytuacja była taka że kilka dni po tp gin kazała mi stawić się do szpitala, po 2 dniach na patologii ciąży zapadła decyzja o wywowywaniu bo nic się nie działo. Najpierw cewnik foleya, później kroplowke z oxy... niestety nic z naturą nie miało to wspólnego, mimo mega bolesnych sztucznych skurczy brak postępu i szybkie cc. Teraz od razu chcę cc. Nie chcę już próbować sn, mam złe doświadczenie. Gin u którego byłam (inny niż ta co prowadziła mi pierwsza ciążę) mówił że po cc robią planowe cc w 39 tc więc jestem spokojna.

Co do siusiania to ja wstaje w nocy 1 albo 2 razy. W dzień jest znośnie☺

Poli ja nie miałam owłosionego brzucha A ta krecha na brzuchu była bardzo blada i mało widoczna.

Aa i co do wielkości brzucha to ja nie noszę już zapinanych spodni bo czuję że są na styk, teraz wszystkie na gumce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Nie miałaś ? Hmm kazda widać inaczej ja i brzuch owłosiony i krecha ciemna

Biedna jestes No współczuje bardzo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 11:37   #258
Aretse_S
Raczkowanie
 
Avatar Aretse_S
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 247
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

owocoweLove i Polinezyjka - wspolczuje Wam obu, mdłości i przeziebienie.. nie zazdroszczę.. U mnie taka cisza przed burzą chyba

Co do owlosienia, tyo tez chyba zalezy, czy jest sie brunetka, czy blondynka, bo u mnie nawet wlosów na rekach czy nogach nie widac, takie jasne.. Troche sie martwie tym 'lysieniem' po ciazy.. Włosy bardziej wypadają, czy po prostu są słabsze?

A wlasnie a propos włosów. Ne chce wpadać w paranoję, ale.. mam umowionego fryzjera na jutro, na farbowanie i zastanawiam sie, czy powinnam.. Farba jest bez amoniaku, ale 'internety' piszą, że i tak zaszkodzi. Farbowałyście włosy w ciązy?
Aretse_S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 11:43   #259
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez Aretse_S Pokaż wiadomość
owocoweLove i Polinezyjka - wspolczuje Wam obu, mdłości i przeziebienie.. nie zazdroszczę.. U mnie taka cisza przed burzą chyba

Co do owlosienia, tyo tez chyba zalezy, czy jest sie brunetka, czy blondynka, bo u mnie nawet wlosów na rekach czy nogach nie widac, takie jasne.. Troche sie martwie tym 'lysieniem' po ciazy.. Włosy bardziej wypadają, czy po prostu są słabsze?

A wlasnie a propos włosów. Ne chce wpadać w paranoję, ale.. mam umowionego fryzjera na jutro, na farbowanie i zastanawiam sie, czy powinnam.. Farba jest bez amoniaku, ale 'internety' piszą, że i tak zaszkodzi. Farbowałyście włosy w ciązy?


Farbowałam i w internecie można doszukać się ze wsyztsko szkodzi nawet widziałam durny artykuł ze usg jest szkodliwe. Ja bym szła farbować.

A włosy wypadają bo:
- w ciąży nie wypadają tak jak normalnie - Wiec potem te co nie wypadły będą lecieć
- przestają działać hormony ciążowe po połogu i mi dokładnie po 3 msc zaczęły lecieć normalnie miałam łyse zakola
Ale zaraz rosną nowe i bardzo duzo nowych mi zaczęły rosną jak po pół roku bo po 10 msc fryzjerka nie mogła uwierzyc ze mam tyle baby hair
Ja osobiście nic nie stosowałam wcierki itp są dobre ale nie jak i tak wyleci to co ma wylecieć :P

Chyba masz racje w kwestii brunetka bladynka! Ja mam ciemna karnację i niestety mocne owłosienie - na rękach mam dużo włosów , wąsik i te sprawy - Wiec pewnie dlatego u mnie widać było te włoski na brzuchu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-18, 11:50   #260
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Zaraz nie wyrobie no... Mam wrażenie, ze to plamienie robi się coraz bardziej brązowe a lekarze każą czekać i to możliwe, żeby nasilalo się co 24h? Problem w tym, ze nawet nie mam opcji wzięcia l4 czy urlopu, może jutro zglosze UZ, ale ehh... No żeby mi ktoś jasno powiedział na czym stoję
Musialam sie wyglądać

-------
To nie literówki... to słownik w telefonie zawsze wie lepiej
drocia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 11:57   #261
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez Aretse_S Pokaż wiadomość
owocoweLove i Polinezyjka - wspolczuje Wam obu, mdłości i przeziebienie.. nie zazdroszczę.. U mnie taka cisza przed burzą chyba

Co do owlosienia, tyo tez chyba zalezy, czy jest sie brunetka, czy blondynka, bo u mnie nawet wlosów na rekach czy nogach nie widac, takie jasne.. Troche sie martwie tym 'lysieniem' po ciazy.. Włosy bardziej wypadają, czy po prostu są słabsze?

A wlasnie a propos włosów. Ne chce wpadać w paranoję, ale.. mam umowionego fryzjera na jutro, na farbowanie i zastanawiam sie, czy powinnam.. Farba jest bez amoniaku, ale 'internety' piszą, że i tak zaszkodzi. Farbowałyście włosy w ciązy?

Mi lekarz prowadząca w pierwszym trymestrze zakazała farbowania włosów. Potem OK


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 12:07   #262
wrobeleklelemelek
Przyczajenie
 
Avatar wrobeleklelemelek
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 8
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Dziewczyny,

a czy stosujecie jakieś suplementy poza kwasem foliowym?
wrobeleklelemelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 12:13   #263
Aretse_S
Raczkowanie
 
Avatar Aretse_S
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 247
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez drocia Pokaż wiadomość
Zaraz nie wyrobie no... Mam wrażenie, ze to plamienie robi się coraz bardziej brązowe a lekarze każą czekać i to możliwe, żeby nasilalo się co 24h? Problem w tym, ze nawet nie mam opcji wzięcia l4 czy urlopu, może jutro zglosze UZ, ale ehh... No żeby mi ktoś jasno powiedział na czym stoję
Musialam sie wyglądać

-------
To nie literówki... to słownik w telefonie zawsze wie lepiej
Z tego co się 'oczytalam' wynikałoby, ze jezeli bardziej brązowe to bardzo dobrze. Takie krwawienia czasem biorą się z krwiaczków, które pękają, a potem się to oczyszcza.Nie powinno ciąży w ogóle zaszkodzić.

Postaraj się odwrócić jakoś myśli, żeby się tak nie stresować! łatwo mi mówić, pewnie sama bym panikowała, ale tu chyba najwiecej zrobi czas.. wiec na spokojnie przeczekaj az do wizyty. Ja bym stawiala, ze to 'brązowe' może byc jeszcze kilka dni i minie. Trzymam kciuki!

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
Mi lekarz prowadząca w pierwszym trymestrze zakazała farbowania włosów. Potem OK


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Motyle noga, no to mam 1:1 w sprawie farbowania.. Poli - ja bym się skłaniała też do tego, żeby iść, ale mam z tyly głowy tę absurdalną myśl, ze przecież nic mi nie bedzie jak nie zafarbuję, a ja ma zaszkodzic... kota można dostac

---------- Dopisano o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Cytat:
Napisane przez wrobeleklelemelek Pokaż wiadomość
Dziewczyny,

a czy stosujecie jakieś suplementy poza kwasem foliowym?
Ja brałam folik, ale wyskakiwała mi straszna wysypka po tym.. zmianiłam na inny rodzaj kwasu foliowego i bylo ok, ale od wczoraj biore TRIMID - 1 trymestr, bo tam jest wszystko w jednym.

Jakby ktoś chciał kwas foliowy (zostało mi 4/5 opakowania (90 tabletek -400m), to chętnie oddam
Aretse_S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 12:14   #264
rita_k
Zadomowienie
 
Avatar rita_k
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 448
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez drocia Pokaż wiadomość
Zaraz nie wyrobie no... Mam wrażenie, ze to plamienie robi się coraz bardziej brązowe a lekarze każą czekać i to możliwe, żeby nasilalo się co 24h? Problem w tym, ze nawet nie mam opcji wzięcia l4 czy urlopu, może jutro zglosze UZ, ale ehh... No żeby mi ktoś jasno powiedział na czym stoję
Musialam sie wyglądać

-------
To nie literówki... to słownik w telefonie zawsze wie lepiej
A dlaczego nie mozesz eziac l4?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rita_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 12:36   #265
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez rita_k Pokaż wiadomość
A dlaczego nie mozesz eziac l4?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo każdy każe tylko czekać i oszczędzać się, ale nawet nie ze leżeć, tylko po prostu wszystko robic 2x wolniej i tyle

-------
To nie literówki... to słownik w telefonie zawsze wie lepiej
drocia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 12:59   #266
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Wróbelek - wit D , wit C w proszku, magnez : sól epsom do moczenia się w niej .

Aretse Hmm - podpinam się , w sumie nic nie szkodzi olać farbowanie wlasnie w tym 1 trym, macie racje .

Drocia kurde z mojego doświadczenia to kazdy internista Ci L4 da jak powiesz ze jeszcze Cię brzuch boli ale do giną musisz czekać na wizytę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 13:05   #267
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Ale do internisty to bym musiala o 5 rano ustawić się po numerek i liczyć, ze jeszcze się zalapie

-------
To nie literówki... to słownik w telefonie zawsze wie lepiej
drocia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 13:37   #268
rita_k
Zadomowienie
 
Avatar rita_k
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 448
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez drocia Pokaż wiadomość
Ale do internisty to bym musiala o 5 rano ustawić się po numerek i liczyć, ze jeszcze się zalapie

-------
To nie literówki... to słownik w telefonie zawsze wie lepiej
No wlasnie ja tez o interniscie pomyslalam. Ja na dyzur wieczorny szlam jak potrzebowalam l4

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rita_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 14:02   #269
independence_
Przyczajenie
 
Avatar independence_
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 23
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez Polinezyjka Pokaż wiadomość
Wróbelek - wit D , wit C w proszku, magnez : sól epsom do moczenia się w niej .
Ja też biorę wit D z K2, wit C, magnez no i kwas foliowy
independence_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 14:10   #270
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

A bralyscie inofolic przed ciąża? Odstawiacie czy bierzecie dalej? Ewentualnie inofem, symfolic itp

-------
To nie literówki... to słownik w telefonie zawsze wie lepiej
drocia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-29 14:54:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:16.