Mamy wrześniowe 2018 ❤ - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-01-21, 06:10   #361
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Dzięki bardzo, ale podpis jest sprzed niemalże 5 lat O tym wyjeździe już prawie zapomniałam. Ogólnie największą "niedogodnością" był fakt, że jedną z osób był mój niespełna 4 letni syn. A zabranie wszystkich rzeczy dla Młodego na ponad 3 tygodnie ( a nie na 2 jak zazwyczaj) wydawało mi się....problematyczne
Ale dziękuję za zainteresowanie.

Zastanawiam się, gdzie zlikwidować ten podpis

Jeśli chodzi o inne tematy, które poruszacie.
Mam 35 lat więc mi też możecie mówić Pani Matko
Z objawów to mam senność i smaki na fast food ( cheesburger rządzi). Reszta w sumie spoko. Plus mam powiększony brzuch, chociaż to jeszcze nie brzuch ciążowy i jutro jadę sobie kupić do h&m jakieś ciążowe spodnie. W poprzedniej ciąży przetestowałam kilka firm i h&m ma najlepsze jeansy na ciążę. Później je sprzedałam a dobrą kasę w stanie nienaruszonym.
Potwierdzam, jeansy ciążowe miałam tylko z hm

U mnie ciąg dalszy odruchu wymiotnego na wszystko wczoraj jechaliśmy samochodem tzta i prawie zwymiotowalam (on lubi sobie różne zapachy wieszać w samochodzie). Dziś robiłam córce jajecznice, myślę sobie, oo ale super pachnie. A po chwili już nie mogłam tego wdychac :/ lodówki nawet nie otwieram. Dziś na obiad mamy robić chinszczyzne, ciekawe kiedy mi się ten zapach odwidzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-21, 08:13   #362
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Ja narazie poza mega wrażliwymi piersiami i uderzeniami gorąca nie mam żadnych innych objawów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-21, 08:51   #363
Aretse_S
Raczkowanie
 
Avatar Aretse_S
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 247
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

[QUOTE=xXBlankaXx;80684416]Hej dziewczyny podczytuje was (FRAGARIA, Izk_a ) , jestem przyszła mama lipcowa

/QUOTE]
Hej Blanka, a mamuski wrzesniowe czytają lipcowe - ja nawet bardzo regularnie, mam35+ a Wy poruszacie tematy badań genetycznych - skarbnica wiedzy

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Polinezyjka Pokaż wiadomość

OBJAWY CIAZOWE
pachnie mi jedzenie
mąż kupił sobie mrożoną pizze, wyszłam od małej z pokoju bo ją usypiałam i mówię do niego: och ale pięknie pachnie Twoja pizza, a on do mnie mówi, że jeszcze jej do piekarnika nie włożył
ahahah - faktycznie - piekarnik się nagrzewał ale pusty, coś się przypaliło na blaszce i śmierdziało (według męża) a mi mega pachniało.

Potem obrałam wielkiego zmutowanego granata i jesu jakie to pyszne jakie to wspaniale przepyszne.

No a z racji diety antybiotykowej to nie mogę mięsa a tak mi pieknie ono pachnie i tak bym zjadła
nie miałam tak w 1 ciąży - boziu trzymajcie kciuki by to oznaczało, że ta ciaża będzie inna i nie będzie w ogóle mdłosci
moj mąz padl jak uslyszal historie z pizza ;0 Ale mi tez jedzenie w wiekszosci pachnie, i to bardzo.. jak tak dalej pojdzie, to bede szersza niz wyzsza
Aretse_S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-21, 09:12   #364
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Polinezyjka - historia z pizza mnie powalila 🤣

Ja mam tylko mega apetyt na mięso. Dotychczas często robiłam obiady też bezmiesne, a teraz Sobie tego nie wyobrażam 😎

Wczoraj powiedzieliśmy moim rodzicom. Bardzo się ucieszyli. Mama powiedziała, że przy poprzedniej mojej ciąży miała już jakieś źle przeczucia, a tym razem czuje spokój i wierzy, że będzie ok. Tato z kolei zamarl 🤣 Jadł obiad i mówię do niego "trzymaj kciuki do 28 września", a on się pyta co jest 28 września i jak mu powiedziałam to zrobił taka minę... 😁 Dodam, że jakby nam się udało w poprzednim cyklu, to z kolei miałabym termin porodu na urodziny TŻ 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-21, 09:50   #365
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Ja się właśnie zastanawiam, czy zjeść chipsy czy wypić mleko sojowe. Znając mnie to zjem i to i to tż wziął Mała do dziadków więc mam chwilę dla siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-21, 10:10   #366
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez Aretse_S Pokaż wiadomość
moj mąz padl jak uslyszal historie z pizza ;0 Ale mi tez jedzenie w wiekszosci pachnie, i to bardzo.. jak tak dalej pojdzie, to bede szersza niz wyzsza
Hihi z doświadczenia mogę powiedzieć, że po porodzie po roku będziesz chudsza niż zaczynałaś ciąże i jeśli Ci to pasuje to tego Ci życzę

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Polinezyjka - historia z pizza mnie powalila 🤣

Ja mam tylko mega apetyt na mięso. Dotychczas często robiłam obiady też bezmiesne, a teraz Sobie tego nie wyobrażam 😎

Wczoraj powiedzieliśmy moim rodzicom. Bardzo się ucieszyli. Mama powiedziała, że przy poprzedniej mojej ciąży miała już jakieś źle przeczucia, a tym razem czuje spokój i wierzy, że będzie ok. Tato z kolei zamarl 🤣 Jadł obiad i mówię do niego "trzymaj kciuki do 28 września", a on się pyta co jest 28 września i jak mu powiedziałam to zrobił taka minę... 😁 Dodam, że jakby nam się udało w poprzednim cyklu, to z kolei miałabym termin porodu na urodziny TŻ 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojej ! ale fajnie tato ładnie był w szoku hihi
A mamy przeczucie mi się podoba

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Ja się właśnie zastanawiam, czy zjeść chipsy czy wypić mleko sojowe. Znając mnie to zjem i to i to tż wziął Mała do dziadków więc mam chwilę dla siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
hahha o nie ! chipsy i mleko sojowe brzmi zle hhehe
Odpoczywaj
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-21, 11:32   #367
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Tak czytam o tych Waszych smakach... Zazdro, ja tak nie mam
Jedyne co, to w ogole nie mam ochoty na chipsy


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...
drocia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-21, 11:40   #368
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Chcecie robić badanie prenatalne /genetyczne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-21, 11:52   #369
independence_
Przyczajenie
 
Avatar independence_
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 23
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Ja narazie poza mega wrażliwymi piersiami i uderzeniami gorąca nie mam żadnych innych objawów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja podobnie, mam wrażliwe sutki, piersi robią się powoli coraz większe, ale żadnych nudności nie mam


Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Chcecie robić badanie prenatalne /genetyczne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja będę robić, zwłaszcza, że u mnie w rodzinie były choroby genetyczne

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

Cytat:
Napisane przez drocia Pokaż wiadomość
Tak czytam o tych Waszych smakach... Zazdro, ja tak nie mam
Jedyne co, to w ogole nie mam ochoty na chipsy


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...
Ja nie wiem czy bym chciała mieć jakieś specjalne smaki podczas ciąży.
Chipsów to też mi się jakoś nie chce, za słone się zrobiły chyba.
independence_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-21, 11:54   #370
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Chcecie robić badanie prenatalne /genetyczne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak zdecydowanie. Nie wyobrażam sobie ich nie robić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-21, 11:59   #371
Amelka6614
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 134
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Zazdroszcze Wam tej pełni optymizmu.. Sama w poprzedniej ciąży też taka byłam, teraz jest inaczej. Nie mówimy nikomu wiedzą tylko nasi rodzice i derektorka przedszkola w ktorym pracuje. Nie chcieliśmy mówic nikomu ale z powodu l4 od początku ciąży musieliśmy. Innym planujemy powiedzieć dopiero po 12 tyg po badaniach prenatalnych które mamy nadzieję wyjdą dobrze. Nie myślę nawet o porodzie, spodniach ciążowych itp. Nie myślę o niczym tylko o tym że dopiero za 6 tyg dowiemy się czy wszystko dobrze. Ale fajnie się czyta Wasze wpisy
Amelka6614 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-21, 11:59   #372
rita_k
Zadomowienie
 
Avatar rita_k
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 448
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Chcecie robić badanie prenatalne /genetyczne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja poprzednio mialam test pappa. Ciekawe jak teraz bo wtey bylam u innej ginek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rita_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-21, 12:05   #373
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Chcecie robić badanie prenatalne /genetyczne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Prenatalne na pewno, w każdą kobieta powinna robić. Jeśli na prenatalnych coś będzie nie tak to pewnie zrobimy pappa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-21, 12:12   #374
rita_k
Zadomowienie
 
Avatar rita_k
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 448
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Prenatalne na pewno, w każdą kobieta powinna robić. Jeśli na prenatalnych coś będzie nie tak to pewnie zrobimy pappa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sensie prenatalne że to usg szczegółowe. To to oczywista oczywistość. Tylko jednej dziewczynie w porzedniej grupie gin nie przepisal tego usg. Dziwne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rita_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-21, 12:14   #375
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Ja w poprzedniej ciąży chodziłam prywatnie i gin poleciła mi jedna klinikę na Śląsku (jeśli któraś ze Śląska to mogę polecić - Sodowski na Ligocie w Kato ) , badania prenatalne tam zrobiłam prywatnie.

Nie wiem jak to jest jak się chodzi na NFZ, ale na prenatalne i tak się tam znów wybiorę.

Na pewno są refundowane przez NFZ jak kobieta ma ponad 35 lat (wyższe ryzyko wad płodu).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-21, 12:37   #376
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Właśnie ja czytałam, że prenatalne jest połączone z testem PAPPa. Robi się krew i później to usg dokładne i sprawdza lekarz wyniki. I podobno nie jest to refundowane przez NFZ. Tyle jest tych badań, że się gubię 🙄 jeśli się mylę, to mnie poprawcie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Amelka6614 Pokaż wiadomość
Zazdroszcze Wam tej pełni optymizmu.. Sama w poprzedniej ciąży też taka byłam, teraz jest inaczej. Nie mówimy nikomu wiedzą tylko nasi rodzice i derektorka przedszkola w ktorym pracuje. Nie chcieliśmy mówic nikomu ale z powodu l4 od początku ciąży musieliśmy. Innym planujemy powiedzieć dopiero po 12 tyg po badaniach prenatalnych które mamy nadzieję wyjdą dobrze. Nie myślę nawet o porodzie, spodniach ciążowych itp. Nie myślę o niczym tylko o tym że dopiero za 6 tyg dowiemy się czy wszystko dobrze. Ale fajnie się czyta Wasze wpisy
Mam to samo... W pierwszej ciąży pełna optymizmu. A teraz mam trochę poczucie obojętności. Jeszcze trochę w to nie wierzę, że coś z tego będzie dalej i wszystko będzie ok...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-21, 12:37   #377
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Właśnie ja czytałam, że prenatalne jest połączone z testem PAPPa. Robi się krew i później to usg dokładne i sprawdza lekarz wyniki. I podobno nie jest to refundowane przez NFZ. Tyle jest tych badań, że się gubię jeśli się mylę, to mnie poprawcie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, pappa to jest osobna rzecz, w różnych miejscach różnie oferują, można zrobić samo prenatalne (usg) lub prenatalne i pappa lub jeszcze nadanie inwazyjne (ale to już w przypadku podejrzenia wad), co generalnie kosztuje znacznie więcej niż samo prenatalne

Tutaj przykładowy cennik :

http://sodowski.pl/cennik-uslug-komercyjnych/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.

Edytowane przez Fortuna1
Czas edycji: 2018-01-21 o 12:40
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-21, 12:44   #378
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Na stronie kliniki do której chodzę prywatnie są informacje takie jak w załączniku. Dodatkowo mam w pracy pakiet z Medicover, więc chcę prowadzić ciążę i tu i tu - żeby w Medicover robić badania za darmo. Screenshot_20180121-133850.pngScreenshot_20180121-133918.pngScreenshot_20180121-133928.png
I w swoim pakiecie Medicover mam zapisane, że test PAPPa mam w pakiecie, a z kolei usg prenatalne z oceną badań krwi - dodatkowo płatne. I już głupieje. Myślicie, że mogę zrobić w Medicover krew w ramach pakietu, a USG w swojej prywatnej klinice? I wtedy ile będzie kosztować samo usg? 120zl?

Nie obczajam tego w ogóle 😁😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-21, 12:57   #379
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Musiałabyś popytać ja planuje samo usg, chyba że lekarz podczas usg coś będzie niepokojącego widział I zaleci pappe, to zrobimy też pappe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-21, 12:59   #380
rita_k
Zadomowienie
 
Avatar rita_k
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 448
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Na stronie kliniki do której chodzę prywatnie są informacje takie jak w załączniku. Dodatkowo mam w pracy pakiet z Medicover, więc chcę prowadzić ciążę i tu i tu - żeby w Medicover robić badania za darmo. Załącznik 7399416Załącznik 7399421Załącznik 7399426
I w swoim pakiecie Medicover mam zapisane, że test PAPPa mam w pakiecie, a z kolei usg prenatalne z oceną badań krwi - dodatkowo płatne. I już głupieje. Myślicie, że mogę zrobić w Medicover krew w ramach pakietu, a USG w swojej prywatnej klinice? I wtedy ile będzie kosztować samo usg? 120zl?

Nie obczajam tego w ogóle 😁😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak usg powinno 120 kosztowac.

Ja mialam papa na nfz wiec jest to mozliwe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rita_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-21, 13:17   #381
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Dzięki dziewczyny 😍 Ogólnie chciałabym wykonać wszystko co mam w pakiecie Medicover. W końcu za to płacę... W pierwszej ciąży lekarze olali sprawę i trochę z ich winy straciłam ciążę. Lekarka wprost mi powiedziała później na wizycie kontrolnej, żebym wróciła po 4 poronieniu i byla bardzo niemiła. Nie zwazali na historię chorób w rodzinie i przypadki poronien. Gdybym nie trafiła do obecnego lekarza, który mnie odpowiednio pokierowal, nie dowiedziała bym się nawet tego, że na tarczyce się muszę leczyć, bo oni tak "dokładnie" sprawdzali wyniki badań. A co dopiero całej reszty. Pozniej z Medicover jeszcze walczylam, bo cześć badań, które zlecił mi lekarz prywatny - chciałam wykonać w ramach Medicover. Ale lekarze umywali ręce. Napisałam pełno skarg, trochę och postraszylam izba lekarska. I później już kierownik Medicover po rozmowie telefonicznej zalecal mi wszystko co chciałam 😂 Bo wiedzieli, że lekarze popełnili błąd lekarski, co mogło się naprawdę źle skończyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
05.06.2015

Edytowane przez NiColQa14
Czas edycji: 2018-01-21 o 13:19
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-21, 13:26   #382
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny Ogólnie chciałabym wykonać wszystko co mam w pakiecie Medicover. W końcu za to płacę... W pierwszej ciąży lekarze olali sprawę i trochę z ich winy straciłam ciążę. Lekarka wprost mi powiedziała później na wizycie kontrolnej, żebym wróciła po 4 poronieniu i byla bardzo niemiła. Nie zwazali na historię chorób w rodzinie i przypadki poronien. Gdybym nie trafiła do obecnego lekarza, który mnie odpowiednio pokierowal, nie dowiedziała bym się nawet tego, że na tarczyce się muszę leczyć, bo oni tak "dokładnie" sprawdzali wyniki badań. A co dopiero całej reszty. Pozniej z Medicover jeszcze walczylam, bo cześć badań, które zlecił mi lekarz prywatny - chciałam wykonać w ramach Medicover. Ale lekarze umywali ręce. Napisałam pełno skarg, trochę och postraszylam izba lekarska. I później już kierownik Medicover po rozmowie telefonicznej zalecal mi wszystko co chciałam Bo wiedzieli, że lekarze popełnili błąd lekarski, co mogło się naprawdę źle skończyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ostro... Wspolczuje takich doswiadczen. No ja wlasnie tez szukam gdzie by tu prowadzic ciaze bo nie chce sie opierac tylko na ich opinii... U nich jest dobrze tylko jak jest wszystko w porzadku


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...
drocia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-21, 14:28   #383
Aretse_S
Raczkowanie
 
Avatar Aretse_S
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 247
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

NiColQa14 - tak, ja robię prenatalne, ze względu przede wszystkim na wiek, ale niezależnie od tego, też bym robiła.
W zakres badan prenatalnych bezpłatnych dla kobiet po 35 rż wchodzi:
- usg genetyczne, - pappa, -amniopunkcja - biopsja (tak w kolejnosci od najmniej inwazyjnych)

Co do prywatnych molochów typu Medicover, EnelMed etc - one są super, jeżeli chodzi o szybki dostęp do lekarza i szybkie wykonanie potrzebnych badan, ale jest tam taki przemial pacjentów, lekarze też stosunkowo często sie zmieniają, że ja bym tam ciąży nie prowadziłą. Raczej prowadziłabym u lekarza w przychodzni blisko siebie, a mykała na prywatę jakby trzeba bylo badania, esktra usg etc.

Ponieważ ja jestem w grupie ryzyka, dokładnie tak robię - zaspiałam się do przychodzi obok, a równocześnie będę 'prowadzić ciążę' (czyli robic dodatkowe usg i miec opinie drugiego lekarza na temat wynikow) w klinice, w której chcę rodzić.

Jeżeli ktoś ma taką możliwość, to polecałabym podobny model.


Amelka6614 - myślę, że bardziej służy ciąży pozytywne nastawienie, i Twoje jest chyba tutaj kluczowe Ale ja Cię rozumiem - my nie powiedzieliśmy praktycznie nikomu, poza znajomym, u których byliśmy na weselu (alkohol etc), a rodzicom powiemy po badaniach prenatalnych.
W pracy się nie będę chwalić, dopóki nie zacznie być widać, a ton jeszcze kilka miesięcy no, chyba, że będę nadal jeść w tym tempie, to za miesiąc A znajomym powiemy, jak się urodzi. Nie ma co się poddawać szaleństwu póki co
----------------
Edit: przeczytalam swoj post i chcialam tylko powiedzieć, że nie chodzi mi o nastawienie - uśmiechem pokonaj depresje, a raka dobrymi myślami, tylko bardziej o Twoją kondycję psychiczną. Moja dobra kolezanka chorowala na nieuleczalna chorobę, i mowila, ze masz wybor - albo martwic sie przez te dni, albo sie nimi cieszyc. Dopisuje, chociaz to wyjasnienie tym bardziej brzmi jak truizm..

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

A! i jeszcze jedno, wszystkie te badania prenatalne (poza zdaje sie nifty) mozna wykonac w NFZ bezplatnie o ile albo badanie przesiewowe wyjdzie nieprawidłowow albo zdecyduje o tym lekarz.

Wiec nawet nie musi być coś nie tak, żeby lekarz skierowal na badanie dodatkowe.

Edytowane przez Aretse_S
Czas edycji: 2018-01-21 o 19:32
Aretse_S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-21, 18:42   #384
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny Ogólnie chciałabym wykonać wszystko co mam w pakiecie Medicover. W końcu za to płacę... W pierwszej ciąży lekarze olali sprawę i trochę z ich winy straciłam ciążę. Lekarka wprost mi powiedziała później na wizycie kontrolnej, żebym wróciła po 4 poronieniu i byla bardzo niemiła. Nie zwazali na historię chorób w rodzinie i przypadki poronien. Gdybym nie trafiła do obecnego lekarza, który mnie odpowiednio pokierowal, nie dowiedziała bym się nawet tego, że na tarczyce się muszę leczyć, bo oni tak "dokładnie" sprawdzali wyniki badań. A co dopiero całej reszty. Pozniej z Medicover jeszcze walczylam, bo cześć badań, które zlecił mi lekarz prywatny - chciałam wykonać w ramach Medicover. Ale lekarze umywali ręce. Napisałam pełno skarg, trochę och postraszylam izba lekarska. I później już kierownik Medicover po rozmowie telefonicznej zalecal mi wszystko co chciałam Bo wiedzieli, że lekarze popełnili błąd lekarski, co mogło się naprawdę źle skończyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojej współczuje takich doświadczeń , mam nadzieje ze teraz będzie dobrze wsyztsko

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Chcecie robić badanie prenatalne /genetyczne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tak tak, w 1 ciąży robiłam usg genetyczne i prenetalne - poczytaj mamę ginekolog fajnie opisuje po co to wszytsko


Cytat:
Napisane przez Amelka6614 Pokaż wiadomość
Zazdroszcze Wam tej pełni optymizmu.. Sama w poprzedniej ciąży też taka byłam, teraz jest inaczej. Nie mówimy nikomu wiedzą tylko nasi rodzice i derektorka przedszkola w ktorym pracuje. Nie chcieliśmy mówic nikomu ale z powodu l4 od początku ciąży musieliśmy. Innym planujemy powiedzieć dopiero po 12 tyg po badaniach prenatalnych które mamy nadzieję wyjdą dobrze. Nie myślę nawet o porodzie, spodniach ciążowych itp. Nie myślę o niczym tylko o tym że dopiero za 6 tyg dowiemy się czy wszystko dobrze. Ale fajnie się czyta Wasze wpisy


Ach współczuje Ci bardzo życzę by wsyztsko było w porządku i byś mogła cieszyć aie ciąża a potem noworodkiem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-22, 06:50   #385
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

U mnie dzisiaj pół nocy nieprzespanej z powodu zaparć :/ Strasznie mnie męczą na zmianę wzdęcia, biegunki, zaparcia, praktycznie cały czas od pozytywnego testu. Wczoraj się żaliłam mężowi, że już chyba bym wolała te nudności :P Chociaż pewnie wtedy zmieniłabym zdanie...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-22, 06:51   #386
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Biedna A konsultowalas się z lekarzem? Przepisał Ci coś?

Ja też nieprzespana noc, ale to z powodu bezsenności

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-22, 06:55   #387
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
U mnie dzisiaj pół nocy nieprzespanej z powodu zaparć :/ Strasznie mnie męczą na zmianę wzdęcia, biegunki, zaparcia, praktycznie cały czas od pozytywnego testu. Wczoraj się żaliłam mężowi, że już chyba bym wolała te nudności Chociaż pewnie wtedy zmieniłabym zdanie...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może za malo wody pijesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-22, 06:56   #388
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Biedna A konsultowalas się z lekarzem? Przepisał Ci coś?

Ja też nieprzespana noc, ale to z powodu bezsenności

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Konsultowałam się już wcześniej, generalnie trzeba to przetrzymać, wg niej takie są uroki ciąży, przy silnych zaparciach moja pani dr poleca czopki glicerynowe

Wody chyba piję dużo, ale w sumie to nie wiem... Może rzeczywiście za mało.

Ja na bezsenność cierpiałam na samym początku - 5-6 tydzień - kiedy się strasznie martwiłam czy wszystko jest ok, teraz po kilku usg już lepiej mi się śpi na szczęście.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3

Edytowane przez gilmoregirl92
Czas edycji: 2018-01-22 o 06:57
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-22, 07:10   #389
Fragaria_
Wtajemniczenie
 
Avatar Fragaria_
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2 308
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Dzień dobry

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
U mnie dzisiaj pół nocy nieprzespanej z powodu zaparć :/ Strasznie mnie męczą na zmianę wzdęcia, biegunki, zaparcia, praktycznie cały czas od pozytywnego testu. Wczoraj się żaliłam mężowi, że już chyba bym wolała te nudności :P Chociaż pewnie wtedy zmieniłabym zdanie...
Współczuję
Zmieniłabyś chyba zdanie Mnie wzdęcia męczą na szczęście tylko wieczorem, ale nie jakoś bardzo, gorzej z nudnościami ale cii... puki co jest spokój i mam nadzieję, że tak zostanie dopóki nie wyjdę z pracy


Aha, przypomniało mi się Jeżeli chodzi o spodnie ciążowe, to swoje też kupiłam w h&m

---------- Dopisano o 08:10 ---------- Poprzedni post napisano o 08:02 ----------

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość

Ja na bezsenność cierpiałam na samym początku - 5-6 tydzień - kiedy się strasznie martwiłam czy wszystko jest ok, teraz po kilku usg już lepiej mi się śpi na szczęście.
O tak, na początku też nie mogłam spać. Później zaczęłam robić sobie wieczorne drzemki i chyba dzięki temu szybciej zasypiam Ale budzę się na jedno sikanie w nocy.
Fragaria_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-22, 07:10   #390
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Albo jesz coś wzfymajacego I ciezkostrawnego? Często to takie błahe przyczyny dla których nie warto do lekarza biegać

U mnie nadal bardzo wyczulony węch, lodówki nawet nie otwieram, w jednym momencie mam na coś ochotę a po chwili już odruch wymiotny... Kiedy to minie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-29 14:54:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:34.