Mamy sierpniowe 2019 - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-02-22, 18:36   #3421
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Ja nie wierze w zabobony. Tez sie w pierwszej ciazy nasluchalam. Teraz nie mam stycznosci z tamtym towarzystwem, wiec mam spokoj. Chyba, ze mojemu mezowi czarny kot droge przebiegnie albo zeby mu sie przysnia. Wtedy musze wysluchiwac jego strachow
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-22, 18:44   #3422
biedronka19
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 613
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Jak ja zazdroszcze tym kroew juz na L4
Ja bede prawdopodobnie pracowac do okolo 34 tygodnia czyli do konca lipca
Wiesz co czasami lepiej pracować niż w domu siedzieć. W pierwszej ciąży aż do 37 tygodnia pracowałam.
Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Dobrze sie czuje. Prace mam malo wymagajaca bo w administracji Prace takze mam luz totalny ale cajnie by bylo byc w domu i przygorowywac szafy etc haha
Tak ja z uk
Moj pracodawca jeszcze nie wie nic bo zaczelam tu Prace w pazdzierniku i woem ze beda krecic nosem wiec czekam jeszcze troche

Sent from my E5823 using Tapatalk
Cytat:
Napisane przez AmnesiaB Pokaż wiadomość
Biedronka gratulacje dobrego wyniku! Wiedziałam, że będzie dobrze !
A ja dziś zamowilam łóżeczko ze wszystkimi bajerami ������

Dziewczyny a czy wy wierzycie w zabobony ciazowe? Ogólnie jestem wierząca ,wierzę też w rzeczy nadprzyrodzone i wierze bliskim których takie cos spotkało ale ogólnie w zadne takie zabobony nie wierze. A ostarnio non stop slysze: farbowalas sie ?! Dziecko będzie rude !!!!! Przestraszyłaś sie ? To nigdzie sie nie dotykaj bo dziecko będzie miało znamie !!!! Nie przechodz pod sznurkami z bielizną albo pod drabiną bo dziecko urodzi się owinięte pępowiną! Albo hit mojej kuzynki, która jest w końcówce ciąży, bedzie miała córkę i trochę z facetem są może nie źli ale rozczarowani bo strasznie on chciał chłopca : "strasznie brzydko wyglądasz na twarzy na pewno będzie dziew zynka !" A tu buch za tydzień dowiedziałam się, że będzie prawdopodobnie chłopak...
Jak przyjechałam do Pl to mi babka zaczęła jakieś uroki odstawiać bo ponoć mi dziecko zauroczyli. MASAKRA
Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Kocurasek krew miałam pobraną we wtorek 19.02 wieczorem, liczę że najpóźniej 6.03 będą wyniki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lepiej się nastawić że max czasu wykorzystają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedronka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-22, 19:43   #3423
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Shiz ślicznie, ależ masz talent dziewczyno! Ja to nawet ładnie dziury w bluzce nie umiem zaszyć a zawsze mi się marzyły takie robótki ręczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Solony_karmel Pokaż wiadomość
Moja mina jak to słyszę...
Straszne bzdury!


Ale czaderskie! Masz talent

dzięki nie mogę się doczekać połówkowych, jak płeć będzie już bardziej pewna, bo nie wiem czy robić szydełkowe księżniczki czy superbohaterów
moje dziecko będzie miało milion zabawek, zanim ogarnie, że ma chwytne łapki dobrze, że przetestowałam na znajomych, to wiem jakie się dobrze bobasowi obślinia ;]
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-22, 19:51   #3424
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Kocurasek krew miałam pobraną we wtorek 19.02 wieczorem, liczę że najpóźniej 6.03 będą wyniki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Oj to jeszcze troszkę. Szybko zleci

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
https://m.facebook.com/MolamiAnia
A no tu są takie pokraki różne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ale mega

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Ja nie wierze w zabobony. Tez sie w pierwszej ciazy nasluchalam. Teraz nie mam stycznosci z tamtym towarzystwem, wiec mam spokoj. Chyba, ze mojemu mezowi czarny kot droge przebiegnie albo zeby mu sie przysnia. Wtedy musze wysluchiwac jego strachow

Czarne koty to samo szczęście! Prawda Mirabelko?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-22, 20:19   #3425
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
Oj to jeszcze troszkę. Szybko zleci




Ale mega




Czarne koty to samo szczęście! Prawda Mirabelko?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj tak puchate czarne szczęście

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-22, 21:00   #3426
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Ja lubie czarne koty, jak wszystkie zreszta, ale kilka lat temu jechalismy z mezem zalatwiac jakies sprawy i jak ruszalismy autem, to nam czarny kot przebiegl droge. Maz wyskoczyl z jakims "czarny kot wrozy pecha" czy czyms podobnym. Przy zalatwianiu spraw faktycznie pojawily sie problemy a maz nabil sobie do glowy, ze ten kot to bylo ostrzezenie i jak tylko czarny kot mu droge przebiegnie, to sie zaczyna, ze cos sie stanie, ze to ostrzezenie itd. Nie moge przetlumaczyc, ze to byl zbieg okolicznosci.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-22, 21:48   #3427
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Dobrze sie czuje. Prace mam malo wymagajaca bo w administracji Prace takze mam luz totalny ale cajnie by bylo byc w domu i przygorowywac szafy etc haha
Tak ja z uk
Moj pracodawca jeszcze nie wie nic bo zaczelam tu Prace w pazdzierniku i woem ze beda krecic nosem wiec czekam jeszcze troche

Sent from my E5823 using Tapatalk
U mnie w pracy zatrudniali dziewczynę w styczniu, a miesiąc później powiedziała, że jest w ciąży 🤣 Może nawet to czyta, bo też ma termin na sierpień

Ja w zabobony nie wierzę. Ale na samym początku ciąży sąsiadka moich rodziców (starsza kobieta) mi powiedziała "pięknie wyglądasz! Chłopak będzie!" 🤣 Co prawda czuje się zupełnie inaczej, bo pryszcze mam wszędzie (nawet na plecach), ale ogólnie bardzo mnie to rozbawilo Na razie lekarze mówią, że dziewczynka - zobaczymy co wyjdzie na polowkowych

Patrzylyscie już na foteliki do auta? Mamy okazję kupić używany maxi cosi z bazą od zaufanej osoby za połowę ceny nowego... I zastanawiamy się, czy już nie kupić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-23, 06:11   #3428
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Mi też wszyscy wrozyli chłopaka w poprzedniej ciąży bo ładnie wyglądałam a tu bach dziewucha . Teraz nikt nic nie komentuje więc albo są ostrożniejsi albo źle wyglądam .
Najbardziej rozbawil mnie komentarz jednej Pani. Byłam w jakimś 8 miesiącu a ona do mnie mówi "och jak ładnie Pani wygląda mimo swojego stanu" 🤣🤣🤣🤣🤣 no mistrz normalnie.
NiColQa my mamy fotelik po starszej córce, także nie będziemy kupować. Mamy maxi cosi, tylko bazę dokupimy bo mąż się upiera że chce. Jeśli masz od zaufanej osoby i masz pewność że fotelik jest bezwypadkowy to warto wziąć jak można oszczędzić. My szukaliśmy po komisach ale w końcu zdecydowaliśmy się na nowy właśnie z tego względu że niestety nigdy się nie zna historii takiego fotelika, ale w takim przypadku jak Ty to bym brała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-23, 06:48   #3429
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Dziewczyny,, na co baza do fotelika? Pewnie gkupie pytanie

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-23, 07:00   #3430
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Travis baza jest na stałe w samochodzie i fotelik wpinasz w tą bazę a nie przymocowujesz pasami. Podobno bardzo wygodne. Nie mam doświadczenia a mąż się upiera, a że fotelik i wózek mamy więc największe wydatki za nami to możemy bazę dokupić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-23, 07:02   #3431
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Oh ok chyba wiem o co chodzi bo w moim aucie wlasnie sa takie plastikowe klipsy zapewne do bazy wlasnie natomiast u tz tego juz nie ma.

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-23, 07:48   #3432
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Travis i ta baza montowana jest na isofoix, więc niby większe bezpieczeństwo. To takie "klik i jedziesz" - wkładasz fotelik do bazy i tyle - nie musisz męczyć się z zapinaniem pasów. Ja właśnie się zastanawialam, czy ta baza nam potrzebna (bo kosztuje nawet więcej niż fotelik), ale każdy mi mówi, że docenimy bazę bardzo, gdy będziemy ją mieli. Nie martw się, ja też nie wiedziałam Najlepiej mi to zobrazowaly filmiki na YouTube.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-23, 08:33   #3433
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Ja sie nie martwie nawet jak czegos nie wiem to mam kolezanki z doswiadczeniem , Was, internet i wychodze z zalozenia ze orzy pierwszym dziecku kazda mame cos nowego zaskoczy
Dzis koncze 14 tydzien
Geberalnie 2 trymestr mam jakos wiecej energii mimo ze w pierwszym nie mialam mdlosci ani zadnych takich to teraz czuje sie lepiej. Kamien z serca mi spadnie jak powiem w pracy srodowisko bardzo profesjonalne wiec wiem ze w twarz nikt nic glupiego nie powie ale co pomysla to juz sie nie dowiem jestem tam 4 miesiace, dopiero skonczylam okres probny i przedstawili mi plan mojego rozwoju na kolejny rok a Ja sziedziala
I tylko przytakiwalam ze super etc

Dziewczyny planujecie wracac do pracy po macierzynskim?

Pyt nr 2 kupujecie rzeczy uzywane czy wszystko nowe?

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-23, 08:44   #3434
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Po macierzyńskim idę na pół roku rodzicielskiego, a potem może na wychowawczy, ale to jeszcze wyjdzie w praniu
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-23, 08:52   #3435
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Travis to też nasze pierwsze dziecko I też wielu rzeczy nie wiem, więc będziemy się razem dowiadywać

Ja na pewno będę wracać do pracy po macierzyńskim (ciężko byłoby żyć z jednej pensji), ale nie wiem czy do obecnej firmy

Sa rzeczy, które napewno kupię nowe takie jak smoczki, butelki, itd. Na pewno nie kupiłbym również używanego fotelika samochodowego, jeżeli nie miałabym pewności, że na milion % jest bezwypadkowy (tzn. nie kupiłbym od osoby obcej). Ale to co rodzina, czy znajomi nam proponują, że pożycza, dadzą lub będzie możliwość kupienia w dobrej cenie, np. ubranka, wózek, etc - bardzo chętnie z tego skorzystamy. Ostatnio spisalam sobie wstępnie co potrzebne jest z apteki (czyli jakieś kremy, podkłady itd + dla mnie po porodzie podpaski, itd) - luzna ręką stuknie tam ok 400 zł A nie ukrywajmy - to kropla w morzu wydatków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
Po macierzyńskim idę na pół roku rodzicielskiego, a potem może na wychowawczy, ale to jeszcze wyjdzie w praniu
Przepraszam - edytuje moja odpowiedź. Ciągle mi się myli, że macierzyński to pół roku, a kolejne pół roku to wychowawczy Ja tak samo - skorzystam z macierzyńskiego i wychowawczego, czyli wrócę po roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-23, 08:57   #3436
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Jak to dziala w polsce ze jest macierzynski rodzicielski i wychowawczy? Wszystko platne?
Ja tu mam 9 miesiace platne i to jakos 500-600 f wiec na dobra sprawe bardzo maly % normalnej wyplaty
Potem moge 3 miesiace pezplatne wziasc i albo wracac do pracy albo z niej zrezygnowac.
Ciezko bedzie wracac na caly etat i byc w pracy od 8;30 do 17 bo dziec tyle h w zlobku no i zlobek tu to koszt 1300 f wiec mega drogo

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-23, 08:58   #3437
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Ja sie nie martwie nawet jak czegos nie wiem to mam kolezanki z doswiadczeniem , Was, internet i wychodze z zalozenia ze orzy pierwszym dziecku kazda mame cos nowego zaskoczy
Dzis koncze 14 tydzien
Geberalnie 2 trymestr mam jakos wiecej energii mimo ze w pierwszym nie mialam mdlosci ani zadnych takich to teraz czuje sie lepiej. Kamien z serca mi spadnie jak powiem w pracy srodowisko bardzo profesjonalne wiec wiem ze w twarz nikt nic glupiego nie powie ale co pomysla to juz sie nie dowiem jestem tam 4 miesiace, dopiero skonczylam okres probny i przedstawili mi plan mojego rozwoju na kolejny rok a Ja sziedziala
I tylko przytakiwalam ze super etc

Dziewczyny planujecie wracac do pracy po macierzynskim?

Pyt nr 2 kupujecie rzeczy uzywane czy wszystko nowe?

Sent from my E5823 using Tapatalk

Ad 1. Ja akurat jestem na studiach doktoranckich, więc to zupełnie inna bajka, ale przez pierwsze pół roku nie mam zamiaru się pojawiać na uczelni, a przez kolejne pół tylko w razie konieczności ;]



Ad 2. Ja mam niestety lekką paranoję i nie wyobrażam sobie kupowania używanych ubranek. Jeżeli jakieś dostaniemy od znajomych, to nie ma problemu, ale od zupełnie obcej osoby, na pewno nie, bo wirusy, bo bakterie, bo nie wiadomo jak to było przechowywane XD
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-23, 09:17   #3438
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Jak to dziala w polsce ze jest macierzynski rodzicielski i wychowawczy? Wszystko platne?
Ja tu mam 9 miesiace platne i to jakos 500-600 f wiec na dobra sprawe bardzo maly % normalnej wyplaty
Potem moge 3 miesiace pezplatne wziasc i albo wracac do pracy albo z niej zrezygnowac.
Ciezko bedzie wracac na caly etat i byc w pracy od 8;30 do 17 bo dziec tyle h w zlobku no i zlobek tu to koszt 1300 f wiec mega drogo

Sent from my E5823 using Tapatalk
W Polsce masz kilka opcji:
1. Macierzyński, który trwa pół roku - 100% płatny
2. Macierzyński (pół roku) 100 % płatne + wychowawczy (pół roku) 60% płatne
3. Macierzyński (pół roku) + wychowawczy (pół roku) - całość 80% płatna

I ogólnie wypłata macierzyńskiego wyliczana jest na podstawie średniej z ostatnich 12 miesięcy (przed pójściem na l4). Ja np. w styczniu dostałam podwyżkę, a na l4 poszłam od grudnia - więc będę miała wypłatę z 11 miesięcy 2018 roku + jedna wypłata przed podwyżka = 12 miesięcy. Podobnie jest jeżeli ktoś często bierze l4 - jeżeli wypracował mniej niż połowę godzin w danym miesiącu, bo był na l4 - ta pensja już się nie liczy. W lipcu i sierpniu 2017 byłam na l4 po poronieniu i zabiegu - jeżeli zaszlabym w ciążę zanim minie rok od tego l4, to miałabym wypłaty z 10 miesięcy dzielone na 12 (bo w lipcu i sierpniu nie wypracowałam przynajmniej połowy godzin)

Z ciekawości (jeżeli możesz powiedzieć) - jakie są średnie zarobki w Anglii? Cena wydaje się za żłobek kosmiczna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-23, 09:28   #3439
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Zarobki roznie bo zalezy gdzie pracujesz podam takie srednie tu gdzie ja mieszkam- londyn przy zalozeniu 35-40h czyli standardowy pelny etat tutaj
Kawiarnia sieciowa jak starbucks czy costa, obsluga hotelu, expedient w sklepie 1200-1400
Manager takiej Kawiarni 1500-1800
Recepcja roznie 1200-1600
Kierowca 1500-3500
Na budowie 1600-4000
Sprzataczka 1000-1400
Administracja 1300-1800
Biuro zalezy id pozycji kolezanka w ksiegowosci ma 1400
Zlobek czy przedszkole 1200-1500
Nauczyciel 1300-1700

To sa tak mniej wiecej Zarobki Na reke. Wiadomo mozna znalesc prace ponizej czy ponizej stawek

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-23, 09:31   #3440
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Ad 1. Ja akurat jestem na studiach doktoranckich, więc to zupełnie inna bajka, ale przez pierwsze pół roku nie mam zamiaru się pojawiać na uczelni, a przez kolejne pół tylko w razie konieczności ;]



Ad 2. Ja mam niestety lekką paranoję i nie wyobrażam sobie kupowania używanych ubranek. Jeżeli jakieś dostaniemy od znajomych, to nie ma problemu, ale od zupełnie obcej osoby, na pewno nie, bo wirusy, bo bakterie, bo nie wiadomo jak to było przechowywane XD

Oon wszystko juz Nikolqa wyjasniĺa. Mam tylko jedno ale, rodzicielski a nie wychowawczy. Wychowawczy mozna wziac po rodzicielskim i jest bezpłatny , ale liczy się do stażu pracy. U nas też sporo kosztuja nianie i żłobki, więc srednio się opłaca wracać do pracy. Przynajmniej mi się nie opłaca
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-23, 09:52   #3441
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
Oon wszystko juz Nikolqa wyjasniĺa. Mam tylko jedno ale, rodzicielski a nie wychowawczy. Wychowawczy mozna wziac po rodzicielskim i jest bezpłatny , ale liczy się do stażu pracy. U nas też sporo kosztuja nianie i żłobki, więc srednio się opłaca wracać do pracy. Przynajmniej mi się nie opłaca
Racja, rodzicielski. To się nazywa kalafior ciążowy 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-23, 10:00   #3442
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Ja sie nie martwie nawet jak czegos nie wiem to mam kolezanki z doswiadczeniem , Was, internet i wychodze z zalozenia ze orzy pierwszym dziecku kazda mame cos nowego zaskoczy
Dzis koncze 14 tydzien
Geberalnie 2 trymestr mam jakos wiecej energii mimo ze w pierwszym nie mialam mdlosci ani zadnych takich to teraz czuje sie lepiej. Kamien z serca mi spadnie jak powiem w pracy srodowisko bardzo profesjonalne wiec wiem ze w twarz nikt nic glupiego nie powie ale co pomysla to juz sie nie dowiem jestem tam 4 miesiace, dopiero skonczylam okres probny i przedstawili mi plan mojego rozwoju na kolejny rok a Ja sziedziala
I tylko przytakiwalam ze super etc

Dziewczyny planujecie wracac do pracy po macierzynskim?

Pyt nr 2 kupujecie rzeczy uzywane czy wszystko nowe?

Sent from my E5823 using Tapatalk
1. Planuje wrocic do pracy.
2. Nie wszystko.
Troche ubranek mam po corce. Sporo z nich to byly uzywane, ktore dostalam od znajomych i przeszly wczesniej przez kilka osob bo ubranka np na noworodka ciezko zniszczyc W marketach sa specjalne proszki do odkazania prania i wszystkie body, spiochy itd wypralam w tym a te delikatniejsze tkaniny, przed praniem, moczylam w wodzie z octem.
Kupic wszystko nowe, to moim zdaniem oczywiscie, bez sensu bo same ubranka, to spory koszt a dziecko w tym wieku nosi je max 3 miesiace.
Hustawke na baterie z ktorej mozna zdjac material do wyprania czy lezaczek, tez spokojnie kupilabym uzywany, gdyby wyszlo sporo taniej niz nowe. To samo z krzeselkiem do karmienia itd (teraz akurat nowe kupilam bo wyszlo na promocji niewiele drozej niz uzywka).
Wszystko zalezy wlasnie od tego, czy cos da sie wyprac, wymyc.
Nie kupilabym uzywanego laktatora (jakos by mnie to brzydzilo), ale sterylizator do butelek juz tak.

Przez nastepne srednio 18 lat, bedziemy miec tyle wydatkow zwiazanych z dziecmi, ze wole czesc pieniedzy, ktore mialabym wydac na wszystko nowe, odlozyc na pozniej.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-23, 10:03   #3443
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Ja wlasnie mam uzywana wanienke oraz bujaczek na baterie. Dostalam tez troche ubranek ale to od znajomych wiec wypiore i bez obaw moge uzywac.
Natomiast do szpitala napewno kupie nowe ubranka. Nie kupilabym uzywanego wozka, materaca do lozeczka, laktatora, butelek etc nawet od znajomych bym chyba Nie wziela

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-23, 10:15   #3444
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Ja butelki chetnie bym odkupila, gdybym trafila takie, jakie chce ale planuje uzywac tylko szklane a wyparzenie szkla, to zaden problem. Oczywiscie smoczki do butelek po kims odpadaja, tak samo jak wlasnie materace, laktatory czy pieluchy wielorazowe.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-23, 10:47   #3445
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Tylko sie zastanawiam gdzie ja to wszystko bede trzymac plan jest zeby wozek lozeczko etc przetrwalo dla drugiego dziecka za mniej wiecej 2 lata ale ilosc rzeczy do przechowania....

Sent from my E5823 using Tapatalk

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

Sa tu jakies oczekujace gdzie tatus nie jest polakiem?
Moj tz z Lotwy i czasami jak slysze jego teorie na wychowanie to smuac mi sie chce

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-23, 11:42   #3446
Solony_karmel
Zadomowienie
 
Avatar Solony_karmel
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
U mnie w pracy zatrudniali dziewczynę w styczniu, a miesiąc później powiedziała, że jest w ciąży 🤣 Może nawet to czyta, bo też ma termin na sierpień

Ja w zabobony nie wierzę. Ale na samym początku ciąży sąsiadka moich rodziców (starsza kobieta) mi powiedziała "pięknie wyglądasz! Chłopak będzie!" 🤣 Co prawda czuje się zupełnie inaczej, bo pryszcze mam wszędzie (nawet na plecach), ale ogólnie bardzo mnie to rozbawilo Na razie lekarze mówią, że dziewczynka - zobaczymy co wyjdzie na polowkowych

Patrzylyscie już na foteliki do auta? Mamy okazję kupić używany maxi cosi z bazą od zaufanej osoby za połowę ceny nowego... I zastanawiamy się, czy już nie kupić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szukanie fotelika zleciłam mężowi, ale jeszcze się tym nie zajmował. Zaznaczyłam mu, że ma dobrze się zorientować, bo są różne parametry itp. On jest bardzo skrupulatny, więc wiem, że wybierze rozsądnie Mamy w samochodzie isofix i pomyślimy o bazie.
Jak od zaufanej osoby, to na pewno warto rozważyć.
Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Ja sie nie martwie nawet jak czegos nie wiem to mam kolezanki z doswiadczeniem , Was, internet i wychodze z zalozenia ze orzy pierwszym dziecku kazda mame cos nowego zaskoczy
Dzis koncze 14 tydzien
Geberalnie 2 trymestr mam jakos wiecej energii mimo ze w pierwszym nie mialam mdlosci ani zadnych takich to teraz czuje sie lepiej. Kamien z serca mi spadnie jak powiem w pracy srodowisko bardzo profesjonalne wiec wiem ze w twarz nikt nic glupiego nie powie ale co pomysla to juz sie nie dowiem jestem tam 4 miesiace, dopiero skonczylam okres probny i przedstawili mi plan mojego rozwoju na kolejny rok a Ja sziedziala
I tylko przytakiwalam ze super etc

Dziewczyny planujecie wracac do pracy po macierzynskim?

Pyt nr 2 kupujecie rzeczy uzywane czy wszystko nowe?

Sent from my E5823 using Tapatalk
Nie wiem, wczoraj właśnie o tym z mężem rozmawialiśmy. Na pewno będę minimum ten rok w domu. Nie chcę wracać do dotychczasowej pracy... poza tym średnio opłaciłoby się płacić za żłobek lub nianię, bo wychodziłoby mniej więcej na zero z mojej pensji. Druga sprawa, że nie chcę po roku dziecka dawać do żłobka, więc temat na razie otwarty

Na razie nic oprócz 3-paku bodów nie kupiłam Myślę, że gondolę kupimy używaną a w spacerówkę zainwestujemy nową. Jak chodzi o pozostałe rzeczy, to zobaczymy
__________________
Miracle
Solony_karmel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-23, 11:48   #3447
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Jesli drugie planujecie po 2 latach, to calego wozka moze nie bedziesz musiala chowac a jedynie gondole.
Hustawki, krzesla do karmienia itd skladaja sie, wiec az tak duzo miejsca nie zajmuja i mozna wcisnac do schowka z reszta krzeselko uzywa sie do okolo 3 r.z wiec tez pewnie schowac nie zdazysz

Ubranka po corce pakowalam do workow prozniowych z ktorych sie wyciaga powietrze odkurzaczem. Z wielkich worow porobily sie duzo mniejsze "kostki", ktore wsadzilam na strych.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-23, 11:59   #3448
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Nie mam strychu ani piwnicy schowka tez brak mam duzy salon ale przeciez Nie zagrace polowy.
Bedzie trzeba dokupic szafe najwyzej

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-23, 12:15   #3449
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Nie mam strychu ani piwnicy schowka tez brak mam duzy salon ale przeciez Nie zagrace polowy.
Bedzie trzeba dokupic szafe najwyzej

Sent from my E5823 using Tapatalk
No to troche sie sytuacja komplikuje, ale jesli masz sporo miejsca w salonie, to faktycznie dodatkowa szafa bedzie dobrym rozwiazaniem.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-23, 12:17   #3450
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Dziewczyny, czy któraś może mi wytłumaczyć dlaczego w pierwszej ciąży nie czuje się dziecka do 20 tygodnia a jeśli to kolejna to czuje się wcześniej, już w 16?
Witam się w 17 tygodniu i wydaje mi się, że to co czuję to moje robaczki a nie wzdęcia


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-01 22:13:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:36.